„Kulturalne Szach-Mat” w MultiOsadzie

401347200_736306151861301_1798134367196793901_n
W czwartkowe wieczory 2 i 9 listopada grupa Szachistów z terenu Gmina Mała Wieś po kolejny zasiadła do szachowej rywalizacji. 🙂
Nasze czwartkowe spotkania, są idealnym lekiem na coraz dłuższe już wieczory i brak pomysłu jak je spędzić…bez telewizji i telefonu.
Dlaczego szachy? Wiele osób zadaje sobie to pytanie i każdy, kto pozna smak tej dyscypliny sportu, zakochuje się w niej i chce rozwijać swoją pasję poprzez ciągłe doskonalenie się. Gra w szachy rozwija pamięć, logiczne myślenie, poprawia zdolność koncentracji i długiego wysiłku umysłowego. Uczy umiejętności analizowania, przewidywania i rozwiązywania problemów. Ponadto szachy kształtują też pozytywne cechy charakteru, uczą opanowania, cierpliwości i odporności na stres, a także umiejętności radzenia sobie z porażką, która może spotkać każdego, kto staje do konfrontacji z silniejszym przeciwnikiem. W szachach nie ma barier, to gra dla każdego, a dla wielu staje się też pasją na całe życie.
Pamiętajcie! Jeszcze w dwa najbliższe czwartki tj, 16 i 24 listopada w godzinach 18:00-20:00 organizujemy amatorskie szachowe spotkania dla każdego. Można rozegrać partyjkę szachową albo zagrać w warcaby i scrabble. Mamy przygotowane również karty dla tych, którzy potrafią rozegrać brydża sportowego.
Bez znaczenia czy jesteś początkującym adeptem, średnio-zaawansowanym graczem, czy mistrzem szachownicy. Każdy jest mile widziany w MultiOsadzie!
„Kulturalne Szach-Mat” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Urząd Gminy Mała Wieś na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest Straż Pożarna Mała Wieś, a realizatorem Gminne Centrum Kultury MultiOsada.