Gminne Półkolonie Zimowe 2024 – dzień 7

Ferie-Zimowe-5
Kolejny dzień cyklicznych spotkań podczas Gminnych Półkolonii Zimowych 2024 za nami. We wtorek spotkaliśmy się w budynku GCK MultiOsada na warsztatach kulinarnych. Zanim przystąpiliśmy do przygotowania pysznego posiłku, jakim była sałatka jarzynowa wraz z grzankami, postanowiliśmy zapoznać dzieci i młodzież z dobrymi manierami, znajomością obowiązujących zwyczajów czyli tzw. savoir-vivre 🙂🤝
Pomogła nam w tym książka Grzegorza Kasdepke pt. „Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci”📖 Poznaliśmy zasady dobrego zachowania się przy stole, co możemy a czego nie należy robić będąc na eleganckim spotkaniu jak również na niedzielnym obiedzie u babci.
Następnie dzieci przystąpiły do wykonania zadania specjalnego czyli przygotowania w grupach nakrycia stołu na daną okazję. Grupy przygotowały eleganckie nakrycia wraz z dekoracjami na: Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, niedzielny obiad u babci, Walentynki, urodziny a także Sylwestra. Musimy przyznać, że każda grupa wykazała się duża wiedzą na temat nakrywania stołu i kreatywnością w doborze dekoracji.
Na koniec spotkania nasi podopieczni pokroili warzywa i owoce na sałatkę jarzynową i zjedli posiłek przy pięknie nakrytych stołach. Przyznajemy sałatka była pyyyyyszna- dokładek nie było końca😀🍏🥒🥕🥔🥗
Dziękujemy za dzisiejszy dzień. Widzimy się już jutro👍
Organizatorem Gminnych Półkolonii Zimowych jest Gminne Centrum Kultury MultiOsada, któremu wsparcia finansowego udzielił Wójt Gminy Mała Wieś Urząd Gminy Mała Wieś.