Ogólnopolski dzień głośnego czytania

384103150_712823510876232_4665921366573779825_n
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.📚 To nietypowe święto powstało w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku, a jego patronką jest Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Data 29 września nie jest przypadkowa, bowiem to dzień urodzin Pani Janiny.
My również pamiętamy o ogromnym znaczeniu jakie ma głośne czytanie dzieciom👫📖, dlatego w poniedziałek 2 października, w piękny, słoneczny dzień do naszej biblioteki przybyły dzieci z Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi. Przedszkolaki wysłuchały krótkiego opowiadania pt. „Pory roku. Skarby jesieni” autorstwa Magdaleny Sroki, które przeczytała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi – Ewa Stefaniak.
Po przeczytaniu przygody Fenka i Maksia, dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, rozpoznały wszystkie przygotowane skarby jesieni, a na koniec zaśpiewały piosenkę, której nauczyły się w przedszkolu. 🥰
Dziękujemy za odwiedziny i za wspólne GŁOŚNE CZYTANIE. 📖
❗️A my dorośli pamiętajmy, iż czytanie dzieciom wpływa pozytywnie na rozwój ich wyobraźni, intelektu i słownictwa. Poszerza ich wiedzę i ciekawość świata. Czytanie pozwala również każdemu czytelnikowi przeżywać najróżniejsze emocje oraz zacieśnia więzi i przyzwyczaja do dobra, jakim jest CZAS spędzony w gronie najbliższych.
Fotorelacja: zobacz