Zapraszamy na lekcje z nauki gry na gitarze i ukulele!

2021.09.18-zajecia-muzyczne-gitara-ukulele

Kochani! Mamy dla Was kolejną propozycję zajęć muzycznych! Z radością informujemy, że w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi rozpoczynamy indywidualne lekcje z nauki gry na gitarze oraz ukulele! Oczywiście jest to oferta zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Udział w zajęciach jest odpłatny! Wszelkie szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr tel: 570-604-310.

Zacznijcie swoją przygodę z muzyką już dziś! Serdecznie zapraszamy 🎹🎤🎼

Zapraszamy do udziału w konkursie!

2021.09.17-konkurs-makieta

Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pn.”Makieta Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów”. Jesteśmy świadomi, że temat pracy jak i jej wykonanie nie jest proste, ale kto jak nie Wy? Zdradzimy Wam, że już za kilka dni na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej również powstanie taki mały punkt selektywnej zbiórki odpadów. Będą kolorowe kosze w tym również kosz na zużyte baterie oraz kolorowa tablica. Ale póki co jesteśmy ciekawi waszej wizji takiego miejsca? Pamiętajcie, że taki punkt może być kolorowy i przyjazny oku. Zapraszamy do udziału! Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Regulamin konkursu: pobierz

Karta zgłoszeniowa: pobierz

Warsztaty recyklingu dla dzieci

2021.09.25-warsztaty-recyklingu

W imieniu własnym oraz grupy nieformalnej Maseczkomaniacy zapraszamy dzieci w wieku od lat 6 na warsztaty recyklingu w ramach projektu “Uczymy dzieci segregować śmieci”, które odbędą się 25 września i 9 października w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Wspólnie wykonamy ekologiczne przyborniki i ramki na zdjęcia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń 🙂 Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie!

Rekrutacja-SNK-2

Pierwsza grupa zdolnych fanów programowania gier ukończyła swoje zajęcia. Cieszymy się, że z tak ogromnym zaangażowaniem uczęszczaliście na nasze spotkania, bardzo Wam dziękujemy za miło spędzony czas! A dziś z ogromną radością informujemy, że to nie koniec działań Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w ramach projektu “Sieć na kulturę”. Otwieramy rekrutację dla drugiej grupy dzieci w wieku 10-14 lat na bezpłatne szkolenie online z projektowania i realizacji serwisów internetowych oraz gier mobilnych. Z przykrością informujemy, że osoby, które brały udział w zajęciach w pierwszej grupie, niestety nie mogą się zapisać po raz drugi. Zajęcia odbywają się w formie online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Liczba miejsc jest niestety ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 30 września! Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego kto pierwszy ten lepszy! Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel: 570-604-310. Zapraszamy!

Zadanie realizowane jest w ramach udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie płockim” z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Pożegnanie Lata 2021 z Gminą Mała Wieś

DSC_0300W dniu 12.09.2021 r. na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zorganizowany został Gminny Piknik na Zakończenie Lata.
Dzięki wielu atrakcjom, zabawom i smakołykom dla dzieci, udało się wytworzyć niesamowitą rodzinną atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
Piknik rozpoczęto od powitania wszystkich przybyłych gości i ogłoszeniu kilku ważnych informacji. Organizatorzy poinformowali o znajdującym się w budynku MultiOsady punktu szczepień, w którym można było przyjąć szczepionkę Johnson&Johnson oraz możliwości spisania się przy pomocy Rachmistrzów w punktach spisowych Narodowego Spisu Powszechnego, które utworzone zostały również w budynku MultiOsady.

Czytaj dalej

Część artystyczną rozpoczęto od występu Dj. Sprężynki, który zaprezentowały swój wokal muzyczny w żartobliwy i przystępny dla dzieci sposób. Zaprosił również dzieci z rodzicami do wspólnych zabaw i animacji.  Następnie na scenie pojawił się iluzjonista Karol Sanetti, który zaprezentował niesamowite sztuczki. Talent pana Karola wprawił oglądających w zachwyt i zdumienie, a otrzymane brawa, były tego dowodem. Po pokazie scenicznej nasz Iluzjonista prezentował Iluzję z bliska, czarując sztuczkami oraz swym urokiem osobistym zebranych na placu mieszkańców Naszej Gminy.

Kolejną atrakcją, która czekała na uczestników festynu był namiot profilaktyczny, skierowany do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Jej głównym celem było podkreślenie istoty szczepień w kontekście nabycia zbiorowej odporności. Animatorzy urozmaicili dzieciom zabawy poprzez gry zespołowe i kulę bumperball, Każdy z uczestników został obdarowany balonami, bransoletkami odblaskowymi z treściami promującymi szczepienia oraz rozdano worki z napisem „Myślę pozytywnie” i kolorowanki profilaktyczne. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło, również malowania twarzy, afrykańskich warkoczy balonowych cudów oraz zabaw z lubianymi przez wszystkich postaciami z bajek- Myszką Minne i Miki.

Piknik zakończył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, dziękując wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas, życząc zdrowia na zbliżające się jesienne dni.

Organizatorami Rodzinnego Pikniku na zakończenie Lata w Gminie Mała Wieś było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Urząd Gminy Mała Wieś oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Narodowe czytanie 2021 - "Moralność Pani Dulskiej"

241405394_4331995316883339_6395005378182109151_n

4 września W Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyło się 10 Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa; w 2016 roku – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W 2019 r. lekturami było osiem najważniejszych polskich nowel, między innymi autorstwa Żeromskiego, Prusa, Konopnickiej i Schulza. Rok temu, w warunkach obostrzeń epidemicznych, czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Czytaj dalej

Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 9 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy pierwszy akt „Moralności Pani Dulskiej”, która była lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2021. „Moralność pani Dulskiej” powstała w ciągu kilkunastu dni na przełomie października i listopada 1906 roku. Sztuka autorstwa Gabrieli Zapolskiej przedstawia historię rozgrywającą się w mieszczańskim domu początku XX wieku. Nazwisko bohaterki sztuki na stałe zagościło w polszczyźnie – dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych. „Moralność pani Dulskiej” była wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów, doczekała się także kilku adaptacji filmowych i spektakli Teatru Telewizji. Naszymi tegorocznymi lektorami byli: Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Skarbnik Gminy Pani Monika Stypułkowska, Sekretarz Gminy Pani Ewelina Kołodziejska, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicja Białecka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak oraz Pani Paulina Stępka, Mariola Kurowska i Joanna Klimczewska – pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Wszystkim uczestnikom dyrektor MultiOsady wręczyła książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Dziękujemy naszym lektorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami włączyli się w tą wyjątkową akcję. Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę Pani Ani Kurpiewskiej ze Starych Święcic, która tradycyjnie już przygotowała dla nas tort z symbolami Narodowego Czytania. Nagrania z dzisiejszego spotkania opublikowane zostaną na naszej stronie już wkrótce 😊

Mała Wieś się liczy

241174886_4322126957870175_1333550566279485925_n

Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Informujemy, że podczas Pikniku na pożegnanie lata, będzie mogli spełnić również swój obowiązek spisowy. W budynku MultiOsady przygotowane będą stoiska spisowe. Przy każdym z nim dyżurować będzie rachmistrz, który pomoże Wam przejść każdy etap spisu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy 🙂

wyjazd w góry z Multiosadą!

2021.09.03-wyjazd-w-goryInformujemy, że w dniach 15-16-17 października organizujemy weekendowy wyjazd w góry. Miejsce docelowe Kościelisko. Cena 330,00 zł od osoby (nocleg, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), przejazd, ubezpieczenie, opłata klimatyczna). Organizacja czasu na miejscu we własnym zakresie. Zapisy pod nr 570-604-310. Uwaga. Wyjazd tylko dla mieszkańców Gminy Mała Wieś.

zapraszamy na indywidualne zajęcia muzyczne!

2021.09.02-nabor-na-zajecia-muzyczne

Kochani! Nowy Rok Szkolny już się rozpoczął więc im my rozpoczynamy nasze muzyczne zajęcia 🙂 Informujemy, że od drugiej połowy września w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi kontynuowane będą indywidualne zajęcia z nauki gry na keyboardzie oraz nauki śpiewu (wokal). Trenerem będzie niezmiennie Pan Mariusz Zieliński. Osoby, które uczęszczały na nasze zajęcia przed wakacjami i nadal są zainteresowane kontynuacją prosimy o kontakt. Zapraszamy również nowych uczestników. Jeżeli czujecie, że śpiew lub gra na keyboardzie (a może jedno i drugie),to coś dla dla Was…serdecznie zapraszamy 🎹🎤🎼 Udział w zajęciach jest odpłatny, szczegóły oraz zapisy pod nr. tel. 570-604-310

Witaj szkoło!

2021.09.01-witaj-szkolo

Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego 2021/2022 uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i rodzicom życzymy wzajemnej życzliwości oraz pomyślnej współpracy we wszystkich podejmowanych działaniach. Wszystkim uczniom życzymy, aby szkoła była dla Was miejscem, do którego z radością i ochotą będziecie przychodzić. Wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz cierpliwości w dążeniu do nabywania kolejnych umiejętności. Pracujcie nad sobą i nigdy się nie poddawajcie! Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólne spotkania w ramach wakacji z MultiOsadą, za wspólną zabawę każdego dnia oraz wspólne wyjazdy pełne przygód. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym znajdziecie również czas, aby nas odwiedzać 🙂 Do zobaczenia!

Podsumowanie półkolonii letnich w Gminie Mała Wieś

240802191_4303710636378474_5842472816748765600_n

Mazowiecka Izba Rolnicza wspólnie z Wójtem Gminy Mała Wieś Panem Zygmuntem Wojnarowskim zorganizowała półkolonie dla dzieci z terenu Gminy Mała Wieś. Kierownikiem półkolonii była Pani Izabela Jeznach, a wychowawcami kolonijnymi Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak i Animator Kultury GCK MultiOsada Pani Paulina Stępka. Turnus półkolonijny trwał dziesięć dni od 13 do 26 sierpnia 2021 r. i wzięło w nim udział 35 dzieci rolników z terenu Gminy Mała Wieś. Uczestnikom zapewniono transport do i z miejsca organizowanych zajęć, wyżywienie, a także opiekę wychowawców kolonijnych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Ponadto przygotowano interesujący sportowo-rekreacyjny program półkolonii, podczas realizacji którego, dzieci nie mogły się nudzić.

Czytaj dalej

Uczestnikom półkolonii zapewniono liczne atrakcje m.in. zwiedzanie ZOO, seanse filmowe, zajęcia na basenie, kręgielni czy w parkach rozrywki. W imieniu kierownika wyjazdu, wychowawców, dzieci i młodzieży oraz ich rodziców serdecznie dziękujemy Mazowieckim Izbom Rolniczym, Wójtowi Gminy Mała Wieś, Samorządowemu Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małej Wsi za doskonałą współpracę podczas organizacji półkolonii. Wyrazy wdzięczności składamy również Panu Januszowi Królikowskiemu- kierowcy autobusu, za pełną oddania pracę i ogrom wyrozumiałości podczas półkolonii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uwieczniły wspomnienia z półkolonii 😊

Fotorelacja: zobacz 

dziękujemy za udany wyjazd nad morze!

240949534_4301248133291391_2451746947385637119_n

Dziękujemy wszystkim uczestnikom weekendowego wyjazdu nad morze do miejscowości Jantar 🙂🙂🙂 Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za rozmowy, za wzajemną życzliwość…ale przede wszystkim za wspaniałe humory, które nie opuszczały Was przez cały wyjazd. Mamy nadzieję, że dla Was był to również dobry czas 🙂 Największe wyrazy wdzięczności za szczęśliwą podróż, rozważną i płynną jazdę kierujemy do naszego ulubionego kierowcy Pana Tomasza Wyszyńskiego! Panie Tomku jesteś najlepszy! 🚍 Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim 61 uczestnikom ❤️❤️❤️

Pożegnanie lata z gminą Mała Wieś

240796017_4299507573465447_8730582281715191898_n

Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku Gminny plenerowy piknik przed MultiOsadą. Specjalnie dla dzieci wystąpi Studio Artystyczno Edukacyjne Bąbel Ziombel i wyjątkowy Pan Sprężynka. Dla nieco starszych Karol Sanetti Iluzjonista 🎩 W imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś oraz GKRPA serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy…razem pożegnajmy lato☀️☀️☀️

turniej odwołany!

240795114_4295207333895471_7319780625760942179_n

Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś. Informujemy, że I Gminny Turniej Piłki Nożnej w Małej Wsi zostaje odwołany z uwagi na niewystarczającą liczbę zgłoszeń. Informujemy również, że w zamian mamy dla Was zaplanowane inne atrakcje na zakończenie lata. Szczegóły już wkrótce 🙂

Półkolonie letnie 2021- dzień 10

240802252_4294984330584438_2354410204836261537_n

W czwartek 26 sierpnia, w ostatni dzień naszych połkolonii wybraliśmy się do płockiego kina 🙂🎥📽️ Seanse dostosowane zostały do wieku uczestników. Młodsze dzieci obejrzały familijną komedie “Wojna z dziadkiem”, która opowiadała o losach Petera zmuszonego dzielić swój pokój z Dziadkiem, który wprowadza się do jego domu po śmierci żony. Chłopak postanawia zrobić wszystko by się go pozbyć…wyszedł z tego niezły bałagan 😄😄😄 Starsza młodzież wybrała natomiast amerykański film akcji na podstawie drużyny antybohaterów o tej samej nazwie, znanej z komiksów DC Comics “Legion Samobójców”. Jest to trzecia produkcja wchodząca w skład franczyzy DC Extended Universe. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 9

235965221_4292931647456373_339043352099089451_n

25 sierpnia w środę razem z naszymi kolonistami, tak jak wcześniej obiecaliśmy spędzaliśmy czas na płockiej kręgielni. Dzieciom bardzo się spodobała ta forma wypoczynku…z minuty na minutę czuli się coraz bardziej pewnie na torze, zbijając coraz więcej kręgli. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 8

240786805_4292610527488485_895286851144488141_n

Wtorek 24 sierpnia to dzień pełen wrażeń w ADRENALINA PARK TRAMPOLIN. Jest to kompleks trampolin będący miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu. Skakanie na trampolinach to nie tylko wysiłek fizyczny ale również super zabawa. Stanowi mocną dawkę energii i poprawia samopoczucie. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Pożegnanie

240660253_4289590657790472_9001783932636291399_n

Tak trudno pogodzić się z tą nagłą informacją, że odszedł od nas wspaniały człowiek. Człowiek, który pamiętał o wszystkich, nie tylko o podległych Starostwu jednostkach. Pamiętał o gminnych domach kultury, o bibliotekach, o stowarzyszeniach… wspierał nas w naszych działaniach i doceniał naszą pracę. W naszym sercu pozostaną ostatnie słowa, które skierował Pan do dyrektor MultiOsady podczas ostatniego spotkania w Starostwie: “Tak Was podglądam na Facebooku, Mała Wieś, a tak dużo się u Was dzieje. Jak Wy to robicie?…”Panie Starosto będzie nam wszystkim Pana brakowało. Trudno jest teraz cokolwiek napisać…Pozostanie Pan w naszych pamięciach i modlitwie. Najbliższym członkom rodziny składamy głębokie wyrazy współczucia. Dyrektor wraz z pracownikami GCK MultiOsada w Małej Wsi

III Rajd rowerowy - Mała Wieś 2021

240741979_4288997777849760_6641590079897913408_n

22 sierpnia spotkaliśmy się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na trzecim- ostatnim w tym roku rajdzie rowerowym. Ponad 70 miłośników dwóch kółek pokonało 20 km trasę, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś (MultiOsada) -Węgrzynowo – Ciućkowo – Rębowo – Orszymowo – Wilkanowo – Mała Wieś. Humory dopisywały, było ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie, dzięki niezawodnym Strażakom Ochotnikom z OSP Mała Wieś i Stare Gałki,za co ogromnie dziękujemy! Po zakończeniu trasy, wszyscy uczestnicy Rajdu zaproszeni zostali przez Panie z SKW MALWA na regeneracyjny poczęstunek z grilla. „Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę oraz liczny udział. Z utęsknieniem będziemy oczekiwać przyszłych wakacji, kiedy po raz kolejny spotkamy się na wspólnych rowerowych wycieczkach. Trzymajcie się zdrowo…do zobaczenia 🙂

Fotorelacja: zobacz

projekt "Biblioteka na to czeka" - nowości od IPN

240629915_4288865304529674_2180524771754875988_n

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi-Biblioteka Publiczna dołączyła do projektu Instytutu Pamięci Narodowej “Biblioteka na to czeka” dzięki któremu księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o pakiet 30 bezpłatnych publikacji. Projekt popularyzuje czytelnictwo i wspiera rozwój bibliotek publicznych, szkolnych i akademickich w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. Dziękujemy Instytutowi za ten dar, a Państwa uwadze polecamy książki z najnowszej historii Polski , które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy do biblioteki!

22 sierpnia - kino pod gwiazdami

240602842_4288609487888589_952127069040648694_n

W niedzielny wieczór 22 sierpnia spotkaliśmy się po raz kolejny na seansie filmowym Kina pod Gwiazdami przed Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Po raz kolejny frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo nas cieszy fakt, że ta forma spędzania wolnego czasu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Obiecujemy, że uwzględnimy ja w również w przyszłym roku, planując wakacyjna ofertę MultiOsady.

Czytaj dalej

Nasz seans rozpoczęliśmy od wyświetlenia kilku znanych teledysków z gatunku muzyki rozrywkowej. Następnie rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Obdarowani”, który opowiadał o wujku, samotnie wychowującym swoją niezwykle uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnił się, musiał zawalczyć o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki, żeby zapewnić jej “normalne” życie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wieczornego spotkania. Ogromne podziękowania kierujemy szczególnie do grupy naszych kochanych społeczników, którzy od pierwszego seansu do ostatniego wspierali nas podczas nocnego sprzątania po seansie. Jesteście cudowni – DZIĘKUJEMY 🙂 Zadanie sfinansowane że środków Urzędu Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

informacja!

239047667_4283082035108001_4732089105851576638_n

Uwaga! Drodzy urlopowicze z Gminy Mała Wieś 🚌⏰🏖 Informujemy, że wyjeżdżamy 27 sierpnia sprzed MultiOsady o godz. 6.00. Prosimy się nie spóźnić 🙂 Prognozy pogody troszkę straszą nas deszczem…ale tym się nie martwmy, nad morzem pogoda zmienia się co chwilę…więc damy radę 😃😀🥰 Do zobaczenia w piątek 🤗🤗🤗

Półkolonie letnie 2021 - dzień 7

237730432_4282989935117211_590897943785703408_n23 sierpnia wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na płocki basen. Ta forma zajęć rekreacyjnych to jedna z ulubionych naszych kolonistów. Szaleństwu w wodzie nie było końca 🙂🤽🏊🤽 Żal było wracać do domu 🙂 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 6

237754842_4280012708748267_8376255725422765203_nW piątek 20 sierpnia wybraliśmy się do kina, na wyjątkowy seans filmowy “Lessie wróć!” To historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane…są zmuszeni umieścić Lessie w nowym tymczasowym domu. Lessie ucieka podczas dalekiej podróży i szuka drogi do domu… Dzieci były zafascynowane filmem…opiekunowie również 🙂🎥📽️ Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Kino pod gwiazdami - zmiana terminu!

239767845_4272420552840816_4420380347398744477_n

UWAGA! UWAGA! 🎥📽 😔 Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś, kochani kinomaniacy. Z przykrością informujemy, że z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jesteśmy zmuszeni przełożyć dzisiejsze “Kino pod Gwiazdami” na inny termin. Dobra wiadomość jest taka, że zapraszamy za dwa dni, tj. 22 sierpnia o godz. 20.00 🙂 Także pamiętajcie, w niedzielę o 14.00 widzimy się na rajdzie rowerowym a o 20.00 na seansie kinowym. Za zmiany serdecznie przepraszamy 📽🎥😔 p.s. byliśmy już gotowi 🙁

Półkolonie letnie 2021 - dzień 5

235654249_4269948349754703_501271763138612515_n19 sierpnia w czwartek razem z naszymi kolonistami aktywnie spędzaliśmy czas na płockiej kręgielni. Część dzieci pierwszy raz w życiu miała okazję spróbować swoich sił na torze, było to dla nich super nowe doświadczenie…dlatego obiecaliśmy, że wybierzemy się tam również w przyszłym tygodniu. Po zajęciach w kręgielni odwiedziliśmy plac zabaw JORDANEK a następnie udaliśmy się na ciepły obiadek w Barze Mlecznym. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz

nowości biblioteczne

235853576_4268854146530790_293223124089811518_n

Na zakończenie wakacji mamy dla naszych czytelników kolejną porcję nowości wydawniczych. Wakacje to idealny czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Na naszych bibliotecznych półkach czekają na Was: kryminały, sensacje, thrillery oraz ciesząca się dużą popularnością w okresie wakacyjnym literatura obyczajowa zarówno współczesna jak i historyczna.

Czytaj dalej

Oto kilka wybranych tytułów kryminałów i thrillerów: ,,Pogorzelisko” – Kaszyńska M., ,,Dziewczyna która klaszcze” – Kozioł T., ,,Śmiertelna rozpacz” – Ragan T.R., ,,Fatalne kłamstwo” – Keogh V., ,,Zaginiona kobieta” – Kubica M., ,,Oszustka” – Brown J., ,,Krawiec” – Szydeł M., ,,Wybaczam Ci” – Mróz R., ,,Blizny przeszłości” – Mirek K. Świetny thriller psychologiczny o strasznych tajemnicach, które kryją małe miasteczka. Poruszający obraz rodzinnej tragedii. Historia o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej młodej, niezwykle ciekawej bohaterce. ,,Wołyńska gra” – Białowąs J. Fabuła tej książki jest pełna zwrotów akcji, przewijają się wątki sensacyjno-kryminalne, poza tym mamy przekonującą genezę ruchów nacjonalistycznych. Z literatury obyczajowej polecamy nowości: ,,Srebrna łyżeczka” – Witkiewicz M., ,,Dotyk” oraz ,,Zmysły” – Gołębiewska I., ,,Kłamstwa od serca” – Giffin E., ,,Wyzwolona” – Palmer D., ,,Włoskie love story” – Sońska N., ,,Wszyscy pragnęliśmy miłości” – Jeż A. Jest to opowieść o zakazanym uczuciu w mrocznych czasach wojny. O trudnych wyborach, winie, ale przede wszystkim o wybaczaniu i wielkiej sile miłości. ,,Pomiędzy wzgórzem a doliną” – Kosiba J. W powieści tej przedstawiona jest mroczna historia, która niegdyś rozegrała się pomiędzy dwiema rodzinami i dwoma domami położonym na wzgórzu pałacem i ulokowanej w dolinie drewnianej chatce. Zakupiono także książki dla młodszych i starszych dzieci są wśród nich powieści przygodowe, bajki z ulubionymi bohaterami oraz komiksy. Szczególnie polecamy serię ,,Szkoła szpiegów” Gibbsa Stuarta. Jest to seria książek o zwariowanych przygodach młodego szpiega z przypadku oraz jego koleżanek i kolegów z Akademii Szpiegostwa. Pełna zwrotów akcji i humoru powieść , która przywodzi na myśl przygody Harry’ego Pottera. Zapraszamy do naszej biblioteki, każdy znajdzie dla siebie ciekawą książkę!

Półkolonie letnie 2021 - dzień 4

235207659_4267016013381270_8985372884749296043_n

Czwarty dzień naszych półkolonii spędziliśmy na zwiedzaniu płockiego ZOO. Odwiedziliśmy wszystkie zwierzęta jakie tylko tam zamieszkują. Nasz Smartwatch wskazał, że pokonaliśmy dziś trasę 4,9 km…brawo my…brawo WY 🙂 Jedno jednak musimy stwierdzić…dziecięca energia jest nie do pokonania 🙂 Dziękujemy za dziś! Do zobaczenia jutro rano 🙂 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 3

235220938_4263875030362035_3111656729572773129_n

Za nami kolejny energetyczny dzień pełen wrażeń. Młodsze dzieci szalały w ” Wesołej Ciuchci”…czekały tam na nich takie atrakcje jak: podwójna zjeżdżalnia, baseny z piłeczkami, armatki pneumatyczne, trampolina, ścianka wspinaczkowa, karuzela, pajęczyna, tor rolkowy i ślizg pontonowy. Starsze dzieci i młodzież, odwiedziły „Laser Fun”- jedyne miejsce w Płocku do gry w laserowy paintball. Zabawa ta jest całkowicie bezpieczna. Wszystko odbywa się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach: Arenie laserowej i Labiryncie laserowym. Po aktywnie spędzonym czasie udaliśmy się na smaczny ciepły posiłek na ulicy Tumskiej 🥣🍛🥄🍽 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 2

234836305_4260993217316883_4009090857609528375_n

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i super zabawy. Wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na basen. Szaleństwu w wodzie nie było końca i nawet obiad smakował lepiej 🙂 Jutro kolejna porcja dobrej zabawy 😉 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz

Projekt "Uczymy dzieci, segregować śmieci"

235634080_4260982273984644_6959957768250080931_n

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasz projekt pn. “Uczymy dzieci, segregować śmieci”, znalazł się wśród grantobiorców konkursu Działaj lokalnie 2021. Rezultaty będą widoczne już nie długo. Czekamy na dostawę zamówionego sprzętu i materiałów. Grafik już pracuje nad kolorową tablicą edukacyjną, a we wrześniu zaprosimy najmłodszych na warsztaty ekologiczne…ale wszystko w swoim czasie 🙂 Nasze działania dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Półkolonie letnie 2021 - dzień 1

DSC_0734Za nami pierwsza wycieczka w ramach Półkolonii letnich organizowanych przez Mazowiecką Izbę Rolniczą oraz Wójta Gminy Mała Wieś. Podczas spotkania mieliśmy okazje obejrzeć dwa seanse w Kinie Helios w Płocku. Dla grupy młodszych dzieci wyświetlony został film familijny „Piotruś Królik 2: na gigancie”.

Czytaj dalej

Przygoda Piotrusia rozpoczyna się od ucieczki z ogrodu. W życiu na wolności odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być Przygoda Piotrusia to idealna lekcja dla naszych najmłodszych jak dobro zwycięża nad złem. Dla starszej grupy przygotowany został film „Wyprawa do dżungli”. To historia charyzmatycznego kapitana łodzi i odważnej badaczki dzikiej przyrody, którzy wyruszają na wyprawę przez amazońską dżunglę by odnaleźć drzewo życia. Po seansach dzieci otrzymały ciepły obiad. To pierwszy z dziesięciu wyjazdów edukacyjno-rekreacyjnych przygotowanych w ramach Półkolonii letnich, w których udział bierze grupa 35 dzieci z Gminy Mała Wieś. Czeka nas jeszcze wiele atrakcji! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, które już w najbliższy poniedziałek!

Fotorelacja: zobacz 

Spotkanie organizacyjne - Półkolonie letnie 2021

DSC_0727

W piątek 13 sierpnia kilka minut przed godzina 9.00 odbyło się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi spotkanie dotyczące rozpoczynających się półkolonii dla dzieci rolników z terenu gminy Mała Wieś. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami, Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Pani Izabela Jeznach oraz Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak i Pani Paulina Stępka pracownik MultiOsady, którzy będą sprawować opiekę nad dziećmi podczas 2 tygodniowych wyjazdów. Rodzicom przedstawiony został dokładny program półkolonii, jak również omówiono sprawy organizacyjne. Wójt Gminy skierował ciepłe słowa do dzieci i ich rodziców, życząc dla dzieci wyjazdów pełnych wrażeń i odpoczynku dla rodziców. Przypominamy, że Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy dzięki uprzejmości Mazowieckiej Izby Rolniczej i Wójta Gminy Mała Wieś, którzy finansują wakacyjne wyjazdy dla w/w.

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - Warsztaty decoupage

1-70

Za nami ostatnie zajęcia w ramach wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Tego dnia dzieci poznały nową technikę zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. W ten sposób dzieci samodzielnie wykonały zdobienie deski oraz łyżki drewnianej. Prace naszych podopiecznych są niezwykle kolorowe i pełne fantazji. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie z jakim uczęszczaliście na nasze warsztaty. To był niezwykły czas pełen radości. Do miłego zobaczenia!

III Rajd Rowerowy

2021.08.21-III-Rajd-rowerowy

UWAGA! UWAGA!🚲🚲🚲 Drodzy rowerzyści!!! Informujemy, że ustalona została data III Rajdu Rowerowego “Rowerem przez Gminę Mała Wieś 2021”. W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz oczywiście własnym na Rajd zapraszamy 22 sierpnia o godzinie 14.00. Na zakończenie rajdu zaprosimy wszystkich uczestników na darmowego grilla przed MultiOsadą! Zapisy do 20 sierpnia 😉 Nie może Was zabraknąć…to ostatni Rajd organizowany przez nas w tym roku! Do zobaczenia! 🌞🚴‍♀️😊  Kartę udziału będzie można również wypełnić przed Rajdem- prosimy tylko o przybycie kilku minut wcześniej.

Regulamin III Rajdu Rowerowego: pobierz

Karta zgłoszeniowa osoba pełnoletnia: pobierz

Karta zgłoszeniowa osoba niepełnoletnia: pobierz

20 sierpnia - kino pod gwiazdami

2021.08.20-kino-pod-chmurka

Serdecznie zapraszamy w piątek 20 sierpnia na ostatni już w tym roku wakacyjny seans filmowy. Tym razem proponujemy film “Obdarowani”, który opowiada o wujku, który samotnie wychowuje swoją niezwykle uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnia się, musi zawalczyć o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki, żeby zapewnić dziewczynce “normalne” życie, czy mu się uda…? Liczymy na Was! Wierzymy, że nie zawiedziecie i po raz kolejny leżaki zajęte będą co do jednego. Seansem filmowym rozpoczęliśmy wspólnie wakacje…seansem je również wspólnie zakończmy 🎥📽⭐ Dla naszych widzów przygotujemy oczywiście również darmowy popcorn 🍿🍿🍿 Do zobaczenia w piątek 20 sierpnia o godzinie 20.30 🙂

koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu Kapeli Sztajer

230687327_4243051589111046_786484715880333909_nNiedzielne popołudnie 8 sierpnia zostanie długo w naszej pamięci. To właśnie tego dnia odbył się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wyjątkowy koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu warszawskiej Kapeli Sztajer. Kapela Sztajer to wyjątkowa, pełna talentu i poczucia humoru grupa młodych Panów, którzy kultywują tradycję folkloru warszawskiego. Chłopaki z Kapeli mają skończoną szkołę muzyczną albo nadal kształcą się w tym kierunku. Jak jednak podkreślają, nie chcą się nazywać profesjonalnymi muzykami, są po prostu muzykami ulicznymi, zachowując pełen profesjonalizm w tym, co robią!

Czytaj dalej

Od ośmiu lat 1 sierpnia Kapela gra na Starówce koncert zakazanych piosenek i podwórkowych ballad. Jeden z głównych celów ich pasji to kultywowanie pamięci o wydarzeniach ’44 roku. Kapela Sztajer została bardzo ciepło przyjęta przez zgromadzoną publiczność podczas koncertu w Małej Wsi, która chętnie dołączyła do wspólnego śpiewania. W MultiOsadzie wybrzmiały takie piosenki jak: „Serce w plecaku”, Warszawskie dzieci”, “Hej, chłopcy, bagnet na broń”, “Rozszumiały się wierzby płaczące” czy „Modlitwa Armii Krajowej”. Ciężko było się żegnać z naszymi gośćmi. Na szczęście, bez najmniejszych oporów po zakończeniu oficjalnej części programu kapela została z nami dłużej i grała piosenki „na życzenie”. Usłyszeliśmy m.in. piosenki takie jak „Warszawa da się lubić”, ” Ballada o Felku Zdankiewiczu” „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Już taki jestem zimny drań”. Ferajna z Warszawy podbiła serca nie tylko nasze ale wszystkich zgromadzonych, otrzymując za swój występ długie i gromkie owacje na stojąco. Dziękujemy za udział w spotkaniu Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, Sekretarz Gminy Mała Wieś Pani Ewelinie Kołodziejskiej, Radnemu Gminy Mała Wieś Panu Albinowi Dynarkowi oraz Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicji Białeckiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólne śpiewanie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy Staroście Powiatu Płockiego Panu Mariuszowi Bieńkowi za objęcie Honorowym Patronatem naszego Koncertu, wspierając go jednocześnie również finansowo. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pana Michała Stefaniaka, który profesjonalnie nagłośnił nasz koncert oraz w stronę pracowników Referatu Komunalnego w Urzędzie Gminy Mała Wieś – Wasze wsparcie podczas przygotowań do koncertu jest nieocenione!!!

Fotorelacja: zobacz 

I gminny turniej piłki nożnej

230164382_4242034362546102_7094751747462761527_n

Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Zapraszamy Was w imieniu własnym oraz Wójta Gminy Mała Wieś do wspólnej zabawy podczas I Gminnego Turnieju Piłki Nożnej. Cel spotkania jest jeden! Wspólna zabawa i integracja! Zapraszamy drużyny składające się z mieszkańców sołectw z terenu naszej Gminy, jak również Organizacje Pozarządowe. W Gminie Mała Wieś prężnie działa kilka Stowarzyszeń w tym Ochotnicze Straże Pożarne, które również serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju. Mamy nadzieje, że w swoich strukturach znajda Państwo chętne osoby, które powalczą dla Was o puchary i dyplomy. ⚽️🏆🏅 Turniej zaplanowany został na 11 września, ale jego organizacja zależna jest od ilości zgłoszonych drużyn. Na zgłoszenia czekamy do 24 sierpnia ⌚️⏳⌚️

Regulamin I Gminnego Turnieju Piłki Nożnej: pobierz

Karta zgłoszeniowa na I Gminny Turniej Piłki Nożnej: pobierz

Zgoda na wykorzystywanie wizerunku: pobierz

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - dzień gier planszowych

233185028_4239402902809248_465213848783144507_nW piątek 6 sierpnia pogoda po raz kolejny zmusiła nas do zorganizowania zajęć w budynku. Zamiast zaplanowanych wcześniej zajęć sportowych, zorganizowaliśmy dzień gier planszowych. Pograliśmy w gry takie jak „Scrabble”, „Zgadnij, kto to”, „Pamięć- flagi”, „Wyspa piratów i robo wyścigi” czy „Wesołe zagadki” .

Czytaj dalej

Dużym powodzeniem cieszyła się gra „Wąż wyrazowy”, w której każda grupa musiała napisać pierwszy wyraz „MultiOsada” i następnie kolejny wyraz rozpoczynający się na ostatnią literę poprzedniego i tak następny, następny….aż zostanie wypełniony cały wąż wyrazami. Gra ta wymagała dużego skupienia i myślenia, aby nie popełnić żadnego błędu ani powtórki wyrazowej. Na koniec zagraliśmy w ulubionego „Twistera” grę zręcznościową gwarantującą mnóstwo uśmiechu i dobrą zabawę. Bardzo nam miło, że nasze zajęcia wakacyjne cieszą się tak dużym powodzeniem i nawet niesprzyjająca pogoda nie przeszkadza w dobrej zabawie. Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci na kolejne warsztaty, które odbędą się już 12 sierpnia 🙂

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - Warsztaty plastyczne

230141385_4239075886175283_6051541388035257590_nŚroda 4 sierpnia to kolejny dzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Niestety pogoda po raz kolejny zrobiła nam psikusa i zaplanowane zajęcia sportowe się nie odbyły. Zamiast tego zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, na których zostały wykonane motyle 3D. Z przygotowanych wcześniej cienkich różnokolorowych pasków, które zostały wycięte z bloku rysunkowego należało wykleić skrzydła motyla. Tułów oraz czułki dzieci ozdabiały malutkimi pomponikami oraz cekinami. Musimy przyznać, że była to długa i ciężka praca ale efekty widoczne na zdjęciach w galerii rekompensują godziny pracy. Serdecznie dziękujemy dzieciom za przybycie i wykonane prace.

Fotorelacja: zobacz 

Zapraszamy na koncert piosenki powstańczej

226980240_4227262010690004_3479329387854666051_n

Szanowni Państwo! Już w najbliższą niedzielę 8 sierpnia przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi o godzinie 16.00 odbędzie się wyjątkowy Koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu Kapeli Sztajer.

Podczas 2 godzinnego koncertu usłyszymy wiele (nie)zakazanych piosenek w wykonaniu młodych warszawiaków z ich charakternym, stolicznym sznytem.

Jesteśmy przekonani, że będą to wyjątkowe chwile, które na długo zostaną w Waszych sercach!!! Serdecznie zapraszamy!!!

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - Warsztaty kulinarne

227636477_4227008457382026_511738163857787850_nPoniedziałek 2 sierpnia to kolejny dzień wakacyjnych warsztatów z MultiOsadą. Tym razem do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych zaprosiliśmy Panie z SKW MALWA. Tego dnia było niezwykle smacznie i kolorowo 🙂 Dzieci pracowały w 4 grupach, gdzie każda z nich miała za zadanie przygotowanie innego smakołyku. Nasi mali kucharze z pomocą Pań MALW przygotowali tosty, tortille, słodkie babeczki oraz pyszną owocową sałatkę. Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w warsztatach oraz Paniom ze SKW MALWA na poświęcony nam czas i cenne wskazówki 🙂

wyjazd do Amfiteatru na spektakl teatralny "Babski Przekręt"

227408533_4224565634292975_7988247713614724221_n

W niedzielny wieczór 1 sierpnia, 50-osobowa grupa mieszkańców Gminy Mała Wieś wybrała się z nami do płockiego Amfiteatru na spektakl teatralny “Babski Przekręt”. Sztuka opowiadała o Włoskim biznesmenie i wielkim patriocie Luigi Caruso. Czyni on starania, żeby odzyskać od Francuzów bezcenny obraz Mona Lizy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, będzie wystawiany w Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę w Polsce, chcąc przechwycić obraz. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety…Agata Załęcka, Małgorzata Lewińska, Ewa Kuklińska oraz Joanna Chułek- aktorki polskiej sceny teatralnej i filmowej, które przeniosły widzów w świat komedii i dowcipnych sytuacji. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas 🙂

Fotorelacja: zobacz 

77 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

226355952_4221352787947593_6405279235735018431_n1 sierpnia o godz. 16.00 spotkaliśmy się w Kościele Parafialnym w Orszymowie, by wspólnie pomodlić się w intencji Powstańców w 77 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Mszę św. Celebrował ksiądz Grzegorz Jendrzejewski, który w modlitwie wspominał Tych, dzięki którym zawdzięczamy dzisiejsza Wolną Polskę, ich poświęcenie i bohaterstwo.

Czytaj dalej

Po mszy świętej, tuż przed godziną 17.00 Poczty Sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie, Dzierżanowie oraz SUR Mała Wieś poprowadziły nas na cmentarz parafialny, by wraz z Dźwiękiem Syren w godz. „W” zatrzymać się przy grobie majora Jana Jaroszka, który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” – przez minutę zawyły wszystkie syreny strażackie w celu oddania Hołdu Powstańcom Warszawskim…a my modlitwą uczciliśmy pamięć Powstańców, którzy stanęli do heroicznej walki o wolność. Po wspólnej modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegację gminną i uczestników spotkania. W niedzielnych uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Pan Andrzej Pielat, Zastępca Wójta Gminy Mała Wieś Pani Elżbieta Marciniak, Sekretarz Gminy Mała Wieś Pani Ewelina Kołodziejska, Radny Gminy Mała Wieś Pan Albin Dynarek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MutiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak wraz z pracownikami, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Orszymowa, SUR Mała Wieś i Dzierżanowa, pracownicy Urzędu oraz mieszkańcy naszej gminy.

Fotorelacja: zobacz 

II Rajd Rowerowy - Mała Wieś 2021

226128374_4220961487986723_8094413227687635427_n31 lipca spotkaliśmy się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na drugim w tym roku rajdzie rowerowym. Ponad 60 miłośników dwóch kółek pokonało ponad 20 km trasę drogami Gminy Mała Wieś, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś (MultiOsada) – Brody Małe – Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo Kościelne – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo – Mała Wieś.

Czytaj dalej

Rajd odbył się bez najmniejszych zakłóceń…humory dopisywały, było ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie, dzięki niezawodnym Strażakom Ochotnikom z OSP Podgórze i Zakrzewo Kościelne za co ogromnie dziękujemy! Po zakończeniu trasy, wszyscy uczestnicy Rajdu zaproszeni zostali przez Panie z SKW MALWA na regeneracyjny poczęstunek z grilla.„Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę oraz liczny udział. Już dzisiaj zapraszamy na ostatni rajd w tym roku, który odbędzie się 22 sierpnia. Szczegóły Rajdu przedstawimy już wkrótce.

Fotorelacja: zobacz 

nowości wydawnicze

225769486_4220853737997498_4020299652775661573_n

Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o kolejne nowości. Są wśród nich m.in. książki, które nam proponowaliście. Zakupiliśmy nowości z literatury dla dorosłych : powieści obyczajowe, kryminalne, historyczne i thrillery psychologiczne. Znajdziecie dalsze losy znanych już bohaterów, nowe propozycje cenionych pisarzy, a także debiuty literackie. Polecamy wybrane tytuły, które mogą zainteresować naszych czytelników, m.in. ,,Narzeczona Nazisty” Barbary Wysoczańskiej, powieść ,,Zanim wyznasz mi miłość” Magdaleny Kordel, czy książka Agnieszki Janiszewskiej ,,Aż po horyzont”. Dla miłośników pogłębienia wiedzy z różnych dziedzin nauki polecamy wydania popularnonaukowe m.in. Gleicka Jamesa ,,Chaos. Narodziny nowej nauki”. Zakupiliśmy także nowe tytuły z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zapraszamy do biblioteki dzieci, młodzież i dorosłych!!!

30 lipca - kino pod gwiazdami

225933279_4218651954884343_6117884811067909062_n

W piątkowy wieczór 30 lipca spotkaliśmy się po raz kolejny na seansie filmowym Kina pod Gwiazdami przed Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Ogromnie nam miło, że ta forma spędzania wolnego czasu cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Na seans po raz kolejny przyszło mnóstwo osób. Nasz seans rozpoczęliśmy od wyświetlenia kilku znanych teledysków z gatunku muzyki rozrywkowej. Następnie rozpoczęła się projekcja filmu obyczajowego pt. „Cudowny chłopak”.

Czytaj dalej

Film ten opowiada o losach 10 -letniego Auggiego, który urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Chłopiec dotąd uczył się w domu jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwykłego chłopca i nie stanie się on sensacją czy też „dziwadłem” dla wielu osób. Nie zawsze jest jednak tak kolorowo i Auggie często jest wyśmiewany przez rówieśników. Wszystko się jednak zmienia kiedy zaprzyjaźnia się z uroczą Summer, która potrafi dostrzec coś więcej w chłopcu niż tylko nietypowy wygląd. Misją filmu staje się pokazanie ludziom, że prawdziwe piękno nie kryje się w wyglądzie, lecz w głębi duszy. I pamiętajcie…”Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat…”. (ten Cytat z filmu utkwił nam w sercu najbardziej). Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na ostatni wakacyjny seans, który odbędzie się 20 sierpnia.

Fotorelacja: zobacz

Małowieskie serce wciąż bije

223438025_4206940552722150_7833423883516085888_n

Kochani!!! Nasze małowieskie serce❤️ po raz kolejny zostało opróżnione z nakrętek. Oczywiście ilość korków mile nas zaskoczyła uzbierało się, aż 18 dużych worków z nakrętkami😀 Tym razem przekazaliśmy je Radkowi Makowskiem z Gminy Bulkowo. Jeżeli chcielibyście wspomóc Radka w jakikolwiek sposób to zachęcamy do zapoznania się z jego historią pod poniższym linkiem: zobacz Pamiętajcie! cały czas zbieramy plastikowe nakrętki. Jeżeli nagromadziły wam się w domu i nie wiecie co z nimi zrobić, przynieście je i wrzućcie do naszego czerwonego serduszka. Czekamy również na propozycje komu tym razem możemy pomoc poprzez oddanie zebranych nakrętek.😊 Dziękujemy za każdą mała jak i dużą nakrętkę i czekamy na więcej. Jednocześnie chcielibyśmy Państwa poprosić o segregacje elementów plastikowych przed wrzuceniem do serduszka, ponieważ przy wyjmowaniu korków natrafiliśmy na „perełki”, które niestety nie pomagają a tylko utrudniają pracę! Nie wrzucajmy także baterii do tego będzie służył specjalny kosz…. ale o szczegółach powiadomimy Państwa niebawem😊

V Turniej Piłki Plażowej

223069854_4200750890007783_8754691112620216476_n

W niedzielę 25 lipca spotkaliśmy się na Boisku Sportowym im. Rafała Kozickiego w Małej Wsi na rozgrywkach V Turnieju Piłki Plażowej w Małej Wsi o puchar Wójta Gminy Mała Wieś, organizatorem którego było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W Turnieju Piłki Plażowej udział wzięło 5 drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali niezastąpieni Sędziowie Pan Sławomir Kordulasiński z Małej Wsi oraz Pan Henryk Czarnecki z Dzierżanowa.

Czytaj dalej

Dziękujemy serdecznie za bezinteresowną pomoc i pracę na rzecz lokalnej społeczności! Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu za objęcie Honorowym Patronatem naszych rozgrywek. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Drużyny zwycięskie otrzymały puchary, a byli to:

I miejsce- U.K.S. GROT MAŁA WIEŚ

II miejsce- PANCHO TEAM

III miejsce- A.C. PAJACE

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy. Dziękujemy za odwagę i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za dobre humory i przede wszystkim zdrową rywalizacja, która była po prostu super zabawą 🙂 ❤❤❤ Do zobaczenia za rok! 🏐🏐🏐

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - wyjazd do kina

218685855_4190119201070952_9149969909688926987_n

Wszystko co dobre szybko się kończy! Tak i nasze lipcowe warsztaty i wyjazdy dobiegły końca. Na zakończenie spotkań grupa dzieci i młodzieży wybrała się do kina Helios w Płocku na najnowszą produkcję, która swoja premierę miała 16 lipca. „Kosmiczny mecz: Nowa era” to pełna humoru amerykańska produkcja, kontynuacja kultowego „Kosmicznego meczu” z 1996 roku. Film zabawnie opowiada o perypetiach mistrza koszykówki- LeBron Jamesa. Kiedy LeBron i jego syn Dom, który marzy o byciu twórcą gier wideo, zostają uwięzieni w wirtualnej rzeczywistość przez nieuczciwy algorytm Al-G Rhythma, LeBron musi dostać się bezpiecznie do domu, prowadząc gang niezdyscyplinowanych “Zwariowanych Melodii” do zwycięstwa nad zdigitalizowanymi mistrzami Al-G w meczu koszykarskim. Na szczęście dobro wygrywa ze złem tak i drużyna LeBron-a wygrała ze złym algorytmem i wróciła do świata rzeczywistego. Po seansie filmowym całą grupą udaliśmy się do McDonalds’a na pożywny posiłek. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do zapisów na warsztaty, które odbędą się już w sierpniu. Do zobaczenia😀

Wakacje z multiosadą - sierpień 2021

2021.08-warsztaty-wakacyjne-sierpien

Kochane dzieciaki, drodzy rodzice! Przedstawiamy Wam propozycję wakacyjnych zajęć na miesiąc sierpień. Zapraszamy Was do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada na m.in. warsztaty kulinarne, sportowe i plastyczne. Nie zabraknie oczywiście także uwielbianego przez wszystkich wyjazdu. Proponowane przez nas zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem wycieczki! W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci powyżej 6 roku życia! Na każdą z naszych propozycji obowiązują zapisy do dnia 30.07.2021r. Ilość miejsc niestety ograniczona! Biorąc pod uwagę sytuacje, że zainteresowanie zajęciami lipcowymi było ogromne, a my nie mogliśmy wszystkich przyjąć informujemy, że pierwszeństwo udziału w zajęciach sierpniowych mają dzieci, którym nie udało się zakwalifikować do zajęć lipcowych. Niestety, cały czas obowiązują nas limity osób i nie możemy przyjąć wszystkich dzieci…nad czym bardzo ubolewamy.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 570-604-310.

Serdecznie zapraszamy! 😊🏔🏝🏖

II rajd rowerowy - nowa data

2021.07.31-II-rajd-rowerowy-zmiana-daty

UWAGA! UWAGA!🚲🚲🚲 Drodzy rowerzyści!!! Informujemy, że ustalona została nowa data II Rajdu Rowerowego “Rowerem przez Gminę Mała Wieś 2021”. W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz oczywiście własnym na Rajd zapraszamy 31 lipca br. (SOBOTA). Mocno wierzymy, że tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będziemy już nic przekładać. W trakcie rajdu zaprosimy wszystkich uczestników na darmowego grilla! Zapisy do 28 lipca 😉 Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia! 🌞🚴‍♀️😊

Regulamin rajdu: pobierz

Karta zgłoszeniowa osoby pełnoletniej: pobierz

Karta zgłoszeniowa osoby niepełnoletniej: pobierz

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - dzień gier terenowych

218173846_4183568531726019_1854587086235269723_n

Za nami kolejne zajęcia w ramach spotkań wakacyjnych. Tym razem pogoda nam sprzyjała i zaplanowana gra terenowa odbyła się na terenie Gminy Mała Wieś. Wymyślona przez nas gra wymagała dużo zaangażowania i kreatywności ze strony dzieci i młodzieży. Przed rozpoczęciem gry podzieliliśmy się na dwie drużyny- drużyna niebieska na czele z kapitanem Małgosią oraz drużyna żółta z kapitanem Weroniką. Każda drużyna miała wybrać sobie jeden punkt na terenie Małej Wsi, który zostanie jej bazą.

Czytaj dalej

Do bazy należało dojść i po drodze zostawić różnego rodzaju zagadki w takich miejscach, żeby drużyna przeciwna miała ciężkie zadanie w ich odnalezieniu i odgadnięciu. Oprócz tego należało narysować mapę, wskazującą drogę do bazy tak aby drużyna przeciwna mogła dotrzeć do celu i zdobyć zostawioną w bazie flagę.Następnie każda z drużyn zrobiła zdjęcie mapy i wysłała je do kapitanów. I w tym momencie zaczęła się rywalizacja, która drużyna szybciej dotrze do bazy przeciwników zdobędzie flagę i dotrze z nią do MultiOsady. Musimy przyznać, że gra ta sprawiła mnóstwo radości dzieciom poprzez mała rywalizację ale wiadomo, że nie o wygraną tu chodzi ale o dobra zabawę. Dziękujemy za wspólną zabawę podczas naszych spotkań wakacyjnych. Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec wakacyjnych przygód z MultiOsadą😊 Szczegóły już wkrótce😊

Fotorelacja: zobacz

1 sierpnia - 77 rocznica wybuchu powstania warszawskiego

2021.08.01-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego

Zbliża się 1 sierpnia – 77 rocznica Powstania Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy tego dnia w imieniu Wójta Gminy Mała Wieś,Proboszcza Parafii Orszymowo oraz Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na mszę św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. W godzinie „W” przy grobie majora Jana Jaroszka bohatera walk powstańczych złożymy kwiaty i odmówimy wspólnie modlitwę.

8 sierpnia zapraszamy na Koncert Piosenki Powstańczej, który odbędzie się w specjalnie przygotowanej scenerii przed budynkiem MultiOsady. Kapela Sztajer, kultywuje tradycje folkloru warszawskiego koncertując na ulicach warszawskiej starówki. Podczas 2 godzinnego koncertu usłyszymy wiele “zakazanych piosenek” którymi ludność stolicy potrafiła wykpić terror niemieckiego okupanta, swym charakternym, stolicznym sznytem. Będą to wyjątkowe chwile, które na długo zostaną w Waszych sercach!!!

Honorowym Patronatem nasze uroczystości objął Starosta Płocki. Zapraszamy!!!

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - warsztaty plastyczne

DSC_0230

Za nami kolejne zajęcia w ramach wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Tym razem pogoda pokrzyżowała nam plany i nie udało nam się pobiegać po boisku w ramach zajęć z grupą Supersonic frisbee. Jednak nic straconego! Obiecujemy, że nadrobimy to już niedługo! A w ramach piątkowego spotkania udało nam się stworzyć z najwytrwalszą częścią grupy piękne, kolorowe motyle 3D. Warsztaty plastyczne to idealna alternatywa na spędzanie czasu z dziećmi gdy na dworze pada deszcz. Nasze motyle ozdobione kolorowymi cekinami odpędziły już wszystkie chmury, dlatego zapraszamy Was na kolejne zajęcia! W najbliższy wtorek dzień gier terenowych. Liczymy na piękną pogodę! ☀️😊😊Do zobaczenia!

Rajd rowerowy odwołany!

216913172_4175065142576358_5515290201017067057_n

Szanowni Państwo!

Z uwagi na bardzo wysokie temperatury oraz fale burz i nawałnic która przeszła przez teren powiatu płockiego w tym niestety również naszą gminę ODWOŁUJEMY DZISIEJSZY RAJD ROWEROWY.

Spotkamy się w bezpieczniejszym czasie!

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - wyjazd do parku trampolin adrenalina

DSC_0168

14 lipca odbył się długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież wyjazd do Adrenalina Park Trampolin w Płocku. Dla większości uczestników był to pierwszy wyjazd w tak ciekawe i nieznane miejsce. Po przybyciu do Parku dzieci dostały specjalne antypoślizgowe skarpetki, w których można było skakać po trampolinach. Następnie została przeprowadzona krótka rozgrzewka przez Panią Instruktor i odbyła się lekcja wychowania fizycznego. Następnie dzieci miały pełną swobodę w korzystaniu ze wszystkich atrakcji znajdujących się w Parku Trampolin. Oprócz torów do gry w koszykówkę, basenów z piankami, i samych trampolin można było korzystać z dużego dmuchańca oraz małpiego gaju, który okazał się świetną alternatywą dla młodszych dzieci. Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo przypadła do gustu naszym dzieciom. Serdecznie podziękowania za wspólną zabawę dla Adrenalina Park Trampolin w Płocku😊

Fotorelacja: zobacz

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - warsztaty z tworzenia makramy

215321884_4161159890633550_7022654426048970051_n

Za nami trzeci dzień wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W tym dniu uczestnicy warsztatów mieli okazję wykonać własnoręcznie piękne liście-piórka ze sznurka bawełnianego techniką makramy. Technika ta znana już w starożytności polega na wiązaniu sznurków bez użycia igieł, drutów czy też szydełka. Takie ozdoby mają niepowtarzalny urok i nie są wcale trudne do wykonania. Makramowy liść można wykorzystać jako samodzielną dekorację lub dołączyć go do kluczy jako breloczek, spełni się także jako dopełnienie ściennej makramy.

Czytaj dalej

Każdy uczestnik samodzielnie ozdobił drewniany patyczek na którym został zawieszony sznurek, który posłużył jako baza do liścia. Następnie wspólnie nauczyliśmy się splotu, dzięki którym powstało nasze piórko. Kolejnym krokiem było wyczesanie sznurków, wycięcie liścia oraz usztywnienie go za pomocą lakieru do włosów. Mimo kilku trudności uczestnicy warsztatów doskonale sobie poradzili z wykonaniem listka. Okazało się, że warsztaty tak bardzo się spodobały, że myślimy nad kolejnymi zajęciami z tej serii. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie już w piątek😊

Fotorelacja: zobacz

Konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”

213743250_4158468684236004_3780929435652962970_n

Konkurs grantowy „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ogłaszany przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, dofinansowany również ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, to jeden z naszych ulubionych przedsięwzięć w Powiecie Płockim. Co roku z niecierpliwością oczekujemy jego ogłoszenia by wspólnie z grupa nieformalna „Maseczkomaniacy” podziałać na rzecz naszej lokalnej społeczności. Nie inaczej było i w tym roku! Jak tylko konkurs został ogłoszony, przystąpiliśmy niezwłocznie do pisania wniosku, które można było składać do 25 czerwca. Komisja wyłoniła 33 projekty, a wśród nich znalazł się także nasz „Uczymy dzieci segregować śmieci”, otrzymując grant o wysokości 4000,00 zł. Już od sierpnia ruszamy z działaniami…obiecujemy, że będzie się działo.

Czytaj dalej

W piątek, 9 lipca 2021 r., w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się podpisanie umów z pomysłodawcami działań, w którym uczestniczyła Dyrektor MultiOsady Ewa Stefaniak. Grantobiorców, przywitała Pani Iwona Marczak – Prezes Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Raze” , Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski oraz członek Zarządu Powiatu w Płocku Paweł Bogiel. Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie i za miłe piątkowe spotkanie.

30 lipca - kino pod gwiazdami

2021.07.30-kino-pod-gwiazdamiSerdecznie zapraszamy w piątek 30 lipca na kolejne spotkanie w ramach Kina pod Gwiazdami. Tym razem proponujemy Wam film o wyjątkowym chłopcu o imieniu Auggie.

Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd….

Liczymy na Was, mamy nadzieję, że leżaki będą po raz kolejny zajęte co do jednego. Ten film na prawdę warto obejrzeć! 🎥📽⭐

Dla naszych widzów przygotujemy oczywiście również darmowy popcorn 🍿🍿🍿

Uwaga. Z uwagi na fakt, że już każdy dzień teraz będzie krótszy od poprzedniego, tym razem zapraszamy na 20.30!!! 🎥📽⭐

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - dzień gier planszowych

DSC_0003Kolejny dzień wakacyjnych warsztatów z MultiOsadą był dniem gier planszowych. Podczas zajęć dzieci samodzielnie stworzyły grę zręcznościową przypominającą piłkarzyki. Po chwili zabawy własną planszą przyszedł czas na poznanie nowych gier, m.in. Honeycombs, StoryCubes czy Mistakos. Korzystając z pięknej pogody pobawiliśmy się wspólnie na dworze w obrazkowe kalambury oraz “Zgadnij kim jestem?”. Nawet najmłodsi uczestnicy naszych zajęć nie mieli trudności z odgadywaniem bardzo trudnych zagadek. Dzień gier planszowych jest doskonałą formą integracji dla naszych dzieci. Dziękujemy za wspólną zabawę. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach, które już w najbliższy poniedziałek! 😊

Fotorelacja: zobacz 

V Turniej Piłki Plażowej

2021.07.25-Turniej-Pilki-Plazowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Turnieju Piłki Plażowej w Małej Wsi o puchar Wójta Gminy Mała Wieś. Tegoroczny finał odbędzie się 25 lipca 2021 roku na Boisku Sportowych im. Rafała Kozickiego w Małej Wsi. Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, zapraszamy do udziału w rozgrywkach drużyny 3-osobowe mieszane, w każdej drużynie uczestnikiem musi być co najmniej jedna kobieta. Minimalne wymagania wiekowe to ukończone 15 lat. W przypadku nieletnich wymagana jest zgoda rodziców i oświadczenie o dobrym stanie zdrowia. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 20 lipca 2021 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Szczegółowe informacje pod nr telefonu 570-604-620, 570-604-620

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY ☀️🏐🤾🤾‍♂️🤾‍♀️🥈🥉🏅🏆🥇

Regulamin: pobierz

Karta zgłoszeniowa: pobierz

Oświadczenie rodzica: pobierz

Zgoda na wykorzystywanie wizerunku – osoba dorosła: pobierz

Wakacje z MultiOsadą - lipiec 2021 - Warsztaty plastyczne

211749077_4144821525600720_2661890269565673496_n

We wtorek 6 lipca rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Na ten dzień zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne podczas których zbudowaliśmy domek dla pszczół oraz latającą pszczołę 3D. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem starały się stworzyć jak najładniejszy i najpraktyczniejszy domek dla pszczół, ponieważ doskonale wiedzą jak pożyteczne i ważne dla naszej planety są te owady. Podczas spotkania nie zabrakło również wielu ciekawostek z życia pszczół. Zajęcia te miały również charakter ekologiczny, staraliśmy się wykorzystać jak najwięcej materiałów użytku codziennego, bez wykorzystania plastiku, aby zbudowane schronienie było w pełni przyjazne dla naszych owadów. Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach, miło Was gościć w progach Gminnego Centrum Kultury MultiOsada. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach🥰🥰🥰

Fotorelacja: zobacz

Zapraszamy po nowości książkowe!

211173168_4144763715606501_493741886919169289_nNa półki naszej biblioteki trafiły kolejne nowości książkowe, które umilą czas podczas odpoczynku wakacyjnego. Miłośnikom kryminałów i thrillerów szczególnie polecamy najnowsze książki Anny Kańtoch ,,Lato utraconych” i Agnieszki Lingas-Łoniewskiej ,,Przyjdę, gdy zaśniesz”. W ofercie czytelniczej znajduje się również duży wybór najnowszych książek z gatunku literatury obyczajowej oraz powieści historycznych. Wakacje to dobry czas by sięgnąć po książki polskich autorek literatury obyczajowej: Krystyny Mirek ,,Niespodzianki losu”, Agnieszki Olejnik ,,Wianek z lawendy” oraz Agnieszki Krawczyk ,,Splątane ścieżki”. Zapraszamy!!!📖📚📖 Pamiętajcie, że najlepszy środek na odpoczynek to dobra książka! A takich u nas nie brakuje ⛱🏖🏝🏔📖📚📖

Piknik dla dzieci

210709796_4141750239241182_4884472463256654182_nZa nami piękny, słoneczny i bardzo kolorowy dzień, jakim był Piknik dla Dzieci przed MultiOsadą. Podczas niedzielnego pikniku, tak jak obiecaliśmy atrakcji nie zabrakło. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od spotkania z Papugą Pleciugą i interaktywnego przedstawienia ekologicznego. Następnie Strażacy z OSP Mała Wieś zaprosili dzieci na przygotowaną i sfinansowana przez nich wyjątkową atrakcję, jaką była PIANA!

Czytaj dalej

To co się działo nie w sposób opisać…z trudem udało nam się zaprosić naszych milusińskich z powrotem przed scenę, gdzie rozpoczął się właśnie koncert muzyczny Dedee&Tonio, którzy porwali wszystkich do wspólnej zabawy. Strażacy z OSP Mała Wieś i MDP przy OSP Mała Wieś, byli z nami przez cały trwania pikniku, reprezentując swoje umiejętności z Ratownictwa Wysokościowego, którzy chętnie udzielali zainteresowanych cennych wskazówek. O naszym pikniku usłyszały nawet dwie wyjątkowe Myszki- Myszka Miki i Minnie, które zaszczyciły nas swoją obecnością bawiąc się wspólnie z dziećmi. Myszka Miki i Minnie cieszyły się bardzo dużą popularnością, zarówno dzieci jak i dorośli chętnie robili sobie z nimi zdjęcia. Dla dzieci czekało również wiele darmowych atrakcji jak, malowanie twarzy, plecenie warkoczy afrykańskich, balony w formie kwiatów, zwierzaków czy mieczy, kącik malucha, wata cukrowa, popcorn i napoje granity, które chłodziły wszystkich w ten bardzo upalny dzień. Podczas Naszego Pikniku można było również podziwiać przepiękne rękodzieło Pani Haliny Nowackiej, Pani Zofii Krystek oraz Pani Katarzyny Grabarczyk, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przyjęcie naszego zaproszenia. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe podczas organizacji naszego spotkania. Dziękujemy Staroście Powiatu Płockiego Panu Mariuszowi Bieńkowi za objęcie Honorowym Patronatem naszego Pikniku, wspierając go jednocześnie również finansowo. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Strażaków z OSP Mała Wieś- Wasze wsparcie podczas niedzielnego spotkania jest nieocenione!!! Serdecznie dziękujemy również zaprzyjaźnionym Animatorom z Grupy Metrum Event, dzięki którym zabawa zawsze jest najlepsza. Bardzo dziękujemy przede wszystkim milusińskim i ich rodzicom za przybycie i super zabawę…Wasze zadowolone buzie są dla nas największą radością. Mamy nadzieje, że spędziliście z nami radosne chwile, które na dłuższy czas zostaną w waszych sercach.

Fotorelacja: zobacz 

Wyjazd do Amfiteatru w Płocku na spektakl teatralny "Babski przekręt"

2021.08.01-wyjazd-do-amfiteatru

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Informujemy, że 1 sierpnia organizujemy wyjazd do Amfiteatru w Płocku na spektakl teatralny “Babski przekręt”. Koszt biletu to 50,00 zł plus koszty przejazdu i ubezpieczenia (w zależności od ilości osób i wielkości autobusu). Zapisy pod nr tel. 570-604-620 do 08 lipca do godz. 12.00. Fabuła spektaklu: Włoski biznesmen i wielki patriota Luigi Caruso czyni starania, żeby odzyskać od Francuzów bezcenny obraz Mona Lizy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, będzie wystawiany w Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę w Polsce, chcąc przechwycić obraz. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety… Monika, która właśnie wyszła z więzienia po warunkowym zwolnieniu. Cztery lata odsiadki nauczyły ją tego, że nie warto ufać mężczyznom. Karla jest tajną agentką włoskiego wywiadu, która żyje poza systemem jako bezdomna na ulicach Warszawy. Natalia jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą zdegradowano w muzealnej pracy do roli tabliczki informacyjnej. Anna jest byłą policjantką, którą wyrzucono z pracy w wyniku fałszywego donosu. Wszystkie są wściekłe i zdeterminowane, żeby dokonać kradzieży i zarobić 100 milionów dolarów, żeby zmienić swoje warunki życiowe i odegrać się na ludziach, którzy je skrzywdzili. Czy im się to uda? Czy znajdą wspólny język przy takiej różnicy charakterów? Czy otrzymają obiecane 100 milionów dolarów? I co zamierzają zrobić z tak niewyobrażalną i niedorzeczną sumą pieniędzy?

2 lipca - kino pod gwiazdami

209749784_4138988882850651_961284365763965112_nZa nami kolejne niezwykle klimatyczne spotkanie, jakim było piątkowe Kino pod Gwiazdami przed Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi (02.07.2021r). Bardzo się cieszymy, że ta forma spędzenia czasu wolnego, spotkała się tak dużym zainteresowaniem. Na seans po raz kolejny przyszło mnóstwo osób. Wszystkie leżaki zajęte były już 30 minut przed rozpoczęciem seansu a my z przyjemnością organizowaliśmy dodatkowe miejsca. Nasz seans rozpoczęliśmy od wyświetlenia finału filmu przygód “Benji-ego, który na szczęście zakończył się szczęśliwie. Zaraz po nim wyświetlony został film “Mój przyjaciel szpieg”, który przedstawił przygody twardego jak granit agenta CIA, który po wielkiej wtopie otrzymał misję ostatniej szansy. Ta misja miała 9 lat, nazywała się Sophie…wspólnie dostarczyli nam wielu pozytywnych emocji 🙂 Oczywiście planujemy już dla Was kolejny seans, o którym poinformujemy już niebawem. 📽🎥🎞⭐️⭐️⭐️ Zadanie sfinansowane zostało ze środków Urzędu Gminy Mała Wieś. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu oraz GKRPA za wspieranie naszych wakacyjnych ofert dla mieszkańców Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Informacja

INFORMACJA-1

Szanowni Państwo! Z uwagi na pracowity weekend przedstawiamy harmonogram pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną na najbliższe dni. Bardzo przepraszamy za utrudnienia, jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w seansie filmowym pod gwiazdami, który odbędzie się już dziś! Zapewniamy darmowy popcorn! Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów 🙂

A w najbliższą niedzielę tj. 4 lipca wiele atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców Gminy podczas Pikniku dla dzieci. Zwierzakoluby, koncert animowany, pokaz strażacki, żywe maskotki i wiele, wiele innych atrakcji! 🎉🎊 Nie może was zabraknąć! Do zobaczenia! 😊

Półkolonie letnie

2021.08-Polkolonie-letnie

W imieniu Mazowieckiej Izby Rolniczej, Wójta Gminy Mała Wieś oraz własnym, serdecznie zapraszamy dzieci rolników z terenu Gminy Mała Wieś na Półkolonie letnie w terminie 13.08.2021-26.08.2021. W ramach półkolonii zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat (roczniki 2005-2015) z terenu gminy Mała Wieś na 10 wyjazdów edukacyjno-rekreacyjnych, takich jak: Zajęcia w parku linowym, zajęcia na basenie Podolanka, seanse w kinie Helios, zajęcia rekreacyjne w kręgielni, zajęcia rekreacyjne- laserowy paintball, zajęcia edukacyjno- rekreacyjne w ZOO, wycieczka -Płock znany i nieznany. Szczegółowych informacji udzielamy od jutra (czwartek 01.07.2021) pod nr.tel: 570-604-310, 570-604-620 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi tj. 8.00-18.00. Zgłoszenia przyjmujemy od 1.07.2021 roku do wyczerpania miejsc. Każdy rodzic/rodzice (wystarczy że podlega jeden rodzic) lub opiekun prawny będzie zobowiązany dostarczyć aktualne zaświadczenie z KRUS, że posiada ubezpieczenie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w pełnym zakresie lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS (również renta po zmarłym rodzicu jest kwalifikowana). SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

2 lipca - Kino pod gwiazdami

2021.06.02-kino-pod-gwiazdami

Zgodnie z wcześniejszą informacją, serdecznie zapraszamy w piątek 2 lipca na kolejne spotkanie w ramach Kina pod Gwiazdami. Tak jak wspominaliśmy, najpierw wyświetlimy finał przygód Benji-ego a zaraz po nim zaprosimy do wspólnego oglądania komedii familijnej “Mój przyjaciel szpieg”. Bohater tego filmu to twardy jak granit agent CIA, który po wielkiej wtopie otrzymuje misję ostatniej szansy. Ta misja ma 9 lat, nazywa się Sophie i marzy o karierze szpiega…nie trudno się domyśleć, że nie będzie to najłatwiejsze zadanie 😁

Kochani liczymy na Was, mamy nadzieję, że leżaki będą po raz kolejny zajęte co do jednego 🎥📽⭐

Dla naszych widzów przygotowaliśmy oczywiście również darmowy popcorn 🍿🍿🍿

II Rajd rowerowy

2021.07.18-Rajd-rowerowy-2

UWAGA! UWAGA!🚲🚲🚲

Kochani! Cieszymy się z tak dużego zainteresowania rajdami rowerowymi organizowanymi w naszej Gminie dlatego już dziś z przyjemnością informujemy, że 18 lipca br. odbędzie się II Rajd w tym roku “Rowerem przez Gminę Mała Wieś”. Serdecznie zapraszamy w Imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz oczywiście własnym. W trakcie rajdu przewidziany darmowy grill dla każdego uczestnika! Zapisy do 14 lipca 😉 Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia! 🌞🚴‍♀️😊

25 czerwca - kino pod gwiazdami

206018932_4120006954748844_708579515800169227_n

Za nami niezwykle klimatyczne spotkanie, jakim było piątkowe Kino pod Gwiazdami przed Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Zaproponowana forma spędzenia czasu wolnego, ku naszej ogromnej radości spotkała się z gorącym przyjęciem. Na seans przyszło mnóstwo osób, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Leżaki zajęte były co do jednego, z przyjemnością organizowaliśmy dodatkowe ławki a widzowie z chęcią przynosili również własne koce. Dla naszych widzów przygotowaliśmy oczywiście również darmowy popcorn.

Czytaj dalej

Wyświetlony film “Benji” opowiadał o mądrym porzuconym psie, który staje się bohaterem. Główni bohaterowie, Carter i Frankie, to rodzeństwo wychowywane przez samotną mamę, która jest policjantką. Rodzeństwo w tajemnicy przed mamą, która nie jest przychylna posiadaniu zwierząt domowych, postanawia przygarnąć czworonoga i zakochują się w nim bezgranicznie. Wkrótce Carter i Frankie zostają porwani. Wtedy właśnie tytułowy Benji rusza ich tropem i… no właśnie z przyczyn niezależnych od nas, musieliśmy przerwać nas seans i na finał filmu zaprosić wszystkich w najbliższy piątek tj. 02.07.2021. Oczywiście zapraszamy nie tylko te osoby, które brały udział w seansie 25 czerwca, ponieważ zaraz po wyświetleniu zakończenia przygód Benji-ego, wyświetlony zostanie jeszcze jeden film, a jaki? Poinformujemy Was już niebawem. Do zobaczenia w piątek 📽🎥🎞⭐️$⭐️⭐️

Fotorelacja: zobacz 

wakacje z multiosadą - lipiec 2021

2021.07-warszaty-wakacyjne-lipiecDziś wyjątkowy dzień – zakończenie roku szkolnego, z tej okazji wszystkim dzieciom, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom szkół życzymy bezpiecznych i pełnych przygód wakacji a rodzicom siły i cierpliwości 😉! 🌞🌈

Specjalnie dla naszych dzieci przygotowaliśmy harmonogram zajęć wakacyjnych na miesiąc lipiec. Zapraszamy Was do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada na różne warsztaty, m.in. plastyczne czy tworzenia makramy. Będziemy również świętować dzień gier planszowych oraz terenowych. Nie zabraknie również wycieczek, w tym roku wybieramy się do Parku Trampolin “Adrenalina” oraz kina. Wszystkie warsztaty są bezpłatne z wyjątkiem wycieczek! W zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci powyżej 6 roku życia! Na wszystkie zajęcia, a także wycieczki obowiązują zapisy do dnia 02.07.2021r.! Ilość miejsc ograniczona! Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 570-604-310.

Serdecznie zapraszamy! 😊🏔🏝🏖

Informacja

203606309_4109191542497052_5399579305743421776_n

Przypominamy, że 26 czerwca tj. sobota Biblioteka Publiczna jest czynna w godzinach 8:00-14:00.😊

Dział Animacji jest nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie zapraszamy na seans filmowy w Kinie Pod Gwiazdami w piątek tj. 25 czerwca o godzinie 21:00 😃

Konkurs fotograficzny "Mazowsze bliskie sercu"

203217168_4108679375881602_3708042489939675547_n

Samorząd Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych po raz szesnasty organizuje konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”. Temat tegorocznej edycji konkursu – „Odpocznij na Mazowszu”- nawiązuje do kampanii promującej destynację turystyczna nie tylko dla jego mieszkańców. Konkurs jest skierowany do fotografów-amatorów, znających niezwykłe miejsca, tajemnicze zakątki, które warto zaprezentować szerszej publiczności.

Czytaj dalej

Konkurs będzie przeprowadzony w następujących kategoriach:

– Odpocznij na Mazowszu- Aktywnie;

– Odpocznij na Mazowszu – z pasją;

– Odpocznij na Mazowszu- z Kulturą.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać fotografię odpowiadającą jednej z wyżej wymienionych kategorii (plik w formacie JPG rozdzielczość nie mniejsza niż 300 DPI, rozmiar do 5 MB jednak nie mniejsza niż 3000px na dłuższym boku). Zapoznać się z regulaminem konkursu znajdującym się na stronie www.mazowia.pl w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne/. Dołączyć scan wypełnionego i podpisanego formularza (dostępny na stronie www.mazowia.pl) zgłoszeniowego wraz z zawartymi w nim oświadczeniami, według wzoru stanowiącego:

a) dla osób niepełnoletnich – załącznik nr 1 do regulaminu

b) dla osób pełnoletnich – załącznik nr 2 do regulaminu.

Wiadomość należy wysłać na adres konkurs.fotograficzny@mazovia.pl i zatytułować „Konkurs 2021”

Nabór fotografii trwa do 16 lipca 2021r. Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 616, (22) 59 79 532 (pn.-pt. w godz. 9:00-15:00) lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazowia.pl Serdecznie zachęcamy wszystkich amatorów fotografii do wzięcia udziału w konkursie. Czekają na Państwa cenne nagrody.

23 czerwca - dzień ojca

2021.06.23-dzien-ojcaŚwięto wszystkich ojców już dzisiaj! Jak co roku 23 czerwca obdarowujemy swoich ukochanych tatusiów drobnymi upominkami. Pamiętajmy jednak, że Dzień Ojca to znakomita okazja, aby spędzić ze swoim tatą trochę więcej, poświęcić mu swój czas, który będzie dla niego najlepszym prezentem. Drodzy tatusiowie, życzymy Wam wszystkim dużo zdrówka i radości każdego dnia. Szczególnie życzymy nieustającej miłości od Waszych pociech… tych dużych i tych małych. Bądźcie zawsze szczęśliwi i uśmiechnięci!

Zakończenie zajęć w ognisku muzycznym

4642238A-4402-4A7D-BDB1-E8B663169979

Nie tylko w szkołach odbywają się zakończenia roku szkolnego, w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada również. Zakończenie wyjątkowe, ponieważ zamyka rok ciężkiej pracy i nauki w Ognisku Muzycznym GCK MultiOsada w Małej Wsi. W ostatnich miesiącach nasi podopiecznie odkrywali piękno muzyki, ucząc się grać na instrumentach klawiszowych i pięknie śpiewać. A to wszystko pod okiem Instruktora Muzyki Pana Mariusza Zielińskiego. Jesteśmy dumni z każdego małego i dużego artysty, z waszych osiągnięć, które mogliśmy śledzić przez cały rok. Nasi uczniowie brali udział w konkursach, w których zdobywali zaszczytne pierwsze miejsca czy wyróżnienia. Dziękujemy Panu Mariuszowi za rozwijanie muzycznej pasji naszych uczniów, rodzicom za współpracę, a w szczególności naszym najmłodszym podopiecznym za wspólnie spędzony czas i ogromne zaangażowanie. Do zobaczeniu we wrześniu!

Piknik dla dzieci

2021.07.04-piknik-dla-dzieci

Tych najmłodszych, jak i nieco starszych wraz z rodzicami (opiekunami) zapraszamy na Piknik dla Dzieci w niedzielę 4 lipca.

Całość rozpocznie się już o godzinie 14:00 przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

O dobrą zabawę zadbają organizatorzy oraz Partnerzy imprezy. Będą animacje dla najmłodszych, koncert muzyczny, pokaz strażacki, stanowisko z zabawkami, malowanie twarzy, afrykańskie warkoczyki, balonowe stworki oraz oczywiście strefa darmowych smakołyków.

Tego dnia nie zabraknie również chodzących maskotek i Waszych ulubionych Zwierzakolubów 🐍🕷🐒🐦🦋

Zaplanowaliśmy dla Was moc atrakcji i niespodzianek dlatego nie może Was zabraknąć 🙂 🎈🎉🎈🎁🎈 ZAPRASZAMY 🎈🎈🎈

I raj rowerowy - Mała Wieś 2021

DSC_1569

13 czerwca spotkaliśmy się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na pierwszym w tym roku rajdzie rowerowym, który był niewątpliwie rekordowym pod względem uczestników. Ponad 130 miłośników dwóch kółek pokonało 24 km trasę drogami Gminy Mała Wieś, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Orszymowo – Główczyn – Dzierżanowo – Liwin – Święcice – Ściborowo – Mała Wieś. Wszystko było tak jak być powinno…rowerzyści w doskonałych humorach, ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie. Jedynym minusem tego dnia był mocno wiejący wiatry, który czasami utrudniał jazdę ale i tak nie za specjalnie zwracaliśmy na niego uwagę.

Czytaj dalej

Nad naszym bezpieczeństwem czuwali nie zastąpieni jak zawsze Strażacy Ochotnicy z OSP Podgórze, Mała Wieś i Stare Gałki oraz Policjanci z Posterunku Policji w Wyszogrodzie za co ogromnie dziękujemy! Z roku na rok rajdy organizowane na terenie Gminy Mała Wieś zyskują na popularności. Coraz więcej rowerzystów decyduje się dołączyć, a są tez tacy którzy są z nami od pierwszego RAJDU. „Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę oraz liczny udział. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się 18 lipca, o którym szczegółowe informacje już wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Rajdu, która dostępna jest na naszym FB w Albumie: I Rajd Rowerowy- Mała Wieś 2021 zobacz

A może nad morze?

199365334_4081900441892829_435600317454492007_n

A może nad morze? ⛱🏖🏖⛱😊

Informujemy, że w dniach 27-29 sierpnia organizujemy wyjazd nad morze do miejscowości Jantar. Koszt 210,00 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd, 2 noclegi, ubezpieczenie i opłatę klimatyczną. Wyżywienie i organizacja czasu na miejscu we własnym zakresie.

Jesteśmy świadomi, że zainteresowanie wyjazdem będzie bardzo duże, dlatego bardzo prosimy, żeby zapisy były przemyślane. Pierwszeństwo wyjazdu mają mieszkańcy naszej Gminy!!!

Zapisy pod nr tel:570-604-310. Zapraszamy

Nowe godziny otwarcia!

Zapoznaj-sie-z-niebezpieczenstwem-ktore-grozi-Tobie-i-Twojemu-domowi.-2

 

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, informujemy, że okresie od 13.06 do 31.08 Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wydłuża czas pracy. Dział Animacji i Kultury będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 a w soboty od 8.00 do 14.00.

Biblioteka Publiczna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 8.00-16.00, a w środy w godz. 9.00-17.00. W II i IV sobotę każdego miesiąca zapraszamy również do Biblioteki w godz. 8.00-14.00.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - spotkanie w Starostwie powiatowym w Płocku

198418627_4074289902653883_2910166469276679746_nWczoraj na zaproszenie Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka i Wicestarosty Pani Iwony Sierockiej Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, reprezentując pracowników naszej Biblioteki. Było to wyjątkowe spotkanie organizowane po raz pierwszy w Starostwie Powiatowym, podczas którego bibliotekarze z całego Powiatu mogli spotkać się w gronie koleżanek i kolegów kochających książki. Dziękujemy Panu Staroście, Pani Wicestaroście oraz Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu za docenienie naszej pracy, wyjątkowe życzenia i podziękowania.

25 czerwca - Kino pod gwiazdami

2021.06.25-Kino-pod-gwiazdamiPogoda ostatnimi dniami rozpieszcza nas promieniami słońca i coraz cieplejszymi wieczorami. Nasze myśli i działania ukierunkowane są już na wakacje, do których z każdym dniem się przybliżamy 🙂 Dlatego już dziś, w imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, GKRPA oraz własnym zapraszamy Was kochani na wspólne rozpoczęcie wakacji rodzinnym seansem filmowym. 25 czerwca czyli w dzień zakończenia roku szkolnego zapraszamy na Kino pod Gwiazdami przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Zaplanowaliśmy dla Was familijny film “Benji”, który jesteśmy przekonani, że skradnie serca zarówna młodszych jak i starszych. Przygotujemy wygodne leżaki, kocyki i klimatyczną scenerię…zaufajcie nam będzie fajnie, jeżeli oczywiście do nas dołączycie 🙂 Z uwagi na późną godzinę (niestety inaczej się nie da) prosimy aby wszystkie dzieci były pod opieką osoby dorosłej!

ZAPRASZAMY ⭐️🎬🎞📽 P.s.darmowy popcorn dla każdego 🍿🍿🍿

„Sieć na kulturę" - zajęcia online

2021.05.21Pomimo zielonego światełka na możliwość prowadzenia zajęć stacjonarnie nadal działamy również w sferze online, a wszystko za sprawą realizacji projektu „Sieć na kulturę w podregionie płockim”. Za nami już 9 z 14 bezpłatnych spotkań, podczas których sześcioosobowa grupa największych miłośników gier z naszej Gminy tworzy własną grę mobilną oraz stronę internetową.

Czytaj dalej

Wszystko to przy pomocy Trenera Pana Krystiana Alabrudzińskiego, który na co dzień prowadzi własną firmę zajmującą się wspieraniem przyszłych przedsiębiorców. Jest również mediatorem, Coachem i przede wszystkim informatykiem pasjonującym się grami mobilnymi. Jednym słowem człowiek orkiestra, który jako osoba prowadząca zajęcia z komunikacji sprawia, że na naszych zajęciach panuje miła atmosfera, a nasi podopieczni bez problemu pokonują coraz większe trudności. Stworzenie strony internetowej jak również gry to nie łatwe zadanie, jednak przy odpowiednim podejściu trenera jak również wsparciu pracownika MultiOsady, szkolenie okazało się bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu, zdobywając przy okazji nowe doświadczenie i umiejętności. Efekty miesięcznej pracy Naszej Grupy już wkrótce będą przedstawione w formie stworzonej przez nich gry mobilnej do zagrania w którą Was zaprosimy w Ich imieniu 🙂

Projekt „Sieć na kulturę w podregionie płockim” realizowany jest w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 3

DSC_1576-1Za nami ostatni dzień spotkań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. W dniu dzisiejszym zawitała do nas najstarsza grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Stażystka Biblioteki Publicznej w Małej Wsi, przygotowała dla dzieci książkę pod tytułem „Wierszyki domowe” Michała Rusinka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wybierając samodzielnie temat wierszyka. Zabawne historie dotyczyły pomieszczeń domowych i wyposażenia, ale również zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz opiekunom z Samorządowego Przedszkola z oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi za miłe spotkania. Pamiętajmy, że czytanie rozwija dzieci wyobraźnie i jest jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Mimo kończącej się akcji bardzo zachęcamy do czytania książek swoim pociechom.

Fotorelacja: zobacz 

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 2

DSC_1592

Dziś w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada obchodziliśmy dwa wyjątkowe święta. Pierwsze z nich to kontynuowanie akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Na tę okazję została wybrana głosami czytelników Złota lista książek. W dniu dzisiejszym przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego przeczytana została książka Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw pozytywka”.

Czytaj dalej

Do wysłuchania przygód Detektywa i rozwiązania wspólnie zagadek zaprosiliśmy kolejne dwie grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Książka składa się z kilkunastu zagadek kryminalnych, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać podążając za Detektywem Pozytywką. Tytułowy bohater jest właścicielem agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Dzieciom udało się rozwiązać dwie zagadki, pierwsza dotyczyła odpowiedzi na pytanie „kto zepsuł zegarek?”, natomiast druga „dlaczego jest tu tak ciemno?”. Było to bardzo trudne zadanie, jednak dla naszych najmłodszych nie było dużym wyzwaniem, gdyż z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i słuchali opowieści. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom jest najlepszym sposobem dla rozwoju naszego dziecka. 1 czerwca to również Dzień dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci otrzymały piękne życzenia oraz słodkości od Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz pracowników GCK Multiosada. Dziękujemy Panu Wójtowi za poświęcony czas i rozwijanie w dzieciach pasji do czytania, a naszym najmłodszym mieszkańcom Gminy za chęć uczestnictwa w naszych spotkaniach.

Fotorelacja: zobacz 

1 czerwca - dzień dziecka

2021.06.01-Dzien-dziecka

Wszystkim dzieciom i tym małym i tym dużym w dniu Waszego święta życzymy wszystkiego najlepszego, wiele słoneczka, dużo uśmiechu i radości. Bawcie się wesoło, realizujcie marzenia, niech Wasz świat nigdy się nie zmienia! 😁🎉🎊

I pamiętajcie, nigdy nie zatraćcie w sobie dziecka! 💛💚💙💜❤️

Ps. w tajemnicy możemy Wam dziś zdradzić, że najbliższy piknik dla naszych małych milusińskich już niedługo, wkrótce więcej informacji! 😍😍

Szczęśliwego dnia dziecka! 🥳🥳

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 1

193246145_4043114985771375_6087398283156123586_n„Cała Polska czyta dzieciom” to akcja czytelnicza dobrze nam znana, która została zapoczątkowana przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorką była Irena Koźmińska prezes i założycielka Fundacji. W tym roku w dniach 26 maja – 1 czerwca odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Na tą okazję została wybrana głosami czytelników Złota dwudziestka książek.

Czytaj dalej

Gminne Centrum Kultury MultiOsada dołączyło się do tej jakże wspaniałej akcji i w dniu dzisiejszym przeczytana została książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Florka z pamiętnika ryjówki”. Do wysłuchania przygód o małej ryjówce Florentynie zaprosiliśmy dwie najmłodsze grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Florka to kilkuletnia rezolutna autorka pamiętnika, która właśnie uczy się pisać. Zastanawiają ją odpowiedzi na pytania gdzie jesteśmy, kiedy śpimy i gdzie chowa się czas, którego tak brakuje mamie i tacie. Bada otoczenie, eksperymentuje, próbuje hodowaną fasolkę przyłapać „na rośnięciu”. Jednym słowem wszystko ją ciekawi. Baczni obserwuje świat i go komentuje. I choć Florentyna jest ryjówką… jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, to naprawdę można się z nią zaprzyjaźnić! Dziękujemy pracownikowi GCK MultiOsada za przeczytanie książki. Kolejni goście już niebawem.😀 Pamiętajmy regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.😀

Fotorelacja: zobacz 

Informacja!

2021.06.04-Informacja-

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 6/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 01.04.2021r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników GCK MultiOsada w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę tj. 01.05.2021r. dnia 04.06.2021r. (piątek) GCK MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi będą NIECZYNNE.

Otwieramy Multiosadę!

191702106_4034430159973191_6442372870095464881_n

Od poniedziałku można już korzystać z LCK (jednocześnie 3 osoby) i Xboxa (jednocześnie 2 osoby. W najbliższym czasie organizowane będą także warsztaty i zajęcia animacyjne grupowe (limit osób 15 jednocześnie)

Od poniedziałku otwieramy również Bibliotekę i przywracamy wolny dostęp do książek 😉

Przygotowaliśmy budynek i czekamy na Was…do zobaczenia 🙂

Procedury bezpieczeństwa i nowe zasady funkcjonowania MultiOsady dostępne są w zakładce “Covid-19”: zobacz.

I Festiwalu Pieśni Ludowej w Lucieniu

192375799_327564278962279_7789729424454340408_nW piątkowe przedpołudnie uczennica Zuzanna Krysiak z ogniska muzycznego utworzonego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi uczestniczyła w I Festiwalu Pieśni Ludowej w Lucieniu. Konkurs organizowany był przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Szkołę Podstawową w Lucieniu pod patronatem Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego. Celem Festiwalu było pielęgnowanie i kultywowanie polskiego śpiewu ludowego, a także ocalenie od zapomnienia pieśni, które przez dziesięciolecia towarzyszyły pokoleniom Polaków. Prezentacje zostały ocenione pod względem czystości intonacji, poprawności rytmicznej, poprawności harmonicznej (zespoły), dykcji oraz walorów artystycznych. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w kategorii: Szkoła Podstawowa kl. 1-3 reprezentowała solistka Zuzanna Krysiak z pieśnią “Uciekła mi przepióreczka”. Występ Zuzanny zasłużył na najwyższe miejsce, zdobywając nagrodę “Złotego Kogucika”. Serdecznie dziękujemy Zuzi oraz jej rodzicom za zaangażowanie i otwartość na nowe doświadczenia. Dziękujemy również naszemu instruktorowi muzyki Panu Mariuszowi Zielińskiemu za przygotowanie i rozwijanie miłości do muzyki w naszych dzieciach. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów 🥰🥰🥰

„Cała Polska czyta dzieciom”

191157980_4030757333673807_5570172252536620417_nW czerwcu 2001 r. rozpoczęto kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, która stała się najbardziej znanym i cenionym działaniem Fundacji ,,ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorką kampanii była Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji , której misją jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne oraz promocyjne.

Od 20 lat Fundacja prowadzi nieprzerwanie kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzięki tysiącom liderów – wolontariuszy, propagujących na co dzień regularne czytanie w domu i w szkole – oraz partnerom, którzy wspierają finansowo i promocyjnie, podnoszona jest świadomość społeczna dotyczącą roli czytania w rozwoju dziecka.

Czytaj dalej

Misją Fundacji jest wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży. Cel ten można osiągnąć oraz wzmocnić poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom. W tym roku w dniach 26 maja – 1 czerwca odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Kampania czytania z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców i edukatorów. Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:

• buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,

• doskonali język i ułatwia rozumienie świata,

• rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,

• poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacja:

• zachęciła tysiące wolontariuszy, liderów kampanii, do promowania czytania dzieciom,

• zainicjowała programy: „Czytające szkoły” oraz „Czytające przedszkola”, do których przystąpiły tysiące placówek; „Rodzinne czytanie” i powstawanie Klubów Czytających Rodzin; „Wychowanie przez czytanie”, w którym wzięło udział już kilkaset szkół podstawowych,

• przeprowadziła setki wykładów i warsztatów nt. korzyści z czytania, w tym kursy online,

• prowadzi szkolenia dla matek odbywających karę więzienia ze swymi dziećmi do lat 3,

• zrealizowała program „Cała Polonia czyta dzieciom”,

• zainspirowała i wsparła rozwój kampanii czytania w Czechach, na Słowacji, Litwie, Ukrainie.

Na 20 lecie kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” została wybrana głosami czytelników Złota dwudziestka książek:

1. Grzegorz Kasdepke – Detektyw Pozytywka

2. Andrzej Maleszka – Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

3. Wojciech Widłak – Pan Kuleczka

4. Piotr Socha – Pszczoły

5. Renata Piątkowska – Która to Malala?

6. Adam Wajrak – Wielka księga prawdziwych tropicieli

7. Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz – Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

8. Łukasz Wierzbicki – Dziadek i niedźwiadek

9. Roksana Jędrzejewska-Wróbel – Florka. Z pamiętnika ryjówki

10. Barbara Kosmowska – Pozłacana rybka

10. ex aequo Michał Rusinek – Wierszyki domowe

12. Grzegorz Kasdepke – Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko

13. Olga Tokarczuk – Zgubiona dusza

14. Barbara Gawryluk – Dżok. Legenda o psiej wierności

15. Joanna Fabicka – Rutka

16. Barbara Kosmowska – Gwiazda z pierwszego piętra

17. Iwona Chmielewska – Pamiętnik Blumki

18. Joanna M. Chmielewska – Niebieska niedźwiedzica

18. ex aequo Tomasz Samojlik – Żubr Pompik. Tropy na śniegu

20. Marcin Kozioł – Tajemnica przeklętej harfy.

MultiOsada również dołącza z ogromną radością do akcji. Już w najbliższym czasie spotkamy się z najmłodszymi 😉

26 maja - dzień mamy

Mothers-Day-2Dziś dzień mamy! Wyjątkowy dzień, bo przecież nasze mamy są wyjątkowe, kochane i niezastąpione. Dziękujemy Wam za codzienny trud, dziękujemy za bezgraniczną miłość, którą nas obdarzacie, dziękujemy że jesteście! ❤❤❤🌷🌹🥀🌺🌸💐

Specjalnie dla was przygotowaliśmy wyjątkowe muzyczne życzenia… utwór w wykonaniu mamy i syna…podczas którego na pewno nie raz poleciały łzy oraz “Moja Matko ja wiem” w wykonaniu Zosi.

Pani Agatko, Janku, Zosiu…dziękujemy za wyjątkowe życzenia. ❤

Film Agata i Jan Pijankowscy: zobacz

Film Zosia Kosmecka: zobacz

I Rajd rowerowy

188115823_4012870422129165_4078028510293137894_n

🚲🚲🚲 UWAGA! UWAGA!🚲🚲🚲

Z przyjemnością informujemy, że 13 czerwca br. ruszamy z I Rajdem “Rowerem przez Gminę Mała Wieś”, na który serdecznie zapraszamy w Imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz oczywiście własnym 🙂

Kochani szykujcie rowerki i do zobaczenia 🙂

Już nie możemy się doczekać….znowu będzie normalnie ❤🚲🥰

Zapisy do 9 czerwca 😉

Informacja!

187809852_4011959175553623_4531058991935671944_nZ uwagi na trwające w dalszym ciągu skontrum biblioteczne – spis kontrolny księgozbioru informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie nieczynna do dnia 28.05.2021r.

Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy, wynika to z faktu występowania problemów technicznych.

Rozstrzygnięcie konkursu "Mol książkowy"

187570872_4006963196053221_8568564266289949013_n

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przedstawiającego “Mola Książkowego” organizowanego podczas corocznych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do dzieci szkolnych z terenu Gminy Mała Wieś. W konkursie udział mogli brać uczniowie Przedszkola oraz Szkół Podstawowych klas I-III a udział w nim był dobrowolny i bezpłatny. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 14.05.2021r do godz. 12.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi przy ul. Warszawska 31. W/w terminie zgłoszone zostało łącznie 19 prac.

Decyzją organizatora nie zostały wyłonione tylko trzy główne miejsca. Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie. Dzieci biorące udział w konkursie serdecznie zapraszamy po odbiór nagród od 21 maja tj. piątek w godzinach 08:00-16:00.

Informujemy, iż ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Wszystkie prace są naprawdę wyjątkowe.

Transmisja spotkania autorskiego ze Zbigniewem Masternakiem

187371100_4003123459770528_8610395113126878189_nSerdecznie zapraszamy na transmisję spotkania autorskiego online ze Zbigniewem Masternakiem – autorem cyklu powieściowego “Księstwo”. Trzy pierwsze części doczekały się adaptacji filmowej w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Organizatorem wydarzenia jest Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – Oddział Doboru i Selekcji Księgozbiorów, a poprowadzą je Paweł Jaskulski i Piotr Kitrasiewicz.

Czas: 18 maja, godzina 18. Transmisja odbędzie się na stronie zobacz.

Materiał będzie potem dostępny na kanale YouTube biblioteki na Koszykowej.

Link do dodatkowych informacji: zobacz

Link do recenzji najnowszej powieści autora pt. “Książę bez ziemi”: zobacz

Narodowy Spis Powszechny 2021 - sprawdź tożsamość rachmistrza

186947502_4003061556443385_283825669091286920_n

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

Czytaj dalej

W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

Od czego rozpocznie się rozmowa?

Każdy respondent, do którego zadzwoni rachmistrz spisowy, zobaczy na ekranie swojego telefonu numer 22 828 88 88. Jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.

Rachmistrz rozpocznie rozmowę od przedstawienia się oraz podania instytucji, z której dzwoni. Na życzenie respondenta rachmistrz poda numer identyfikatora służbowego.

Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

W czasie rozmowy rachmistrz ma obowiązek poinformować o dostępnych metodach weryfikacji swojej tożsamości. Można to zrobić:

– na stronie internetowej https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/,

– poprzez infolinię spisową 22 279 99 99.

Dodatkowo każdy z nas może zapytać rachmistrza o jedną z pięciu ostatnich cyfr swojego numeru PESEL. Rachmistrz zna nasz nr PESEL i powinien wskazać prawidłową odpowiedź, wtedy można uznać go za prawidłowo uwierzytelnionego.

Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

Jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem, należy powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

Rozwiąż krzyżówkę!

182882119_3969136306502577_8015497636949774749_n

Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy dla Was krzyżówkę 😉

Kto pierwszy ją rozwiąże i odczyta hasło z czerwonych pól? 🙂

Zapraszamy do zabawy na naszej stronie Facebook pod postem: zobacz 📚📖📚

Nowości wydawnicze

182687706_3969086496507558_4847264192965728706_nMała zapowiedź nowości wydawniczych 🙂

Książki będą dostępne dla naszych czytelników po zakończeniu trwającego scontrum 📖📚📖📚

Moja ulubiona książka to...

182810248_3968970606519147_317183329555557148_n

Moja ulubiona książka to…

Na pewno każdy z Was przeczytał kiedyś książkę, która na zawsze zapadła w pamięci.

Napiszcie w komentarzach pod naszym postem na Facebooku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada tytuły i autorów Waszych ulubionych książek.

Post: zobacz

Podzielcie się z nami pasjami czytelniczymi 📖📚📖❤

Twoja zakładka do książki

DSC_1573Kochani, dziś w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mamy dla Was propozycję wykonania własnej, oryginalnej zakładki do książek 🙂

Zobaczcie jakie to proste 🙂

Film: zobacz

7 najczęściej wypożyczanych książek

183223148_3968942959855245_4208866588166542867_n

Przedstawiamy Wam Naszą 7 ❤ najczęściej wypożyczanych książek.

Numer 1 to ” Kiedyś po Ciebie wrócę” autorstwa Pani Agaty Czykierda-Grabowskiej. Książka ta łączy w sobie trzy gatunki: powieść obyczajową, romans i kryminał. Dokładnie w tej kolejności. Wydarzenia opisane w tej lekturze przechodzą w poszczególne fazy, ale równocześnie się przenikają.

Książki które powinieneś przeczytać

Niełatwo ułożyć listę książek, które powinien przeczytać każdy. Tylu ilu jest miłośników literatury, tyle pewnie rankingów. Przedstawiamy Wam naszą propozycję 10 książek, po które warto sięgnąć przynajmniej raz w życiu. Trwająca pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiają, że niektórzy znajdują więcej czasu na lekturę, a jeszcze inni po prostu potrzebują książki, by oderwać się od rzeczywistości i nie zwariować w obecnej rzeczywistości 📖📚📖

Domowa biblioteczka - wyślij zdjęcie!

182788597_3968828939866647_5321004096664254259_n

Książki dla wielu z nas to prawdziwy skarb, który ma swoje wyjątkowe miejsce w naszych domach. Pochwalcie się swoimi domowymi biblioteczkami. Pokażcie regały, półki…a może książki przechowujecie w specjalnych skrzyniach?

Wyślijcie nam zdjęcia a adres e-mail: multiosada@gmail.com

Z nadesłanych zdjęć przygotujemy fotorelację, która może będzie inspiracją dla innych?

Zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

Konkurs plastyczny dla najmłodszych!

183439229_3968920626524145_2637527543766105520_n

Jak wygląda Mól Książkowy? hmmm 🤔

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, celem którego jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej Mola Książkowego widzianego oczyma dziecka 🙂

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!!!

Pobierz: regulamin konkursu

Pobierz: karta zgłoszeniowa

Tydzień Bibliotek 2021 w wersji on-line

182341646_3965953763487498_2839730556547993663_n

Szybkimi krokami zbliża się 8 maja i Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – święto obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tego dnia już po raz 18. rozpocznie się Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2021 r. Każdego roku jest to okazja do organizowania wielu ciekawych wydarzeń. Niestety, już drugi rok z kolei ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, będziemy świętowali razem z naszymi czytelnikami w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne hasło obchodów to „Znajdziesz mnie w bibliotece”, a jego autorem jest Pani Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. Hasło to niesie w sobie lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Dlatego już dziś zapraszamy Was do aktywności na naszym FB w dniach 8-15 maja 💻📖📚📖. Na każdy dzień coś dla Was zaplanowaliśmy 😊 Przygotowaliśmy ciekawostki literackie, zabawy, zagadki oraz prezentację nowości wydawniczych. W nowych warunkach, w miarę możliwości, ofiarujemy Wam swoje serca i umiejętności zabierając w tegorocznym Tygodniu Bibliotek w wirtualną podróż. Bądźcie z nami. 📚📖📚❤

Informacja!

Informacja-biblioteka-nieczynna-skontrum

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, iż w dniach 10.05.2021 – 21.05.2021 Gminna Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie NIECZYNNA. W w/w dniach zostanie przeprowadzone skontrum – spis kontrolny księgozbioru. Serdecznie zachęcamy do wypożyczeń książek w dniach 06.-07.05.2021.

Informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa w bibliotece dostępne na stronie internetowej: zobacz 

Za utrudnienia przepraszamy.

Narodowy Spis Powszechny 2021 - Spisz się tutaj!

182260424_3962685817147626_1713862076740306881_n

Przypominamy o obowiązku spisowym, który ma za zadanie przedstawić odpowiedzi na pytania, ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. Dlatego w każdej dekadzie każdy Polak ma obowiązek przekazania określonych informacji Głównemu Urzędowi Statystycznemu. Zebrane w ten sposób informacje są później wykorzystywane. Na ich podstawie na przykład Ministerstwo Finansów ustala dotacje dla gmin, Ministerstwo Edukacji Narodowej kształtuje politykę oświatową, Ministerstwo Zdrowia planuje środki dla poszczególnych regionów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje politykę żywnościową, a przedsiębiorcy – sporządzają biznes plany.

Czytaj dalej

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 wystartował 1 kwietnia i potrwa do 30 września 2021 roku. Ten Spis jest naprawdę łatwy, więc zachęcamy zrobić to jak najszybciej. Nie warto z tym zwlekać! Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail. Dla osób które nie mają dostępu do komputera Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przygotowało stanowisko z komputerem i dostępem do sieci internetowej. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się na konkretną godzinę, ponieważ w tym miejscu może przybywać tylko jedna osoba. Telefon kontaktowy: 570-604-310. ZAPRASZAMY 💻💻💻

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

181866472_3959223107493897_1610729429459495685_nZ okazji święta Świętego Floriana – Patrona Strażaków, składamy serdeczne życzenia i podziękowania dla Druhów strażaków ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mała Wieś i wszystkich strażaków zawodowych. Niech święty Florian obdarza Was niezbędną pomocą i chroni od nieszczęść i wypadków, a tę ofiarną i niezwykle trudną służbę ludziom i ich mieniu, uczyni bezpieczną. Dziękujemy że jesteście! Życzymy zawsze tyle samo powrotów do strażnicy, ile wyjazdów do akcji 🚒👨‍🚒🔥👩‍🚒 ❤  

3 maja - Święto Konstytucji

179642130_3948830608533147_944101740749125138_n

Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane świętem narodowym. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku, kiedy doszło do masowych demonstracji studenckich. Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja.

Czytaj dalej

Wszelkie próby manifestowania były w tych dniach tłumione przez milicję. Władze PRL postanowiły dodatkowo znieść to święto poprzez ustawę z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócone zostało dopiero w 1990 roku. Pierwsze po przerwie uroczyste obchody odbyły się na Placu Zamkowym w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Od 2007 roku święto 3 maja obchodzone jest także na Litwie. Ponadto 3 maja wypada także święto kościelne, a dokładniej święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku. Ma ono upamiętniać złożone przez Jana Kazimierza śluby lwowskie, podczas których powierzył Polskę pod opiekę Maryi. Nie jest to jednak święto nakazane, więc tego dnia katolicy nie są zobligowani do uczestniczenia w mszy świętej.

2 maja - dzień flagi, dzień polonii i polaków za granicą

179742597_3948814485201426_4176343563465840906_n

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Wybór dnia nie był przypadkowy i ma uzasadnienie historyczne. Właśnie 2 maja, w 1945 roku, polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie.

Czytaj dalej
Co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze? Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów – białego i czerwonego. Oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Same barwy – biel i czerwień – już wcześniej były uznawane za narodowe. Jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Poza granicami Polski oficjalnym symbolem naszego kraju jest flaga z polskim orłem na białym pasie. Używa się jej jedynie w celach dyplomatycznej reprezentacji Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Polonii i Polaków za Granicą – 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej. Najliczniejsza grupa emigracji i osób polskiego pochodzenia żyje w Stanach Zjednoczonych – 10 milionów. Inne duże skupiska są w: Brazylii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. Polacy mieszkają też między innymi na – Litwie, Białorusi i Ukrainie. Święto zostało ustanowione w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Uchwała senacka określa politykę państwa wobec Polaków przebywających za granicą. Mówi o zapewnieniu im praw mniejszości narodowej, rozwijaniu ojczystego języka i promowaniu polskiej kultury. Zgodnie z dokumentem, konstytucyjnym opiekunem diaspory jest Marszałek Senatu. Szczególna rola izby wyższej w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polaków mieszkających na obczyźnie, wywodzi się z międzywojennej tradycji patronowania wychodźstwu. “Polonią” określa się polskich emigrantów oraz ich potomków. Natomiast osoby mieszkające na terenach, które w przeszłości należały do państwa polskiego, a w wyniku zmiany granic znalazły się poza nim, uznaje się za Polaków. I tak mówimy: Polacy na Litwie, Polacy na Ukrainie czy Polacy w Czechach.

#mojaflaga

179657368_3948849851864556_8569621431969818888_n

Z ogromna dumą DOŁĄCZAMY DO AKCJI #MOJAFLAGA

Dołącz i TY! Wystarczy sfotografować swoją flagi i podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

1 maja - Święto pracy

180240681_3951191591630382_270205141584999490_n

1 maja – Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata; upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników – wśród nich także emigranci z Polski. Protest został krwawo stłumiony przez policję Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago. Rodzący się wówczas ruch związkowy, bez względu na różnicę nurtów ideowych, przyjął ten dzień za swoje święto.

Czytaj dalej
Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku – Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów. W Kościele rzymskokatolickim dzień 1 maja jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

Wywieś flagę!

maxresdefault

DOŁĄCZ DO AKCJI “NIEPODLEGŁA – #MOJAFLAGA”!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkie Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Wystarczy sfotografować swoją flagi i podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. My na pewno dołączymy…a WY? 🇵🇱

29 kwietnia - Międzynarodowy dzień tańca

miedzynarodowy-dzien-tanca

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto obchodzone 29 kwietnia a ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Datę tę wybrano wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Co ciekawe jedną z głównych części obchodów tego dnia na całym świecie jest wygłaszanie orędzia do ludzi, którzy uwielbiają tańczyć. Każdego roku inny artysta ze sceny tanecznej jest honorowany zaszczytem wygłoszenia własnej oficjalnej przemowy. W naszym kraju obchody tego święta związane są głównie z imprezami i pokazami tanecznymi. Z tej okazji wiele teatrów i domów kultury organizuje dla mieszkańców specjalne przedstawienia. Niestety w tym roku ze względu na panującą trudną dla wszystkich sytuację epidemiologiczną takie spotkania będą odbywały się jedynie online. Pamiętajmy jednak, że taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i przytulić się do ukochanej osoby. Dziś obowiązkowo – zachęcamy wszystkich do tańca w rytm naszego ulubionego utworu: zobacz 🕺💃💃

Przenieśmy się do Płocka sprzed 100 lat

177824374_4546398022054421_7606524279705012475_nw dniach 30 kwietnia-3 maja odbędą się wyjątkowe pokazy na Ratuszu w Płocku, które przeniosą wszystkich oglądających do Płocka sprzed 100 lat za pomocą techniki video mappingu. Będzie to Symboliczne nawiązanie do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej. Animacje na Ratuszu będą wyświetlane kilkukrotnie, po zapadnięciu zmroku. Początek pierwszego pokazu codziennie ok. 20:30. To koniecznie trzeba zobaczyć! Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku: zobacz 

Zbieramy nakrętki!

173617707_3939719972777544_6299151332984156317_n

Kochani!!! Mamy kolejny dobry uczynek do spełnienia 🙂

Jeżeli nagromadziły wam się w domu plastikowe nakrętki i nie wiecie co z nimi zrobić, przynieście je i wrzućcie do naszego czerwonego serduszka ❤️❤️❤️

Tym razem zbieramy nakrętki dla Radka Makowskiego z Gminy Bulkowo.

Dodatkowe informacje o Radku znajdziecie pod poniższym linkiem: zobacz 

Pomóżmy Radkowi stanąć na nogi!

Narodowy Spis Powszechny 2021 - Weź udział w loterii!

Pakiet-5-Spisz-sie-i-wygraj-samochod-1024x575-1

Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe. Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

Czytaj dalej
Spisując się przez Internet zyskujesz szansę na wygranie jednej z wielu nagród. Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się, pobierz unikatowy kod i zgłoś chęć udziału w loterii NSP.WAŻNE – do udziału w loterii wymagane jest posiadanie konta poczty elektronicznej (e-mail), na które wysyłany jest unikatowy kod.Jak wziąć udział w loterii?To proste:– wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i spisz się w dogodnej dla siebie chwili,– po zakończeniu formularza spisowego, potwierdź chęć uczestnictwa w loterii,– pobierz i zachowaj unikatowy 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,– zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/ w terminie od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r.– oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś! Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii, tym masz więcej szans na wygraną – będziesz uczestniczyć w większej liczbie losowań! Osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 7 losowaniach. Terminy losowań i szczegóły sprawdzisz w regulaminie dostępnym na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Będzie o nich też przypominać Główny Urząd Statystyczny w swoich mediach społecznościowych. Pierwsze losowanie już 7 maja. Co można wygrać? Nagrodami w loterii będą bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł. W losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca 2021 r., do szczęśliwców trafi 16 samochodów osobowych Toyota Yaris – po jednym dla każdego województwa. W losowaniu finałowym wezmą udział wszystkie zarejestrowane zgłoszenia. Nie zwlekaj! Spisz się przez Internet już dziś na https://spis.gov.pl/ i zwiększ swoje szanse na wygraną! Jeśli masz pytania, zadzwoń na infolinię loterii dostępną pod numerem 22 871 99 21 (czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) lub poszukaj informacji na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Informacja!

Informujemy, że u nas niezmiennie książki udostępniane są zgodnie z procedurami zachowania bezpieczeństwa wprowadzonymi Zarządzeniem nr 3/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 15.03.2021.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury MultiOsada – Biblioteka Publiczna w Małej Wsi w zakładce “Covid-19”: zobacz

23 kwietnia - Światowy dzień książki i praw autorskich

Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” [Cyceron]

Czytaj dalej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego pomysłodawcą był dziennikarz, wydawca i promotor czytelnictwa Vicente Clavel . W 1926 roku 6 hiszpański król Alfonso XIII podpisał dekret ustanawiający hiszpański festiwal książki. Święto szybko zdobyło popularność w całej Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych. Święto zbiega się tam z hucznie obchodzonym świętem narodowym, dniem patrona Hiszpanii – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców wystąpiło do UNESCO z inicjatywą ustanowienia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Konferencja Generalna UNESCO przyjęła odpowiednią rezolucję w Paryżu w 1995 roku. Dla literatury 23 kwietnia jest to symboliczna data, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

23 kwietnia to nie tylko święto książek i czytelnictwa, ale też dzień praw autorskich. Zarówno pisarze, jak i wydawcy wiedzą, że bez nich rynek książki pewnie by nie istniał. Co to jest prawo autorskie? Zgodnie z definicją słownikową to „przepisy prawne określające uprawnienia przysługujące autorowi dzieła artystycznego, literackiego lub naukowego”. Oczywiście jest to duże uogólnienie i zagłębiając się w temat sprawa okazuje się bardziej skomplikowana. Na szczęście obecnie prawa autorskiego nie można utracić, chyba że właściciel dzieła dobrowolnie zrzeknie się go. I choć aktualnie większość utworów „z urzędu” jest chroniona prawami autorskimi od momentu powstania, to warto pamiętać o formalnościach, które w razie problemów mogą rozstrzygnąć ewentualne spory.

Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta a ludzie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich , możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie!

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaprasza dzieci w wieku 10-14 lat na bezpłatne szkolenie online z projektowania i realizacji serwisów internetowych oraz gier mobilnych.

Zadanie realizowane jest w ramach naszego udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie płockim” z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Liczba miejsc na zajęciach jest niestety ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia.

Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego kto pierwszy ten lepszy😊!

Zapisy oraz informacje na temat projektu można uzyskać pod nr tel: 570-604-310 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Zdradzimy Wam tylko, że pracownicy MultiOsady już ukończyli w/w szkolenie podczas którego stworzyli swoją własną grę 😁😁😁

Zachęcamy do udziału 💻💻💻

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi🌎. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest natomiast od 1990 roku.

W tym roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, którego celem jest propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną niemożliwe jest przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji sprzątającej czy też pikniku ekologiczno- czytelniczego, który co roku odbywał się na terenie GCK MultiOsada i cieszył się ogromnym powodzeniem. Mamy nadzieję, że to się szybko zmieni i będziemy mogli się spotkać.

Czytaj dalej

Pamiętajmy jednak, że podczas prostych codziennych czynność możemy zadbać o naszą planetę. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów:

– Używaj dwóch stron kartki papieru do pisania lub rysowania. W ten sposób chronisz drzewa, wytwarzasz mniej śmieci!

– Gaś światło kiedy wychodzisz z pokoju, wyłączaj telewizor, radio, komputer, gdy już nie będziesz z nich korzystał. W ten sposób oszczędzasz energię!

-Zakręcaj wodę w kranie kiedy myjesz zęby. Bierz raczej krótki prysznic niż kąpiel. W ten sposób oszczędzasz wodę!

-Zwracaj uwagę innym gdy śmiecą. Sprzątaj po swoim psie gdy wychodzisz z nim na spacer. W ten sposób dbasz o czystość swojego otoczenia!

– Zacznij segregować odpady w domu. Posegregowane odpady to cenne surowce wtórne, które można ponownie wykorzystać.

– Staraj się korzystać z ekologicznych środków transportu. Jeśli masz do pokonania krótki dystans chodź na piechotę lub jedź rowerem. W ten sposób przyczyniasz się do mniejszego zatrucia powietrza!

-Idąc na zakupy weź ze sobą własną materiałową torbę w ten sposób wytwarzasz mniej śmieci!

-Jeśli nie korzystasz już ze swoich zabawek, gier, książek – zamiast je wyrzucać oddaj w tzw. drugie ręce! Przyczyniasz się w ten sposób do ochrony zasobów środowiska naturalnego!

To tylko niektóre ze sposobów dbania o środowisko.

Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego, który wyjaśnia, kiedy i dlaczego obchodzimy Światowy Dnia Ziemi🌎

https://www.youtube.com/watch?v=kdSG0TK7kBc

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

http://malawies.pl/narodowy-spis-powszechny-2021-spis…/…

78. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Dziś, w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., przypada 78. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W celu upamiętnienia o godz. 12.00 na terenie Warszawy zostały uruchomione syreny alarmowe. Wyemitowany został sygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę. Już po raz dziewiąty organizuje się z tej okazji również akcję społeczno-edukacyjną “Żonkile”. Dlaczego żonkile są symbolem pamięci o powstaniu?

Czytaj dalej

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. W ramach obchodów pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przyłączając się do akcji w dniu dzisiejszym noszą własnoręcznie wykonaną przypinkę żonkila.

Przyłącz się do akcji: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

Cały program obchodów dostępny jest na stronie Muzeum Histrorii Żydów Polskich: https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-program-obchodow.

#ŁączyNasPamięć.

17 kwietnia - dzień doceniania męża

Drogie Panie mężatki. Czy wiecie, że dzisiejszy dzień jest wyjatkowym dniem w roku? To właśnie dziś obchodzimy Dzień Doceniania Męża 🙂 ❤❤😉 Pamiętajcie o tym, aby w świąteczną sobotę 17 kwietnia 2021 r. zaskoczyć czymś przyjemnym swoich mężów…może smaczne śniadanko albo wyjątkowa kolacja? Ale nie zapomnijcie że to Oni dziś sprzątają… wkońcu to ich dzień i trzeba docenić ich umiejętności 🙂 ❤💥💫👍

„Sieć na kulturę w podregionie płockim”

Miło nam poinformować, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przystąpiło do projektu pod nazwą „Sieć na kulturę w podregionie płockim”. Projekt ten realizowany jest w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj dalej

Celem projektu jest podniesienia kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury poprzez organizację szkoleń a także dostęp do materiałów edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć. Placówki kultury otrzymają sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów (laptopy oraz tablety) w który zostaniemy wyposażeni w najbliższym czasie🥰🥰🥰. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy, nie wymagalny jest nasz wkład finansowy, poza oczywiście naszym osobistym zaangażowaniem. Na chwile obecną jesteśmy na etapie szkoleń pracowników z projektowania i realizacji serwisów internetowych oraz gier mobilnych. Kolejny krok to szkolenia dla dzieci i młodzieży, o których będziemy informować już niebawem. 😊😊😊 #siećnakulturę

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

http://malawies.pl/narodowy-spis-powszechny-2021-spisz…/

Spotkanie on-line z Jackiem Ostrowskim

15 kwietnia Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu on-line z Jackiem Ostrowskim, którego głównym tematem będzie promocja najnowszej książki „Wojna”.

Jacek Ostrowski – płocki pisarz, autor powieści kryminalnych. Twórca serii z papugą, czyli cyklu kryminałów, których akcja rozgrywa się w Płocku. Dotychczas w cyklu ukazało się pięć powieści: „Paragraf 148”, „Czarny wdowiec”, „Sarkofag”, „Świrus”, „Wojna”.

Czytaj dalej

Kilka słów od wydawcy: Zuza Lewandowska powraca w najnowszej sprawie! Trzynastego grudnia ogłoszony zostaje stan wojenny. Na terenie Płocka dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Ofiary zostają w brutalny sposób okaleczone. W Płocku rządzi komisarz wojskowy i to on, ku zaskoczeniu kapitana Mariańskiego zleca Zuzie wykrycie zabójcy. Wśród ofiar jest zięć prominentnego polityka i stąd naciski władz, żeby za wszelką cenę ująć zabójcę. Nawet za cenę dogadania się z Zuzą Lewandowską znaną powszechnie z wyjątkowo bystrego umysłu, ale i ze swojej niechęci do komunistów.

Co łączy wszystkie morderstwa? Czy istnieje jakiś klucz? Czy Zuza też znajdzie się na liście potencjalnych ofiar?

Link do spotkania będzie dostępny na stronie internetowej i profilu FB Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

12 kwietnia - dzień czekolady

“Badania wskazują, że z każdych dziesięciu ludzi czternastu lubi czekoladę.” 🙂Sandra Boynton, Chocolate: the Consuming Passion

Czekolada zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, łagodzi stres , przyspiesza metabolizm, wspomaga układ odpornościowy, pobudza pracę nerek, poprawia krążenie, opóźnia procesy starzenia, chroni przed nowotworami i wspomaga pracę mózgu. Cudownie prawda 🙂

Należy jednak pamiętać, że im więcej kakao w czekoladzie tym lepsza dla naszego organizmu, a im więcej cukru i innych dodatków tym bardziej sprzyja otyłości i cukrzycy. Więc pamiętajmy…wszystko w granicach rozsądku 😉😉😉

Informacja!

Informujemy, że w dniu jutrzejszym (9.04.2021), Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2021 obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jego celem jest szczególne zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W czasach epidemii koronawirusa to szczególnie ważny dzień… Dlatego życzymy wszystkim pracownikom Służb Medycznych zdrowia i siły w tej codziennej walce o życie drugiego człowieka. ❤❤❤

Narodowy Spis Powszechny 2021

Kochani! serdecznie zachęcamy do wypełnienia obowiązku spisowego. Ten Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej! Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Czytaj dalej
Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.
Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy. Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99. Rachmistrz ostatnią deską ratunku. Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie. Więcej informacji: https://spis.gov.pl

Informacja!

Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada oraz Biblioteka Publiczna w Małej Wsi w dniu 2 kwietnia 2021r tj. piątek będzie czynne do godziny 14:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Najserdeczniejsze życzenie na zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku Kochani 🐣🐣🐣

1 kwietnia - międzynarodowy dzień ptaków

1 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ptaków. Został on ustanowiony w 1906 roku podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa z 19 marca 1902. Była to pierwsza międzynarodowa konwencja o ochronie ptaków. Polska przystąpiła do niej w 1932 roku. Dziś ptaki są chronione poprzez unijną Dyrektywę Ptasią, która ma na celu ochronę wszystkich istniejących populacji dzikich ptaków występujących w UE. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Ptaków ma na celu przybliżanie i propagowanie idei ochrony ptaków, a także ma uzmysławiać, że stan i liczebność ptasich populacji to barometr ogólnego stanu przyrody naszej planety. Dzień ten ma zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić ludzi do pomocy w ochronie tych zwierząt oraz siedlisk, w których one żyją.

Zapraszamy po odbiór nagród

Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu wielkanocnego pt. “Wielkanocny Baranek” po odbiór nagród w dniach: 31.03.2021 – 02.04.2021 w godzinach 08:00-16:00 do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.😃

Multiosada a koronawirus

Kochani! W odpowiedzi na Wasze telefony i sms informujemy, że Biblioteka Publiczka udostępnia książki. Trzeba tylko wcześniej zadzwonić, złożyć zamówienie i odebrać książki w dogodnym terminie dla Was ustalonym przez Bibliotekarzy. Przypominamy również, że na naszych stronach internetowych www.multiosada.pl oraz www.biblioteka.multiosada.pl w zakładkach COVID-19 znajdą Państwo obecnie obowiązujące procedury zachowania bezpieczeństwa, obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości pozostajemy w kontakcie telefonicznym: Dział Animacji: 570-604-310; Biblioteka: 570-604-311 oraz email: multiosada@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu "Baranek Wielkanocny"

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, to przede wszystkim czas przeżyć religijnych, to czas refleksji i zadumy. W dzisiejszym świecie bardzo potrzebny każdemu z nas. Cieszymy się, że mimo wielu problemów jakie spotykamy na co dzień znaleźliście Państwo czas na przygotowanie wyjątkowych, pięknych i oryginalnych prac Baranka Wielkanocnego.

Czytaj dalej

Celem konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych oraz rozwijanie kreatywności wśród Naszych mieszkańców. Praca konkursowa musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu, niedopuszczalne było użycie elementów z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie. Ważne, aby praca konkursowa zawierała elementy nawiązujące do tradycji Wielkanocnej. Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do rodzin z terenu Gminy Mała Wieś. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 26.03.2021r do godz. 12.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi przy ul. Warszawska 31. W/w terminie zgłoszone zostało łącznie 12 prac. Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie:

Pani Anna Nagórka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Małej Wsi;

Pani Monika Stypułkowska – Skarbnik Urzędu Gminy w Małej Wsi;

Pan Mariusz Zieliński – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi;

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem i ciężko było podjąć ostateczną decyzję. Podczas oceny prac Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Spotkanie jury odbyło się w formie indywidualnej z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologiczno-sanitarnych. Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Szulc ze Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

II miejsce- Rodzina Mielczarek z Małej Wsi- reprezentant rodziny Pani Paulina Mielczarek

III miejsce- Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Małgorzata Pielat

Jury konkursowe przyznało również dwa wyróżnienia:

I wyróżnienie – rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

II wyróżnienie – rodzina Krystek ze Starych Święcic – reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody za udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród w dniach: 31.03.2021 – 02.04.2021 w godzinach 08:00-16:00 do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

UWAGA! Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego wielkanocnego konkursu. Wszystkie prace są naprawdę wyjątkowe. Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej, która dzielnie podołała bardzo trudnemu zadaniu rozstrzygnięcia konkursu. W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Dzienny Dom Senior + przy ulicy Warszawskiej w Małej Wsi

2. Rodzina Boguś z Małej Wsi

3. Dzienny Dom Senior + przy ulicy Płońskiej w Małej Wsi

4. Rodzina Grzelak ze Starych Święcic

5. Rodzina Więckowskich z Małej Wsi

6. Rodzina Nowackich z Borzenia

7. Rodzina Szulc ze Starych Gałek

8. Rodzina Pielat z Liwina

9. Rodzina Mielczarek z Małej Wsi

10. Rodzina Krystek ze Starych Święcic

11. Rodzina Jendrzejewskich z Nowych Święcic

12. Rodzina Dębskich z Węgrzynowa

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

 

Fotogaleria: zobacz 

Niedziela palmowa

Kochani! już w najbliższą niedzielę, przypada Niedziela Palmowa, czyli “Niedziela Męki Pańskiej”. Dla nas katolików jest to bardzo ważny dzień, który rozpoczyna Wielki Tydzień. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy, czyli symbol odradzającego się życia. Można oczywiście kupić gotową palmę ale my jesteśmy zdania, że własnoręczne przygotowanie przynosi ogromną satysfakcję. Pamiętajmy także, że wykonując ją sami będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, dlatego warto znaleźć chwilę czasu. Pracownicy MultiOsady dzisiejszy dzień poświęcili właśnie na robienie palm, a szczególnie na wykonanie jednej wyjątkowej Palmy, która została przekazana na ręce Proboszcza Naszej Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi.

Przekażemy nakrętki!

Kochani dzisiejsza piękna pogoda skłoniła nas do wyjścia na świeże powietrze i opróżnienia naszego serca z plastikowych nakrętek.❤️Ponieważ nakrętki ciągle do nas docierają a w serduszku miejsca było już mało to postanowiłyśmy, że zrobimy wiosenne porządki. Ich ilość nas zaskoczyła😊 uzbierało się, aż 20 dużych worków a serduszko jest u nas dopiero od grudnia. I teraz nasza prośba do Was kochani😊 może znacie kogoś kto zbiera nakrętki z terenu naszej gminy bądź z dalszych okolic komu możemy je ofiarować. Wiemy, że są one przekazywane do różnego rodzaju fundacji, organizacji czy firm, które angażują się w zbiórki na konkretny cel. Z przekazanych nakrętek firmy recyklingowe przekazują pieniądze na konkretne cele charytatywne. Jeżeli macie jakieś sugestie podzielcie się z nami. GCK MultiOsada już kilka razy przekazywała nakrętki m.in. dla Zosi Paczwy z Bielska na drogie leki oraz dla Wiktorii Szymczak ze Szczawina Kościelnego na skomplikowaną operację. Czekamy na wasze propozycje pod nr. tel: 570-604-310

Dziękujemy za każdą nakrętkę i czekamy na więcej. 😊❤️

22 marca - Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day).W tym roku pod hasłem „Docenianie wody”. Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach, w których dotychczas było jej pod dostatkiem. Obecnie ponad 2 mld ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, problem ten dotyka 100 mln mieszkańców Europy. Do 2050 roku zapotrzebowanie na wodę wzrośnie dwukrotnie, a ponad połowa światowej populacji będzie zagrożona jej deficytem. Woda jest niezbędna do utrzymania życia dodaje nam energii, przyspiesza metabolizm, zapobiega nadciśnieniu i wspomaga leczenie niektórych chorób. Musi być ona dostępna w zadowalającej ilości dla wszystkich konsumentów.

Czy wiecie, że podczas prostych codziennych czynności możemy oszczędzać wodę? Według wyliczeń różnych organizacji ekologicznych zakręcanie kranów przy myciu zębów w czteroosobowym gospodarstwie domowym to oszczędność 900 litrów wody miesięcznie. Co rocznie daje nam to 10800 litrów. Jeżeli przecieka nam kran i woda kapie z częstotliwością 1 kropli na sekundę – rocznie tracimy prawie 12 tys. litrów wody. Dlatego pamiętajmy, że codziennie możemy zrobić coś dobrego dla świata, wystarczą dobre chęci.

Pamiętajmy! Doceniajmy wodę, gdyż jest ona niezbędna do życia.

21 marca - Międzynarodowy Dzień Poezji

Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co, wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą, a potem sami piszą, mozolnie i nieudolnie, by od dławiącej ciszy łkające serce uwolnić. W. Broniewski

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także święto poezji, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane „między wierszami”. Światowy Dzień Poezji ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1999 roku jest dniem promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Ten dzień to okazja do uhonorowania poetów, zwiększenia widoczności poezji w mediach, ożywienia ustnych tradycji recitali poetyckich, promowania czytania, pisania i nauczania poezji, a także wspierania poezją form sztuki takich jak teatr, taniec, muzyka i malarstwo. Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu – bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii. W tym roku, z powodu pandemii, obchody mają charakter kameralny. Możemy jednak włączyć się w nie czytając wiersze w domu.

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Światowy Dzień Zespołu Downa usankcjonowano w 2005 roku w ramach inicjatywy stowarzyszenia Down Syndrome International. Jego międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne skarpetki nie do pary. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych.

Bądź solidarny – Załóż kolorowe skarpetki nie do pary i koniecznie pokaż się w nich w mediach społecznościowych.

21 marca “kocham cię takim, jakim jesteś!”❤❤❤🧦🧦🧦

I Festiwal Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Sokołowie

W piątkowe przedpołudnie uczennice z ogniska muzycznego utworzonego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi uczestniczyły w I Festiwalu Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Sokołowie. Konkurs organizowany był przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Anny w Sokołowie pod patronatem Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego. Festiwal odbył się w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sokołowie.

Czytaj dalej

Celem spotkania było pielęgnowanie i kultywowanie pieśni wielkopostnej, wielkanocnej i pasyjnej. Promowanie i upowszechnianie dorobku w zakresie muzyki dawnej i współczesnej oraz popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Prezentacje zostały ocenione pod względem czystości intonacji, poprawności rytmicznej, poprawności harmonicznej (zespoły), dykcji oraz walorów estetycznych.

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w kategorii wiekowej szkoły podstawowe (inne instytucje) reprezentowały dwie solistki:

Zuzanna Krysiak z pieśnią „Rysuję krzyż” zdobyła Srebrny Dyplom,

Angelika Podgórska z pieśnią „Jezus daje nam zbawienie” Brązowy Dyplom,

Natomiast w kategorii szkoły ponadpodstawowe (inne instytucje):

Daria Więckowska z pieśnią „Prawda jedyna” otrzymała Srebrny Dyplom.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i otwartość na nowe doświadczenia za poświęcony czas i miłość do muzyki. Dziękujemy również naszemu instruktorowi muzyki Panu Mariuszowi Zielińskiemu za przygotowanie dzieci i rozwijanie w nich pasji do muzyki.

Dzięki muzyce nasze życie staje się piękniejsze i pełne radości…szczególnie dziś tej radości tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Serdecznie gratulujemy!

21 marca - I dzień wiosny

Kiedy ludzie widzą wiosnę💐

Ich buzie stają się radosne🌹

Kwiatek w sercu im rozkwita🌷

Kiedy wiosna wszystkich wita🌸🌼🌻🌞

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny, który przypada 21 marca (niedziela) GCK MultiOsada ma dla mieszkańców małą niespodziankę. Serdecznie zapraszamy 19 marca tj. piątek w godzinach 8:00-16:00 po darmowe filcowe breloczki uszyte specjalnie dla Was kochani.

Breloczki znajdują się na wiosennym drzewku przed budynkiem GCK Multiosada. Pamiętajmy o małych gestach w tym trudnym dla wszystkich czasie. 🌞🙂

Nowe zasady korzystania z biblioteki

Drodzy Czytelnicy, przedstawiamy Wam nowe „Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi- Gminnej Biblioteki Publicznej”.

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19

od 17 marca 2021 r. do odwołania wprowadzamy nowe zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Bibliotece Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

1. Godziny otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

2. Do odwołania Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie działać w ograniczonym zakresie. Nie będą odbywały się spotkania autorskie, imprezy, zajęcia i lekcje biblioteczne. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia w formie bezkontaktowej.

3.Do odwołania rezygnujemy z następujących usług:

– świadczenia usług xero, wydruków,

– dostępu do Internetu dla czytelników,

– udostępniania toalet czytelnikom,

– przyjmowania książek drogą darowizny od czytelników,

– korzystania z prenumeraty czasopism na miejscu,

4. Zbiory biblioteczne udostępniane będą na zewnątrz, przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w przygotowanym na ten cel punkcie przekazywania. Czytelnicy nie mogą wejść do budynku.

5. Zasady rezerwacji i zamawiania książek:

– Zamów książki przez:

* telefon 570-604-311,

* na e-mail: bibliotkamultiosada@gmail.com

* korzystając z katalogu on-line pod adresem: www.szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog z poziomu naszej biblioteki: www.biblioteka.multiosada.pl- katalog biblioteczny (po zalogowaniu się można sprawdzić dostępność książek a następnie złożyć zmówienie).

– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę w punkcie odbioru bezkontaktowego.

– Podczas odbioru zamówienia, można będzie również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej publikacji.

6. Termin zwrotu aktualnie wypożyczonych książek zostanie automatycznie przedłużony.

7. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane 7 dniowej kwarantannie. Informacja o książkach znajdujących się w kwarantannie będzie widoczna w katalogu on-line. Zwracane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczalni, po zakończeniu kwarantanny zostaną ponownie włączone do użytkowania.

8. Zwracane książki powinny być zapakowane w torby jednorazowe.

9. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji).

10. W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o powstrzymanie się przed przyjściem do naszej Biblioteki.

komunikat

BILBLIOOW związku z wprowadzonymi dodatkowymi ograniczeniami w czterech województwach w tym m.in również w mazowieckim informujemy, że w dniach 15-16.03 Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna.

Od środy 17.03 Biblioteka będzie funkcjonować wg nowych procedur (przygotowanych na podstawie rekomendacji od Biblioteki Narodowej), które opublikujemy już wkrótce.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

DSC_12686 marca 2021 Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z pracownikami uczestniczyli w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”.
Sobotnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele Parafialnym w Małej Wsi, którą celebrował ks. Edward Kuzak.

Czytaj dalej

Po wspólnej modlitwie uczestnicy obchodów zgromadzili się pod pomnikiem upamiętniającym miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

To właśnie w tym miejscu swoją ostatnią walkę zbrojną stoczyli: Sierżant Wiktor Stryjewski pseudonim Cacko, Elżbieta Kozanecka ps Basia, Jan Kłobukowski ps Janek, Ludomir Peczyński ps Władek, Wacław Michalski ps Gałązka, Zygmunt Kuliński ps Albin, Janina Samoraj ps Celinka.

W obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gminie Mała Wieś udział wzięli członkowie rodzin pomordowanych żołnierzy, terytorialni i lokalni samorządowcy na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Mała Wieś Panem Andrzejem Pielatem oraz Wójtem Gminy Mała Wieś Panem Zygmuntem Wojnarowskim, Strażacy Ochotnicy z OSP Mała Wieś i OSP Brody Duży, Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą oraz licznie zebrani mieszkańcy Gminy Mała Wieś.

Organizatorami obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach byli Panowie Marceli Szkopek i Wojciech Boratyński, którym serdecznie dziękujemy za krzewienie w nas pamięci o bohaterstwie Żołnierzy Wyklętych.

FOTOGALERIA: zobacz

11 marca - dzień sołtysa

Bez nazwy-1Drogie Panie Sołtys, Drodzy Panowie Sołtysi, z okazji Dnia Sołtysa, życzymy pozytywnych relacji z mieszkańcami i licznych inicjatyw, które będą się przekładać na rozwój sołectw. Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i pomyślności, dziękując tym samym za dobrą współpracę i wysiłek włożony w pracę na rzecz sołectw.

Wszystkiego dobrego! 🌷😊

10 marca - dzień mężczyzny

Bez nazwy-110 marca – dzień wyjątkowy, dzień mężczyzny! W Polsce święto to nie cieszy się jeszcze dużą popularnością, jednak warto w tym dniu obdarzyć swoich mężczyzn drobnym upominkiem, bądź ciepłym słowem. Data 10 marca prawdopodobnie nawiązuje do 40 męczenników z Sebasty, którzy wspominani są w kościele właśnie tego dnia. Z okazji tego Święta wszystkim Panom i tym małym i tym dużym, życzymy wszelkiej pomyślności i radości z każdego dnia. Dużo zdrowia i spełnienia marzeń oraz sukcesów w życiu zawodowym. Miłości i wsparcia każdego dnia od najbliższych osób oraz samych radosnych chwil!

Konkurs rodzinny - Baranek wielkanocny

baranekddddŚwięta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też już dziś zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do udziału w Rodzinnym Konkursie Wielkanocnym. W tym roku troszkę podnosimy poprzeczkę i zapraszamy do wykonania Baranka Wielkanocnego. Przed przystąpieniem do wykonania swojej pracy prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który dostępny jest na stronie www.multiosada.pl oraz na stronie Urzędu Gminy Mała Wieś www.malawies.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

Regulamin konkursu: Regulamin konkursu – baranek wielkanocny

Karta zgłoszeniowa: Karta zgłoszeniowa – baranek wielkanocny

8 marca - dzień kobiet

Dzień kobietDrogie Kobietki 🙂 w Dniu Kobiet mamy dla Was wiele niespodzianek!

Wyjątkowe życzenia…od wyjątkowych Panów 🙂 Zobaczcie same 🙂

Film: zobacz 

Dziękujemy za zaangażowanie: Urząd Gminy Mała Wieś, Starostwo Powiatowe w Płocku, Radny Gminy Mała Wieś Krzysztof Dębski, Radny Gminy Mała Wieś, Albin Dynarek, Straż Pożarna Mała Wieś, Instruktor muzyki w GCK MultiOsada Mariusz Zieliński, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Andrzej Jeznach, Nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Małej Wsi Piotr Jędraszczak.

Nie może zabraknąć również muzycznych życzeń od Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi 🙂 Specjalnie dla Was graja i śpiewają uczniowie naszego Ogniska Muzycznego 🙂

Film: zobacz 

A na wieczorne świętowanie z najlepszymi życzeniami specjalnie dla Was Andrzej Nowatkiewicz i Michał Stefaniak. 🙂

Film: zobacz 

Pozdrawiamy wszystkie kobiety i życzymy pięknego dnia!

Warsztaty Online - kwiat 3d

DSC_1149Sezon na kwiatki uważamy za rozpoczęty! Dziś obchodzimy Dzień Teściowej w poniedziałek Dzień Kobiet. Każdy kwiatek wręczony w tych dniach przywołuje uśmiech na twarzy…ale pamiętajmy, że kwiatki możemy również wykonać własnoręcznie. Maja one wtedy większą moc!  Przedstawiamy Wam naszą propozycję KWIATKA 3D.

Film: zobacz 

Lekcja online z uczniami SP w Małej Wsi

156675458_3783444008405142_544595078772672723_oDzisiejszym przedpołudniem pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi mieli ogromną przyjemność spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej w Małej Wsi podczas lekcji online. Porozmawialiśmy sobie o Tradycjach Wielkanocnych kultywowanych przez wszystkich katolików, jak również o tych naszych rodzinnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dziękujemy dyrektor SP w Małej Wsi Pani Kalinie Cybulskiej- Filińskiej oraz dyrektorowi Panu Andrzejowi Jeznachowi za zaproszenie i przede wszystkim zaufanie 🙂 Dziękujemy oczywiście młodzieży za wspólnie spędzone chwile i rozmowy. To był FAJNY CZAS 😊😊😊

3 marca - Międzynarodowy Dzień Pisarzy

156360288_3780265532056323_6339297305339779480_nObchodzony dzisiaj Międzynarodowy dzień Pisarzy i Pisarek ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. PEN Club to Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott. Od początku głównym celem stowarzyszenia jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie. PEN Club składa się z oddziałów lokalnych, które reprezentują swoich członków, nie kraje. Członkostwo dostępne jest dla wszystkich pisarzy, dziennikarzy, tłumaczy, historyków oraz wszystkich zaangażowanych w dziedzinę literatury niezależnie od narodowości, rasy czy religii. Polski PEN Club powstał z inicjatywy Stefana Żeromskiego w 1925 roku. Wśród założycieli znaleźli się Emil Breiter, Bolesław Gorczyński, Wacław Grubiński, Juliusz Kaden-Bandrowski, Stefan Krzywoszewski, Jan Lechoń, Jan Lorentowicz, Bronisława Neufeldówna, Edward Popoff, Józef Relidzyński i Leopold Staff. Obecnie funkcję prezesa pełni Adam Pomorski.

Wspomnijmy dziś koniecznie Patronów roku 2021: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza.

1 marca - narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

155332907_3775992575816952_4031296440534646425_nObchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi. W tym roku ze względu na panującą pandemię i ograniczenia tym spowodowane nie odbędą się uroczystość ku czci Żołnierzy Wyklętych obchodzone co roku w Starych Gałkach. Pamiętajmy jednak, że obowiązujące restrykcje nie zakazują nam pamiętać o Bohaterach. 6 marca (sobota) o godzinie 11:00 zostanie odprawiona msza świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi.

26 Lutego - Światowy Dzień dinozaura

DSC_0150Czy Dinozaury wyginęły? Otóż nie!

Dziś do Biblioteki Publicznej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada zawitał niezwykły czytelnik – Dinozaur! W ramach obchodzonego 26 lutego Światowego Dnia Dinozaura wypożyczył dla siebie książki. Was również serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej Biblioteki, aby odkryć wiele ciekawostek oraz poznać historię tych niezwykłych gadów.

Dino Was pozdrawia!

25 lutego - międzynarodowy dzień tosta

153679195_3761933157222894_5506954767941892360_oNasz ulubiony kalendarz świąt nietypowych wskazuje, że dzisiaj tj. 25 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tosta ☺️☺️☺️

Jak wiadomo, tosty nie jedno mają imię i możemy je przyrządzać na różne sposoby, w zależności od tego co lubimy i na co mamy ochotę w danej chwili.

Zatem jeśli jeszcze nie jedliście śniadania lub zastanawiacie się nad małą przekąskę przed obiadem tost będzie idealnym rozwiązaniem.

Smacznego

Msza Święta ku czci Żołnierzy Wyklętych

152751417_1529956807203141_4104934194112245938_oKolejna wyjątkowa uroczystość w Naszej Gminie niestety nie zostanie zorganizowana z uwagi na panujące ograniczenia.

Uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych z oddziału sierżanta Wiktora Stryjewskiego zostaną uczczone w dniu 6 marca br (sobota) o godzinie 11:00 w kościele w Małej Wsi mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych. Obowiązujące restrykcje nie zakazują nam pamiętać i zatrzymać się chwilę przed pomnikiem… serdecznie zachęcamy!

Pamiętajmy o Bohaterach.

Zapraszamy po darmowe maseczki do MultiOsady

DSC_1125Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! W odpowiedzi na Wasze liczne telefony i zapytania informujemy, że maseczki są już gotowe 😷😷😷
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych co dzwonili, ale każdego mieszkańca naszej Gminy, który potrzebuje maseczek. Przypominamy, że maseczki są darmowe i wydawane aż do wyczerpania zapasów.

Zgodnie z Waszymi sugestiami….mamy większe, mniejsze i nawet bardzo malutkie 🙂

Podsumowanie 29 Finału WOŚP w Małej Wsi

DSC_107929 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Już pomalutku opadają emocje z nim związane i jedno możemy stwierdzić dziś na pewno, że to był wyjątkowy i najtrudniejszy Finał WOŚP jaki przyszło nam w ostatnich latach organizować. Obowiązujące restrykcje nie pozwalały na wiele. Osób zaangażowanych było tez mniej niż w latach poprzednich, było to pewnie podyktowane obawą o zdrowie własne i swoich bliskich. Jednak pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zebrać piękną sumę.

Czytaj dalej

Wynik jaki udało się osiągnąć Sztabowi działającemu przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi podczas 29 Finału WOŚP to 24 100,00 zł. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszych niezastąpionych WOLONTARIUSZY, DARCZYŃCÓW i pracowników MultiOsady, którzy od lat tworzą Gminny Sztab WOŚP.
Podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 28 Wolontariuszy, którzy do swoich puszek uzbierali łącznie 15 585,46 zł. Nowością w tym roku były puszki stacjonarne do których można było wrzucać pieniążki już miesiąc przed Finałem. Na terenie Gminy Mała Wieś było 11 opiekunów puszek stacjonarnych (Urząd Gminy Mała Wieś, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Referat Komunalny przy UG Mała Wieś, Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie, Sklep Wielobranżowy Mariusz Ksieniewicz, Salon Fryzjersko-kosmetyczny „Babski Raj”, Hurtownia Chemiczna „Piosyl” Sylwia Chorębiewska, Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska), którzy zasili nasz Sztab kwotą 3379,58 zł.
12 puszka stacjonarna znajdowała się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Kwota uzbierana przez MultiOsadę  to 5134,96 zł (sprzedaż gadżetów WOŚP i fantów od darczyńców, góra grosza, wsparcie od Sklepu Spożywczo- Przemysłowego Elżbieta Sęp oraz Kawiarenka SKW MALW w dniu finału-352,00zł).
Jak zawsze mogliśmy liczyć na bezinteresowną pomoc Banku Spółdzielczego w Małej Wsi- zawsze z uśmiechem przyjmują naszą zbiórkę i bez pobierania żadnych opłat przekazują ją na konto główne Fundacji WOŚP, za co bardzo dziękujemy. Ogromnym wsparciem ofiarowali nas również nasi mali i duzi artyści. Z uwagi na zakaz organizacji zgromadzeń, nie mogliśmy zorganizować koncertu, ale dzięki ich dobrym sercom i przede wszystkich chęciom, nagraliśmy filmiki, które sukcesywnie publikowane były na naszym kanale YouTube i stronie FB. Dziękujemy uczniom ogniska muzycznego GCK MultiOsada(Janek, Angelika, Amelka, Zuzia) i instruktorowi Panu Mariuszowi Zielińskiemu oraz Panu Andrzejowi Nowatkiewiczowi i Panu Michałowi Stefaniakowi- dzięki Wam to był super muzyczny dzień!
To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. DZIĘKUJEMY! Jesteście wspaniali!!

Podczas tegorocznego Finału, Czterech Wolontariuszy osiągnęło wyniki zbiórki powyżej 1000,00zł, byli to:
1. Magdalena Drajkowska- 2048,46 zł
2. Adam Grzelak- 1436,11 zł
3. Hubert Damaziak- 1305,13 zł
4. Miłosz Dynarek- 1021,11 zł

Wolontariuszka z najwyższą kwotą zbiórki nagrodzona została wyjątkową nagrodą, która wręczona została podczas skromnego spotkania w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.  Nagrodę i podziękowania osobiście przekazali Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Pan Andrzej Pielat, Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski oraz w imieniu Sztabu Gminnego i MultiOsady Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak.

Czas pandemii wpłynął na organizację finału WOŚP w Naszej Gminie. Z wielu planów musieliśmy się wycofać i zastąpić nasze pomysły innymi. Razem jednak udowodniliśmy, że ograniczone możliwości organizacji wydarzeń, restrykcje dotyczące gromadzenia się, nie są przeszkodą…niezależnie od warunków można grać i pomagać z głową! Wystarczy tylko CHCIEĆ!!! DZIEKUJEMY!!!

14 Lutego - Walentynki

149353953_3724965077586369_5153859883054057728_oKochani z okazji WALENTYNEK składamy Wam najlepsze życzenia…życzymy Wam ogrom miłości nie tylko na Walentynki ale na całe życie! Bądźcie dla siebie dobrzy, wyrozumiali i przede wszystkim bądźcie wsparciem dla tej drugiej osoby każdego dnia ❤❤❤

Czytaj dalej

Mamy dla Was mały KONKURS!!! Każdy kto polubi nasz post na Facebooku, udostępni go, zaprosi do zabawy 3 osoby oraz napisze w komentarzu za co lubi MultiOsadę weźmie udział w losowaniu nagrody – wyjątkowego czekoladowego serca. Losowanie zwycięzcy zostanie uwiecznione na nagraniu, które opublikujemy w poniedziałek do godz.12.00. Na Wasze komentarze czekamy do poniedziałku do godz. 10.00. Liczymy na Waszą Kreatywność 🙂

Post konkursowy: zobacz 

A dla tych co jeszcze nie zdążyli kupić walentynkowego upominku mamy propozycję! Wykonajcie sami słodkie serduszko dla swojej drugiej połówki. PAMIĘTAJCIE! Prezent wykonany własnoręcznie ma większą moc i liczy się podwójnie 🙂

Film Warsztaty: zobacz 

Aby spędzić 14 lutego w miłej atmosferze zachęcamy również do wysłuchania utworów Bartłomieja oraz Angeliki, przygotowanych w naszym ognisku muzycznym. Zachęcamy!

Film Bartłomiej: zobacz, zobacz 

Film Angelika: zobacz 

11 lutego - tłusty czwartek

148836877_3721922214557322_2774447355396609689_oTłusty Czwartek dzień rozpusty! Każdy wcina pączek tłusty I nie ważna jest figura kiedy w domu pączków góra I faworek też być musi swym wyglądem również kusi Każdy zjada ile zdoła i o więcej ciągle woła My kalorii dziś nie liczymy i Smacznego Wszystkim Życzymy😊🍩

p.s. Nasze faworki nie koniecznie idealne ale zrobione własnoręcznie z uśmiechem i sercem ❤❤❤

29 Finał WOŚP - Podziękowania

147815381_3717350445014499_7979493229714221569_oJuż pomalutku opadają emocje związane z 29 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynik jaki osiągnęliśmy podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi to przede wszystkim praca i zaangażowanie naszych niezastąpionych WOLONTARIUSZY. To dzięki nim udało się uzbierać piękną kwotę 24 100,00 zł.

Czytaj dalej

Podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 28 Wolontariuszy oraz 12 opiekunów Puszek Stacjonarnych. To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. DZIĘKUJEMY! Jesteście wspaniali!! Podczas tegorocznego Finału, Czterech Wolontariuszy osiągnęło wyniki zbiórki powyżej 1000,00zł. 1. Magdalena Drajkowska- 2048,46 zł 2. Adam Grzelak- 1436,11 zł 3. Hubert Damaziak- 1305,13 zł 4. Miłosz Dynarek- 1021,11 zł. GRATULUJEMY i dziękujemy!!! W tym roku po raz pierwszy nagrodzony został Wolontariusz z najwyższa kwotą zbiórki. W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Magdalenę Drajkowską, w celu osobistego podziękowania i wręczenia nagrody specjalnej przez Przewodniczącego Rady Gminy Mała Wieś Pana Andrzeja Pielata, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Panią Ewę Stefaniak. DZIEKUJEMY!!!

"Nasza Gmina Nasze Miejsce"

147440949_3714885865260957_4780413315396297154_oInformujemy, że zostało przygotowane dla Państwa kolejne wydanie biuletynu gminnego. Broszury dostępne są już w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi oraz Urzędzie Gminy Mała Wieś. Sukcesywnie rozdysponowywane są również w sklepach na terenie Naszej Gminy. W 20 numerze gazetki gminnej “Nasza Gmina Nasze Miejsce” przeczytają Państwo m.in. o budżecie Gminnym, stawkach podatku, zrealizowanych inwestycjach w 2020 roku czy również opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Są również ciekawostki kulturalne i wieści ze szkół. Wersja elektroniczna będzie wkrótce dostępna na stronie: zobaczZapraszamy do lektury 🎄🎄🎄

Gmina Mała Wieś Pod Biało - Czerwoną

147465303_3714810775268466_6819876157771531312_oDrodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Dziękujemy za Wasze głosy- to dzięki oddanym przez Was głosom Gmina Mała Wieś zakwalifikowała się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” (zakup i montaż masztu z biało-czerwona flagą). Na oficjalnej stronie PROJEKTU zobacz jest zaznaczone, że w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacja finałowego etapu projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy, co oczywiście jest zasadne i zrozumiałe przez nas. MIESZKAŃCY Gminy Mała Wieś- DZIĘKUJEMY!!! ❤❤❤

3 lutego - dzień ciasta marchewkowego

DSC_0176Kochani znacie nas i wiecie, że lubimy obchodzić różne święta w szczególności te z kalendarza świąt nietypowych😊 i tak właśnie dziś tj. 3 lutego obchodzony jest Dzień Ciasta Marchewkowego😊. Może skusicie się i upieczecie tak jak my pyszne ciasto😊. Jeśli tak zachęcamy Was serdecznie do zrobienia zdjęć swoich słodkich wypieków i wstawiania ich pod naszym postem. Smacznego!

29 finał WOŚP - oficjalny wynik!

145115668_3699307106818833_2339540385003308138_oZ ogromną radością informujemy, że ostateczna kwota 29 Finału WOŚP w Małej Wsi wynosi 24 100,00 zł ❤

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i Darczyńcom…to wszystko dzięki Wam, dzięki Waszej pomocy i ofiarności. Ten finał był wyjątkowo trudny dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku!!! DZIĘKUJEMY ❤❤❤❤❤❤

Oczywiście przygotujemy dla Was szczegółowe rozliczenie…ale dajcie nam chwilkę 🙂

29 finał WOŚP - kwota deklarowana

144494914_3695037767245767_3923019856447814243_oDziękujemy Wszystkim Wolontariuszom i Darczyńcom za wspólne granie podczas tego trudnego FINAŁU!!! Kochani Dzięki WAM zebraliśmy bardzo zadowalającą kwotę (nie sądziliśmy że będzie aż tak dobrze). Oficjalny wynik podamy niebawem…ale już teraz możemy Wam zdradzić, że przekroczyliśmy kwotę 20 tyś zł ❤❤❤ DZIĘKUJEMY ❤❤❤

29 finał WOŚP - koncert online

thumbnail (2)Kochani!!! 29 Finał WOŚP jest inny niż wszystkie…obowiązujące ograniczenia nie dają nam dużych możliwości 🙁 Ale jesteśmy!!! Jesteśmy dla Was..jesteśmy dla WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej! Zamiast koncertów na żywo mamy dziś przygotowane dla Was nagrania uczniów naszego ogniska muzycznego oraz coś na taneczną nutę od Andrzeja i Michała 😃 Wystarczy już tych zmartwień i trosk…dziś zapominamy o tym co złe i otwieramy swoje serca dla WOŚP!!! Zachęcamy do obejrzenia naszego Wośpowego koncertu w kilku filmach, znajdujących się poniżej:
Film Andrzej i Michał cz 1: zobacz , cz 2: zobacz
Film Angelika: cz 1: zobacz, cz 2: zobacz
Film Jan: zobacz
Film Amelia: zobacz
Film Zuzanna: zobacz
Film Światełko do nieba: zobacz 

Zachęcamy do wysłuchania! Siema!

29 finał WOŚP - Sztab przy GCK MultiOsada

142791013_3684903954925815_4197071950351287338_oFinał WOŚP już w najbliższą niedzielę.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ten finał będzie inny niż WSZYSTKIE. W czasach kiedy jest więcej ograniczeń niż możliwości nie liczymy niestety na rekordowe zbiórki. Ale nie poddajemy się! Zagramy z głową…bezpiecznie i rozważnie!!!

Najbardziej żałujemy, że nie możemy dla Was zorganizować uwielbianych przez wszystkich licytacji, niestety na FB zgodnie z wytycznymi Głównego Sztabu WOŚP nie mogą być one przeprowadzane, więc oczywiście nie pozostaje nam nic innego jak przyjąć obowiązujące zasady! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nabyciem gadżetów WOŚP i Voucherów w dniu FINAŁU do MultiOsady. Nasz sklepik będzie czynny od 12.00 do 18.00. Prosimy również o życzliwość dla naszych WOLONTARIUSZY ❤❤❤

Przedstawiamy plakat- obrazujący wszystko to co w ostatnim czasie jest udostępniane na naszych profilach.

POMIMO TRUDNOŚCI, POMIMO OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ JESTEŚMY CAŁYM SERCEM Z WOŚP!!!

28 finał WOŚP - ważna informacja dla wolontariuszy!

142776439_3683773431705534_6251892458685670452_oKochani wolontariusze mamy już całą „wyprawkę” dla Was:) Każdy wolontariusz otrzyma indywidualny identyfikator, puszkę oraz gadżety od Play- smycz, flagę z której można zrobić worek bądź pelerynę oraz trzy maseczki. Niestety w tym roku nie możemy zrobić tzw. „odprawy” ze służbami mundurowymi dlatego otrzymacie od nas jeszcze regulamin wolontariusza oraz kilka informacji o zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy. Prosimy przeczytajcie go uważnie i zastosujcie się do wytycznych. Serdecznie zapraszamy po indywidualny odbiór wszystkich gadżetów w dniu 28 i 29 stycznia tj. czwartek oraz piątek do GCK MultiOsada w godzinach 8:00-16:00. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 570-604-310. Jednocześnie informujemy, że każdy wolontariusz jest zobowiązany rozliczyć się z zebranych pieniędzy w dniu Finału tj. 31 stycznia (niedziela) w godz. 12:00-18:00 w siedzibie Sztabu – budynek GCK MultiOsada ul. Warszawska 31.

Siema!

Wyniki konkursu "Ulepimy dziś bałwana?"

142287699_3678643978885146_6266846212893887746_oKochani, przedstawiamy oficjalne wyniki konkursu na NAJŁADNIEJSZEGO BAŁWANKA ☃⛄☃. Sądzimy, że Wy doskonale już znacie zwycięzców ale formalności muszą być dopełnione. Informujemy, że I, II i III miejsca w konkursie zajęli:
I- Zuzanna Szulc zdobywając 854 głosy (zdjęcie nr 27)
II- Mikołaj Kowalczyk zdobywając 721 głosów (zdjęcie nr 19)
III- Maja i Natalia Klus, Michalina Olejniczek i Weronika Latarska zdobywając 512 głosów (zdjęcie nr 18).

Gratulujemy zwycięzcom jak również wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiętajcie, że tu głównie chodziło o fajną zabawę na świeżym powietrzu. Ogromne podziękowania wędrują także w stronę wszystkich głosujących- dziękujemy! Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. W załączeniu do postu przedstawiany screeny wszystkich zdjęć z godziny 18.00

29 Finał WOŚP - góra grosza

Góra grosza wośpMoi drodzy zachęcamy do wsparci 29 Finału WOŚP poprzez tzw. GÓRĘ GROSZA 💰Informujemy, że możecie przynieść uzbierane monety do Sztabu mieszczącego się przy GCK MultiOsada w Małej Wsi w dniach:

pon.-pt. w godzinach 8:00-16:00 oraz w Dniu Finału tj. 31 stycznia w godzinach 12:00-18:00. Pieniążki zasilą naszą Puszkę Stacjonarną.

Pamiętajcie każdy mały gest ma znaczenie! W tym roku gramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Siema!

21 i 22 stycznia - dzień babci i dziadka

DZIEŃ BABCI I DZIADKAŚwiat się zmienia, ale nie zmienia się jedno – miłość babci i dziadka.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego dobrego! 😍 

29 finał WOŚP - Zachęcamy do przekazywania fantów!

DSC_0859Kochani! Przedstawimy Wam fanty, które zgromadziliśmy na 29 Finał WOŚP❤. Fanty będzie można nabyć w sklepiku WOŚP w naszym Sztabie mieszczącym się w GCK MultiOsada podczas Finału w dniu 31 stycznia (niedziela) w godzinach 12:00-18:00. Serdecznie zachęcamy darczyńców do przekazywania gadżetów w postaci: rękodzieła, kalendarzy, książek, gier, maskotek, voucherów na usługi lub innych przedmiotów na ten szczytny cel jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fanty przyjmujemy w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00. Kontakt telefoniczny do Sztabu 570-604-310.

Gramy z radością!

Fotorelacja: zobacz 

70 audiobooków dostępnych bezpłatnie!

527-1693Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl. Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu i wybrać audiobook w formacie MPEG. Przygotowano utwory, które dotychczas nie były dostępne w postaci audiobooka. Wśród propozycji klasyka literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens). W polona.pl można posłuchać dzieł m.in. Ignacego Krasickiego, Joanny Papuzińskiej, Janusza Korczaka, Bolesława Leśmiana, Gabrieli Zapolskiej, Elizy Orzeszkowej, Josepha Conrada, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego czy też Cypriana Kamila Norwida .

Pełna lista audiobooków: zobacz 

Ulepimy dziś bałwana? Głosowanie...czas start!

140295126_3657466687669542_6015713460535885415_nSerdecznie wszystkim dziękujemy za przesłane zdjęcia Bałwanków… miło zaskoczyła nas ich ilość…fajnie, że jesteście ☃☃☃ Nie pozostało nam teraz nic innego jak wybrać najfajniejszego Bałwanka, a tym samym zwycięzcę konkursu ☺☺☺ Zasady są bardzo proste! Zdjęcia, które do niedzieli tj. do 24 stycznia, do godziny 18.00 zdobędą największą ilość polubień na stronie Facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada wygrywają. Walczymy o I, II i III miejsce  Wszystko w Waszych rękach…ale nie zapominajcie, że to po prostu zabawa i prosimy o zdrową rywalizację ☺☺☺ Głosowanie…CZAS START!!!

Fotorelacja: zobacz 

19 stycznia - Międzynarodowy Dzień Popcornu

139965356_3661662593916618_4105496599076910012_oKochani! Czy wiecie, że 19 stycznia zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Popcornu  Z tej okazji GCK MultiOsada przygotowała darmowy popcorn dla każdego kto nas odwiedzi w dniu dzisiejszym. Czytelnicy odwiedzający Bibliotekę także zostaną poczęstowani popcornem.Zapraszamy do godziny 16:00 lub do wyczerpania zapasu Przybywajcie!

18 stycznia - Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora najsłynniejszego misia świata, amatora miodku mieszkającego w Stumilowym Lesie stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Cytaty pochodzące z bajki poświęconej temu bohaterowi są uważane za kultowe i zapewne każdy z nas ma swój ulubiony. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka to dobra okazja do przypomnienia sobie ich…dlatego zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi ulubionymi cytatami Kubusia Puchata i zamieszczenie ich w komentarzach pod postem na stronie Facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada.

Film: zobacz 

Ferie z MultiOsadą - warsztaty online nr 3

DSC_0106Za oknem biało i mroźnie…w końcu mamy tak długo oczekiwaną zimę ⛄ Zapraszamy Was do wykonania razem z nami Zimowego Witrażu ☃⛄☃ Na końcu filmiku czeka na Was niespodzianka! Jaka? Zobaczcie sami, oglądajcie uważnie! 

Film: zobacz 

Ulepimy dziś bałwana?

138345291_3645744205508457_4463847120772331717_nCzy Was też tak bardzo bardzo cieszyły wczorajsze opady śniegu? W końcu mamy zimę…na która tak z utęsknieniem czekaliśmy  Kochani macie jeszcze kilka dni ferii zimowych, wykorzystajcie je na zabawę na świeżym powietrzu. Nie siedźcie cały dzień przed komputerami i TV! My gorąco zachęcamy i małych i dużych do ulepienia BAŁWANA i wspólnej zabawy w konkursie. ☃️⛄️☃️ Zwycięzcę konkursu wybierzemy za pomocą głosowania na Facebooku ☺️☺️☺️

Zima ma swoje uroki! ☃️⛄️☃️ Zaskoczcie nas swoją kreatywnością ☃️⛄️☃️

Ferie z MultiOsadą - warsztaty online nr 2

DSC_0791Czas karnawału to niezwykły okres w ciągu roku, pełen koloru, zabawy i radości, dlatego przygotowaliśmy dla Was niezwykłe warsztaty, barwne i kolorowe. Stwórzcie swoją maską karnawałową razem z nami! A może przy okazji dacie się namówić w końcu na mały konkurs? Do wygrania koszulka MultiOsady  Obejrzyjcie filmik…wszystkiego się z niego dowiecie

Film: zobacz 

29 finał WOŚP - gadżety dla wolontariuszy

137572071_1523089428081875_4869207114725454592_oKolejna paczka orkiestrowych gadżetów zawitała do naszego Sztabu!😀❤️

Są to piękne, kolorowe maseczki i smycze dla naszych niezastąpionych wolontariuszy.❤️

O terminie odbioru gadżetów, puszek oraz identyfikatorów poinformujemy Was kochani już niebawem😀❤️

Ferie z MultiOsadą - Warszaty online nr 1

DSC_0773Takich ferii chyba nie pamięta nikt…nie mamy na myśli nawet tego, że pogoda za oknem ferii nie przypomina choć w najmniejszym stopniu a niestety to że obowiązujące restrykcje nie pozwalają nam Was do siebie zaprosić. Wspominamy dziś z sentymentem Ferie z MultiOsadą z kilku ostatnich lat…wspólne wyjazdy do teatru, wspólne seanse filmowe, gry, warsztaty, ogniska, spektakle i koncerty animacyjne…było u nas gwarno i zawsze cieszyliśmy się kiedy w pośpiechu dostawialiśmy stoły i krzesła gdy frekwencja przewyższala nasze najśmielsze oczekiwania. Nawet nie wiecie jak za Wami tęsknimy!!! ❤❤❤ W tym roku chcemy Wam zaproponować wspólną zabawę w formie filmików instruktażowych (tylko tyle na razie możemy)☃️☃️☃️ Znamy Waszą kreatywność i liczymy na wspólną zabawę…obejrzyjcie filmik do końca…i? No właśnie tam będzie odpowiedź co dalej należy zrobić. 🙈🙈🙈

Film: zobacz

Informacja

135584099_3625165480899663_5645386521916798905_nKochani!!! Ktoś nam zrobił psikusa i zgłosił że użytkownik konta facebook GCK MultiOsada jest za młody żeby z niego korzystać i niestety zostaliśmy zablokowani…wysłaliśmy dokumenty do weryfikacji ale to niestety może potrwać😪😪😪 Dlatego prosimy bądźcie z nami na stronie facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi i jak możecie zapraszajcie znajomych do polubienia naszej strony ( zasięg GCK MultiOsada był dużo dużo większy)…całe szczęście że prowadziliśmy równocześnie i stronę i konto MultiOsady 😒

29 Finał WOŚP - sztab przy GCK Multiosada w Małej Wsi

131344514_1502521270138691_214079989452716242_oKochani Sztab #4631 działający przy GCK MultiOsada cały czas pracuje. Dziś chcemy uchylić rąbka tajemnicy i udostępniamy zdjęcia fantów, które będzie można kupić w naszym sklepiku mieszczącym się w budynku MultiOsady podczas 29 Finału w dniu 31 stycznia 2021r.❤️ Jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę wesprzeć nas poprzez przekazanie fantów do sklepiku serdecznie zapraszamy❤️ Wszelkich informacji udzielamy pod nr. tel 570-604-310❤️SIEMA!❤️

Fotorelacja: zobacz 

Szczęśliwego Nowego Roku!

134086001_3612298255519719_6289701629515734421_oSzczęśliwego Nowego Roku 2021 oraz udanej i bezpiecznej zabawy sylwestrowej życzy Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak wraz z pracownikami.

informacja

134502230_3612237712192440_3723779509195936691_oINFORMUJEMY, że w dniu 31.12.2020 r. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą czynne do godziny 14.00. ZAPRASZAMY 😊

zapraszamy po odbiór nagród

133857526_3605704456179099_5735065680246471642_oSerdecznie zapraszamy uczestników konkursu pn. “Drzewko Bożonarodzeniowe” po odbiór nagród od dnia 28.12.2020 w godzinach 8:00-16:00. Z uwagi na obowiązujące restrykcje wynikające z sytuacji epidemiologicznej rozdanie nagród odbędzie się w formie indywidualnej. Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel: 570-604-310 w celu ustalenia indywidualnej godziny odbioru nagrody. Dla każdej rodziny biorącej udział w konkursie przygotowany został dyplom oraz mały upominek.

Wesołych Świąt!

133129956_3596977270385151_1134983280365143773_nNiech nadchodzące Święta niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego roku. W tych wyjątkowych dniach chcemy życzyć wiele zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań, zdrowia, serdeczności i spokoju.

Wesołych Świąt życzy MultiOsada 🙂

Wyniki konkursu „Drzewko Bożonarodzeniowe”

131923716_3581065955309616_2410315466081906325_oWszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia, z utęsknieniem czekamy na choinkę, kolędy i pierwszą gwiazdkę na niebie w wigilijny wieczór. Chcąc jeszcze bardziej przybliżyć ten świąteczny czas w sercach mieszkańców Gminy Mała Wieś, zaprosiliśmy ich razem z rodzinami do udziału w konkursie na wykonanie Drzewka Bożonarodzeniowego. Drzewko musiało być wykonane własnoręcznie przez uczestników konkursu, tj. rodzinę jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału, technika była zupełnie dowolna. Niedopuszczalne było użycie elementów gotowych z seryjnej produkcji.

Czytaj dalej

Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie: Proboszcz Parafii Orszymowo ks. Grzegorz Jendrzejewski; Proboszcz Parafii Mała Wieś ks. Edward Kuzak; Proboszcz Parafii Kępa Polska ks. Tomasz Milewski;

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem, wszystkie prace są tak piękne i wyjątkowe, że trudno było podjąć ostateczną decyzję. Podczas oceny prac Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Spotkanie jury odbyło się w formie indywidualnej z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologiczno-sanitarnych.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Gołębiowskich z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Andżelika Konopka

II miejsce- Rodzina Jóźwik z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Magdalena Jóźwik

III miejsce- Rodzina Koper z Bród Dużych – reprezentant rodziny Pani Marianna Koper

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego świątecznego konkursu. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Z uwagi na obowiązujące restrykcje wynikające z sytuacji epidemiologicznej rozdanie nagród odbędzie się w formie indywidualnej. Zapraszamy każdą z rodzin po odbiór nagród od dnia 28.12.2020 w godzinach 08:00-16:00. Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 570-604-310 w celu ustalenia indywidualnej godziny odebrania nagrody.

Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej za poświęcony czas oraz zaangażowanie.

W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Rodzina Szymańskich z Niździna – reprezentant rodziny Pani Elżbieta Szymańska

2. Rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

3. Rodzina Nowatkiewicz z Nakwasina – reprezentant rodziny Pani Urszula Nowatkiewicz

4. Rodzina Araucz z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pan Krzysztof Araucz

5. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Magdalena Pielat

6. Rodzina Piegat z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Agnieszka Piegat

7. Rodzina Szulc z Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

8. Rodzina Kamińskich z Kiełtyk – reprezentant rodziny Pani Anna Kamińska

9. Rodzina Jażdżyk z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Edyta Jażdżyk

10. Rodzina Boszko – reprezentant rodziny Pani Dorota Boszko

11. Rodzina Jóźwik z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Magdalena Jóźwik

12. Rodzina Koper z Bród Dużych – reprezentant rodziny Pani Marianna Koper

13. Rodzina Araucz z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Anna Araucz

14. Rodzina Opała z Niździna – reprezentant rodziny Pani Marzena Opała

15. Rodzina Gołębiowskich z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Andżelika Konopka

16. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Beata Pielat

17. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Małgorzata Pielat

18. Rodzina Damaziak z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Sylwia Damaziak

19. Rodzina Małkiewicz z Perek – reprezentant rodziny Pani Aneta Małkiewicz

20. Rodzina Krzemińskich z Chylina – reprezentant rodziny Pani Monika Krzemińska

21. Rodzina Sałata z Podgórza – reprezentant rodziny Pani Emilia Sałata

22. Rodzina Krystek z Starych Święcic – reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

23. Rodzina Jendrzejewskich z Nowych Święcic – reprezentant rodziny Pani Anna Jendrzejewska

Serdecznie wszystkim gratulujemy. Zdjęcia wszystkich prac przedstawiamy w linku poniżej.

Fotorelacja: zobacz

Świąteczny koncert kolęd

DSC_0704“Święty czas, to radosny czas. Zobacz ile serca jest w nas…” Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Koncertu Kolęd wyśpiewanego i zagranego prosto z serca przez uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Niestety obowiązujące restrykcje podyktowane obecną sytuacją epidemiologiczna nie pozwoliły nam zaprosić publiczności i na widowni gościła jedynie kamera, która zarejestrowała dla Was to wyjątkowe spotkanie, które z ogromną przyjemnością Wam prezentujemy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i ciężką pracę oraz rodzicom za zaufanie i miłą współpracę. Podziękowania kierujemy również do naszego instruktora Pana Mariusza Zielińskiego- dziękujemy na zaangażowanie i ogromne muzyczne serce, które zaraża miłością do muzyki. ❤☃🌲

Film cz 1: zobacz 

Film cz 2: zobacz 

Warsztaty online - zróbmy sobie skrzata

DSC_0607Ostatnie dni to taki troszkę zwariowany czas…na wykonanie zaplanowanych zadań zaczyna braknąć czasu i zaczyna nas ogarniać przedświąteczna gorączka. Mamy do Was małą prośbą…zwolnijcie na chwilę bo energia przyda się również podczas Świąt 🌲☃⭐My najlepiej odpoczywamy podczas kreatywnych zadań i Was również do tego zachęcamy. Przygotowaliśmy dla Was krótki filmik, jak szybko i łatwo wykonać Swojego Świątecznego Skrzata, który na pewno będzie cieszył Wasze oczy. Zapraszamy do wspólnej zabawy 🌲☃⭐

Film: zobacz

przedłużamy rejestrację wolontariuszy!

Zostań wolontariuszemKochani w związku z przesunięciem terminu 29 Finału WOŚP na 31 stycznia 2021 roku informujemy, że mamy możliwość PRZEDŁUŻENIA REJESTRACJI WOLONTARIUSZY do dnia 4 STYCZNIA. Wszelkie informacje pod nr tel: 570-604-310. Zachęcamy do czynnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

UWAGA! ZMIANA TERMINU FINAŁU WOŚP!

132199919_1507346006322884_6434738152441469116_nZ uwagi na nowe obostrzenia wprowadzone przez Rząd w okresie od 27 grudnia do 17 stycznia termin Finału WOŚP 2021 zostaje przełożony na 31.01.2021

ZAGRAMY Z GŁOWĄ!!!

29 finał WOŚP - sztab przy gck Multiosada w Małej Wsi

131891020_1503344353389716_976194823437175126_oKochani już są! Sztabowe Puszki Stacjonarne! Z radością informujemy, że już od dziś możecie wspierać Nasz Sztab poprzez zbiórkę pieniędzy do Sztabowych Puszek Stacjonarnych. W Naszym Sztabie zostało zarejestrowanych aż 12 Puszek Stacjonarnych, znajdują się one w następujących punktach:

Czytaj dalej

1. Sklep Wielobranżowy Mariusz Ksieniewicz

2. Gminne Centrum Kultury MultiOsada

3. Urząd Gminny Mała Wieś – Referat Komunalny

4. Urząd Gminy Mała Wieś

5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małej Wsi

6. Samorządowe Przedszkole Mała Wieś

7. Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie

8. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie

9. Babski RAJ Salon fryzjersko-kosmetyczny

10. Hurtownia Piosyl Mała Wieś

11. Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak

12. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska

To właśnie w tych miejscach w dniach 15.12.2020 – 31.01.2021 możecie bezpośrednio wrzucać pieniądze. Każda Sztabowa Puszka Stacjonarna zbiera pieniądze tylko do puszki kwestarskiej w lokalu, na który uzyskała zgodę na kwestę a nad jej bezpieczeństwem czuwa powołany Opiekun. Pieniądze zebrane w Sztabowych Puszkach Stacjonarnych będą rozliczone w dniu 29 Finału WOŚP tj. 31 stycznia 2021 w Sztabie #4631 działającym przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada. Zachęcamy do zbiórki. Pamiętajcie, liczy się każdy grosz! To mały gest! Pomagajmy! Siema! ❤❤❤

Informacja

131895701_3578081418941403_1383214923695837902_oSzanowni Państwo! Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr12/2020 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 05.11.2020r dnia 24 grudnia 2020r (Wigilia – czwartek) GCK MultiOsada wraz z Bibioteką Publiczną będą nieczynne.

Mała książka - wielki człowiek

131254790_3563387063744172_4213324892375642138_oKochani! Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Celem kampanii realizowanej przez Instytut Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Na każdego przedszkolaka czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Pierwsi mali czytelnicy mieli już okazję odebrać swoje Wyprawki Czytelnicze i dzielnie zbierają naklejki aby dostać niezwykłe nagrody.

Czytaj dalej

Poniżej przedstawiamy procedury jak przystąpić do akcji:

* należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę,

* poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,

* zapisać dziecko do biblioteki,

* wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Dajmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki.

* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętajcie o zabraniu KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.

* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie! W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 570-604-311.

Mikołajki 2020

6130775948_3556547584428120_4470726238232682408_o grudnia jak wiecie Mikołaj chodzi po świecie i …. rozdaje prezenty. Czasem tak niewiele potrzeba aby wywołać uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych bo czy nie jest przyjemnie dostać mały upominek właśnie tego dnia. W poniedziałkowe przedpołudnie Mikołąj wraz z Mikołąjową (w te role wcielili się pracownicy GCK MultiOsada w Małej Wsi) wyruszyli z workiem pełnym niecodziennych prezentów na teren gminy. W tym roku prezentami były piękne kolorowe maseczki z motywem świątecznym uszyte właśnie przez pracowników MultiOsady. Bardzo się cieszymy, że nasze prezenty Wam się podobały Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi. Ps. Do zobaczenia za rok

Mikołajowa poczta

130408991_3552943481455197_6621519790735963909_oCzy ktoś z was jeszcze nie wysłał listu do Świętego Mikołaja? Jeśli tak, to informujemy, że w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada jest specjalna skrzynka pozostawiona przez pomocników Świętego Mikołaja “MIKOŁAJOWA POCZTA” do której można wrzucać listy ze swoimi życzeniami. Pamiętajcie, że list do Mikołaja trzeba koniecznie napisać, bo jeśli się tego nie zrobi, Mikołaj może zapomnieć, że miał przyjść z prezentami. List musi być konkretny, rzeczowy i niezbyt długi – przecież Mikołaj ma dużo listów do przeczytania. Pamiętajcie też o ozdobieniu listu jakimś rysunkiem lub wyklejanką – św. Mikołaj na pewno się ucieszy. Koniecznie poproście rodziców o pomoc przy pisaniu listu. Kiedy list będzie już gotowy należy udekorować kopertę, jako adresata wpisać:✉ Santa Claus Office FIN-96930 Napapiiri Rovaniemi Finland przyjść z nim do MultiOsady i wrzucić do specjalnego pudełka – naszej POCZTY MIKOŁAJOWEJ. 

UWAGA! W tym roku skrzyneczka znajduje się przy wejściu do Biblioteki Publicznej.

Ps. Śpieszcie się, do Świąt Bożego Narodzenia pozostało tylko 17 dni!! Pozdrawiamy hoł hoł hoł…

29 finał WOŚP - sztab przy gck Multiosada w Małej Wsi

129199438_1493527491038069_1757474367808365601_oKochani, prace naszego Sztabu nabierają tempa❤️ Dopinamy ważne kwestie, rejestrujemy wolontariuszy, przeprowadzamy ważne rozmowy, dzieje się. ❤ A dziś dotarła do nas paczka z Fundacji, a w niej piękne, kolorowe puszki z grafiką 29 Finału, z którymi 10 stycznia na ulicach naszej Gminy spotkacie naszych Wolontariuszy❤️ Więcej szczegółów już niebawem! SIEMA!

Ps. 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, jest to idealny moment, aby podziękować wszystkim małym i dużym wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie jakie wkładacie w swoją pracę. Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc, którą niesiecie. Do zobaczenia na 29 Finale WOŚP! ❤️

Zimowe nowości wydawnicze

129228833_3539602909455921_3029542635924600503_oKochani! Dotarły do nas nowości wydawnicze. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż tematyka książek jest bardzo różnorodna. Książka to idealna alternatywa na długie grudniowe wieczory. Serdecznie zachęcamy do wypożyczania książek, gdyż od 1 grudnia Biblioteka Publiczna działająca przy GCK MultiOsada wznawia obsługę bezpośrednią czytelników. Obowiązują zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych, które wprowadzone zostały w maju br. w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zakup zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Mikołajkowy spektakl on-line

129097616_3536746253074920_2162363174736596101_oSerdecznie zapraszamy naszych milusińskich na Mikołajkowy Spektakl on-line GDZIE JEST MIKOŁAJ ☃️

Spektakl zostanie wyświetlony na kanale YouTube i będzie dostępny od 5 grudnia od godziny 16.00 do 6 grudnia do godziny 16.00. Link do spektaklu udostępnimy w sobotę

Serdecznie zapraszamy do wirtualnego spotkania z Mikołajem

30 listopada - andrzejki

128491149_3534538676629011_8029772695864163331_o30 listopada to magiczny wieczór wróżb. Niestety rok 2020 jest wyjątkowo ciężki dla nas i nie możemy się spotkać z Wami osobiście ale gorąco zachęcamy do wróżb w gronie rodzinnym. Jeżeli lubicie zabawy andrzejkowe tak jak my umieśćcie pod postem zdjęcie z wykonywanych przez Was wróżb. Liczymy na Was

Czytaj dalej

W wieczór andrzejkowy organizowanych jest wiele zabaw, które możemy przygotować także we własnym domu. Tradycyjnie w andrzejki wróżą sobie panie – zwłaszcza te niezamężne. Dawniej wróżby andrzejkowe odprawiano wyłącznie w charakterze matrymonialnym, a niezamężne panny mogły dowiedzieć się czy w tym roku wyjdą za mąż lub kim będzie ich przyszły mąż Początkowo wróżby na andrzejki wykonywane były indywidualnie i w odosobnieniu, z czasem jednak przybrały formę zbiorową, zabawową i mniej przywiązaną do treści wróżby. Czy pamiętacie jakie są najpopularniejsze wróżby andrzejkowe? Poniżej informacja dla przypomnienia

– Lanie wosku – to najbardziej popularny zwyczaj w andrzejki. Gorący wosk ze świecy wlewamy przez dziurkę od klucza na powierzchnię wody. Uzyskany kształt trzeba skojarzyć z jakimś symbolem i sprawdzić jego znaczenie.

– Losowanie przedmiotów – do woreczka należy włożyć przedmioty o znaczeniu symbolicznym. Może to być różaniec, który symbolizuje stan zakonny, obrączkę – która przepowiada szybki ślub czy listek, który oznaczał staropanieństwo. Można włożyć je do specjalnych pudełeczek, by przy losowaniu nie oszukiwać.

– Buty – każda z panien bierze jeden swój but. Ustawiane są one następnie od ściany do progu, jeden za drugim. Ta, której but pierwszy przekroczy próg, miała jako pierwsza wyjść za mąż.

– Jabłko – panny obierają jabłko tak, by skórka była jak najdłuższa. Następnie obierek rzuca się za plecy przez lewe ramię. Litera, w jaką ułoży się skórka, ma być pierwszą literą imienia jej narzeczonego.

– Pisanie imion na kartkach – na kartce wypisywane są imiona mężczyzn. Następnie kartkę należy odwrócić na drugą stronę i przekłuć igłą. Dziewczyna może wyjść za mąż za mężczyznę, którego imię przekłuła na kartce.

Pamiętacie Magiczne Andrzejki z MultiOsadą w 2018 roku….ale było wtedy pięknie i magicznie Kto Pamięta kto nas wtedy odwiedził?

29 finał WOŚP - sztab przy gck Multiosada w Małej Wsi

128885425_3533964076686471_4308919745776054611_nKochani sztab działający przy GCK MultiOsada w Małej Wsi został zarejestrowany pod nr #4631. Tym razem gramy pod hasłem „LARYNGOLOGIA, OTOLARYNGOLOGIA I DIAGNOSTYKA GŁOWY. FINAŁ Z GŁOWĄ”.

Czytaj dalej

Ten finał będzie inny niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ bezpieczeństwo jego uczestników jest dla nas pierwszorzędną sprawą. Wszystko będziemy analizować 10 razy zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie dotyczące naszej zbiórki! Najważniejsi są dla nas nasi mieszkańcy i WOLONTARIUSZE!

Nasz kolejny krok to rejestracja WOLONTARIUSZY! Kto nim może zostać? WOLONTARIUSZEM może zostać każdy z nas, lecz z uwagi na panującą pandemię w tym roku nie będziemy rejestrować seniorów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, odpowiemy na Wasze pytania i umówimy się na konkretną godziną w celu rejestracji Wolontariusza. Podczas rejestracji trzeba mieć przy sobie wszystkie dane osobowe, nr PESEL, aktualny nr telefonu i zdjęcie najlepiej legitymacyjne. Oczywiście POMOŻEMY we wszystkich formalnościach.

Każdy wolontariusz dostanie od WOŚP maseczki ochronne i dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Wolontariuszy rejestrujemy do 16 grudnia…. wiec spieszcie się!

Sztab w Małej Wsi rozpoczął także rejestrację Sztabowych Puszek Stacjonarnych, a mianowicie w lokalach gdzie będą znajdowały się puszki (podamy dokładne adresy tych placówek) będzie można wrzucać bezpośrednio pieniądze, które później będą rozliczone przez Sztab. Każda puszka będzie miała swojego opiekuna. Najważniejsza informacja dotycząca Puszek Stacjonarnych jest taka, że pieniądze można zbierać od 15 grudnia do dnia Finału czyli 10 stycznia.

Kolejna porcja informacji już niebawem.

Zachęcamy Was do kontaktu telefonicznego- udzielimy wszystkich informacji odnoście finału.

TEL: 570-604-310, jesteśmy od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00.

Pomagaj z WOŚP 2021.

otwieramy bibliotekę!

128860657_3533961903353355_7682919978263835000_nSZANOWNI PAŃSTWO!

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 roku informujemy, że od 1 GRUDNIA Gminna Biblioteka Publiczna działająca przy GCK MultiOsada w Małej Wsi wznawia obsługę bezpośrednią czytelników. Obowiązują zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych które wprowadzone zostały w maju br. w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

DBAJMY O SIEBIE NAWZAJEM

25 listopada - Światowy dzień pluszowego misia

unnamedKochani! Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Wprowadzone ograniczenia w związku z trwającą epiedemią nie pozwalają nam prowadzić zajęć i spotkań z udziałem publiczności, co wiąże się z tym że nie możemy zaprosić nawet dzieci do wspólnego świętowania dzisiejszego…wyjątkowego dnia, jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Chcąc tak chociaż symbolicznie uczcić z Wami święto Waszych małych pluszowych przyjaciół przygotowaliśmy dla Was krótką opowieść “Przygoda Pana Misia” do której wysłuchania serdecznie Was zapraszamy. Mamy również do Was ogromną prośbę! Wrzućcie w komentarzach pod naszym postem zdjęcia Waszych Pluszaków, pochwalcie się nimi…to jest ich dzień!

Film: zobacz

Maseczkomaniacy w Multiosadzie

127007080_3518220138260865_5236877579489421775_oKolejna partia maseczek gotowa 😷 Tym razem maseczki trafią do współpracującej z nami instytucji publicznej.

Oczywiście cały czas są dostępne darmowe maseczki również dla mieszkańców naszej gminy…każdego kto potrzebuje maseczki prosimy o kontakt telefoniczny 570-604-310

Konkurs drzewko bożonarodzeniowe

125859890_3499287266820819_5928156503503559161_oKochani jakiś czas temu obiecaliśmy Wam konkurs Bożonarodzeniowy…więc jak obiecaliśmy to podajemy szczegóły. Serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie na wykonanie Drzewka Bożonarodzeniowego.🌲🌲🌲 Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt bez choinki…to jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Wiemy, że zadanie nie jest proste…ale że będzie łatwo nie obiecywaliśmy 🙂 Przedmiotem konkursu jest wykonanie Drzewka Bożonarodzeniowego w formie przestrzennej 🌲🌲🌲 To od Was zależy z czego wykonacie swoją pracę konkursową, prosimy tylko, żeby nie używać naturalnych elementów, które szybko mogą ulec zwiędnięciu, a tym samym wpłynąć na ocenę końcowa pracy. Na prace czekamy w terminie od 10 do 15 grudnia br. (przed dostarczeniem pracy prosimy o kontakt telefoniczny, w celu uniknięcia kontaktu z innymi uczestnikami). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Liczymy na Waszą kreatywność. Życzymy powodzenia 🌲🌲🌲

11 listopada - narodowe święto niepodległości

11_listopadaObchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są w tym roku inne niż zawsze… Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się nie mieliśmy możliwości zorganizowania Biesiady Patriotycznej w Węgrzynowie, która tradycyjnie już od ponad 20 lat odbyła by się w dniu dzisiejszym. Dlatego zamiast udziału w tej uroczystości zapraszamy Państwa do wysłuchania Hymnu w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego, działającego przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy! Dziękujemy Andżelice i Bartkowi za piękne wykonanie i odwagę, a naszemu Instruktorowi Panu Mariuszowi Zielińskiemu za przygotowanie dzieci i kształtowanie w nich postaw patriotycznych które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

Film: zobacz

zawieszenie działalności

124330894_3476770335739179_7230885658162861602_oKochani! Zgodnie z wcześniejszymi informacjami jesteśmy zmuszeni zawiesić naszą działalność… Nie będą prowadzone inicjatywy i wydarzenia z udziałem publiczności oraz obsługa czytelników Biblioteki Publicznej. Na ile będzie to możliwe nasze działania przeniesiemy do świata wirtualnego. Zaplanowaliśmy dla Was przegląd świąteczny w wykonaniu uczniów sekcji muzycznych, konkurs Bożonarodzeniowy (szczegóły w przyszłym tygodniu) oraz warsztaty online z wykonywania ozdób świątecznych. Czas ten wykorzystamy również na generalne porządki i drobne remonty tak żebyście po tych wszystkich kwarantannach z przyjemnością do nas wrócili 🙂

Oczywiście będziemy dalej szyć maseczki dla Was, jak tylko będziecie ich potrzebować prosimy o kontakt telefoniczny.

Trudny to czas dla nas wszystkich ale DAMY RADĘ!!! 😷😷😷

maseczkomaniacy w multiosadzie

122969338_3447579518658261_2279155813590407810_oKolejna partia maseczek dla mieszkańców Gminy Mała Wieś już gotowa. Zapraszamy do MultiOsady małych i dużych…panie i panów( różne rozmiary)😷😷😷

jesienne nowości wydawnicze

122534161_3430493433700203_7250151781183427427_oDrodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy już od poniedziałku 26 października po nowości wydawnicze.📚📚🍂🍁 Zalecamy wcześniejszą rezerwację książek usprawni to proces obsługi czytelników można to zrobić następująco:

-przygotować spis książek i przesłać e-mailem na adres: bibliotekamultiosada@gmail.com

– zamówić przez telefon: 570-604-311

– zarezerwować korzystając z katalogu on-line pod adresem www.szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog on-line z poziomu naszej biblioteki: – wejdź na stronę www.multiosada.pl – przejdź do strony “Biblioteka”- wejdź na katalog biblioteczny, wówczas po zalogowaniu się możesz sprawdzić czy jest dostępna interesująca Cię książka a następnie złożyć zamówienie. Aby uniknąć kolejek i kontaktu z innymi czytelnikami zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na odbiór książek w naszej bibliotece.

14 października - dzień edukacji narodowej

121470001_3405881679494712_625077232717424732_o

“Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” B. Conklin

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich pracowników Oświaty 🍁🍂🌺💐🌹🍁

rodzinny piknik charytatywny

120948099_3383257461757134_1879312651622640671_oJest taka malutka i krucha, prawie każdy z powiatu płockiego i okolic zna jej historię, słyszał o jej chorobie z którą przyszło się jej zmierzyć…jej historia chwyta za nie jedno serce.

Czytaj dalej

Zosia Paczwa znana wszystkim jako WALECZNA ZOSIA ma 9 miesięcy i cierpi na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na normalne – zdrowe – życie jest lek kosztujący prawie 10 mln zł. Każdy pomaga jak tylko może, prowadzone są zbiórki, licytacje, akcje #gaszynchallenge, pikniki…każdy pomysł się liczy, byle tylko pasek na zbiórki na siepomaga.pl się w końcu zazielenił. Mieszkańcy Gminy Mała Wieś też nie potrafią przejść obojętnie obok tej ciężkiej sytuacji z jaką przyszło się zmierzyć rodzicom Zosi i dołączyli do zbiórki pieniędzy na lek dla ich maleńkiej córeczki. Pierwsze wsparcie Zosia otrzymała od strażaków z OSP Mała Wieś, którzy przekazali 31015,66 zł ze zbiórki jaką zorganizowali podczas festynu strażackiego w październiku 2019 dla kolegi strażaka, który doświadczył ciężkiej choroby. Niestety powikłania chorobowe nie dały Robertowi szansy na powrót w strażackie szeregi….dlatego też pieniążki zostały przekazane Zosi, by mogła choć malutkim kroczkiem przybliżyć się po „Najdroższy Lek Świata”.
W niedziele 4 października mieszkańcy Gminy Mała Wieś ruszyli z kolejną pomocą dla Zosi podczas Rodzinnego Pikniku Charytatywnego, który zainicjonowany został przez właścicieli obiektu “Koncerty pod Chmurką” w Chylinie. Wiele osób, firm i instytucji zaangażowało się w przygotowania i pomoc w organizacji pikniku zarówno z Naszej Gminy jak gmin sąsiednich tj. Miasta i Gminy Wyszogród oraz Gminy Bodzanów. Mimo nie sprzyjającej pogodny ludzi o otwartych sercach nie brakowało. Atrakcje jakie czekały na dużych i małych to pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Małej Wsi i Brody Duże, pokaz pojazdów elektrycznych i zabytkowych oraz motocykli. Na odwiedzających to wyjątkowe wydarzenia czekały również kiermasze, licytacje, loteria, kącik gastronomiczny, kącik słodkości i strefa animatora w przygotowanie których włączyły się również Firmy, Instytucje i Organizacje z naszej Gminy, wśród których było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, pracownicy „Domu Weselnego Pod Trąbami”, Szkoła Podstawowa w Podgórzu, Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi oraz SKW MALWA. Podczas pikniku nie zabrakło również koncertów muzyki rozrywkowej, które zapewnili organizatorzy. Tego wieczoru na scenie w Chylinie wystąpił Quest, Ellixir, Andreas, Top Boys, Caprii oraz gwiazda wieczoru zespół Red Queen. Kwota jaka została zebrana i która już została wpłacona na konto SiePomaga/waleczna-zosia to 18020,65 zł. Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację koncertu, a szczególnie dla Właścicieli i Pracowników „Koncerty pod Chmurką”, którzy wzięli na siebie cały trud organizacji Pikniku przyciągając jak magnes ludzi o złotych sercach, chcących bezinteresownie pomagać.

Fotorelacja: zobacz 

Rajd Rowerowy 04.10.2020

120960546_3381782988571248_7887879412379330067_oRajdy Rowerowe w Gminie Mała Wieś to już kilkuletnia tradycja. Za każdym razem przyciągają liczną grupę miłośników dwóch kółek.

Czytaj dalej

Każdego roku organizowane są trzy rajdy, każdy innymi drogami po naszej pięknej małej ojczyźnie. Z pierwszym rajdem w tym roku ruszyliśmy 30 sierpnia, pokonując ponad 24 km trasę ku północnym granicom naszej gminy ( Mała Wieś- Orszymowo-Główczyn- Dzierżanowo- Liwin- Święcice- Ściborowo- Mała Wieś). Drugi rajd mierzący 21km trasę biegnącą przez miejscowości Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo miał miejsce 13 września , a ostatni rajd tego roku odbył się 4 października. Tego dnia grupa rowerzystów pokonała 46 km trasę z Małej Wsi do sąsiedniej Gminy do miejscowości Borowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę od SKW MALWA oraz pyszne słodkie batoniki i rogaliki na regeneracje. Nad bezpiecznym przejazdem podczas naszych Rajdów czuwali jak zawsze niezawodni Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Małej Wsi, Podgórza i Starych Gałek. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przygotowała dla wszystkich małą zabawę…każdy kto zebrał trzy pieczątki (po jednej z każdego z 3 zaplanowanych na ten rok rajdów) na specjalnie przygotowanych na ten cel kartach, podczas ostatniego rajdu otrzymał mały upominek w postaci kubka z logo MultiOsady. Mobilizacja w naszych rowerzystach była jeszcze większa, bo któż nie lubi otrzymywać prezentów? Organizatorami rajdów rowerowych w Gminie Mała Wieś jest Wójt Gminy Mała Wieś, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich MALWA oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Strażakom Ochotnikom za zabezpieczenie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem naszych rowerzystów.

Fotorelacja: zobacz 

Rodzinny Piknik Charytatywny

120748165_3372605222822358_5216573769158295811_nKochani!!! To już jutro! Pogoda zamówiona więc teraz to już musi się udać! 🙂 13:00 Startujemy!

14:00 – Pokaz ratownictwa drogowego i medycznego OSP Mała Wieś.

15:00 – zespół Andreas

15:45 – zespół Elixir

16:30 – zespół Top Boys

17:30 – zespół Capri

18:30 – zespól Quest

19:30 – zespól Red Queen. Musicie tam być! To wszystko dla Waleczna Zosia !!!

mała książka - wielki człowiek

120752136_3369510889798458_4116683159349459519_oKochani! Tak jak wspominaliśmy Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Celem kampanii realizowanej przez Instytut Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Na każdego przedszkolaka czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Drogi rodzicu co należy zrobić alby dziecko dostało taką wyprawkę?*Należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę, *poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,*zapisać dziecko do biblioteki, wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Dajmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki. Postarajcie się poświęcić czas na wspólne czytanie, odłóżcie telefony, wyłączcie telewizor, usiądźcie razem i czytajcie…niech ten czas będzie tylko dla Was. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętajcie o zabraniu KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 570-604-311.

jesienne nowości czytelnicze

120454773_3360095017406712_786119939925299281_oJesienne długie wieczory zachęcają do lektury naszych najnowszych książek!🍂🍁Nowości dostępne w wypożyczalni już od najbliższej środy tj. 30.09.2020.

Serdecznie zapraszamy!🙂📖

rajd rowerowy - zmiana terminu

120315307_3353372871412260_2610021254084347662_nUWAGA!!!

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych dzisiejszy Rajd Rowerowy zostaje przełożony.

NOWY TERMIN: 4.10.2020 GODZ.13.00. Zapraszamy

rodzinny piknik charytatywny - zmiana terminu

120200778_159308562506188_993434141193219104_n!!!UWAGA!!!

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych „Piknik dla Zosi” zostaje przełożony na przyszłą niedziele tj. 4.10.2020!!!

rodzinny piknik charytatywny

120103473_3347307318685482_4678532545999062767_nKochani! Już w najbliższą niedzielę Piknik Dla Zosi (27.09.2020. Chylin 105 (dawny Bar Ranczo, obecnie Koncerty pod chmurką.)) Podajemy wstępny harmonogram::)

13:00 – Startujemy! Atrakcje dla najmłodszych, animatorzy, pokaz samochodów i motocykli, stoiska ze smakołykami regionalnymi, loteria, licytacje dla Zosi.

15:00 – pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Mała Wieś

16:00 – koncert zespołu Andreas

17:00 – koncert zespołu The Brothers

18:00 – koncert zespołu Quest

19:00 – koncert zespołu Dejw

Zapraszamy, my też tam będziemy!

Mała książka - wielki człowiek

120132919_3344919618924252_5477955925028393475_oKochani! Właśnie dotarła do nas niezwykła paczka a w niej Wyprawka Czytelnicza. Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi bierze udział w kampanii “Mała Książka- Wielki Człowiek”. Szczegóły akcji już wkrótce!📚😀

zbieramy fanty dla zosi

120009128_3334546349961579_463501406763927_oKochani! Już w najbliższą niedziele w Chylinie, odbędzie się Piknik Charytatywny dla Maleńkiej Zosi, znanej nam wszystkim dziewczynki, która musi każdego dnia mierzyć się ze straszną chorobą, która tak bardzo niszczy jej malutki organizm. Nie ma już chyba wśród nas osoby, która potrafi obojętnie przejść obok tej całej strasznej niesprawiedliwości jaka spotkała Zosię…

Jeżeli posiadacie fanty, które chcielibyście przekazać na loterię i licytację podczas Pikniku dla Zosi, prosimy o dostarczanie ich do GCK MultiOsada w Małej Wsi. Ze względów epidemiologicznych prosimy, aby wszystkie pluszaki zapakowane były w jednorazowe torebki foliowe. Fanty zbieramy od 21.09.2020 do 25.09.2020 w godz. 8.00-16.00. Waleczna Zosia. Jesteśmy z Tobą ❤️❤️❤️

Rajd rowerowy - 13.09.2020

119668169_3318535224896025_4681671805987602457_o13 września spotkaliśmy się przed budynkiem MultiOsady aby wspólnie zmierzyć się na rowerach z trasą mierzącą 21km biegnącą przez miejscowości Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo. To drugi z cyklu trzech rajdów rowerowych, które były zaplanowane w miesiącu wrzesień. Dzięki pięknej pogodzie, podczas rajdu mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze Naszej Gminy. Oczywiście za Nasze bezpieczeństwo odpowiadali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gałkach, za co ogromnie im dziękujemy. Dzięki nim wszyscy bezpiecznie ukończyli trasę w miejscowości Mała Wieś. Dziękujemy za udział i zapraszamy 27 września na ostatni rajd rowerowy w tym roku. Pamiętajcie, że za zebranie wszystkich 3 pieczątek z każdego rajdu, otrzymacie od GCK MultiOsada mały upominek! Spotykamy się o godzinie 13:00!
Nie może was zabraknąć! Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz 

Rejs Po wiśle

119463697_3312760718806809_3379044126044122159_oW sobotę przed południem grupa mieszkańców Naszej Gminy miała okazję uczestniczyć w rejsie statkiem po Wiśle w ramach projektu pn. “Człowiek i rzeka – dokąd płyniemy”. Projekt realizowany przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej- Młodzi Razem”.

Czytaj dalej

W rejsie uczestniczyli Seniorzy z Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, uczestniczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dziennego Domu Senior +. Głównym celem projektu jest zachęcenie odbiorców do uprawiania różnych form turystyki rekreacyjnej, ukształtowanie odpowiedzialnego turysty oraz stworzenie postaw do przyjęcia określonego stylu życia, wynikającego z potrzeby uprawiania turystyki i krajoznawstwa oraz zachęcenie odbiorców do odkrywania możliwości jakie dają rzeki Mazowsza oraz tereny nadwiślańskie. Uczestnicy rejsu mogli podziwiać walory turystyczne królowej rzek – Wisły, piękne Wzgórze Tumskie oraz inne urokliwe miejsca, znajdujące się na terenie Naszej Ziemi Płockiej. Rejsy po Wiśle to zarówno ciekawa lekcja geografii, ale również chwila relaksu i odpoczynku. W ramach zadania powstał “Przewodnik turystyczny pn. Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy” w który został wyposażony każdy uczestnik rejsu oraz workoplecak. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i możliwość odkrycia uroków pięknej Wisły.

Fotorelacja: zobacz 

Gmina Mała Wieś Pod białą czerwoną

118617517_3276053379144210_3845723344188210909_oKochani! Mamy do Was ogromną prośbę 🙏🙏🙏 Czy zechcecie pomóc nam w zebraniu podpisów w Projekcie Rządowym “Pod biało-czerwoną”? Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, w której zebrane zostaną podpisy mieszkańców. Zakup masztu i flagi dla naszej gminy to wyłącznie Wasza inicjatywa 🙂 Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, w przypadku Gminy Mała Wieś jest to 100 głosów. Bardzo Was prosimy o podpisy pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu naszej gminy a dokładnie przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi 🇵🇱 Oddanie Waszego głosu do dosłownie chwilka. Podpisy składamy na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/ (miejscowość jaką należy wpisać to Mała Wieś(gmina wiejska). Z góry bardzo bardzo Wam dziękujemy ❤️❤️❤️

Powszechny spis rolny

118761820_3274736555942559_1113810986995476134_nW całej Polsce z dniem dzisiejszym rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Spis Rolny to jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Czytaj dalej

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik może dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem, jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, można skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Z jakimi pytaniami spotkają się rolnicy w trakcie spisu? Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, budynków czy zasiewów. Rolnicy zapytani zostaną również o inwentarz żywy, ochronę roślin, nawozy czy aktywność ekonomiczną . Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

Witaj szkoło!

118762791_3274676439281904_7331974370059384051_nZ okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego życzymy wszystkim uczniom, aby szkoła była dla was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić mając poczucie bezpieczeństwa. Kochani! Pracujcie nad sobą i doskonalcie się, pamiętając „że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…” Składamy również najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom pracownikom szkół z terenu naszej gminy. Życzymy spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Drodzy rodzice Wam życzymy przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości, ponieważ rok szkolny to również dla Was ogromne wyzwanie! Zarówno uczniom, nauczycielom, pracownikom jak i rodzicom życzymy przede wszystkim jednego!!! Niech będzie już normalnie! Bez wirusów, bez chorób, bez ograniczeń!!!

1 września 1939 Pamiętamy

118762666_3274629252619956_5310083753996565662_n1 września 1939 roku, Niemcy dokonały agresji na Polskę, rozpoczynając tym samym II wojnę światową.

II wojna światowa była największym konfliktem zbrojnym w historii ludzkości. Pochłonęła około 60 milionów ludzkich istnień, wśród nich blisko 6 milionów Polaków…

Nauczmy się żyć z wirusem

118629013_3274586355957579_3449254865408001598_oKażdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, których niestety ciągle jest bardzo dużo. Nie mniej jednak chyba już łatwiej nam żyć z tymi informacjami ponieważ posiadamy większa wiedzę na temat koronawirusa COVID-19 niż w pierwszych miesiącach.

Nasi wolontariusze z MDP OSP Mała Wieś w sobotę 29 sierpnia wyruszyli w teren z ulotkami, które przygotowaliśmy w ramach udziału w projekcie “Nauczmy się żyć z wirusem…” konkursu Działaj lokalnie 2020, finansowanego przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uważajmy na siebie i swoich bliskich, trzymajmy dystans, unikajmy dużych zgromadzeń, stosujmy się do zaleceń i przede wszystkim bądźmy rozważni!!! Razem nauczymy się żyć z WIRUSEM 😷💪😷 Działamy Lokalnie 2020

Działamy razem: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś, Straż Pożarna Mała Wieś

#7książekprzez7dni - dzień 7

118458957_3271600759589472_5412765906990780023_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. 😊 📚Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.📚

Dzień 7. Zapraszamy do udziału w zabawie Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwińsku nad Wisłą 📚📖📚

Rajd rowerowy - 30.08.2020

118634905_3271568916259323_2820715134639749737_o30 sierpnia spotkaliśmy się przed budynkiem MultiOsady na pierwszym w tym roku rajdzie rowerowym. Trasa z jaką udało nam się zmierzyć przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Orszymowo – Główczyn – Dzierżanowo – Liwin – Święcice – Ściborowo – Mała Wieś. Dzięki pięknej pogodzie, podczas rajdu mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze Naszej Gminy. Oczywiście za Nasze bezpieczeństwo odpowiadali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gałkach, za co ogromnie im dziękujemy. Dzięki nim wszyscy bezpiecznie ukończyli trasę w miejscowości Mała Wieś. Dziękujemy za udział i zapraszamy 13 września na kolejny rajd rowerowy zaplanowany w tym roku. Pamiętajcie, że za zebranie wszystkich 3 pieczątek z każdego rajdu, otrzymacie od GCK MultiOsada mały upominek! Spotykamy się o godzinie 13:00! Nie może was zabraknąć! Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz 

Kino pod chmurką

118649194_3271515526264662_275303725131328919_oPóźnym wieczorem w ostatni dzień wakacji mieliśmy okazję spotkać się na wspólne oglądanie filmu „Nieznajomi”. Spotkanie niezwykłe ponieważ mające miejsce pod gołym niebem, w ciepłe letnie wieczory to idealna forma na spędzanie wolnego czasu. Dla naszych widzów przygotowaliśmy oczywiście darmowy popcorn i napoje oraz wygodne leżaki i koce. Film „Nieznajomi” opowiada o grupie przyjaciół, którzy spotykają się na kolacji i postanawiają, że do końca wieczoru wszystkie rozmowy telefoniczne mają być w trybie głośnomówiącym, a SMS-y odczytywane na głos. W trakcie kolacji wynikają różne ciekawe fakty z życia bohaterów. Mamy nadzieję, że tak jak nam, Wam również spodobało się nasze kino. Do zobaczenia na kolejnych seansach!

Fotorelacja: zobacz 

Zakończenie wakacji z multiosadą 2020

118709130_3271507126265502_7170848099013307227_oWakacje 2020 zakończyliśmy niezwykłym wydarzeniem – teatrzykiem profilaktycznym Papuga Pleciuga. Historia opowiedziana przez aktorów dotyczyła uzależnień i im zapobieganiu. Główną aktorką w przedstawieniu była oczywiście znana już dobrze nam wszystkim Papuga Pleciuga, którą mogliśmy spotkać już nie raz na wydarzeniach organizowanych w GCK MultiOsada. Historia Papugi tym razem niestety była smutna, ponieważ dotyczyła uzależnienia od alkoholu. Oczywiście wszystko zakończyło się szczęśliwie i Papuga wyzdrowiała. Oprócz nauki płynącej z opowieści była również zabawa poprzez śpiewanie piosenek oraz zabawy ruchowe.  Pod koniec spotkania dzieci miały przed sobą duże wyzwanie, ich zadaniem było przejście kilku kroków w prostej linii mając jednocześnie założone okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu. Zadanie niezwykle trudne i wręcz niewykonalne, w ten sposób dzieci za pomocą prostego ćwiczenia mogły zobaczyć złe skutki spożycia alkoholu. Teatrzyk profilaktyczny to idealna forma dla dzieci do spędzania wolnego czasu, ale również nauki. Dziękujemy za wszystkie wakacyjne spotkania 2020, mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli się spotkać w większym gronie oraz bez żadnych obostrzeń. Do miłego zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz 

Uroczystości upamiętniające śmierć mjr Jana Jaroszka

118690725_3270150479734500_1381504483639922655_oW niedzielę 30 sierpnia 2020 roku w kościele pw. św. Floriana w Orszymowie odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę śmierci pochodzącego i spoczywającego w Orszymowie – majora Jana Jaroszka który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego.

Czytaj dalej

Mszę Świętą Celebrował Ksiądz Grzegorz Jendrzejewski, który podczas modlitwy wspomniał również o zbliżającej się 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po wspólnej modlitwie Reprezentanci 123 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Zgrupowania Armii Krajowej Chrobry II ze Sztandarem Powstańców Warszawskich Środowiska Żołnierzy Zgrupowania Armii Krajowej Chrobry II, Poczty Sztandarowe Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżanowie, Ochotniczej Straży Pożarnej przy SUR w Małej Wsi pod dowództwem Prezesa OSP w Orszymowie Pana Mirosława Nowaka poprowadziły zgromadzonych na Cmentarz Parafialny w Orszymowie, by wspólnie pomodlić się przy grobie majora Jana Jaroszka, który walczył o naszą wolność. Po wspólnej modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje gminne i uczestników spotkania.
W niedzielnych uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z pracownikami Urzędu, Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Pan Andrzej Pielat, Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Zuzanna Niemirowska wraz z uczniami, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic Pan Rajmund Niemirowski, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, Reprezentanci 123 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Zgrupowania Armii Krajowej Chrobry II, Reprezentanci Narodowych Sił Zbrojnych oraz mieszkańcy naszej gminy.
Serdecznie dziękujemy Proboszczowi Parafii pw. św. Floriana w Orszymowie Księdzu Grzegorzowi Jendrzejewskiemu za podtrzymywanie pamięci o bohaterze naszej wolności i coroczną organizację tak wyjątkowej uroczystości.

Fotorelacja: zobacz

#7książekprzez7dni - dzień 6

118626780_3268548183228063_9172023763121346242_n#7ksiażekprzez7dni
Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. 
Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 6. Zapraszamy do udziału w zabawie Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego 

#7książekprzez7dni - dzień 5

#118532924_3264600466956168_8987469587393123235_o7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 5. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Szkolną w Szkoła Podstawowa W Podgórzu

Wakacje z Multiosadą "Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy"

118617300_3260911710658377_1948782109598112428_oW środę przed południem grupa dzieci i młodzieży z GCK MultiOsada miała okazję uczestniczyć w rejsie statkiem po Wiśle w ramach projektu pn. “Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy”. rejs ten to nie tylko lekcja geografii, ale także test wiedzy o nadwiślańskiej turystyce a wszystko to działania projektowe realizowane przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej- Młodzi Razem”.

Czytaj dalej

Głównym celem zadania jest zachęcenie odbiorców zadania do uprawiania różnych form turystyki rekreacyjnej ,ukształtowanie odpowiedzialnego turysty, odznaczającego się wysoką świadomością ekologiczną, kulturalną zauważalną na wszystkich etapach podróży turystycznej oraz stworzenie postaw do przyjęcia określonego stylu życia, wynikającego z potrzeby uprawiania turystyki i krajoznawstwa oraz zachęcenie odbiorców do odkrywania możliwości jakie dają rzeki Mazowsza oraz tereny nadwiślańskie.
W ramach zadania powstał “Przewodnik turystyczny pn. Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy” w który został wyposażony każdy uczestnik rejsu oraz worko plecak. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie naszej grupy oraz wspaniałe upominki.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Fotorelacja: zobacz 

#7książekprzez7dni - dzień 4

118610468_3259427727473442_8913807223574169589_n#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 4. Zapraszamy do udziału w zabawie Biblioteka Centrum Kultury w Bodzanowie

#7książekprzez7dni - dzień 3

118330961_3255637741185774_6340846884099901873_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

 

Dzień 3. Zapraszamy do udziału w zabawie Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie 

wakacje z multiosadą - dzień 6

118506318_3255335811215967_196375104964224088_oPoniedziałek to kolejny dzień wakacyjnych warsztatów. Dzień ten nazwaliśmy dniem artystycznym, ponieważ uczestnicy warsztatów ozdabiali deski kuchenne metodą decoupage. Metoda ta polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej za pomocą odpowiedniego kleju. Młodsza grupa miała do dyspozycji małe okrągłe deseczki, grupa starsza natomiast większe prostokątne. To co stworzyły dzieci to istne dzieła sztuki. Szczegóły w galerii zdjęć.

Fotorelacja: zobacz

#7książekprzez7dni - dzień 2

118474639_3253370801412468_7836269662649768015_o

#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 2. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Szkolną w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie

wakacje z multiosadą - dzień 5

118472345_3251810791568469_5244845358911288455_oRuch to zdrowie dlatego w piątek 21 sierpnia nasi milusińscy uczyli się tańca nowoczesnego. Zajęcia poprowadziła przesympatyczna Pani Kinga Kopecka, która jak sama mówi taniec to jej pasja i odskocznia od codzienności. Dla każdej z grup Pani Kinga przygotowała specjalny układ choreograficzny. Musimy przyznać, że wcale nie był on taki łatwy jakby się wydawało. Dwie godziny treningu troszeczkę zmęczyły naszych uczestników, ale jak sami mówili bardzo im się podobało.

#7książekprzez7dni - dzień 1

118435085_3250483241701224_4455851333905514503_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 1. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Publiczną w Rębowie

Wakacje z Multiosadą - dzień 4

118486746_3249343101815238_1601467732314689937_oCzwartek był dniem pełnym wrażeń, ponieważ uczestnicy warsztatów zamienili się w poszukiwaczy skarbów. Każda grupa poprzez rozwiązanie zagadek czy tez rebusów znajdujących się w różnych pomieszczeniach budynku MultiOsady otrzymywała kolejne zagadki. Rozwiązanie ich skutkowało zdobyciem pojedynczych literek, z których dzieci musiały ułożyć hasło. Nasi zaszyfrowani detektywi byli bardzo zaangażowani w pracę zespołową. Każda grupa zdobyła wszystkie litery i odgadła hasło. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Fotorelacja: zobacz

rowerem przez gminę Mała Wieś

118315108_3247423765340505_108197545871553027_nW imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, Stowarzyszenia SKW Mal Wy oraz własnym serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze na Rajdy Rowerowe “Rowerem przez Gminę Mała Wieś”.

Pierwszy z nich już za tydzień a kolejne 13 i 27 września

Nie może Was zabraknąć ‍♀️‍♂️

Podczas pierwszego rajdu rozdamy Wam karty…każdy kto zbierze na swojej karcie 3 nasze pieczątki (po jednej z każdego rajdu) otrzyma od nas mały upominek ZAPRASZAMY

kino pod chmurką

118226910_3244527658963449_5380909503869895678_nKochani! Zapraszamy na Kino pod Chmurką przed MultiOsadą

Zachowamy bezpieczne odległości, stworzymy odpowiedni klimat a przede wszystkim miło spędzimy razem czas podczas polskiej komedii (choć wcale nie będzie aż tak śmiesznie)!

Liczymy na Waszą obecność ❤️❤️❤️

wakacje z multiosadą - dzień 3

118154016_3237468473002701_8880824611732153609_oW środę 19 sierpnia odbył się konkurs profilaktyczny organizowany przez Gminę Mała Wieś oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Hasło przewodnie konkursu to –„Narkotykom mówimy NIE”.

Czytaj dalej

Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, w której apelują do swoich rówieśników aby NIE próbowali różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, które prowadzą do uzależnienia a nawet do śmierci. Należy uświadamiać młodych ludzi, że narkotyki wyniszczają organizm, są nielegalne i bardzo kosztowne, przez co mogą być przyczyną wielu trudnych zdarzeń, które mogą skomplikować życie młodym ludziom. Dlatego należy stanowczo mówić: Narkotykom- NIE. Każda z prac jest inna, oryginalna i w ciekawy sposób przedstawia problem uzależnienia od takich właśnie środków odurzających. Serdecznie dziękujemy Gminie Mała Wieś oraz GKRPA za ufundowanie nagród w konkursie.

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - dzień 2

118227542_3234525799963635_7932233393970844755_o18 sierpnia w GCK MultiOsada odbyły się warsztaty savoir-vivre, na których dzieci poznały zasady dobrego zachowania się. Głównym celem zajęć była nauka tzw. etykiety zachowania się przy stole i nie odnosiła się tylko do spożywania posiłków, ale także do nakrywania i podawania do stołu.

Czytaj dalej

Dzieci poznały podstawowe zasady jak należy się zachowywać będą gospodarzem przyjęcia oraz będąc gościem na wytrawnym przyjęciu. W kolejnym etapie uczestnicy warsztatów uczyli się prawidłowego nakrywania do stołu, jakie należy położyć talerze, jakie sztućce i jaką ich ilość oraz do jakiego dania będą pasowały, jak ustawić kieliszki, szklanki i inne elementy zastawy stołowej. Ciekawym zadaniem było także składanie serwetek oraz nauka układania sztućców jako informacja dla kelnera czy danie smakowało, czy wręcz przeciwnie oraz kiedy następuje przerwa w jedzeniu lub kiedy po prostu gość skończył posiłek. Wszystkie wiadomość okazały się bardzo cenne i przydatne. Mamy nadzieję, że będą wykorzystywane na co dzień jak i na specjalne okazję.

Fotorelacja: zobacz

Obchody 100 rocznicy bitwy warszawskiej

118031642_3231736456909236_3254212325636035528_nW sobotę, 15 sierpnia 2020 r., obchodziliśmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwyczajowo zwanej Cudem nad Wisłą.

Bitwa Warszawska 1920 r. stoczona podczas wojny polsko-bolszewickiej była kluczowa dla losów odradzającej się po rozbiorach Polski.

Gminne Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Floriana w Orszymowie w intencji poległych za Ojczyznę, którą Celebrował Ksiądz Grzegorz Jendrzejewski.

Czytaj dalej

Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu referatu Pana Andrzeja Jeznacha wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, który przybliżył nam ten trudny i jakże ważny czas dla dziejów Polski, Poczty Sztandarowe Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżanowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi pod dowództwem Komendanta Gminnego Pana Michała Stefaniaka poprowadziły nas na Cmentarzu Parafialny w Orszymowie,by móc pomodlić się przy mogile Piłsudczyków. Spoczywający tam żołnierze, byli prostymi ludźmi: siedmiu z nich to rolnicy, jeden – stolarz, jednak nagrobna inskrypcja mówi sama za siebie: „Padli na polu chwały odpierając z granic państwa polskiego pod wodzą Józefa Piłsudskiego nawałę najeźdźców w latach 1918 -1920”.

Po wspólnej modlitwie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze przez delegację gminną i uczestników tej wyjątkowej Uroczystości.

W sobotnich uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z pracownikami Urzędu i Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Zuzanna Niemirowska wraz z uczniami, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic Pan Rajmund Niemirowski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Pan Andrzej Jeznach, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Orszymowa, Dzierżanowa oraz Małej Wsi, Sołtysi z terenu Gminy Mała Wieś oraz mieszkańcy naszej gminy.

Fotorelacja: zobacz 

wakacje z multiosadą 2020 - sierpień

118028612_3231169560299259_230209807178572311_oNiestety już tak jest…że wszystko co dobre szybko się kończy (za szybko)

Tak jak obiecaliśmy ostatni tydzień wakacji będziemy również z Wami (liczymy, że Wy będziecie też z nami).

W poniedziałek 24 sierpnia zapraszamy na warsztaty artystyczne, w środę 26 sierpnia na darmowy wyjazd do Płocka na Rejs po Wiśle a w piątek 28 sierpnia zakończymy wakacje na wesoło Zapraszamy Was kochani na wakacyjny koncert przed MultiOsadą.

Zapisom podlegają tylko warsztaty 24 sierpnia oraz wyjazd 26 sierpnia

Zapraszamy

Wakacje z MultiOsadą - dzień 1

118086434_3228977477185134_8940475152144085164_oKolejny tydzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi. W dniu dzisiejszym dzieci własnoręcznie wykonały lampiony. Potrzebne do tego były małe słoiki oraz farby w sprayu a także specjalne farby witrażowe. Po pomalowaniu słoików dzieci według własnego pomysłu ozdabiały lampiony, służyły do tego naklejki w różnych kształtach, pompony, cekiny, sznurki, wstążki. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pracami naszych milusińskich. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Fotorelacja: zobacz

wakacje z multiosadą 2020 - sierpień

117633055_3212870252129190_8581877226320391885_oSerdecznie zapraszamy na wakacyjne warsztaty z MultiOsadą

Przedstawiamy Wam propozycję na najbliższy tydzień…ale to jeszcze nie koniec niebawem kolejne zapowiedzi

100 rocznica bitwy warszawskiej

117316401_3209595912456624_8587195732500619022_nW tym roku przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, zwyczajowo zwanej Cudem nad Wisłą. W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem “cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Z tej jakże ważnej dla nas wszystkich rocznicy Proboszcz Parafii w Orszymowie, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszają na uroczystość religijno-patriotyczną, która odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 9:00 w kościele pw. św.Floriana w Kościele Parafialnym w Orszymowie. Razem pomódlmy się za tych, co “Padli na polu chwały odpierając z granic państwa polskiego pod wodzą Józefa Piłsudskiego nawałę najeźdźców w latach 1918-1920”.

rozstrzygnięcie konkursu ozdoba na stół wielkanocny

88129400_2804172149665671_507074340160798720_oRozstrzygnięcie konkursu pt. “Wielkanocna Ozdoba Stołowa”

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, to przede wszystkim czas przeżyć religijnych, to czas refleksji i zadumy. W dzisiejszym świecie bardzo potrzebny każdemu z nas.

Mimo, że w tym roku czas Wielkiej Nocy jest już dawno za nami to nie mogliśmy zostawić naszego konkursu bez rozstrzygnięcia.

Cieszymy się, że mimo wielu problemów jakie spotykamy w tym roku możemy przedstawić Państwu prace Naszych najbardziej wytrwałych uczestników konkursu.

Czytaj dalej

Pragniemy przypomnieć, że celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych oraz rozwijanie kreatywności wśród naszych mieszkańców.

Praca konkursowa musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału. Niedopuszczalne było użycie elementów z seryjnej produkcji. Ważne, aby praca konkursowa nawiązywała do tradycji Wielkanocnych. Powinna zawierać tradycyjne elementy takie jak np: jajka, baranek, kurczaczek, zajączek. Elementy te nie mogły być z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie przez uczestników konkursu.

Do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada trafiły 3 prace od naszych niezawodnych uczestników.

Po trudnych naradach jury konkursowe zdecydowało przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Pani Halina Nowacka,

II miejsce – Pani Zofia Krystek,

III miejsce – Pani Martyna Grzelak

Cieszymy się, że Wasze prace przetrwały tą długą próbę czasu. Oznacza to tylko jedno, że są wykonane z bardzo trwałych materiałów i na pewno posłużą jeszcze nie raz jako piękna dekoracja na stołach wielkanocnych.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie! Dla wszystkich w/w wymienionych przygotowaliśmy dyplomy i nagrody. Skontaktujemy się z Wami w celu ustalania terminu ich odbioru ❤❤❤

Serdecznie zapraszamy do oglądania prac w poniższej fotorelacji.

Fotorelacja: zobacz 

obchody 1 sierpnia

116335972_3177587748990774_3745504234728499900_n1 sierpnia obchodzimy 76 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia pamiętajmy o Tych, dzięki którym zawdzięczamy dzisiejsza Wolną Polskę, pamiętajmy o ich poświęceniu i bohaterstwie.

Wraz z Dźwiękiem Syren w godz. „W” zatrzymamy się przy grobie majora Jana Jaroszka, który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego. Wspólną modlitwą uczcijmy pamięć Powstańców, którzy stanęli do heroicznej walki o wolność.

nauczmy się żyć z wirusem

116792045_3176148765801339_5699253637222945216_oW ostatnim czasie chyba już wszyscy mają dość Koronawirusa… troszkę sobie sami odpuściliśmy i pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych (chociażby podczas zakupów) wielu z nas o tym zapomina…

Niestety tak to teraz wygląda…zero dystansu, maseczek, nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego…a wirus przecież nadal wśród nas krąży, o czym przypominają cały czas specjaliści.

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, których w ostatnich dniach bardzo przybywa.

Czytaj dalej

Pamiętajmy o dyscyplinie…ona jest teraz bardzo ważna. Uważajmy na siebie i swoich bliskich, trzymajmy dystans, unikajmy dużych zgromadzeń, stosujmy się do zaleceń i przede wszystkim bądźmy rozważni!!!

Razem nauczymy się żyć z WIRUSEM

Przygotowaliśmy dla Was kolorowe plakaty, które w najbliższym tygodniu zostaną dostarczone do każdego sołectwa w Naszej Gminie. Działamy razem: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś

zaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim

109665371_3144971525585730_7259006999479956395_oJak już wcześniej informowaliśmy, realizujemy projekt “Nauczmy się żyć z wirusem…”, który znalazł się wśród grantobiorców konkursu Działaj lokalnie 2020, ogłoszonego przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Sprzęt, materiały oraz zestawy promocyjne już do nas dotarły…za chwile będą również gotowe kolorowe plakaty i ulotki i ruszamy w teren  Kolejnym punktem zadania będzie filmik i spotkanie z Wami w plenerze…ale to jeszcze chwilka….będzie kolorowo  Dziękujemy: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś, Straż Pożarna Mała Wieś

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 5

109731201_3142384975844385_9007210672918289939_oJak wiadomo sport to zdrowie, dlatego też piątkowe warsztaty w MultiOsadzie obfitowały w różnego rodzaju sportowe rozgrywki. Takie zajęcia uczą dzieci współpracy w grupie, radzenia sobie z porażkami oraz niosą radość z wygranych w zawodach. Wspólne gry, konkurencje i zabawy sprawiły, że pomimo zmęczenia, każdy z uśmiechem wrócił do domu. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych mieliśmy chwilę na zasłużony odpoczynek podczas którego obejrzeliśmy bardzo zabawny film animacyjny dla dzieci. Dziękujemy wszystkim za kolejny wspólny dzień. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 4

108812868_3139638819452334_4349674460345814508_oNiestety dzisiejsze zajęcia sportowe nie odbyły się ze względu na niesprzyjającą nam pogodę. Padający deszcz uniemożliwił nam przeprowadzenie rozgrywek sportowych na terenie MultiOsady ale na szczęście mieliśmy opcję alternatywną na dzisiejszy dzień. Nasi milusińscy zamienili się w małych chemików a ich zadaniem było wykonanie własnego slima. Silmy to masa plastyczna o różnych kolorach, fakturze i strukturze potocznie zwana glutkiem. Po wymieszaniu odpowiednich składników dzieci zaczęły ugniatać powstałą masę slime. Przy pracy nad glutkiem musiały wykazać się dużą cierpliwością i zapałem, żeby opanować sztukę ich robienia. Podczas dzisiejszych warsztatów było mnóstwo śmiechu i radości. Do zobaczenia jutro.

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 3

108168102_3136971289719087_7350932558950513663_oKolejny dzień wspólnej zabawy za nami. 15 lipca odbyły się warsztaty muzyczno- taneczne. Tym razem zamiast nauki tradycyjnych układów postawiliśmy na taneczne zabawy animacyjne oraz na próbę stworzenia prostych instrumentów.

Czytaj dalej

Pierwsza część zajęć polegała na zrobieniu instrumentu, na którym później mogliśmy zagrać prosta melodię. Dzieci wykonały bębenki z okrągłych opakowań po jogurtach czy maśle, tamburyny z plastikowych nakrętek oraz metalowego drucika oraz przeszkadzajki z plastikowych butelek do których wsypywały ryż, kaszę, groch oraz różnego rodzaju ziarna. Nie były to jednak takie zwykłe instrumenty, każdy z uczestników warsztatów ozdobił swój instrument wedle upodobań. Druga część dzisiejszego spotkania to nauka prostych układów tanecznych przy których było mnóstwo śmiechu. Udział w takich zajęciach pozwala dzieciom rozwijać zainteresowania muzyczne, pobudza do pozytywnej motywacji nauki tańca. Następuje także rozwój słuchu, poczucia rytmy, pamięci i wyobraźni muzykalnej a także muzykalności. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Fotorelacja: zobacz

Ważna informacja dotycząca konkursu wielkanocnego

88129400_2804172149665671_507074340160798720_oKochani! Pamiętacie jeszcze o naszym konkursie, który zmuszeni byliśmy zawiesić z uwagi na pandemie? Mamy nadzieję, że tak! Tak jak informowaliśmy, konkursu nie odwołaliśmy. Wiemy, że co nie którzy zdążyli już przygotować swoje prace ale nie mieli możliwości ich nam dostarczyć. Dlatego informujemy, że odwieszamy konkurs!!! Wszyscy, którzy przygotowali swoje prace proszeni są o dostarczenie ich do MultiOsady Czekamy na Was do przyszłego wtorku tj. do 21.07.2020(włącznie) do godz. 16.00Przypominamy, że GCK MultiOsada pracuje od poniedziałku do piątku w godz.8.00-16.00.

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 2

108046648_3136566903092859_9060430374749765057_oWe wtorek 14 lipca wspólnie z naszym żądnymi przygód dwoma grupami ruszyliśmy w teren, gdzie czekały przygotowane przez nas wcześniej zagadki i zadania do wykonania. Integracyjne gry terenowe to świetny sposób na to, aby w luźnej, niezobowiązującej atmosferze popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi. Do zorganizowania podchodów nie trzeba żadnego specjalnego sprzętu, a o atrakcyjności decyduje inwencja osób, które grę przeprowadzają. Rywalizacja wymagająca współpracy w trudnych warunkach przekłada się na realizację celów poprzez zgranie i zmotywowanie zespołu. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Fotorelacja: zobacz 

maseczkomaniacy w multiosadzie

108053447_3134599129956303_4680892473382202860_oKolejna partia maseczek w ramach projektu “Mieszkańcom Pomożemy…Maseczki Uszyjemy” gotowa…tak jak obiecaliśmy tym razem dla naszych mieszkańców!!! Kochani, jeżeli potrzebujecie maseczki…zapraszamy. Darmowe maseczki dla mieszkańców gminy można otrzymać W Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godz.8.00-16.00. Pamiętajmy, że nadal mamy obowiązek zakładać maseczki, chociażby idąc na zakupy.

Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Działamy razem z Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”  i Urząd Gminy Mała Wieś.

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 1

107917883_3134012250014991_4257859160935716935_oW poniedziałek 13 lipca rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Naszym głównym celem poniedziałkowego spotkania, były warsztaty plastyczne. Dzieci zostały podzielone na dwie mniejsze grupy, w których będziemy się spotykać przez cały tydzień i wspólnie, kreatywnie spędzać czas. Pierwszy dzień to wspomniane już warsztaty plastyczne, na których nasi milusińscy mogli poczuć się jak prawdziwi malarze. Przy rozstawionych sztalugach i płótnie dzieci namalowały piękne i oryginalne obrazy przedstawiające budynek MultiOsady. Musimy przyznać, że wszystkie prace bardzo nam się podobają dlatego zachęcamy do obejrzenia ich w galerii zdjęć. Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Fotorelacja: zobacz 

Informacja

107915365_3133864096696473_7311821149237060658_nInformujemy, że Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna w dniach 16-17 lipca 2020 roku (czwartek-piątek) z powodu aktualizacji zbiorów i prac technicznych. W tych dniach nie będzie można wypożyczyć ani dokonać zwrotu książek lub innych materiałów bibliotecznych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Biblioteka Publiczna w Małej Wsi z darmowymi publikacjami od IPN

107704893_3125850940831122_1317737080397062998_nDzięki udziałowi w projekcie “Biblioteka na to czeka” Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi wzbogaciła się o pakiet 30 darmowych publikacji IPN. Instytut Pamięci Narodowej, realizując ustawową misję edukacyjną realizuje projekt „Biblioteka na to czeka”, popularyzujący czytelnictwo i wspierający rozwój bibliotek szkolnych, akademickich i publicznych w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. Serdecznie zapraszamy do korzystania

zajęcia wakacyjne - lipiec 2020

107431238_3120995731316643_6038150671250892335_oSerdecznie zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla dzieci w MultiOsadzie. Z uwagi na panującą pandemie w tym roku musimy troszkę zmienić nasze zasady. Zajęcia będą odbywały się w dwóch mniejszych grupach i aby uniknąć ciągłej rotacji dzieci musimy wprowadzić zapisy!

Wszelkie informacje i zapisy pod nr tel 570-604-310

Zapraszamy

nauczmy się żyć z wirusem

103373701_3116615505087999_8234314201256607006_ozaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim ❤️❤️❤️❤️

Nasz projekt “Nauczmy się żyć z wirusem…” znalazł się wśród grantobiorców konkursu Działaj lokalnie 2020, ogłoszonego przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Czytaj dalej

Naszym celem w ramach projektu będzie działanie na rzecz mieszkańców Gminy Mała Wieś oraz powiatu płockiego, poprzez edukację społeczeństwa- przekazanie zasad bezpieczeństwa i higieny, które pozwolą nam nauczyć się żyć z wirusem, który niestety będzie nam jeszcze długo zagrażał. Przygotujemy kolorowe plakaty, ulotki, jakiś fajny filmik, spotkamy się też z Wami na Naszym sobotnim ryneczku Choć sytuacja nie jest fajna…z nami będzie kolorowo  Grafik już pracuje nad projektem plakatów i ulotek. Czekamy także na dostawę niezbędnego sprzętu, materiałów i koszulek dla naszych wolontariuszy, które zakupione zostały w ramach udziału w projekcie. Pozyskaliśmy również partnerów naszych działań. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi i nowo powstałej przy niej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jesteśmy przekonani że wspólnie zrobimy coś fajnego  Dziękujemy: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś, Straż Pożarna Mała Wieś.

Otwarcie Lokalnego Centrum Kompetencji i XboX

107104365_3116011521815064_35554653741914258_oKochani! Ostatnie kilka miesięcy to trudny czas dla wszystkich. Z uwagi na pandemię zmuszeni byliśmy ograniczyć swoją działalność, a Lokalne Centrum Kompetencji jak również uwielbiany przez dzieci Xbox został całkowicie wyłączony z użytkowania. Było u nas pusto, smutno…brakowało nam codziennego gwaru i Waszych odwiedzin! Małymi krokami będziemy do Was wracać oczywiście z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa ⚠⚠⚠

Od jutra tj od 08.07.2020 zapraszamy do ponownego korzystania z pracowni komputerowej oraz Xboxa.

Czytaj dalej

Należy jednak pamiętać, że pandemia nadal trwa i dlatego wprowadzamy następujące zasady:

– do GCK MultiOsada przychodzimy w maseczkach, po zajęciu miejsca czy to przed Xboxem czy przed komputerem maseczkę oczywiście możemy zdjąć,

– przed wejściem do budynku dezynfekujemy dłonie (przed budynkiem ustawiony został dozownik łokciowy)

– jeżeli chcesz się czuć bezpieczniej załóż rękawiczki,

– przy stanowisku komputerowym znajduje się tylko jedna osoba (biurka z komputerami rozstawione zostały w bezpiecznych odległościach od siebie),

– z Xboxa korzystają jednocześnie maksymalnie dwie osoby (zachęcamy do przychodzenia z zaufaną osobą),

– po przyjściu najpierw kierujemy się do pracowników MultiOsady w celu upewnienia się czy w danej chwili są wolne stanowiska komputerowe czy też Xbox.

Pamiętajcie:

Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni.

⚠Nadal obowiązuje reżim sanitarny.

☣Zachowajcie odstępy.

Drodzy Rodzice!!!Zdezynfekowaliśmy wszystkie możliwe powierzchnie i będziemy je dezynfekować każdego dnia, wprowadziliśmy nowe zasady bezpieczeństwa, nasi pracownicy nie okazują żadnych oznak zarażenia korona wirusem ale to Wy zdecydujecie czy Wasze dzieci do nas przyjdą!!! My jesteśmy…❤️❤️❤️

P.S. Jesteśmy w trakcie przygotowywania bezpiecznej oferty wakacyjnej dla najmłodszych, wkrótce szczegółowe informacje

Nakręć się na pomaganie

106394928_3099455233470693_2246217106230383400_nKolejna partia koreczków dla Zosi dostarczona została dziś przez Straż Pożarna Mała Wieś.

Dziękujemy bardzo Strażakom za zaangażowanie w akcję pomocy dla Maleńkiej Zosi. Ogromne podziękowania dla Szkół i Przedszkola oraz wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Mała Wieś, którzy codziennie przynoszą koreczki dla Waleczna Zosia ❤️❤️❤️
Oczywiście zbieramy dalej!!! ❤️❤️❤️

maseczkomaniacy w multiosadzie

106278733_3097775983638618_4163361319146200989_nKolejna partia maseczek w ramach projektu “Mieszkańcom Pomożemy…Maseczki Uszyjemy” gotowa!!!  Tym razem na ręce Komendanta Gminnego OSP RP w Małej Wsi przekazaliśmy maseczki dla Strażaków Ochotników. W najbliższych dniach zostaną one przekazane wszystkim ośmiu Ochotniczym Strażom Pożarnym działającym na terenie Naszej Gminy.

Czytaj dalej

Oczywiście szyjemy dalej…teraz dla mieszkańców Gminy Mała Wieś. Jak tylko zostaną uszyte niezwłocznie poinformujemy o możliwości uzyskania darmowej maseczki w siedzibie MultiOsady.

Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”

wakacyjne nowości wydawnicze

106296699_3096550723761144_8617685865973665764_oWakacje to czas odpoczynku i relaksu, dlatego w długie letnie wieczory zachęcamy do lektury naszych najnowszych książek!

Dostępne w wypożyczalni od najbliższego poniedziałku tj. 06.07.2020.

Serdecznie zapraszamy! ❤️

udanych wakacji!

74965971_3088919684524248_236281467450767778_nDobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Rok inny niż pozostałe ze względu na panującą pandemię koronawirusa… ten rok był dla Was ciężki, zarówno dzieci, nauczyciele jak i rodzice musieli się zmierzyć z nowym nieznanym Wam wcześniej systemem nauczania, który wymagał od Was wszystkich ogromnego zaangażowania. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku! Na ten czas życzymy Wam radości, słońca i przede wszystkim dużo zdrówka.

Czytaj dalej

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i bawcie się dobrze. Leniuchujcie w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami ale niezapominajce przy tym o panującej pandemii i dbajcie o siebie i swoich bliskich. Chrońcie się nawzajem! Wierzymy, że wszyscy wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach rozpoczną nowy rok szkolny już w normalnych warunkach w murach waszych szkół. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń. Ściskamy Was wszystkich bardzo mocno ☀️️⛱️️⛰️

 

23 czerwca - dzień ojca

105372370_3075988019150748_7144099081385290822_oZ okazji Dnia Ojca, składamy najszczersze życzenia. Dziękujemy za troskę, za trud i codzienne starania.

Życzymy zdrowia, sił, codziennej radości a przede wszystkim nieustającej miłości od swoich dzieci.

Dziękujemy, że jesteście!!! ❤️❤️❤️

maseczkomaniacy w multiosadzie

104719351_3069966163086267_4243568452710957528_nNasze maseczki trafiły już do nowych właścicieli. Przekazaliśmy je pracownikom służb medycznych z terenu powiatu płockiego oraz seniorom z terenu naszej Gminy (maseczki trafiły do seniorów z Dziennego Domu Senior Plus w Małej Wsi przy ul. Płońskiej jak również Dziennego Domu Senior Plus w Małej Wsi przy ul.Warszawskiej oraz do Seniorów ze Związku Emerytów i Inwalidów w Małej Wsi). Oczywiście szyjemy dalej… najpierw dla strażaków a w następnej kolejności dla mieszkańców Gminy Mała Wieś. Jak tylko powstanie kolejna partia niezwłocznie poinformujemy o możliwości odbioru maseczek w siedzibie MultiOsady. Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Działamy razem z Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Urząd Gminy Mała Wieś

otwarcie placu zabaw i siłowni zewnętrznej

104072900_3056870111062539_8071561374608332592_oInformujemy, że dzisiaj (15 czerwca 2020r.) oficjalnie zostały otwarte plac zabaw i siłownia zewnętrzna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

Przed otwarciem wszystkie urządzenia zostały poddane dezynfekcji, do której użyto środka biobójczego zwalczającego wirusy i bakterie.

Jednakże wobec panującego stanu epidemii zwracamy się z prośbą o korzystanie z placów zabaw z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.W przypadku dużej liczby osób przebywających na terenie placu, prosimy o rozsądne podjęcie decyzji o późniejszej wizycie lub odczekanie i skorzystanie po opuszczeniu terenu przez innych użytkowników. Dodatkowo w trosce o naszych najmłodszych mieszkańców gminy przypominamy o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy w sytuacji kiedy nie ma możliwości zachowania 2 metrowego dystansu pomiędzy użytkownikami (przepis ten nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia). Pamiętamy, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Wszystkim życzymy bezpiecznej zabawy oraz miłego odpoczynku na świeżym powietrzu.

 

rok 2020 - rokiem Jana Kowalewskiego

102391489_3040365366046347_2607905451476506657_oDecyzją Senatu rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Kowalewskiego. Przedstawiamy przygotowany z tej okazji przez Biuro Programu “Niepodległa” biogramu Bohatera, który przyczynił się do wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku.

Zapraszamy również do lektury tekstu przygotowanego przez prof. Grzegorza Nowika, który opowiada, jak Polacy zorganizowali wojskowe komórki wywiadu i jak łamali szyfry, od „Rewolucji” do „Enigmy”. O historii polskiego radiowywiadu można przeczytać na stronie: zobacz 

Powodzenia maturzyści!

102576333_3037944329621784_258964703939876682_n“Nauka to pokarm dla rozumu.” (L. Tołstoj)

Trzymamy mocno kciuki za wszystkich maturzystów podchodzących aktualnie do egzaminu dojrzałości. Z całego serca życzymy Wam powodzenia! 

maseczkomaniacy w multiosadzie

83260937_3021833694566181_3016783345083219968_oPomimo zmniejszenia obostrzeń, nadal jesteśmy zobowiązani zakładać maseczki w obiektach zamkniętych dlatego też szyjemy maseczki, które w tym tygodniu trafia do pierwszych instytucji oraz do naszych kochanych seniorów Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez @Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Przedsięwzięcie „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” jest wspólną inicjatywą Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (dalej ARFP) oraz Fundację FLZP Młodzi Razem w partnerstwie z Nationale-Nederlanden.

Nowości wydawnicze

101615154_3021765557906328_6779726303324012544_oNa naszych bibliotecznych półkach pojawiła się kolejna dawka nowości wydawniczych. Nasze doświadczenie bibliotekarskie, nauczyło nas planowania zakupów zgodnie z Państwa sugestiami. W kryterium doboru sugerujemy się zawsze zapotrzebowaniem naszej lokalnej społeczności. Kochani prosimy o zgłaszanie propozycji nowości wydawniczych do zakupu do Biblioteki w Małej Wsi (kolejna partia nowości już niebawem).

Zapraszamy

dzień dziecka

360_F_155045396_eC7Qxrb8moJA6yul6aciWgPCFhsyrFaLKochani witamy Was w tym szczególnym dniu. Dziś 1 czerwca dzień dziecka, to bardzo szczególne dla Was święto, niestety nie możemy się w tym roku spotkać na corocznie organizowanym pikniku osobiście ze względu na panującą sytuację w kraju i na świecie. Jednak pamiętamy o Was i przesyłamy Wam najpiękniejsze życzenia. Dużo uśmiechu, radości, zdrowia, słodkości, szczęścia, małych przyjemności, spełnienia marzeń i pomyślności. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka to wszystko dla Was prosto z naszego serca! ❤️ Radosnego dnia dziecka życzy Dyrektor GCK MultiOsada Ewa Grzelak w Małej Wsi wraz z pracownikami.

Film: zobacz

Wznawiamy zajęcia indywidualne

101549569_3012180132198204_2587705503643598848_oKochani małymi krokami wracamy do Was

Z ogromną radością informujemy, że od 1 czerwca wznawiamy indywidualne zajęcia muzyczne. Na warsztaty grupowe jeszcze musimy troszkę zaczekać ale mamy nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze do normalności, za którą wszyscy już bardzo tęsknią.

Lokalne Centrum Kompetencji nadal pozostaje zamknięte!

27 maja - dzień samorządu terytorialnego

100616179_3004979392918278_3981038622982799360_oZ okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, składamy wszystkim pracownikom samorządu terytorialnego najlepsze życzenia – wielu dalszych sukcesów i nowych ambitnych wyzwań.

26 maja - dzień matki

100984355_3004578072958410_5405344422235734016_oKochane Mamy! Dziękujemy, że jesteście Wszystkiego dobrego w dniu waszego święta ❤️

nakręć się na pomaganie

96814656_2973689309380620_6124932292503666688_nDrodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś!

Zapewne wielu z Was słyszało o maleńkiej Zosi, mieszkanki naszego powiatu, której przyszło zmierzyć się ze straszna chorobą SMA1. Oprócz zbiórki pieniędzy została uruchomiona akcja zbierania nakrętek. Informujemy, że od dzisiaj przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi stanie pojemnik, w który będziecie mogli wrzucać korki. Przyjmiemy każdą ilość i przekażemy w odpowiednie miejsce.

Kochani nakręcamy się na pomaganie

Mała Wieś…Wielkie Serca ❤️❤️❤️

Otwieramy bibliotekę

96838042_2971105026305715_1879459005621862400_oW czwartek 14 maja zostaje otwarta dla czytelników Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi działająca przy GCK MultiOsada w Małej WsiBiblioteka zostaje otwarta wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek .

W Bibliotece nie będą odbywały się spotkania i zajęcia, nie będzie też możliwe korzystanie z komputerów, ksero itp.

Książki będą przyjmowane i wydawane przy specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym stanowisku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (pracownik oddzielony będzie od czytelników szybą/pleksi, zaopatrzony w rękawice, przyłbice lub maseczkę i płyn do dezynfekcji).

Czytaj dalej

Czytelnicy nie będą mieli możliwości swobodnego poruszania się między półkami z książkami (brak wolnego dostępu do księgozbioru).

Zachęcamy do zamawiania książek poprzez katalog on-line oraz telefonicznie. Rezerwacje składane telefoniczne i poprzez katalog online będą realizowane następnego dnia.

Rezerwacje telefoniczne można składać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00.

Zwracane przez czytelników książki przez okres 7️⃣ dni będą pozostawały w kwarantannie. W katalogu przy książce pozostającej w kwarantannie pojawi się adnotacja KWARANTANNA.

Czytelnicy przebywający w bibliotece zobligowani są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawic ochronnych .

Przy stanowisku zdawczo-odbiorczym może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby, które czekają w kolejce muszą zachować bezpieczną odległość (2️⃣ metry) od kolejnego użytkownik

Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z biblioteki i wypożyczania w związku z COVID-19

Dzień bibliotekarza

97002926_2958673040882247_9047840494448541696_n“Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka.” Jan Paweł II

Wszystkiego dobrego dla wszystkich Bibliotekarzy!

Maseczkomaniacy w multiosadzie

95943676_2955087124574172_2605865634688401408_oMiło nam poinformować, że jesteśmy jednym z pięciu laureatów konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Otrzymaliśmy grant w wysokości 2 tys. zł na realizację projektu “Mieszkańcom pomożemy…maseczki uszyjemy”.

Czytaj dalej

Darmowe maseczki przeznaczone będą dla mieszkańców gminy Mała Wieś i powiatu płockiego. W pierwszej kolejności obdarujemy nimi osoby pracujące w różnego rodzaju służbach tj. szpitalach, hospicjach, policji, oraz straży pożarnej. Projekt będzie realizowany od 15 maja do 15 lipca…więc troszkę sobie poszyjemy

Zbieramy materiały, kompletujemy sprzęt i ruszamy do szycia

Przedsięwzięcie „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” jest wspólną inicjatywą Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (dalej ARFP) oraz Fundację FLZP Młodzi Razem w partnerstwie z Nationale-Nederlanden.

Święto Św. Floriana

95410402_2948480525234832_6929602167825235968_oZ okazji święta Świętego Floriana – Patrona Strażaków, składamy serdeczne życzenia i podziękowania dla Druhów strażaków ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mała Wieś i wszystkich strażaków zawodowych.

Niech święty Florian obdarza Was niezbędną pomocą i chroni od nieszczęść i wypadków, a tę ofiarną i niezwykle trudną służbę ludziom i ich mieniu, uczyni bezpieczną.

Dziękujemy że jesteście!

Życzymy zawsze tyle samo powrotów do strażnicy, ile wyjazdów do akcji.

3 maja - święto konstytucji

95268251_2946145435468341_922039026439946240_oŚwięto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane świętem narodowym. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku, kiedy doszło do masowych demonstracji studenckich.

Czytaj dalej

Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja. Wszelkie próby manifestowania były w tych dniach tłumione przez milicję. Władze PRL postanowiły dodatkowo znieść to święto poprzez ustawę z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócone zostało dopiero w 1990 roku. Pierwsze po przerwie uroczyste obchody odbyły się na Placu Zamkowym w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Od 2007 roku święto 3 maja obchodzone jest także na Litwie.

Ponadto 3 maja wypada także święto kościelne, a dokładniej święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku. Ma ono upamiętniać złożone przez Jana Kazimierza śluby lwowskie, podczas których powierzył Polskę pod opiekę Maryi. Nie jest to jednak święto nakazane, więc tego dnia katolicy nie są zobligowani do uczestniczenia w mszy świętej.

2 maja- Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą

95258996_2944807848935433_5543693204399849472_nDzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Wybór dnia nie był przypadkowy i ma uzasadnienie historyczne. Właśnie 2 maja, w 1945 roku, polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie.

Czytaj dalej

Co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze?

Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów – białego i czerwonego. Oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Same barwy – biel i czerwień – już wcześniej były uznawane za narodowe. Jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Poza granicami Polski oficjalnym symbolem naszego kraju jest flaga z polskim orłem na białym pasie. Używa się jej jedynie w celach dyplomatycznej reprezentacji Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej.

Najliczniejsza grupa emigracji i osób polskiego pochodzenia żyje w Stanach Zjednoczonych – 10 milionów. Inne duże skupiska są w: Brazylii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. Polacy mieszkają też między innymi na – Litwie, Białorusi i Ukrainie

Święto zostało ustanowione w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Uchwała senacka określa politykę państwa wobec Polaków przebywających za granicą. Mówi o zapewnieniu im praw mniejszości narodowej, rozwijaniu ojczystego języka i promowaniu polskiej kultury. Zgodnie z dokumentem, konstytucyjnym opiekunem diaspory jest Marszałek Senatu. Szczególna rola izby wyższej w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polaków mieszkających na obczyźnie, wywodzi się z międzywojennej tradycji patronowania wychodźstwu.

“Polonią” określa się polskich emigrantów oraz ich potomków. Natomiast osoby mieszkające na terenach, które w przeszłości należały do państwa polskiego, a w wyniku zmiany granic znalazły się poza nim, uznaje się za Polaków. I tak mówimy: Polacy na Litwie, Polacy na Ukrainie czy Polacy w Czechach.

Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą to święta państwowe.

1 maja - święto pracy

95218314_2943017969114421_1851301741195165696_o1 maja- Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata; upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników – wśród nich także emigranci z Polski. Protest został krwawo stłumiony przez policję Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago. Rodzący się wówczas ruch związkowy, bez względu na różnicę nurtów ideowych, przyjął ten dzień za swoje święto.

Czytaj dalej

Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku – Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów.

W Kościele rzymskokatolickim dzień 1 maja jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

Spokojnych świąt

92516843_2891745594241659_4669806044157837312_oZdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

"wyjdę za Ciebie"

91372013_2870938039655748_8513463103021645824_oDrodzy Seniorzy z terenu Gminy Mała Wieś.

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa COVID-19 oraz obowiązującymi restrykcjami i ograniczeniami w poruszaniu się od dnia 1.04.2020 Gminne Centrum Kultury MultiOsada w porozumieniu z Wójtem Gminy Mała Wieś uruchamia akcję społeczną pt.„Wyjdę za Ciebie”

Czytaj dalej

Seniorzy, którzy potrzebują pomocy w zakresie:

1.Zrobienia zakupów,

2.Pójścia do apteki

Powinni dzwonić na numery tel 570-604-310, 570-604-620

Zakupy realizowane będą w okolicznych sklepach.

Zgłoszenia telefoniczne z dni: piątek- poniedziałek będą realizowane we wtorek, natomiast zgłoszenia telefoniczne z dni: wtorek- czwartek realizowane będą w piątek. Zachowamy wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa.

Razem można Więcej!!!

#zostańwdomu

84510277_2854242087992010_190576306037981184_nDrodzy Mieszkańcy Gminy Mała Wieś!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w strukturach którego jest również Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi oraz Filia Biblioteczna w Dzierzanowie będą NIECZYNNE DO ODWOŁANIA.

Możecie do nas dzwonić(570-604-310) i pisać wiadowosci e-mail( multiosada@gmail.com )

Kochani zastosujemy się wszyscy do zaleceń i zostanmy w domu. To jedyne lekarstwo na tego strasznego WIRUSA.

Zawieszona działalność gck multiosada

89921479_2613685908742713_1810340075452497920_oInformujemy, że od jutra tj.12.03.2020 do 25.03.2020 zawieszamy działalność Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierzanowie.

Gminne Obchody Dnia Kobiet

89777117_2829046997178186_5998506236474032128_o8 marca to bardzo wyjątkowy dzień w roku, Dzień Kobiet. Z tej okazji w niedzielne popołudnie spotkaliśmy się aby uczcić wspólnie Gminne Obchody Dnia Kobiet. Wśród publiczności wyjątkowe Panie, a na scenie wyjątkowi Panowie z Zespołu Muzycznego „Caprii”.

Czytaj dalej

To właśnie Oni poprowadzili koncert dla naszych wyjątkowych kobiet, podczas którego miło spędziliśmy czas w rytm najnowszych hitów polskiej sceny disco. Wyjątkowe życzenia oraz słodki prezent otrzymała każda z Pań od Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego. Po radosnym koncercie przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa oraz rozmowy przy kawie i herbacie. Dziękujemy za tak radosny i miło spędzony czas.

Fotorelacja: zobacz

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

88325818_2824577387625147_8764600586826940416_oZa nami obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach, organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, objętych Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele Parafialnym w Małej Wsi, po której wszyscy zgromadzeni przejechali pod pomnik upamiętniający miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki. Zaproszeni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych. Prelekcję historyczną wygłosił pomysłodawca obchodów Marceli Szkopek. Podczas spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi zaprezentowali przedstawienie historyczne. Dziękujemy za wspólne upamiętnienie  tego ważnego wydarzenia w Naszej historii.

Fotorelacja: zobacz 

Bajkowe piątki z multiosadą 27.0