Półkolonie letnie 2022 - zapraszamy!

290931579_5246458085437053_517442766823383420_n

Drodzy rodzice, kochane dzieci! Zgodnie z obietnicą przedstawiamy propozycję półkolonii dla dzieci, które nie będą brały udziału w półkoloniach organizowanych przez Mazowieckie Izby Rolnicze w terminie 20.07.2022-02.08.2022. Zapraszamy dzieci w dwóch grupach wiekowych na wspólne wyjazdy podczas których na pewno nie będziemy się nudzić 🙂 Program dostosowany został do wieku dzieci tak, żeby starszaki się nie nudziły, a maluchy za bardzo nie zmęczyły 🙂 Każdego dnia dzieciom zapewniony zostanie ciepły posiłek, jak również mała regenerująca przekąska oraz woda. Dzieci będą pod opieką pracowników Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Szczegółowe informacje pod nr tel. 570-604-310, 570-604-620. Półkolonie dla dzieci z terenu Gminy Mała Wieś! Zapraszamy do zapisów, od jutra tj. 29.06.2022 od godziny 8.00. Ilość miejsc niestety ograniczona. Koszt po stronie rodziców 50,00 zł. Wszystko pozostałe finansowane jest ze środków Urzędu Gminy.

Data: 28 czerwca 2022

II Gminny rajd rowerowy

290902871_5245698645512997_5982429897145522557_n

Niewątpliwym jest fakt, że Rajdy Rowerowe w Gminie Mała Wieś to już kilkuletnia lokalna tradycja, a każdy z nich przyciąga kilkudziesięciu miłośników 2 kółek. Tak też było również na drugim Gminnym Rajdzie Rowerowym „Rowerem przez Gminę Mała Wieś”. 26 czerwca grupa ponad 120 rowerzystów w asyście Strażaków OSP Mała Wieś i OSP Podgórze pokonała 24 km trasę drogami Gminy Mała Wieś, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo – Mała Wieś.

Czytaj dalej

Przerwę zaplanowaliśmy w niezwykle pięknym i malowniczym miejscu, jakim był brzeg Wisły w Zakrzewie. Wójt Gminy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaprosili wszystkich uczestników na zregenerowanie sił przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasek. Wszystko było tak jak być powinno…rowerzyści w doskonałych humorach, ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie. Serdecznie dziękujemy właścicielowi działki Panu Romanowi Urbaniakowi, za udostępnienie tego wyjątkowo malowniczego terenu, a dh Edwardowi Kamińskiemu z OSP w Zakrzewie Kościelnym za przygotowanie ogniska. DZIĘKUJEMY❤️❤️❤️ „Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Honorowym Patronatem nasze wydarzenie objął Starosta Powiatu Płockiego Sylwester Ziemkiewicz. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Mała Wieś i Podgórza za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejazdu. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę, wspaniałe humory oraz liczny udział. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd…który już w sierpniu 🚴‍♂️🚴🚴‍♀️

Fotorelacja: zobacz

Data: 28 czerwca 2022

Kino pod Kasztanami

290393893_5243047402444788_818288770991294181_n

Za nami niezwykle klimatyczne spotkanie, jakim było piątkowe „Kino pod Kasztanami” przed Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Zaproponowana forma spędzenia czasu wolnego, ku naszej ogromnej radości spotyka się z roku na rok gorącym przyjęciem. Na seans przyszło mnóstwo osób. Leżaki zajęte były co do jednego pomimo tego, że w tym roku jest ich znacznie więcej niż w latach ubiegłych… z przyjemnością organizowaliśmy dodatkowe ławki i koce.

Czytaj dalej

Dla naszych widzów przygotowaliśmy oczywiście również darmowy popcorn, bez którego trudno się obyć podczas oglądania filmu. 🍿🍿🍿

Przed seansem GKRPA zaprezentowała nam alkogogle i narkogogle, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu i narkotyków, a więc: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, trudności z określeniem kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zaburzenie w ocenie odległości, podwójne widzenie. Jak się okazało, osoby z widowni miały spore problemy z wykonaniem prostych ćwiczeń, co w sposób bardzo obrazowy i namacalny pokazało w jakim stopniu mogą zostać upośledzone zmysły człowieka znajdującego się pod wpływem alkoholu i po zażyciu narkotyków. Piątkowe spotkanie „Pod Kasztanami” sfinansowane zostało ze środków Urzędu Gminy Mała Wieś i Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu oraz GKRPA za wspieranie naszych wakacyjnych ofert dla mieszkańców Gminy Mała Wieś.

Oczywiście planujemy już dla Was kolejny seans, o którym poinformujemy już niebawem. 📽🎥🎞⭐️⭐️⭐️

Fotorelacja: zobacz

Data: 27 czerwca 2022

Zapraszamy do zabawy "Z książką na urlopie"

Z-ksiazka-na-urlopie

Wakacje, urlop to idealny czas na czytanie, a książkę zawsze możemy zabrać ze sobą -bez względu na to, gdzie nasz wypoczynek zamierzamy spędzić. 🌞📖😃Czytać można wszędzie: w podróży, nad wodą, w kawiarni, w górach.🚙🏞🏝🏕🏔🌅🛤 Mocno wierzymy w to, że gdy odkryjecie, jaką przyjemnością jest czytanie książek to będziecie z chęcią wracać do czytania także w długie jesienno-zimowe wieczory. 😊📖Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do wakacyjnej zabawy pod nazwą „Z książką na urlopie”. Wystarczy tylko podczas wyjazdu, zrobić zdjęcie📸, na którym znajdzie się Wasza ulubiona książka 📚lub książka, którą właśnie czytacie.😊 Celem zabawy jest promowanie czytelnictwa nie tylko w domu i miejscu zamieszkania, ale przede wszystkim tam, gdzie czytanie dobrej książki przysparza wiele przyjemności, czyli na wakacjach czy urlopie. Zachęcamy do nadsyłania zdjęć z różnych miejsc świata🌏, przez całe wakacje, czyli do 31 sierpnia 2022r., na adres e-mail: bibliotekamultiosada@gmail.com 😊

Czytaj dalej

Przesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na rejestrowanie wizerunku, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 1231). Wizerunek będzie wykorzystany tylko i wyłącznie podczas zabawy „Z książką na urlopie” poprzez umieszczenie zdjęcia w budynku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, a także w mediach społecznościowych w celach informacji oraz promocji placówki i czytelnictwa.

Data: 24 czerwca 2022

Bezpiecznych wakacji 2022!

DSC_1011

Dziś zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkół życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe, radosne, bezpieczne oraz pełne niezapomnianych przygód, które na długo zostaną w pamięci. 🚗⛱⚓️🏖🏝⛺️🥰☺️🌞

Czytaj dalej

Wy odpoczywacie, ale my cały czas działamy. Obserwujcie naszą stronę i bądźcie na bieżąco, a dowiecie się jakie propozycje dla Was mamy. Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki, gdzie znajdziecie wakacyjne książkowe nowości z przestrogami jak spędzić bezpiecznie czas w te letnie, upalne dni. Przypominamy również o zwrotach zaległych książek, a w szczególności lektur, które zdążyliście już przeczytać! ☺

Pamiętajmy o zasadach, które są warte zapamiętania, aby najbliższe dni były pełne radości, lecz nie smutku:

1. Pływaj na kąpieliskach strzeżonych przez ratownika.

2. W górach zawsze spaceruj po wyznaczonych szlakach.

3. Po wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.

4. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

5. W upalne dni pij dużo wody.

6. Chroń głowę przed słońcem.

7. Używaj kremów ochronnych z filtrem.

8. Podczas wycieczek rowerowych załóż kask na głowę.

9. Podczas burzy nie wchodź do wody i nie stawaj pod drzewami.

10. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego.

11. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim co robisz.

12. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa w sieci: chroń swoje hasła, nie podawaj nikomu swoich danych , nie wchodź na strony dla Ciebie nie przeznaczone, nie umawiaj się z osobami poznanymi przez Internet, nie klikaj w nieznane odnośniki.

13. Bądź ostrożny w kontaktach z osobami nieznajomymi: nie podawaj adresu osobom nieznajomym, nie wsiadaj do samochodu osoby nieznajomej, nie jedz cukierków od nieznajomych.

14. Pamiętaj o numerach alarmowych: 112 NUMER ALARMOWY, 999 POGOTOWIE, 998 STRAŻ, 997 POLICJA

Życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji 2022! 🏝⛺️🥰🌞

Data: 24 czerwca 2022

23 czerwca - dzień ojca

290135954_5231590253590503_2257357761719525189_n

Dziś wyjątkowy dzień – Dzień Ojca. Dlatego też, w tym wyjątkowym Dniu, składamy wszystkim Tatusiom moc gorących życzeń! Życzymy zdrowia, pomyślności, i Błogosławieństw z nieba, abyście mieli wszystko, co Wam trzeba!

Dziękujemy, że jesteście!!!❤️❤️❤️

Data: 23 czerwca 2022

Zakończenie zajęć Ogniska Muzycznego przy GCK MultiOsada

289496164_5226164744133054_5853608573814338002_n

Nie tylko w szkołach odbywają się zakończenia roku szkolnego, w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada również. Zakończenie wyjątkowe ponieważ jest podsumowaniem ciężkiej pracy i nauki wszystkich uczestników Ogniska Muzycznego działającego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Przez cały rok szkolny nasi mali muzycy wytrwale pracowali, a efekty ich pracy już nie raz mogliście zobaczyć, a co najważniejsze usłyszeć.

Czytaj dalej

To wszystko pod okiem instruktorów muzyki, Pana Mariusza Zielińskiego oraz Pana Krzysztofa Dębskiego. Pana Mariusz czuwał, aby dzieci nauczyły się grać na instrumentach klawiszowych oraz pięknie śpiewać, natomiast Pan Krzysztof czuwał nad chwytami gitarowymi oraz grze na ukulele. Każdy z uczestników odnalazł swoją ścieżkę muzyczną i mamy ogromną nadzieję, że będzie ona kontynuowana. Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi i Panu Krzysztofowi, za rozwijanie muzycznej pasji u naszych podopiecznych. Dzięki Wam muzyka dla nich jest ogromną przyjemnością i mamy nadzieję, że pozostanie nią jak najdłużej!!! Natomiast

Naszym małym muzykom serdeczne podziękowania należą się za ogrom pracy wykonanej przez ostatnie kilka miesięcy. Podziwiamy Wasze zaangażowanie oraz wytrwałość. Do zobaczenia wkrótce! 🎤🎼🎹

Data: 21 czerwca 2022

Zapraszamy dzieci płatników Krus na Półkolonie letnie

2022.06.20-polkolonie-letnie

W imieniu Mazowieckiej Izby Rolniczej, Wójta Gminy Mała Wieś oraz własnym, serdecznie zapraszamy dzieci rolników z terenu Gminy Mała Wieś na Półkolonie Letnie w terminie 20.07.2022-02.08.2022. W ramach półkolonii zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat (roczniki 2006-2016) z terenu gminy Mała Wieś na 10 wyjazdów edukacyjno-rekreacyjnych, takich jak: Zajęcia w parku linowym, zajęcia na basenie Podolanka, seanse w kinie Helios, zajęcia rekreacyjne w kręgielni, zajęcia rekreacyjne- laserowy paintball, zajęcia edukacyjno- rekreacyjne w ZOO, wycieczka -Płock znany i nieznany. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr.tel: 570-604-310, 570-604-620 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi tj. 8.00-16.00. Każdy rodzic/rodzice (wystarczy że podlega jeden rodzic) lub opiekun prawny będzie zobowiązany dostarczyć aktualne zaświadczenie z KRUS, że posiada ubezpieczenie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w pełnym zakresie lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS (również renta po zmarłym rodzicu jest kwalifikowana). UWAGA!!! PIERSZEŃSTWO UDZIAŁU DLA DZIECI, KTÓRE NIE UCZESTNICZYŁY W PÓŁKOLONIACH W 2021 ROKU.

Data: 20 czerwca 2022

zapraszamy na kino pod kasztanami

2022.06.24-kino-pod-kasztanami

Kochani. Już tylko kilka dni dzieli nas od wakacji…młodzież i dzieci z niecierpliwością czekają na ostatni dzwonek w obecnym roku szkolny ❤❤❤ Tak jak to miało miejsce w roku ubiegłym, w dniu zakończenia roku szkolnego w imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś oraz GKRPA w Małej Wsi zapraszamy na pierwszy wakacyjny seans filmowy. 🎥🎞📽🎬 Bardzo nas cieszy, że ta forma spędzania z nami czasu wolnego jest jedną z Waszych ulubionych 🥰🥰🥰 Jak to większość z Was stwierdziła…film nie jest ważny, liczy się klimat…dlatego zapraszamy na film Niespodziankę… zdradzamy tylko, że będzie to film familijny, zarówno dla małych jak i dużych 🎬📽🎞❤ Do zobaczenia 24 czerwca (piątek) o godz. 21.00🎞📽🍿

Data: 16 czerwca 2022

Piknik z okazji "Dnia Rodziny" w Szkole Podstawowej w Małej Wsi

288379695_5209179112498284_7961155877296381242_n

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pikniku z okazji „Dnia Rodziny”, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gwareckiego w Małej Wsi😀 Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury MultiOsada zadbali o piękne, kolorowe afrykańskie warkoczyki, malowanie twarzy oraz formowanie balonów. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty Myszki Miki i Minnie, które swoim pojawieniem się wywołały uśmiech na twarzach zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Czytaj dalej

Na koniec pikniku MultiOsada przygotowała niespodziankę w postaci pokazu ogromnych baniek mydlanych, które sprawiły radość wszystkim uczestnikom piknikom. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. Cieszymy, że nasza praca daje dzieciom tyle radości i dobrej zabawy!😀🎈🎉❤️

Fotorelacja: zobacz

Data: 15 czerwca 2022

II rajd rowerowy

286742618_5208667609216101_3801080483279829886_n

W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW Malwa oraz własnym serdecznie zapraszamy na drugi w tym roku Rajd Rowerowy, który odbędzie się 26 czerwca. Startujemy o godzinie 14:00 spod budynku MultiOsady i ruszamy w kierunku naszej pięknej Wisły. Zgłoszenia do 24 czerwca do godz. 16:00 telefonicznie pod nr tel: 570-604-310 bądź osobiście w siedzibie GCK MultiOsada, ul. Warszawska 31. Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia! 🚴‍♀️🚴😊 W związku z tym że jutro i piątek dział Animacji nie pracuje będziemy przyjmować zgłoszenia przez te dni poprzez wiadomość SMS albo informacje na Messenger. 😊😊😊 Zapraszamy do kontaktu ❤❤❤

Data: 15 czerwca 2022

zakończenie projektu "cros(s)fitowy junior"

288020656_5205783899504472_5681025029025433439_n

Za nami niestety ostanie spotkanie w ramach zajęć sportowych „Crossfitowy junior”. Projekt realizowany był w ramach zadania publicznego o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizowała przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W ramach projektu odbyły się cztery spotkania zajęć sportowych typu crossfit. 💪🏋️🤸‍♀️

Czytaj dalej

To uniwersalny program treningowy, przeznaczony dla każdej zdrowej osoby, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej i doświadczenia. To idealna forma spędzania wolnego czasu, nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Nasze spotkania cieszyły się ogromnym powodzeniem, na każdych zajęciach frekwencja uczestników wynosiła 100%, a w treningach brało udział 24 dzieci w wieku od 8 lat z terenu Gminy Mała Wieś. Wszystko to pod okiem doświadczonego instruktora sportowego Pani Patrycji Adamczyk. Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za świetną zabawę, dużo pozytywnej energii i fachową wiedzę, jak ćwiczyć zdrowo i świetnie się przy tym bawić. Podziękowania należą się również Panu Jakubowi Siarkowskiemu za bezinteresowną pomoc, który od samego początku, tj. od pomysłu po realizację był osobiście zaangażowany w projekt i pomagał na każdym spotkaniu. Oczywiście nad bezpieczeństwem naszych sportowych zuchów podczas każdych zajęć czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, na szczęście udało się bez kontuzji i wypadków. Już każdy wie, jak ćwiczyć bezpiecznie, zdrowo i z uśmiechem na twarzy. W ramach projektu wszyscy uczestnicy otrzymali koszulkę „crossfitowego juniora”, a na każdym treningu została zapewniona woda i mała przekąska regeneracyjna. Po czterech tygodniach ciężkiej pracy każdy mały sportowiec zasłużył na dyplom, który został wręczony podczas ostatniego spotkania wraz ze słodkim upominkiem. To był czas pełen dobrej zabawy i pozytywnej energii. Dziękujemy! 😁💪🏋️🤸‍♀️❤️⚽️

Fotorelacja: zobacz

Data: 14 czerwca 2022

informacja

Kopia-2022.04.14-Informacja

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi na nadchodzący długi czerwcowy weekend. Za utrudnienia przepraszamy, życzymy miłego odpoczynku! 😊☀️

Data: 13 czerwca 2022

IX piknik rodzinny w orszymowie

287997311_5203157036433825_448618871150791831_n

W miniony weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w IX Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada zadbali o piękne kolorowe afrykańskie warkoczyki dla każdej dziewczynki na pikniku.

Czytaj dalej

Oczywiście nie mogło zabraknąć również wizyty Myszki Miki i Minnie, które zostały obdarowane ogromną miłością zarówno przez najmłodszych jak i starszych uczestników tego kolorowego wydarzenia. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie i miło spędzony czas! To był dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy! ☺️🎉🎈

Fotorelacja: zobacz

Data: 13 czerwca 2022

warsztaty z drukarką 3d z uczestnikami "Klubiku" z DPS w Zakrzewie Kościelnym

287429200_5195705750512287_5397476709283265777_n

W dniu wczorajszym w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Malej Wsi gościliśmy uczestników „Klubiku” Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym, którzy wzięli udział w warsztatach z projektowania i druku 3D 🙂 Na spotkaniu omówiliśmy budowę drukarki 3D, materiały oraz ich właściwości, z których będziemy korzystać.

Czytaj dalej

Drugi etap to zapoznanie się uczestników z oprogramowaniem do projektowania oraz jego funkcjami. Kolejnym etapem było praktyczne przeprowadzenie uczestników przez ścieżkę projektowania na przykładzie modelu serduszka wybranego przez naszą sympatyczną uczestniczkę warsztatów🖨  Na zakończenie zajęć każdy z przybyłych gości otrzymał mały upominek w postaci breloczka wydrukowanego właśnie na drukarce 3D😃🎁 Nasze spotkanie upłynęło w miłej, sympatycznej i pełnej humoru atmosferze. Dziękujemy bardzo za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w tak miłym gronie😃

Fotorelacja: zobacz

Data: 10 czerwca 2022

Warsztaty z zerij - naszyjniki z makramy

286775239_5186917781391084_6983527977658243793_n

7 czerwca Gminne Centrum Kultury MultiOsada gościło nasze sympatyczne seniorki ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi🙂 Spotkałyśmy się na ostatnich przed wakacjami warsztatach, na których wspólnie wykonałyśmy piękne i oryginalne naszyjniki techniką makramy. Tym razem do zrobienia naszyjników wykorzystałyśmy skręcany sznurek, który świetnie się rozczesuje i nadaj lekkości wykonanym przedmiotom😊.

Czytaj dalej

Po krótkim przypomnieniu sobie podstawowych splotów zabrałyśmy się do projektu naszej biżuterii. Musimy przyznać, że Panie świetnie sobie poradziły i wykonanie naszyjników nie sprawiło im większego problemu. Efekty naszej pracy możecie Państwo zobaczyć w galerii zdjęć📸 Dziękujemy seniorkom za przybycie i mamy nadzieję, że spotkamy się po wakacjach na kolejnych warsztatach😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 9 czerwca 2022

Zapraszamy na czwarty trening w ramach projektu "cros(s)fitowy junior"!

2022.06.11-crossfit

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę 11 czerwca spotykamy się na czwartym (ostatnim) treningu w ramach projektu „Cros(s)fitowy Junior”. Spotykamy się w GCK MultiOsada w Małej Wsi o godz. 10.00 i jeżeli tylko pogoda pozwoli ruszamy w teren 😉 💪💪💪. Nad bezpieczeństwem czuwać będą strażacy z OSP Mała Wieś.

Projekt „Crossfitowy Junior” realizowany jest w ramach zadania publicznego, o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizuje przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Do zobaczenia!!!

Data: 8 czerwca 2022

Trzecie zajęcia "cros(s)fitowy junior" za nami!

286675302_5185235444892651_4069923509644168301_n

Za nami trzecie, a co za tym idzie przedostatnie już spotkanie w ramach projektu „Cros(s)fitowy Junior”. Tak jak to było wcześniej zaplanowane spotkaliśmy się 4 czerwca na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada i tym razem ćwiczyliśmy w plenerze. Wyjątkowe spotkanie…wyjątkowi trenerzy…wyjątkowi UCZESTNICY!!! Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w sobotę 11 czerwca o godzinie 10.00 na ostatnim już treningu.  Strasznie żałujemy, że tak szybko minęły te tygodnie…

Czytaj dalej

Projekt „Crossfitowy Junior” realizowany jest w ramach zadania publicznego, o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizuje przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Fotorelacja: zobacz 

Data: 7 czerwca 2022

Piknik "Dla naszych dzieci" w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Wyszogrodzie

286761192_5185185481564314_7977626094134272979_n

W sobotę 4 czerwca pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odwiedzili dzieci i młodzież w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Wyszogrodzie podczas wyjątkowego pikniku z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Dla naszych dzieci”. Zaprosiliśmy dzieciaków do plecenia warkoczyków i wspólnego formowania balonów…zdolniachy szybko załapały o co chodzi i chyba szykuje nam się konkurencja! 🥰🥰🥰 Nie mogło również zabrakną wspólnej zabawy z Myszkami Minnie i Miki, którym wyjątkowo tego dnia dopisywały humory 😂😂😂

Czytaj dalej

Ten dzień był naprawdę szczególny….na długo pozostanie w pamięci…a jeszcze dłużej w naszych sercach. Wyjątkowa atmosfera i bezinteresowny uśmiech dzieci…bezcenne. Dziękujemy Dyrektorowi tej wspaniałej placówki Panu Hubertowi Więckowskiemu za zaproszenie i polecamy się na przyszłość…wrócimy do Was z największą przyjemnością ❤️❤️❤️

Fotorelacja: zobacz

Data: 6 czerwca 2022

XXI Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom

283702889_5183867191696143_6447746458601427106_n

Za nami ostatni dzień spotkań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. W dniu dzisiejszym przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, gościliśmy Wójta Gminy Mała Wieś – Zygmunta Wojnarowskiego oraz trzy grupy przedszkolaków wraz z opiekunami z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś. Pan Wójt przeczytał przedszkolakom książkę pt. „Gang Fajniaków i sprzątanie świata” autorstwa Marcina Przewoźnika.

Czytaj dalej

Książka ta opowiadała o grupie Fajniaków dbających o świat przyrody, by był on piękny i czysty. Fajniaki to super drużyna, która nie boi się wyzwań i sięga po swoje supermoce, kiedy planeta tego potrzebuje. Wysprząta las, zatroszczy się o roślinki w czasie suszy, pomoże w segregacji śmieci. Historie Fajniaków otwierają przed dziećmi świat przyrody, pokazują zagrożenia dla naszej planety, ale również to jak należy o nią dbać, bo przecież bycie EKO jest superfajne! 😊 Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz dzieliły się z nami swoją wiedzą na temat przyrody oraz ekologii. Na zakończenie przedszkolaki odwiedziły naszą bibliotekę, obejrzały zbiory dla dzieci i dowiedziały się o możliwości przystąpienia do akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK. Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię i jest jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Mimo kończącej się akcji bardzo zachęcamy do czytania książek swoim pociechom. 😊 Dziękujemy Panu Wójtowi za poświęcony czas i rozwijanie w dzieciach pasji do czytania, a naszym najmłodszym mieszkańcom Gminy za chęć uczestnictwa w naszych spotkaniach. 😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 6 czerwca 2022

A może nad morze?

283768300_5147186938697502_4552919084077601205_n

Kochani! Z dnia na dzień zbliżamy się do wakacji, a co za tym idzie również do upragnionych urlopów. Tradycyjnie, serdecznie zapraszamy do wspólnego weekendowego wyjazdu nad nasze piękne polskie morze. Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych wyjazd zaplanowany został na ostatni wekeend sierpnia. Kto ma ochotę wspólnie z nami wyruszyć w drogę… Zapraszamy. Zapisy pod nr tel: 570-604-310. Z uwagi na nieprzewidywalny wzrost cen paliw, w przypadku drastycznej podwyżki może zaistnieć sytuacja, że zmuszeni będziemy dopłacić do autokaru. Wtedy cena może wzrosnąć o ok 20,00 zł od osoby. Jeżeli chętnych będzie więcej niż miejsc, rozważymy wyjazd na 2 autokary…także prosimy się nie denerwować jeżeli zaproponujemy listę rezerwową 🙂

Data: 6 czerwca 2022

Piknik rodzinny w Samorządowym Przedszkolu w Małej Wsi

286167950_5179591652123697_7307473324951065534_n

W piątek 3 czerwca Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi miało ogromną przyjemność uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi organizowanym przez Radę Rodziców. MultiOsada zaprosiła dzieci do wspólnych animacji podczas których, nie mogło oczywiście zabraknąć uwielbianych przez wszystkich baniek mydlanych. Formowane przez nas balony również cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Czytaj dalej

Zapewniliśmy także materiały do malowania twarzy i plecenia warkoczyków, którymi zajęły się mamy dzieci…spisały się na medal!!! Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi za zaufanie i przemiłą współpracę. Na prośbę Rady Rodziców zamieszczamy pełną fotorelację z tego wyjątkowo pięknego i kolorowego dnia: zobacz

Data: 4 czerwca 2022

Informacja!

285885634_5178307358918793_5386567536149832231_n

Kochani! Dziś MultiOsada już nieczynna. Ruszamy w teren sprawić trochę radości dzieciom.

Zapraszamy w poniedziałek od godz. 8.00. Obserwujcie w poniedziałek od rana naszego Facebooka…będziemy mieć dla Was pewna wakacyjna propozycję 🌞🌞🌞

Teatrzyk pt. „Baśń dla małych łakomczuszków - tajemnica zdrowych brzuszków”

285911491_5175791075837088_6730568399397636490_n

W czwartek, 2 czerwca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się przedstawienie pt. „Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków”, w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Tym razem w przedstawieniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi. Zaproszeni uczniowie poznali historię skrzywdzonej przez los Królewny Róży, której twarz ukryta była pod maską.

Czytaj dalej

W całym królestwie nie było ani jednej osoby, która mogłaby jej pomóc, ale pewnego dnia w zamku zjawił się tajemniczy starzec, ofiarując królewnie pomoc w odzyskaniu pięknego wyglądu. Opowiedział historię sprzed wielu lat, iż to Król i Królowa oddali czarownicy urodę córki w zamian za obronę królestwa przed smokami. Królewna Róża ma szansę odzyskać dawny wygląd pod warunkiem, że wypełni magiczny koszyczek witaminami i przekona zarówno dzieci jak i mieszkańców królestwa do zdrowego stylu życia. W tym trudnym zadaniu Róży pomógł Robert Biedronek, który zdobył owoce i warzywa pełne w witaminy i uwolnił Królewnę od czaru noszenia maski. Królewna mogła zrzucić maskę, poznać uroczego księcia i żyć szczęśliwie. 😊 💑 Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie, spożywanie właściwych produktów w odpowiednich ilościach oraz proporcjach, systematyczna aktywność fizyczna stanowią klucz do zdrowego stylu życia, prawidłowego rozwoju, a dzięki temu dobrego samopoczucia i lepszych wyników w nauce, osiąganych przez dzieci.😃🍐🍎🥕🍅🏊‍♀️⛹️🚴‍♀️

Fotorelacja: zobacz

Data: 3 czerwca 2022

Dzień dziecka z MultiOsadą!

285450833_5169146233168239_1045393732174401778_n

1 czerwca nasi wysłannicy Myszki Minnie i Miki wyruszyły do Szkół na terenie Gminy Mała Wieś z cukierkowymi pozdrowieniami od Wójta Gminy Mała Wieś i Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W tym wyjątkowym dniu odwiedziliśmy dzieci w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie, Podgórzu, Małej Wsi i Orszymowie oraz w Samorządowym Przedszkolu w Małej Wsi. 🙂

Fotorelacja: zobacz

Data: 2 czerwca 2022

Zapraszamy na trzeci trening w ramach projektu "cros(s)fitowy junior"!

285628357_5171985326217663_1488279442294301717_n

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę spotykamy się na trzecim treningu w ramach projektu „Cros(s)fitowy Junior”. Spotykamy się w GCK MultiOsada w Małej Wsi o godz. 10.00 🙂 Nasze zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od lat 8 i serdecznie zapraszamy niezdecydowanych. Jest jeszcze czas, żeby do nas dołączyć 💪💪💪. Nad bezpieczeństwem czuwają niezastąpieni strażacy z OSP Mała Wieś.

Projekt „Crossfitowy Junior” realizowany jest w ramach zadania publicznego o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizuje przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Data: 2 czerwca 2022

Sportowy Piknik Aktywności w Szkole Podstawowej w Podgórzu

282128714_5170044316411764_6125009170103143013_n

W dniu dzisiejszym pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi mieli ogromną przyjemność czynnie uczestniczyć w Sportowym Pikniku Aktywności w Szkole Podstawowej w Podgórzu. MultiOsada zapewniła dzieciom m.in malowanie twarzy, plecenie warkoczyków i modelowanie balonów oraz  wizyty Myszek Minnie i Miki. Dziękujemy!

Fotorelacja: zobacz

Data: 2 czerwca 2022

Zapraszamy na gminne obchody dnia dziecka!

285428511_5166714833411379_4822517821423506921_n

Kochane dzieci 🙂 Dziś wyjątkowy dzień…Dzień Dziecka 🙂 Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, na które każde dziecko czeka z niecierpliwością. W tym dniu czekają na Was wyjątkowe prezenty i niespodzianki. Mama o dziwo ma cierpliwość jak nigdy, a tata też ma więcej czasu na wspólną zabawę 🙂 Dziś każde dziecko powinno bardzo mocno poczuć, jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich rodziców, dziadków i bliskich. Kochani dla nas też jesteście bardzo bardzo ważni!!! Uwielbiamy jak wpadacie tu do nas i robicie zamieszanie…jesteście w tym najlepsi!!! 😊😊😊 Z tej okazji już dzisiaj w imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś oraz GKRPA zapraszamy Was 3 lipca na imprezę…tylko dla WAS, na Gminne Obchody Dnia Dziecka, które odbędą się na Boisku Sportowym im. Rafała Kozickiego w Małej Wsi. Przygotowaliśmy dla Was moc darmowych atrakcji: animacje sceniczne, strażacką pianę party, bańki mydlane, afrykańskie warkoczyki, malowanie twarzy, formowanie balonów, wizytę Myszek: Minnie i Miki oraz darmowe dmuchańce, a wśród nich: Zjeżdżalnia „Psi Patrol”, Dart & Bramka Celnościowa, Zjeżdżalnia „Dżungla” + Zamek „DINO”, Bungee run oraz Arena ZAWODY SUMO. Będzie się działo!!!

Data: 1 czerwca 2022

Dofinansowanie z Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - młodzi razem"

285295029_5166574450092084_7487817068190316282_n

Mamy To!!! Z ogromną radością informujemy, że nasz projekt „Czy ja wiem czy dobrze jem” otrzymał dofinansowanie na kwotę 3000 zł w konkursie grantowym Działaj Lokalnie ogłoszonym przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Szczegóły projektu już niebawem…. 🙂

Dziękujemy bardzo Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” za docenienie naszego pomysłu. ❤

Data: 31 maja 2022

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

285443518_5166369723445890_4788216530026702942_n

W dniu dzisiejszym do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przybyły dwie najmłodsze grupy przedszkolaków z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś, by razem z nami świętować XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. 😃📚🥰Na początek przedszkolaki wysłuchały krótkiego opowiadania o Kici Koci, która razem z mamą wybrała się do biblioteki. Następnie aktywnie uczestniczyły w rozmowach o bibliotece. Dowiedziały się co to jest biblioteka, kto w niej pracuje, jakie książki można tam znaleźć i jak należy o nie dbać.

Czytaj dalej

Na zakończenie, przedszkolaki zamieniły się w pociąg i wyruszyły do biblioteki, gdzie obejrzały zbiory dla dzieci i dowiedziały się o możliwości przystąpienia do akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.📚 Już niebawem kolejni mili goście. Pamiętajmy regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.☺️

Fotorelacja: zobacz 

Data: 31 maja 2022

Drugie zajęcia "cros(s)fitowy junior" za nami!

285318361_5163974717018724_2595271478802441230_n

Za nami II spotkanie w ramach realizowanego wspólnie z OSP w Małej Wsi projektu „Cros(s)fitowy Junior”. W sobotę 28 maja spotkaliśmy się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi i po raz drugi wspólnie z naszą Instruktorką Panią Patrycją Adamczyk przeprowadziliśmy trening crossfit💪

Fotorelacja: zobacz 

Data:  30 maja 2022

XXI Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom

284185627_5154047124678150_8694201604648565292_n

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (28 maja – 4 czerwca). Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”, by pokazać co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. Gminne Centrum Kultury MultiOsada – Biblioteka w Małej Wsi jak zawsze włącza się do obchodów. Już w najbliższych dniach spotkamy się z najmłodszymi czytelnikami. 😉 Przypominamy, że od 1 czerwca 2001 roku Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” prowadzi jedną z najbardziej rozpoznawalnych kampanii społecznych – „Cała Polska czyta dzieciom”, której pomysłodawczynią była Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej

Kampania ta jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców i edukatorów, gdyż codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, tj.:

• buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,
• doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
• rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,
• poszerza wiedzę i daje mocne fundamenty do zdobywania sukcesów w szkole i w dalszym życiu.
Pamiętajmy, że regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Poniżej przedstawiamy lektury polecane do czytania podczas XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Justyna Bednarek – „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”

Marcin Kozioł – „Bajka o bąkach i jednym trzmielu”

Małgorzata Kur – „Ostatnie drzewo na ziemi”

Ewa Nowak – „Reginka szuka domu”

Eliza Piotrowska – „Bajka o drzewie”, „Bajka o słońcu”

Tomasz Samojlik – „Bercia i Orson”, „Ambaras”, „Nauczę cię pływać, moja wyderko, cykl o „Żubrze Pompiku”

Piotr Socha – „Pszczoły”

Zofia Stanecka – „Basia i śmieci”

Olga Ślepowrońska – „Klimatyczni”

Adam Wajrak – „Wilki, Wielka księga prawdziwych tropicieli”

Łukasz Wierzbicki – „Afryka Kazika” 😄📖📚

Data: 28 maja 2022

27 maja - dzień samorządu terytorialnego

dzien-samorzadu-terytorialnego

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r., podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego. Z tej okazji wszystkim pracownikom Samorządowym, Radnym oraz osobom przyczyniającym się do propagowania idei samorządności składamy podziękowania oraz serdeczne życzenia: wytrwałości oraz zapału w tej ważnej pracy. Wszystkiego dobrego! 😊💐🌷🌹🌻

Data: 27 maja 2022

26 maja - dzień mamy

Bez-tytulu-1

Kochane mamy, dziś wyjątkowy dzień…Dzień Matki. Święto, które tak naprawdę obchodzić powinnyście każdego dnia w roku. Zamiast bukietu kwiatów, mamy dla Was muzyczne bukiety, specjalnie przygotowane na dzisiejszy dzień. Wspólnie z Naszymi wyjątkowymi wykonawcami życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze.

Czytaj dalej

Dziękujemy za bezgraniczną miłość, zrozumienie, oddanie i przede wszystkim za to że jesteście!!! A pamiętajcie, że jesteście najważniejsze, i nikt tego nie zmieni ❤❤❤

Magdalena Sołtysiak i Piotr Jędraszczak: zobacz 

Nadia Jóźwik: zobacz

Amelia Szajewska: zobacz 

Data: 26 maja 2022

Zapraszamy na drugi trening w ramach projektu "cros(s)fitowy junior"!

284006299_5147135145369348_9001031846979995486_n

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę spotykamy się na drugim treningu w ramach projektu „Cros(s)fitowy Junior”. Spotykamy się w GCK MultiOsada w Małej Wsi o godz. 10.00 🙂 Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od lat 8 i serdecznie zapraszamy niezdecydowanych. Jest jeszcze czas, żeby do nas dołączyć 💪💪💪. Dla uczestników zapewnimy wodę oraz małą przekąskę regeneracyjną. Nad bezpieczeństwem czuwają niezastąpieni strażacy z OSP Mała Wieś. ZAPRASZAMY

Projekt „Crossfitowy Junior” realizowany jest w ramach zadania publicznego o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizuje przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Data: 25 maja 2022

pierwsze zajęcia "Cros(s)fitowy Junior" za nami!

283785017_5146927045390158_1352821612964478158_n

Za nami pierwsze spotkanie w ramach realizowanego wspólnie z OSP w Małej Wsi projektu „Cros(s)fitowy Junior”. W sobotę 21 maja spotkaliśmy się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi by pod czujnym okiem Instruktorki Pani Patrycji Adamczyk poznać pierwsze tajniki i ćwiczenia crossfit. Crossfit to różnorodność, zmienność i dynamika ćwiczeń.

Czytaj dalej

To również szybkość i sprawność, a w naszym przypadku przede wszystkim super zabawa i integracja💪💪💪. Sobotni trening to jeden z czterech zaplanowanych w ramach projektu. Kolejny już w najbliższą sobotę 28 maja o godz. 10.00. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i pozytywne nastawienie do ćwiczeń. Taka grupa to ogromny potencjał do stworzenia czegoś fajnego. ❤❤❤ Dziękujemy również Panu Jakubowi Siarkowskiemu, który od samego początku, tj. od pomysłu po realizację jest osobiście zaangażowany w projekt. DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I CENNE RADY!!! Projekt „Crossfitowy Junior” realizowany jest w ramach zadania publicznego o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizuje przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Fotorelacja: zobacz

Data: 25 maja 2022

Powodzenie ósmoklasiści!

283731474_5145148752234654_3594801829319800188_n

Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami niezwykle ważny moment – pierwszy poważny egzamin. Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności. Powodzenia!🍀☺️🍀

Recital muzyczny "Zaśpiewam ci mamo"

283702884_5142666742482855_3683394675185970226_n

Już tylko kilka dni dzieli nas od wyjątkowego dnia w roku…Dnia Matki. Mama w życiu każdego z nas pełni najważniejszą rolę. Jest naszym opiekunem, przyjacielem, powiernikiem, jak potrzeba również krytykiem…ale co by się nie działo i tak zawsze będzie stała obok nas. Dzień Matki, to szczególne święto, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie, troskę, pomoc i bezwarunkową miłość.

Czytaj dalej

Właśnie z tej okazji w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w minioną niedzielę (22 maja) odbył się wyjątkowy recital muzyczny pn. „Zaśpiewam Ci Mamo” w wykonaniu bardzo uzdolnionej mieszkanki naszej Gminy Pani Magdaleny Sołtysiak przy akompaniamencie Piotra Jędreszczaka, dyplomowanego nauczyciela muzyki, absolwenta Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach. Było to niezapomniane spotkanie, pełne uśmiechów i wzruszeń, za co serdecznie dziękujemy Magdalenie i Piotrowi. ❤️❤️❤️ Po muzycznej uczcie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników spotkania na mały słodki poczęstunek, podczas którego był czas na rozmowy przy filiżance aromatycznej kawy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszego spotkania. Obiecujemy, że wkrótce przedstawimy Wam również kilka nagrań…

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas ❤️❤️❤️

Fotorelacja: zobacz

Data: 23 maja 2022

 

20 maja - światowy dzień pszczół

282582306_5133235660092630_2523843444458220713_n

20 maja na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Pszczół🐝 Dzień ten został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w rocznicę urodzin Antona Janša (urodzonego właśnie 20 maja roku 1734) słoweńskiego pszczelarza i zarazem prekursora nowoczesnego pszczelarstwa🍯 To właśnie Pszczołom zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności na całym świecie. Te pożyteczne owady zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których wytwarzane są produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. W badaniach przeprowadzonych przez ONZ wynika, że 84 proc. z 264 gatunków roślin uprawianych w Europie wymaga zapylania przez owady, głównie pszczoły, a wyłącznie te ostatnie zapylają 90 proc. tych roślin🌷🌺🌹 Eksperci alarmują, że następuje ciągły spadek liczebność pszczół, co powoduje straty w sektorze produkcyjnym i medycznym oraz ma fatalne skutki dla całego ekosystemu. Należy pamiętać, żeby chronić pszczoły przed niewłaściwie stosowanymi pestycydami szczególnie w okresie intensywnego kwitnienia roślin. Należy także zwiększać liczbę działań edukacyjnych i kontrolnych. Pamiętajmy chrońmy pszczoły bo gdy pszczoły wymrą to ludzie wyginą zaledwie 4 lata po nich. W Światowym Dniu Pszczół zachęcamy do spożycia pysznego, słodkiego miodu oraz świadomych działań na rzecz zwiększania populacji i ochrony pszczół🐝🍯

Data: 20 maja 2022

Teatrzyk dla dzieci pt. "Magiczna księga czarodziejki arielki"

283096107_5132922926790570_1073861492908012368_n

W dniu dzisiejszym pod kasztanami przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, odbył się spektakl teatralny pt. „Magiczna księga czarodziejki Arielki”, w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Szkoły Podstawowej w Podgórzu oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie.

Czytaj dalej

Zaproszeni uczniowie poznali historię małego króliczka, który uważał, że czytanie książek to strata czasu. Ale kiedy przez przypadek natknął się na magiczną księgę, którą ukryła czarodziejka Arielka przed złym czarodziejem, wszystko się zmieniło. Poznał świat bajek, polubił czytanie i częściej odwiedzał bibliotekę. 😊 Spotkanie teatralne było dla dzieci ciekawym przeżyciem i dostarczyło im wielu pozytywnych, niezapominanych wrażeń.

Fotorelacja: zobacz

Data: 20 maja 2022

kolejne korki przekazane

DSC_2134-1

Kochani!😀 Nasze małowieskie serce po raz kolejny zostało opróżnione z nakrętek. Ilość koreczków jak zawsze mile nas zaskoczyła, ponieważ uzbierało się aż 18 dużych worków pełnych kolorowych nakrętek. Korki po raz drugi trafią do Gabrysi Dorockiej z Warszawy❤️ Oczywiście nadal zbieramy plastikowe nakrętki! Jeżeli nagromadziły się wam w domu to przynieście je i wrzućcie do naszego czerwonego serduszka. Każda nakrętka – mała czy też duża ma ogromne znaczenie. Dziękujemy❤️

Data: 19 maja 2022

Dzień bibliotekarza i bibliotek w starostwie powiatowym w płocku

280742496_5178894135510932_8288219376639771124_n

Wczoraj na zaproszenie Pana Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza i Pani Wicestarosty Iwony Sierockiej świętowaliśmy Dzień Bibliotekarza i Biblioteki. Dziękujemy przedstawicielom Powiatu Płockiego oraz zaproszonym gościom za ten piękny czas i życzenia oraz wyjątkowe upominki.

Fotorelacja: zobacz

Data: 18 maja 2022

Wiosenne warsztaty z zerij

282017994_5126312234118306_3947690986410191686_n

We wtorek 17 maja w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyły się kolejne warsztaty dla naszych sympatycznych seniorek ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi😊. Wspólnie wykonałyśmy zapachowe świece, które przy każdym użyciu wypełnią dom przyjemnym aromatem.🌺🌷

Czytaj dalej

Nasze świece zostały wykonane z wosku sojowego- naturalnego, ekologicznego materiału pozyskiwanego z ziaren soi. Po przetopieniu wosku dodałyśmy barwniki, olejki eteryczne, a także naturalne kwiaty, dzięki czemu świece nabrały niepowtarzalnego koloru, zapachu a przede wszystkim wyglądu. Całą kompozycję wlałyśmy do szklanego pojemniczka i po wystygnięciu nasze seniorki ozdobiły słoiczki kolorowym sznurkiem. Te pachnące cuda będą długo cieszyły swoim wyglądem, a także zapachem roznoszącym się w całym domu. Mogą być również oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby🎁. Dziękujemy Paniom za przybycie oraz aktywność podczas warsztatów. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach już niebawem😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 18 maja 2022

Tydzień bibliotek - podsumowanie

280527310_5121542607928602_1783085444924907395_n

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „ Biblioteka – świat w jednym miejscu” dobiegł końca 🌎📖😊 Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w zabawach, za wspólną podróż dookoła świata i wszechświata, za uśmiechy na Waszych twarzach podczas wizyt w bibliotece. 😊 A teraz czas na podsumowanie i nagrodzenie uczestników zabaw 😊

Czytaj dalej

Pierwsza zabawa SLEEVACE, czyli ubierz się w książkę polegała na sfotografowaniu się z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie, którego powstało złudzenie prezentujące zabawne, kreatywne, połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. 😊 W zabawie tej nagrodzone zostały osoby, które przesłały do nas swoje SLEEVFACE – Pani Monika Szulc oraz Pani Klaudia Brzoza. Gratulujemy! 😊🤝

W kolejnej zabawie pod nazwą Literacka zgaduj – zgadula wzięło udział aż 10 osób. Zabawa ta polegała na rozszyfrowaniu okładek książek zasłoniętych puzzlami. Cztery Panie rozszyfrowały poprawnie wszystkie tytuły książek (liczyły się nawet literówki). Brawo dla Pani Eweliny Kołodziejskiej, Pani Patrycji Nowak, Pani Wiktorii Jędrzejewskiej oraz Pani Justyny Dynarek. 👏Jednak chcąc podziękować Wam drodzy Czytelnicy za zaangażowanie i poświęcony czas, zdecydowaliśmy, że nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy zabawy Literacka zgaduj – zgadula: Pani Monika Szulc, Pani Marzena Opała, Pani Martyna Kowalczyk, Pani Magdalena Józwik, Pani Ewelina Koniuszek oraz Pan Adrian Rychlik😊 Poniżej przedstawiamy tytuły książek, które ukrywały się pod puzzlami: 1. „Gdzie śpiewają raki”, 2. „Krzyżacy”, 3. „Serce z bibuły”, 4. „Halny”, 5. „Punkt zero”, 6. „QUO VADIS”, 7. „Księżniczka z lodu”, 8. „Nigdy nie jest za późno”, 9. „Luna”, 10. „Zaraza”, 11. „Krew”, 12. „A gdyby tak…”, 13. „Kobieta mojego męża”, 14. „Pamięć lawendy”, 15. „Dziedzictwo zbrodni”, 16. „Nagroda”, 17. „Babka z zakalcem”, 18. „Pan Tadeusz”, 19. „Sprawa Niny Frank”, 20. „Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej ”.

Ostatnia zabawa – Biblioteczna łamigłówka, polegała na odczytaniu cytatu, który był ukryty pod specjalnym szyfrem. Cytat rozszyfrowany został przez Panią Magdalenę Józwik oraz Panią Anitę Kamińską. Gratulujemy! 😊🤝

Wszystkich uczestników zabaw zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi po odbiór małych upominków. 😊📔

Data: 17 maja 2022

Tydzień bibliotek - spotkanie z uczestnikami "klubiku" DPS w Zakrzewie kościelnym

281262292_5123514444398085_3790436293500041126_n

W dniu wczorajszym, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Malej Wsi gościliśmy uczestników „Klubiku” Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym, którzy wzięli udział w zajęciach bibliotecznych. Pierwszym punktem zajęć było zwiedzenie naszego budynku i zapoznanie się z naszą codzienną pracą.

Czytaj dalej

Następnie uczestnicy zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, poznali zbiory i zasady korzystania z biblioteki, dowiedzieli się kto to jest bibliotekarz i na czym polega jego praca, a także zapoznali się z zasadami jak należy dbać o książki. Na zakończenie zajęć, zabraliśmy naszych gości w świat zagadek, które bez żadnego problemu zostały rozwiązane. 😊

Nasze spotkanie czytelnicze upłynęło w miłej, ciepłej i pełnej dobrego humoru atmosferze. Dziękujemy za odwiedziny i za wspólnie spędzony czas. Czekamy na kolejne odwiedziny. 😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 17 maja 2022

Warsztaty wiosenne - prezent dla mamy

DSC_2224

26 maja to jeden z najpiękniejszych dni w ciągu roku, tego dnia wyrażamy wdzięczność naszym mamom, za to, że tak bardzo nas kochają i opiekują się nami każdego dnia.❤️ Przygotowując się do tego święta w minioną sobotę w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada grupa dzieci stworzyła własnoręcznie wykonane świece, które będą idealnym prezentem na dzień mamy. Jak wiemy upominek wykonany własnoręcznie ma ogromną wartość sentymentalną i cieszy podwójnie. Nasi najmłodsi włożyli ogrom pracy w przygotowanie swoich prezentów.

Czytaj dalej

Samodzielnie nadali swoim świecom kolor, zapach oraz przyozdobili je miłym liścikiem z życzeniami, wyrażając w ten sposób jak bardzo kochają swoje mamy. Niech przygotowane świece wywołają uśmiech na twarzy każdej mamy, która zostanie obdarowana tym prezentem. Dziękujemy za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas w MultiOsadzie. Do zobaczenia! 🥰

Fotorelacja: zobacz

Data: 16 maja 2022

spektakl teatralny pt. „Detektyw Zagadka na tropie…”

279549453_5109590929123770_1221780698399485811_n

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaprosiło naszych najmłodszych czytelników z Samorządowego Przedszkola w Małej wsi na spektakl teatralny pt. „Detektyw Zagadka na tropie…”, w wykonaniu aktorów Studio Teatralne Krak-Art.

Czytaj dalej

Przedszkolaki poznały bardzo ciekawą i wciągającą opowieść, która przeniosła ich w niezwykły świat podróży i przygód. Dzieci wraz z głównymi bohaterami przemierzyły egzotyczne rejony świata, poznały kulturę innych krajów oraz dowiedziały się na czym polega praca detektywa. Spotkanie teatralne z pewnością było dla przedszkolaków niezwykłym przeżyciem, które dostarczyło im wielu pozytywnych i niezapominanych wrażeń. 😊

Dziękujemy Samorządowe Przedszkole Mała Wieś za włączenie się w gminne obchody Tygodnia Bibliotek. 😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 12 maja 2022

crossfitowy junior

2022.05.12-crossfitowy-junior

Kochane dzieci, droga młodzieży, szanowni mieszkańcy Gminy Mała Wieś. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowych sportowych zajęciach w ramach realizowanego projektu „CROS(S)FITOWY JUNIOR”, które będą przede wszystkim świetną zabawy poprzez ruch. Crossfit to uniwersalny program treningowy, przeznaczony dla każdej zdrowej osoby, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej i doświadczenia i niezależnie od wieku. Zajęcia crossfit stały się bardzo popularne na całym świecie. I to nie tylko wśród osób dorosłych. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko od najmłodszych lat uczyło się aktywności fizycznej, zaczynają właśnie od zapisywania ich na zajęcia crossfit. Moda ta dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie crossfit dla dzieci stał się bardzo popularną formą spędzania czasu. Zajęcia Crossfit, które odbędą się w MultiOsadzie skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od lat 8 i przebiegać będą pod okiem doświadczonego instruktora sportowego Pani Patrycji Adamczyk.

Czytaj dalej

W ramach projektu odbędą się 4 treningi, w cztery kolejne soboty rozpoczynając od 21 maja. Dla uczestników przygotowane zostaną projektowe koszulki oraz zapewnimy wodę oraz małą przekąskę regeneracyjną. Zapewniamy również niezbędny sprzęto do zajęć. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr telefonu: 570-604-310. Projekt „Crossfitowy Junior” realizowany jest w ramach zadania publicznego o którym mowa w art.14 ust .1/ 2* Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, ogłoszonego przez Wójt Gminy Mała Wieś, beneficjentem którego jest Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi, który realizuje przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Data: 12 maja 2022

Literackie koło fortuny

2022.05.12-literackie-kolo-fortuny

Literackie Koło Fortuny to kolejna propozycja zabawy dla naszych Czytelników, przygotowana w ramach Tygodnia Bibliotek. Każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę w dniu dzisiejszym będzie mógł zakręcić literackim kołem fortuny, a strzałka wskaże pole ze słowem kluczem pod którym kryje się zestaw książek📚, spośród których czytelnik będzie mógł wybrać jedną do przeczytania. 😊 Na kole fortuny znajduje się kilka tajemniczych kategorii, można więc m.in. wylosować książki z liczbą w tytule, z zieloną okładką, reportaż, romans historyczny lub po prostu NIESPODZIANKĘ😊 Po przeczytaniu wylosowanej książki bibliotekarze będą oczekiwać informacji, czy czas z lekturą okazał się owocny we wrażenia czy wręcz przeciwnie, decyzja koła okazała się nietrafiona. 😊

Zapraszamy do wspólnej literackiej zabawy😊

Data: 12 maja 2022

sleeveface - ubierz się w książkę

2022.05.10-sleeveface

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy naszych Czytelników do zabawy – „SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę”. 😃📸Akcja polega na sfotografowaniu się z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące zabawne, kreatywne, połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. 😊 Zrób swoją fotografię SLEEVEFACE 📸👩🧔 i prześlij na adres e-mail: bibliotekamultiosada@gmail.com do 15.05.2022r. do godziny 23.59. Przesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na rejestrowanie wizerunku, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 1231). Wizerunek jest wykorzystany tylko i wyłącznie podczas zabawy SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę, poprzez umieszczenie zdjęcia na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, a także w mediach społecznościowych w celach informacji i promocji placówki.

Na każdego uczestnika, czeka mały upominek.🤩 Powodzenia 😊

Data: 10 maja 2022

Mini wystawa "Biblioteka - świat w jednym miejscu"

2022.05.08-wystawa

W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy do obejrzenia mini „wystawy” pt. „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, wykonanej przez pracowników GCK MultiOsada w Małej Wsi. Nasza wystawa w całości odnosi się do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do jej obejrzenia osobiście, jednak tych, którzy nie mogą się do nas wybrać zapraszamy na stronę internetową biblioteki lub na stronę Facebooka, gdzie każdego dnia – zaczynając od dziś – o godzinie 18:00 ukaże się plansza z jednym miejscem na świecie, do którego Was zabierzemy.🌎🐧🚀🗻⌛️ 🌊🏦

Data: 8 maja 2022

XIX ogólnopolski tydzień bibliotek

2022.05.06-tydzien-bibliotek

Już w najbliższą niedzielę – 8 maja rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a głównym jej celem jest promowanie czytelnictwa. 📚📖Corocznie Tydzień Bibliotek rozpoczyna się 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek i trwa do 15 maja. Tegoroczna XIX edycja odbędzie się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, którego autorką jest Pani Grażyna Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Hasło to odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum, gdzie zebrana jest wiedza o wszystkim. W Bibliotece można szukać odpowiedzi na pytania o literaturę, fizykę kwantową, historię świata, wędkarstwo, kosmos itd i z pewnością, żadne z tych pytań nie pozostanie bez odpowiedzi. 😊 Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy do wspólnego, aktywnego uczestnictwa w Tygodniu Bibliotek 😊 

Data: 6 maja 2022

Zapraszamy na recital muzyczny "Zaśpiewam Ci mamo"!

278577527_5072242612858602_2392738597878295975_n

Dzień Matki, to szczególne święto, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie, troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo i dlatego mocno wierzymy, że każde dziecko zarówno te małe jak i duże o to zadba. Chcąc Wam troszkę pomóc serdecznie zapraszamy 22 maja (niedziela) na wyjątkowy recital muzyczny w wykonaniu mieszkanki naszej Gminy Magdaleny Sołtysiak przy akompaniamencie uzdolnionego Piotra Jędreszczaka absolwenta Szkoły Muzycznej w Płocku.

Kochani zabierzcie swoje swoje mamy i przyjdźcie razem z nimi…będzie to wyjątkowo klimatyczne wydarzenie bo skierowane do wyjątkowych osób…naszych kochanych MAM.

ZAPRASZAMY!❤❤❤

Data: 4 maja 2022

Powodzenia maturzyści!

POWODZENIA-MATURZYSCI

W tych ważnych dniach każdemu maturzyście życzymy wiary we własne siły i umiejętności! Niech nadchodzące egzaminy okażą się dla Was znakomitym wstępem w dorosłe życie!

Trzymamy kciuki! Powodzenia! ✊🍀☘️

Data: 4 maja 2022

4 maja - międzynarodowy dzień strażaka

278582551_5072237089525821_186390859153922392_n

Z okazji święta Świętego Floriana – Patrona Strażaków, składamy serdeczne życzenia i podziękowania dla Druhów strażaków ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mała Wieś i wszystkich strażaków zawodowych.

Niech święty Florian obdarza Was niezbędną pomocą i chroni od nieszczęść i wypadków, a tę ofiarną i niezwykle trudną służbę ludziom i ich mieniu, uczyni bezpieczną.

Dziękujemy że jesteście!

Życzymy zawsze tyle samo powrotów do strażnicy, ile wyjazdów do akcji.

Data: 4 maja 2022

3 maja - narodowe święto konstytucji

278574279_5072212209528309_8914540344108576060_n

Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane świętem narodowym. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku, kiedy doszło do masowych demonstracji studenckich. Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja. Wszelkie próby manifestowania były w tych dniach tłumione przez milicję.

Czytaj dalej

Władze PRL postanowiły dodatkowo znieść to święto poprzez ustawę z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócone zostało dopiero w 1990 roku. Pierwsze po przerwie uroczyste obchody odbyły się na Placu Zamkowym w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Od 2007 roku święto 3 maja obchodzone jest także na Litwie. Ponadto 3 maja wypada także święto kościelne, a dokładniej święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku. Ma ono upamiętniać złożone przez Jana Kazimierza śluby lwowskie, podczas których powierzył Polskę pod opiekę Maryi. Nie jest to jednak święto nakazane, więc tego dnia katolicy nie są zobligowani do uczestniczenia w mszy świętej.

Data: 3 maja 2022

I Gminny Rajd Rowerowy

279779130_5080394878710042_251042453820794844_n

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi to już tradycja w naszej gminie. 1 maja o godzinie 14.00 grupa ponad 130 rowerzystów w asyście Strażaków OSP Mała Wieś i OSP Orszymowo pokonała 24 km trasę drogami Gminy Mała Wieś, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Orszymowo – Główczyn – Dzierżanowo – Liwin – Święcice – Ściborowo – Mała Wieś. Wszystko było tak jak być powinno…rowerzyści w doskonałych humorach, ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie. 

Czytaj dalej

Każdy rower oznaczony został Naszą Flagą Narodową- chcieliśmy żeby ten kto nas zobaczy wiedział, że w ten sposób też można uczcić Dzień Flagi Narodowej. Coraz więcej rowerzystów decyduje się dołączyć, a są tez tacy którzy są z nami od pierwszego RAJDU.
„Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Honorowym Patronatem nasze wydarzenie objął Starosta Powiatu Płockiego Sylwester Ziemkiewicz.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Mała Wieś i Orszymowo za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejazdu.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę oraz liczny udział. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd…który już niebawem.

Fotorelacja: zobacz

Data: 2 maja 2022

2 maja - dzień flagi

278578238_5072178242865039_1381243679823857387_n

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Wybór dnia nie był przypadkowy i ma uzasadnienie historyczne. Właśnie 2 maja, w 1945 roku, polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie. Co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze?

Czytaj dalej

Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów – białego i czerwonego. Oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Same barwy – biel i czerwień – już wcześniej były uznawane za narodowe. Jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Poza granicami Polski oficjalnym symbolem naszego kraju jest flaga z polskim orłem na białym pasie. Używa się jej jedynie w celach dyplomatycznej reprezentacji Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Polonii i Polaków za Granicą – 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej. Najliczniejsza grupa emigracji i osób polskiego pochodzenia żyje w Stanach Zjednoczonych – 10 milionów. Inne duże skupiska są w: Brazylii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. Polacy mieszkają też między innymi na – Litwie, Białorusi i Ukrainie. Święto zostało ustanowione w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Uchwała senacka określa politykę państwa wobec Polaków przebywających za granicą. Mówi o zapewnieniu im praw mniejszości narodowej, rozwijaniu ojczystego języka i promowaniu polskiej kultury. Zgodnie z dokumentem, konstytucyjnym opiekunem diaspory jest Marszałek Senatu. Szczególna rola izby wyższej w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polaków mieszkających na obczyźnie, wywodzi się z międzywojennej tradycji patronowania wychodźstwu. “Polonią” określa się polskich emigrantów oraz ich potomków. Natomiast osoby mieszkające na terenach, które w przeszłości należały do państwa polskiego, a w wyniku zmiany granic znalazły się poza nim, uznaje się za Polaków. I tak mówimy: Polacy na Litwie, Polacy na Ukrainie czy Polacy w Czechach.

Data: 2 maja 2022

1 maja - święto pracy

278612048_5072164689533061_4090086580377011391_n

1 maja – Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata; upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników – wśród nich także emigranci z Polski.

Czytaj dalej

Protest został krwawo stłumiony przez policję Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago. Rodzący się wówczas ruch związkowy, bez względu na różnicę nurtów ideowych, przyjął ten dzień za swoje święto. Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku – Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów. W Kościele rzymskokatolickim dzień 1 maja jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

Data: 1 maja 2022

 

Wywieś flagę!

278950545_5072118742870989_6881099651410678244_n

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę oraz opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. My na pewno dołączymy…a WY? 🇵🇱

Data: 30 kwietnia 2022

CROS(S)FITOWY JUNIOR!

2022.04.29-crossfitowy-junior

Kochani! Już w maju wspólnie z OSP Mała Wieś zaprosimy naszych młodych mieszkańców, którzy ukończyli 8 lat do udziału w projekcie „CROS(S)FITOWY JUNIOR”.

Crossfit to uniwersalny program treningowy, przeznaczony dla każdej zdrowej osoby, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej i doświadczenia i niezależnie od wieku. Mogą go wykonywać zarówno wytrenowani sportowcy, jak i osoby początkujące, ponieważ obciążenia dobierane są indywidualnie do kondycji fizycznej trenującego. Zajęcia crossfit stały się bardzo popularne na całym świecie. I to nie tylko wśród osób dorosłych. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko od najmłodszych lat uczyło się aktywności fizycznej, zaczynają właśnie od zapisywania ich na zajęcia crossfit. Moda ta dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie crossfit dla dzieci stał się bardzo popularną formą spędzania czasu.

Czytaj dalej

Aktualnie także w Polsce coraz częściej słyszy się o klubach sportowych, które organizują zajęcia dla dzieciaków, zapewniając im możliwość świetnej zabawy poprzez ruch. Crossfit dla dzieci przebiegać będzie pod okiem doświadczonego instruktora sportowego, który zdaje sobie sprawę, że takie zajęcia muszą wyglądać nieco inaczej niż trening osób dorosłych. Przygotowane ćwiczenia będą przede wszystkim dobrą zabawą!!!

Szczegóły realizacji zadania już wkrótce 💪💪💪

Data: 29 kwietnia 2022

Informacja!

2022.04.29-Informacja

Szanowni Państwo! Przedstawiamy harmonogram pracy na najbliższe dni. Informujemy, że dnia 30.04.2022r. (sobota) Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie czynne w godzinach 08:00-14:00 (bez zmian). W niedzielę 01.05.2022r. zapraszamy serdecznie na I Gminny Rajd Rowerowy- start godzina 14:00.

02.05.2022r. (poniedziałek) zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi i Biblioteki Publicznej w godzinach regulaminowych tj. 08:00-16:00.

Serdecznie zapraszamy.

Data: 29 kwietnia 2022

Zajęcia w "Klubiku" w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie

278582862_5072056286210568_7823622041700934349_n

Wczorajszego popołudnia pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wybrali się w odwiedziny do uczestników „Klubiku” w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Było to pierwsze spotkanie, które zapoczątkowało długotrwałą współpracę. Będziemy sukcesywnie spotykać się zarówno w DPS w Zakrzewie jak i w MultiOsadzie i wspólnie spędzać czas.

Czytaj dalej

Jak na pierwsze spotkanie przystało musieliśmy się najpierw poznać a ku temu najlepiej służą wspólne gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Dziękujemy z całego serducha za tak ciepłe przyjęcie i już nie możemy się doczekać odwiedzin uczestników Klubiku u nas. Do zobaczenia ❤️❤️❤️

Fotorelacja: zobacz

Data: 29 kwietnia 2022

Warsztaty wiosenne - prezent dla mamy

2022.05.14-warsztaty-wiosenne

Już za dosłownie kilka dni wkroczymy w najpiękniejszy miesiąc roku- MAJ. Jest to zdecydowanie miesiąc, na który wszyscy czekamy z wielkim utęsknieniem. Jedni z niecierpliwością czekają na zapach kwitnących drzew i kwiatów, które wprowadzają w dobry nastrój, inni czekają na 1,2,i 3 maja i kilkudniowy odpoczynek podczas długiego weekendu. Jednak wszyscy bez wyjątku przygotowują się do jednego z ważniejszych i piękniejszych świąt – Dnia Matki. Jest to święto, którym wyrażamy szacunek, zrozumienie oraz zwyczajną miłość naszym mamom i ich niełatwej roli w otaczającym nas świecie. Jest to dzień, w którym chcemy wręczyć naszym kochanym mamom coś wyjątkowego…a jak wyjątkowego to najlepiej wykonanego własnoręcznie. Dlatego też serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat na warsztaty wiosenne podczas których wspólne wykonamy upominek dla mamy. Obiecujemy Wam…że będzie to bardzo oryginalny upominek 🙂

Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku od lat 6.

Data: 27 kwietnia 2022

Dziękujemy!

278568488_5055366411212889_4456537939634082541_n

Organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w marcu ogłosili oficjalną kwotę zebraną podczas 30 Finału WOŚP a suma jaką udało się zebrać to 224 376 706, 35 zł. Oczywiście rekord po raz kolejny został pobity a nasz Gminny Sztab #4631❤️ działający przy Gminnym Centrum Kultury w Małej Wsi ciężką pracą i ogromnym zaangażowaniem WOLONRARIUSZY przyczynił się do pobicia tego rekordu. To dzięki nim udało się zebrać w tym roku piękną kwotę w postaci 31 132, 50 zł🙂

Czytaj dalej

Podczas 30 Finału kwestowało 46 Wolontariuszy oraz 8 opiekunów Puszek Stacjonarnych. To, co wspólnie zrobiliśmy, jest pięknym świadectwem ludzkiej dobroci, empatii, życzliwości i miłości. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choćby jeden grosz lub poświęcili swój czas, aby wspomóc 30 Finał WOŚP. Szczególne podziękowania należą się rodzicom Wolontariuszy, którzy wspierają co roku swoje pociechy w kwestowaniu. Dziękujemy!❤️

Podczas tegorocznego Finału trzech Wolontariuszy osiągnęło najwyższe kwoty w swoich puszkach:

❤️Miłosz Dynarek- 3000,20 zł

❤️ Maria Kopera- 2419,75 zł

❤️ Magdalena Drajkowska- 1644,64 zł

GRATULUJEMY i dziękujemy!!!

W tym roku to właśnie Ci Wolontariusze z najwyższymi kwotami zostali nagrodzeni upominkami. 20 kwietnia zaprosiliśmy do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Miłosza Dynarka, Marię Koperę oraz Magdalenę Dajkowską w celu osobistego podziękowania i wręczenia nagród specjalnych przez Przewodniczącego Rady Gminy Mała Wieś Pana Andrzeja Pielata, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Panią Ewę Stefaniak.

Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziecie grali z naszym Sztabem podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️❤️❤️

Data: 23 kwietnia 2022

Informacja!

278568924_5055196384563225_1471401095039634071_n

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23.04.2022r. (sobota) Gminne Centrum Kultury MultiOsada oraz Biblioteka Publiczna w Małej Wsi są czynne w godzinach 08:00-14:00.

Serdecznie zapraszamy.

Data: 23 kwietnia 2022

22 kwietnia - dzień ziemi

2022.04.22-dzien-ziemi

Dziś tj 22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto świata, dzień ziemi. W ostatnich latach obserwujemy degradację środowiska naturalnego, która postępuje każdego dnia. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za jej utrzymanie. Zachęcamy do realizowania działań ekologicznych, każdy mały gest ma znaczenie, aby poprawić jakość środowiska naturalnego. Co możesz zrobić aby zatroszczyć się o naszą planetę? Oto kilka prostych sposobów:

1. W miarę możliwości przemieszczaj się pieszo, na rowerze lub komunikacją miejską, jeśli to możliwe zostaw auto w garażu.

2. Segreguj śmieci.

3. Robiąc zakupy korzystaj z wielorazowej torby, unikaj kupowania foliowych torebek.

Czytaj dalej

4. Gdy coś Ci się zepsuje spróbuj naprawić, zamiast wyrzucić.

5. Nie marnuj jedzenia, nie kupuj „na zapas”.

6. Oszczędzaj wodę, poprzez korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, czy zakręcania wody podczas mycia zębów.

7. Jeśli to możliwe kupuj używane ubrania czy zabawki, unikaj kompulsywnych zakupów.

8. Kupując nowe urządzenie elektryczne staraj się aby było energooszczędne.

9. Gaś światło w pomieszczeniach w których aktualnie nie przebywasz.

10. Jeśli masz taką możliwość, korzystaj jak najwięcej z produktów solarnych.

Zadziałaj razem z nami na rzecz klimatu! 🌳🌿🌷

Data: 22 kwietnia 2022

79. rocznica powstania w getcie warszawskim

20220419_150031-1

W dniu dzisiejszym przypada 79. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W celu upamiętnienia tego wydarzenia pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada przyłączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile 2022”. W tym roku motywem przewodnim akcji „Żonkile” jest miłość. Dlaczego miłość? Jeden z ocalałych z getta Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB w swojej książce wspominał o tym, że mimo wielu złych emocji w getcie, była również miłość, empatia oraz wrażliwość. W tym roku wskazuje się również na solidarność z obywatelami Ukrainy, którzy doświadczają na terytorium swojego kraju agresji zbrojnej.

Akcja „Żonkil 2022” jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i ma na celu rozpowszechnianie symbolu żonkila oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. Na znak pamięci o powstaniu zachęcamy do przyłączenia się do akcji. #Łączynaspamięć

Data: 19 kwietnia 2022

I Rajd rowerowy

2022.05.01-I-rajd-rowerowy

W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW Malwa oraz własnym serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku Rajd Rowerowy, który odbędzie się 1 maja. Startujemy o godzinie 14:00 spod budynku MultiOsady. Mamy nadzieję, że pogoda nas nie zawiedzie i tego dnia będzie niezwykle słonecznie!

Zgłoszenia do 28 kwietnia do godz. 16:00 telefonicznie pod nr tel: 570-604-310 bądź osobiście w siedzibie GCK MultiOsada, ul. Warszawska 31.

Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia! 🚴‍♀️🚴😊

Data: 19 kwietnia 2022

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Wesolych-Swiat-3

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych  pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech te Święta będą pełne radości z okazji rodzinnych spotkań przy stole, niech stół będzie bogato zastawiony,  a Wasze serca wypełnione miłością i wzajemną życzliwością… Wesołego Alleluja!

Data: 15 kwietnia 2022

Informacja

2022.04.14-Informacja

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi na najbliższe dni.

15.04.2022 – PIĄTEK Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi Czynne: 08:00 – 12:00

16.04.2022 – SOBOTA Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi będą NIECZYNNE

Za utrudnienia przepraszamy.

Data: 14 kwietnia 2022

I Gminny Kiermasz Wielkanocny

278135245_5029086050507592_6341199857602080255_n

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wspólnie z Wójtem Gminy Mała Wieś zorganizowali w Niedzielę Palmową I Gminny Kiermasz Wielkanocny na parkingu przy SPZOZ w Małej Wsi.

Czytaj dalej

Ozdoby i produkty świąteczne zaprezentowały na dedykowanych stosikach Jednostki Gminne, Szkoły, Organizacje oraz Lokalni Twórcy Rękodzieła- łącznie 10 wystawców, którzy stworzyli wyjątkową atmosferę. Pomimo wcześniejszych złych zapowiedzi pogoda dopisała, wystawcy również. Nie brakowało także zainteresowanych rękodziełem. Na ustawionych stoiskach kiermaszowych kupić można było wszystko, co kojarzy się ze zbliżającymi świętami. Były świąteczne stroiki, koszyczki, pisanki, kurczaczki, zajączki, kwiatki i wianuszki. Nie zabrakło również Mazurków i Chałeczek do koszyczków Wielkanocnych. W I Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym udział wzięli:
Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
Jolanta Filipiak
Halina Nowacka
Zofia Krystek
Dzienny Dom Senior+
Samorządowe Przedszkole z Odziałem Integracyjnym w Małej Wsi
Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym
Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu za udział, a mieszkańcom Gminy Mała Wieś życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę pracowników Referatu Komunalnego Urzędu Gminy Mała Wieś, którzy od wczesnych godzinnych porannych przygotowali plac i stoiska. DZIĘKUJEMY!

Data: 13 kwietnia 2022

Zapraszamy po odbiór nagród uczestników konkursu rodzinnego "Zajączek wielkanocny"!

278115912_5029001597182704_1113461473808418005_n

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu Wielkanocnego po odbiór nagród. Przypominamy, że zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody specjalne, a pozostali uczestnicy zostaną nagrodzeni słodkim upominkiem i dyplomem za udział w konkursie. Po odbiór nagród zapraszamy od dzisiaj do piątku w godz. 8.00-10.00. Informujemy również, że 16.04.2022r. (Wielka Sobota) nie pracujemy. Osoby które nie zdążą odebrać nagród do piątku, zapraszamy po Świętach 🐰🐣🐥🐣

Data: 12 kwietnia 2022

Wyniki konkursu rodzinnego "Zajączek wielkanocny"

278108724_5026459987436865_1833522783023615432_n

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, to przede wszystkim czas przeżyć religijnych, to czas refleksji i zadumy, których w dzisiejszym świecie tak bardzo potrzebuje każdy z nas.

Czytaj dalej

Tradycyjnie już, w tym szczególnym okresie Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaprosili mieszkańców Naszej Gminy do udziału w konkursie Wielkanocnym. Każdego roku temat konkursu jest inny, w tym roku do wykonania był „Zajączek Wielkanocny” co nie było łatwym zadaniem…a jednak jak zawsze uczestnicy konkursu poradzili sobie wspaniale. Celem konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych oraz rozwijanie kreatywności wśród Naszych mieszkańców. Praca konkursowa musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu, niedopuszczalne było użycie elementów z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie. Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do rodzin z terenu Gminy Mała Wieś. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 08.04.2022r do godz. 12.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi przy ul. Warszawska 31.

W/w terminie zgłoszone zostało łącznie 11 prac. Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie: Proboszcz Parafii Mała Wieś ks. Edward Kuzak; Sekretarz Urzędu Gminy w Małej Wsi Pani Ewelina Kołodziejska oraz Pani Anna Nagórka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Małej Wsi;

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem i ciężko było podjąć ostateczną decyzję…ale musieli. Podczas oceny prac Jury nie znało ich adresatów, każda praca konkursowa posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Ocena prac przez jury odbyła się w formie indywidualnej w dniach 11-12 kwietnia i każdy wybrał 1,2 i 3 miejsce (ewentualne wyróżnienie), na tej podstawie prace otrzymywały pkt., a po ich zliczeniu wyłonieni zostali laureaci 3 miejsc. Podczas oceny jury zwróciło szczególnie uwagę na pomysł, estetykę, trwałość materiałów oraz na wkład pracy jaki trzeba było włożyć w wykonanie Zajączka. Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce – Praca nr 8 – Rodzina Maćkiewicz ze Starych Gałek

II miejsce – Praca nr 6 – rodzina Józwik z Małej Wsi

III miejsce – Praca nr 7- rodzina Krystek ze Starych Święcic

Oraz wyróżnienie: Praca nr 10 – Rodzina Nowackich z Borzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego świątecznego konkursu. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody specjalne, a pozostali uczestnicy zostaną nagrodzeni słodkim upominkiem i dyplomem za udział w konkursie. Po odbiór nagród zapraszamy od jutra tj.13.04.2022 od godziny 10.00 (pozostałe dni w godzinach 08:00-16:00). Informujemy również, że 15.04.2022r. (Wielki Piątek) nie pracujemy, więc osoby które nie zdążą odebrać nagród w dniach 13-14 kwietnia zapraszamy po świętach.

W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Rodzina Wachol z Dzierżanowa – reprezentant rodziny Dorota Wachol

2. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Małgorzata Pielat

3. Rodzina Kokosińskich z Niździna – reprezentant rodziny Pani Magdalena Kokosińska

4. Rodzina Szulc ze Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

5. Rodzina Piątkowskich z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Urszula Piątkowska

6. Rodzina Józwik z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Magdalena Józwik

7. Rodzina Krystek ze Starych Święcic – reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

8. Rodzina Maćkiewicz ze Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Joanna Maćkiewicz

9. Rodzina Szajewskich z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Daria Szajewska

10. Rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

11. Rodzina Dąbrowskich z Perek – reprezentant rodziny Pani Magdalena Dąbrowska

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej za poświęcony czas i wzięcie na siebie tego ciężaru, jakim jest wyłonienie 1,2 i 3 miejsca ❤

Wszystkie prace konkursowe przedstawione zostaną w oddzielnym poście🐰🐰🐰🐥🐣🐤

Fotografie wszystkich prac: zobacz

Data: 12 kwietnia 2022

Akcja ekologiczna "Zielona Gmina"

277807650_5023858104363720_1937057528326321151_n

9 kwietnia przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyła się wyjątkowa akcja ekologiczna pn. „Zielona Gmina”, podczas której w zamian za odpady takie jak baterie, makulatura oraz puszki aluminiowe, otrzymać można było piękne drzewko takie jak świerk, sosna, thuja, jawor, brzoza, grab.

Czytaj dalej

Drzewka rozdawane podczas sobotniej akcji nieodpłatnie zostały przekazane przez Nadleśnictwo w Płocku- Szkółka Leśna w Gałkach, za co w tym miejscu serdecznie DZIĘKUJEMY. Szczególne podziękowania dla Pani Ani Mosakowskiej ze Szkółki Leśnej w Nowych Gałkach, która koordynowała całą akcję i wraz z pracownikami przygotowała ponad 2 tys. pięknych drzewek. Dziękujemy również uczennicom Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Weronice Latarskiej i Julii Kołodziejczyk, które z ogromnym oddaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w rozdawaniu drzewek. Podczas sobotniego spotkania zbierane były także nakrętki, które zasiliły nasze gminne serducho. Przypominamy, że nakrętki przekazywane są na cele charytatywny. Jest nam niezmiernie miło, że Akcja Ekologiczna „Zielona Gmina” po raz kolejny cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Do zobaczenia za rok 🙂

Fotorelacja: zobacz

Data: 11 kwietnia 2022

warsztaty wielkanocne

DSC_1520

Przygotowaniom do świąt wielkanocnych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada nie ma końca… 🐥🐑🌷 W minioną sobotę wraz z grupą dzieci spotkaliśmy się na warsztatach wielkanocnych, podczas których wspólnie przygotowaliśmy niezwykłe jajko. Nie była to zwykła pisanka a jajko przypominające zajączka wielkanocnego.

Czytaj dalej

Największym wyzwaniem dla naszych podopiecznych okazało się staranne owinięcie jajka styropianowego włóczką. To ćwiczenie wymagało precyzji oraz cierpliwości, jednak każdy dzielnie sobie z nim poradził. W efekcie powstały piękne, kolorowe zajączki wielkanocne idealne na dekorację na świątecznym stole. Cieszymy się, że tak chętnie uczestniczycie w naszych zajęciach. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia na kolejnych warsztatach! 😊🌿🌼

Fotorelacja: zobacz

Data: 7 kwietnia 2022

Zajęcia z dziećmi z SP Mała Wieś

galeria-szkol31 marca 2022r., obyła się kolejna już edycja „Galerii Szkół”, w Szkole Podstawowej im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi. Na Targach można było znaleźć informacje o kierunkach kształcenia, warunkach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i możliwościach podjęcia zatrudnienia. Spotkanie skierowane było do młodzieży z klas VII-VIII, a my zajęliśmy się najmłodszymi.

Czytaj dalej

Tego dnia ponad 100 osobowa grupa dzieci z klas I-III uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez MultiOsadę. Dzieci zgodnie z przydziałem do swojej klasy kolejno uczestniczyły w różnych zajęciach. Kiedy jedna klasa rozgościła się na sali spotkań i zajadała popcorn podczas seansu filmowego, kolejne uczestniczyły w zajęciach plastycznych i czytelniczych oraz grały w planszówki i kalambury. Każda grupa, skorzystała z każdej formy zajęć co sprawiło, że dzień szybko minął i nie było czasu na nudę. Bardzo dziękujemy dzieciom za odwiedziny, a Paniom nauczycielkom za miłą współpracę.

Fotorelacja: zobacz

Data: 5 kwietnia 2022

Wielkanocne warsztaty z ZERiI

930 marca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada odbyły się kolejne warsztaty dla seniorek ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wykonaliśmy piękne ozdoby w postaci wielkanocnych króliczków i kurczaczków.🐣🐥🐰 Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejny warsztaty😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 4 kwietnia 2022

II Festiwal Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych

277560676_4997964573619740_601122039390206793_n

1 kwietnia odbył się II Festiwal Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych w Gminnym Centrum Kultury w Białem gmina Gostynin. Uczennica Kółka Muzycznego Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Zuzanna Krysiak zagrała i wyśpiewała złoto w swojej kategorii wiekowej z utworem „Matka, która pod krzyżem stała”. Zuzię przygotował Pan Mariusz Zieliński, któremu również należy się złoty medal- dziękujemy 🥇❤😘

Z całego serducha gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów 🥰.

Ogromne podziękowania i gratulacje również dla rodziców Zuzi, którzy są jej najwierniejszymi fanami. Zdajemy sobie sprawę, że nie jednokrotnie muszą zadawać sobie wiele trudu rozwijając jej pasję do muzyki, tak jak dziś organizując wyjazd na konkurs. DZIEKUJEMY ❤️❤️❤️

Data: 1 kwietnia 2022

ZIELONA GMINA

zielona-gmina-1

Wiosna coraz bardziej przyzwyczaja nas do pięknej słonecznej pogody. Każdy dzień daje ogrom pozytywnej energii i sprawia że chce się działać!

Już dziś zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do udziału w organizowanej przez nas Akcji Ekologicznej ZIELONA GMINA.

Pozbierajcie zużyte baterie, gazety i puszki po napojach i wymieńcie je u nas 9 kwietnia na sadzonki drzew lub krzewów.

Wspólnie dbajmy o to, żeby nasza GMINA była piękna, Zielona i przede wszystkim przyjazna.

Razem Damy Radę 🌲🌿🌾🍃🌱

Data: 1 kwietnia 2022

POSUMOWANIE PROJEKTU SIEĆ NA KULTURĘ

277527282_4993670734049124_3318846122717604733_n

Miło nam poinformować, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zakończyło realizację projektu SIEĆ NA KULTURĘ w podregionie płockim , współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, w ramach którego otrzymaliśmy sprzęt komputerowy – 4 laptopy i 2 tablety o wartości 10.974 zł, które będą wykorzystywane w bieżącej działalności placówki.

Czytaj dalej

Warunkiem otrzymania sprzętu był udział w szkoleniu pracowników samorządowej instytucji kultury, a następnie zorganizowanie szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w zakresie jednej z wybranych ścieżek tematycznych. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi realizowało szkolenia z zakresu „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych” dla 12 uczniów ze Szkół Podstawowych na terenie Gminy Mała Wieś (dwie grupy po 6 osób). Podczas zajęć omówione zostały typy gier i serwisów internetowych. Uczestnicy dowiedzieli się jak tworzyć serwisy internetowe oraz gry mobilne. Poznali w jaki sposób projektować przyjazne i atrakcyjne dla użytkowników gry i gdzie je publikować Zapoznali się również ze standardami bezpieczeństwa jakie należy zachować przy publikacji stron, serwisów i gier. Wszystkie zajęcia odbywały się w formule online i prowadził je wyjątkowy trener Krystian Alabrudziński, który w sposób pełen pasji i zaangażowania przekazywał wiedzę równie wspaniałym uczestnikom zajęć, którzy okazali się niezwykle utalentowani, co zaowocowało wyjątkowymi grami jakie stworzyli w ramach warsztatów.

W ramach uroczystego podsumowania Projektu w dniu 18 marca br., w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy, wręczone zostały zaświadczenia ukończenia zajęć oraz upominki rzeczowe w podziękowaniu za zaangażowanie, sumienność, kreatywność oraz wzorową frekwencję.

Serdecznie dziękujemy Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju za możliwość wzięcia udziału w projekcie oraz za wspaniałą i owocną współpracę.

Fotorelacja: zobacz

Data: 31 marca 2022

I GMINNY KIERMASZ WIELKANOCNY

2022.04.10-I-Gminny-Kiermasz-Wielkanocny

Kochani! Jak u Was przygotowania do Świąt Wielkanocnych? Stroiki już gotowe? koszyczki uplecione?

Jeżeli nie, nie martwcie się…wspólnie z całą Kiermaszową ekipą już nad tym pracujemy i serdecznie zapraszamy na I Gminny Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 10 kwietnia (Niedziela Palmowa) na placu targowym w Małej Wsi przez SPZOZ. 🐇🐥🐣🥚

Swoje stoiska ze świątecznym rękodziełem artystycznym prezentować będą stowarzyszenia, organizacje, emeryci jak również lokalni twórcy rękodzieła.

Rękodzieło dostępne będzie nie tylko do podziwiania, ale również do nabywania w godzinach 10:00 – 14:00. Do zobaczenia 🐣🐥🐣🐇🐇

Data: 30 marca 2022

Informacja

2022.02.24-INFORMACJA-1

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 26.03.2022r. (sobota) Gminne Centrum Kultury MultiOsada oraz Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Data: 24 marca 2022

Warszataty wiosenne - Flower box

warsztaty-box

W sobotę 19 marca spotkaliśmy się w GCK MultiOsada na warsztatach plastycznych z okazji zbliżającego się pierwszego dnia WIOSNY☀️ W tym dniu wykonaliśmy modne ostatnio Flower Boxy💐 Czym są flower boxy? Są to ozdobne pudełka na kwiaty, dzięki którym można stworzyć piękną kompozycję, mogącą stać się ozdobą każdego wnętrza.

Czytaj dalej

Flower boxy wypełnione kwiatami, idealnie sprawdzają się w charakterze prezentu, który przypadnie do gustu praktycznie każdemu jak również ozdoby nowoczesnych wnętrz. Do przygotowania boxów potrzebowaliśmy: patyczki do szaszłyków, które owijaliśmy zieloną bibułą, tak żeby tworzyły łodygę kwiatka. Kolorową bibułę i drucik florystyczny do wykonania płatków i zamocowania na łodydze. Dodatkowo styropian, który posłużył za podstawę Flower boxa. Ostatnim elementem było wykonanie pudełka z kolorowego papieru i kokardki z satynowej wstążki🌷🌹🥀🌺🌸🌼🌻🌞

Ogromnie się cieszymy, że nasze spotkania podobają się dzieciom i nasi milusińscy chętnie biorą w nich udział😊

Przypominamy, że trwają zapisy na kolejne warsztaty, które odbędą się już 2 kwietnia (sobota). Zapraszamy do zapisów😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 23 marca 2022

22 marca - Światowy Dzień Wody

woda

Światowy Dzień Wody ustanowiony został 22 grudnia 1992 decyzją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych a obchodzony jest corocznie 22 marca💦💧🚰

Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają stanowić inspirację do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami wody 💧Należy pamiętać, że obchody Światowego Dnia Wody mają na celu zachęcanie krajów członkowskich do podejmowania konkretnych działań (publikacje, konferencje, seminaria), służących kształtowaniu świadomości społecznej na temat odpowiedniego gospodarowania zasobami świeżej wody na świecie🚰

Pamiętajmy- oszczędzajmy💦!

Data: 22 marca 2022

Warsztaty Wielkanocne

warsztaty-wielkanocne-1

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, obchodzone w Polsce już od X wieku. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. Przez wieki powstało wiele obrzędów i zwyczajów, związanych z tymi Świętami, z których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego. To one stanowią część naszej bogatej kultury i należy je kultywować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Malowanie, zdobienie czy tez oklejanie jajek, z których powstają piękne kolorowe pisanki, to jedna z najsilniej zakorzenionych tradycji wielkanocnych. Jajko jest oznaką wieczności, nieśmiertelności i nieprzemijalności człowieka, daje początek nowemu życiu. Jest też symbolem wiosennego przebudzenia się przyrody i najważniejszym symbolem Wielkanocnym.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat na Warsztaty Wielkanocne, podczas których wykonamy kolorowe pisanki. Będą one wyjątkową ozdobą stołów podczas wspólnego rodzinnego Śniadanka Wielkanocnego. 🐥🐣🥚

Data: 22 marca 2022

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

wiosna

”Nadeszła w końcu ta pora radosna, już wiosna, już wiosna, już wiosna…” 🐝🦋🐞🌷🌹🥀🌺🌸🌼🌻 tymi słowami można powitać dzisiejszy piękny, słoneczny dzień☀️. Zgodnie z kalendarzem 21 marca to początek kalendarzowej wiosny. To pora roku, gdzie przyroda zaczyna budzić się do życia. Na łąkach kwitną pierwsze kwiaty, drzewa pokrywają się zielonymi listkami, widać pierwsze bazie i czuć ciepło wiosennego słońca☀️. W tym dniu nasze kolorowe „Wiosenki”- w tej roli pracownicy GCK MultiOsada, wyruszyły w teren z wiosenną akcją. Pani Wiosna rozdawała kolorowe kwiatki w zamian za jeden uśmiech. Życzymy miłego i słonecznego pierwszego dnia WIOSNY. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć🌷🌹🥀🌺🌸🌼🌻🌞☀️☀️

Fotorelacja: zobacz

Data: 21 marca 2022

21 marca - Światowy Dzien Zespołu Downa

zespol-downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień WIOSNY, to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. W roku 2012 Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) objęła patronat nad tym świętem. Zespół Downa to najbardziej znana i rozpowszechniona anomalia chromosomalna. Jej przyczyną jest nadmiar materiału genetycznego pod postacią dodatkowego chromosomu pary 21 – stąd też wzięła się data obchodzenia Światowego Dnia Zespołu Downa. Częstość występowania zespołu Downa wynosi przeciętnie 1:600 urodzeń i nie ma związku z płcią, w równym stopniu dotyczy chłopców i dziewczynek.

Ideą obchodów tego szczególnego dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności i tolerancji dla osób z dodatkowym chromosomem. Załóżmy dziś dwie całkiem „odmienne” skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa🧦

pomoc doraźna

275304581_4941817452567786_294126021753702906_n

Drodzy Mieszkańcy Gminy Mała Wieś. Na terenie Naszej Gminy schronienie znalazła 8 – osobowa rodzina, 3 dzieci i 5 kobiet. Potrzebują ubrań, ponieważ posiadają tylko to w czym udało się „uciec”. Może posiada ktoś do oddania ubrania dla dzieci i dorosłych w dobrym stanie?

Poniżej podajemy rozmiary i co jest najbardziej potrzebne.

Osoby mogące pomóc prosimy o kontakt telefoniczny.

💙POMAGAJMY Z GŁOWĄ💛

Data: 12 marca 2022

11 marca - dzień sołtysa

2022.03.11-dzien-soltysa

Z okazji Dnia Sołtysa, przypadającego w dzisiejszym dniu, składamy wszystkim Sołtysom oraz członkom Rad Sołeckich z terenu gminy Mała Wieś, najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności. Licznych inicjatyw , które będą się przekładać na rozwój sołectw oraz pozytywnych relacji z mieszkańcami. Wszystkiego dobrego! 😊🌷🌹

Data: 11 marca 2022

rodzinny konkurs wielkanocny

2022.03.10-konkurs-wielkanocny

Wiosenne i wielobarwne święta coraz bliżej! Jest to idealny czas aby dać upust swojej plastycznej wyobraźni i uruchomić pokłady kreatywności. Zachowajmy tradycję i dajmy sobie przyzwolenie na odrobinę radości, mimo trudnego czasu związanego z bardzo ciężką sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do udziału w Rodzinnym Konkursie Wielkanocnym. W tym roku zapraszamy do wykonania Zajączka Wielkanocnego. Przed przystąpieniem do wykonania swojej pracy prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który dostępny jest na stronie www.multiosada.pl oraz na stronie Urzędu Gminy Mała Wieś www.malawies.pl

Zachowajmy tradycję, mimo tego, że znów będą to „inne” święta 🐰🐣🌷🥚

Regulamin konkursu: zobacz

Karta Zgłoszeniowa: zobacz

Data: 10 marca 2022

warsztaty wiosenne

2022.03.19-warsztaty-wiosenne

Wiosna zbliża się do nas dużymi krokami…niestety nim bliżej do niej tym bardziej jesteśmy niecierpliwi 🙂 Na to kiedy faktycznie u nas zawita nie mamy wpływu, ale ta kalendarzowa zacznie się już niebawem 🙂

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21 marca, dlatego też 19 marca (sobota) zapraszamy dzieci w wieku od lat 6 na warsztaty, podczas których wykonamy modne w ostatnim czasie FLOWER BOX-y. Przywitajmy WIOSNĘ wyjątkowi kwiatami 🌷🌹🥀🌺💐

Udział w warsztatach jest darmowy i podlega wcześniejszym zapisom (570-604-310).

ZAPRASZAMY 🌞🌻🌼🌸🌺

Data: 10 marca 2022

gminna zbiórka charytatywna

NASZEJ-pomocy

🇵🇱🇺🇦WOJNA u naszych sąsiadów trwa…potrzeb przybywa. Informujemy, że do odwołania w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi prowadzona jest Gminna Zbiórka Charytatywna. Dary, które Państwo u nas zostawiają, przekazywane są do magazynu w Nowym Boryszewie, którym dysponuje Starostwo Powiatowe w Płocku. Na terenie naszego powiatu z każdym dniem przybywa Uchodźców… potrzeby rosną z godziny na godzinę. Wszędzie są dzieci, młodzież, kobiety. 😔💔 Dary można dostarczać do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 oraz w soboty w godz. 8.00-14.00. Zbiórki prowadzone są również w Szkołach Podstawowych na terenie naszej gminy: Dzierżanowo, Orszymowo, Mała Wieś, Podgórze. Dary można dostarczyć również bezpośrednio do magazynu Starostwa Powiatowego w Płocku pod adresem Nowe Boryszewo 145A. Magazyn jest otwarty codziennie w godzinach 8.00 – 19.00, Jeszcze jedna ważna informacja dla osób prywatnych, które chciałyby zakwaterować uchodźców. Niezbędne wsparcie w tym zakresie uzyskają Państwo w Biurze Oddziału Rejonowego PCK w Płocku przy ul. Misjonarskiej 22.

Czytaj dalej

Na dzień dzisiejszy najbardziej potrzeba:❗️ chemii do sprzątania typu domestosy, proszki do prania, mopy,❗️ proszki do prania,❗️ NOWYCH skarpet damskich i męskich/chłopięcych,❗️ podpasek,❗️ szamponów, żeli pod prysznic, mydła, pasty i szczoteczek do zębów,❗️ ręczników jednorazowych,❗️ papieru toaletowego,❗️ żywności z długim terminem przydatności do spożycia (którą można otworzyć i zjeść bez konieczności podgrzewania),❗️ słodyczy (gorzkie czekolady, batony energetyczne),❗️ środków opatrunkowych,❗️ środków do dezynfekcji,❗️ leków wydawanych bez recepty (m.in. krople żołądkowe, tabletki i syropy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, termometry, witaminy, pastylki na ból gardła, krople do nosa itp.),❗️ pampersów,❗️ mleka modyfikowanego,❗️ chusteczek nawilżanych dla dzieci

❗️❗️❗️UWAGA❗️❗️❗️ Nie przyjmujemy ubrań i zabawek❗️ Oczywiście takie wsparcie jest i będzie bardzo potrzebne, nie mniej jednak prosimy już w tej kwestii o pomoc docelową. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać wózek, łóżeczko, ubrania czy zabawki prosimy o telefoniczne (570-604-310,570-604-620) przekazanie nam takiej informacji. Często zgłaszają się do nas osoby (uchodźców na terenie naszej gminy przybywa), które potrzebują takiego wsparcia, wtedy skontaktujemy Was z nimi ❗️❗️❗️ POMAGAJMY Z GŁOWĄ❗️❗️❗️

Data: 9 marca 2022

8 marca - dzień kobiet

Bez-tytulu-3

„Bo ładność to naprawdę stan duszy. Ładne są nie te dziewczyny, które malują sobie usta czerwoną szminką, ale te, które chcą przytulać innych, gdy źle się czują, te które z nieśmiałością mówią o tym, czego się boją i że czegoś nie rozumieją. Te, które potrafią powiedzieć, że sobie nie radzą(…). Ładne są te, które chcą mówić prawdę.” Małgorzata Halber.

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Państwa występ niezwykle utalentowanych wokalistek z Ogniska Muzycznego działającego przy GCK MultiOsada.

Angelika Podgórska: zobacz 

Amelia Szajewska: zobacz

Data: 8 marca 2022

Obchody narodowego dnia pamięci "Żołnierzy wyklętych"

274995181_4928599087222956_1792376075959535033_nZa nami obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach, organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, objętych Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, które odbyły się 05.03.2022 roku. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele Parafialnym w Małej Wsi, którą celebrował ks. Edward Kuzak.

Czytaj dalej

Po wspólnej modlitwie uczestnicy obchodów zgromadzili się pod pomnikiem upamiętniającym miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. To właśnie w tym miejscu swoją ostatnią walkę zbrojną stoczyli: Sierżant Wiktor Stryjewski pseudonim Cacko, Elżbieta Kozanecka ps Basia, Jan Kłobukowski ps Janek, Ludomir Peczyński ps Władek, Wacław Michalski ps Gałązka, Zygmunt Kuliński ps Albin, Janina Samoraj ps Celinka.

W obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gminie Mała Wieś udział wzięli członkowie rodzin pomordowanych żołnierzy, terytorialni i lokalni samorządowcy na czele z Wójtem Gminy Mała Wieś Zygmuntem Wojnarowskim oraz Wójtem Gminy Bulkowo Gabrielem Graczykiem, Sekretarz Gminy Mała Wieś Ewelina Kołodziejska, Radny Gminy Mała Wieś Albin Dynarek, Strażacy Ochotnicy z OSP Mała Wieś i OSP Brody Duże, Harcerze działający przy SP w Podgórzu, Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Mała Wieś, pracownicy GCK MultiOsada w Małej Wsi oraz mieszkańcy Gminy Mała Wieś.

Organizatorami obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach był Pan Marceli Szkopek, Wójt Gminy Mała Wieś oraz GCK MultiOsada w Małej Wsi. Zadanie sfinansowano ze środków Urzędu Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz

Data: 7 marca 2022

Zbiórka charytatywna dla mieszkańców Żytomierza

20220304_134322

Kochani! Ten tydzień był bardzo wyjątkowy… Dlaczego? Ponieważ każdego dnia odwiedzały nas osoby pełne dobroci oraz otwartego serca. Każdego dnia przynosiliście wiele produktów pokazując, że mieszkańcy Gminy Mała Wieś mają ogromne serca. To dzięki Wam udało się zebrać tak wiele produktów na rzecz mieszkańców Żytomierza – partnerskiego miasta Płocka. Nie zwalniamy tempa, informujemy, że zbiórka nadal trwa, do odwołania. Przypominamy, że zbiórka obejmuje: produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, środki czystości, artykuły higieniczne, środki opatrunkowe oraz leki, profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji. ‼️ Nie prowadzimy zbiórki ubrań oraz zabawek. ‼️ W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zbiórki zapraszamy do kontaktu, pod nr tel: 570-604-310 / 570-604-620. Dziękujemy! 💙💛

Data: 4 marca 2022

informacja!

2022.03.05-INFORMACJA

Szanowni Państwo! Informujemy iż dnia 05.03.2022 Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi jest NIECZYNNE ‼️ Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie zapraszamy do czynnego udziału w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczynamy o godzinie 11:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi. Po mszy św. nastąpi przejazd pod pomnik upamiętniający miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Serdecznie zapraszamy!

Data: 3 marca 2022

Warsztaty z seniorami z zerij w Małej Wsi

274718715_4912314798851385_4494734142747426374_n

Kolejne warsztaty z grupą seniorek ze związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi już za nami. We wtorek- ostatni dzień karnawału- gościliśmy w GCK MultiOsada nasze uzdolnione Panie seniorki, które wykonywały łapacze snów techniką makramy😊 Musimy przyznać, że efekt końcowy jest naprawdę zadowalający. Bardzo się cieszymy, że nasze spotkania cieszą się powodzeniem wśród seniorów. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach😊

Fotorelacja: zobacz

Data: 2 marca 2022

1 marca - narodowy dzień pamięci "żołnierzy wyklętych"

Thanks-for-treating-us-like-family

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego.

Czytaj dalej

W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.

Serdecznie zapraszamy 5 marca (sobota) o godzinie 11:00 na mszę świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiona zostanie w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi. Po mszy nastąpi przejazd pod pomnik upamiętniający miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Data: 1 marca 2022

Zbiórka charytatywna dla mieszkańców Żytomierza

274505077_4903960449686820_7193763721820812825_n

Gmina Mała Wieś we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku uruchomiła zbiórkę charytatywną na rzecz mieszkańców Żytomierza – partnerskiego miasta Płocka. Zbiórka obejmuje: produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, środki czystości, artykuły higieniczne, środki opatrunkowe, profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji. Bardzo prosimy, by w ramach zbiórki  NIE PRZYNOSIĆ ‼️ ubrań ani zabawek dla dzieci.

Zbiórka na terenie Gminy jest prowadzona w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, ul. Warszawska 31, poniedziałek – piątek 08:00-18:00, sobota 08:00-14:00. Zachęcamy do solidarności z mieszkańcami Ukrainy.

Data: 25 lutego 2022

nowy sprzęt dla gck multiosada!

274333309_4901511496598382_268993263094980222_n

W ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie płockim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”) do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi trafiły nowe laptopy Gateway oraz tablety Lenovo. Przekazanie sprzętu to finał projektu realizowanego w 2021 roku przez GCK MultiOsada w Małej Wsi. Projekt składał się z dwóch etapów.

Czytaj dalej

Pierwszy to cykl szkoleń dla pracowników, drugi – bezpłatne zajęcia z dziećmi. Szkolenie ze względu na panującą pandemię odbywało się w formie on line, uczestniczyło w nim 12 osób w wieku 10 -14 lat w dwóch grupach prowadzonych przez pracowników GCK MultiOsada oraz trenera Pana Krystiana Alabrudzińskiego. Szkolenie realizowane przez GCK MultiOsada pod nazwą „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych” pozwoliło na podniesienie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury biorących udział w projekcie. Z przeprowadzonej na zakończenie szkolenia ankiety wynikało, że uczestnikom bardzo podobało się szkolenie a nabyta wiedza będzie przydatna w przyszłości w szkole i nie tylko. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom projektu. Jesteśmy dumni, że mieliśmy przyjemność pracować z tak zdolną młodzieżą. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy małe niespodzianki ale o szczegółach powiadomimy Was niebawem😊

Data: 25 lutego 2022

Tłusty czwartek z MultiOsadą

274470608_1960311697483558_3652769565580798380_n

Miniony czwartek to Tłusty Czwartek, dlatego, aby tradycji stało się zadość pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada przygotowali coś słodkiego. W tym roku były to tradycyjne oponki, które zostały wręczone przedstawicielom instytucji gminnych oraz lokalnym przedsiębiorcom. Mamy nadzieję, że smakowały tak bardzo jak nam. Pamiętajmy, że tego dnia nie musimy trzymać diety i możemy ze smakiem zajadać się pysznościami przygotowanymi przez najbliższych czy samodzielnie.  Smacznego Tłustego Czwartku życzy MultiOsada 🥯🥯🥯

Fotorelacja: zobacz, zobacz

Data: 24 lutego 2022

Warsztaty z seniorami z ZERIJ w Małej Wsi

20220222_113850

We wtorek Gminne Centrum Kultury MultiOsada gościło na warsztatach wyjątkowo pracowitą grupę seniorek ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi. 😊 Pracownicy GCK MultiOsada wspólnie z seniorkami wykonali mini łapacze snów techniką makramy.

Czytaj dalej

Łapacze snów to plecione na okręgu kompozycje idealne jako element wystroju każdego wnętrza. Nauczyliśmy się kilku podstawowych splotów wykorzystywanych w splotach makramowych. Technika ta niestety wymaga dużo czasu i pracy dlatego też na kolejnych warsztatach dokończymy nasze prace i pokażemy je w galerii zdjęć. Dziękujemy naszym sympatycznym gościom za miło spędzony czas i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania😊 Do zobaczenia😊

Fotorelacja: zobacz 

Data: 23 lutego 2022

informacja

Kopia-INFORMACJA-1

Szanowni Państwo, informujemy, że dnia 24.02.2022r. (czwartek) Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie czynna w godzinach 13.00 – 16.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Data: 23 lutego 2022

17 lutego - światowy dzień kota

273794911_4876276125788586_1501739272086586007_n

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, z tej okazji zapraszamy do zabawy! Dodajcie zdjęcie swoich pupili w komentarzu pod postem! Nie zapomnijcie dodać jak wabi się wasz kot! A przy okazji poznajcie naszych pupili: Szuberta, Bielisia, Tęczę, Czarusię, Burysia oraz Cintasia 🥰

Stereotypy o kotach mówią, że są to zwierzęta samotne i lubią chodzić własnymi ścieżkami, lecz pamiętajcie, każde ze zwierząt potrzebuje opieki! Dbajcie o swoich podopiecznych każdego dnia! 🐱😻❤️

Fotorelacja: zobacz

Data: 17 lutego 2022

Walentynki 2022

273813841_4866796073403258_6332342397073485957_n

Walentynki to dzień wyjątkowy… to święto zakochanych. W tym dniu wszyscy wyznają, że chcą kochać i kochają! W taki dzień każdy chce podarować jakiś drobny prezent wyjątkowej osobie. Dla nas Wszyscy jesteście wyjątkowi i mamy dla Was szczególny muzyczny prezent w wykonaniu wyjątkowo uzdolnionej mieszkanki naszej gminy Magdaleny Sołtysiak przy akompaniamencie Justyny Stalczewskiej ❤❤❤ 

Czytaj dalej

ZAKOCHANYCH WALENTYNEK i miłości dla wszystkich nie tylko dzisiaj ale każdego dnia ❤ Specjalnie dla Was wyjątkowe występy, bo pamiętajcie… Miłość ci wszystko wybaczy, Smutek zamieni ci w śmiech, Miłość tak pięknie tłumaczy…Bo miłość mój miły to ja ❤ Niech „TEN STAN” jaki dziś Wam towarzyszy trwa 365 dni roku, 24 godziny na dobę ❤❤❤ Kochajmy i bądźmy kochani ❤❤❤

Film: zobacz

Film: zobacz

Film: zobacz

Data: 14 lutego 2022

Podsumowanie 30 Finału WOŚP w Małej Wsi

okW ostatnią niedzielę stycznia mogliśmy od wczesnych godzin porannych spotkać wolontariuszy kwestujących na terenie Gminy Mała Wieś. Od południa w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi rozpoczął się natomiast jubileuszowy finał największej imprezy charytatywnej w Polsce, zorganizowany przez MultiOsadę, podczas którego wspólnie zebraliśmy 31 132,50 zł!

Czytaj dalej

„Przejrzyj na oczy” to hasło tegorocznego finału – zebrane podczas zbiórki fundusze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. Specjaliści zwracają uwagę na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30 Finał WOŚP w Małej Wsi był wyjątkowy, bo po raz kolejny zjednoczył ludzi, ale też i jeden z najtrudniejszych jaki przyszło nam w ostatnich latach organizować.  Obowiązujące restrykcje nie pozwalały na wiele, a i pogoda w tym dniu była wyjątkowo grymaśna i ze względu na bezpieczeństwo Wolontariuszy zbiórki musiały kończyć się szybciej niż wcześniej było planowane. Osób zaangażowanych w organizację Finału było również dużo mniej niż w latach poprzednich, co było zrozumiałe z uwagi na obawę o zdrowie własne i swoich bliskich. Pomimo panujących, trudnych warunków atmosferycznych i  epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zebrać piękną sumę, która była wyższa od ubiegłorocznej zbiórki o ponad 7 000,00 zł. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszych WOLONTARIUSZY, DARCZYŃCÓW i pracowników  Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, którzy od lat tworzą Gminny Sztab WOŚP w Małej Wsi.

Podczas 30 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 46 Wolontariuszy (pierwotnie zarejestrowanych było 51, niestety z uwagi na kwarantannę i chorobę 5 wolontariuszy nie mogło w tym dniu kwestować), którzy do swoich puszek uzbierali łącznie 22 401,56 zł.

Najwyższe kwoty w swoich puszkach zebrali:

1.Miłosz Dynarek – 3000,20 zł

2.Maria Kopera – 2419,75 zł

3.Magdalena Drajkowska – 1644,64 zł

Po raz drugi podczas Finału WOŚP kwestowały również Puszki Stacjonarne (nowość wprowadzona podczas 29 Finału w 2021 roku) do których można było wrzucać pieniążki już miesiąc przed Finałem. Na terenie Gminy Mała Wieś było 7 opiekunów puszek stacjonarnych (Piekarnia- Cukiernia Jasiński w Małej Wsi, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Sęp w Małej Wsi, Sklep Mięsny Lenarcik nr 64 w Małej Wsi, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska w Węgrzynowie, Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak w Małej Wsi, Hurtownia Chemiczna „Piosyl” – Sylwia Chorębiewska w Małej Wsi, Firma Handlowo – Usługowa Mariusz Ksieniewicz w Małej Wsi)którzy zasili nasz Sztab kwotą 1 944, 07 zł.

8 puszka stacjonarna znajdowała się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Kwota uzbierana przez MultiOsadę  to 6 786, 87 zł (sprzedaż gadżetów i fantów, góra grosza, Kawiarenka SKW MALWA, licytacje, loteria).

Licytacje i gadżety w naszym sklepiku to zasługa wyjątkowych DARCZYŃCÓW, których było tak dużo, że nie w sposób wszystkich wymienić nie pomijając kogoś. Dlatego też dziękujemy wszystkim, bez wyjątku. Dziękujemy za wyjątkowe dary, które zasilły naszą zbiórkę podczas licytacji, loterii i sprzedaży.
Jak zawsze mogliśmy również liczyć na bezinteresowną pomoc Banku Spółdzielczego w Małej Wsi- zawsze z uśmiechem przyjmują naszą zbiórkę i bez pobierania żadnych opłat przekazują ją na konto główne Fundacji WOŚP, za co bardzo bardzo dziękujemy.

Dziękujemy również pracownikom Urzędu Gminy Mała Wieś i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małej Wsi za wsparcie podczas liczenia pieniędzy, zarówno w dzień Finału jak również zaraz po nim, w poniedziałek.

To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. Wspólnie udowodniliśmy, że niezależnie od panujących warunków można grać i pomagać z głową! Wystarczy tylko CHCIEĆ!!! DZIEKUJEMY!!!

Fotorelacja: zobacz 

Data: 12 lutego 2022

ferie zimowe z multiosadą 2022 - dzień 5

20220211_091533

Ostatnie spotkanie w ramach ferii zimowych z MultiOsadą spędziliśmy na zabawie w Kręgielni „Dębowa” znajdującej się w Galerii Wisła w Płocku. To był dzień pełen emocji, dobrej zabawy oraz uśmiechu.

Czytaj dalej

Nawet najmniejsze dzieci dawały sobie świetnie radę, a rzucanie ciężkich kul nie było dla nich wyzwaniem! Każdy z naszych podopiecznych zbijał (prawie za każdym razem) same 10! Po zabawie czekał nas zasłużony odpoczynek oraz ciepły posiłek, w restauracji tak bardzo lubianej przez każdego z nas, czyli McDonald’s. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do Małej Wsi i tym samym zakończyliśmy spotkania w ramach Ferii zimowych z MultiOsadą 2022. 😊❄☃ Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas, mamy nadzieję, że przez ostatnie dwa tygodnie fajnie się bawiliście, ale również dużo nauczyliście. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś Zygmuntowi Wojnarowskiemu za udostępnianie gminnego autokaru, który bezpiecznie dowoził dzieci na wycieczki. 😊

Do zobaczenia wkrótce na kolejnych warsztatach oraz wyjazdach!

Fotorelacja: zobacz

Data: 11 lutego 2022

ferie zimowe z multiosadą 2022 - dzień 4

273480032_4854668431282689_7436591007930183551_n

Czwarte spotkanie podczas „Ferii z MultiOsadą” już za nami. W minioną środę przenieśliśmy się już w klimat walentynkowy, ponieważ Walentynki czyli święto zakochany już 14 lutego ❤ Uczestnicy warsztatów wykonali piękne karki walentynkowe, które zostały ozdobione w niebanalny sposób. Z wyciętych serduszek wykonaliśmy dwa balony, które następnie zostały przyklejone do kartek i połączone, tak aby symbolizowały zakochaną parę.

Czytaj dalej

Kolejnym krokiem było przyklejenie słowa „Kocham Cię”- przygotowanego w kilkunastu obcych językach tak, żeby dzieci mogły zobaczyć jak brzmi jedno z najpiękniejszych wyznań w różnych częściach światach. Po wykonaniu kartki nastąpiła druga część naszego spotkania, a mianowicie seans filmowym w iście kinowym stylu🎬. Sala spotkań zamieniła się w salę kinowa a to za sprawą rozłożonych leżaków i zapachu świeżego solonego i karmelowego popcornu🍿. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany pt. Minionki. To zabawna historia żółtych stworków, które zawsze służyły najgorszym w historii złoczyńcom (i przypadkowo je eliminowały). Kiedy w wyniku eksplozji pozbyły się swego ostatniego władcy zła, pogrążyły się w rozpaczy. W oczy zajrzało widmo upadku, więc trzech niezwykłych bohaterów – Kevin, Stuart i Bob – wyrusza na desperackie poszukiwanie nowego szefa. Szczytny cel prowadzi ich do siedziby potencjalnej szefowej, Scarlett O’Haracz. I w niej cała nadzieja. Scarlett ma dla Minionków zadanie specjalne. Minionki podejmują misję i wplątują się w najdziwniejsze przygody, stając przed największym wyzwaniem: jak ocalić cały gatunek przed zagładą? Musimy przyznać, że opowieść ta rozbawiła nas do łez. Cieszymy się ze tak licznie gościliście na naszych warsztatach i mogliśmy wspólnie pracować. Do zobaczenia w piątek na ostatnim naszym spotkaniu.

Ps. W tym dniu swoje 8 urodziny obchodziła nasza uczestniczka warsztatów Nadia. Oczywiście cała grupa złożyła Nadii serdeczne życzenia i odśpiewała gromkie „Sto Lat”🙂. Bardzo dziękujemy za pyszne cukierki i jeszcze raz składamy serdeczne życzenia urodzinowe.

Fotorelacja: zobacz

Data: 10 lutego 2022

Ferie zimowe z multiosadą 2022 - dzień 3

1-73

Drugi tydzień ferii zimowych z MultiOsadą rozpoczęliśmy dniem pełnym wielu atrakcji. W miniony poniedziałek, w ramach spotkania uczestnicy zajęć mogli się ze sobą zintegrować grając wspólnie w gry planszowe, które jak wiemy rozwijają dziecko zarówno w sferze fizycznej, doskonaląc sprawność motoryki małej i dużej, jak i umysłowej ucząc się czytać, liczyć, zapamiętywać, kojarzyć fakty itp. To dlatego też tak często pojawią się one podczas spotkań z dziećmi w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada.

Czytaj dalej

Zajęcia rozpoczęliśmy ulubioną atrakcją naszych najmłodszych – grą w kalambury. Była to gra drużynowa, a kapitanami zostali najstarsi uczestnicy spotkania, każdy z nich wybrał skład swojej drużyny oraz nadał jej nazwę, następnie przeszliśmy do rywalizacji, cały czas pamiętając o zasadach fair play. Gra w kalambury mimo, że nie jest grą planszową świetnie rozwija wyobraźnię, a w naszym przypadku również motorykę małą, ponieważ dzieci hasło zagadki musiały przestawić za pomocą rysunku. Rywalizacja była zacięta, jednak u nas nie ma przegranych, wszystkie drużyny stanęły na podium. Następnie po wielu emocjach jakich dostarczyła nam pierwsza część zajęć przeszliśmy stricte do gier planszowych, mogliśmy zagrać między innymi w „Farmę”, „Plaster Miodu”, „Dobble”, „Nie śmiej się” czy „5 sekund”. Jednak największym powodzeniem cieszył się oczywiście „Twister”, który jest świetną grą grupową, przy której zawsze jest dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nowością na naszym spotkaniu były patyczki konstrukcyjne, z których cała grupa zbudowała wysoką wieżę sięgającą sufitu naszego budynku, możecie ją Państwo podziwiać w fotorelacji, do której obejrzenia gorąco zachęcamy. Na koniec poczuliśmy wspólnie klimat ferii zimowych, a to za sprawą padającego na dworze śniegu, choć przez chwilę mogliśmy pobawić się w zimowe zabawy. ☃ ❄️ Był to dzień pełen dobrej zabawy, a uśmiech na twarzach naszych najmłodszych nie schodził nawet na minutę. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, do zobaczenia na kolejnych zajęciach podczas, których przeniesiemy się w klimat walentynkowy. ❤
Fotorelacja: zobacz

Data: 8 lutego 2022

ferie zimowe z multiosadą 2022 - dzień 2

1-72

W miniony czwartek, drugiego dnia ferii zimowych z MultiOsadą grupa dzieci z Gminy Mała Wieś wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do Kina Helios w Płocku. 🎬🎥🎞

Czytaj dalej

Spotkanie w kinie rozpoczęło się od lekcji tematycznej o bezpiecznych feriach zimowych. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na pytania z przygotowanego quizu. Nawet najtrudniejsze zagadki nie sprawiły im kłopotu, w nagrodę otrzymali mały upominek od organizatorów. Po poznaniu zasad bezpiecznych ferii zimowych przyszedł czas na wyczekiwany seans. Film, który mieliśmy okazję obejrzeć to „Sing 2”. Historia filmu animowanego opowiada o Misiu Koala, który wraz ze swoimi przyjaciółmi pragnie wystąpić na olśniewającej, wspaniałej i ekstrawaganckiej scenie teatralnej. Jednak nie jest to takie proste, aby dostać pozwolenie na występ muszą przekonać najbardziej samotną gwiazdę rocka na świecie – Claya, aby do nich dołączyła. Problem w tym, że Clay po stracie żony od ponad dekady zamknął się z dala od świata i nikt go nie widział. Buster wyrusza na poszukiwanie lwa i przekonania go do powrotu na scenę. Marzenie Bustera spełnia się i wraz z świnką Rositą, jeżozwierzycą Ash, gorylem Johnnym i nieśmiałą słonicą Meeną występują dla światowej agencji Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka – Jimmy’ego Crystala na największej scenie teatralnej na świecie. Historia ta kończy się z pięknym przesłaniem, że nigdy nie można się poddawać i trzeba walczyć o swoje marzenia do samego końca. Po seansie w kinie dzieci wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek, to co wszyscy lubią najbardziej, czyli przepyszną pizzę. Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś, który zapewnił przewóz dzieci autokarem podczas wycieczki. Dziękujemy również wszystkim dzieciom za miło spędzony czas, do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, które już w najbliższy poniedziałek! 😊☃

Fotorelacja: zobacz

Data: 4 lutego 2022

Ferie zimowe z Multiosadą 2022 - dzień 1

272852903_4829591293790403_2553848842363319084_n

Ferie z MultiOsadą❄️☃️ to już nasza coroczna tradycja dlatego też we wtorek 1 lutego rozpoczęliśmy nasz cykl zajęć i wyjazdów dla dzieci i młodzieży😊Pierwsze warsztaty, na które zaprosiliśmy dzieci to warsztaty plastyczne. Oczywiście nie obyło się bez krótkiego zapoznania z dziećmi, ponieważ ku naszemu zadowoleniu na zajęcia uczęszczają coraz młodsze dzieci z terenu gminy, z którymi jeszcze się nie znamy😊

Czytaj dalej

Każdy z uczestników mógł powiedzieć parę słów o sobie, co lubi, gdzie mieszka, do której klasy uczęszcza. Druga część spotkania polegała na wykonaniu krok po kroku kuli śnieżnej❄️❄️❄️ Każde dziecko otrzymało swój zestaw do wykonania kuli i wspólnie zaczęliśmy wykonywać pracę plastyczną. Pierwszy etap to pomalowanie farbami papierowego talerzyka, który służył za podstawkę. Następnie trzeba było narysować, wyciąć i ozdobić bałwana. Kolejny etap zadania to ozdobienie śnieżynkami plastikowego kubka i wycięcie malutkiego otworu, w którym umieściliśmy słomkę. Po wykonaniu tych wszystkich elementów nadszedł czas złożenia kuli. Dzieci przykleiły bałwanka do podstawki, następnie do kubeczka wsypaliśmy troszkę śniegu- za który posłużył nam styropian, wszystko razem skleiliśmy magicznym klejem i…. kula gotowa😊 Na koniec sprawdziliśmy czy nasz „śnieg” unosi się za sprawą wdmuchiwanego powietrza przez wspomnianą wcześniej słomkę. Dzieci były zachwycone efektem końcowym. Podczas zajęć było mnóstwo śmiechu i wspaniałej zabawy. Dziękujemy za przybycie na pierwsze zajęcia i zachęcamy do udziału w kolejnych atrakcjach, których przez najbliższe dwa tygodnie nie zabraknie w MultiOsadzie. Pamiętajmy jednak, że zajęcia podlegają wcześniejszym zapisom a ilość miejsc niestety jest ograniczona. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Fotorelacja: zobacz

Data: 2 lutego 2022

Wynik 30 Finału wośp w Małej Wsi!

272992577_4823213194428213_6248340867356931356_n

KOCHANI!!! Wiemy, że wszyscy czekacie na podanie przez nas ostatecznej- oficjalnej kwoty jaka została zebrana przez Gminny Sztab w Małej Wsi ❤❤❤

Z ogromną dumą informujemy, że podczas 30 Finału WOŚP w Małej Wsi wspólnie z wszystkimi Wolontariuszami i Darczyńcami zebraliśmy 31132,50 zł ❤❤❤

Udało nam się przebić rok ubiegły (2021), gdzie przypominamy zebraliśmy 24 100,00 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym!!! Obszerniejszą informację i fotorelację z 30 Finału WOŚP w Małej Wsi przedstawimy wkrótce…musimy najpierw trochę odpocząć bo były to bardzo energetyczne 2 dni ❤❤❤

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!!!

Data: 31 stycznia 2022

Wielkie serca darczyńców!

272800466_4813207798762086_3242981412822714176_n

Kochani dziś piątek co oznacza, że 30 Finał WOŚP już za 2 dni❤ Do naszego Sztabu #4631 przy GCK MultiOsada wciąż docierają przedmioty na licytację. Tym razem ➡️OSP Mała Wieś przekazuje na licytację niezbędnik strażacki zakupiony od Firmy KADIMEX wszystko dla STRAŻy. W skład zestawu wchodzą: worko-plecak z odblaskami, komin, kubek, dwie smycze, odświeżacze powietrza do auta oraz metalowe karabińczyki i mini zestaw do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Polecamy szczególnie „zapalonym” Strażakom.

Data: 28 stycznia 2022

Ważna informacja!

272881047_4808527039230162_991760243881248675_n

Kochani!!! Gorączka zbliżającego się niedzielnego finału zaczyna się już nam wszystkim udzielać ❤❤❤ Najbardziej wyczekiwane i przynoszące ogrom emocji są uwielbiane przez nas wszystkich LICYTACJE, dlatego też w związku ze spływającymi do nas pytaniami informujemy, że zgodnie z pkt 6. Regulaminu prowadzenia aukcji online przez Sztaby 30. Finału WOŚP niedopuszczalne jest licytowanie i wpisywanie kwot w komentarzach na Facebooku, pod transmisjami na Facebooku, na grupach oraz w innych miejscach na tym portalu. Facebook może tylko służyć jako miejsce do zaprezentowania w postach zdjęć i opisów przedmiotów z ewentualnymi linkami do konkretnych aukcji lub linkiem do platformy, gdzie odbywać się będzie licytacja. ‼️‼️‼️Bardzo prosimy, żeby nie wpisywać pod prezentowanymi przez nas zdjęciami Voucherów i fantów proponowanych przez Was kwot (będą one na bieżąco usuwane) ‼️‼️‼️ Kochani Gramy zgodnie z REGULAMINEM, dlatego na licytację zapraszamy w niedzielę od 15.00 przed budynek MultiOsady 🙂

LICZYMY NA WASZĄ OBECNOŚĆ! DO ZOBACZENIA ❤❤❤

Data: 27 stycznia 2022

Wielkie serca darczyńców!

272843517_4807877985961734_6617370308046146248_n

Kochani 🙂 kolejna porcja wyjątkowych fantów i voucherów 🙂 Nic tylko przyjść i coś fajnego upolować dla siebie albo swoich bliskich 🙂

➡️ Wójt Gminy Mała Wieś- Zygmunt Wojnarowski- przekazuje Voucher do Gościniec Legenda w Wyszogrodzie na kolację. To świetna okazja do spędzenia czasu we dwoje na romantycznej zbliżającej się walentynkowej kolacji lub na spotkaniu biznesowym ❤

Czytaj dalej

➡️Starostwo Powiatowe w Płocku- w tym roku nasz Sztab dostał wyjątkowe, niepowtarzalne Vouchery. Pierwszy na lot balonem 🎈, który będzie można zrealizować w dniach 7-8 maja w czasie trwania imprezy Ogrodowe pasje w PGR Koszelew. Sam lot rwa około godziny lecz łączny czas przygotowania i powrotu wynosi 3 godziny. Organizatorem jest Balonowa Strona Nieba. Drugi to rodzinna sesja zdjęciowa w profesjonalnym Studium Fotograficznym. 📸 O szczegółach poinformuje Starostwo Powiatowe szczęśliwego nabywcę❤

➡️ Mobilna Fabryka Piekna Marta Jóźwik przekazuje dwa Vouchery dla Pań chcących zadbać o swoje włosy na rekonstrukcję oraz na koloryzację

➡️Nasza Słodka Babeczka Anna Kurpiewska przekazuje Voucher podarunkowy na wykonanie BEZY PAVLOVA oraz voucher na kurs wykonania Bezy Pavlova i lizaków bezowych pod okiem Pani Ani. To świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu i poznanie przesympatycznej prowadzącej warsztaty❤

➡️American Family Food by Olek- Voucher podarunkowy – podobno jak tu zjesz to spełni się twój amerykański sen -to tu są podawane najlepsze burgery wołowe, grillowane żeberka czy sezonowe steki ❤

➡️Męska Strefa Cięcia- Barber Shop- przekazuje Voucher na dowolną wybraną usługę tj. strzyżenie, strzyżenie brody lub strzyżenie + broda. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent a zbliżają się urodziny lub inna ważna okazja podaruj swojemu mężczyźnie wyjątkowy Voucher ❤

➡️Krzysztof Dębski- przekazuje Voucher na indywidualną lekcję nauki gry na UKULELE. Dodatkowo do Vouchera Uniwersytet Trzeciego Wieku przekazuje na licytację nowe UKULELE- jeżeli jesteś miłośnikiem muzyki i chciałbyś nauczyć się grać na instrumencie to jest to niepowtarzalna okazja❤

➡️Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak- voucher na zakupy- może czas na odświeżenie swojej garderoby, kolekcja wiosenna już niebawem❤

Serdecznie dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM- macie ogromne serca❤

Tutaj możesz obejrzeć wszystkie fanty oraz vouchery: zobacz

Data: 27 stycznia 2022

Wielkie serca darczyńców!

272756687_4807723289310537_9096656888468203468_n

Kochani!❤❤❤❤❤ Bardzo się cieszymy, że Wasze serca są otwarte na pomoc i przekazujecie nam niezliczoną ilość Voucherów na 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy😀 Kochani przekazujecie to co macie najlepsze. Do Finału pozostały tylko 4 dni dlatego przypominany Wam co będziecie mogli nabyć w niedziele 30 stycznia podczas licytacji w GCK MultiOsada w godzinach 15:00-17:00.

Czytaj dalej

Już teraz serdecznie dziękujemy:

➡️Partycji Ksieniewicz – Jeździecki Klub Sportowy pod Orzechem- za przekazanie vouchera na jazdę konną. Jeżeli Twoje dziecko chciałoby odkryć w sobie nową pasję serdecznie polecamy❤

➡️Babski Raj- salon fryzjersko- kosmetyczny Ewelina Korzeniewska i Dorota Chojnacka. Do wyboru profesjonalna stylizacja paznokci, makijaż wieczorowy, henna❤

➡️MW- Auta Serwis – Mateusz Iwański- 2 Vouchery na wymianę opon + olej silnikowy wymiana, filtr olejowy wymiana, płyn do spryskiwaczy i płyn do chłodnicy. Auto Serwis oferuje kompleksowe usługi dla Twojego auta❤

➡️ Me&You Joanna Maćkiewicz- Voucher na makijaż okolicznościowy- wyjątkowe makijaże na wyjątkowe okazje- bale karnawałowe czy też wesela❤

➡️ Agrafka- Anna Zwierzchowska-Kołodziejczyk- Voucher na dowolna usługę krawiecką- potrzebujesz skrócenia spodni czy wszycia suwaka – ten voucher jest dla Ciebie❤

➡️Szkółka Leśna Nowe Gałki. Nadleśnictwo Płock- Paweł Mossakowski- dwa Vouchery na 0,5 m drzewa kominkowego- idealne dla osób posiadających w swoich domach kominek i lubiących spędzać przy nim długie zimowe wieczory z kubkiem herbaty❤

➡️ infoPłock TV– Voucher na 1/3 strony w gazecie- InfoPłock TV to portal, telewizja i gazeta w jednym. Działa na terenie powiatu płockiego, współpracuje z wieloma firmami wiodącymi prym w naszym regionie oraz wszystkimi gminami w powiecie. Oferuje swoim Klientom produkcję filmową (filmy promocyjne, reportaże, spoty reklamowe, itp.) oraz transmisje i realizacje live w internecie. To także telewizja internetowa działająca 24 h. Portal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odwiedziło go już ponad 1 500 000 czytelników, dziennie średnio to 3500 osób. Od ponad roku infoPłock TV to również gazeta. Każdego miesiąca 10 000 egzemplarzy trafia do mieszkańców całego powiatu. Bezpłatny miesięcznik pojawia się w 200 punktach w Płocku i powiecie płockim (sklepy, urzędy, biblioteki, stacje paliw). Właścicielem infoPłock TV jest firma SzotMediaFilm ❤

➡️ Patryk Dasiewicz- Patro-Mag F.H.U- Dystrybucja alkoholi, piw, napojów- oferuje zestawy kolekcjonerskie piw The Shadow z serii piw klasycznych – jasnych, pasteryzowanych, niefiltrowanych. Piwo dolnej fermentacji, które eksponuje profil słodowy. Ze swoistym posmakiem skórki chleba. Jak mówi darczyńca „piękna sprawa”❤

➡️ Paweł Piątek – Voucher na przejażdżkę klasycznym „MALUCHEM”-Paweł Piątek to sochaczewianin mieszkający w Wyszogrodzie- entuzjasta Fiatów 126p oraz współtwórca wielu projektów promujących te pojazdy. Pasją do „maluszków” zaraża innych nawet naszych znajomych z Gminy Mała Wieś. Obecnie planuje kolejne ważne przedsięwzięcie z Fiatem 126p w roli głównej❤

➡️ Anna Więckowska- Salon Urody Zakątek Piękna- Voucher na dowolną usługę kosmetyczną. Coś specjalnie dla Pań, które chciałyby skorzystać z usług, które wykonuje Pani Ania a są to stylizacja paznokci, pedicure klasyczny, stylizacja rzęs.

To oczywiście nie wszystko😀 w następnym poście kolejna dawka Voucherów. A już teraz OGROMNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM❤❤❤❤❤❤

Tutaj możesz obejrzeć wszystkie fanty oraz vouchery: zobacz

Data: 26 stycznia 2022

30 finał WOŚP w najbliższą niedzielę!

2022.01.31-30-Final-WOSP

Kochani! 30 Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę ❤Obecna sytuacja epidemiologiczna postawiła nas przed ogromnym dylematem…czy gramy tak jak kilka lat wcześniej z dużą „pompą” na Hali Sportowej czy dostosowujemy się do obecnej sytuacji i gramy bezpiecznie? Zdrowie dzieci, Wasze i nasze jest na pierwszym miejscu, dlatego Finał będzie wyglądał inaczej niż zawsze. W ostatnich dniach ilość zakażeń w naszym rejonie z dnia na dzień niestety wzrasta. Coraz więcej dzieci w szkole jak również przedszkolaków objętych jest kwarantanną, dlatego tez nie możemy ryzykować…i gramy bezpiecznie! Nasi Wolontariusze od wczesnych godzin rannych w niedzielę będą kwestować na świeżym powietrzu, a od godziny 12.00 w budynku MultiOsady ruszymy z loterią fantową…już się trochę nam tego uzbierało 😉 Na godziną 15.00 zapraszamy przed budynek MultiOsady, gdzie rozpoczną się LICYTACJE (czego my tu nie mamy…Vouchery na usługi kosmetyczne, Vouchery do warsztatu samochodowego, lot balonem, przejażdżka MALUCHEM, Vouchery na drzewo kominkowe, zakupy w sklepie odzieżowym, usługi krawieckie, Voucher na 1/3 strony w gazecie infoPłock TV. Mamy też coś dla kolekcjonerów dobrego piwka i smakoszy Amerykańskiego jedzonka. Oczywiście przygotowaliśmy dla Was również mnóstwo gadżetów WOŚP-owych (koszulki, kubki, czapki, poduszki, torby itp). Nic tylko przyjść i upolować dla siebie coś fajnego❤❤❤ Panie z SKW Malwa zapraszają na pyszności w kawiarence, a Straż Pożarna Mała Wieś przygotowała wyjątkowe światełko do nieba 🔥🔥🔥 Dołączcie do nas…Zagrajmy razem Dla Okulistyki Dziecięcej!!!

Data: 24 stycznia 2022

Ważna informacja dla wolontariuszy 30 Finału WOśp w Małej Wsi!

269684909_4781197578629775_1986827782868819654_n

Drodzy Wolontariusze, z ogromną radością przygotowaliśmy dla Was „zestawy startowe”, w skład których wchodzi:

❤czerwony worko-plecak,

❤imienny identyfikator ze zdjęciem wolontariusza- jest to dokument uprawniający Was do kwestowania w dniu Finału,

❤niezwykle kolorowa puszka z numerem Waszego identyfikatora,

❤maseczka ochronna i smycz

❤regulamin wolontariusza,

❤krótka informację od Sztabu #4631 dotyczącą kontaktu z nami oraz zasady prawidłowego zachowania się w razie niebezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Kochani pamiętajcie, że identyfikator musi być noszony w widocznym miejscu najlepiej zawieszony na szyi wolontariusza. Puszka którą dostaniecie posiada banderole, których nie wolno zrywać czy naruszać w jakikolwiek sposób! Wolontariusz zbiera pieniądze na ulicach miast, miasteczek czy wsi- nie kwestuje „pukając do drzwi”. Po rozliczeniu puszki kwestarskiej ze Sztabem Wolontariusz otrzymuje dokument „rozliczenia- podziękowania”. Pamiętajcie, że w przypadku zapełnienia puszki możliwa jest wymiana w Sztabie na nową pustą. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby. Pamiętajmy, żeby stosować się do obowiązujących zaleceń i przepisów epidemiologicznych😊 Kochani Wolontariusze ze względu na panujące obostrzenia i ograniczenia nie będziemy mogli zrobić corocznej odprawy. W zamian proponujemy wcześniejsze odbieranie zestawów 🙂 Zapraszamy do GCK MultiOsada przy ulicy Warszawskiej 31 już od poniedziałku 24 stycznia do piątku 28 stycznia w godzinach 8:00-16:00. Proponujemy także możliwość umówienia się telefoniczne pod numerem telefonu 570-604-310 w celu ustalenia dnia oraz godziny odbioru pakietu dla Wolontariusza🙂 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 30 stycznia pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”- dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci Do Finału pozostało tylko 9 dni❤❤❤❤❤❤❤

Data: 21 stycznia 2022

21 - 22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

2022-dzien-babci-i-dziadka

Dzisiaj i jutro (21 i 22 styczeń) świętujemy dni, o których nikt – dzieci i dorośli – nie mogą zapominać. Dzień Babci i Dzień Dziadka. My również pamiętamy i wspólnie z dziećmi składamy wszystkim babciom i dziadkom najlepsze życzenia! Żyjcie nam kochani w zdrowiu i radości, bez zmartwień i smutków. Dziękujemy za Wasze serca pełne miłości i troski o nas każdego dnia. Z Wami jest najlepiej na świecie!!! ❤❤❤

Film życzenia: zobacz

Czytaj dalej

Do pięknych życzeń dołączają się również dzieci z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi.

Grupa KRASNOLUDKI, pod opieką wychowawczyni Pani Elżbiety Budek, film: zobacz

Grupa MISIE, pod opieką wychowawczyni Pani Ireny Winosławskiej, film: zobacz

Grupa SKOWRONKI, pod opieką wychowawczyni Pani Marzanny Mizio, film: zobacz

Data: 21 stycznia 2022

GÓRA GROSZA

Gora-grosza

„Jeden GROSZ znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie!”

Kochani zachęcamy do wsparci 30 Finału WOŚP poprzez tzw. GÓRĘ GROSZA 💰Informujemy, że możecie przynieść uzbierane monety do Sztabu #4631 mieszczącego się przy GCK MultiOsada w Małej Wsi ul. Warszawska 31 w dniach: poniedziałek – piątek w godzinach 8:00-16:00 oraz sobotę w godzinach 08:00 – 14:00. Zebrane pieniążki zasilą Puszkę stacjonarną SK/001/4631.

Pamiętajcie, każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie! ❤

Zachęcamy do wsparcia 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Data: 19 stycznia 2022

19 stycznia - międzynarodowy dzień popcornu

DSC_0350

19 stycznia zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Popcornu😊 Z tej okazji GCK MultiOsada w Małej Wsi przygotowała darmowy popcorn dla każdego kto nas odwiedzi w dniu dzisiejszym. W tym roku będzie coś na słodko -serwujemy popcorn karmelowy😊

Ps. Czytelnicy odwiedzający Bibliotekę także zostaną poczęstowani porcją popcornu😀

Zapraszamy do godziny 16:00 lub do wyczerpania zapasu😊

Data: 19 stycznia 2022

Zimowisko

271952144_4768003513282515_7417895983822376713_n

Drodzy rodzice dzieci wyjeżdzających na Zimowisko w Tleniu w terminie 05.02-12.02.2022 organizowane przez Towarzystwo „Nasze Szwederowo” informujemy, że dokumentacja do wypełnienia znajduje się w GCK MultiOsada w Małej Wsi. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, w soboty w godz. 8.00-14.00.

Otrzymają Państwo informacje dotycząca możliwości wykorzystania Bonu Turystycznego oraz informację dot. samych szczegółów wyjazdu (miejsce i godzina zbiórka itp.)

ZAPRASZAMY!!!

Data: 18 stycznia 2022

Gadżety dla wolontariuszy - 30 finał wośp w małej wsi

271957834_4767594573323409_3099973562883095296_n

Siema!❤❤❤❤❤❤❤ Kochani 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. To dla nas niesamowicie dobra wiadomość, że po raz kolejny będziemy razem grać i zbierać pieniążki na szczytny cel. Co roku Fundacja bardzo dba o naszych Kochanych Wolontariuszy i właśnie dla nich dziś przyszła do Sztabu #4631 znajdującego się przy GCK MultiOsada w Małej Wsi przesyłka pełna niespodzianek. Chcecie wiedzieć co się tam znajduje?😊 Oprócz puszek i identyfikatorów każdy Wolontariusz dostanie worko-plecak, piękną kolorową smycz i niezwykle przydatną w obecnych czasach maseczkę ochronną. Już niebawem przekażemy Wam informacje kiedy i w jaki sposób będziecie mogli odebrać tzw. „pakiet startowy”. Obserwujcie nas koniecznie😊 Pamiętajmy jednocześnie, że każdy Wolontariusz w dniu zbiórki MUSI mieć:

– Identyfikator

– Puszkę

– Naklejki – serduszka i uśmiech na twarzy😊

Nie możemy się doczekać, aż spotkamy Was wszystkich kwestujących w dniu Finału❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Data: 18 stycznia 2022

Ferie zimowe z Multiosadą 2022

2022.01.31-Ferie-zimowe

W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś oraz własnym zapraszamy dzieci z terenu Gminy Mała Wieś na Ferie Zimowe z MultiOsadą 2022. W harmonogramie między innymi warsztaty plastyczne, dzień gier planszowych oraz dwie wycieczki. Warsztaty tematyczne są bezpłatne, opłacie podlegają wyjazdy. Cena wycieczki obejmuje bilet wstępu, ubezpieczenie oraz posiłek. Dojazd zapewnia Wójt Gminy Mała Wieś. Uwaga! Wszystkie zajęcia oraz wyjazdy wymagają zapisów pod numerem telefonu: 570-604-310 bądź osobiście w siedzibie GCK MultiOsada w Małej Wsi przy ul. Warszawskiej 31. Nie przyjmujemy zapisów za pośrednictwem portali społecznościowych czy wiadomości poprzez messenger GCK MultiOsada. Niestety ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń! W zajęciach oraz wycieczkach mogą uczestniczyć tylko dzieci od 6 roku życia!

Serdecznie zapraszamy! ❤❄️☃️

Data: 13 stycznia 2022

Kolejne gadżety na licytację podczas 30 finału wośp w Małej Wsi

271788064_4741257462623787_1778628912521000265_n

Kochani😊 przedstawiamy gadżety zakupione przez pracowników GCK MultiOsada przeznaczone na licytację podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku oferujemy kolorowe czapki idealne na zimowe chłodne dni, kubki na gorącą herbatkę oraz wytrzymałą torbę na zakupy😊 To tylko część przedmiotów, które będą dostępne w naszym Sztabie podczas 30 Finału. Więcej szczegółów w kolejnych postach…. obserwujcie nas koniecznie😊 Zachęcamy Państwa do aktywnego włączenia się w pracę Sztabu #4631 poprzez przekazanie wyjątkowych przedmiotów, gadżetów voucherów, na usługi, które zostaną zlicytowane w dniu 30 Finału. Wszelkich informacji udzielamy pod numerami tel: 570-604-310, 570-604-620 bądź w siedzibie Sztabu w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, ul. Warszawska 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”- dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Data: 12 stycznia 2022

Mała książka - wielki człowiek

271724856_4738658839550316_5692619383156883427_n

Nasz mały – wielki czytelnik, który swoim zamiłowaniem do literatury otrzymał odznakę oraz dyplom w ramach akcji czytelniczej „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”.👍😀 Gratulujemy i życzymy samych fantastycznych, bajkowych przygód.👏 Jednocześnie przypominamy, iż celem kampanii „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK”, którą realizujemy w ramach w akcji Instytutu Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników, na których czeka wyjątkowa bezpłatna WYPRAWKA CZYTELNICZA oraz KARTA MAŁEGO CZYTELNIKA.

Czytaj dalej

Co należy zrobić aby otrzymać wyprawkę oraz kartę?

– odwiedź z dzieckiem Bibliotekę Publiczną w Małej Wsi i poinformuj bibliotekarza o chęci przystąpienia do projektu „MAŁA KSIĄŻKA– WIELKI CZŁOWIEK”,

– zapisz dziecko do biblioteki i wypożycz książkę z księgozbioru dziecięcego,

– odbierz WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ oraz KARTĘ MŁODEGO CZYTELNIKA,

– zbieraj naklejki (1 naklejka = 1 wizyta w bibliotece, 10 naklejek = DYPLOM).

Wyprawki wydawane są dzieciom 2014-2017

Data: 11 stycznia 2022

Zostań darczyńcą/sponsorem naszego sztabu!

Zbiorka-gadzetow

Drodzy Darczyńcy, Sponsorzy, Partnerzy i wszyscy ludzie dobrej woli… Przed nami 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to wyjątkowy, jubileuszowy- 30 Finał, który odbędzie się 30 stycznia. Obowiązujące obostrzenia, troszkę nam ograniczają nasze pomysły i zamierzenia ale nie poddajemy się!!! Zagramy z głową, tak żeby było bezpiecznie i wyjątkowo. W tym roku nie zabraknie Waszych/naszych ulubionych licytacji!!! Już nie możemy się ich doczekać 😊 Ale żeby jak zawsze było ciekawie, to potrzebujemy Waszej pomocy, dlatego zróbcie przegląd swoich spiżarni, bibliotek i gadżetów i rozejrzyjcie się dookoła- może ktoś zechce przekazać voucher lub jakiś wyjątkowy przedmiot? A może macie jakiś fajny pomysł i chętnie się zaangażujcie w organizację naszego Finału w Małej Wsi? Podsumowując: Ruszamy ze zbiórką fantów, gadżetów i voucherów przeznaczonych na 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Mała Wieś, poszukujemy Sponsorów i Darczyńców, poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy zechcą bezinteresownie włączyć się w pracę naszego Sztabu 30 stycznia. ZAGRAJMY RAZEM!!! KONTAKT ze Sztabem WOŚP w Małej Wsi pod numerem TELEFONU 570-604-310, 570-604-620

Data: 11 stycznia 2022

Sztabowe Puszki Stacjonarne już są!

271237489_4717700731646127_4310712914367624439_n

Siema! ❤ Kochani Sztab #4631 działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi pragnie poinformować, że zarejestrował 8 Puszek Stacjonarnych. Co to takiego? Otóż Sztabowa Puszka Stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, taka sama piękna i kolorowa, jak te dla wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna i lokalu np. sklepu, biblioteki czy innej instytucji. Puszka ta nie może się „przemieszczać” posiada ona dokładną lokalizację i powinna być ustawiona w widocznym, ogólnodostępnym miejscu. Termin zbiórki pieniędzy może odbywać się w dniach : 10.12.2021- 30. 01.2022.

Czytaj dalej

Poniżej przedstawiamy dokładne lokalizacje naszych Puszek Stacjonarnych w Gminie Mała Wieś:

Piekarnia Cukiernia Jasiński – Mała Wieś ul. Jana III Sobieskiego

Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Sęp – Mała Wieś ul. Jana Kochanowskiego

Sklep Mięsny Lenarcik nr 64 – Mała Wieś ul. Jana III Sobieskiego

Sklep Spożywczo – Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska – Węgrzynowo

Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak – Mała Wieś ul. Warszawska

Hurtownia Chemiczna „Piosyl” – Sylwia Chorębiewska – Mała Wieś ul. Mickiewicza

Firma Handlowo – Usługowa Mariusz Ksieniewicz – Mała Wieś ul. Mickiewicza

Gminne Centrum Kultury MultiOsada – Mała Wieś – ul. Warszawska 31

Dokładne informacje oraz lokalizację na temat Puszek znajdziecie Państwo pod linkiem: zobacz. Serdecznie zachęcamy chętne firmy czy też instytucje do rejestracji Sztabowej Puszki Stacjonarnej przez nasz Sztab. Wystarczy przyjść do GCK MultiOsada wypełnić formularz zgłoszeniowy Sztabowej Puszki Stacjonarnej a nasz Sztab zarejestruje kolejną Puszkę. Dziękujemy każdej instytucji, która włączyła się w pomaganie poprzez kwestowanie do Puszki Stacjonarnej. Razem możemy więcej! ❤

Data: 5 stycznia 2022

Informacja!

2022.01.04-informacja

Szanowni Państwo, zgodnie z Zarządzeniem nr 25/2021 Dyrektora GCK MultiOsada w Małej Wsi z dnia 22.11.2021r. informujemy: Gminne Centrum Kultury w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi dnia 07.01.2022 (Piątek) będą NIECZYNNE. Jest to odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny przypadający 01.01.2022r. (Sobota). Jednocześnie informujemy, że dnia 08.01.2022 Gminne Centrum Kultury MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną jest czynne w godzinach 08:00-14:00.

Serdecznie zapraszamy! 😊

Data: 4 stycznia 2022

Wośp 2022 - fanty na licytację

271187929_4714962235253310_7118543253523662992_n

Siema! Witamy Was w 2022 roku 🙂 Do Finału zostało już tylko 27 dni.😊 W związku z tym cały czas docierają do nas przesyłki z Fundacji. Najbardziej cieszymy się oczywiście z koszulek, kalendarzy, skarpetek, zegarów czy innych gadżetów przeznaczonych na licytację podczas Finału. Chcielibyśmy pokazać Wam jakie cudowne przedmioty dostaliśmy od Fundacji. Oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy nawet drobnym gestem chcą pomóc małym dzieciom. Możecie Państwo wspomóc Sztab #4631 poprzez przekazanie przedmiotów czy voucherów na usługi, które zostaną zlicytowane w dniu 30 Finału. Wszelkich informacji udzielamy pod numerami tel: 570-604-310, 570-604-620 bądź w siedzibie Sztabu w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, ul. Warszawska 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”- dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Fanty: zobacz

Data: 3 stycznia 2022

"IV wieczór kolęd" w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie

wieczor-koled

W imieniu Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie wraz z Proboszczem Parafii pod wezwaniem św. Floriana w Orszymowie serdecznie zapraszamy na „IV wieczór kolęd” który odbędzie się 6 stycznia 2022 roku (czwartek) o godzinie 17:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie.

Data: 2 stycznia 2022

Szczęśliwego nowego roku 2022!

Bez-tytulu

Szczęśliwego Nowego Roku Kochani!!!

Niech już w końcu będzie normalnie, bez wirusów, bez ograniczeń….z wzajemnym szacunkiem, życzliwością i miłością do drugiego człowieka ❤🎆🍾🥂

Informacja!

270297046_4702216616527872_7798966113276364112_n

Szanowni Państwo, zgodnie z Zarządzeniem nr 25/2021 Dyrektora GCK MultiOsada w Małej Wsi z dnia 22.11.2021r. informujemy: Gminne Centrum Kultury w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi dnia 07.01.2022 (Piątek) będą NIECZYNNE. Jest to odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny przypadający 01.01.2022r. (SOBOTA). Za utrudnienia przepraszamy

Wesołych Świąt!

269805652_4675581775858023_8158059013874695349_n

Kochani! Życzymy Wam aby nadchodzące Święta były zdrowe, spokojne, a także przepełnione miłością i życzliwością. Niech ten magiczny czas będzie chwilą odpoczynku i wytchnienia od wszelkich zmartwień. Wesołych Świąt! 🎄🎁🎀❤️

Hej, kolęda, kolęda...!

Bez-tytulu-3

W ten magiczny, wyjątkowy świąteczny czas zachęcamy do wysłuchania pięknych, polskich kolęd w wykonaniu Kapeli Góralskiej spod samiuśkich Tatr oraz dzieci z Ogniska muzycznego przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Z najlepszymi życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. 🎄⭐🎁

Kapela Góralska „Dzisiaj w Betlejem” – zobacz

Czytaj dalej

Kapela Góralska „Do Szopy Hej Pasterze” – zobacz 

Kapela Góralska „Pójdźmy wszyscy do stajenki…” – zobacz

Kapela Góralska „Wśród Nocnej Ciszy” – zobacz

Kapela Góralska „Hej kolęda, kolęda!” – zobacz

Kapela Góralska „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły” – zobacz

Tymon Kamiński – „Do szopy hej pasterze”, Kacper Krzemiński – „Gdy śliczna panna”, Dagmara Śmigalska, Maja Milczarek (duet) – „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy hej pasterze” – zobacz

Amelia Szajewska – „Gore Gwiazda Jezusowi” – zobacz

Bartłomiej Boszko – „Jest taki dzień” – zobacz

Oliwia Karłowicz, Diana Rychlik, Ania Staniszewska – „Pada Śnieg”, Ignacy Siarkowski – „Do szopy hej pasterze”, Adam Żuławnik – „Gdy śliczna Panna”,, Miłosz Dynarek – „Do szopy hej pasterze” – zobacz

Nadia Jóźwik „Pastuszek bosy” – zobacz

Kacper Krzemiński „Gore gwiazda Jezusowi” – zobacz

Angelika Podgórska „Pastorałka od serca do ucha” – zobacz

Miłosz Dynarek „Mario czy już wiesz” – zobacz

Zuzanna Krysiak „Gdy Śliczna Panna” – zobacz

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 24 grudnia

269749453_4670947416321459_3536035306404370131_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Świąteczne opowieści” Ingrid Uebe. Nareszcie Wigilia! Martę gryzie ciekawość. Co też może być w tych wszystkich kolorowych paczkach? Również Tomek czeka z utęsknieniem na własny gwiazdkowy cud. A Marcin marzy tylko o czworonożnym towarzyszu zabaw. Wcale nie wygląda na to, żeby każde życzenie miało się spełnić. Ale przecież w Boże Narodzenie zdarzają się cuda – dla dużych i małych, a czasem również dla prawdziwych aniołów. 😊 „Świąteczne opowieści” to książka składająca się z 6 opowiadań. Na końcu każdej historii znajdują się pytania sprawdzające rozumienie tekstu. (opis autora). Nasze wspólne świąteczne odliczanie dobiegło końca 😊 Bardzo dziękujemy, wszystkim którzy przez 24 dni byli z nami i aktywnie uczestniczyli w Bibliotecznym Kalendarzu Adwentowym 😊 WESOŁYCH ŚWIĄT!!!🎄🎅🎁🎄

Pomaganie jest dziecinnie proste

269797166_4670724919677042_3961158525334960923_n

W ostatnim przedświątecznym tygodniu pracownicy MultiOsady przygotowali wyjątkową paczkę….dla wyjątkowej, samotnej, schorowanej starszej Pani. Mamy nadzieję, że tym małym skromnym gestem sprawiliśmy, że na Jej twarzy pojawi się uśmiech, przykrywając troski i codzienne zmartwienia. Pamiętajmy, że pomagać może każdy…nie trzeba mieć zasobnego portfela. Wystarczy dobra wola i odrobinę chęci 🎁🌲🎅❤

Informacja!

Zielona-i-Zlota-Elegancka-Z-klasa-Boze-Narodzenie-Zyczenia-E-kartka

Szanowni Państwo, zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2021 Dyrektora GCK MultiOsada w Małej Wsi z dnia 22.11.2021r. informujemy: Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi dnia 24.12.2021r.(Wigilia) będą NIECZYNNE. Jest to odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny przypadający 25.12.2021r. (sobota). Za utrudnienia przepraszamy.

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 23 grudnia

268274771_4633950126687855_3548611690959626157_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Cuda cichej nocy” Agnieszka Stec- Kotasińska. Przedświąteczny czas to nie jest dobry moment, żeby zostać porzuconą przez ukochanego, zwłaszcza kiedy już planuje się ślub. A jednak to właśnie przydarza się Jagodzie, dwudziestopięcioletniej studentce ostatniego roku położnictwa. Jej narzeczony oświadcza, że w ich związku wieje nudą, po czym odchodzi w siną dal. Jagoda jest załamana, ale życie toczy się dalej, święta za pasem, więc pewnego dnia wybiera się do jednej z wrocławskich galerii handlowych po prezenty dla bliskich. W tym samym czasie na podobny pomysł wpada Mikołaj, muzyk, który po śmierci narzeczonej zamieszkał we Wrocławiu i podjął pracę w szkole muzycznej, gdzie uczy dzieci gry na saksofonie. W sklepie Jagoda i Mikołaj nieoczekiwanie wyciągają ręce po tę samą zabawkę. Co wyniknie z tego przypadkowego spotkania dwójki zranionych ludzi? Czy będą umieli otworzyć się na nową miłość? A może święta to naprawdę czas cudów? (opis z lubimyczytac.pl)

koncert kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego przy GCK MultiOsada

269741793_4670578256358375_7487088925931033383_n

„Hej kolęda, kolęda…” W poniedziałek 19 grudnia w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się jedno z najpiękniejszych wydarzeń świątecznych…był to koncert kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego MultiOsady. Dzieci wraz ze swoimi Instruktorami Panem Krzysztofem Dębskim oraz Panem Mariuszem Zielińskim wyśpiewali i zagrali prosto z serca najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Niestety obowiązujące restrykcje podyktowane obecną sytuacją epidemiologiczna nie pozwoliły nam zaprosić większej publiczności, na widowni gościł jedynie opiekun dziecka i kamera, która zarejestrowała to wyjątkowe spotkanie. Występy naszych uzdolnionych dzieci z ogromną przyjemnością zaprezentujemy Wam w Święta Bożego Narodzenia. Po nagraniach Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Sekretarz Gminy Ewelina Kołodziejska oraz dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i ciężką pracę oraz rodzicom za zaufanie i miłą współpracę. Podziękowania kierujemy również do naszych instruktorów Pana Mariusza Zielińskiego i Pana Krzysztofa Dębskiego- dziękujemy za zaangażowanie i ogromne muzyczne serce, które zaraża miłością do muzyki. ❤☃🌲

Fotorelacja: zobacz 

zapraszamy uczestników rodzinnego konkursu świątecznego po odbiór nagród

269746983_4670563713026496_6720065360220655059_n

Serdecznie zapraszamy uczestników rodzinnego konkursu świątecznego po odbiór nagród do GCK MultiOsada dziś do godziny 16:00 oraz w dniu jutrzejszym w godzinach 8:00-16:00.

Informujemy również, że 24.12.20021 r.(wigilia) nie pracujemy, więc osoby które nie zdążą odebrać nagród w dniach 22-23 grudnia zapraszamy po świętach 👑

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Pozdrawiamy ❤🌲🎅👑

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 22 grudnia

265968896_4633946303354904_7417190015667459676_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Bajki z Kraju Mikołajów” Anny Sójki. Był mroźny ranek. Kraina Mikołajów drzemała cichutko, pomrukując od czasu do czasu. Mikołajowe chatki wypuszczały kominami kłęby bajek i pochrapywały smacznie pod puszystą pierzyną śniegu. Jeśli chcesz znaleźć się w bajkowym Kraju Mikołajów i przeżyć świąteczne przygody – koniecznie zajrzyj do tej książki! 😊 (opis z lubimyczytac.pl)

Rozstrzygnięcie konkursu "korona jednego z trzech króli"

269713841_4665822343500633_2907147760699046487_n

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w MultiOsadzie to również czas konkursu świątecznego, który stał się naszą tradycją ponieważ organizowany jest już przez nas od kilku lat. Każdego roku do wykonania jest praca związana z naszymi ulubionymi świętami- Bożym Narodzeniem. Chcąc po raz kolejny rozpalić w sercach mieszkańców Naszej Gminy Świątecznego Ducha, zaprosiliśmy ich razem z rodzinami do udziału w konkursie na wykonanie Korony Jednego z Trzech Króli. Korona musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu, tj. rodzinę jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału, technika była zupełnie dowolna.

Czytaj dalej

Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie: Proboszcz Parafii Mała Wieś ks. Edward Kuzak; Sekretarz Urzędu Gminy w Małej Wsi Ewelina Kołodziejska oraz dyrektor Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi Alicja Białecka. Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem, wszystkie prace są wyjątkowe i wymagały bardzo dużo zaangażowania podczas ich wykonania, bo jak sami stwierdzili tegoroczny temat pracy konkursowej był wyjątkowo trudny. Podczas oceny Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Ocena prac przez jury odbyła się w formie indywidualnej w dniu 20.12.2021 i każdy wybrał 1,2 i 3 miejsce (ewentualne wyróżnienie), na tej podstawie prace otrzymywały pkt., a po ich zliczeniu wyłonieni zostali laureaci 3 miejsc. Podczas oceny jury zwróciło szczególnie uwagę na estetykę, trwałość materiałów oraz na wkład pracy jaki trzeba było włożyć w wykonanie Korony. Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

II miejsce- Rodzina Mielczarek z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Paulina Mielczarek

III miejsce- Rodzina Szulc ze Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

Wyróżnienie- Rodzina Krystek ze Starych Święcic- reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego świątecznego konkursu. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni słodkim upominkiem i dyplomem z udział w konkursie. Po odbiór nagród zapraszamy od jutra tj.22.12.2021 od godziny 10.00 (pozostałe dni w godzinach 08:00-16:00). Informujemy również, że 24.12.20021 r.(wigilia) nie pracujemy, więc osoby które nie zdążą odebrać nagród w dniach 22-23 grudnia zapraszamy po świętach 🌲🎅👑 W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Rodzina Grzeleckich z Małej Wsi- reprezentant rodziny Andżelika Grzelecka

2. Rodzina Oździńskich z Nakwasina– reprezentant rodziny Pani Anna Oździńska

3. Rodzina Szulc ze starych Gałek- reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

4. Rodzina Nowackich z Borzenia- reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

5. Rodzina Krystek ze Starych Święcic- reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

6. Rodzina Jendrzejewskich z Nowych Święcic- reprezentant rodziny Pani Anna Jendrzejewska

7. Rodzina Kokosińskich z Niździna- reprezentant rodziny Pani Magdalena Kokosińska

8. Rodzina Mielczarek z Małej Wsi- reprezentant rodziny Pani Paulina Mielczarek.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie 👑🎅🌲❄Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej za poświęcony czas i wzięcie na siebie tego ciężaru, jakim jest wyłonienie 1,2 i 3 miejsca ❤

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 21 grudnia

267623831_4633941483355386_1811467792927994675_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Miłość w płatkach śniegu” Dorota Milli. Owdowiały ojciec czterech córek martwi się o swoje pociechy. Kobiety nie planują ustatkowania się, czyli ślubu i dzieci. Spotyka przyjaciela z dawnych lat. Wpadają na pomysł i ustalają plan działania, by te Święta były wyjątkowe, a w nadchodzącym roku mogli bawić się na weselu i czekać na wnuki. Uparci ojcowie zabawią się w swatów. To nie spodoba się jedynakowi – kawalerowi, który ani myśli stanąć na ślubnym kobiercu, a tym bardziej żadnej z czterech niezależnych córek. Romantyczny Gdańsk w zimowej odsłonie, urokliwa kamienica, przyjaźń i miłość, a wszystko w czasie przygotowań do Świąt i tego, co w nich najważniejsze. (opis z lubimyczytac.pl)

Koncert kolęd w kościele parafialnym w małej wsi

269599916_4661228920626642_5039289980259494451_n

Śpiewajcież Aniołowie, pasterze grajcież Mu. Kłaniajcież się Królowie, nie zbudźcież Go ze snu… 19 grudnia 2021 r. w Kościele Parafialnym w Małej Wsi odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli Góralskiej z Zakopanego. Nasze muzyczne spotkanie, poprzedziła msza. św. w intencji mieszkańców, którą celebrował ks. Edward Kuzak- gospodarza naszego koncertu. Muzyka góralska jest ważnym elementem naszej kultury. Górale podkreślają jej wyjątkowość, odrębność i są wizytówką Polski. Kolędy i Pastorałki, które usłyszeliśmy w niedzielę, choć większość nam znanych w ich wykonaniu były inne, wyjątkowe, szczególne. Głośny góralski śpiew wprowadził nas w prawdziwie świąteczny nastrój, w naszych sercach już są święta.

Czytaj dalej

Nie zabrakło również ciepłych i życzliwych słów od Wójta Gminy Mała Wieś Zygmunta Wojnarowskiego, który podziękował Ks. Edwardowi za przychylność i ciepłe przyjęcie, naszym Góralom za wyjątkowe muzyczne spotkanie, a mieszkańcom za wspólne kolędowanie. Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia serdecznie dziękują wszystkim przybyłym, za wspólnie spędzony czas. Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, jak również naszym gościom z Zakopanego wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zadumy nad płomieniem świecy, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą i wspomnieniami… Organizatorami świątecznego koncertu w Małej Wsi był Wójt Gminy Mała Wieś, Rada Gminy Mała Wieś, Proboszcz Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Fotorelacja: zobacz 

 

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 20 grudnia

267601598_4631540130262188_6967538477143041745_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Księga Świąteczna. Opowieści, bajki, kolędy…” Zaglądaliście kiedyś do skrzyni ze skarbami? Znaleźć w niej można różne rzeczy, a łączy je jedno: wszystkie są wyjątkowe i cenne. Taki świątecznym skarbem jest właśnie „Księga świąteczna. Zawiera on fragmenty Ewangelii, świąteczne opowiadania, kolędy, ciekawostki dotyczące różnych zwyczajów, a także historię ich pochodzenia. To książka wprowadzająca w atmosferę świąt, która pozwala Czytelnikom jeszcze pełniej rozumieć i przeżywać ten wyjątkowy w roku czas. (opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 19 grudnia

267280392_4631529053596629_6916659743939951489_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Zaufaj swoim marzeniom” Natalii Sońskiej. Gdy nadarza się okazja wspólnego wyjazdu do Zakopanego, w sercu Pauliny pojawia się iskierka nadziei. Uwielbia jeździć na nartach i od dawna tego nie robiła, co jednak ważniejsze, firma, w której pracuje wraz z partnerem, ma realizować duże zlecenie – kompleks hotelowy pod samymi Tatrami! Robert obiecuje zaangażować ją w projekt. To miła odmiana w ich życiu – Paulina ma już dość jego egoizmu i opryskliwości. Wkrótce kobieta przekona się, jak wiele może kosztować rezygnowanie z własnych marzeń. Czy magiczna, grudniowa atmosfera Zakopanego pomoże Paulinie uporządkować w głowie wszystkie sprawy? A może to dzięki nowemu przyjacielowi, z którym może rozmawiać o problemach, otworzy wreszcie oczy? W tej cudownej, zimowej opowieści Natalia Sońska udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zacząć spełniać swoje marzenia! (opis z lubimyczytac.pl)

Uwaga! Zmiana lokalizacji koncertu kolęd!

269487032_4656177301131804_1556636081358042190_n

Kochani, dzisiejszy dzień mało przypomina zimę, zamiast śniegu mamy deszcz… Z uwagi na te niezależne od nas warunki informujemy, że Koncert Kolęd w wykonaniu Kapeli Góralskiej odbędzie się w Kościelne Parafialnym w Małej Wsi. Wspólne kolędowanie zaraz po mszy św. o godz. 11.00. Do zobaczenia🌟🎄🌟🎄🌟

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 18 grudnia

267469089_4631519536930914_5107536481060741827_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Zagubiona w śniegu” Holly Webb. Pusia rozpaczliwie pragnie mieć własny dom, tak jak jej bracia i siostry, ale najwyraźniej nikt jej nie chce. A potem na farmie pojawia się Ela. Od razu zakochuje się w Pusi i błaga mamę, by pozwoliła jej zabrać kicię, ale mama jest nieubłagana. Nie chce w domu kota. Pusia i Ela mają złamane serce. A Pusia jest przerażona. Co się dzieje z kociętami, których nikt nie chce? „Zagubiona w śniegu” to wzruszająca i ciepła opowieść o przyjaźni wrażliwej dziewczynki z małą kotką Pusią. Ta historia poruszy każde serce. I małe, i duże. 😊 (opis z lubimyczytac.pl)

informacja!

Kopia-Winter-1

Szanowni Państwo, przedstawiamy godziny pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na najbliższy weekend. W sobotę tj. 17.12.2021r – Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi – Dział Animacji i Kultury wraz z Biblioteką Publiczną będą nieczynne. Natomiast w niedzielę tj. 19.12.2021 serdecznie zapraszamy o godzinie 11:00 na Mszę Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi, po której odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Kapeli Góralskiej. Będzie to wyjątkowe spotkanie, które wprowadzi nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Do zobaczenia! 🎄🎁😊

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 17 grudnia

265809570_4631511366931731_4400354632176916456_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Promyczek na święta” Klaudii Bianek. W grudniu, najbardziej magicznym z miesięcy w roku, wszystko wydaje się możliwe. A przecież zwykle nie potrzeba wiele, by być szczęśliwym. Czasem wystarczy tylko zasiąść przy jednym stole. Zielony Zakątek to gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez starsze małżeństwo, Bożenę i Leona Troczów. Z pomocą Hani, Kajetana i Marceliny, dwudziestokilkulatków, którzy znają się jeszcze z czasów szkolnych, tworzą piękne, przytulne i ciepłe miejsce, w którym nie sposób się nie zakochać. Niestety, nawet w tak urokliwym miejscu jak Zielony Zakątek zdarzają się kłopoty. Bohaterowie opowieści Klaudii Bianek próbują samodzielnie mierzyć się ze swoimi problemami, ale aura za oknem i świąteczna atmosfera sprawia, że zbliżają się do siebie, odkrywając, że czasem bliskość drugiego człowieka może okazać się prawdziwym darem z nieba. Promyczek na święta to piękna, rodzinna opowieść o wszystkich odcieniach miłości, bo przecież przy świątecznym stole dla każdego znajdzie się miejsce. Szczególnie dla tych z sercem na dłoni i kotem na kolanach. (opis z lubimyczytac.pl)

świąteczne wydanie Biuletynu Gminnego "Nasza Gmina Nasze Miejsce"

268583778_4643254072424127_2224709773861354538_n

Informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa świąteczne wydanie Biuletynu Gminnego „Nasza Gmina Nasze Miejsce”. W Biuletynie zawarte są wiadomości i aktualności gminne, kulturalne, sportowe oraz wieści ze szkół i przedszkola. Jest to już 21 numer naszej Gminnej gazetki, w której znajdziecie również informacje od nas, z naszych ostatnich działań 🌲🎅❤🗻😊 Biuletyny dostępne są już w różnych miejscach naszej Gminy, w tym również u nas. Zapraszamy do lektury 🙂

Wersja elektroniczna: zobacz 

biblioteczny kalendarz adwentowy - 16 grudnia

267319279_4631505136932354_79955114307920966_n-1

Świąteczna propozycja na dziś to „Scooby-Doo! Świąteczne ciasteczka”. To krótka historyjka, w której Scooby wraz z przyjaciółmi odwiedził Świętego Mikołaja, by pomóc mu w przedświątecznych przygotowaniach. Co wydarzyło się podczas przygotowań? Co zniknęło? Czy się odnalazło? Odpowiedź na te pytania z pewnością otrzymacie po przeczytaniu książki😊 Jest to książeczka do czytania na dwa głosy. Dorosły czyta treść, natomiast dziecko odgaduje słowa, które zastąpiono obrazkami. W ten sposób czytacie wspólnie.😊 Dziecko poznaje również angielskie słówka, wypisane na odwrocie obrazków zamieszczonych na końcu książki.

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 15 grudnia

265941619_4631494170266784_3396087865926858565_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Zupełnie inny cud” Agnieszki Olejnik. To opowieść o tym, że wcale nie trzeba czekać na anioły, przecież każdy ma własne skrzydła. Otoczony pięknym parkiem pałacyk w Leszczynach jest już gotowy na przyjęcie gości. Jego właściciel, milioner Norbert Hall, spodziewa się, że będą to niezwykłe święta. Niestety, kiedy wszyscy zasiądą do Wigilii, okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Pod uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce, Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, zaś babcia Rozalia nie lubi samej siebie. Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc? I jaką rolę do odegrania mają bezdomny w damskim skafandrze, kot dachowiec oraz piesek z jednym okiem? (opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 14 grudnia

267522885_4631488720267329_5333682346424294555_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Zaczarowane Boże Narodzenie”. To książka zawierająca zbiór opowiastek i wierszy związanych z tymi wyjątkowymi Świętami, marzeniami i pięknym nastrojem towarzyszącym świątecznym dniom. Wybór obejmuje utwory: Maria Konopnicka „Sanna”; Edyta Wygonik „Czar wigilijnej nocy”; Stanisław Jachowicz „O Narodzeniu Pańskim”, „Świąteczna choinka”; Edyta Wygonik „Ten wyjątkowy dzień”; Stanisław Jachowicz „Gwiazdka”; Maria Konopnicka „Zmarźlak”; Teofil Nowosielski „Piosenka o choince”. (opis z taniaksiazka.pl)

Koncert mikołajkowy

267481789_4631608293588705_5221386640156576739_n

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 12 grudnia tuż po zmroku z workiem pełnym humoru przyjechał również do Małej Wsi. Dzieci w zaciekawieniu oczekiwały naszego gościa umilając sobie czas tańcami i wspólnym mikołajkowym śpiewaniem razem z grupą Metrum Event, na placu przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Po zakończonej zabawie nadsłuchiwaliśmy dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się do nas nikt inny, jak Święty Mikołaj. Dzieci te duże i te małe były bardzo zaciekawione i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone.

Czytaj dalej

Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie Święty Mikołaj zaprosił wszystkich do wspólnych pamiątkowych zdjęć, które można było sobie zrobić na wyjątkowej świątecznej ściance. Plac przed MultiOsadą na spotkanie z Mikołajem został specjalnie przygotowany. Kolorowe światełka rozbłysły na choinkach, bo przecież trudno sobie wyobrazić czas Świąt Bożego Narodzenia bez choinki i mieniących się na niej lampek. Dodatkowego uroku dodały ośnieżone drzewa i leżący śnieg, którego w ostatnich latach w okresie świątecznym nam tak bardzo brakowało. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego Mikołajkowego Koncertu. Dziękujemy, że pomimo ujemnej temperatury u nas było wyjątkowo ciepło i rodzinnie. Dziękujemy bardzo Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi, którzy ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu dołączyli do nas z workiem pełnym cukierków zapraszając dzieci do wspólnych zdjęć w ich pięknych nowych wozach strażackich. Szczególne podziękowania kierujemy do grupy Metrum Event. Niestety nasze wcześniejsze plany zmuszeni byliśmy zmienić dosłownie kilkanaście godzin przed koncertem, ponieważ Święty Mikołaj, który pierwotnie miał wystąpić wpadł w prawdziwe tarapaty (rozchorował się) i dzięki grupie Metrum Event nasz koncert został uratowany, za co bardzo dziękujemy ❤ Organizatorem Koncertu Mikołajkowego było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małej ❤🌲🎅🌲❤

Fotorelacja: zobacz 

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 13 grudnia

266420277_4621267904622744_3773233849809151108_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Gwiazdka pełna marzeń” Pauliny Wiśniewskiej. Zosia to młoda dziennikarka, która pracuje w redakcji lokalnego pisma dla kobiet. Jej rubryka skupia się na publikacji tekstów nadesłanych przez czytelników. Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, napływa coraz więcej listów, a większość z nich skrywa między wierszami utracone marzenia. Jadwiga marzy o spędzeniu Świąt z rodziną, z którą jest zwaśniona od kilku lat. Michał wzdryga się na sam dźwięk kolędy, bowiem ten okres w roku przypomina mu o błędach przeszłości, których do dziś sobie nie wybaczył. Ula marzy, by znaleźć rodziców, którzy będą ją kochać. Mieszka w domu dziecka i szuka kogoś, kto mógłby się nią zaopiekować. Witkacy pragnie przed śmiercią spełnić pragnienie swojej zmarłej żony, która marzyła o małym domku w Tatrach. Zosia z kolei marzy o miłości, która przetrwa nawet największe przeciwności losu. Pośród zapachu igliwia, korzennych pierników, blasku świec i bieli śniegu, kryją się ludzkie marzenia, a ich spełnienie wynagradza wszelki trud. Zapraszamy na Święta pełne marzeń. (opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 12 grudnia

265407419_4618104591605742_1859107249607347779_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Franklin i prezent świąteczny” Paulette Bourgeois Brenda Clark. Zbliża się Boże Narodzenie, czyli najbardziej magiczny czas w roku. Pani Sowa zorganizowała zbiórkę prezentów bożonarodzeniowych dla dzieci z domu dziecka. Wszyscy przynoszą wspaniałe prezenty, jednak Franklin nie może się zdecydować, którą zabawkę przeznaczyć na prezent. Dzięki czyjej pomocy podjął decyzję? Jaką zabawkę Franklin oddał dzieciom z domu dziecka? Czy sam otrzymał prezent pod choinkę i co to było? Z pewnością dowiecie się czytając bajkę😊(opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 11 grudnia

266028490_4618092794940255_8234049406076071502_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Drzewko szczęścia” Magdaleny Witkiewicz. „Drzewko szczęścia to uroczy rodzinny galimatias. Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana strategia naprawiania relacji rodzinnych, uknuta przez Kornelię i jej przyjaciela proboszcza w noc przed pierwszymi roratami. Rodzina bowiem stara się ukryć przed seniorką rodu różne sekrety. Ale Kornelia widzi wszystko. Herb jest tylko pretekstem. Najważniejsze jest to, by scalić na nowo nieco rozsypującą się rodzinę. Bo to w rodzinie tak naprawdę jest siła. A resztę da się załatwić, także tytuł szlachecki. (opis z lubimyczytac.pl)

Informacja!

267003562_4622234601192741_721253500910214073_n

Szanowni Państwo, przedstawiamy godziny pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na najbliższy weekend.

W sobotę tj. 11.12. 2021r -Dział Animacji będzie nieczynny. Biblioteka Publiczna będzie czynna w godzinach 8:00-14:00.

Natomiast w niedzielę tj. 12.12.2021 serdecznie zapraszamy na Koncert Mikołajkowy -„ŚWIĘTY MIKOŁAJ W TARAPATACH”. Będzie to wyjątkowe, pełne humoru spotkanie ze Św. Mikołajem. Podczas koncertu będzie można także zrobić sobie zdjęcie na wyjątkowej świątecznej ściance. Liczymy na Waszą obecność😀

Do zobaczenia!

Świąteczne nowości książkowe

266166563_4621727924576742_7067408868488794755_n

Nie da się ukryć, że Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Chcąc umilić Państwu oczekiwanie na tak wyjątkowy czas w roku, zakupiliśmy nowe świąteczne pozycje książkowe. Oto tytuły, po które warto sięgnąć: „Promyczek na święta” Bianek K., „Dziewczynka z ciasteczkami” Formella E., „Dobrze, że jesteś” Gargaś G., „Czas na miłość” Gołębiewska I., „Cuda Cichej Nocy” Stec- Kotasińska A., „Kawiarnia pełna marzeń” Lis A., „Miłość w płatkach śniegu” Milli D., „Zupełnie innych cud” Olejnik A., „Gdy zasypie śnieg” Przybyłek A., „Zaufaj swoim marzeniom” Sońska N. „Gwiazdka pełna marzeń” Wiśniewska P., „Drzewko szczęścia” Witkiewicz M.

Zakup książek dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 10 grudnia

266031371_4618087114940823_1092321095567701272_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Opowieść wigilijna” Charles Dickens. „Opowieść wigilijna” jest jedną z najpopularniejszych historii literackich, nawiązujących tematyką do Świąt Bożego Narodzenia. Głównym bohaterem jest Ebenezer Scrooge, skąpiec, samotny i zgorzkniały człowiek, czerpiący przyjemność z pomnażania swojego majątku. W wigilijną noc nawiedza go pokutujący za swoje winy duch jego dawnego wspólnika w interesach, Jakuba Marleya. Wizyta ta ma skłonić Scrooge’a do przemyślenia swojego życia i uchronić go przed podobnym losem po śmierci. Skąpiec jest początkowo sceptycznie nastawiony, jednakże gdy odwiedzają go kolejne zjawy – dokonuje się w nim przemiana wewnętrzna. Scrooge’a nawiedzają kolejno: Duch Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, przypominający bohaterowi święta spędzane przez niego w młodości, Duch Obecnych Świąt, który pokazuje Ebenezerowi, jak wyglądają święta jego siostrzeńca, a także pracownika – Boba, a wreszcie Duch Przyszłych Świąt, dzięki któremu Scrooge, przerażony wizją samotnej śmierci, podejmuje decyzję o zmianie swojego postępowania. (opis z taniaksiazka.pl)

30. FINAŁ WOŚP 2022

265748236_4618528861563315_3142738225311824085_n

Siema! Kochani powoli docierają do nas przesyłki z Fundacji WOŚP😊Wśród nich są kolorowe plakaty, dzięki którym będziemy bardziej widoczni, naklejki serduszka i puszki kwestarskie dla naszych nieocenionych wolontariuszy😊Więcej szczegółów już wkrótce. 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”- dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Biblioteczny kalendarza adwentowy - 9 grudnia

264983860_4611938985555636_1020123145361776027_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Gdy zasypie śnieg” Agaty Przybyłek. W życiu każdego z nas przychodzi ten moment, gdy trzeba zrobić trochę miejsca na… miłość! Marta woli być sama, niż tkwić w związku, który mógłby okazać się pomyłką. Całą energię poświęca swojej firmie, więc znalezienie miłości na pewno jej nie grozi. Gdy w prezencie od ukochanej babci dostaje voucher na pobyt w pensjonacie pod Tatrami, jest sceptyczna. Nie zdecydowałaby się na urlop tuż po świętach, lecz nie chce sprawić przykrości Janinie. Żywiołowa i towarzyska emerytka nie może doczekać się wyjazdu – jak mawia, życie jest za krótkie, żeby tylko siedzieć i patrzeć, jak inni dobrze się bawią. Czy to jednak powód, by tak często pakować się w kłopoty? Marta musi mieć na nią oko, szczególnie że już pierwszego dnia pobytu w górach babcia znajduje adoratora. Nie tylko Janina zawrze nowe znajomości pośród zaśnieżonych stoków, przy kubku pysznego grzanego wina. Czy ten międzypokoleniowy babski wypad okaże się sukcesem, czy zakończy połamaniem nart lub… serca? (opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 8 grudnia

264965125_4611919435557591_5774240546310521731_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Magia Świąt. Zwyczaje, ciekawostki, opowieści”. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w całym roku. Dzięki książce dzieci dowiedzą się, na czym polega magia tych wyjątkowych Świąt na całym świecie. Znajdą w niej opisy bożonarodzeniowych zwyczajów z różnych krajów, ciekawostki i świąteczne opowieści o Mikołaju i jego pomocnikach.

Warsztaty świąteczne - moja bombka choinkowa

265267016_4612038735545661_4189294791808414188_n

W sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się z grupą dzieci na kolejnych warsztatach w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada😀 Tematyka zajęć przeniosła nas w magiczny czas oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy piękne bombki w dwóch technikach. Do wykonania jakże oryginalnych i zachwycających ozdób potrzebowaliśmy styropianowej kuli, którą ozdabialiśmy kolorowymi pomponami. Technika ta zdecydowanie miała większe powodzenie u dziewczynek chociaż chłopcy także dawali sobie świetnie radę. Drugą bombkę okręcaliśmy sznurkiem bądź włóczką a następnie ozdabialiśmy świecidełkami, dzięki którym nabrała ona świątecznego blasku. Musimy przyznać, że każda bombka jest niepowtarzalna- dziecięca wyobraźnia i kreatywność nie zna granic. Cieszymy się bardzo, że jak zawsze możemy liczyć na Waszą obecność na zajęciach. Pamiętajcie o zawieszeniu Waszych bombek na 🎄. Będzie to piękna dekoracja świątecznego drzewka😊

Fotorelacja: zobacz

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 7 grudnia

264673147_4608405849242283_2623139454612802162_nŚwiąteczna propozycja na dziś to „Kawiarnia pełna marzeń” Agnieszki Lis. W grupie wieloletnich przyjaciół mnóstwo się dzieje. Rodziny Arkadiusza i Klemensa od zawsze spędzają razem Wigilię, nie inaczej ma być w tym roku. Nie obędzie się jednak bez komplikacji. Gdy Dagmara traci pracę, postanawia spełnić swoje marzenie – wbrew obawom otoczenia otwiera kawiarnię. Nie jest jej łatwo – jej teściowa, doświadczona restauratorka, wtrąca się we wszystko. Napięte relacje utrudniają organizację wigilii w kawiarni Dagmary, choć na szczęście jej nie uniemożliwiają.Ze względu na konieczny po włamaniu remont w ich domu Justyna razem z noworodkiem zmuszona jest wprowadzić się do teściów, których sytuacja też jest dość skomplikowana. Pomimo rozwodu żyją w przyjacielskich stosunkach, a nawet decydują się na ponowne wspólne zamieszkanie. Remontem domu Justyny zajmuje się oryginalny sąsiad – Paweł, który słów powszechnie uznawanych za nieprzystojne używa jak przecinka. W grupie przyjaciół pojawiają się nowe postacie. Czy wszystkie mają dobre intencje? I czy na pewno dla każdego znajdzie się miejsce przy wigilijnym stole? (opis z lubimyczytac.pl)

Mikołajki z MultiOsadą!

261307200_4608670129215855_4311150461911081724_n

Ho ho ho! Jak co roku 6 grudnia w Mikołajki na ulicach Małej Wsi można spotkać Mikołaja i Panią Mikołajową ,w role których wcielają się pracownicy MultiOsady. Cieszymy się, że spotkania z nimi wywołały uśmiech na Waszych twarzach. Wesołych Mikołajek 🧑‍🎄🧑‍🎄🧑‍🎄 Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia. Do zobaczenia 12 grudnia…tego dnia mamy kolejną wizytę Św. Mikołaja w MultiOsadzie🎅🎅🎅

Fotorelacja: zobacz 

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 6 grudnia

263263856_4595478753868326_2465729466076006142_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Jak pracuje święty Mikołaj? Alana Snow. Czy nie zastanawiało Was czasem, skąd Mikołaj wie, że już śpicie? Czy ma on dość czasu, by sprawdzić, które dzieci są grzeczne, a które nie? I czy mu wiadomo, co naprawdę niegrzeczne dzieci zbroiły? Takich pytań, na które dotąd nie ma odpowiedzi, jest znacznie więcej. Dzięki tej książce dowiecie się jak to się dzieje, że Święty Mikołaj rok w rok przychodzi do was z prezentami. Poznacie też jego różne sekrety. (opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 5 grudnia

261931501_4595468667202668_4581601443322338714_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Dziewczynka z ciasteczkami” Ewy Formell. „Dziewczynka z ciasteczkami” to wzruszająca powieść o sile miłości z wojenną historią w tle. Stare gdańskie kamieniczki otulone pięknymi legendami i… ona. Kilkuletnia dziewczynka, potrafiąca godzinami słuchać wojennych wspomnień z dzieciństwa babci-sąsiadki, która jest w stanie rozbawić nawet najsmutniejszego sąsiada. A przy okazji sprawić, że święta mogą być magiczne dla każdego, a miłość może rozpalić nawet najzimniejsze serca. (opis z lubimyczytac.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 4 grudnia

263042472_4595449430537925_2385235123318342686_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Kicia Kocia. Zima” Anity Głowińskiej. „Kicia Kocia. Zima” to historyjka o kotce i jej przyjaciołach. Książeczka ta pomaga dziecku odkrywać świat, pokazując mu, jak powinny wyglądać pierwsze kroki w samodzielnym zimowym poruszaniu się w codziennym życiu. Bohaterowie z Kicią Kocią na czele, starannie lepią bałwana, jeżdżą na sankach, wspinają się dzielnie na ośnieżone i oblodzone górki, a to wszystko dla uciechy! Twojego malucha nie ominie emocjonująca gra w hokeja na lodzie oraz zażarta bitwa na śnieżki, w której uczestniczą kotka oraz reszta jej przyjaciół. Wraz ze swoim dzieckiem poznaj perypetie rezolutnej, ciekawej świata kotki i śledź jej zimowe perypetie. (opis z taniaksiazka.pl)

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy - 3 grudnia

262951063_4595381970544671_7582376531211963714_n

Świąteczna propozycja na dziś to „Czas na miłość” Ilony Gołębiewskiej. Wzruszająca, pełna humoru, tajemnic i zwrotów akcji historia o tym, że każdy dzień to szansa na odnalezienie szczęścia, które zazwyczaj jest całkiem blisko. Wystarczy tylko patrzyć w dobrym kierunku i otworzyć swoje serce na miłość. Warszawa zimową porą, stara kamienica i jej nietuzinkowi mieszkańcy, rodzinna restauracja Gościna u Wajsów, niezapomniane smaki dzieciństwa. To właśnie w tym miejscu dzieją się prawdziwe cuda! A wszystko za sprawą trzech niezwykłych kobiet: Wandy, Marty i Poli. Wanda w młodości kochała do szaleństwa niezwykłego mężczyznę. Tamta miłość była niczym zakazany owoc. Czy po latach zdradzi swój sekret córce i wnuczce? Czy przewrotny los pozwoli jej odnaleźć Cezarego? Marta skrzywdzona przed laty przez ojca swojego dziecka postanawia, że już nigdy nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Czy jednak otworzy swoje serce dla tajemniczego Krzysztofa. Pola nie wierzy w miłość. Mężczyzn uważa za zło konieczne. Nie spodziewa się jednak, że w jej życiu może pojawić się ktoś, kto nie tylko zawróci jej w głowie Czy da sobie szansę i ulegnie urokowi Mikołaja? (opis z lubimyczytac.pl)

Zapraszamy na koncert kolęd

263304968_4595592247190310_2982933372635516724_n

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie, ten niezwykły czas, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę i skupić na tym, co najważniejsze. Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas radości i wytchnienia, to czas wspólnej modlitwy i wspólnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Proboszcz Parafii pw. św. Maksimiliana Kolbego w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś, Rada Gminy Mała Wieś oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszają 19 grudnia do Kościoła Parafialnego w Małej Wsi na Msze Świętą o godzinie 11.00, po której odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd. Do wspólnego śpiewu kolęd przed kościołem zaproszą nas prawdziwi górale spod „Samiuśkich Tater” z Zakopanego.

Jesteśmy pełni nadziei, że będzie to piękny, niepowtarzalny świąteczny czas, który pozwoli rozbudzić w nas świątecznego ducha i choć na kilka chwili zapomnieć o codziennych zmartwieniach i problemach.

Serdecznie zapraszamy. Poczujmy razem magie świąt….🌲🌲🌲

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 2 grudnia

262781143_4592665104149691_1471707513228586634_n

Świąteczna propozycja na dziś to Baśnie braci Grimm „Pani Zima”

„Pani Zima” to przepiękna bajka braci Grimm o pochwale pracowitości i napiętnowaniu lenistwa. Opowiada o dwóch siostrach, z których jedna – piękna, uczciwa i nieobojętna na los innych, otrzymała nagrodę za swą pracowitość. Druga z sióstr – kierująca się wyłącznie własnym interesem i egoizmem, została srodze ukarana. Dzieci dzięki temu zrozumieją nie tylko, co jest dobre, a co nie, ale nauczą się również, że w życiu nie warto czasami kierować się wyłącznie własnym dobrem. (opis z taniaksiazka.pl)

Biblioteczny kalendarz adwentowy - 1 grudnia

262899982_4592137200869148_1823319685042004813_n

Propozycja na dziś to książka Gabrieli Gargaś „Dobrze, że jesteś”, to zimowa, nostalgiczna opowieść, która otuli Wasze serca. Gabriela Gargaś opowiada o odwadze do bycia sobą, blaskach i cieniach prawdziwej miłości i przyjaźni, która pomaga przetrwać najtrudniejszy czas. Bo niekiedy trzeba po prostu uwierzyć z całych sił, pomóc losowi i ruszyć dalej! Akcja książki toczy się na przestrzeni kilku lat, a jej ramami czasowymi są właśnie Święta Bożego Narodzenia. Jest to magiczny czas wybaczania, cudu, otwierania serc, wszystkie problemy jakby stają się mniejsze, mniej straszne. W powieści bardzo mocno czuć klimat i magię Świat. (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4988748/dobrze-ze-jestes)

Biblioteczny kalendarz adwentowy

262915537_4592129454203256_7960799792570057947_n

Drodzy Czytelnicy! Padający śnieg, łagodne dźwięki kolęd, migoczące na gałązkach choinek gwiazdki oraz unoszący się w powietrzu zapach pierniczków to znaki, że zbliża się najpiękniejszy czas w roku, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Aby umilić czas do nadchodzących świąt przygotowaliśmy dla Państwa Biblioteczny Kalendarz Adwentowy, który służyć będzie do odliczania pierwszych 24 dni grudnia, do Bożego Narodzenia. Pomysł tworzenia kalendarzy wywodzi się z Niemiec i w dzisiejszych czasach jest jedną z tradycji adwentowych, szczególnie lubianą, przez dzieci i dorosłych. Kalendarze adwentowe polubiły również biblioteki, które dzięki nim mogą promować czytelnictwo oraz swoje zbiory. Każdego dnia Adwentu będziemy odsłaniać z Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego jedną kartę ze świąteczną propozycją książki dla dzieci lub dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania i wspólnego świątecznego odliczania😊

Zapraszamy na warsztaty świąteczne!

262827333_4589078097841725_935320592506864216_n

Grudzień to magiczny miesiąc, wypełniony świąteczną atmosferą. Czas obdarowywania bliskich prezentami, czas wybierania najpiękniejszej choinki, czas intensywnych przygotowań do Świąt, które są chyba naszymi najbardziej wyczekiwanymi.

My również nie możemy się już ich doczekać 🙂

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Warsztaty Świąteczne już w najbliższą sobotę, podczas których wykonany własne oryginalne i niepowtarzalne bombki choinkowe. 🌲🌲🌲

UWAGA! Udział w zajęciach podlega wcześniejszym zapisom. ZAPRASZAMY 🎅🌲🎅

Dzień pluszowego misia!

262023904_4586364861446382_4840721486064269101_n

„Całkiem miła ta samotność, kiedy jesteśmy RAZEM” – Kubuś Puchatek.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Misia a jak wiadomo nie od dziś Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi również uczciło ten wyjątkowy dzień. 27 listopada odbyły się zajęcia, na które zaprosiliśmy dzieci z terenu naszej gminy wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – MISIEM. Dzieci dowiedziały się, dlaczego właśnie 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia oraz poznały historię powstania pierwszego pluszaka. Przypomnieliśmy sobie także historie kultowych misiowych bohaterów bajek i filmów. Oprócz tego nauczyliśmy się prostej rymowanki o misiach, tańczyliśmy z pluszakami w rytmach znanych dziecięcych przebojów. Tego dnia nie zabrakło oczywiście zajęć plastycznych, na których nasi goście wykonali misie, wykorzystując do tego tekturową podstawę w kształcie misia, bibułę oraz klej. Ostatnim punktem naszego spotkania było wspólne przygotowanie misiowych słodkich kanapek. Dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie. Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami ten sobotni poranek. Do zobaczenia wkrótce!

Nowości czytelnicze!

262098094_4586132228136312_1024408589219725771_n

Długie, chłodne wieczory to idealny czas na nadrobienie zaległości czytelniczych, dlatego też zapraszamy po nowości wydawnicze. Na naszych półkach bibliotecznych czekają na Was: kryminały, sensacje, thrillery, literatura biograficzna literatura współczesna, obozowa oraz historyczna. Oto kilka propozycji tytułów, po które warto sięgnąć: kryminały, thrillery (Dziedzictwo zbrodni Bednarek A., Duch Bennett A., Balwierz Bonda K., Ocean Chciwości Cussler C., Studentka Gerritsen T., Czas łaski Grisham J., Niewybaczalne Janiszewska I., Złodziejka opowieści Klevisowa M., Bez winy Link Ch., Najsłabsze ogniwo Małecki R., Dom stu szeptów Masterton G., Zaraza Piotrowski P., Wnyki Śmielak M.), literatura obozowa (Ostatnia „Więźniarka” Auschwitz Majewska- Brown N., Trzy siostry Morris H.), literatura obyczajowa (Dwoje na kwarantannie Kalicińska M., Słodki smak marzeń Krasińska, Sen na pogodne dni Niemczynow A.H., A., Pięć wdów Olszanowska A., Siła miłości Sakowicz A., Odnaleźć Ashley Steel D., Zatańczmy w słońcu Szarańska J.), literatura historyczna (Koniec bliskości Jax J., Cuda codzienności Paszyńska M., Sierota z Warszawy Rimmer K.), literatura biograficzna (Beata gorąca krew Kozidrak B., Blondynka Oates J.C.)

Zakup książek dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Kolejne korki przekazane!

261852478_4579278418821693_586836554633837150_n

Kochani!!! Nasze małowieskie serce po raz kolejny zostało opróżnione z nakrętek. Oczywiście ilość korków mile nas zaskoczyła uzbierało się, aż 21 dużych worków z nakrętkami Tym razem korki pojechały do Gabrysi Dorockiej z Warszawy. Zachęcamy do zapoznania się z jej historią: zobacz 

Pamiętajcie! cały czas zbieramy plastikowe nakrętki. Jeżeli nagromadziły wam się w domu i nie wiecie co z nimi zrobić, przynieście je i wrzućcie do naszego czerwonego serduszka. Dziękujemy za każdą mała jak i dużą nakrętkę i oczywiście czekamy na więcej😊 Jednocześnie chcielibyśmy Państwa poprosić o segregację elementów plastikowych przed wrzuceniem do serduszka. Pamiętajmy także, że dostępne są już kosze do segregacji odpadów oraz specjalny kosz na zużyte baterie. Dziękujemy😊

Zapraszamy na koncert mikołajkowy!

260707081_4573191066097095_4732701723064581578_n

Ho! Ho! Ho! Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ze św. Mikołajem podczas którego gwarantujemy szałowe stroje, dawkę humoru, doskonały świąteczny repertuar z dynamicznym graniem i muzyką z pozytywnym przesłaniem oraz moc świątecznej energii. ⭐🌲🎅 W niedzielne grudniowe popołudnie 12 grudnia będzie na Was czekać wiele atrakcji, radości i dobrej zabawy, a wszystko to w Mikołajkowym, przedświątecznym nastroju! Do wspólnej zabawy zapraszamy razem z Panem Sprężynką – Studio Artystyczno Edukacyjne! Pan Sprężynka przedstawi młodym widzom pełną ciepła i świątecznego uroku opowieść związaną ze świętami Bożego Narodzenia, w której bohaterem jest Święty Mikołaj. Będzie również czas na wspólne zdjęcia z Mikołajem na wyjątkowej, świątecznej, zimowej ściance. Ubierzcie się ciepło i przybywajcie razem ze swoimi rodzicami.

Do zobaczenia 🎅🎅🎅

Nowości dla najmłodszych czytelników!

260395393_4567095490039986_2822948723675989849_n

Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników po nowe pozycje książkowe. Wśród nich m.in. powieści przygodowe Rowleya, komiksy „Tytus Romek i Atomek”, seria historyjek Gucia, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi oraz urocze i proste książeczki, które pomogą ułożyć dziecko do snu, zachęcą do kąpieli, pocieszą malucha, gdy coś go boli. Dla młodzieży zostały zakupione kolejne księgi serii Zwiadowcy oraz książka z nowej serii, autorstwa Victorii Schwab, która jest pełna tajemnic, zwrotów akcji i z całą pewnością jest powieścią dla tych, którzy nie boją się ciemności.

Zakup książek dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Jesienne warsztaty plastyczne

DSC_1190

W minioną sobotę w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyły się jesienne warsztaty plastyczne. Podczas zajęć dzieci przygotowały własną makietę lasu. Najważniejszym elementem pracy było oczywiście drzewo. Nasi podopieczni w swoich pracach stworzyli drzewa występujące w Polsce, między innymi kolorowe klony, brzozy oraz dęby. W pracach nie zabrakło również zwierząt mieszkających w polskich lasach, które zostały wykonane z szyszek. W makietach można spotkać sowy, jeże, ale również ślimaki. Do przygotowania pracy użyliśmy elementów jak najbardziej naturalnych, głównie papieru, który jest produkowany z drzew. Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać o roli lasów i jego funkcjach w ekosystemie. Pamiętajmy, że warsztaty plastyczne pomagają rozwijać wyobraźnię, kreatywność, cierpliwość oraz sprawność manualną u dzieci oraz są idealną formą spędzania wolnego czasu.

Bardzo dziękujemy za spotkanie. 🙂

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach! ☺️

Fotorelacja: zobacz 

Zapraszamy do udziału w konkursie rodzinnym!

Wojt-Gminy-Mala-Wies-i-GCK-MultiOsada-w-Malej-Wsi-3

Kochani, tradycją u nas stały się rodzinne konkursy Bożonarodzeniowe…w tym roku nie może być inaczej. Serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie na wykonanie Korony jednego z Trzech Króli 👑👑👑. Trzej Królowie wędrując w blasku Gwiazdy Betlejemskiej przybyli do Betlejem, miejsca narodzenia Jezusa, by złożyć dary i pokłonić się nad żłóbkiem.

Zapraszamy do wykonania Korony jednego z Trzech Króli w wersji przestrzennej. Wiemy, że zadanie nie jest proste…ale że będzie łatwo nigdy nie obiecywaliśmy 🙂 To od Was zależy z czego wykonacie swoją pracę konkursową, prosimy tylko, żeby nie używać naturalnych elementów, które szybko mogą ulec zwiędnięciu, a tym samym wpłynąć na ocenę końcowa pracy. Na prace czekamy w terminie do 17 grudnia br. do godziny 12.00. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Liczymy na Waszą kreatywność. Życzymy powodzenia 👑👑👑

Regulamin: zobacz

Karta zgłoszeniowa: zobacz

Warsztaty z seniorami z związku emerytów, rencistów i inwalidów w Małej Wsi

258526243_4551399811609554_2807429169433667936_n

Nie wiemy jak u Was…ale u nas już czuć w powietrzu święta 🙂

Dzisiaj pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wspólnie z wyjątkową grupą seniorek ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi wykonali przepiękne stroiki świąteczne na Bożonarodzeniowy stół.

Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za miło spędzony czas, cenne uwagi i oryginalne pomysły. Do zobaczenia 😉

Zapraszamy na dzień pluszowego misia!

258081524_4547857091963826_5387561323011642465_n

Pluszowy Miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś…!

Z tej okazji zapraszamy 27 listopada (sobota) dzieci w wieku od 6 lat razem ze swoimi pluszakami do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Spędzimy miło czas na wspólnych grach i zabawach oraz wspólnie przygotujemy cos fajnego podczas warsztatów plastycznych. 🧸🧸🧸

Zapraszamy po nowości czytelnicze!

257644486_4544486402300895_883545676804174239_n

Nowości książkowe z literatury pięknej dla dorosłych zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 już dostępne. Drodzy Czytelnicy, zapraszamy do biblioteki po nowości książkowe z literatury pięknej dla dorosłych. Wśród nich między innymi : powieści obyczajowe, kryminalne i thrillery wydawnicze. Mamy nadzieję, że miłośnicy różnych gatunków literackich znajdą ciekawe książki zarówno swoich ulubionych autorów, jak też nowych z którymi dopiero się zaprzyjaźnią 📖📖📖📖

Zapraszamy do naszej biblioteki po nowości wydawnicze na długie jesienne wieczory ale to jeszcze nie koniec zakupów w tym roku, kolejne zamówienie czeka na realizację. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Zostań wolontariuszem 30. Finału WOŚP!

01_GRAJ_Z_NAMI_REJESTRACJA_WOLONTARIUSZY_JUZ_TRWA_SZTAB_FB

Uwaga! Ruszamy z rejestracją wolontariuszy! Jeśli pragniecie zasilić nasz sztab wystarczy, że zapoznacie się z poniższymi informacjami i będziecie postępować zgodnie z instrukcją. Aby dołączyć do Sztabu #4631 przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi:

1) Zadzwoń pod numer telefonu: 570-604-310 lub

2) Przyjdź osobiście do GCK MultiOsada przy ul. Warszawskiej 31 w Małej Wsi zabierając ze sobą czytelne zdjęcie oraz swoje dane osobowe. Tu wypełnisz kwestionariusz osobowy a my jako Sztab zajmiemy się rejestracją.

Pamiętaj o wszelkich środkach ostrożności związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Załóż maseczkę oraz przy wejściu zdezynfekuj dłonie!

Uwaga! Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią w Twoim imieniu musi się z nami skontaktować Twój rodzic/opiekun prawny.

Graj z nami! Zostań wolontariuszem 30. Finału WOŚP!

Informacja!

256567658_4532118890204313_4823536975191693653_n

Przypominany, że w dniu jutrzejszym GCK MultiOsada w Malej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy😊

Mała Wieś dla niepodległej

Bez-tytulu-211 listopada zatrzymajmy się choć na chwilę, aby upamiętnić 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego działającego przy GCK MultiOsada. Przypomnijmy sobie również wykonania Kapeli Sztajer, których mogliśmy wysłuchać podczas niedzielnego Koncertu Pieśni Patriotycznej. Niech 11 listopada będzie dniem zadumy oraz upamiętnienia bohaterskich czynów naszych żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę.

Kapela Sztajer „Rozszumiały się wierzby płaczące”: zobacz

Kapela Sztajer „Modlitwa obozowa”: zobacz

Kapela Sztajer „Rozkwitały pąki białych róż”: zobacz 

Kapela Sztajer „Oka”: zobacz

Kapela Sztajer „Serce w plecaku”: zobacz

Bartłomiej Boszko „Szara piechota”: zobacz

Nadia Jóźwik „Rozkwitały pąki białych róż”: zobacz

Zapraszamy na jesienne warsztaty plastyczne

20.11-warsztaty

Serdecznie zapraszamy dzieci na Warsztaty Jesienne, które odbędą się 20 listopada (sobota) w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi 🙂

Zrobimy coś fajnego…sami przekonajcie się co 🙂

koncert pieśni patriotycznej

255069725_4521671274582408_3704903129777797114_n

7 listopada 2021 r w wyjątkowej scenerii w barwach biało-czerwonych odbył się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Koncert Patriotyczny z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania kilkuminutowej prelekcji historycznej pt. „Obchody Święta Niepodległości w Polsce Wolnej i w Niewoli”, którą przedstawił nam Pan Andrzej Jeznach- wicedyrektor i nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Kolejny punkt uroczystości to koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu Warszawskiej Kapeli Sztajer.

Czytaj dalej

Kapelę Sztajer mieliśmy już okazję gościć w naszych murach w sierpniu br.. Chłopaki z Kapeli po raz kolejny zostali bardzo ciepło przyjęci przez zgromadzoną publiczność, która chętnie dołączyła do wspólnego śpiewania. Wspólnie zaśpiewano ponad 20 patriotycznych pieśni i piosenek pochodzących z różnych okresów walk o niepodległość Polski. Wybrzmiały takie piosenki jak: My pierwsza Brygada, Maszerują Strzelcy, O mój rozmarynie, Rozszumiały się wierzby płaczące, Oka, Rozkwitały pąki białych Róż, List do Cara, Ciężkie losy Legionera, Serce w Plecaku czy Deszcz Jesienny deszcz. Niewątpliwie był to wieczór pełen muzycznych wrażeń, jak i refleksji nad wojenną historią Polski z perspektywy rozśpiewanych żołnierzy, tęskniących za domem i ukochanymi. Na pamiątkę tej uroczystości publiczność otrzymała przypinki okolicznościowe upamiętniające 11 Listopada. Po oficjalniej części programu, Kapela została z nami dłużej i zagrała na BIS kilka piosenek z Folkloru Warszawskiego. Dziękujemy za udział w spotkaniu Proboszczowi Parafii w Małej Wsi ks. Edwardowi Kuzak, Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, Sekretarz Gminy Mała Wieś Pani Ewelinie Kołodziejskiej, Radnej Gminy Mała Wieś Pani Grażynie Kurzyńskiej oraz Radnemu Gminy Mała Wieś Panu Albinowi Dynarkowi. . Dziękujemy Panu Andrzejowi Jeznach za przygotowanie i przedstawienie zebranym prelekcji o Obchodach Święta Niepodległości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólne śpiewanie i wspólnie spędzony czas. Szczególnie dziękujemy młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Dziękujemy wychowawcom za przygotowywanie młodego pokolenia do życia w społeczeństwie. Dziękujemy za kształtowanie postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej. Dziękujemy również naszym kochanym Seniorom, na których obecność zawsze możemy liczyć!

Fotorelacja: zobacz

Podziękowania od Prezydenta Andrzeja Dudy

254741688_4518804021535800_1880052076005506987_n

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy niezwykły list z Kancelarii Prezydenta RP. Jest to podziękowanie za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania. 9 września w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada razem z przedstawicielami Urzędu Gminy Mała Wieś i Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi odczytaliśmy pierwszy akt „Moralności Pani Dulskiej”, która była lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2021. Już od kilku lat aktywnie uczestniczymy w akcji „Narodowego czytania” aby nieść w ten sposób patriotyczne wartości wśród naszego lokalnego społeczeństwa. Narodowe Czytanie to jedna z naszych ulubionych akcji czytelniczych. Każdego roku ten dzień sprawia, że u nas jest tak wyjątkowo, klimatycznie, świątecznie…

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać kolejnej akcji Narodowego Czytania w 2022 roku 📖📚📖

Informacja!

INFORMACJA-2

Szanowni Państwo, przedstawiamy godziny pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na najbliższy weekend.

W sobotę tj. 6.11. 2021r GCK MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną jest nieczynne.

Natomiast w niedzielę tj. 7.11.2021 serdecznie zapraszamy na prelekcję historyczną oraz Koncert Pieśni Patriotycznej w ramach obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

Do zobaczenia!

5 listopada - międzynarodowy dzień postaci z bajek

1-71

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Walta Disney’a, który magiczny świat baśni przeniósł na ekrany telewizorów. Z tej okazji do Gminnego Centrum Kultury zawitała Królewna Śnieżka, wraz z Mickey i Minnie oraz Kubusiem Puchatkiem. Zachęcają oni do odwiedzenia Biblioteki Publicznej przy GCK MultiOsada, aby wypożyczyć swoją ulubioną bajkę! Pamiętajmy, że wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą wyobraźnię oraz pamięć. Bajki i baśnie często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa czy chęci niesienia pomocy innym. W nowoczesnym świecie, czasach wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne klasyczne bajki i baśnie ponieważ coraz częściej wypierane są one przez bajki współczesne.

Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników do biblioteki po piękne stare bajki i baśnie.

Sztab #4631 zarejestrowany!

252938046_4508897522526450_2234971908871388258_n

SIEMA! Z ogromną radością informujemy, że Sztab #4631 przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi został pomyślnie zarejestrowany! Celem zbiórki publicznej w dniu 30 stycznia 2022r. tj. w dniu 30. Finału jest zbieranie środków pieniężnych „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Jak co roku zapraszamy do współpracy zaprzyjaźnione szkoły, sponsorów oraz wszystkich tych, którzy nawet drobnym gestem chcą pomóc małym dzieciom. Naszych lokalnych przedsiębiorców zachęcamy do zbiórki publicznej w ramach puszki kwestarskiej zwanej „Sztabową Puszką Stacjonarną”. Jednak naszym największym wsparciem są oczywiście wolontariusze i to Was w szczególności zachęcamy do kwestowania. Pamiętajcie! Każdy z Was może pomóc! W 2022 roku odbędzie się Jubileuszowy 30. Finał WOŚP, mamy nadzieję, że wspólnymi siłami pokażemy po raz kolejny Wielkie Serce Małej Wsi. Obserwujcie naszą stronę, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami! Kontakt do Sztabu oraz szczegóły pod numerem telefonu: 570-604-310, 570-604-620 bądź w siedzibie Sztabu #4631 w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, ul. Warszawska 31.

Spotkanie ze zwycięzcami konkursu ekologicznego

251990512_4505962139486655_5429968557941602353_n

W środę 3 listopada odwiedzili nas zwycięzcy konkursu ekologicznego pn. „Makieta Selektywnej zbiórki Odpadów” aby odebrać zasłużone zagrody i dyplomy 🎁🎁🎁

Jeszcze raz w imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz Pani Iwony Marczak Prezes Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w naszym konkursie.

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Powiatu Płockiego oraz Urzędu Gminy Mała Wieś.

Zapraszamy na koncert patriotyczny!

Bez-tytulu-1

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedziele na Koncert Patriotyczny. Przed koncertem małą lekcje historii przedstawi nam Pan Andrzej Jeznach.

Na zachętę mała przypominajka z koncertu Piosenki Powstańczej, który odbył się w MultiOsadzie w sierpniu bieżącego roku.

Serdecznie zapraszamy!!!

Film: zobacz

Nowości wydawnicze

251990499_4503356543080548_2316297823087275281_n

Domeną dzisiejszych czasów jest dbanie o własny wygląd. Dla niektórych jest to po prostu chęć podobania się innym, a dla innych walka z kompleksami i potrzebą samoakceptacji. Nieważne, jakie są przyczyny, ale istotne jest to, że temat diet jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zagadnień. Pamiętajmy, że każda dieta to nie tylko odpowiednio zbilansowane posiłki w odpowiednich ilościach, ale również dopasowane do jadłospisu ćwiczenia. Dlatego też Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi- Biblioteka Publiczna w ramach dotacji Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 wzbogaciła swój księgozbiór o takie pozycje jak: „Jedz mądrze”- Poradnik pozytywnego odżywiania, „Dieta bez alergii”, „Dieta bez cukru”, „Kuchnia wegańska”, „Wegańskie smarowidła”, „Wegańskie desery”. To dopiero początek naszych jesiennych zakupów 🙂 o kolejnych nowościach informacje już wkrótce 📖📚📖

Pamiętajcie o zmianie czasu!

250771466_4490912060991663_1736234748004165396_n

Prawdopodobnie po raz ostatni dzisiejszej nocy przestawimy nasze zegarki z czasu letniego na zimowy. Automatyczne czasomierze przestawią się same, te nakręcane musimy przestawić samodzielnie⌚ Pamiętajcie! Przesuwamy nasze zegarki z godziny 3.00 🕒w nocy na 2.00🕑, dzięki czemu zyskamy dodatkową godzinę snu. Niestety co nie którzy zyskają również dodatkową godzinę pracy 🥱🤔🤔 Dzisiejsza zmiana to prawdopodobnie historyczna zmiana. Bruksela pracuje nad normatywami prawnymi, które mają regulować ten proceder ⏰🕒🕑⌚🕰 Tym, którzy mogą jutro sobie pospać życzymy słodkich snów, a małym dzieciom wyrozumiałości dla rodziców 🙈🙈🙈

"Uczymy dzieci segregować śmieci"

tablica_A

Realizacja naszego projektu pn. „Uczymy dzieci segregować śmieci” dobiega końca. W ramach projektu odbyły się spotkania z dziećmi i warsztaty ekologiczne oraz przeprowadzony został konkurs ekologiczny, którego tematem było stworzenie makiety punktu selektywnej zbiórki odpadów.

Przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi powstał natomiast kolorowy punkt selektywnej zbiórki odpadów i bardzo przystępna tablica edukacyjną. Podsumowaniem naszych działań jest filmik edukacyjny, który Wam dzisiaj prezentujemy 🙂 Teraz nie pozostaje nam nic innego jak iść w ślady Minnie i Mikiego i rzetelnie segregować odpady 🙂 Zwycięzcom konkursu ekologicznego przypominamy, że widzimy się 4 listopada o 15.00 w MultiOsadzie.

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” Iwona Marczak i Powiatu Płockiego. Dziękujemy również za wsparcie finansowe Urząd Gminy Mała Wieś

Film: zobacz

"Sieć na kulturę w podregionie Płockim"

249164039_4481559435260259_5275665529565301465_n

Za nami już 5 z 12 bezpłatnych spotkań, podczas których sześcioosobowa grupa miłośników gier z naszej Gminy tworzy własną grę mobilną oraz stronę internetową. Wszystko to przy pomocy Trenera Pana Krystiana Alabrudzińskiego, który na co dzień prowadzi własną firmę zajmującą się wspieraniem przyszłych przedsiębiorców. Jest również mediatorem, Coachem i przede wszystkim informatykiem pasjonującym się grami mobilnymi. Jednym słowem człowiek orkiestra, który jako osoba prowadząca zajęcia z komunikacji sprawia, że na naszych zajęciach panuje miła atmosfera, a nasi podopieczni bez problemu pokonują coraz większe trudności.

Czytaj dalej

Stworzenie strony internetowej jak również gry to nie łatwe zadanie, jednak przy odpowiednim podejściu trenera jak również wsparciu pracownika MultiOsady, szkolenie okazuje się bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu, zdobywając przy okazji nowe doświadczenie i umiejętności. Efekty miesięcznej pracy Naszej Grupy już wkrótce będą przedstawione w formie stworzonej przez nich gry mobilnej do zagrania w którą zaprosimy Was w Ich imieniu. Przypominamy, że to już druga grupa uczestników biorąca udział w projekcie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Projekt „Sieć na kulturę w podregionie płockim” realizowany jest w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

"Mała książka wielki człowiek" - nowi mali czytelnicy w bibliotece!

249025340_4474573752625494_2835256976424011903_n

Jesteśmy dumni, że Bibliotece Publicznej w Małej Wsi przybywa małych czytelników ❤❤❤

Dwójka naszych miłośników książek otrzymała właśnie dyplomy w ramach wyjątkowej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Najpierw podczas pierwszej wizyty ze swoimi rodzicami zostali zapisani do naszej biblioteki i podczas następnych wypożyczeń zbierali kolorowe naklejki na swoich Kartach Małego Czytelnika, za które otrzymali wyjątkowe Dyplomy. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy wielu wyjątkowych przygód z książką 🙂

Czytaj dalej

Przypominamy, że celem kampanii „Mała Książka wielki człowiek”, która realizujemy w ramach naszego udziału w akcji Instytutu Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników, na których czeka wyjątkowa bezpłatna Wyprawka Czytelnicza, a w niej książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTA MAŁEGO CZYTELNIKA. Na karcie dziecko zbiera naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki. Po uzbieraniu 10 naklejek młody czytelnik otrzyma IMIENNY DYPLOM.

Co należy zrobić aby otrzymać taką wyprawkę? Należy odwiedzić z dzieckiem Bibliotekę Publiczną w Małej Wsi i poinformować bibliotekarza o chęci przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA– WIELKI CZŁOWIEK”. Bibliotekarz, za zgodą rodzica zapisze dziecko do biblioteki, a następnie wypożyczy pierwszą wybraną przez Niego książkę z księgozbioru dziecięcego, która uprawnia do odbioru Wyprawki Czytelniczej. Wyprawki wydawane są dzieciom z roczników 2014-2017.

wyniki konkursu ekologicznego pn."Makieta Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów"

247012625_4462132897202913_5920170460212448269_n

Wyniki konkursu ekologicznego w ramach realizowanego przez nas i Wójta Gminy Mała Wieś wspólnie z nieformalną grupą MASECZKOMANIACY konkursu ekologicznego pn.”Makieta Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów”. Do udziału w w/w konkursie zaprosiliśmy uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy, zadaniem których było wykonanie makiety selektywnej zbiórki odpadów i dostarczenie jej do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w terminie do 13 października. Zadanie nie było proste ale 2 odważnych Panów podjęło wyzwanie i wykonali prace konkursowe z ogromna starannością i zgodnie z regulaminem konkursu. Z uwagi na fakt, że każda z dostarczonych praca mieści się w innej kategorii wiekowej konkurs został rozstrzygnięty sam 🙂 Zwycięzcą w grupie I klasy I-III zostaje Jakub Rajewski ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, natomiast zwycięzca w grupie II klasy IV-VI zostaje Jakub Mielczarek ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi 👏👏👏 Nagrody w konkursie wręczone zostaną w przyszłym tygodniu w ustalonym terminie z uczestnikami konkursu. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” Iwona Marczak i Powiatu Płockiego.

Koncert Pieśni Patriotycznej

2021.11.07-Koncert-Piesni-Patriotycznej

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe –Święto Niepodległości.

Chcąc wspólnie z Państwem uczcić tą jakże ważną datę, zapraszamy w imieniu własnym oraz Wójta Gminy Mała Wieś na koncert Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 7 listopada w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Koncert poprzedzi prelekcja historyczna pt. „Obchody Święta Niepodległości w Polsce Wolnej i w Niewoli”, którą zaprezentuje nam Pan Andrzej Jeznach – historyk ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Podczas koncertu zaśpiewa dla Państwa Warszawska Kapela Sztajer, która zaprezentuje nam znane i nie znane pieśni patriotyczne. Z Chłopakami z Kapeli spotkaliśmy się już raz podczas koncertu Piosenki Powstańczej w sierpniu i specjalnie na Państwa prośbę wystąpią dla Nas wszystkich jeszcze raz.

Serdecznie zapraszamy 7 listopada (niedziela) do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Dofinansowanie z Narodowego programu rozwoju czytelnictwa

246524442_4459260774156792_7428759488953186469_n-1

Drodzy Czytelnicy! Z przyjemnością informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi- Biblioteka Publiczna w ramach dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych – Priorytet 1. Kierunek Interwencji 1.1 w ramach wsparcia NPRCZ 2.0 otrzymało dofinansowanie w wysokości 8 000 zł.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Wyjazd do Kościeliska 2021

246361367_4456838111065725_2577407602343066055_n

„Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę”. S. Zieliński,

Za nami upragniony i beztroski wypoczynek w najpiękniejszych zakątkach Polski, które były na wyciągnięcie ręki podczas jesiennego wyjazdu, zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi do Kościeliska. To były wyjątkowe i intensywne trzy dni, które mimo wszystko pozostawiły niedosyt. W końcu weekend jest zbyt krótki, by w pełni doświadczyć uroku górskiego, ale na tyle długi aby osoby, które pierwszy raz tam były zdążyły się w nich zakochać 😊

Czytaj dalej

Każdy na swój sposób próbował korzystać z uroku tego wyjątkowego miejsca. Jedni wybrali się nad Morskie Oko i Kasprowy Wierch, inni w Dolinę Pięciu Stawów czy w Dolinę Kościeliska. Jedni woleli samotne wędrówki, inni łącząc się w duże grupy wspólnie wędrowali górskimi szlakami. Tak też było np. w sobotę, kiedy to 33 osobową grupą wybraliśmy się na Słowacki Spływ Dunajcem, który rozpoczął się w miejscowości Majere, a zakończył w Leśnicy. Podczas spływu opiekowali się nami Słowaccy Flisacy. Płynęliśmy Dunajcem, a po obu stronach – Polska i Słowacja. Często, po kilku zakrętach trudno się było zorientować, który brzeg jest czyj. Flisacy z tego żartują, zadają turystom podchwytliwe pytania.

W sumie spływaliśmy rzeką 11 kilometrów. Mijaliśmy po drodze Ostrą Skałę i Klasztorną Górę, Wyżnią i Niżnią Grabczychę, Zbójnicki Skok- miejsce, w którym Janosik po ucieczce z więzienia przeskoczył Dunajec oraz skałę Siedem Mnichów i Czerwony Klasztor.

Przez długi czas spływu z łodzi widać było również masyw Trzech Koron i jego wierzchołki zwane: Wysoką Kaśką, Grubą Baśką i Kudłatą Maryśką 😊 Podczas przejazdu na Słowację zatrzymaliśmy się przy kapliczce na Łapszance, a w drodze powrotnej na Leśnickie Sedlo i przy Zaporze Czorsztyńskiej, która spiętrza wody Dunajca, tworząc Jezioro Czorsztyńskie oraz jak na prawdziwych Polaków przystało wstąpiliśmy za zakupy w Słowackim sklepie po pyszne czekolady Studenske i zdrowotne nalewki.

Podczas tych wyjątkowych trzech dni nie mogło również zabraknąć spacerów po klimatycznych Krupówkach i uroczej Gubałówce, którą było widać z okien naszego pensjonatu.

Z całego serca dziękujemy całej 84 osobowej grupie. Dziękujemy młodzieży, dorosłym i kochanym seniorom…naszym wyjątkowym składem udowodniliśmy, że góry można kochać niezależnie od wieku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, za wspólne rozmowy, wędrówki, zabawę i wspólną wielogodzinną podróż. Mamy nadzieję, że był to dla Was wyjątkowy czas, który pozostawił w Waszych sercach wyjątkowe wspomnienia. Ogromne podziękowania kierujemy również dla naszych wspaniałych kierowców, dla Pana Tomka i Pana Pawła, panowie z całego serca dziękujemy za bezpieczną podróż, podczas której w każdej chwili wykazywaliście się rozwagą i ogromną wyrozumiałością. 😉 Nie może również w tym miejscu zabraknąć podziękowań dla organizatorów Spływ Dunajcem. Dzięki Wam Panowie, był to naprawdę wyjątkowy dzień, który pozostanie w naszych sercach i pamięci. Dziękujemy za ten wyjątkowy czas, za góralską gościnność i niezapomniane widoki. Tegoroczny jesienny wyjazd w góry był największą wycieczka jaką organizowaliśmy do tej pory.🙂 84 osoby, to było wyzwanie…które chętnie podejmiemy również za rok 🙈🙈🙈

14 października - dzień edukacji narodowej

245509760_4440667622682774_7555457614240947214_n

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Administracji, życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy.

Życzymy sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy 🌷🌷🌷

Punkt selektywnej zbiórki odpadów

DSC_0904-1

Kochani 🙂 Prezentujemy Wam nasz malutki punkt selektywnej zbiórki odpadów, który powstał dzięki współpracy i zaangażowaniu Nieformalnej Grupy MASECZKOMANIACY 🙂 Teraz to już mamy pewność, że będzie u nas czysto…przychodząc rano do pracy, nie będzie czekała na nas sterta pustych butelek i opakowań po jedzeniu 😉 Już teraz, chyba każdy będzie wiedział co gdzie wrzucić 🙂 Jest również obiecany pojemnik na zużyte baterie alkaliczne 🙂

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” Iwona Marczak i Powiatu Płockiego.

Warsztaty recyklingu - ramka na zdjęcia

245192126_4434235709992632_9209356091156494807_n

W sobotę 9 października wspólnie z nieformalną grupą MASECZKOMANIACY przeprowadziliśmy warsztaty z recyklingu w ramach realizowanego przez nas projektu „Uczymy dzieci segregować śmieci”. Wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe, oryginalne i przede wszystkim ekologiczne ramki na zdjęcia, które powstały z odzyskanych surowców wtórnych, głównie z makulatury. Brawo dla naszej zdolnej młodzieży 👏👏👏

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” Iwona Marczak i Powiatu Płockiego.

29 września - ogólnopolski dzień głośnego czytania

243195157_4395023890580481_7547583961817001874_n

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania📖📚📖 Dzień został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. My z tej wyjątkowej okazji zaprosiliśmy dziś do siebie przedszkolaków z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś 😀📖📚📖 by wspólnie z naszym gościem Wójtem Gminy Mała Wieś Panem Zygmuntem Wojnarowskim przeczytać na głoś opowieść Pana Marcina Przewoźniaka „Agatka na tropach jesieni”. Dziękujemy bardzo naszym milusińskim i ich opiekunkom za dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy również Panu Wójtowi, za przyjęcie zaproszenia do wspólnego czytania 📖📚📖

Zapraszamy po bezpłatne wyprawki czytelnicze!

DSC_0757

Kochani! Cieszymy się, że nie zapominacie o tym, że Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka wielki człowiek”. 📖 Jesteśmy dumni, że kolejny mały czytelnik z radością odwiedził bibliotekę i wypożyczył swoją pierwszą książkę a przy okazji otrzymał upominki w ramach projektu. Przypominamy, że na każdego przedszkolaka z Naszej Gminy czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Aby przystąpić do akcji:

* należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę,

* poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,

* zapisać dziecko do biblioteki,

* wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną.

* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”, aby rozwijać w dzieciach miłość do książek. Więcej informacji pod nr tel. 570-604-311. 📖

Warsztaty recyklingu - organizer na przybory

243019995_4388985947850942_3187629806170027369_n

W sobotę 25 września wspólnie z nieformalną grupą MASECZKOMANIACY przeprowadziliśmy warsztaty z recyklingu w ramach realizowanego przez nas projektu „Uczymy dzieci segregować śmieci”. Wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe, oryginalne i przede wszystkim ekologiczne przyborniki na biurka, które powstały z odzyskanych surowców wtórnych.

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Mała Wieś się liczy

2021.09.26-spis-powszechny

Drodzy Mieszkańcy gminy Mała Wieś! Informujemy, że w niedzielę 26 września w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w godzinach 10.00-18.00, będzie możliwość spisania się u Rachmistrza podczas trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Aby się spisać potrzebny będzie numer PESEL.! Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy, a czas upływa 30 września 2021 r.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z możliwości spisania się stacjonarnie!

Narodowe czytanie 2021 - "Moralność Pani Dulskiej"

DSC_0319

9 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy wybrane sceny pierwszego aktu „Moralności Pani Dulskiej”, która była lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2021 🙂 „Moralność pani Dulskiej” powstała w ciągu kilkunastu dni na przełomie października i listopada 1906 roku. Sztuka autorstwa Gabrieli Zapolskiej przedstawia historię rozgrywającą się w mieszczańskim domu początku XX wieku. Nazwisko bohaterki sztuki na stałe zagościło w polszczyźnie – dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych.

Czytaj dalej

„Moralność pani Dulskiej” była wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów, doczekała się także kilku adaptacji filmowych i spektakli Teatru Telewizji. Zapraszamy do obejrzenia nagrań z Narodowego Czytania w MultiOsadzie, które opublikowane zostały na naszym kanale YouTube 🙂

akt I, scena I, II, III, IV – zobacz

akt I, scena V, VII, VIII – zobacz 

akt I, scena IX, X – zobacz

akt I, scena XI, XII, XIV – zobacz 

Zapraszamy na lekcje z nauki gry na gitarze i ukulele!

2021.09.18-zajecia-muzyczne-gitara-ukulele

Kochani! Mamy dla Was kolejną propozycję zajęć muzycznych! Z radością informujemy, że w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi rozpoczynamy indywidualne lekcje z nauki gry na gitarze oraz ukulele! Oczywiście jest to oferta zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Udział w zajęciach jest odpłatny! Wszelkie szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr tel: 570-604-310.

Zacznijcie swoją przygodę z muzyką już dziś! Serdecznie zapraszamy 🎹🎤🎼

Zapraszamy do udziału w konkursie!

2021.09.17-konkurs-makieta

Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pn.”Makieta Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów”. Jesteśmy świadomi, że temat pracy jak i jej wykonanie nie jest proste, ale kto jak nie Wy? Zdradzimy Wam, że już za kilka dni na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej również powstanie taki mały punkt selektywnej zbiórki odpadów. Będą kolorowe kosze w tym również kosz na zużyte baterie oraz kolorowa tablica. Ale póki co jesteśmy ciekawi waszej wizji takiego miejsca? Pamiętajcie, że taki punkt może być kolorowy i przyjazny oku. Zapraszamy do udziału! Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Regulamin konkursu: pobierz

Karta zgłoszeniowa: pobierz

Warsztaty recyklingu dla dzieci

2021.09.25-warsztaty-recyklingu

W imieniu własnym oraz grupy nieformalnej Maseczkomaniacy zapraszamy dzieci w wieku od lat 6 na warsztaty recyklingu w ramach projektu „Uczymy dzieci segregować śmieci”, które odbędą się 25 września i 9 października w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Wspólnie wykonamy ekologiczne przyborniki i ramki na zdjęcia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń 🙂 Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie!

Rekrutacja-SNK-2

Pierwsza grupa zdolnych fanów programowania gier ukończyła swoje zajęcia. Cieszymy się, że z tak ogromnym zaangażowaniem uczęszczaliście na nasze spotkania, bardzo Wam dziękujemy za miło spędzony czas! A dziś z ogromną radością informujemy, że to nie koniec działań Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w ramach projektu „Sieć na kulturę”. Otwieramy rekrutację dla drugiej grupy dzieci w wieku 10-14 lat na bezpłatne szkolenie online z projektowania i realizacji serwisów internetowych oraz gier mobilnych. Z przykrością informujemy, że osoby, które brały udział w zajęciach w pierwszej grupie, niestety nie mogą się zapisać po raz drugi. Zajęcia odbywają się w formie online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Liczba miejsc jest niestety ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 30 września! Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego kto pierwszy ten lepszy! Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel: 570-604-310. Zapraszamy!

Zadanie realizowane jest w ramach udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie płockim” z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Pożegnanie Lata 2021 z Gminą Mała Wieś

DSC_0300W dniu 12.09.2021 r. na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zorganizowany został Gminny Piknik na Zakończenie Lata.
Dzięki wielu atrakcjom, zabawom i smakołykom dla dzieci, udało się wytworzyć niesamowitą rodzinną atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
Piknik rozpoczęto od powitania wszystkich przybyłych gości i ogłoszeniu kilku ważnych informacji. Organizatorzy poinformowali o znajdującym się w budynku MultiOsady punktu szczepień, w którym można było przyjąć szczepionkę Johnson&Johnson oraz możliwości spisania się przy pomocy Rachmistrzów w punktach spisowych Narodowego Spisu Powszechnego, które utworzone zostały również w budynku MultiOsady.

Czytaj dalej

Część artystyczną rozpoczęto od występu Dj. Sprężynki, który zaprezentowały swój wokal muzyczny w żartobliwy i przystępny dla dzieci sposób. Zaprosił również dzieci z rodzicami do wspólnych zabaw i animacji.  Następnie na scenie pojawił się iluzjonista Karol Sanetti, który zaprezentował niesamowite sztuczki. Talent pana Karola wprawił oglądających w zachwyt i zdumienie, a otrzymane brawa, były tego dowodem. Po pokazie scenicznej nasz Iluzjonista prezentował Iluzję z bliska, czarując sztuczkami oraz swym urokiem osobistym zebranych na placu mieszkańców Naszej Gminy.

Kolejną atrakcją, która czekała na uczestników festynu był namiot profilaktyczny, skierowany do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Jej głównym celem było podkreślenie istoty szczepień w kontekście nabycia zbiorowej odporności. Animatorzy urozmaicili dzieciom zabawy poprzez gry zespołowe i kulę bumperball, Każdy z uczestników został obdarowany balonami, bransoletkami odblaskowymi z treściami promującymi szczepienia oraz rozdano worki z napisem „Myślę pozytywnie” i kolorowanki profilaktyczne. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło, również malowania twarzy, afrykańskich warkoczy balonowych cudów oraz zabaw z lubianymi przez wszystkich postaciami z bajek- Myszką Minne i Miki.

Piknik zakończył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, dziękując wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas, życząc zdrowia na zbliżające się jesienne dni.

Organizatorami Rodzinnego Pikniku na zakończenie Lata w Gminie Mała Wieś było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Urząd Gminy Mała Wieś oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Narodowe czytanie 2021 - "Moralność Pani Dulskiej"

241405394_4331995316883339_6395005378182109151_n

4 września W Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyło się 10 Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa; w 2016 roku – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W 2019 r. lekturami było osiem najważniejszych polskich nowel, między innymi autorstwa Żeromskiego, Prusa, Konopnickiej i Schulza. Rok temu, w warunkach obostrzeń epidemicznych, czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Czytaj dalej

Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 9 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy pierwszy akt „Moralności Pani Dulskiej”, która była lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2021. „Moralność pani Dulskiej” powstała w ciągu kilkunastu dni na przełomie października i listopada 1906 roku. Sztuka autorstwa Gabrieli Zapolskiej przedstawia historię rozgrywającą się w mieszczańskim domu początku XX wieku. Nazwisko bohaterki sztuki na stałe zagościło w polszczyźnie – dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych. „Moralność pani Dulskiej” była wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów, doczekała się także kilku adaptacji filmowych i spektakli Teatru Telewizji. Naszymi tegorocznymi lektorami byli: Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Skarbnik Gminy Pani Monika Stypułkowska, Sekretarz Gminy Pani Ewelina Kołodziejska, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicja Białecka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak oraz Pani Paulina Stępka, Mariola Kurowska i Joanna Klimczewska – pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Wszystkim uczestnikom dyrektor MultiOsady wręczyła książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Dziękujemy naszym lektorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami włączyli się w tą wyjątkową akcję. Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę Pani Ani Kurpiewskiej ze Starych Święcic, która tradycyjnie już przygotowała dla nas tort z symbolami Narodowego Czytania. Nagrania z dzisiejszego spotkania opublikowane zostaną na naszej stronie już wkrótce 😊

Mała Wieś się liczy

241174886_4322126957870175_1333550566279485925_n

Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Informujemy, że podczas Pikniku na pożegnanie lata, będzie mogli spełnić również swój obowiązek spisowy. W budynku MultiOsady przygotowane będą stoiska spisowe. Przy każdym z nim dyżurować będzie rachmistrz, który pomoże Wam przejść każdy etap spisu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy 🙂

wyjazd w góry z Multiosadą!

2021.09.03-wyjazd-w-goryInformujemy, że w dniach 15-16-17 października organizujemy weekendowy wyjazd w góry. Miejsce docelowe Kościelisko. Cena 330,00 zł od osoby (nocleg, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), przejazd, ubezpieczenie, opłata klimatyczna). Organizacja czasu na miejscu we własnym zakresie. Zapisy pod nr 570-604-310. Uwaga. Wyjazd tylko dla mieszkańców Gminy Mała Wieś.

zapraszamy na indywidualne zajęcia muzyczne!

2021.09.02-nabor-na-zajecia-muzyczne

Kochani! Nowy Rok Szkolny już się rozpoczął więc im my rozpoczynamy nasze muzyczne zajęcia 🙂 Informujemy, że od drugiej połowy września w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi kontynuowane będą indywidualne zajęcia z nauki gry na keyboardzie oraz nauki śpiewu (wokal). Trenerem będzie niezmiennie Pan Mariusz Zieliński. Osoby, które uczęszczały na nasze zajęcia przed wakacjami i nadal są zainteresowane kontynuacją prosimy o kontakt. Zapraszamy również nowych uczestników. Jeżeli czujecie, że śpiew lub gra na keyboardzie (a może jedno i drugie),to coś dla dla Was…serdecznie zapraszamy 🎹🎤🎼 Udział w zajęciach jest odpłatny, szczegóły oraz zapisy pod nr. tel. 570-604-310

Witaj szkoło!

2021.09.01-witaj-szkolo

Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego 2021/2022 uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i rodzicom życzymy wzajemnej życzliwości oraz pomyślnej współpracy we wszystkich podejmowanych działaniach. Wszystkim uczniom życzymy, aby szkoła była dla Was miejscem, do którego z radością i ochotą będziecie przychodzić. Wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz cierpliwości w dążeniu do nabywania kolejnych umiejętności. Pracujcie nad sobą i nigdy się nie poddawajcie! Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólne spotkania w ramach wakacji z MultiOsadą, za wspólną zabawę każdego dnia oraz wspólne wyjazdy pełne przygód. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym znajdziecie również czas, aby nas odwiedzać 🙂 Do zobaczenia!

Podsumowanie półkolonii letnich w Gminie Mała Wieś

240802191_4303710636378474_5842472816748765600_n

Mazowiecka Izba Rolnicza wspólnie z Wójtem Gminy Mała Wieś Panem Zygmuntem Wojnarowskim zorganizowała półkolonie dla dzieci z terenu Gminy Mała Wieś. Kierownikiem półkolonii była Pani Izabela Jeznach, a wychowawcami kolonijnymi Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak i Animator Kultury GCK MultiOsada Pani Paulina Stępka. Turnus półkolonijny trwał dziesięć dni od 13 do 26 sierpnia 2021 r. i wzięło w nim udział 35 dzieci rolników z terenu Gminy Mała Wieś. Uczestnikom zapewniono transport do i z miejsca organizowanych zajęć, wyżywienie, a także opiekę wychowawców kolonijnych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Ponadto przygotowano interesujący sportowo-rekreacyjny program półkolonii, podczas realizacji którego, dzieci nie mogły się nudzić.

Czytaj dalej

Uczestnikom półkolonii zapewniono liczne atrakcje m.in. zwiedzanie ZOO, seanse filmowe, zajęcia na basenie, kręgielni czy w parkach rozrywki. W imieniu kierownika wyjazdu, wychowawców, dzieci i młodzieży oraz ich rodziców serdecznie dziękujemy Mazowieckim Izbom Rolniczym, Wójtowi Gminy Mała Wieś, Samorządowemu Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małej Wsi za doskonałą współpracę podczas organizacji półkolonii. Wyrazy wdzięczności składamy również Panu Januszowi Królikowskiemu- kierowcy autobusu, za pełną oddania pracę i ogrom wyrozumiałości podczas półkolonii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uwieczniły wspomnienia z półkolonii 😊

Fotorelacja: zobacz 

dziękujemy za udany wyjazd nad morze!

240949534_4301248133291391_2451746947385637119_n

Dziękujemy wszystkim uczestnikom weekendowego wyjazdu nad morze do miejscowości Jantar 🙂🙂🙂 Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za rozmowy, za wzajemną życzliwość…ale przede wszystkim za wspaniałe humory, które nie opuszczały Was przez cały wyjazd. Mamy nadzieję, że dla Was był to również dobry czas 🙂 Największe wyrazy wdzięczności za szczęśliwą podróż, rozważną i płynną jazdę kierujemy do naszego ulubionego kierowcy Pana Tomasza Wyszyńskiego! Panie Tomku jesteś najlepszy! 🚍 Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim 61 uczestnikom ❤️❤️❤️

Pożegnanie lata z gminą Mała Wieś

240796017_4299507573465447_8730582281715191898_n

Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku Gminny plenerowy piknik przed MultiOsadą. Specjalnie dla dzieci wystąpi Studio Artystyczno Edukacyjne Bąbel Ziombel i wyjątkowy Pan Sprężynka. Dla nieco starszych Karol Sanetti Iluzjonista 🎩 W imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś oraz GKRPA serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy…razem pożegnajmy lato☀️☀️☀️

turniej odwołany!

240795114_4295207333895471_7319780625760942179_n

Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś. Informujemy, że I Gminny Turniej Piłki Nożnej w Małej Wsi zostaje odwołany z uwagi na niewystarczającą liczbę zgłoszeń. Informujemy również, że w zamian mamy dla Was zaplanowane inne atrakcje na zakończenie lata. Szczegóły już wkrótce 🙂

Półkolonie letnie 2021- dzień 10

240802252_4294984330584438_2354410204836261537_n

W czwartek 26 sierpnia, w ostatni dzień naszych połkolonii wybraliśmy się do płockiego kina 🙂🎥📽️ Seanse dostosowane zostały do wieku uczestników. Młodsze dzieci obejrzały familijną komedie „Wojna z dziadkiem”, która opowiadała o losach Petera zmuszonego dzielić swój pokój z Dziadkiem, który wprowadza się do jego domu po śmierci żony. Chłopak postanawia zrobić wszystko by się go pozbyć…wyszedł z tego niezły bałagan 😄😄😄 Starsza młodzież wybrała natomiast amerykański film akcji na podstawie drużyny antybohaterów o tej samej nazwie, znanej z komiksów DC Comics „Legion Samobójców”. Jest to trzecia produkcja wchodząca w skład franczyzy DC Extended Universe. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 9

235965221_4292931647456373_339043352099089451_n

25 sierpnia w środę razem z naszymi kolonistami, tak jak wcześniej obiecaliśmy spędzaliśmy czas na płockiej kręgielni. Dzieciom bardzo się spodobała ta forma wypoczynku…z minuty na minutę czuli się coraz bardziej pewnie na torze, zbijając coraz więcej kręgli. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 8

240786805_4292610527488485_895286851144488141_n

Wtorek 24 sierpnia to dzień pełen wrażeń w ADRENALINA PARK TRAMPOLIN. Jest to kompleks trampolin będący miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu. Skakanie na trampolinach to nie tylko wysiłek fizyczny ale również super zabawa. Stanowi mocną dawkę energii i poprawia samopoczucie. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Pożegnanie

240660253_4289590657790472_9001783932636291399_n

Tak trudno pogodzić się z tą nagłą informacją, że odszedł od nas wspaniały człowiek. Człowiek, który pamiętał o wszystkich, nie tylko o podległych Starostwu jednostkach. Pamiętał o gminnych domach kultury, o bibliotekach, o stowarzyszeniach… wspierał nas w naszych działaniach i doceniał naszą pracę. W naszym sercu pozostaną ostatnie słowa, które skierował Pan do dyrektor MultiOsady podczas ostatniego spotkania w Starostwie: „Tak Was podglądam na Facebooku, Mała Wieś, a tak dużo się u Was dzieje. Jak Wy to robicie?…”Panie Starosto będzie nam wszystkim Pana brakowało. Trudno jest teraz cokolwiek napisać…Pozostanie Pan w naszych pamięciach i modlitwie. Najbliższym członkom rodziny składamy głębokie wyrazy współczucia. Dyrektor wraz z pracownikami GCK MultiOsada w Małej Wsi

III Rajd rowerowy - Mała Wieś 2021

240741979_4288997777849760_6641590079897913408_n

22 sierpnia spotkaliśmy się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na trzecim- ostatnim w tym roku rajdzie rowerowym. Ponad 70 miłośników dwóch kółek pokonało 20 km trasę, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś (MultiOsada) -Węgrzynowo – Ciućkowo – Rębowo – Orszymowo – Wilkanowo – Mała Wieś. Humory dopisywały, było ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie, dzięki niezawodnym Strażakom Ochotnikom z OSP Mała Wieś i Stare Gałki,za co ogromnie dziękujemy! Po zakończeniu trasy, wszyscy uczestnicy Rajdu zaproszeni zostali przez Panie z SKW MALWA na regeneracyjny poczęstunek z grilla. „Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę oraz liczny udział. Z utęsknieniem będziemy oczekiwać przyszłych wakacji, kiedy po raz kolejny spotkamy się na wspólnych rowerowych wycieczkach. Trzymajcie się zdrowo…do zobaczenia 🙂

Fotorelacja: zobacz

projekt "Biblioteka na to czeka" - nowości od IPN

240629915_4288865304529674_2180524771754875988_n

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi-Biblioteka Publiczna dołączyła do projektu Instytutu Pamięci Narodowej „Biblioteka na to czeka” dzięki któremu księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o pakiet 30 bezpłatnych publikacji. Projekt popularyzuje czytelnictwo i wspiera rozwój bibliotek publicznych, szkolnych i akademickich w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. Dziękujemy Instytutowi za ten dar, a Państwa uwadze polecamy książki z najnowszej historii Polski , które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy do biblioteki!

22 sierpnia - kino pod gwiazdami

240602842_4288609487888589_952127069040648694_n

W niedzielny wieczór 22 sierpnia spotkaliśmy się po raz kolejny na seansie filmowym Kina pod Gwiazdami przed Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Po raz kolejny frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo nas cieszy fakt, że ta forma spędzania wolnego czasu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Obiecujemy, że uwzględnimy ja w również w przyszłym roku, planując wakacyjna ofertę MultiOsady.

Czytaj dalej

Nasz seans rozpoczęliśmy od wyświetlenia kilku znanych teledysków z gatunku muzyki rozrywkowej. Następnie rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Obdarowani”, który opowiadał o wujku, samotnie wychowującym swoją niezwykle uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnił się, musiał zawalczyć o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki, żeby zapewnić jej „normalne” życie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wieczornego spotkania. Ogromne podziękowania kierujemy szczególnie do grupy naszych kochanych społeczników, którzy od pierwszego seansu do ostatniego wspierali nas podczas nocnego sprzątania po seansie. Jesteście cudowni – DZIĘKUJEMY 🙂 Zadanie sfinansowane że środków Urzędu Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

informacja!

239047667_4283082035108001_4732089105851576638_n

Uwaga! Drodzy urlopowicze z Gminy Mała Wieś 🚌⏰🏖 Informujemy, że wyjeżdżamy 27 sierpnia sprzed MultiOsady o godz. 6.00. Prosimy się nie spóźnić 🙂 Prognozy pogody troszkę straszą nas deszczem…ale tym się nie martwmy, nad morzem pogoda zmienia się co chwilę…więc damy radę 😃😀🥰 Do zobaczenia w piątek 🤗🤗🤗

Półkolonie letnie 2021 - dzień 7

237730432_4282989935117211_590897943785703408_n23 sierpnia wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na płocki basen. Ta forma zajęć rekreacyjnych to jedna z ulubionych naszych kolonistów. Szaleństwu w wodzie nie było końca 🙂🤽🏊🤽 Żal było wracać do domu 🙂 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 6

237754842_4280012708748267_8376255725422765203_nW piątek 20 sierpnia wybraliśmy się do kina, na wyjątkowy seans filmowy „Lessie wróć!” To historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane…są zmuszeni umieścić Lessie w nowym tymczasowym domu. Lessie ucieka podczas dalekiej podróży i szuka drogi do domu… Dzieci były zafascynowane filmem…opiekunowie również 🙂🎥📽️ Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Kino pod gwiazdami - zmiana terminu!

239767845_4272420552840816_4420380347398744477_n

UWAGA! UWAGA! 🎥📽 😔 Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś, kochani kinomaniacy. Z przykrością informujemy, że z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jesteśmy zmuszeni przełożyć dzisiejsze „Kino pod Gwiazdami” na inny termin. Dobra wiadomość jest taka, że zapraszamy za dwa dni, tj. 22 sierpnia o godz. 20.00 🙂 Także pamiętajcie, w niedzielę o 14.00 widzimy się na rajdzie rowerowym a o 20.00 na seansie kinowym. Za zmiany serdecznie przepraszamy 📽🎥😔 p.s. byliśmy już gotowi 🙁

Półkolonie letnie 2021 - dzień 5

235654249_4269948349754703_501271763138612515_n19 sierpnia w czwartek razem z naszymi kolonistami aktywnie spędzaliśmy czas na płockiej kręgielni. Część dzieci pierwszy raz w życiu miała okazję spróbować swoich sił na torze, było to dla nich super nowe doświadczenie…dlatego obiecaliśmy, że wybierzemy się tam również w przyszłym tygodniu. Po zajęciach w kręgielni odwiedziliśmy plac zabaw JORDANEK a następnie udaliśmy się na ciepły obiadek w Barze Mlecznym. Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz

nowości biblioteczne

235853576_4268854146530790_293223124089811518_n

Na zakończenie wakacji mamy dla naszych czytelników kolejną porcję nowości wydawniczych. Wakacje to idealny czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Na naszych bibliotecznych półkach czekają na Was: kryminały, sensacje, thrillery oraz ciesząca się dużą popularnością w okresie wakacyjnym literatura obyczajowa zarówno współczesna jak i historyczna.

Czytaj dalej

Oto kilka wybranych tytułów kryminałów i thrillerów: ,,Pogorzelisko” – Kaszyńska M., ,,Dziewczyna która klaszcze” – Kozioł T., ,,Śmiertelna rozpacz” – Ragan T.R., ,,Fatalne kłamstwo” – Keogh V., ,,Zaginiona kobieta” – Kubica M., ,,Oszustka” – Brown J., ,,Krawiec” – Szydeł M., ,,Wybaczam Ci” – Mróz R., ,,Blizny przeszłości” – Mirek K. Świetny thriller psychologiczny o strasznych tajemnicach, które kryją małe miasteczka. Poruszający obraz rodzinnej tragedii. Historia o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej młodej, niezwykle ciekawej bohaterce. ,,Wołyńska gra” – Białowąs J. Fabuła tej książki jest pełna zwrotów akcji, przewijają się wątki sensacyjno-kryminalne, poza tym mamy przekonującą genezę ruchów nacjonalistycznych. Z literatury obyczajowej polecamy nowości: ,,Srebrna łyżeczka” – Witkiewicz M., ,,Dotyk” oraz ,,Zmysły” – Gołębiewska I., ,,Kłamstwa od serca” – Giffin E., ,,Wyzwolona” – Palmer D., ,,Włoskie love story” – Sońska N., ,,Wszyscy pragnęliśmy miłości” – Jeż A. Jest to opowieść o zakazanym uczuciu w mrocznych czasach wojny. O trudnych wyborach, winie, ale przede wszystkim o wybaczaniu i wielkiej sile miłości. ,,Pomiędzy wzgórzem a doliną” – Kosiba J. W powieści tej przedstawiona jest mroczna historia, która niegdyś rozegrała się pomiędzy dwiema rodzinami i dwoma domami położonym na wzgórzu pałacem i ulokowanej w dolinie drewnianej chatce. Zakupiono także książki dla młodszych i starszych dzieci są wśród nich powieści przygodowe, bajki z ulubionymi bohaterami oraz komiksy. Szczególnie polecamy serię ,,Szkoła szpiegów” Gibbsa Stuarta. Jest to seria książek o zwariowanych przygodach młodego szpiega z przypadku oraz jego koleżanek i kolegów z Akademii Szpiegostwa. Pełna zwrotów akcji i humoru powieść , która przywodzi na myśl przygody Harry’ego Pottera. Zapraszamy do naszej biblioteki, każdy znajdzie dla siebie ciekawą książkę!

Półkolonie letnie 2021 - dzień 4

235207659_4267016013381270_8985372884749296043_n

Czwarty dzień naszych półkolonii spędziliśmy na zwiedzaniu płockiego ZOO. Odwiedziliśmy wszystkie zwierzęta jakie tylko tam zamieszkują. Nasz Smartwatch wskazał, że pokonaliśmy dziś trasę 4,9 km…brawo my…brawo WY 🙂 Jedno jednak musimy stwierdzić…dziecięca energia jest nie do pokonania 🙂 Dziękujemy za dziś! Do zobaczenia jutro rano 🙂 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 3

235220938_4263875030362035_3111656729572773129_n

Za nami kolejny energetyczny dzień pełen wrażeń. Młodsze dzieci szalały w ” Wesołej Ciuchci”…czekały tam na nich takie atrakcje jak: podwójna zjeżdżalnia, baseny z piłeczkami, armatki pneumatyczne, trampolina, ścianka wspinaczkowa, karuzela, pajęczyna, tor rolkowy i ślizg pontonowy. Starsze dzieci i młodzież, odwiedziły „Laser Fun”- jedyne miejsce w Płocku do gry w laserowy paintball. Zabawa ta jest całkowicie bezpieczna. Wszystko odbywa się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach: Arenie laserowej i Labiryncie laserowym. Po aktywnie spędzonym czasie udaliśmy się na smaczny ciepły posiłek na ulicy Tumskiej 🥣🍛🥄🍽 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz 

Półkolonie letnie 2021 - dzień 2

234836305_4260993217316883_4009090857609528375_n

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i super zabawy. Wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na basen. Szaleństwu w wodzie nie było końca i nawet obiad smakował lepiej 🙂 Jutro kolejna porcja dobrej zabawy 😉 Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy przy współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą i Wójtem Gminy Mała Wieś.

Fotorelacja: zobacz

Projekt "Uczymy dzieci, segregować śmieci"

235634080_4260982273984644_6959957768250080931_n

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasz projekt pn. „Uczymy dzieci, segregować śmieci”, znalazł się wśród grantobiorców konkursu Działaj lokalnie 2021. Rezultaty będą widoczne już nie długo. Czekamy na dostawę zamówionego sprzętu i materiałów. Grafik już pracuje nad kolorową tablicą edukacyjną, a we wrześniu zaprosimy najmłodszych na warsztaty ekologiczne…ale wszystko w swoim czasie 🙂 Nasze działania dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Półkolonie letnie 2021 - dzień 1

DSC_0734Za nami pierwsza wycieczka w ramach Półkolonii letnich organizowanych przez Mazowiecką Izbę Rolniczą oraz Wójta Gminy Mała Wieś. Podczas spotkania mieliśmy okazje obejrzeć dwa seanse w Kinie Helios w Płocku. Dla grupy młodszych dzieci wyświetlony został film familijny „Piotruś Królik 2: na gigancie”.

Czytaj dalej

Przygoda Piotrusia rozpoczyna się od ucieczki z ogrodu. W życiu na wolności odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być Przygoda Piotrusia to idealna lekcja dla naszych najmłodszych jak dobro zwycięża nad złem. Dla starszej grupy przygotowany został film „Wyprawa do dżungli”. To historia charyzmatycznego kapitana łodzi i odważnej badaczki dzikiej przyrody, którzy wyruszają na wyprawę przez amazońską dżunglę by odnaleźć drzewo życia. Po seansach dzieci otrzymały ciepły obiad. To pierwszy z dziesięciu wyjazdów edukacyjno-rekreacyjnych przygotowanych w ramach Półkolonii letnich, w których udział bierze grupa 35 dzieci z Gminy Mała Wieś. Czeka nas jeszcze wiele atrakcji! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, które już w najbliższy poniedziałek!

Fotorelacja: zobacz 

Spotkanie organizacyjne - Półkolonie letnie 2021

DSC_0727

W piątek 13 sierpnia kilka minut przed godzina 9.00 odbyło się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi spotkanie dotyczące rozpoczynających się półkolonii dla dzieci rolników z terenu gminy Mała Wieś. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami, Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Pani Izabela Jeznach oraz Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak i Pani Paulina Stępka pracownik MultiOsady, którzy będą sprawować opiekę nad dziećmi podczas 2 tygodniowych wyjazdów. Rodzicom przedstawiony został dokładny program półkolonii, jak również omówiono sprawy organizacyjne. Wójt Gminy skierował ciepłe słowa do dzieci i ich rodziców, życząc dla dzieci wyjazdów pełnych wrażeń i odpoczynku dla rodziców. Przypominamy, że Półkolonie organizowane są dla 35 dzieci z terenu naszej Gminy dzięki uprzejmości Mazowieckiej Izby Rolniczej i Wójta Gminy Mała Wieś, którzy finansują wakacyjne wyjazdy dla w/w.

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - Warsztaty decoupage

1-70

Za nami ostatnie zajęcia w ramach wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Tego dnia dzieci poznały nową technikę zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. W ten sposób dzieci samodzielnie wykonały zdobienie deski oraz łyżki drewnianej. Prace naszych podopiecznych są niezwykle kolorowe i pełne fantazji. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie z jakim uczęszczaliście na nasze warsztaty. To był niezwykły czas pełen radości. Do miłego zobaczenia!

III Rajd Rowerowy

2021.08.21-III-Rajd-rowerowy

UWAGA! UWAGA!🚲🚲🚲 Drodzy rowerzyści!!! Informujemy, że ustalona została data III Rajdu Rowerowego „Rowerem przez Gminę Mała Wieś 2021”. W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz oczywiście własnym na Rajd zapraszamy 22 sierpnia o godzinie 14.00. Na zakończenie rajdu zaprosimy wszystkich uczestników na darmowego grilla przed MultiOsadą! Zapisy do 20 sierpnia 😉 Nie może Was zabraknąć…to ostatni Rajd organizowany przez nas w tym roku! Do zobaczenia! 🌞🚴‍♀️😊  Kartę udziału będzie można również wypełnić przed Rajdem- prosimy tylko o przybycie kilku minut wcześniej.

Regulamin III Rajdu Rowerowego: pobierz

Karta zgłoszeniowa osoba pełnoletnia: pobierz

Karta zgłoszeniowa osoba niepełnoletnia: pobierz

20 sierpnia - kino pod gwiazdami

2021.08.20-kino-pod-chmurka

Serdecznie zapraszamy w piątek 20 sierpnia na ostatni już w tym roku wakacyjny seans filmowy. Tym razem proponujemy film „Obdarowani”, który opowiada o wujku, który samotnie wychowuje swoją niezwykle uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnia się, musi zawalczyć o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki, żeby zapewnić dziewczynce „normalne” życie, czy mu się uda…? Liczymy na Was! Wierzymy, że nie zawiedziecie i po raz kolejny leżaki zajęte będą co do jednego. Seansem filmowym rozpoczęliśmy wspólnie wakacje…seansem je również wspólnie zakończmy 🎥📽⭐ Dla naszych widzów przygotujemy oczywiście również darmowy popcorn 🍿🍿🍿 Do zobaczenia w piątek 20 sierpnia o godzinie 20.30 🙂

koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu Kapeli Sztajer

230687327_4243051589111046_786484715880333909_nNiedzielne popołudnie 8 sierpnia zostanie długo w naszej pamięci. To właśnie tego dnia odbył się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wyjątkowy koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu warszawskiej Kapeli Sztajer. Kapela Sztajer to wyjątkowa, pełna talentu i poczucia humoru grupa młodych Panów, którzy kultywują tradycję folkloru warszawskiego. Chłopaki z Kapeli mają skończoną szkołę muzyczną albo nadal kształcą się w tym kierunku. Jak jednak podkreślają, nie chcą się nazywać profesjonalnymi muzykami, są po prostu muzykami ulicznymi, zachowując pełen profesjonalizm w tym, co robią!

Czytaj dalej

Od ośmiu lat 1 sierpnia Kapela gra na Starówce koncert zakazanych piosenek i podwórkowych ballad. Jeden z głównych celów ich pasji to kultywowanie pamięci o wydarzeniach ’44 roku. Kapela Sztajer została bardzo ciepło przyjęta przez zgromadzoną publiczność podczas koncertu w Małej Wsi, która chętnie dołączyła do wspólnego śpiewania. W MultiOsadzie wybrzmiały takie piosenki jak: „Serce w plecaku”, Warszawskie dzieci”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” czy „Modlitwa Armii Krajowej”. Ciężko było się żegnać z naszymi gośćmi. Na szczęście, bez najmniejszych oporów po zakończeniu oficjalnej części programu kapela została z nami dłużej i grała piosenki „na życzenie”. Usłyszeliśmy m.in. piosenki takie jak „Warszawa da się lubić”, ” Ballada o Felku Zdankiewiczu” „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Już taki jestem zimny drań”. Ferajna z Warszawy podbiła serca nie tylko nasze ale wszystkich zgromadzonych, otrzymując za swój występ długie i gromkie owacje na stojąco. Dziękujemy za udział w spotkaniu Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, Sekretarz Gminy Mała Wieś Pani Ewelinie Kołodziejskiej, Radnemu Gminy Mała Wieś Panu Albinowi Dynarkowi oraz Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicji Białeckiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólne śpiewanie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy Staroście Powiatu Płockiego Panu Mariuszowi Bieńkowi za objęcie Honorowym Patronatem naszego Koncertu, wspierając go jednocześnie również finansowo. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pana Michała Stefaniaka, który profesjonalnie nagłośnił nasz koncert oraz w stronę pracowników Referatu Komunalnego w Urzędzie Gminy Mała Wieś – Wasze wsparcie podczas przygotowań do koncertu jest nieocenione!!!

Fotorelacja: zobacz 

I gminny turniej piłki nożnej

230164382_4242034362546102_7094751747462761527_n

Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Zapraszamy Was w imieniu własnym oraz Wójta Gminy Mała Wieś do wspólnej zabawy podczas I Gminnego Turnieju Piłki Nożnej. Cel spotkania jest jeden! Wspólna zabawa i integracja! Zapraszamy drużyny składające się z mieszkańców sołectw z terenu naszej Gminy, jak również Organizacje Pozarządowe. W Gminie Mała Wieś prężnie działa kilka Stowarzyszeń w tym Ochotnicze Straże Pożarne, które również serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju. Mamy nadzieje, że w swoich strukturach znajda Państwo chętne osoby, które powalczą dla Was o puchary i dyplomy. ⚽️🏆🏅 Turniej zaplanowany został na 11 września, ale jego organizacja zależna jest od ilości zgłoszonych drużyn. Na zgłoszenia czekamy do 24 sierpnia ⌚️⏳⌚️

Regulamin I Gminnego Turnieju Piłki Nożnej: pobierz

Karta zgłoszeniowa na I Gminny Turniej Piłki Nożnej: pobierz

Zgoda na wykorzystywanie wizerunku: pobierz

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - dzień gier planszowych

233185028_4239402902809248_465213848783144507_nW piątek 6 sierpnia pogoda po raz kolejny zmusiła nas do zorganizowania zajęć w budynku. Zamiast zaplanowanych wcześniej zajęć sportowych, zorganizowaliśmy dzień gier planszowych. Pograliśmy w gry takie jak „Scrabble”, „Zgadnij, kto to”, „Pamięć- flagi”, „Wyspa piratów i robo wyścigi” czy „Wesołe zagadki” .

Czytaj dalej

Dużym powodzeniem cieszyła się gra „Wąż wyrazowy”, w której każda grupa musiała napisać pierwszy wyraz „MultiOsada” i następnie kolejny wyraz rozpoczynający się na ostatnią literę poprzedniego i tak następny, następny….aż zostanie wypełniony cały wąż wyrazami. Gra ta wymagała dużego skupienia i myślenia, aby nie popełnić żadnego błędu ani powtórki wyrazowej. Na koniec zagraliśmy w ulubionego „Twistera” grę zręcznościową gwarantującą mnóstwo uśmiechu i dobrą zabawę. Bardzo nam miło, że nasze zajęcia wakacyjne cieszą się tak dużym powodzeniem i nawet niesprzyjająca pogoda nie przeszkadza w dobrej zabawie. Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci na kolejne warsztaty, które odbędą się już 12 sierpnia 🙂

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - Warsztaty plastyczne

230141385_4239075886175283_6051541388035257590_nŚroda 4 sierpnia to kolejny dzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Niestety pogoda po raz kolejny zrobiła nam psikusa i zaplanowane zajęcia sportowe się nie odbyły. Zamiast tego zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, na których zostały wykonane motyle 3D. Z przygotowanych wcześniej cienkich różnokolorowych pasków, które zostały wycięte z bloku rysunkowego należało wykleić skrzydła motyla. Tułów oraz czułki dzieci ozdabiały malutkimi pomponikami oraz cekinami. Musimy przyznać, że była to długa i ciężka praca ale efekty widoczne na zdjęciach w galerii rekompensują godziny pracy. Serdecznie dziękujemy dzieciom za przybycie i wykonane prace.

Fotorelacja: zobacz 

Zapraszamy na koncert piosenki powstańczej

226980240_4227262010690004_3479329387854666051_n

Szanowni Państwo! Już w najbliższą niedzielę 8 sierpnia przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi o godzinie 16.00 odbędzie się wyjątkowy Koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu Kapeli Sztajer.

Podczas 2 godzinnego koncertu usłyszymy wiele (nie)zakazanych piosenek w wykonaniu młodych warszawiaków z ich charakternym, stolicznym sznytem.

Jesteśmy przekonani, że będą to wyjątkowe chwile, które na długo zostaną w Waszych sercach!!! Serdecznie zapraszamy!!!

Wakacje z MultiOsadą - sierpień 2021 - Warsztaty kulinarne

227636477_4227008457382026_511738163857787850_nPoniedziałek 2 sierpnia to kolejny dzień wakacyjnych warsztatów z MultiOsadą. Tym razem do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych zaprosiliśmy Panie z SKW MALWA. Tego dnia było niezwykle smacznie i kolorowo 🙂 Dzieci pracowały w 4 grupach, gdzie każda z nich miała za zadanie przygotowanie innego smakołyku. Nasi mali kucharze z pomocą Pań MALW przygotowali tosty, tortille, słodkie babeczki oraz pyszną owocową sałatkę. Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w warsztatach oraz Paniom ze SKW MALWA na poświęcony nam czas i cenne wskazówki 🙂

wyjazd do Amfiteatru na spektakl teatralny "Babski Przekręt"

227408533_4224565634292975_7988247713614724221_n

W niedzielny wieczór 1 sierpnia, 50-osobowa grupa mieszkańców Gminy Mała Wieś wybrała się z nami do płockiego Amfiteatru na spektakl tea