Podsumowanie 32 Finału WOŚP!

2024-DZIEKUJEMY
GDY EMOCJE JUŻ OPADNĄ…Podsumowanie 32 Finału WOŚP.
28 stycznia podczas 32 Finału WOŚP Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy od wczesnych godzin porannych spotkać wspaniałych wolontariuszy, którzy kwestowali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
📌 WOŚP Mała Wieś oraz WOŚP Bulkowo łącząc siły w tym roku w jeden Sztab #6798 działający przy Gminne Centrum Kultury MultiOsada zarejestrował 77 Wolontariuszy. Na terenie Gminy Mała Wieś kwestowało 47 Wolontariuszy, natomiast na terenie Gminy Bulkowo 30 Wolontariuszy.
Od godziny 15:30 w Hali Sportowej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej im. W. H. Gawareckiego rozpoczął się finał WOŚP Mała Wieś podczas którego wspólnie zebraliśmy 53 613,26 !!!
„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych” to hasło tegorocznego finału – zebrane podczas zbiórki fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki, rehabilitacji i terapii dzieci oraz dorosłych przebywających na oddziałach pulmonologicznych.
Zostanie zakupiony m.in. sprzęt do diagnostyki obrazowej czyli rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne. Oprócz tego polisomnografy i przenośne spirometry, systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy. Zakupiony zostanie także sprzęt do rehabilitacji pulmunologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc oraz wiele innych. Placówki potrzebują sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji osób po pandemii a także tych z chorobami współistniejącymi bo nie tylko Covid ale także inne schorzenia pozostawiły spustoszenia w organizmach dzieci i dorosłych.
📌 Podczas 32 Finału udało się zebrać piękną sumę, która była wyższa od ubiegłorocznej zbiórki o 38 650,00 zł. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszych WOLONTARIUSZY i DARCZYŃCÓW z Gminy Mała Wieś (58 224,12 zł) oraz Gminy Bulkowo (35 425,88 zł). To także ogromne zaangażowanie pracowników Gminne Centrum Kultury MultiOsada, którzy od lat tworzą Gminny Sztab #6798 przy GCK MultiOsada w Małej Wsi, do których w tym roku dołączyli wyjątkowi ludzie z terenu Gminy Bulkowie na czele z Wójt Gminy Bulkowo – Gabriel Graczyk.
📌W dniu 32 Finału WOŚP w kwestowało 77 Wolontariuszy, którzy do swoich puszek uzbierali łącznie – 53 613,26 w tym Wolontariusze z Gminy Mała Wieś – 40 395,81 zł i z Gminy Bulkowo – 13217,45 zł
Najwyższe kwoty Wolontariuszy z Gminy Mała Wieś:
1. Miłosz Dynarek – 4493,99 zł
2. Maria Kopera – 4062,44 zł
3. Klaudia Hajduk – 3310,59 zł
Najwyższe kwoty Wolontariuszy z Gminy Bulkowo:
1. Joanna Grabarczyk- 1884,93 zł
2. Amelia Piątkowska- 874,94 zł
3. Alicja Gronczewska- 793,02 zł
📌Po raz czwarty podczas Finału WOŚP kwestowały również Sztabowe Puszki Stacjonarne do których można było wrzucać pieniążki już od 10 grudnia.
Na terenie Gminy Mała Wieś było 10 opiekunów puszek stacjonarnych: (Urząd Gminy Mała Wieś, Piekarnia-Cukiernia Jasiński w Małej Wsi, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska w Węgrzynowie, Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak, Hurtownia Piosyl Mała Wieś – Sylwia Chorębiewskai, Sklep Wielobranżowy Mariusz Ksieniewicz, Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Szkoła Podstawowa w Podgórzu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie), którzy zasilili nasz Sztab kwotą – 5332,87 zł. 10 puszka stacjonarna znajdowała się w Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Kwota uzbierana to 12 495,44 zł w tym: „wejściówki” na straży których stała po raz drugi Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza MDP w Małej Wsi, sprzedaż gadżetów, góra grosza, Kawiarenka SKW MALWA, licytacje, loteria, popcorn, pomiar cukru oraz ciśnienia, Fotobudka 360°, pączki Babci Halinki).
📌Na terenie Gminy Bulkowo znajdowało się 6 Puszek Stacjonarnych (Urząd Gminy Bulkowo, Stacja Paliw Krecik, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bulkowie, Lewiatan Bulkowo, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Nowych Łubkach, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie) do których uzbierano 22 208, 43 zł.
📌Licytacje i gadżety w naszym sklepiku to zasługa wyjątkowych DARCZYŃCÓW: Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski Urząd Gminy Mała Wieś, JKS pod Orzechem Patrycja Ksieniewicz, Anna Kurpiewska, MW Auto Serwis Mateusz Iwański, Szkółka Leśna Nowe Gałki. Nadleśnictwo Płock, Straż Pożarna Mała Wieś, Marzena Podgórska, Michał Czwartek, Albin Dynarek, Adam Małkiewicz, Paweł Figurski, Pizzeria Piccolo Paese, P. U. H. Piotr Szkop Kwiaciarnia Słoneczna- Izabela Szkop, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zakrzewie, Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym, Kasi Art. – Katarzyna Grabarczyk, Patryk Dasiewicz Patro-Mag Dystrybucja Alkoholi, Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach, Usługi leśne Sebastian Jarzębowski, Starostwo Powiatowe w Płocku, Karen-Ter-Khachatryan, Dalia Kwiaciarnia i Sklep Ogólnoprzemysłowy Wioletta Kruszewska, Witold Jóźwiak, LaSowa– Joanna Barej-Borek, PPHU Młyn Wilkanowo Krzysztof Gruszczyński, Stowarzyszenie Wędkarskie Sandacz Mała Wieś, Hurtownia Piosyl Mała Wieś – Sylwia Chorębiewska, Bank Spółdzielczy w Małej Wsii oraz wielu darczyńców anonimowych. Dziękujemy wszystkim, bez wyjątku za wspaniałe dary, które zasiliły naszą zbiórkę podczas licytacji i loterii.
📌Jak zawsze mogliśmy również liczyć na bezinteresowną pomoc Bank Spółdzielczy w Małej Wsi – Panie co roku pomagają w liczeniu i bez pobierania żadnych opłat przekazują przelew na konto główne Fundacji WOŚP. Dziękujemy Pani Prezes Bank Spółdzielczy w Małej Wsi Annie Jóźwiak za owocną współpracę!
Dziękujemy również pracownikom: Urząd Gminy Mała Wieś, GOPS Mała Wieś, Referat Komunalny w Małej Wsi, Szkoły Podstawowej im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie, Samorządowe Przedszkole Mała Wieś, Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach, Świetlica Środowiskowa w Chylinie oraz Paniom z Gminy Bulkowo za wsparcie podczas liczenia pieniędzy – nasza „maszyna licząca” od lat pomaga nam w tym dniu i pilnuje „porządku” w monetach i banknotach. DZIĘKUJEMY!!!
Serdeczne podziękowania należą się:
– Szkole Podstawowej im .W. H. Gawareckiego w Małej Wsi udostępnienie hali sportowej, wykonanie „serduszkowej” dekoracji oraz przeprowadzenie loterii i przygotowanie pysznego popcornu,
Samorządowe Przedszkole Mała Wieś za piękne i wzruszające Jasełka w wykonaniu rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola,
– Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Mal Wy za przygotowanie pysznych ciast, serwowanie ciepłej kawy i herbaty oraz iinych słodkości w kawiarence,
– Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działającej przy Straż Pożarna Mała Wieś za sprzedaż „wejściówek” podczas 32 Finału,
Straż Pożarna Mała Wieś a przeprowadzony pokaz strażacki, prezentację różnego rodzaju umundurowania oraz wykonanie „światełka do nieba”,
– Zespołowi tanecznemu Mavilena za pokaz tańca w kręgu i wspólną integracyjną zabawę taneczną,
GOPS Mała Wieś za pomoc w sprzedaży przepysznych pączków „Babci Halinki”,
– Adam Małkiewicz za świetną niespodziankę dla dzieci jaką była zabawa z białym misiem XXL,
Agencja Impuls za przygotowanie Fotobudki 360°, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem,
DJ Bespro – za profesjonalne wsparcie podczas Finału- nagłośnieniem, muzyką oraz światłem.
Podziękowania należą się także pracownikom Referatu Komunalnego w Urzędzie Gminy Mała Wieś za okazaną pomoc i wsparcie fizyczne podczas organizacji 32 Finału. Panowie – DZIĘKUJEMY!
Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w 32 Finał. To co, wspólnie zrobiliśmy jest wspaniałym świadectwem ludzkiej dobroci i życzliwości. Udowodniliśmy, że razem możemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!!!
DZIĘKUJEMY! !!!
Fotorelacja z 32 Finału WOŚP w Małej Wsi: zobacz