II Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Poezja Czesława Miłosza”

438164241_843983874426861_4293889998535917752_n
Drodzy mieszkańcy Gminy Małej Wsi i wszyscy miłośnicy poezji! 🌟
Z przyjemnością informuję o zakończeniu II Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Poezja Czesława Miłosza”. Wydarzenie odbyło się 9 maja 2024 roku w Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Tematyka konkursu była wyjątkowa, ponieważ Senat RP ustanowił Rok 2024 rokiem Czesława Miłosza. To doskonała okazja, aby pełniej zaprezentować jego twórczość, która jest zakorzeniona w wieloetnicznych tradycjach polskiej kultury. Twórczość Czesława Miłosza przekracza granice kultur, gatunków i języków, reprezentując dziedzictwo narodów Europy Środkowo-Wschodniej z ich doświadczeniem skutków nazizmu i komunizmu.
Konkurs był skierowany do uczniów klas 5–8 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych:
📌Uczniowie klas 5–6
📌Uczniowie klas 7–8
W tegorocznym konkursie wzięło udział 29 utalentowanych recytatorów, którzy z pasją wygłaszali poezję. Ich występy były niezwykle wzruszające i pełne emocji.
Jury konkursowe, w składzie: Pani Elżbieta Dobroń (Zastępca Dyrektora Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego), Pani Alicja Strzemieczna oraz Pani Urszula Zielińska (emerytowane nauczycielki języka polskiego), miało trudne zadanie wyboru laureatów.
Oto wyniki II Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Czesława Miłosza”:
Kategoria I (klasy 5–6):
🥇I miejsce – Oliwia Kacprzak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie
🥈II miejsce – Aleksandra Kołodziejska ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
🥉III miejsce – Miłosz Dynarek ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
Kategoria II (klasy 7–8):
🥇I miejsce – Agata Nowak ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
🥈II miejsce – Aleksandra Bąbała ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu
🥉III miejsce – Julia Kiedrowska ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyli: Sekretarz Urząd Gminy Mała Wieś – Ewelina Kołodziejska, Dyrektor Vistula Bank Spółdzielczy – Joanna Stelmach oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi – Ewa Stefaniak.
Serdecznie dziękujemy dyrektorom Szkół z terenu Gminy Mała Wieś za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, a nauczycielom i rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do konkursu.
Dziękujemy Zarządowi Vistula Bank Spółdzielczy – za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Nie możemy zapomnieć o Komisji konkursowej, która miała trudne zadanie wyboru laureatów. To właśnie oni wzięli na siebie ogromny ciężar oceny uczestników i wyłonienia zwycięzców. Dziękujemy za ich sprawiedliwe oceny i profesjonalizm.
Laureatom konkursu jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje! 📚📖📚 Życzymy dalszych sukcesów w przyszłości. Niech poezja Czesława Miłosza nadal inspiruje i towarzyszy Wam w artystycznych poszukiwaniach. 🌟
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych w Małej Wsi! 🎭🎤📚
Fotorelacja: zobacz