Zapraszamy na Wianki nad Wisłą!

504534061_1123452496479996_2170519768724930423_n
✨ Noc Świętojańskamagia ognia, wody i natury! ✨
Czy wiecie, że Noc Świętojańska to jedno z najstarszych i najbardziej tajemniczych świąt słowiańskich? Obchodzona w najkrótszą noc roku, łączy w sobie dawne wierzenia, rytuały ognia i wody, tańce przy ognisku i puszczanie wianków na wodę.
W imieniu organizatorów: Wójta Gminy Mała Wieś Albina Dynarka, Gminnego Centrum Kultury MultiOsada oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie Kościelnym, serdecznie zapraszamy na Wianki nad Wisłą, które odbędą się 28 czerwca w miejscowości Zakrzewo Kościelne, dzięki uprzejmości Pana Romana Urbaniaka – w tym wyjątkowym, magicznym miejscu nad Wisłą, które najlepiej oddaje magię tego wydarzenia.
Co dla Was przygotowaliśmy?
Konkurs wiedzy o Nocy Świętojańskiej, Warsztaty wikliniarskie, Zabawa taneczna, Wspólne ognisko, Stoły regionalne, Ogródek piwny, Plecenie wianków, Stand-up w wykonaniu Tomasz KARP Bartkowiak , Tradycyjne puszczanie wianków na wodę
A dla najmłodszych w godz. 18:00-21:00:
Malowanie twarzy, Formowanie balonów, Plecenie warkoczy, Darmowe zjeżdżalnie, Stoisko z zabawkami i słodyczami
Gdzie? Zakrzewo Kościelne nad Wisłą (łatwo traficie, strażacy z OSP zadbają o odpowiednie oznaczenie drogi dojazdowej)
Kiedy? 28 czerwca 2025
Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – z własnym wiankiem lub z chęcią stworzenia go na miejscu. Spędźmy razem ten wyjątkowy, klimatyczny wieczór, pełen tradycji, muzyki i świętojańskiej magii! 
Partnerzy: Urząd Gminy Mała Wieś, Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zakrzewie KGW „Okraski” w Starych Gałkach, SKW Malwa, Piccolo Paese, Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego.
Do zobaczenia nad Wisłą!