Informacja dla uczestników wyjazdu do Zakopanego

HalaGsienicowa_sDrodzy urlopowicze! Przypominamy, że jutro tj. piątek 20.10.2017 o godzinie 4.45 spotykamy się wszyscy przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada. Wyjazd o godzinie 5.00.ZAKOPANE PRZYBYWAMY 

Warsztaty artystyczne- Barwy Jesieni

DSCN9175Sobotnie spotkanie w MultiOsadzie przyniosło zarówno nam jak i dzieciom ogrom radości. Ozdobiliśmy uformowane tydzień wcześniej lampiony i wykonaliśmy piękne jesienne bukiety z liści. Lampiony już wysuszone i wypalone są do odbioru w MultiOsadzie.
Część lampionów została dziś zawieziona przez Harcerzy z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej ,,Zośka i Alek” Hufca ZHP „Mazowsze” z Małej Wsi na groby Ich Bohaterów na Cmentarz na Warszawskich Powązkach.

Fotorelacja (kliknij)

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne już w tym roku nowości wydawnicze. Książki jeszcze pachnące farbą drukarską są już do dyspozycji wypożyczających. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Fotorelacja (kliknij)

Muzyczne Akordy w MultiOsadzie

Niezmiernie cieszy nas fakt, że zajęcia z nauki gry na gitarze w MultiOsadzie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. I grupa, która zaczęła swoją przygodę na wiosnę, osiągnęła zamierzony cel i  z końcem października kończy kurs. Od 10 października naukę gry na gitarze rozpoczęła kolejna grupa dzieci. Życzymy młodym muzykom cierpliwości i niegasnącego zapału do nauki!

Czytaj dalej

Zapraszamy również dorosłych, którzy chcieliby spróbować…spełnić swoje młodzieńcze marzenie. Mamy już pierwsze chętne osoby i czekamy na skompletowanie się grupy.  Na naukę gry na gitarze nigdy nie jest za późno, otwiera często drogę do nowego sposobu spędzania wolnego czasu- możecie Państwo grać dla siebie w domowym zaciszu, czy na spotkaniach z rodziną lub znajomymi. Serdecznie zapraszamy.

Język Angielski dla najmłodszych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grupa dzieci uczęszczających na zajęcia nauki języka angielskiego wciąż się powiększa, niezmiernie nas to cieszy. Dzisiaj o godzinie 17.00 rozpoczęły się pierwsze zajęcia z języka angielskiego dla dzieci z klas IV-V, to już III grupa dzieci uczących się języka obcego w MultiOsadzie. Zapraszamy wszystkich chętnych, mamy jeszcze wolne miejsca!

Lampion Pamięci

DSCN9156W sobotę 7 października odbyła się I część warsztatów ceramicznych ,,Lampion Pamięci”, które zorganizowane zostały w ramach Jesiennych Spotkań w MultiOsadzie pod hasłem „Barwy Jesieni”.  Uczestnicy sobotniego spotkania formowali z gliny lampiony. Każdy lampion świecił swoja oryginalnością
Po wypaleniu i wysuszeniu prace będą szkliwione na następnych zajęciach, które odbędą się 14 października. Warsztaty jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Jesienne spotkania w MultiOsadzie realizowane są w ramach projektów Rodziny Harcerskie Plus i Muzykolandia konkursu Centrum Dla Rodziny programu FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

Fotorelacja (kliknij)

Zajęcia fitness dla Pań

FITNES

Systematyczna aktywność fizyczna, korzystnie wpływa na stan zdrowia naszego organizmu, poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie, pomaga wymodelować sylwetkę oraz poprawia samopoczucie!

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi  serdecznie zaprasza Panie na zajęcia FITNESS.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu tj. we wtorki i czwartki po 60 minut.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY

Paczka Literacka

PACZKA_LITERACKA_fb_postZ radością informujemy, że do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie dotarły Paczki Literackie. „Paczka literacka” to wspólna akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Do naszych placówek trafiły 2 pakiety zawierające po 21 książek oraz po dwa audiobooki.

Czytaj dalej

Na czytelników czekają między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego, „Laska nebeska” Mariusza Szczygła czy Andrzej Wajda „Podejrzany”.
Książki już wkrótce będą do Państwa dyspozycji.  Zapraszamy i życzymy miłej lektury.

Dziękujemy  Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwu Agora!

A oto lista tytułów, które wzbogacą nasze księgozbiory:

Książki:

Dorota Wodecka, Polonez na polu minowym,

Ewa Winnicka, Cezary Łazarkiewicz, Zapraszamy do Trójki,

Krzysztof Varga, Polska mistrzem Polski,

Joanna Szczęsna, Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami,

Iza Michalewicz, Maciej Piwowarczuk Powstanie Warszawskie. Rozpoznanie,

Michał Ogórek, Polska Ogórkowa,

Marek Niedźwiecki, Nie wierzę w życie pozaradiowe,

Bogusław Mec, Bim, bam, bom, mogę wszystko!,

Juliusz Machulski, Hitman,

Piotr Lipiński, Anoda,

Wiesław Królikowski, Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie,

Włodzimierz Kalicki, Powrót do Sulejówka,

Anna Jelonek, Dorota Fontczak, Zdrowy apetyt,

Robert Janowski, Muzyka mojego życia,

Václav Havel, Siła bezsilnych i inne eseje,

Michaił Chodorkowski, Portrety z łagru,

Katarzyna Boni, Wojciech Tochman, Kontener,

Carl Bernstein, Bob Woodward, Wszyscy ludzie prezydenta,

Witold Bereś, Krzysztof Burnetko, Andrzej Wajda. Podejrzany,

Ewa Berberusz, Władysław Anders. Życie po Monte Cassino,

Jerzy Antczak, Reporterka

Audiobooki:

Andrzej Makowiecki, Ja urbanator. Awantury muzyka jazzowego,

Mariusz Szczygieł, Láska nebeská

Informacje o zajęciach z języka angielskiego.

Fotolia_92064088_SUprzejmie informujemy, że od dnia 2 października (poniedziałek) w GCK MultiOsada zajęcia z języka angielskiego odbywać się będą w następujących grupach wiekowych:

Czytaj dalej

– grupa młodsza, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, klasa 0- 1 (wiek 6-7 lat), godz. 15:00
– grupa średnia, dzieci w wieku szkolnym, klasa 2-3 (wiek 8-9 lat), godz. 16:00
Informujemy również, że prowadzimy nabór na zajęcie dla dzieci do grupy starszej, klasa 4-5 (wiek 11-12 lat). Prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem tel. 570- 604- 310 lub osobiście w GCK MultiOsada. Po zgłoszeniu się odpowiedniej liczy uczestników, zajęcia dla grupy starszej, odbywać się będą w poniedziałki o godz. 17:00
Zapraszamy.

Bajkowe piątki w MultOsadzie

DSCN9101Po raz drugi w tym roku szkolnym GCK MultiOsada odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Małej Wsi. Jak się zapewne domyślacie powodem wizyty było piątkowe czytanie bajek.
W dniu dzisiejszy przypomnieliśmy sobie bajki i wiersze Jana Brzechwy, które łatwo wpadają w ucho, a przy tym są pouczające i zabawne.

Jesienne Warsztaty w MultiOsadzie

plakat-barwy jesieni

Jesień wcale nie musi być nudna!
Zapraszamy dzieci i młodzież na jesienne warsztaty do MultiOsady:
7.10.2017– Warsztaty Ceramiczne cz.I
14.10.2017– Warsztaty Ceramiczne cz.II oraz Warsztaty Florystyczne
20.10.2017– Festiwal Piosenki Dobrej na Jesienną Nudę

Do zobaczenia!

Narodowe Czytanie – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w MultiOsadzie

IMG_9105W dniu 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się 6 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem było nie tylko promowanie czytelnictwa, ale też wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej poprzez czytanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Lekturą tegorocznej edycji jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, które wybrane zostało przez Polaków, podczas głosowania internetowego.

Czytaj dalej

„Wesele” Dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie Wesele zostało opublikowane po raz pierwszy. Dramat Wyspiańskiego został dotychczas przetłumaczony na ponad 10 języków. W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań Wesela.

Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 27 września o godzinie 12.00 na „Wesele” do MultiOsady przybyli nadzwyczajni goście, którzy w specjalnie zaaranżowanej scenerii, czytali poszczególne sceny dramatu Wyspiańskiego. Spotkanie rozpoczęła Pani Ewa Grzelak – p.o. dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada, która po powitaniu wszystkich zebranych odczytała list Prezydenta RP, przedstawiła cel akcji  oraz przybliżyła   historie powstania „Wesela”.

W rolę Gospodarza wcielił się Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Proboszcz Parafii w Małej Wsi Ksiądz Edward Kuzak odegrał rolę Księdza, Radny Gminy Mała Wieś Pan Stanisław Pielat to nasz Dziennikarz, Radny Gminy Mała Wieś Pan Albin Dynarek- Pan Młody, Radna Powiatu Płockiego i jednocześnie Dyrektor Gimnazjum w Małej Wsi Pani Jadwiga Milewska zaprezentowała postać Kliminy, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Pan Andrzej Jeznach wcielił się w rolę Czepca, Prezes Związku Emerytów i Rencistów w Małej Wsi Pan Waldemar Rypiński Poeta, Pan Krzysztof Dębski-nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi to nasz weselny Ojciec, a uczniowie Gimnazjum w Małej Wsi, Zbigniew Durałek i Albert Kowalski przygotowani przez Pani Izabelę Jeznach to Jasiek i Żyd. W rolę Pani Młodej, Zosi, Radczyni i Rachel wcieliły się pracownice GCK MultiOsada Panie: Paulina Stępka, Mariola Kurowska, Monika Rosińska Araucz oraz Jolanta Miszczyńska.
Nasi aktorzy fantastycznie zaprezentowali wybrane sceny z aktu pierwszego „Wesela”, bez wielkiej tremy zmierzyli się z dziełem Wyspiańskiego wywołując salwy śmiechu.
Po części artystycznej, w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas Goście zostali zaproszeni na przepyszny tort weselny, który przygotowała mieszkanka naszej gminy.

Gminne Centrum Kultury MultiOsada składa podziękowania wszystkim uczestnikom.
Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję wspólnego Narodowego Czytania w 2018 roku.

Fotorelacja: kliknij

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

Bez nazwy-2Rozpoczął się nowy rok szkolno-przedszkolny, więc MultiOsada rozpoczęła piątkowe czytanie bajek dla przedszkolaczków.
W dzisiejszy piątek przenieśliśmy się do krainy śmiechu Agnieszki Frączek, która skutecznie poprawiła nam nastrój pomimo ponurej pogody. Wystarczy minuta wspólnego śmiechu, a będziecie rozluźnieni i w dobrym nastroju przez kolejne 45 minut. Do zobaczenia w następny piątek!

XIX Dni Gminy Mała Wieś

DSCN9687

8, 9 i 10 września, po raz XIX świętowaliśmy Dni Naszej Gminy. Tegoroczne  „Dni Gminy Mała Wieś” były bez wątpienia bardzo wyjątkowe,  a to ze względu chociażby by na pogodę, która na kilka dni przed nie była obiecująca. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wraz rozpoczęciem naszego święta w piątek na niebie zniknęły deszczowe chmury i pojawiło się przepiękne słońce, które pozostało z nami, aż do końca w niedziele.
Jak każdego roku, tegoroczna edycja Dni Gminy Mała Wieś, rozpoczęła się piątkowym popołudniem w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada.  Spotkanie rozpoczął Spektakl Aktorów Teatru Płockiego „Na Wiśle Śpiewają Oryle” nawiązujący do pieśni flisaków zajmujących się dawniej rzecznym spławem towarów.

Czytaj dalej

Było to widowisko, które w sposób poetycki i z dużą nostalgią opowiedziało nam o historii rzeki WISŁY, która na przestrzeni wieków była szlakiem żeglownym, aortą Polski, dzięki której rosła ona w potęgę. Była to bardzo wyjątkowa opowieść poświęcona ludziom, którzy od wieków byli związani z Wisłą. Podczas całego spotkania można było również obejrzeć wystawę z zasobów Towarzystwa Przyjaciół Płocka  „Ludzie i statki. Historia Płocka Wisłą pisana”. Po bardzo emocjonującym spektaklu Teatralnym, Harcerze i Zuchy z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej ,,Zośka i Alek” Hufca ZHP „Mazowsze” działającej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi zaprosili wszystkich obecnych gości do wspólnego śpiewania przy ognisku.
Drugi dzień Dni Gminy Mała Wieś, rozpoczął IV Bieg Terenowy na 5 km dla dorosłych, po którym odbyły się XIX Uliczne Biegi Zdrowia dla najmłodszych, w których udział wzięły dzieci i młodzież z terenu Gminy Mała Wieś oraz po raz pierwszy licealiści z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje biegów. Dla wszystkich dzieci, które zechciały odwiedzić to wydarzenie wystąpiło Studio Artystyczno-Edukacyjne Bąbel Ziombel, proponując wspólne gry i zabawy. Bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się również zabawa z „Nie z tej Ziemi” z Dj Sprężynką, który porwał do tańca nie tylko dzieci ale również ich rodziców.
Biblioteka Publiczna wyszła tego dnia również z propozycja książki używanej a Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała konkursy profilaktyczne. Tradycyjnie już, w sobotę na naszym boisku pojawiły się również motocykle i samochody zabytkowe, było ich tak dużo, że nie w sposób było wszystkich zliczyć. BURAK RALLY jest niezawodne i jak każdego roku przyciąga ogromna ilość miłośników motoryzacji.
O godzinie 18.00 odbył się koncert, zespołu BAYERA, po którym o godzinie 19.45 wystąpił Zespół KORDIAN, który przeniósł góralski klimat do Małej Wsi, zarażając  wszystkich przybyłych gości góralskim poczuciem humoru. Przy dźwiękach muzyki disco polo, nasze boisko stało się jednym wielki parkietem do tańca, trudno było o wolne miejsce. „Wszystko mija bez powrotnie…”, dlatego też zabawa taneczna z Dj. Cioskiem trwała do bardzo późnych godzin nocnych.

Punktem kulminacyjnym trzydniowego wydarzenia było jednak niedzielne Święto Plonów. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą Polową na boisku szkolnym w Małej Wsi, po której nastąpiły oficjalne uroczystości  w tym: obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespółu Ludowego Grzybowianki, który od 30 lat promuje muzykę i sztukę ludową poprzez swoją  działalność  artystyczną; Koncert Orkiestry Dętej ze Starej Białej; prezentacja wieńców dożynkowych oraz dzielenie chlebem przez Gospodarzy Gminy i Starostów tegorocznych Dożynek.
Podczas uroczystości wręczone zostały medale ”Zasłużony dla Powiatu Płockiego” , ustanowione przez Radę Powiatu Płockiego Uchwałą Nr 262/XXX/2006 z dnia 25 stycznia 2006 r., jako wyraz szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju naszego regionu.Medal przyznaje się osobom i podmiotom w obszarze działalności: samorządowej, gospodarczej, społecznej oraz kulturalno – oświatowej i sportowej. W skład Kapituły przyznającej to wyróżnienie wchodzi: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, Starosta Płocki, Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Przewodniczący Klubu Radnych oraz Sekretarz Powiatu. W 2017 roku uchwałą Nr 2/2017 Kapituły Medalu ,,Zasłużony dla Powiatu Płockiego” nadany został medal za wybitne zasługi w obszarze działalności społecznej Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa, zaś uchwałą Nr 4/2017 Kapituły Medalu ,,Zasłużony dla Powiatu Płockiego” nadany został medal za wybitne zasługi: – w obszarze działalności kulturalno–oświatowej i sportowej dla Stowarzyszenia Rozwoju Wsi i Okolic, – oraz w obszarze działalności gospodarczej dla: Banku Spółdzielczego w Małej Wsi i PPHU Młyn Wilkanowo.

Dni Gminy Mała Wieś to również czas rozstrzygnięcia konkursów na logo gminy Mała Wieś oraz konkursu fotograficznego pn. ,,Wisła w obiektywie” Po oficjalnej części Dożynek, odbył się  „Rodzinny Konkurs Wiedzy o Gminie”, gdzie na uczestników czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Kolejnym punktem programu, był  koncert gwiazdy polskiej muzyki Pani Krystyny Giżowskiej, która swoją profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 roku., gdzie z roku na rok stawała się gwiazdą największego formatu. Nagrywała płyty, programy i piosenki we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Znana z muzykalności połączonej z naturalnością w śpiewaniu i poruszaniu się na scenie. Repertuar jej piosenek jest bardzo różnorodny. Niektóre z nich – jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat” – pobiły rekordy popularności. Można to było zauważyć również podczas koncertu u nas, wraz z Panią Krystyną śpiewały wszystkie pokolenia naszych mieszkańców.
Po koncercie naszej Gwiazdy wieczoru wystąpiła Grupa Atystyczna działająca od trzech lat przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie,  zapewniając oprawę muzyczną wielu uroczystości odbywających się nie tylko na terenie szkoły, ale również w środowisku lokalnym. XIX Dni Gminy Mała Wieś zakończył występ Lokalnego zespołu ANDRE. Koncerty i konkursy nie były oczywiście jedynymi atrakcjami. Na odwiedzających nas gości, czekały stoły regionalne, stoły lokalnego rękodzieła, stoiska jarmarkowe, wesołe miasteczko, stoiska promocyjne, Fotobudka  i wiele innych atrakcji.

Fotorelacja:

Piątek: kliknij 
Sobota: kliknij
Niedziela: kliknij   

 

Rozpoczynamy nowy nabór na zajęcia nauki gry na gitarze.

guitarlessons4Wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć naukę i przygodę z gitarą zapraszamy do zapisów osobiście w GCK MultiOsada, ul. Warszawska 31, lub pod numerem telefonu 570-604-310.
Jeśli zauważyliśmy u swojego dziecka zdolności muzyczne warto zapisać go na zajęcia już od najmłodszych lat.
A może, ktoś z Was ma niespełnione marzenie i zawsze chciał nauczyć się grać?
ZAPRASZAMY na naukę nigdy nie jest za późno!

Wyjazd w góry

gory7777Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada organizuje wyjazd do Zakopanego w dniach 20-22.10.2017r. Zapisy osobiście w GCK MultiOsada do dnia 30 września 2017r. Koszt 280 zł od osoby (przejazd, noclegi, ubezpieczenie, opłata klimatyczna).

Wyżywienie i organizacja czasu na miejscu we własnym zakresie

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

multi

 

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie wszystkich zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, podczas którego będziemy czytać dramat Stanisława Wyspiańskiego pt.”WESELE”. 27 września 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, „Wesele” czytać będą m.in. Wójt Gminy Mała Wieś, Radni Powiatowi, Radni Gminy, Dyrektorzy Szkół, Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych oraz uczniowie.

Serdecznie Zapraszamy.

Nowości wydawnicze

21742135_1634644293276400_904920421_oZapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie po kolejne nowości wydawnicze, które już na Państwa czekają.

 

Logo Gminy Mała Wieś

DSCN0036Podczas Wystawy Rękodzieła Lokalnego w MultiOsadzie jedna z uczestniczek wpadła na pomysł, żeby wykonać logo gminy. Nie było by to nic nadzwyczajnego, gdyby prace wykonane zostały łatwym i prostym sposobem, chodziło jednak o wykonanie prac technikami trudnymi i czasochłonnymi. 6-osobowa grupa mieszkańców Gminy Mała Wieś podjęła to wyzwanie.

Czytaj dalej

Pani Halina Nowacka z Borzenia wykonała logo Gminy z koronek, Pan Henryk Nowacki z Borzenia wyrzeźbił je w drewnie, Pani Zofia Krystek z Starych Święcic wykonała je haftem richelie, Państwo Grażyna i Stanisław Kłosińscy z Lasocina metodą quilling i Pani Katarzyna Boszko z Małej Wsi również rzeźbiąc w drewnie. Prace są tak piękne i wyjątkowe, że cokolwiek nie napiszemy to i tak za mało…
10 września podczas XIX Dni Gminy Mała Wieś mieliśmy okazje osobiście poznać wykonawców i podziękować im wręczając pamiątkowe Statuetki.
Prace obecnie znajdują się w GCK MultiOsada, serdecznie zapraszamy do oglądania.

Fotorelacja: kliknij

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego

kornelia wachaczyk I MIEJSCEKonkurs fotograficzny pn „Wisła w obiektywie” ogłoszony został przez Gminne Centrum Kultury MultiOsada na początku lipca br.Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Mała Wieś
Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy fotograficznej, przedstawiającej wiślańskie pejzaże, na których przedstawiona zostanie Wisła- Królowa Polskich Rzek.

Czytaj dalej

Cele Konkursu: Promocja Roku 2017 jako Roku Wisły; Pobudzanie w mieszkańcach gminy aktywności poznawczej; Dokumentacja walorów przyrodniczych Wisły; Rozwijanie kreatywności inspirowanej motywem królowej polskich rzek- Rzeki Wisły.
Na konkurs można było zgłaszać jedynie prace wykonane w terminie od 01.07.2017 do 30.08.2017
W konkursie udział wzięło 9 uczestników:
1.Kornelia Wachaczyk- Zakrzewo Kościelne
2. Maja Macion- Niździn
3. Kamila Dąbrowska- Mała Wieś
4. Renata Damaziak- Węgrzynowo
5. Dari Kijoch-Chylin
6. Klaudia Wachaczyk- Zakrzewo Kościelne
7. Małgorzata Studzińska- Mała Wieś
8. Izabela Żabolicka- Kiełtyki
9. Hubert Damaziak-Węgrzynowo

Z pośród wszystkich uczestników jurii konkursowe powołane przez Organizatora Konkursu przyznało:

I miejsce Pani Korneli Wachaczyk, II miejsce Pani Mai Macion, III miejsce Kamili Dąbrowskiej
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie.  Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie nastąpiło 10 września podczas XIX Dni Gminy Mała Wieś. Prace wykonane przez uczestników konkursu znajdują się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi

Fotorelacja: kliknij 

Nowy Rok Szkolny 2017/2018

zyczenia rok szkolnyNiech nowy rok szkolny 2017/2018 będzie czasem pełnym sukcesów i radości.

Nowe Godziny Pracy Bibliotek

bibioteInformujemy, że od dnia 04.09.2017 roku Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierżanowie będą czynne w następujących dniach i godzinach.

Nauka języka angielskiego

Fotolia_92064088_SOd dnia 11 września (poniedziałek) w GCK MultiOsada rozpoczną się tegoroczne zajęcia nauki języka angielskiego dla dzieci. Obecnie mamy grupę młodszą, dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Osoby które jeszcze się nie zgłosiły, a chciałyby zacząć naukę, prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod nr 570-604-310 lub osobiście. Przy większej liczbie chętnych jest możliwość utworzenia starszej grupy dzieci.
Nauka języka obcego jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie, a jak wiemy młody umysł przyswaja wiedzę szybko i dobrze, więc zadecydujmy za nasze dzieci, a w przyszłości nam za to podziękują.
Uczymy się nowych słówek w miłej atmosferze. ZAPRASZAMY!!!

Zajęcia z nauki gry na instrumentach klawiszowych

138888_klawisze_fortepianu
Informujemy, że zajęcia nauki gry na instrumentach klawiszowych rozpoczynają się 7 września (czwartek), o godzinie 13.00. Osoby zainteresowane, które nie uczęszczały na zajęcia w ubiegłym roku szkolnym, a chciałyby rozpocząć naukę, zapraszamy w dniu pierwszych zajęć 07.09.2017r. do GCK MultiOsada na godzinę 13.00. Z osobami które uczęszczały już na zajęcia kontaktować się będzie Pan Aleksander Siwek w celu ustalenia dogodnych godzin.
Zajęcia odbywać się będą w budynku MultiOsady, ul. Warszawska 31. Szczegółowe informacje: 570-604-310
ZAPRASZAMY.

 

Senioriada II

DSCN9731Za nami już kolejna SENIORIADA, która zorganizowana została przez GCK MultiOsada w Małej Wsi 25 sierpnia w Leśniczówce w Starych Gałkach. Spotkania z Seniorami, zawsze sprawiają nam ogromną przyjemność. Jesteśmy w szoku ile radości jest w seniorach, ile werwy i pozytywnej energii.

Czytaj dalej

Podczas piątkowego spotkania można było podziwiać rękodzieło naszych seniorów jak również instytucji na co dzień z nimi współpracujących, którzy przedstawili m.in. koronkarstwo, piękne obrusy wykonane techniką richelieu, obrazy olejne, rzeczy wykonane techniką  decoupage, rzeźbę w drewnie i w kamieniach. Popróbować można było również dżemów i nalewek ziołowych zrobionych domowymi sposobami. Swoje prace przedstawili: Pani Halina Nowacka, Pani Zofia Krystek, Pan Kazimierz Senkowski, Dzienny Dom Senior Wigor, reprezentowany przez Panią Elżbietę Szymańską, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów  w Małej Wsi(Pan Waldemar Rypiński, Pani Kinga Pawlak, Pani Helena Filipiak i Pan Zdzisław Wiśniewski) oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach i Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Oprócz rękodzieła nasi Seniorzy zaprezentowali również swój talent poetycki. Dziękujemy Pani Halinie Nowackiej i Panu Waldemarowi Rypińskiemu za piękne wiersze, które przygotowali specjalnie na ten dzień.

Specjalnie dla wszystkich uczestników piątkowej SENIORIADY wystąpił Zespół wokalno-muzyczny PROMYK. Powstał on w 2008 roku przy Kole Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wyszogrodzie. Swoim repertuarem zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu. Bardzo ciekawym elementem piątkowego spotkania był również „Taniec w Kręgu”, zaprezentowany przez Panią Małgorzatę Brzeziński, która wraz z Radną Powiatu Płockiego Panią Jadwigą Milewską poinformowały Seniorów o powstającym w Małej Wsi właśnie z myślą o Nich Uniwersytecie Trzeciego Wieku.Wspólnie spędzony czas umilała nam muzyka na żywo, którą zapewnili Panowie z  zespołu MIX z Małej Wsi.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, Radnej Powiatowej Pani Jadwidze Milewskiej oraz Radnemu Gminy Mała Wieś Panu Stanisławowi Pielatowi za udział w Senioriadzie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę

Po SENIORIADZIE nasuwa się jedna myśl -bawmy się zawsze tak dobrze  jak nasi Seniorzy.

Fotorelacja (kliknij)

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

DSCN9731Czwartek 24 sierpnia był ostatnim dniem wakacji z MultiOsadą.
Dzieci zwiedziły Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie mogły zobaczyć jak dawniej żyło się na wsi. Oglądaliśmy chałupy pokryte strzechą z tamtego okresu z wyposażeniem wewnątrz, obejścia, dwór szlachcica, a także pojazdy używane do podróży latem i zimą.
Na koniec na pięknej polanie otoczonej lasem i ZDROWYM powietrzem piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

Fotorelacja (kliknij)

IV Bieg Terenowy na 5km

Bieg dla dorosłychLubisz biegać? Weź udział w IV Biegu Terenowym na 5 km, podczas XIX Dni Gminy Mała Wieś. Serdecznie zapraszamy!

Regulamin IV Biegu Terenowego

Karta zgłoszenia uczestnika biegu

Warsztaty rękodzieła

DSCN9587Wczorajsze warsztaty rękodzieła artystycznego, które odbyły się w MultiOsadzie dostarczyły dzieciakom wiele radości, ale też były bardzo pracochłonne. Dzieci wykonały modne torby, ozdobione koralikami i wizerunkami swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Można było także ozdobić swoją ulubioną koszulkę, która z pewnością przypomni wakacje w MultiOsadzie.

Fotorelacja (kliknij)

Historyczny Rajd Rowerowy

DSCN9496W imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego Rajdu Rowerowego. Był to trzeci ostatni Rajd Rowerowy zaplanowany na ten rok, który zrealizowany został w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My oraz ze środków Urzędu Gminy Mała Wieś.

Czytaj dalej

Bardzo dziękujemy Strażakom z OSP w Małej Wsi, za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas przejazdu rowerzystów.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Fotorelacja (kliknij)

Warsztaty gry w FOOTBAG

DSCN9426W sobotę 19 sierpnia odbyły się w MultiOsadzie bardzo wyjątkowe zajęcia nauki gry w FOOTBAG, które poprowadził Mistrz Polski i Europy w FOOTBAG Jakub Grabarczyk.
Footbag to angielska nazwa gry, która jest znana na całym świecie – od Chin przez Europę, aż po kontynent amerykański. W Polsce ten sport znany jest jako gra w „zośkę”. Polega na odbijaniu nogami „piłki” w postaci woreczków wypełnionymi metalowymi kuleczkami lub grubym piaskiem.

Czytaj dalej

Pan Jakub podczas sobotnich warsztatów zaprezentował nam swoje umiejętności, przedstawił dzieciom i młodzieży zasady gry i powiedział co trzeba zrobić aby zacząć uprawiać ten sport. Jak sam stwierdził gra w zośkę nie jest łatwa, ale daje bardzo dużo satysfakcji. Podczas zajęć, uczestnicy pod fachowym okiem naszego gościa, wykonali również dla siebie ZOŚKI.
Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi Grabarczykowi, za poświęcony nam czas. Było nam bardzo miło Pana poznać. Życzymy kolejnych sukcesów zawodowych!

Fotorelacja (kliknij)

XIX Dni Gminy Mała Wieś

plakat 2017 Mala WiesSerdecznie zapraszamy na świętowanie Dni Gminy Mała Wieś. Rozpoczynamy już w piątek 08.09 Spektaklem Aktorów Teatru Płockiego pn. „Nad Wisłą Śpiewają Oryle”, który odbędzie się w  plenerze przed budynkiem GCK MultiOsada. W ramach XIX Dni Małej Wsi, od 09.09 do 10.09 odbędą się koncerty, a na scenie wystąpią między innymi: Pani Krystyna Giżowska, KORDIAN, BAYERA, Roztańczone Dzieciaki czy Grupa ART działająca przy Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Tradycyjnie już od XIX lat Dni Gminy uświetnią motocykliści, którzy pojawią się u nas w sobotę 09.09 o godzinie 17.00. Dokładny program XIX Dni Gminy Mała Wieś przedstawia poniższy plakat. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy, nie może Was zabraknąć!!!

Wakacyjny wyjazd do Płockiego ZOO

DSCN9339Za nami kolejny wakacyjny wyjazd z MultiOsadą. Wczoraj odwiedziliśmy Płockie ZOO. Pogoda i humory dopisywały, więc wszyscy, choć zmęczeni to jednak zadowoleni, wrócili do domu. To był bardzo udany wyjazd!

Fotorelacja (kliknij)

Zapraszamy na SENIORIADĘ

senioriadaSerdecznie zapraszamy Seniorów z terenu Gminy Mała Wieś, do udziału w II Małowieskiej SENIORIADZIE, która odbędzie się 25 sierpnia o godz. 16.00 w Leśniczówce w Nowych Gałkach.

Zapraszamy po odbiór prac

DSCN9311Zapraszamy wszystkich uczestników zajęć ceramicznych, po odbiór prac, wykonanych podczas wakacyjnych spotkań w MultiOsadzie.
Na poniższych zdjęciach możecie już obejrzeć wykonane przez siebie cuda.
Odbiór od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. ZAPRASZAMY.

GALERIA (kliknij)

Zagrajmy razem w Footbag

Warsztaty ZośkaZapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach nauki gry w FOODBAG (ZOŚKA) .
Warsztaty odbędą się 19 sierpnia i poprowadzi je dla Was Mistrz Polski Jakub Grabarczyk.
Przyjdźcie…spróbujcie…!!!

obejrzyj film (kliknij)

Wakacyjne zajęcia z ceramiki cz.II

DSCN9299A dziś w MultiOsadzie II część warsztatów ceramicznych. Pomalowaliśmy nasze prace i czekamy z niecierpliwością, na efekt końcowy. Była świetna zabawa, czynności zręcznościowe, zabawa kolorami i oczywiście rozwój kreatywności.
Pracownia Ceramiczna Gosi DZIĘKUJEMY :)

Fotorelacja (kliknij)

Warsztaty Teatralne

DSCN9241Dzisiaj odbyły się w MultiOsadzie warsztaty teatralne. Dzieci zapoznały się bliżej z pracą w Teatrze, zobaczyły, że nie wszystko co wygląda na takie proste, rzeczywiście takie jest. . Dziękujemy Pani Małgorzacie Dębskiej za poświęcony nam czas i wspaniałą zabawę.

Fotorelacja (kliknij)

Informacja

Informujemy-page-001 (2)Informujemy, że w dniach 11-14.08.2017 roku GCK MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Historyczny Rajd Rowerowy

rower136

Zapraszamy na ostatni już w tym roku

Rajd Rowerowy,

który odbędzie się 20 sierpnia (niedziela) o godz. 14.00

Zapisy do 17 sierpnia.

Wakacyjne zajęcia z Ceramiki cz.1

DSCN9232Dzisiejsze zajęcia z ceramiki były rekordowe pod względem uczestników. Z przyjemnością dostawialiśmy ławki 
Podczas zajęć dzieci formowały z gliny miseczki, talerzyki, zwierzaki a nawet loga swoich ulubionych klubów sportowych.
Stworzone przez siebie prace dzieciaki będą mogły dokończyć podczas II części zajęć, już za tydzień 10 sierpnia. Teraz prace zostały zabrane do wypalenia i wysuszenia.

Uroczystość upamiętniająca 73 Rocznicę Powstania Warszawskiego

DSCN9115
W dniu wczorajszym Dźwiękiem Syren w godz. „W” rozpoczęliśmy uroczystości upamiętniające 73 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego.
O godz. 17.00  spotkaliśmy się przy grobie majora Jana Jaroszka w Orszymowie, który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy kontynuacja uroczystości odbyła się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

Zuchy i Harcerze z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Zośka i Alek” z Małej Wsi Hufiec Mazowsze Płock pod kierownictwem Państwa Ewy i Krzysztofa Dębskich w ramach projektu Muzykolandia przygotowali odczyt o udziale Harcerzy w Powstaniu Warszawskim po którym, zaprosili wszystkich przybyłych gości do wspólnego śpiewania piosenek powstańczych przy ognisku. Przybyli goście byli wzruszeni postawą młodych ludzi. Dziękujemy Zuchom i Harcerzom za piękny program. Jak powiedział jeden z gości uroczystości Wasze pokolenie jest przyszłością naszej Ojczyzny, a Wasza postawa jest godna naśladowania. CZUWAJ!

Fotorelacja (kliknij)

Muzeum Figur Drewnianych w Sromowie

IMG_20170727_104800Za nami kolejny aktywny dzień wakacji. Dzieci odwiedziły dziś Muzeum Figur Ludowych w Sromowie oraz barokowy Ogród w Nieborowie.
Przed nami jeszcze dwa wakacyjne wyjazdy w miesiącu sierpień, na które prowadzimy już zapisy (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Zapraszamy

Fotorelacja (kliknij)

Warsztaty Malarskie dla Najmłodszych

DSCN9078Za nami kolejne wtorkowe zajęcia w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci. Pogoda znowu spłatała nam figla i nasze plenerowe zajęcia musieliśmy przenieść do budynku MultiOsady. Warsztaty malarskie dla najmłodszych przeprowadził Pan Zdzisław Wiśniewski, znany nam wszystkim artysta malarz z Małej Wsi. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Kiedy jedna grupa malowała piękne krajobrazy na talerzykach pod okiem Pana Zdzisława, druga w oczekiwaniu na swoją kolej formowała figury z masy solnej.
Dziękujemy bardzo Panu Zdzisławowi za poświęcony nam czas, a dzieciom za udział w warsztatach.

Fotorelacja (kliknij)

II Rodzinny Konkurs Wiedzy o Gminie Mała Wieś

wiedza o gminieSerdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Rodzinnego Konkursu Wiedzy o Gminie Mała Wieś. Konkurs tak jak w ubiegłym roku odbędzie się podczas Dni Gminy Mała Wieś w dniu 10 września.  Organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w poniższym Regulaminie. Serdecznie zapraszamy do udziału :)

  1. Regulamin  Rodzinnego Konkursu Wiedzy o Gminie Mała Wieś 2017
  2. Zalacznik nr 1 – KARTA ZGŁOSZENIOWA

Wakacyjny sierpień w MultiOsadzie

sierpien wakacjeGminne Centrum Kultury MultiOsada serdecznie zaprasza dzieci z terenu Gminy Mała Wieś do skorzystania z oferty zajęć wakacyjnych w sierpniu. Warsztaty odbywające się w MultiOsadzie są bezpłatne i nie trzeba się zapisywać. Wystarczy tylko przyjść i dobrze się bawić .
Prowadzimy natomiast zapisy na wyjazd do ZOO w Płocku i Skansenu w Sierpcu.  Niestety mamy ograniczoną ilość miejsc i decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY!

Koncert Megitza Trio w MultiOsadzie

20229280_1727476364220242_7934407022543374744_nZa nami już wyjątkowe wydarzenie- koncert zespołu Megitza Trio w MultiOsadzie.
Megitza Trio to trójka przyjaciół z Zakopanego, którzy zaśpiewali nam historie o sprawach ludzkich, z dystansem i poczuciem humoru. Megitza Trio to polsko-amerykańki folklor, wirtuozowski akordeon w rumuńskim stylu, trzy harmonijnie zgrane głosy, a wszystko opakowane w elektro-transowe bity.

Czytaj dalej

Używając tradycyjnych instrumentów oraz elektronicznych gadżetów, sprawiają, że ich muzyka jest uniwersalna i przystępna dla każdego.
Serdecznie dziękujemy Megitza Trio za wspaniały występ, dziękujemy za miłą atmosferę, zostaniecie w naszych sercach na bardzo bardzo długo. Dziękujemy Panu Andrzejowi i Panu Michałowi (Członkom zespołu Andre ) za nieodpłatne zapewnienie nagłośnienia. Dziękujemy również naszej publiczności, cieszymy się, że zechcieli Państwo razem z nami spędzić wczorajszy wieczór.
P.S. OSP Mała Wieś dziękujemy, że jak zawsze byliście w gotowości!!!

Fotorelacja: kliknij

Warsztaty taneczne "Wyginam śmiało ciało"

IMG_20170720_113814_1W dniu dzisiejszym w ramach oferty wakacyjnej przygotowanej dla dzieci przez Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyły się warsztaty taneczne pod hasłem „Wyginam śmiało ciało”. Dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce.
Do zobaczenia we wtorek, będziemy malować piękne małowieskie pejzaże 

Fotorelacja kliknij 

Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

powstanie wok

Zbliża się 1 sierpnia 73 rocznica Powstania Warszawskiego…Spotkajmy się w tym dniu przy grobie Jana Jaroszka a następnie zaśpiewajmy wspólnie z harcerzami powstańcze piosenki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 73 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Przygody Małych Kucharzy

DSCN8820W dniu wczorajszym w ramach wakacyjnych spotkań w MultiOsadzie odbyły się warsztaty kulinarne pn. „Przygody Małych Kucharzy”. Dzieci spotkanie rozpoczęły od przygotowania własnej książki kucharskiej, która posłużyła im w przygotowaniu pysznych kolorowych przekąsek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczne przybycie i do zobaczenia jutro.

Fotorelacja kliknij

Zapraszamy na STAŻ do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi

1Kochasz książki?

Lubisz czytać?

Jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku?
Zapraszamy do odbycia stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi. Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w Gminnym Centrum Kultury

MultiOsada w Małej Wsi, od poniedziałku do Piątku w godzinach 8.00-16.00

Wakacje z MultiOsadą

DSCN8805Niestety czasami się zdarza, że nasze planowane działania trzeba zmienić w ostatniej chwili.Tak też było w dniu wczorajszym. W tym roku pogoda wyjątkowo nas nie rozpieszcza, zaplanowany wyjazd do ZOO musieliśmy zamienić na kino. Dzieciaki i tak były bardzo zadowolone i z ogromna przyjemnością obejrzały film pt. „Gru, Dru i Minionki”.
Do ZOO wybierzemy się w sierpniu.

Warsztaty plastyczne "Moje Małe Akwarium"

DSCN874611 lipca rozpoczęliśmy cykl spotkań wakacyjnych, które zapoczątkowały warsztaty plastyczne „Moje Małe Akwarium”. Dzieci podczas zajęć wykazały się bardzo dużą kreatywnością i wyobraźnią.  Grupa uczestników warsztatów liczyła 30 osób.

Fotorelacja: Kliknij 

II Gminny Turniej Piłki Plażowej w Dzierżanowie

DSCN8653Za nami już II Gminny Turniej Piłki Plażowej w Dzierżanowie, w którym udział wzięło 9 drużyn.
Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Powiatu Płockiemu za objęcie Honorowym Patronatem naszych Gminnych rozgrywek, Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za wsparcie finansowe, Sołectwu Dzierżanowo za przygotowanie terenu, wszystkim uczestnikom turnieju za ogromne zaangażowanie, publiczności za doping, a Panu Henrykowi Czarneckiemu za Sędziowanie.

Czytaj dalej

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale (ich gra była na prawdę na medal) i pamiątkowe dyplomy.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a byli to:
I miejsce- Dzierżanowo Działki (Henryk Czarnecki, Kamil Niemirowski, Natalia Niemirowska)
II miejsce- AC Pajace (Katarzyna Kozak, Kinga Szmulewicz, Krystian Maczuga)
III miejsce- K.T.M (Katarzyna Boszko, Mariusz Ksieniewicz, Tomasz Grzelak).
Wszystkim uczestnikom Gratulujemy. Dziękujemy za odwagę i wspólną zabawę. Do zobaczenia na rok!

Fotorelacja: kliknij

Weekend nad morzem

wyjazd nad morze
Osoby zainteresowane spędzeniem weekendu nad morzem prosimy o kontakt pod numerem telefonu 570-604-310.

Ilość miejsc ograniczona. ZAPRASZAMY

Koncert Megitza Trio w MultiOsadzie

MegitzaTtioposterA2-00122 lipca (sobota) o godzinie 19.00 zapraszamy do GCK MultiOsada na koncert MEGITZA TRIO.

Takiego koncertu u nas jeszcze nie było. Formację tworzy trójka utalentowanych przyjaciół z Podhala, szerzących „World Music” od Chicago po Zakopane. Do tej pory wspólnie wydali dwa albumy studyjne. Najnowszy z nich zatytułowany „Happy Metal” (2016). Półfinaliści Mam Talent, zdobywcy złotego guzika” od Agnieszki Chylinskiej. Megitza Trio szybko zyskuje popularność w Polsce dzięki ich oryginalnemu brzmieniu. Stworzyli nowy gatunek muzyczny o nazwie ‚happy metal’ – czyli tradycyjne instrumenty oraz elektroniczne loopery i bębny, efekt to trans-folkowe brzmienie inspirowane nowoczesnymi gatunkami muzycznymi.
Koniecznie zapiszcie tą datę, 22 lipca- sobota, godzina 19.00

Wakacyjny Lipiec z MultiOsadą

wakacje lipiec okGminne Centrum Kultury MultiOsada serdecznie zaprasza dzieci z terenu Gminy Mała Wieś do skorzystania z oferty zajęć wakacyjnych.
Warsztaty odbywające się w MultiOsadzie są bezpłatne i nie trzeba się zapisywać. Wystarczy tylko przyjść i dobrze się bawić.
Prowadzimy natomiast zapisy na wyjazd do ZOO w Płocku i Muzeum w Sromowie. Opłata za każdy wyjazd 20,00 zł. Niestety mamy ograniczoną ilość miejsc i decyduje kolejność zgłoszeń.
Na poniższym plakacie przedstawiamy warsztaty i wyjazdy LIPCOWE, już niebawem pojawi się zapowiedź zajęć na sierpień. ZAPRASZAMY

Wianki w Zakrzewie

3
Za nami już Wianki Świętojańskie w Zakrzewie.
Serdecznie dziękujemy Gospodarzom tego wieczoru – Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie. Dziękujemy Wam bardzo za współpracę i ogromne zaangażowanie, doceniamy ogrom pracy jaki włożyliście w przygotowania. JESTEŚCIE NIEZASTĄPIENI.

Czytaj dalej

Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś za wsparcie finansowe, Zespołowi Harcerskiemu UKUDEMIA z Małej Wsi- za piękny występ, ŚDS w Starych Święcicach oraz DPS w Zakrzewie- za plecenie wianków, Członkom Zespołu ANDRE- za super zabawę, którzy mimo deszcze nie odpuścili nawet na chwilę, Strażakom Ochotnikom z Terenu Gminy Mała Wieś- za czuwanie nad bezpieczeństwem, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich MALWA- za współorganizację Rajdu Rowerowego oraz wszystkim uczestnikom Rajdu. Dziękujemy również właścicielowi terenu, który udostępnił nam te piękne i urokliwe miejsce. Jeżeli kogoś pominęliśmy PRZEPRASZAMY!

Fotorelacja: kliknij

Świętojański Rajd Rowerowy- Doliną Rzeki Wisły

1
W imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego Świętojańskiego Rajdu Rowerowego- Doliną Rzeki Wisły. Bardzo dziękujemy Strażakom z terenu Gminy Mała Wieś, za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas przejazdu rowerzystów.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnym Rajdzie już w sierpniu.

Fotorelacja z Rajdu: kliknij 

Gminny Turniej Piłki Plażowej

plakat-siatkowka 78

Już w najbliższą sobotę-8 lipca, zapraszamy na  Gminny Turniej Piłki Plażowej w Dzierżanowie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się. Turniej ma charakter amatorski i chodzi w nim przede wszystkim o dobrą zabawę. Serdecznie zapraszamy.

Załączniki:
1. regulamin_turniej
2. karta zgłoszeniowa turniej piłki plażowej
3. Oświadczenie rodzica

Konkurs Fotograficzny "Wisła w Obiektywie"

konkurs

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki fotograficznej z terenu Gminy Mała Wieś do wzięcia udziału w konkursie Fotograficznym „Wisła w Obiektywie”.  Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej, przedstawiającej wiślańskie pejzaże, na których przedstawiona zostanie Wisła- Królowa Polskich Rzek.

Cele Konkursu:
-Promocja Roku 2017 jako Roku Wisły
-Pobudzanie w mieszkańcach gminy aktywności poznawczej
-Dokumentacja walorów przyrodniczych Wisły
-Rozwijanie kreatywności inspirowanej motywem królowej Polskich Rzek- Rzeki Wisły

Czytaj dalej

Na konkurs można zgłaszać jedynie prace wykonane w terminie od 01.07.2017 do 30.08.2017 roku

Załączniki:
1. konkurs fotograficzny REGULAMIN
2. Załącznik nr 1 do Regulaminu 
3. Załącznik nr 2 do Regulaminu

plakat-wianki-nad-wisla-noc-swietojanska-w-gassach,5464plakat-2-rajdu-rowerowego1Serdecznie zapraszamy w dniu 1 lipca na Wianki do Zakrzewa, które rozpocznie Świętojański Rajd Rowerowy-Doliną Rzeki Wisły (zapisy w GCK MultiOsada).

 życzenia wakacje
Kochane dzieciaki i kochana młodzieży!
Życzymy Wam słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.
No i oczywiście zapraszamy do MultiOSady.

19055284_1710510365916842_4693670096642140992_o

Serdecznie zapraszamy w dniach 19-21 czerwca do GCK MultiOsada na wystawę Rękodzieła Lokalnego, podczas której będzie można obejrzeć prace wykonane przez uzdolnionych mieszkańców Gminy Mała Wieś.

22043225_3101_d

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do udziału w amatorskim Turnieju Piłki Plażowej, który odbędzie się 08.07.2017 roku w Dzierżanowie. Cel Turnieju jest jeden: DOBRA ZABAWA!!!
Prosimy o zgłaszanie się 3-osobowych drużyn mieszanych (dla równych szans w drużynie musi być co najmniej jedna kobieta). Skład osobowy drużyn dobrowolny, mogą to być np. rodziny, koledzy, reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych, Samorządu Lokalnego, Szkolnictwa, Stowarzyszeń, Organizacji Pozarządowych, Sołectw czy też Klubów Gminnych.
Serdecznie zapraszamy, każdy uczestnik otrzyma medal za udział a zwycięzcy puchary.

karta zgłoszeniowa : pobierz

regulamin turnieju : pobierz

dzien dziecka11
Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej własnie okazji zapraszamy wszystkie dzieci wraz z najbliższymi na Piknik do MultiOsady w dniu 11.06.2017 (niedziela)
ZAPRASZAMY

piknik rodzinny 2
Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę do Podgórza na PIKNIK RODZINNY.

My też tam będziemy

dzień matki2
Wszystkim Mamom z okazji Ich Święta życzymy Spełnienia marzeń i ogrom miłości każdego dnia!

IV Piknik Rodzinny 2017
W imieniu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny w dniu 27 maja 2017.

18451714_1365281790221388_929509754991095522_oUwaga Czytelnicy!
Informujemy, że Nasza Biblioteka do końca Maja 2017 roku, nie będzie pobierała regulaminowych opłat za ich przetrzymanie. Zapraszamy do rozliczenia się z zaległościami.

18489796_1365284453554455_3478324575269728520_o

W sobotę, 13 maja br. zgodnie z wcześniejszymi informacjami w GCK MultiOsada, odbyły się warsztaty rodzinne. Podczas spotkania odbyły się warsztaty kulinarne i sportowe. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.

Fotorelacja: kliknij

18402267_1362637553819145_5366079320289158699_o
Podczas obchodów Tygodnia Biblioteki, wszystkie osoby zainteresowane książką mogły spotkać się z Nami w plenerze.
Wyszliśmy z ofertą sprzedaży książek dla dzieci i dorosłych, można było także wypożyczyć nowości książkowe zakupione w ostatnim czasie dla naszych bibliotek
Poczytaliśmy, posłuchaliśmy poezji śpiewanej i świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania nowości, już na miejscu w Naszej Bibliotece.

Fotorelacja: kliknij

W najbliższą sobotę tj. 13.05.2017 roku w godz. 10.00-13.00 serdecznie zapraszamy dzieci wraz z mamami na warsztaty rodzinne. Serdecznie zapraszamy

Warsztaty rodzinne

Zgodnie z planem zajęć obchodów Tygodnia Bibliotek, w dniu dzisiejszym w MultiOsadzie odbyły się zajęcia tematyczne „Wiosenna Łąka” w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Dzisiejszym zadaniem było odtworzenie barw wiosny, poprzez tworzenie kwiatów i motyli.

 

18402001_1361772307239003_6554199029459588224_o18402044_1361772623905638_2169043277968881547_o18422348_1361772487238985_3641880089948702310_o18402253_1361772303905670_2875157331982581270_o18489539_1361772547238979_6194114726062587995_o

W dniu wczorajszym w Bibliotece Publicznej Filia w Dzierżanowie, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, odbyły się spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie. Najmłodsi ze skupieniem słuchały czytanych bajek, a starsi poznali czynności związane z wypożyczaniem książek. W dniu wczorajszym w Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie odtwarzana była poezja śpiewana, można było zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz zapoznać się z ofertą książek do sprzedaży.

18359461_1359867727429461_6540746648124756178_o17966451_1359867954096105_599412421371417545_o18320701_1359867604096140_8514454453705017002_o18320697_1359867624096138_5971955916178839914_o

„Biblioteka. Oczywiście!”.
W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, przygotowała z tej okazji swój program. Zapraszamy.

Plakat Tydzien Bibliotek

Przed nami długi weekend majowy. Tak jak informowaliśmy wcześniej 1 maja zapraszamy na Rajd Rowerowy- zapisy wciąż trwają. 2 maja natomiast zapraszamy dzieci do GCK MultiOsada na warsztaty z recyklingu. Nie nudźcie się w domu, przyjdźcie do MultiOsady

Cos.z.niczego.ekozabawy

Serdecznie zapraszamy w dniu jutrzejszym dzieci oraz młodzież na warsztaty ceramiczne. Podczas zajęć będzie można zapoznać się z różnymi technikami ceramicznymi między innymi formowanie ręczne, praca z formą gipsową.

plakat_ceramika

Jeździsz rowerem? Lubisz aktywny wypoczynek? Weź udział w rajdzie rowerowym organizowanego przez SKW Malwa i GCK MultiOsada. Rajd odbędzie się w poniedziałek   1 maja.

plakat2

gmina

Informujemy-page-001

zyczenia-swiateczne1(1)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych 25.03.2017r.

plakat ok.indd

GCK MultiOsada oraz SKW Malwa zapraszają na wspólne robienie palm.

2

W dniu dzisiejszym w GCK MultiOsada odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Frączek- autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. W swoim dorobku posiada ponad 80 książek i jak sama przyznała wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej     w Dzierżanowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Zabawa, taniec i gimnastyka
to fajna sprawa dla dziewczynki i chłopczyka
Więc gdy poruszać się w tańcu zechcecie
ma gimnastykę do MultiOsady przyjdziecie
W sobotę w ruch mięśnie wprawimy a także
świetnie się pobawimy
Więc zapraszamy wszystkie dzieci, bo ruch to zdrowie jak wiecie

Plakat2

INFORMUJEMY ŻE CZWARTKOWE ZAJĘCIA SZTUK WALKI
OD DNIA 9 MARCA 2017r.,BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W PODZIEMIACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁEJ WSI
(wejście od strony hali sportowej),
USTALONE GODZINY ZAJĘĆ NIE ULEGŁY ZMIANIE.
ZAPRASZAMY.

Dziękujemy z całego serca wszystkim Paniom za tak liczne przybycie i przemiłą atmosferę. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa za współorganizację naszego spotkania, Salonowi Kosmetycznemu Babski Raj za piękne makijaże i stylizację paznokci, Przedstawicielkom firmy ORIFLAME za zabiegi i prezentację kosmetyków oraz    Pani Katarzynie Królikowskiej za prezentację którą dla nas przygotowała.

Przebieg obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
11 marca 2017

Bez tytułu

Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne, które odbędą się 11 marca od godz. 10.00

jjjj

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału w konkursie na ” Wielkanocną ozdobę”. Prace konkursowe wykonane w dowolnej technice

należy składać od 08.03.2017r. do 07.04.2017r.

konkurs

 

Regulamin : http://biblioteka.multiosada.pl/wp-content/uploads/2015/06/Reglamin-WIELKANOCNA-OZDOBA.pdf

Karta zgłoszenia : http://biblioteka.multiosada.pl/wp-content/uploads/2015/06/Karta-zg%C5%82oszenia-WIELKANOCNA-OZDOBA.pdf

Gminne   Centrum  Kultury  MultiOsada  i  SKW  Malwa  zapraszają  wszystkie  Panie  na  uroczystość  zorganizowaną

z  okazji  Dnia  Kobiet,  która  odbędzie  się  6  marca  o  godzinie  17.00    w   budynku    Multiosady.

ddddddddddddddddddddd

Ferie z MultiOsadą- dzień V

Dziękujemy Pani Grażynie Zielińskiej i Pani Annie Sadkowskiej za przeprowadzone warsztaty podczas piątkowych zajęć!

Ferie z MultiOsadą- dzień IV

Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu za wsparcie podczas organizacji ogniska oraz druhom i zuchom za stworzenieniepowtarzalnej atmosfery.

Ferie z MultiOsadą- dzień III

W dniu dzisiejszym zgodnie z planem zajęć podczas ferii w MultiOsadzie wybraliśmy się do Płocka, aby odwiedzić kino Przedwiośnie i obejrzeć film dla dzieci pt,, Biuro detektywistyczne Lassegi i Mai”. Po filmie wszyscy udali się na pyszny ciepły posiłek.

Ferie z MultiOsadą- dzień II

Dziękujemy bardzo Pani Halinie Nowackiej i Pani Małgorzacie Brzeziński za przemiłą współpracę i poświęcony nam czas.

Ferie z MultiOsadą – dzień I

Fotorelacja   „Walentynki”

Ciężko określić, z którego dokładnie państwa walentynki trafiły do Polski. Pewnym jest, że pokazały się u nas w kraju na początku lat 90, XX wieku. Przyjęto również, że trafiły do nas z kultury francuskiej i krajów anglosaskich. Nie wiele jednak osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób walentynki trafiły do Polski. Ważne, że tu są i że można tego dnia bez skrępowania wyrazić miłość, chociażby wysyłając kartkę, śpiewając czy czytając poezję.
W GCK MultiOsada, właśnie z tej okazji odbyło się spotkanie walentynkowe, które rozpoczął recital muzyczny w wykonaniu Pani Eweliny Cichockiej i Pana Piotra Jędraszczaka, młodych utalentowanych muzyków z Płocka. Wykonali dla nas znane polskie i zagraniczne piosenki o miłości, wprowadzając nas w prawdziwie walentynkowy nastrój.
Wczorajszy wieczór umilili nam również nasi lokalni artyści, Pan Waldemar Rypiński przedstawił nam swoje wiersze, a Pan Zdzisław Wiśniewski przygrywając na akordeonie zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania.
Po części artystycznej był czas na rozmowy przy kawie i ciastku oraz wspólną zabawę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Jest nam bardzo miło, że zechcieli Państwo spędzić wspólnie z MultiOsadą walentynkowe popołudnie.

informacja

„Natchnij gitarę swoją duszą, a wydobędziesz z niej cudowną magię muzyki, która swoimi mistycznymi nutkami zapisze się głęboko i na zawsze w sercu…

Zapraszamy na zajęcia nauki gry na gitarze, pierwsze spotkanie bezpłatne dla wszystkich, ustalimy zasady i warunki współpracy.
Jeśli muzyka Ci w duszy gra – Zapraszamy!!!

 

plakat gitarowy

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sprawnościowe do GCK MultiOsada w Małej Wsi. Pierwsze spotkanie w dniu 23.02.2017 bezpłatne dla wszystkich.

 

rajewski

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, przygotowało zróżnicowaną ofertę dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mała Wieś. Udział w naszych zajęciach jest bezpłatny. Mamy niestety ograniczoną ilość miejsc, dlatego prosimy o zapisy. Serdecznie zapraszamy!!!

10000

W dniu 24 stycznia w GCK Multiosada w Małej Wsi, odbyło się spotkanie w formie warsztatów z ilustratorką książek dla dzieci Panią Małgorzatą Flis. W warsztatach uczestniczyły dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej w Małej Wsi.
Pani Małgorzata w bardzo interesujący sposób opowiadała dzieciom jak prawidłowo komponować ilustracje z tekstem oraz jak zaprojektować okładkę.               Swoją opowieść ilustrowała postaciami z książek.
Na koniec zajęć dzieci otrzymały zadanie, jakim było wykonanie ilustracji do zaproponowanych fragmentów wierszy, podczas którego wykazały się niezwykłą pomysłowością i talentem. Wspólne oglądaniem prac, zakończyło warsztaty.
Rysunki wykonane przez ilustratorkę i dzieci można oglądać w siedzibie Biblioteki.

„Sztab” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszej gminy za czynne włączenie się do działań w ramach XXV Finału WOŚP w dniu 15 stycznia 2017r.

Nasz niedzielny finał WOŚP w Małej Wsi to wyraz Państwa hojności, otwartości serc, wzajemnej życzliwość oraz wulkan pomysłów wielu wspaniałych ludzi.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę.

Podczas niedzielnego Finału kwestowało 50 wolontariuszy. Najwyższą kwotę do puszki zebrała Weronika Rososińska– 2049,63zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas naszego niedzielnego koncertu na hali sportowej w Małej Wsi, a byli to:

– Chór z Gimnazjum w Małej Wsi,
– Przedszkole Samorządowe z Małej Wsi ,
– Zespół „Raz Dwa” ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu,
– Harcerski Zespół wokalno-instrumentalny UKUDEMIA ,
-pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczennicy Szkoły Podstawowej w Małej Wsi
– Polski Czerwony Krzyż ,
– OSP Mała Wieś,
– Klub sportowy „Rajewski Team”,
– Roztańczone Dzieciaki z klubu tanecznego PASJONAT.

Podczas koncertu dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje, co pokazuje kwota uzyskana z wylicytowanych przedmiotów – 4 970,00 zł. Najwyższą cenę uzyskaliśmy z licytacji dnia urzędowania w fotelu Wójta Gminy Mała Wieś, wylicytowanego za kwotę 600 zł. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, za otwartość i gest, który znacząco zasilił budżet naszego koncertu.
Równie wielkie emocje wzbudziła licytacja piłek z autografami piłkarzy Wisły Płock, które zlicytowane zostały za łączną kwotę 710 zł oraz licytacja hełmów strażackich, przekazanych przez OSP Mała Wieś- 150 zł i OSP Stare Gałki- 250 zł.

Podarunków od instytucji i ludzi dobrej woli na tegoroczną licytację było bardzo dużo. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy chętnie wsparli szczytny cel WOŚP, a byli to:
– Wójt Gminy Mała Wieś pan Zygmunt Wojnarowski,
– Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś pan Włodzimierz Jeznach,
– Radna Powiatu Płockiego pani Jadwiga Milewska,
– Pani Halina Nowacka z Borzenia,
– Pan Maciej Gruszczyński z Wilkanowa,
– Pani Katarzyna Boszko z Małej Wsi,
– Pan Andrzej Pielat z Bród Dużych,
– Pan Paweł Mosakowski z Nowych Gałek,
– Pan Zdzisław Wiśniewski z Małej Wsi,
– Pani Elżbieta Śmigielska z Małej Wsi,
– Nauczyciele z Gimnazjum w Małej Wsi.

Firmy:
– Młyn Wilkanowo, reprezentowany przez Pana Krzysztofa Gruszczyńskiego,
– Salon kosmetyczny „Babski Raj” Mała Wieś,
– Spółdzielnia Usług Rolniczych w Małej Wsi,
– Firma Handlowo-Usługowa Mariusz Ksieniewicz z Małej Wsi,
– MW Auto Serwis Mateusz Iwański Mała Wieś,
– Bank Spółdzielczy w Małej Wsi,
– Usługi Leśne Sebastian Jarzębowski Węgrzynowo,
– Prywatny Gabinet Masażu Patryk Sobótko,
– Usługi Spawalnicze Mirosław Macion Niździn.

Instytucje:
– Urząd Gminy Mała Wieś,
– Starostwo Powiatowe w Płocku,
– Państwowa Straż Pożarna w Płocku,
– Komenda Miejska Policji w Płocku,
– Ochotnicza Straż Pożarna Mała Wieś,
– Ochotnicza Straż Pożarna Stare Gałki,
– Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi,
– Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie,
– Szkoła Podstawowa im. Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi,
– Szkoła Podstawowa w Podgórzu,
– Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie,
– Dzienny Dom Senior Wigor Mała Wieś,
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach.
– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi.

Dziękujemy również wszystkim anonimowym darczyńcom.

Duże podziękowania kierujemy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem i pomoc podczas koncertu XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi.

Dziękujemy kadrze nauczycielskiej i uczniom Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, za przygotowanie hali, za piękną dekorację i za wszelką pomoc jaką nam udzielili.

Gorące podziękowania ślemy również członkom zespołu ANDRE, którzy nieodpłatnie zapewnili nagłośnienie i obsługę muzyczną podczas trwania koncertu.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie, Szkole Podstawowej w Podgórzu, Szkole Podstawowej w Małej Wsi, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie oraz Gimnazjum w Małej Wsi za opiekę nad nieletnimi wolontariuszami.

Dziękujemy również wolontariuszom, którzy kwestowali podczas koncertu. Dziękujemy Przedstawicielom Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi- za sprzedaż biletów, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa- za pyszności w kawiarence, uczestnikom i pracownikom Dziennego Domu Senior Wigor w Małej Wsi i Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach- za pyszne pierogi, pracownikom Przedszkola Samorządowego w Małej Wsi- za malowanie serduszek, Szkole Podstawowej w Małej Wsi za loterię oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi za pomiar ciśnienia i badanie krwi.

Szczególne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Jeznachowi, za wyśmienite prowadzenie całego koncertu oraz Pani Jadwidze Milewskiej za profesjonalne przeprowadzenie licytacji.

Równie serdeczne i gorące podziękowania dla ekipy zliczającej pieniądze za sprawną i skrupulatną akcję.

Całkowita kwota pieniędzy zebrana w ramach XXV Finału WOŚP – Sztab przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi to: 20 515,27 zł.
Choć udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku, to wszyscy doskonale wiemy, że nie o bicie rekordów tu chodzi, a o bycie z sobą i dla siebie nawzajem.

Sztab Organizacyjny WOŚP w Małej Wsi,
p.o. Dyrektor Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi
Ewa Grzelak

W dniu dzisiejszym w Bajkowym Kąciku w GCK MultiOsada rozpoczęliśmy cykl spotkań podczas których, w każdy piątek tygodnia będziemy czytać bajki Przedszkolakom.Jako pierwsza, zasłuchanym dzieciom przeczytała bajki Pani Jolanta Miszczyńska, pracownik GCK MultiOsada w Małej Wsi.Były to bajki o Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce i Czerwonym Kapturku.Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci i wzbogaca ich wiedzę o świecie.Bardzo dziękujemy dzieciom i ich Opiekunkom za dzisiejsze odwiedziny.

Występy artystyczne, pokazy, loteria ale przede wszystkim zbiórka pieniędzy na szczytny cel.Przed nami XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W tym roku pieniądze zebrane podczas Finału zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla ratowania życia     i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Przez cały dzień, wolontariusze na terenie całej Gminy Mała Wieś, będą zbierać do Orkiestrowych puszek pieniądze, a na hali sportowej w Małej Wsi o godzinie 15.00 rozpocznie się finałowy koncert.Podczas koncertu oprócz występów artystycznych i pokazów, odbędzie się loteria i licytacja wyjątkowych rzeczy i gadżetów, które przekazali mieszkańcy Gminy Mała Wieś i organizacje z nami współpracujące. Będzie można również podziwiać wystawę fotograficzną przedstawiającą zdjęcia do Kalendarza Prowincjonalnego Powiatu Płockiego, a także posmakować przepysznych smakołyków w Kawiarence.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Finałowym Koncercie WOŚP.
Zagrajcie Razem z Nami!!!

Sztab WOŚP w Małej Wsi

kk

konkurs Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki fotograficznej z terenu Gminy Mała Wieś do wzięcia udziału w konkursie Fotograficznym „Wisła w Obiektywie”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej, przedstawiającej wiślańskie pejzaże, na których przedstawiona zostanie Wisła- Królowa Polskich Rzek.
Cele Konkursu:
-Promocja Roku 2017 jako Roku Wisły
-Pobudzanie w mieszkańcach gminy aktywności poznawczej
-Dokumentacja walorów przyrodniczych Wisły
-Rozwijanie kreatywności inspirowanej motywem królowej Polskich Rzek- Rzeki Wisły

Na konkurs można zgłaszać jedynie prace wykonane w terminie od 01.07.2017 do 30.08.2017 rokukonkurs fotograficzny REGULAMIN

Załącznik nr 2 do Regulaminu

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę odbędzie się Rajd Rowerowy i Wianki w Zakrzewie. Serdecznie wszystkich Zapraszamy

plakat-wianki-nad-wisla-noc-swietojanska-w-gassach,5464plakat-2-rajdu-rowerowego1

Kochane dzieciaki i kochana młodzieży :)
Życzymy Wam słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.
No i oczywiście zapraszamy do MultiOSady

życzenia wakacje

Serdecznie zapraszamy w dniu 1 lipca na Wianki do Zakrzewa, które rozpocznie Świętojański Rajd Rowerowy-Doliną Rzeki Wisły (zapisy w GCK MultiOsada). ZAPRASZAMY!

plakat-wianki-nad-wisla-noc-swietojanska-w-gassach,5464

mapa dojazdu: pobierz

Serdecznie zapraszamy w dniach 19-21 czerwca do GCK MultiOsada na wystawę Rękodzieła Lokalnego, podczas której będzie można obejrzeć prace wykonane przez uzdolnionych mieszkańców Gminy Mała Wieś.

19055284_1710510365916842_4693670096642140992_o

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do udziału w amatorskim Turnieju Piłki Plażowej, który odbędzie się 08.07.2017 roku w Dzierżanowie.

Cel Turnieju jest jeden: DOBRA ZABAWA!!!

Prosimy o zgłaszanie się 3-osobowych drużyn mieszanych( dla równych szans w drużynie musi być co najmniej jedna kobieta).

Skład osobowy drużyn dobrowolny, mogą to być np. rodziny, koledzy, reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych, Samorządu Lokalnego, Szkolnictwa, Stowarzyszeń, Organizacji Pozarządowych, Sołectw czy też Klubów Gminnych.

Serdecznie zapraszamy, każdy uczestnik otrzyma medal za udział a zwycięzcy puchary.

22043225_3101_d

karta zgłoszeniowa : pobierz

regulamin turnieju : pobierz

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej własnie okazji zapraszamy wszystkie dzieci wraz z najbliższymi na Piknik do MultiOsady w dniu 11.06.2017 (niedziela)
ZAPRASZAMY :) :) :)

dzien dziecka11

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę do Podgórza na PIKNIK RODZINNY. My też tam będziemy

piknik rodzinny 2

dzień matki2

W imieniu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny w dniu 27 maja 2017.

IV Piknik Rodzinny 2017

Uwaga Czytelnicy!
Informujemy, że Nasza Biblioteka do końca Maja 2017 roku, nie będzie pobierała regulaminowych opłat za ich przetrzymanie. Zapraszamy do rozliczenia się z zaległościami.

18451714_1365281790221388_929509754991095522_o

W sobotę, 13 maja br. zgodnie z wcześniejszymi informacjami w GCK MultiOsada, odbyły się warsztaty rodzinne. Podczas spotkania odbyły się warsztaty kulinarne i sportowe. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie

18489796_1365284453554455_3478324575269728520_o18423006_1365284300221137_9096976777506169326_o18491356_1365285220221045_6480521748802414433_o18451567_1365285213554379_4212580967061824735_o18423207_1365283833554517_13384608614786173_o18451456_1365284326887801_3178140244884235422_o

Podczas obchodów Tygodnia Biblioteki, wszystkie osoby zainteresowane książką mogły spotkać się z Nami w plenerze.
Wyszliśmy z ofertą sprzedaży książek dla dzieci i dorosłych, można było także wypożyczyć nowości książkowe zakupione w ostatnim czasie dla naszych bibliotek
Poczytaliśmy, posłuchaliśmy poezji śpiewanej i świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania nowości, już na miejscu w Naszej Bibliotece.

18402267_1362637553819145_5366079320289158699_o18422293_1362638493819051_7202426425391260406_o18402087_1362634043819496_4236138173568207507_o18402139_1362639613818939_6927905034999088470_o18451653_1362637693819131_790864011133656040_o18422514_1362640447152189_3976781292000655678_o

W najbliższą sobotę tj. 13.05.2017 roku w godz. 10.00-13.00 serdecznie zapraszamy dzieci wraz z mamami na warsztaty rodzinne. Serdecznie zapraszamy

Warsztaty rodzinne

Zgodnie z planem zajęć obchodów Tygodnia Bibliotek, w dniu dzisiejszym w MultiOsadzie odbyły się zajęcia tematyczne „Wiosenna Łąka” w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Dzisiejszym zadaniem było odtworzenie barw wiosny, poprzez tworzenie kwiatów i motyli.

 

18402001_1361772307239003_6554199029459588224_o18402044_1361772623905638_2169043277968881547_o18422348_1361772487238985_3641880089948702310_o18402253_1361772303905670_2875157331982581270_o18489539_1361772547238979_6194114726062587995_o

W dniu wczorajszym w Bibliotece Publicznej Filia w Dzierżanowie, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, odbyły się spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie. Najmłodsi ze skupieniem słuchały czytanych bajek, a starsi poznali czynności związane z wypożyczaniem książek. W dniu wczorajszym w Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie odtwarzana była poezja śpiewana, można było zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz zapoznać się z ofertą książek do sprzedaży.

18359461_1359867727429461_6540746648124756178_o17966451_1359867954096105_599412421371417545_o18320701_1359867604096140_8514454453705017002_o18320697_1359867624096138_5971955916178839914_o

„Biblioteka. Oczywiście!”.
W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, przygotowała z tej okazji swój program. Zapraszamy.

Plakat Tydzien Bibliotek

Przed nami długi weekend majowy. Tak jak informowaliśmy wcześniej 1 maja zapraszamy na Rajd Rowerowy- zapisy wciąż trwają. 2 maja natomiast zapraszamy dzieci do GCK MultiOsada na warsztaty z recyklingu. Nie nudźcie się w domu, przyjdźcie do MultiOsady

Cos.z.niczego.ekozabawy

Serdecznie zapraszamy w dniu jutrzejszym dzieci oraz młodzież na warsztaty ceramiczne. Podczas zajęć będzie można zapoznać się z różnymi technikami ceramicznymi między innymi formowanie ręczne, praca z formą gipsową.

plakat_ceramika

Jeździsz rowerem? Lubisz aktywny wypoczynek? Weź udział w rajdzie rowerowym organizowanego przez SKW Malwa i GCK MultiOsada. Rajd odbędzie się w poniedziałek   1 maja.

plakat2

gmina

Informujemy-page-001

zyczenia-swiateczne1(1)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych 25.03.2017r.

plakat ok.indd

GCK MultiOsada oraz SKW Malwa zapraszają na wspólne robienie palm.

2

W dniu dzisiejszym w GCK MultiOsada odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Frączek- autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. W swoim dorobku posiada ponad 80 książek i jak sama przyznała wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej     w Dzierżanowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Zabawa, taniec i gimnastyka
to fajna sprawa dla dziewczynki i chłopczyka
Więc gdy poruszać się w tańcu zechcecie
ma gimnastykę do MultiOsady przyjdziecie
W sobotę w ruch mięśnie wprawimy a także
świetnie się pobawimy
Więc zapraszamy wszystkie dzieci, bo ruch to zdrowie jak wiecie

Plakat2

INFORMUJEMY ŻE CZWARTKOWE ZAJĘCIA SZTUK WALKI
OD DNIA 9 MARCA 2017r.,BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W PODZIEMIACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁEJ WSI
(wejście od strony hali sportowej),
USTALONE GODZINY ZAJĘĆ NIE ULEGŁY ZMIANIE.
ZAPRASZAMY.

Dziękujemy z całego serca wszystkim Paniom za tak liczne przybycie i przemiłą atmosferę. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa za współorganizację naszego spotkania, Salonowi Kosmetycznemu Babski Raj za piękne makijaże i stylizację paznokci, Przedstawicielkom firmy ORIFLAME za zabiegi i prezentację kosmetyków oraz    Pani Katarzynie Królikowskiej za prezentację którą dla nas przygotowała.

Przebieg obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
11 marca 2017

Bez tytułu

Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne, które odbędą się 11 marca od godz. 10.00

jjjj

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału w konkursie na ” Wielkanocną ozdobę”. Prace konkursowe wykonane w dowolnej technice

należy składać od 08.03.2017r. do 07.04.2017r.

konkurs

 

Regulamin : http://biblioteka.multiosada.pl/wp-content/uploads/2015/06/Reglamin-WIELKANOCNA-OZDOBA.pdf

Karta zgłoszenia : http://biblioteka.multiosada.pl/wp-content/uploads/2015/06/Karta-zg%C5%82oszenia-WIELKANOCNA-OZDOBA.pdf

Gminne   Centrum  Kultury  MultiOsada  i  SKW  Malwa  zapraszają  wszystkie  Panie  na  uroczystość  zorganizowaną

z  okazji  Dnia  Kobiet,  która  odbędzie  się  6  marca  o  godzinie  17.00    w   budynku    Multiosady.

ddddddddddddddddddddd

Ferie z MultiOsadą- dzień V

Dziękujemy Pani Grażynie Zielińskiej i Pani Annie Sadkowskiej za przeprowadzone warsztaty podczas piątkowych zajęć!

Ferie z MultiOsadą- dzień IV

Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu za wsparcie podczas organizacji ogniska oraz druhom i zuchom za stworzenieniepowtarzalnej atmosfery.

Ferie z MultiOsadą- dzień III

W dniu dzisiejszym zgodnie z planem zajęć podczas ferii w MultiOsadzie wybraliśmy się do Płocka, aby odwiedzić kino Przedwiośnie i obejrzeć film dla dzieci pt,, Biuro detektywistyczne Lassegi i Mai”. Po filmie wszyscy udali się na pyszny ciepły posiłek.

Ferie z MultiOsadą- dzień II

Dziękujemy bardzo Pani Halinie Nowackiej i Pani Małgorzacie Brzeziński za przemiłą współpracę i poświęcony nam czas.

Ferie z MultiOsadą – dzień I

Fotorelacja   „Walentynki”

Ciężko określić, z którego dokładnie państwa walentynki trafiły do Polski. Pewnym jest, że pokazały się u nas w kraju na początku lat 90, XX wieku. Przyjęto również, że trafiły do nas z kultury francuskiej i krajów anglosaskich. Nie wiele jednak osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób walentynki trafiły do Polski. Ważne, że tu są i że można tego dnia bez skrępowania wyrazić miłość, chociażby wysyłając kartkę, śpiewając czy czytając poezję.
W GCK MultiOsada, właśnie z tej okazji odbyło się spotkanie walentynkowe, które rozpoczął recital muzyczny w wykonaniu Pani Eweliny Cichockiej i Pana Piotra Jędraszczaka, młodych utalentowanych muzyków z Płocka. Wykonali dla nas znane polskie i zagraniczne piosenki o miłości, wprowadzając nas w prawdziwie walentynkowy nastrój.
Wczorajszy wieczór umilili nam również nasi lokalni artyści, Pan Waldemar Rypiński przedstawił nam swoje wiersze, a Pan Zdzisław Wiśniewski przygrywając na akordeonie zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania.
Po części artystycznej był czas na rozmowy przy kawie i ciastku oraz wspólną zabawę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Jest nam bardzo miło, że zechcieli Państwo spędzić wspólnie z MultiOsadą walentynkowe popołudnie.

informacja

„Natchnij gitarę swoją duszą, a wydobędziesz z niej cudowną magię muzyki, która swoimi mistycznymi nutkami zapisze się głęboko i na zawsze w sercu…

Zapraszamy na zajęcia nauki gry na gitarze, pierwsze spotkanie bezpłatne dla wszystkich, ustalimy zasady i warunki współpracy.
Jeśli muzyka Ci w duszy gra – Zapraszamy!!!

 

plakat gitarowy

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sprawnościowe do GCK MultiOsada w Małej Wsi. Pierwsze spotkanie w dniu 23.02.2017 bezpłatne dla wszystkich.

 

rajewski

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, przygotowało zróżnicowaną ofertę dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mała Wieś. Udział w naszych zajęciach jest bezpłatny. Mamy niestety ograniczoną ilość miejsc, dlatego prosimy o zapisy. Serdecznie zapraszamy!!!

10000

W dniu 24 stycznia w GCK Multiosada w Małej Wsi, odbyło się spotkanie w formie warsztatów z ilustratorką książek dla dzieci Panią Małgorzatą Flis. W warsztatach uczestniczyły dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej w Małej Wsi.
Pani Małgorzata w bardzo interesujący sposób opowiadała dzieciom jak prawidłowo komponować ilustracje z tekstem oraz jak zaprojektować okładkę.               Swoją opowieść ilustrowała postaciami z książek.
Na koniec zajęć dzieci otrzymały zadanie, jakim było wykonanie ilustracji do zaproponowanych fragmentów wierszy, podczas którego wykazały się niezwykłą pomysłowością i talentem. Wspólne oglądaniem prac, zakończyło warsztaty.
Rysunki wykonane przez ilustratorkę i dzieci można oglądać w siedzibie Biblioteki.

„Sztab” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszej gminy za czynne włączenie się do działań w ramach XXV Finału WOŚP w dniu 15 stycznia 2017r.

Nasz niedzielny finał WOŚP w Małej Wsi to wyraz Państwa hojności, otwartości serc, wzajemnej życzliwość oraz wulkan pomysłów wielu wspaniałych ludzi.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę.

Podczas niedzielnego Finału kwestowało 50 wolontariuszy. Najwyższą kwotę do puszki zebrała Weronika Rososińska– 2049,63zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas naszego niedzielnego koncertu na hali sportowej w Małej Wsi, a byli to:

– Chór z Gimnazjum w Małej Wsi,
– Przedszkole Samorządowe z Małej Wsi ,
– Zespół „Raz Dwa” ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu,
– Harcerski Zespół wokalno-instrumentalny UKUDEMIA ,
-pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczennicy Szkoły Podstawowej w Małej Wsi
– Polski Czerwony Krzyż ,
– OSP Mała Wieś,
– Klub sportowy „Rajewski Team”,
– Roztańczone Dzieciaki z klubu tanecznego PASJONAT.

Podczas koncertu dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje, co pokazuje kwota uzyskana z wylicytowanych przedmiotów – 4 970,00 zł. Najwyższą cenę uzyskaliśmy z licytacji dnia urzędowania w fotelu Wójta Gminy Mała Wieś, wylicytowanego za kwotę 600 zł. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, za otwartość i gest, który znacząco zasilił budżet naszego koncertu.
Równie wielkie emocje wzbudziła licytacja piłek z autografami piłkarzy Wisły Płock, które zlicytowane zostały za łączną kwotę 710 zł oraz licytacja hełmów strażackich, przekazanych przez OSP Mała Wieś- 150 zł i OSP Stare Gałki- 250 zł.

Podarunków od instytucji i ludzi dobrej woli na tegoroczną licytację było bardzo dużo. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy chętnie wsparli szczytny cel WOŚP, a byli to:
– Wójt Gminy Mała Wieś pan Zygmunt Wojnarowski,
– Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś pan Włodzimierz Jeznach,
– Radna Powiatu Płockiego pani Jadwiga Milewska,
– Pani Halina Nowacka z Borzenia,
– Pan Maciej Gruszczyński z Wilkanowa,
– Pani Katarzyna Boszko z Małej Wsi,
– Pan Andrzej Pielat z Bród Dużych,
– Pan Paweł Mosakowski z Nowych Gałek,
– Pan Zdzisław Wiśniewski z Małej Wsi,
– Pani Elżbieta Śmigielska z Małej Wsi,
– Nauczyciele z Gimnazjum w Małej Wsi.

Firmy:
– Młyn Wilkanowo, reprezentowany przez Pana Krzysztofa Gruszczyńskiego,
– Salon kosmetyczny „Babski Raj” Mała Wieś,
– Spółdzielnia Usług Rolniczych w Małej Wsi,
– Firma Handlowo-Usługowa Mariusz Ksieniewicz z Małej Wsi,
– MW Auto Serwis Mateusz Iwański Mała Wieś,
– Bank Spółdzielczy w Małej Wsi,
– Usługi Leśne Sebastian Jarzębowski Węgrzynowo,
– Prywatny Gabinet Masażu Patryk Sobótko,
– Usługi Spawalnicze Mirosław Macion Niździn.

Instytucje:
– Urząd Gminy Mała Wieś,
– Starostwo Powiatowe w Płocku,
– Państwowa Straż Pożarna w Płocku,
– Komenda Miejska Policji w Płocku,
– Ochotnicza Straż Pożarna Mała Wieś,
– Ochotnicza Straż Pożarna Stare Gałki,
– Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi,
– Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie,
– Szkoła Podstawowa im. Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi,
– Szkoła Podstawowa w Podgórzu,
– Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie,
– Dzienny Dom Senior Wigor Mała Wieś,
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach.
– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi.

Dziękujemy również wszystkim anonimowym darczyńcom.

Duże podziękowania kierujemy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem i pomoc podczas koncertu XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi.

Dziękujemy kadrze nauczycielskiej i uczniom Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, za przygotowanie hali, za piękną dekorację i za wszelką pomoc jaką nam udzielili.

Gorące podziękowania ślemy również członkom zespołu ANDRE, którzy nieodpłatnie zapewnili nagłośnienie i obsługę muzyczną podczas trwania koncertu.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie, Szkole Podstawowej w Podgórzu, Szkole Podstawowej w Małej Wsi, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie oraz Gimnazjum w Małej Wsi za opiekę nad nieletnimi wolontariuszami.

Dziękujemy również wolontariuszom, którzy kwestowali podczas koncertu. Dziękujemy Przedstawicielom Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi- za sprzedaż biletów, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa- za pyszności w kawiarence, uczestnikom i pracownikom Dziennego Domu Senior Wigor w Małej Wsi i Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach- za pyszne pierogi, pracownikom Przedszkola Samorządowego w Małej Wsi- za malowanie serduszek, Szkole Podstawowej w Małej Wsi za loterię oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi za pomiar ciśnienia i badanie krwi.

Szczególne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Jeznachowi, za wyśmienite prowadzenie całego koncertu oraz Pani Jadwidze Milewskiej za profesjonalne przeprowadzenie licytacji.

Równie serdeczne i gorące podziękowania dla ekipy zliczającej pieniądze za sprawną i skrupulatną akcję.

Całkowita kwota pieniędzy zebrana w ramach XXV Finału WOŚP – Sztab przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi to: 20 515,27 zł.
Choć udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku, to wszyscy doskonale wiemy, że nie o bicie rekordów tu chodzi, a o bycie z sobą i dla siebie nawzajem.

Sztab Organizacyjny WOŚP w Małej Wsi,
p.o. Dyrektor Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi
Ewa Grzelak

W dniu dzisiejszym w Bajkowym Kąciku w GCK MultiOsada rozpoczęliśmy cykl spotkań podczas których, w każdy piątek tygodnia będziemy czytać bajki Przedszkolakom.Jako pierwsza, zasłuchanym dzieciom przeczytała bajki Pani Jolanta Miszczyńska, pracownik GCK MultiOsada w Małej Wsi.Były to bajki o Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce i Czerwonym Kapturku.Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci i wzbogaca ich wiedzę o świecie.Bardzo dziękujemy dzieciom i ich Opiekunkom za dzisiejsze odwiedziny.

Występy artystyczne, pokazy, loteria ale przede wszystkim zbiórka pieniędzy na szczytny cel.Przed nami XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W tym roku pieniądze zebrane podczas Finału zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla ratowania życia     i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Przez cały dzień, wolontariusze na terenie całej Gminy Mała Wieś, będą zbierać do Orkiestrowych puszek pieniądze, a na hali sportowej w Małej Wsi o godzinie 15.00 rozpocznie się finałowy koncert.Podczas koncertu oprócz występów artystycznych i pokazów, odbędzie się loteria i licytacja wyjątkowych rzeczy i gadżetów, które przekazali mieszkańcy Gminy Mała Wieś i organizacje z nami współpracujące. Będzie można również podziwiać wystawę fotograficzną przedstawiającą zdjęcia do Kalendarza Prowincjonalnego Powiatu Płockiego, a także posmakować przepysznych smakołyków w Kawiarence.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Finałowym Koncercie WOŚP.
Zagrajcie Razem z Nami!!!

Sztab WOŚP w Małej Wsi

kk

15776988_1232153300200905_8711166557847805628_o

STYLE SWITCHER

Accent Color

Side Bars

Header Style

Footer Style

Footer Content