Zapraszamy na „Kulturalne Szach-Mat”!

387126013_718511426974107_7486467712758104088_n
Nie da się już nie zauważyć, że dni są coraz krótsze…wieczory zaczynają się dłużyć. Zaczyna nam powoli brakować pomysłów na siebie i na to co zrobić żeby nie dopadła nas jesienna chandra.
Ale my mamy dla Was małą receptę 🙂
Zapraszamy na czwartkowe, wieczorne spotkania w Gminne Centrum Kultury MultiOsada, podczas których przy herbatce i ciasteczku będziecie mogli rozegrać partyjkę szachową albo zagrać w warcaby i scrabble. Mamy przygotowane również karty dla tych, którzy potrafią rozegrać brydża sportowego 🙂
Chcemy by wspólne spotkania przy stole były przede wszystkim okazją do rozmów i integracji mieszkańców naszej Gminy. Spotkania będą miały formę spotkań amatorskich i towarzyskich i są skierowane do osób, które znają już techniki w/w rozgrywek. Udostępniamy salę, szachy, warcaby, scrabble, karty i zegary do odmierzania czasu. Przygotujemy również pyszną herbatkę.
Pamiętajmy, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu. Szachy należą do gier z doskonałą informacją. Od sekund na posunięcie oraz 1–3 (bullet) lub 5 (blitz) minut na partię do nawet kilku lat w grach korespondencyjnych. Warcaby również są dyscypliną sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata. Organizacją skupiającą narodowe federacje warcabowe jest Światowa Federacja Warcabowa. W Polsce regularne rozgrywki warcabowe rozpoczęto w roku 1973. Aktywność fizyczna to nie tylko spotkania typowo ruchowe (treningi na siłowni, jazda rowerem, koszykówka czy piłka nożna). Naszym celem jest przedstawienie lokalnej społeczności innej formy aktywności sportowej, która mocno wierzymy, że zostanie przyjęta z dużym zainteresowaniem.
„Kulturalne Szach-Mat” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Urząd Gminy Mała Wieś i Wójta Gminy Mała Wieś Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest Straż Pożarna Mała Wieś, który realizuje Gminne Centrum Kultury MultiOsada.