Książkowy NIEKALENDARZ – SIERPIEŃ POD GRUSZĄ

356195795_672538904904693_2323986902119415914_n
Oto wyzwania na SIERPIEŃ:
✅ Lato to dobry czas na czytanie w plenerze, a 28 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – zabierz swój ulubiony komiks na spacer i poczytaj go na ławce w parku lub ulubionym zakątku miasta.
✅ Szukasz ochłody w upały? Poszukaj książki, której akcja toczy się zimą. Może coś autorów z północy?
✅ Znajdź przepis na przetwory z darów lata w dziale książek kulinarnych i go wypróbuj. Porozmawiaj o tym z babcią i dziadkiem, poszukaj inspiracji u swoich najbliższych. Na słoiku naklej wybrany cytat z czytanej właśnie książki.
Zapraszamy wszystkich Czytelników do udziału w wyzwaniu czytelniczym przygotowanym przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Przypominamy, iż w ramach wyzwania powstał Książkowy NIEKALENDARZ, który składa się z 12 kart z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcają do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę. NIEKALENDARZ pełen jest inspiracji czy najważniejszych literackich rocznic.
Dodatkowo, aby zachęcić najmłodszych czytelników do codziennego czytania przygotowano także czytelniczą kartę na pieczątki „Książka – stosuj codziennie”. Najwytrwalszych nagrodzimy dyplomem za uczestnictwo.
Podejmij czytelnicze wyzwanie z naszą BIBLIOTEKĄ! 😊📖
Zapraszamy do Biblioteki! 📚📘📔📗📕📖