„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” w GCK MultiOsada

352267334_796373808509797_9149028245906455203_n

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”💁‍ to akcja czytelnicza dobrze nam znana, która została zapoczątkowana przez Fundację „ABCXXI – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Inicjatorką była Irena Koźmińska prezes i założycielka Fundacji.

W tym roku 1 czerwca rozpoczął się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, wielkie czytelnicze święto, podczas którego w całym kraju czytane i otwierane są przed dziećmi najpiękniejsze „książkowe ogrody”.📚📖

W dniu dzisiejszym przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, gościliśmy Wójta Gminy Mała Wieś – Zygmunta Wojnarowskiego oraz cztery grupy przedszkolaków wraz z opiekunami z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś. Pan Wójt przeczytał przedszkolakom książkę pt. „Ania i Krzyś w ogrodzie”, która opowiadała o parze przyjaciół, spędzających słoneczne popołudnie w ogrodzie, gdzie podczas zabaw i prac ogrodowych poznali małe stworzenia, które go zamieszkują. Ponadto dzieci dowiedziały się jakie prace należy wykonywać w ogrodzie, aby wyglądał pięknie.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz dzieliły się z nami swoją wiedzą na temat przyrody i napotkanych osobiście, małych mieszkańców ogrodów.
❗❗Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię i jest jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu.
Dziękujemy Panu Wójtowi Urząd Gminy Mała Wieś za poświęcony czas i rozwijanie w dzieciach pasji do czytania, a naszym najmłodszym mieszkańcom Gminy za chęć uczestnictwa w naszych spotkaniach. 😀📚📖
Fotorelacja: zobacz