II Gminny Konkurs Recytatorski -„Poezja Czesława Miłosza”

392819758_809840554507860_6273751899264438265_n
Dziś mamy pierwszy dzień wiosny, ale pamiętajmy, że 21 marca obchodzimy również ŚWIĘTO POEZJI, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane „między wierszami”.
Światowy Dzień Poezji ustanowiony został z inicjatywy UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promowanie czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, ale jest to również okazja do uhonorowania poetów oraz zwiększenia widoczności poezji w mediach.
Z okazji Światowego Dnia Poezji, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zapraszają do udziału w II Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Poezja Czesława Miłosza”.
Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, bowiem Senat RP ustanowił Rok 2024 rokiem Czesława Miłosza, mając nadzieję, że będzie to doskonała okazja do pełniejszego zaprezentowania jego twórczość, która jest zakorzeniona w wieloetnicznych tradycjach polskiej kultury, reprezentuje zarazem dziedzictwo narodów Europy Środkowo-Wschodniej z jej doświadczeniem skutków nazizmu i komunizmu. Ponadto twórczość Czesława Miłosza przekracza granice kultur, gatunków i języków.
II Gminny Konkurs recytatorski skierowany jest do uczniów klas 5-8 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś.
Na zgłoszenia czekamy do 19 kwietnia 2024r do godz. 16:00.
Chętnych, chcących wziąć udział w konkursie, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu, który będzie dostępny na stronie Urzędu Gminy Mała Wieś www.malawies.pl oraz na stronie www.multiosada.pl
Ponadto Regulamin wraz z Kartą zgłoszenia zostanie przesłany na adres e-mail do każdej szkoły z terenu naszej Gminy.
Regulamin: pobierz
Karta zgłoszeniowa: pobierz
Klauzula Informacyjna: pobierz