Działaj lokalnie

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Malwa” od maja do października realizowało projekt „Przez żołądek do serca – warsztaty kulinarne w gminie Mała Wieś” dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Levi Strauss Poland oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”.

Projekt polegał na zorganizowaniu cyklu spotkań w formie warsztatów dla mieszkańców Małej Wsi. W budżecie zaplanowano również kupienie dużego namiotu plenerowego do wykorzystania przy organizowanych warsztatach. Spotkania odbywały się w różnych miejscach: Centrum Kultury MultiOsada, Samorządowym Przedszkolu, Gimnazjum czy w Kole Emerytów. W ramach spotkań odbyły się warsztaty kulinarne, zajęcia z carvingu, czyli owocowo-warzywnych wycinanek, pokaz układania serwetek, nakrywania stołu, a także zajęcia z dietetykiem. Przeprowadzone zostały konkursy z nagrodami: plastyczny dla dzieci i młodzieży i kulinarny skierowany do seniorów. Spotkania były okazją do wymiany nie tylko doświadczeń i kulinarnych przepisów, dzięki obecności pań z różnych grup zawodowych można było usłyszeć np. porady kosmetyczne.W dwóch warsztatach i konkursie plastycznym partnerem była MultiOsada.

Celem realizowanego projektu była integracja lokalnej społeczności i pobudzenie jej do działania. Wszak wspólne biesiadowanie to nasz polski zwyczaj, a gościnność – narodowa cecha. Tak więc przydatne będą i przepisy kulinarne, i wskazówki dotyczące podejmowania gości. Choć członkinie SKW Malwa dały się już poznać jako dobre kucharki i organizatorki (przygotowywały dania na konkursy kulinarne, stoiska, wiejski stół), to jednak po raz pierwszy miały okazje zorganizowania czegoś cyklicznego dla mieszkańców gminy. A sądząc po zainteresowaniu warsztatami niewątpliwie nastąpiła integracja mieszkańców, która mamy nadzieję wzmocni solidarność lokalnej społeczności. Zrealizowany projekt Malwy uważają za udany i już rozglądają się za pomysłem na kolejne działanie.

STYLE SWITCHER

Accent Color

Side Bars

Header Style

Footer Style

Footer Content