Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

338859229_731019612083079_8212614955035409887_n
2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego celem jest rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.👫📚 Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie 2 kwietnia urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.
Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi miało przyjemność świętować ten dzień już w piątek (31.03.2023) razem z uczniami klas 3 ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi wychowawcami.
Dla naszych trzecioklasistów przygotowaliśmy specjalne zadanie. 😄 Uczniowie w grupach musieli napisać, krótką historyjkę, która w swojej treści zawierać miała tytuły 10- ciu książek dla dzieci, które wcześniej kapitanowie z pomocnikami wybrali dla drużyny przeciwnej. 😊
Piątkowe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości oraz było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. 📚🧍‍♀️📚🧍‍♂️
Zapraszamy do przeczytania krótkich historyjek naszych trzecioklasistów. 😊
✔️Był sobie Tytus, Romek i A’Tomek i był tam też Polak mały. Na wsi działy się niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Tytus, Romek i A’Tomek polecieli na .Antarktydę i zobaczyli swoich polarnych przyjaciół, następnie wrócili i spotkali dużego odważnego Krzysia. Krzyś miał swoje abecadło , Minionki oraz maskotkę Scooby-Doo! Krzyś napisał książkę o swoim psie i nazwał ją psie troski.
Julka, Jagoda, Hania, Marysia, Gabrysia, Alan, Blanka, Filip
✔️Gdy w Święta Bożego Narodzenia zabłyśnie pierwsza gwiazdka w Dzienniczku Cwaniaczka przykra prawda złapała Lilkę i spółkę w akcji. Wiersze dla dzieci pod tytułem „ Czy wojna jest dla dziewczyn” czyta Mikołajek. Skarb Troi trzymają Muminki, gdy tatę muminka łapie biała gorączka.
Wojtek, Ania, Kornelia, Lena, Zuzia, Leon
.✔️Martynka to nowa koleżanka Kasi. Jej tata to praktyczny pan, który ma dobre wychowanie. Ponadto tata Martynki napisał opowiadanie pt. „Opowieści spod czereśni”. Ich pies ma na imię Reksio. Martynka lubi oglądać Scooby-Doo oraz przeciwsłoneczny patrol. Jej kuzyni to bezpieczne dzieciak, a brat ma prosiaka, który został bohaterem ponieważ odkrył tajemnicę zielonej skarpetki.
Dorota, Alicja, Julia, Michał, Kuba, Misza
✔️Pewnego dnia Florka z pamiętnika ryjówki spotkała na spacerze Minionki. Zobaczyli w oddali bezdomnego źrebaka, którego nazwali Merlin. Żółw i zając zaprosili ich do limuzyny na frytki i fasolki. Potem wybrali się na poszukiwania i znaleźli skarb Troi. W casie poszukiwania skarbów spotkali Eri i smoka, który chciał ich zjeść. Na pomoc przybiegły pomocne skrzaty, które również odkryły zagadkową chorobę nauczycieli. Wszystkie wydarzenia i historie zapisała pani Ewa Szelburg – Zarembina w swoich wierszach.
Zuzia W., Zuzia K., Sebastian B., Robert P., Gabryś, Lena