2 maja- Dzień Flagi!

dzien-flagi
2 maja to wyjątkowy dzień dla Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż obchodzimy Dzień Flagi. To święto państwowe, które zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych123.
Biało-Czerwona flaga jest dla nas źródłem dumy i wspólnoty. Historycznie wywodzi się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel symbolizuje orła, będącego godłem Polski, oraz biel Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Polskie barwy narodowe mają specjalne pochodzenie heraldyczne, a ich historia sięga daleko w przeszłość1.
Warto w tym dniu wyrazić swoje przywiązanie do Ojczyzny. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi, by uczcić Dzień Flagi RP.
Możecie także dołączyć do akcji #mojaflaga, wywiesić flagę, zrobić sobie z nią zdjęcie i opublikować je w mediach społecznościowych. Niech nasza flaga unosi się dumnie na wietrze, przypominając nam o naszej historii, jedności i miłości do Polski!