Polskie Drogi do Wolności w MultiOsadzie

DSC_0237
🇵🇱 10 listopada, w wigilię Narodowego Święta Niepodległości w wyjątkowej scenerii w barwach biało-czerwonych odbył się w Gminne Centrum Kultury MultiOsada Koncert Patriotyczny z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱.
Przybyłych na wieczorne spotkanie przywitali gospodarze uroczystości Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski i dyrektor Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak.
W muzyczną podróż Polskimi Drogami do Wolności zabrał nas Zespół wokalno-aktorski „Sonanto”.
Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. Tworzą go wokaliści, śpiewający aktorzy oraz instrumentaliści- absolwenci Akademii Teatralnych i Muzycznych.
Program, który został nam przedstawiony, to wokalno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni końca XIX i XX wieku. W repertuarze znalazły się pieśni począwszy od utworów powstańczych (nawiązujących do Powstań listopadowego i styczniowego), legionowych, przez utwory z okresu II Rzeczypospolitej, piosenki wojenne, aż po okres powojenny i polską walkę o wolność w czasach „Solidarności”.
Za zakończenie koncertu wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji #niepodlegladogymnu.
Patriotyczny wieczór w Gminne Centrum Kultury MultiOsada zakończył się symbolicznym poczęstunkiem i rozmowami przy filiżance herbaty.
Dziękujemy za udział w spotkaniu Radnym Gminy Mała Wieś, Kierownikom Urzędu Gminy Mała Wieś i Jednostek Organizacyjnych oraz Dyrektorom Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś oraz strażakom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólne śpiewanie i wspólnie spędzony czas.
Szczególnie dziękujemy za obecność młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Dziękujemy wychowawcom za przygotowywanie młodego pokolenia do życia w społeczeństwie. Dziękujemy za kształtowanie postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej. Dziękujemy również naszym kochanym Seniorom, na których zawsze możemy liczyć!
Dziękujemy!

 

FOTORELACJA: zobacz