Grupa Nieformalna Razem dla Małej Wsi- EKO Szwaczki

426393272_853978586760723_1992046914706431767_n
Przeraża widok, kiedy za każdym razem robiąc zakupu kupowane są torby jednorazowe, które trafiają za chwile do koszy, obciążając jednocześnie budżet domowy.
Niestety nie żyjemy w świecie idealnym. Poziom recyklingu odpadów wciąż jest na zbyt niskim poziomie. W idealnym świecie każdy człowiek chodziłby na zakupy z własną torbą i dbał o prawidłową segregację śmieci, każda firma ograniczałaby produkcję i korzystałaby z surowców wtórnych…
Edukacja ekologiczna powinna być procesem ciągłym, trwającym przez całe nasze ludzkie życie. Powinna być kierowana zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Całe społeczeństwo jest odpowiedzialne za ekologię, my również! Dlatego też wpadliśmy na pomysł, że uszyjemy dla Was kochani wyjątkowe, oryginalne torby na zakupy! 😊
Jak już ich troszkę naszyjemy to wyruszymy w teren, znaleźć nowych właścicieli MULTIOSADOWYCH EkoToreb 😊 Gdyby ktoś chciał nam pomóc i usiąść z nami do maszyn SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!
EKO Szwaczki to projekt, który Grupa Nieformalna Razem dla Małej Wsi działająca przy Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi realizować będzie w ramach pozyskanego Grantu Działaj Lokalnie 2024 w kwocie 3000,00 zl. Pozyskiwanie środków zewnętrznych to zawsze ogromna szansa na dodatkowe działania!
📌Podstawowe tkaniny, paski i nici już zakupione! Pierwsze wykroje również zrobione! W każdej wolnej chwili będziemy teraz siadać przed maszyny….i szyć Eko Torby dla naszych mieszkańców!
📌Zadanie realizowane jes ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Dziękujemy!
Fotorelacja: zobacz