Zapraszamy do włączenia się w Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

345046531_561430059471052_7687709965107690371_n
Drodzy Czytelnicy,
8 maja rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a głównym jej celem jest promowanie czytelnictwa. Corocznie Tydzień Bibliotek rozpoczyna się 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek i trwa do 15 maja. Tegoroczna XX edycja odbędzie się pod hasłem „ Moja, Twoja Nasza – BIBLIOTEKA”, którego autorką jest Pani Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu. Pani Jolanta Poważyńska uzasadniła swoje hasło następująco:
Biblioteka jest miejscem do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.
Jak co roku Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek i już w dniu dzisiejszym serdecznie zaprasza do wspólnego i aktywnego świętowania. 😊 Obserwujcie naszego Facebooka oraz stronę internetową, gdyż na każdy dzień coś dla Was przygotowaliśmy! 📖😊📚
Zapraszamy do świętowania Tygodnia Bibliotek z MultiOsadą📚📖📚