Gminny Piknik Rodzinny 2024 „Obóz Wikingów”

449159534_873756958116219_8222866890210084256_n
Piknik Rodzinny- Obóz Wikingów w Małej Wsi 🔥⛺️🔥
W niedzielę 23 czerwca, na boisku sportowym w Małej Wsi, odbył się niezwykły piknik rodzinny, podczas którego zabraliśmy mieszkańców Gminy w fascynująca podróż w czasie.
To wydarzenie, zorganizowane przez Wójta Gminy Mała Wieś Albina Dynarka, Gminne Centrum Kultury MultiOsada oraz GOPS Mała Wieś– GKRPA w Małej Wsi, przeniosło uczestników w świat wikingów – tych tajemniczych i nieustraszonych żeglarzy, wojowników i handlarzy, którzy pochodzili głównie z terenów Skandynawii,
Piknik rozpoczął się o godzinie 12:00 i trwał aż do 18:00. Już na samym początku uczestnicy zostali wciągnięci w fascynujący świat wikingów. Wypał dziegciu, wyrób krajek, warsztat płatnerski – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na odwiedzających. Dzieci mogły spróbować swoich sił na torze łuczniczym, a młodzież walczyć na miecze piankowe. Wszystko to w otoczeniu zapachów dymu i drewna.
Na pikniku nie zabrakło pokazów. Pancerze i broń wikingów były prezentowane w pełnej krasie, a musztry i walki 1 na 1 dostarczały emocji i adrenaliny. Grupy wojowników walczyły ze sobą, a pokaz mody wczesnośredniowiecznej ukazał, jak ubierali się nasi przodkowie. Saga wikingów, przedstawiona w formie opowieści, ożywiła historię i przybliżyła uczestnikom życie wikingów.
Na obozie można było zobaczyć autentyczny sprzęt użytkowy – od hełmów po dyby. Zbrojownia zachęcała do przymierzenia pancerzy, a kuchnia obozowa kusiła zapachem świeżo pieczonych podpłomyków.
Dla najmłodszych przygotowano darmowe smakołyki, takie jak wata cukrowa i popcorn, a Bank Spółdzielczy w Małej Wsi serwował pyszną lemoniadę.
JKS pod Orzechem, zapraszali na przejażdżki bryczką, podczas których, dzieci i dorośli mogli poczuć się jak prawdziwi wikingowie, przemierzając teren imprezy na drewnianym wozie.
Nasze wydarzenie odwiedziło wiele osób. Wśród nich byli zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Odwiedzili nas Radni Gminy Mała wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Mała Wieś Bartłomiejem Wiktorzakiem, kierownicy Urzędu Gminy, sołtysi i dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Gminy.
W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś Albina Dynarka, Gminnego Centrum Kultury MultiOsada oraz GOPS Mała Wieś serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i wolontariuszom.
Dziękujemy Wolontariuszom Centrum Wolontariatu przy GOPS Mała Wieś, JKS pod Orzechem, Bankowi Spółdzielczemu w Małej Wsi i Starostwu Powiatowemu w Płocku. Nasza wspólna praca pokazała, że razem możemy osiągnąć naprawdę wspaniałe rzeczy!
Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza, za co serdecznie dziękujemy.
Bractwo Historyczne Winland dziękujemy za wspaniałą lekcję historii, połączoną z ogromna dawką humoru i dobrej zabawy! To był super czas. Trwajcie dalej w tym co robicie! Do zobaczenia w przyszłości 🙂

Fotorelacja:  zobacz