Warsztaty pn. „ABC kompetencji cyfrowych”

428602368_796144605877455_2391449634296539485_n
Gwałtowny rozwój technologii cyfrowych powoduje, że niektóre grupy społeczne zostają wykluczone z uczestnictwa w społeczeństwie cyfrowym, zwłaszcza ze względu na brak dostępu do odpowiednich urządzeń, ale także z powodu braku szkoleń dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. Dużą część takiej grupy stanowią seniorzy (60+), którzy często nie odnajdują się w cyfrowym świecie i jego możliwościach.
Chcąc wspierać naszych Seniorów w tym dzisiejszym wirtualnym świecie, w Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w ramach owocnej współpracy z Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. odbyły się dziś kilkugodzinne warsztaty pn. „ABC kompetencji cyfrowych”, podczas których seniorzy dowiedzieli się m.in. jak założyć konto mailowe i z niego korzystać, jak założyć profil zaufany, korzystać z konta e-pacjent, i mediów społecznościowych.
Dziękujemy Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. i Panu Adamowi Szymczakowi za profesjonalną współpracę, a seniorom z Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku – Oddział w Małej Wsi za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w Szkoleniu 💻💻💻