Nowości książkowe dla dzieci i młodzieży!

391737153_718511070307476_589100578000980955_n
Drodzy Czytelnicy,
na naszych bibliotecznych pólkach pojawiła się kolejna porcja NOWOŚCI WYDAWNICZYCH, tym razem w całości dla dzieci i młodzieży. 📚😃📚
Dla młodzieży zakupiliśmy książki, które opowiadają między innymi o:
✅ życiu jak w matrixie – „Mąciciel” autorstwa Pawła Beręsewicza,
✅ zaufaniu do internetowej „prawdy” – „Szeptanie” autorstwa Pawła Beręsewicza,
✅ walce o swoje racje w trudnym okresie dojrzewania – „Sezon na zielone kasztany” autorstwa Barbary Kosmowskiej,
✅ Outsiderach, którzy płyną pod prąd – „Zielone martensy” autorstwa Joanny Jagiełły,
✅ wakacjach na gigancie – „Ja, Majka” autorstwa Rafała Witka.
Dla nieco młodszych mamy książeczki, które przedstawiają niezwykle emocjonujące przygody Jasia 👦oraz historię małego niedźwiadka🐻‍❄️ szukającego w ludziach ciepła i dobra. Ponadto w naszej bibliotece znajdziecie również pozycje dla najmłodszych, czyli książeczki z twardymi kartkami i zaokrąglonymi rogami m.in.: „Czy wiesz kim zostać chcesz? oraz ” Gdzie się zwierze spać wybierze?
❗️Rok 2023 między innymi jest rokiem Aleksandra Fredry oraz Mikołaja Kopernika, dlatego też nie może zabraknąć pozycji dla dzieci opowiadającej właśnie o Nich. Na naszych bibliotecznych półkach znaleźć już można najnowsze pozycje tj.: „Fotel czasu. Opowieść o Aleksandrze Fredro” autorstwa Anny Czerwińskiej – Rydel oraz „Ostatni trop Kopernika” autorstwa Marcina Przewoźnika.
Zakup dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Zapraszamy do Biblioteki 📚☺📖