Kino pod gwiazdami

2021.06.25-Kino-pod-gwiazdamiPogoda ostatnimi dniami rozpieszcza nas promieniami słońca i coraz cieplejszymi wieczorami. Nasze myśli i działania ukierunkowane są już na wakacje, do których z każdym dniem się przybliżamy 🙂 Dlatego już dziś, w imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, GKRPA oraz własnym zapraszamy Was kochani na wspólne rozpoczęcie wakacji rodzinnym seansem filmowym. 25 czerwca czyli w dzień zakończenia roku szkolnego zapraszamy na Kino pod Gwiazdami przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Zaplanowaliśmy dla Was familijny film “Benji”, który jesteśmy przekonani, że skradnie serca zarówna młodszych jak i starszych. Przygotujemy wygodne leżaki, kocyki i klimatyczną scenerię…zaufajcie nam będzie fajnie, jeżeli oczywiście do nas dołączycie 🙂 Z uwagi na późną godzinę (niestety inaczej się nie da) prosimy aby wszystkie dzieci były pod opieką osoby dorosłej!

ZAPRASZAMY ⭐️🎬🎞📽 P.s.darmowy popcorn dla każdego 🍿🍿🍿

„Sieć na kulturę" - zajęcia online

2021.05.21Pomimo zielonego światełka na możliwość prowadzenia zajęć stacjonarnie nadal działamy również w sferze online, a wszystko za sprawą realizacji projektu „Sieć na kulturę w podregionie płockim”. Za nami już 9 z 14 bezpłatnych spotkań, podczas których sześcioosobowa grupa największych miłośników gier z naszej Gminy tworzy własną grę mobilną oraz stronę internetową.

Czytaj dalej

Wszystko to przy pomocy Trenera Pana Krystiana Alabrudzińskiego, który na co dzień prowadzi własną firmę zajmującą się wspieraniem przyszłych przedsiębiorców. Jest również mediatorem, Coachem i przede wszystkim informatykiem pasjonującym się grami mobilnymi. Jednym słowem człowiek orkiestra, który jako osoba prowadząca zajęcia z komunikacji sprawia, że na naszych zajęciach panuje miła atmosfera, a nasi podopieczni bez problemu pokonują coraz większe trudności. Stworzenie strony internetowej jak również gry to nie łatwe zadanie, jednak przy odpowiednim podejściu trenera jak również wsparciu pracownika MultiOsady, szkolenie okazało się bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu, zdobywając przy okazji nowe doświadczenie i umiejętności. Efekty miesięcznej pracy Naszej Grupy już wkrótce będą przedstawione w formie stworzonej przez nich gry mobilnej do zagrania w którą Was zaprosimy w Ich imieniu 🙂

Projekt „Sieć na kulturę w podregionie płockim” realizowany jest w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 3

DSC_1576-1Za nami ostatni dzień spotkań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. W dniu dzisiejszym zawitała do nas najstarsza grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Stażystka Biblioteki Publicznej w Małej Wsi, przygotowała dla dzieci książkę pod tytułem „Wierszyki domowe” Michała Rusinka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wybierając samodzielnie temat wierszyka. Zabawne historie dotyczyły pomieszczeń domowych i wyposażenia, ale również zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz opiekunom z Samorządowego Przedszkola z oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi za miłe spotkania. Pamiętajmy, że czytanie rozwija dzieci wyobraźnie i jest jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Mimo kończącej się akcji bardzo zachęcamy do czytania książek swoim pociechom.

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 2

DSC_1592

Dziś w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada obchodziliśmy dwa wyjątkowe święta. Pierwsze z nich to kontynuowanie akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Na tę okazję została wybrana głosami czytelników Złota lista książek. W dniu dzisiejszym przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego przeczytana została książka Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw pozytywka”.

Czytaj dalej

Do wysłuchania przygód Detektywa i rozwiązania wspólnie zagadek zaprosiliśmy kolejne dwie grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Książka składa się z kilkunastu zagadek kryminalnych, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać podążając za Detektywem Pozytywką. Tytułowy bohater jest właścicielem agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Dzieciom udało się rozwiązać dwie zagadki, pierwsza dotyczyła odpowiedzi na pytanie „kto zepsuł zegarek?”, natomiast druga „dlaczego jest tu tak ciemno?”. Było to bardzo trudne zadanie, jednak dla naszych najmłodszych nie było dużym wyzwaniem, gdyż z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i słuchali opowieści. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom jest najlepszym sposobem dla rozwoju naszego dziecka. 1 czerwca to również Dzień dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci otrzymały piękne życzenia oraz słodkości od Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz pracowników GCK Multiosada. Dziękujemy Panu Wójtowi za poświęcony czas i rozwijanie w dzieciach pasji do czytania, a naszym najmłodszym mieszkańcom Gminy za chęć uczestnictwa w naszych spotkaniach.

1 czerwca - dzień dziecka

2021.06.01-Dzien-dziecka

Wszystkim dzieciom i tym małym i tym dużym w dniu Waszego święta życzymy wszystkiego najlepszego, wiele słoneczka, dużo uśmiechu i radości. Bawcie się wesoło, realizujcie marzenia, niech Wasz świat nigdy się nie zmienia! 😁🎉🎊

I pamiętajcie, nigdy nie zatraćcie w sobie dziecka! 💛💚💙💜❤️

Ps. w tajemnicy możemy Wam dziś zdradzić, że najbliższy piknik dla naszych małych milusińskich już niedługo, wkrótce więcej informacji! 😍😍

Szczęśliwego dnia dziecka! 🥳🥳

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 1

193246145_4043114985771375_6087398283156123586_n„Cała Polska czyta dzieciom” to akcja czytelnicza dobrze nam znana, która została zapoczątkowana przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorką była Irena Koźmińska prezes i założycielka Fundacji. W tym roku w dniach 26 maja – 1 czerwca odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Na tą okazję została wybrana głosami czytelników Złota dwudziestka książek.

Czytaj dalej

Gminne Centrum Kultury MultiOsada dołączyło się do tej jakże wspaniałej akcji i w dniu dzisiejszym przeczytana została książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Florka z pamiętnika ryjówki”. Do wysłuchania przygód o małej ryjówce Florentynie zaprosiliśmy dwie najmłodsze grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Florka to kilkuletnia rezolutna autorka pamiętnika, która właśnie uczy się pisać. Zastanawiają ją odpowiedzi na pytania gdzie jesteśmy, kiedy śpimy i gdzie chowa się czas, którego tak brakuje mamie i tacie. Bada otoczenie, eksperymentuje, próbuje hodowaną fasolkę przyłapać „na rośnięciu”. Jednym słowem wszystko ją ciekawi. Baczni obserwuje świat i go komentuje. I choć Florentyna jest ryjówką… jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, to naprawdę można się z nią zaprzyjaźnić! Dziękujemy pracownikowi GCK MultiOsada za przeczytanie książki. Kolejni goście już niebawem.😀 Pamiętajmy regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.😀

Informacja!

2021.06.04-Informacja-

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 6/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 01.04.2021r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników GCK MultiOsada w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę tj. 01.05.2021r. dnia 04.06.2021r. (piątek) GCK MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi będą NIECZYNNE.

Otwieramy Multiosadę!

191702106_4034430159973191_6442372870095464881_n

Od poniedziałku można już korzystać z LCK (jednocześnie 3 osoby) i Xboxa (jednocześnie 2 osoby. W najbliższym czasie organizowane będą także warsztaty i zajęcia animacyjne grupowe (limit osób 15 jednocześnie)

Od poniedziałku otwieramy również Bibliotekę i przywracamy wolny dostęp do książek 😉

Przygotowaliśmy budynek i czekamy na Was…do zobaczenia 🙂

Procedury bezpieczeństwa i nowe zasady funkcjonowania MultiOsady dostępne są w zakładce “Covid-19”: zobacz.

I Festiwalu Pieśni Ludowej w Lucieniu

192375799_327564278962279_7789729424454340408_nW piątkowe przedpołudnie uczennica Zuzanna Krysiak z ogniska muzycznego utworzonego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi uczestniczyła w I Festiwalu Pieśni Ludowej w Lucieniu. Konkurs organizowany był przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Szkołę Podstawową w Lucieniu pod patronatem Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego. Celem Festiwalu było pielęgnowanie i kultywowanie polskiego śpiewu ludowego, a także ocalenie od zapomnienia pieśni, które przez dziesięciolecia towarzyszyły pokoleniom Polaków. Prezentacje zostały ocenione pod względem czystości intonacji, poprawności rytmicznej, poprawności harmonicznej (zespoły), dykcji oraz walorów artystycznych. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w kategorii: Szkoła Podstawowa kl. 1-3 reprezentowała solistka Zuzanna Krysiak z pieśnią “Uciekła mi przepióreczka”. Występ Zuzanny zasłużył na najwyższe miejsce, zdobywając nagrodę “Złotego Kogucika”. Serdecznie dziękujemy Zuzi oraz jej rodzicom za zaangażowanie i otwartość na nowe doświadczenia. Dziękujemy również naszemu instruktorowi muzyki Panu Mariuszowi Zielińskiemu za przygotowanie i rozwijanie miłości do muzyki w naszych dzieciach. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów 🥰🥰🥰

„Cała Polska czyta dzieciom”

191157980_4030757333673807_5570172252536620417_nW czerwcu 2001 r. rozpoczęto kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, która stała się najbardziej znanym i cenionym działaniem Fundacji ,,ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorką kampanii była Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji , której misją jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne oraz promocyjne.

Od 20 lat Fundacja prowadzi nieprzerwanie kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzięki tysiącom liderów – wolontariuszy, propagujących na co dzień regularne czytanie w domu i w szkole – oraz partnerom, którzy wspierają finansowo i promocyjnie, podnoszona jest świadomość społeczna dotyczącą roli czytania w rozwoju dziecka.

Czytaj dalej

Misją Fundacji jest wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży. Cel ten można osiągnąć oraz wzmocnić poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom. W tym roku w dniach 26 maja – 1 czerwca odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Kampania czytania z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców i edukatorów. Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:

• buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,

• doskonali język i ułatwia rozumienie świata,

• rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,

• poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacja:

• zachęciła tysiące wolontariuszy, liderów kampanii, do promowania czytania dzieciom,

• zainicjowała programy: „Czytające szkoły” oraz „Czytające przedszkola”, do których przystąpiły tysiące placówek; „Rodzinne czytanie” i powstawanie Klubów Czytających Rodzin; „Wychowanie przez czytanie”, w którym wzięło udział już kilkaset szkół podstawowych,

• przeprowadziła setki wykładów i warsztatów nt. korzyści z czytania, w tym kursy online,

• prowadzi szkolenia dla matek odbywających karę więzienia ze swymi dziećmi do lat 3,

• zrealizowała program „Cała Polonia czyta dzieciom”,

• zainspirowała i wsparła rozwój kampanii czytania w Czechach, na Słowacji, Litwie, Ukrainie.

Na 20 lecie kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” została wybrana głosami czytelników Złota dwudziestka książek:

1. Grzegorz Kasdepke – Detektyw Pozytywka

2. Andrzej Maleszka – Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

3. Wojciech Widłak – Pan Kuleczka

4. Piotr Socha – Pszczoły

5. Renata Piątkowska – Która to Malala?

6. Adam Wajrak – Wielka księga prawdziwych tropicieli

7. Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz – Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

8. Łukasz Wierzbicki – Dziadek i niedźwiadek

9. Roksana Jędrzejewska-Wróbel – Florka. Z pamiętnika ryjówki

10. Barbara Kosmowska – Pozłacana rybka

10. ex aequo Michał Rusinek – Wierszyki domowe

12. Grzegorz Kasdepke – Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko

13. Olga Tokarczuk – Zgubiona dusza

14. Barbara Gawryluk – Dżok. Legenda o psiej wierności

15. Joanna Fabicka – Rutka

16. Barbara Kosmowska – Gwiazda z pierwszego piętra

17. Iwona Chmielewska – Pamiętnik Blumki

18. Joanna M. Chmielewska – Niebieska niedźwiedzica

18. ex aequo Tomasz Samojlik – Żubr Pompik. Tropy na śniegu

20. Marcin Kozioł – Tajemnica przeklętej harfy.

MultiOsada również dołącza z ogromną radością do akcji. Już w najbliższym czasie spotkamy się z najmłodszymi 😉

26 maja - dzień mamy

Mothers-Day-2Dziś dzień mamy! Wyjątkowy dzień, bo przecież nasze mamy są wyjątkowe, kochane i niezastąpione. Dziękujemy Wam za codzienny trud, dziękujemy za bezgraniczną miłość, którą nas obdarzacie, dziękujemy że jesteście! ❤❤❤🌷🌹🥀🌺🌸💐

Specjalnie dla was przygotowaliśmy wyjątkowe muzyczne życzenia… utwór w wykonaniu mamy i syna…podczas którego na pewno nie raz poleciały łzy oraz “Moja Matko ja wiem” w wykonaniu Zosi.

Pani Agatko, Janku, Zosiu…dziękujemy za wyjątkowe życzenia. ❤

Film Agata i Jan Pijankowscy: zobacz

Film Zosia Kosmecka: zobacz

I Rajd rowerowy

188115823_4012870422129165_4078028510293137894_n

🚲🚲🚲 UWAGA! UWAGA!🚲🚲🚲

Z przyjemnością informujemy, że 13 czerwca br. ruszamy z I Rajdem “Rowerem przez Gminę Mała Wieś”, na który serdecznie zapraszamy w Imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz oczywiście własnym 🙂

Kochani szykujcie rowerki i do zobaczenia 🙂

Już nie możemy się doczekać….znowu będzie normalnie ❤🚲🥰

Zapisy do 9 czerwca 😉

Informacja!

187809852_4011959175553623_4531058991935671944_nZ uwagi na trwające w dalszym ciągu skontrum biblioteczne – spis kontrolny księgozbioru informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie nieczynna do dnia 28.05.2021r.

Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy, wynika to z faktu występowania problemów technicznych.

Rozstrzygnięcie konkursu "Mol książkowy"

187570872_4006963196053221_8568564266289949013_n

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przedstawiającego “Mola Książkowego” organizowanego podczas corocznych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do dzieci szkolnych z terenu Gminy Mała Wieś. W konkursie udział mogli brać uczniowie Przedszkola oraz Szkół Podstawowych klas I-III a udział w nim był dobrowolny i bezpłatny. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 14.05.2021r do godz. 12.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi przy ul. Warszawska 31. W/w terminie zgłoszone zostało łącznie 19 prac.

Decyzją organizatora nie zostały wyłonione tylko trzy główne miejsca. Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie. Dzieci biorące udział w konkursie serdecznie zapraszamy po odbiór nagród od 21 maja tj. piątek w godzinach 08:00-16:00.

Informujemy, iż ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Wszystkie prace są naprawdę wyjątkowe.

Transmisja spotkania autorskiego ze Zbigniewem Masternakiem

187371100_4003123459770528_8610395113126878189_nSerdecznie zapraszamy na transmisję spotkania autorskiego online ze Zbigniewem Masternakiem – autorem cyklu powieściowego “Księstwo”. Trzy pierwsze części doczekały się adaptacji filmowej w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Organizatorem wydarzenia jest Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – Oddział Doboru i Selekcji Księgozbiorów, a poprowadzą je Paweł Jaskulski i Piotr Kitrasiewicz.

Czas: 18 maja, godzina 18. Transmisja odbędzie się na stronie zobacz.

Materiał będzie potem dostępny na kanale YouTube biblioteki na Koszykowej.

Link do dodatkowych informacji: zobacz

Link do recenzji najnowszej powieści autora pt. “Książę bez ziemi”: zobacz

Narodowy Spis Powszechny 2021 - sprawdź tożsamość rachmistrza

186947502_4003061556443385_283825669091286920_n

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

Czytaj dalej

W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

Od czego rozpocznie się rozmowa?

Każdy respondent, do którego zadzwoni rachmistrz spisowy, zobaczy na ekranie swojego telefonu numer 22 828 88 88. Jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.

Rachmistrz rozpocznie rozmowę od przedstawienia się oraz podania instytucji, z której dzwoni. Na życzenie respondenta rachmistrz poda numer identyfikatora służbowego.

Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

W czasie rozmowy rachmistrz ma obowiązek poinformować o dostępnych metodach weryfikacji swojej tożsamości. Można to zrobić:

– na stronie internetowej https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/,

– poprzez infolinię spisową 22 279 99 99.

Dodatkowo każdy z nas może zapytać rachmistrza o jedną z pięciu ostatnich cyfr swojego numeru PESEL. Rachmistrz zna nasz nr PESEL i powinien wskazać prawidłową odpowiedź, wtedy można uznać go za prawidłowo uwierzytelnionego.

Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

Jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem, należy powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

Rozwiąż krzyżówkę!

182882119_3969136306502577_8015497636949774749_n

Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy dla Was krzyżówkę 😉

Kto pierwszy ją rozwiąże i odczyta hasło z czerwonych pól? 🙂

Zapraszamy do zabawy na naszej stronie Facebook pod postem: zobacz 📚📖📚

Nowości wydawnicze

182687706_3969086496507558_4847264192965728706_nMała zapowiedź nowości wydawniczych 🙂

Książki będą dostępne dla naszych czytelników po zakończeniu trwającego scontrum 📖📚📖📚

Moja ulubiona książka to...

182810248_3968970606519147_317183329555557148_n

Moja ulubiona książka to…

Na pewno każdy z Was przeczytał kiedyś książkę, która na zawsze zapadła w pamięci.

Napiszcie w komentarzach pod naszym postem na Facebooku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada tytuły i autorów Waszych ulubionych książek.

Post: zobacz

Podzielcie się z nami pasjami czytelniczymi 📖📚📖❤

Twoja zakładka do książki

DSC_1573Kochani, dziś w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mamy dla Was propozycję wykonania własnej, oryginalnej zakładki do książek 🙂

Zobaczcie jakie to proste 🙂

Film: zobacz

7 najczęściej wypożyczanych książek

183223148_3968942959855245_4208866588166542867_n

Przedstawiamy Wam Naszą 7 ❤ najczęściej wypożyczanych książek.

Numer 1 to ” Kiedyś po Ciebie wrócę” autorstwa Pani Agaty Czykierda-Grabowskiej. Książka ta łączy w sobie trzy gatunki: powieść obyczajową, romans i kryminał. Dokładnie w tej kolejności. Wydarzenia opisane w tej lekturze przechodzą w poszczególne fazy, ale równocześnie się przenikają.

Książki które powinieneś przeczytać

Niełatwo ułożyć listę książek, które powinien przeczytać każdy. Tylu ilu jest miłośników literatury, tyle pewnie rankingów. Przedstawiamy Wam naszą propozycję 10 książek, po które warto sięgnąć przynajmniej raz w życiu. Trwająca pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiają, że niektórzy znajdują więcej czasu na lekturę, a jeszcze inni po prostu potrzebują książki, by oderwać się od rzeczywistości i nie zwariować w obecnej rzeczywistości 📖📚📖

Domowa biblioteczka - wyślij zdjęcie!

182788597_3968828939866647_5321004096664254259_n

Książki dla wielu z nas to prawdziwy skarb, który ma swoje wyjątkowe miejsce w naszych domach. Pochwalcie się swoimi domowymi biblioteczkami. Pokażcie regały, półki…a może książki przechowujecie w specjalnych skrzyniach?

Wyślijcie nam zdjęcia a adres e-mail: multiosada@gmail.com

Z nadesłanych zdjęć przygotujemy fotorelację, która może będzie inspiracją dla innych?

Zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

Konkurs plastyczny dla najmłodszych!

183439229_3968920626524145_2637527543766105520_n

Jak wygląda Mól Książkowy? hmmm 🤔

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, celem którego jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej Mola Książkowego widzianego oczyma dziecka 🙂

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!!!

Pobierz: regulamin konkursu

Pobierz: karta zgłoszeniowa

Tydzień Bibliotek 2021 w wersji on-line

182341646_3965953763487498_2839730556547993663_n

Szybkimi krokami zbliża się 8 maja i Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – święto obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tego dnia już po raz 18. rozpocznie się Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2021 r. Każdego roku jest to okazja do organizowania wielu ciekawych wydarzeń. Niestety, już drugi rok z kolei ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, będziemy świętowali razem z naszymi czytelnikami w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne hasło obchodów to „Znajdziesz mnie w bibliotece”, a jego autorem jest Pani Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. Hasło to niesie w sobie lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Dlatego już dziś zapraszamy Was do aktywności na naszym FB w dniach 8-15 maja 💻📖📚📖. Na każdy dzień coś dla Was zaplanowaliśmy 😊 Przygotowaliśmy ciekawostki literackie, zabawy, zagadki oraz prezentację nowości wydawniczych. W nowych warunkach, w miarę możliwości, ofiarujemy Wam swoje serca i umiejętności zabierając w tegorocznym Tygodniu Bibliotek w wirtualną podróż. Bądźcie z nami. 📚📖📚❤

Informacja!

Informacja-biblioteka-nieczynna-skontrum

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, iż w dniach 10.05.2021 – 21.05.2021 Gminna Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie NIECZYNNA. W w/w dniach zostanie przeprowadzone skontrum – spis kontrolny księgozbioru. Serdecznie zachęcamy do wypożyczeń książek w dniach 06.-07.05.2021.

Informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa w bibliotece dostępne na stronie internetowej: zobacz 

Za utrudnienia przepraszamy.

Narodowy Spis Powszechny 2021 - Spisz się tutaj!

182260424_3962685817147626_1713862076740306881_n

Przypominamy o obowiązku spisowym, który ma za zadanie przedstawić odpowiedzi na pytania, ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. Dlatego w każdej dekadzie każdy Polak ma obowiązek przekazania określonych informacji Głównemu Urzędowi Statystycznemu. Zebrane w ten sposób informacje są później wykorzystywane. Na ich podstawie na przykład Ministerstwo Finansów ustala dotacje dla gmin, Ministerstwo Edukacji Narodowej kształtuje politykę oświatową, Ministerstwo Zdrowia planuje środki dla poszczególnych regionów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje politykę żywnościową, a przedsiębiorcy – sporządzają biznes plany.

Czytaj dalej

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 wystartował 1 kwietnia i potrwa do 30 września 2021 roku. Ten Spis jest naprawdę łatwy, więc zachęcamy zrobić to jak najszybciej. Nie warto z tym zwlekać! Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail. Dla osób które nie mają dostępu do komputera Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przygotowało stanowisko z komputerem i dostępem do sieci internetowej. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się na konkretną godzinę, ponieważ w tym miejscu może przybywać tylko jedna osoba. Telefon kontaktowy: 570-604-310. ZAPRASZAMY 💻💻💻

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

181866472_3959223107493897_1610729429459495685_nZ okazji święta Świętego Floriana – Patrona Strażaków, składamy serdeczne życzenia i podziękowania dla Druhów strażaków ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mała Wieś i wszystkich strażaków zawodowych. Niech święty Florian obdarza Was niezbędną pomocą i chroni od nieszczęść i wypadków, a tę ofiarną i niezwykle trudną służbę ludziom i ich mieniu, uczyni bezpieczną. Dziękujemy że jesteście! Życzymy zawsze tyle samo powrotów do strażnicy, ile wyjazdów do akcji 🚒👨‍🚒🔥👩‍🚒 ❤  

3 maja - Święto Konstytucji

179642130_3948830608533147_944101740749125138_n

Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane świętem narodowym. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku, kiedy doszło do masowych demonstracji studenckich. Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja.

Czytaj dalej

Wszelkie próby manifestowania były w tych dniach tłumione przez milicję. Władze PRL postanowiły dodatkowo znieść to święto poprzez ustawę z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócone zostało dopiero w 1990 roku. Pierwsze po przerwie uroczyste obchody odbyły się na Placu Zamkowym w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Od 2007 roku święto 3 maja obchodzone jest także na Litwie. Ponadto 3 maja wypada także święto kościelne, a dokładniej święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku. Ma ono upamiętniać złożone przez Jana Kazimierza śluby lwowskie, podczas których powierzył Polskę pod opiekę Maryi. Nie jest to jednak święto nakazane, więc tego dnia katolicy nie są zobligowani do uczestniczenia w mszy świętej.

2 maja - dzień flagi, dzień polonii i polaków za granicą

179742597_3948814485201426_4176343563465840906_n

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Wybór dnia nie był przypadkowy i ma uzasadnienie historyczne. Właśnie 2 maja, w 1945 roku, polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie.

Czytaj dalej
Co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze? Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów – białego i czerwonego. Oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Same barwy – biel i czerwień – już wcześniej były uznawane za narodowe. Jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Poza granicami Polski oficjalnym symbolem naszego kraju jest flaga z polskim orłem na białym pasie. Używa się jej jedynie w celach dyplomatycznej reprezentacji Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Polonii i Polaków za Granicą – 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej. Najliczniejsza grupa emigracji i osób polskiego pochodzenia żyje w Stanach Zjednoczonych – 10 milionów. Inne duże skupiska są w: Brazylii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. Polacy mieszkają też między innymi na – Litwie, Białorusi i Ukrainie. Święto zostało ustanowione w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Uchwała senacka określa politykę państwa wobec Polaków przebywających za granicą. Mówi o zapewnieniu im praw mniejszości narodowej, rozwijaniu ojczystego języka i promowaniu polskiej kultury. Zgodnie z dokumentem, konstytucyjnym opiekunem diaspory jest Marszałek Senatu. Szczególna rola izby wyższej w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polaków mieszkających na obczyźnie, wywodzi się z międzywojennej tradycji patronowania wychodźstwu. “Polonią” określa się polskich emigrantów oraz ich potomków. Natomiast osoby mieszkające na terenach, które w przeszłości należały do państwa polskiego, a w wyniku zmiany granic znalazły się poza nim, uznaje się za Polaków. I tak mówimy: Polacy na Litwie, Polacy na Ukrainie czy Polacy w Czechach.

#mojaflaga

179657368_3948849851864556_8569621431969818888_n

Z ogromna dumą DOŁĄCZAMY DO AKCJI #MOJAFLAGA

Dołącz i TY! Wystarczy sfotografować swoją flagi i podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

1 maja - Święto pracy

180240681_3951191591630382_270205141584999490_n

1 maja – Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata; upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników – wśród nich także emigranci z Polski. Protest został krwawo stłumiony przez policję Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago. Rodzący się wówczas ruch związkowy, bez względu na różnicę nurtów ideowych, przyjął ten dzień za swoje święto.

Czytaj dalej
Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku – Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów. W Kościele rzymskokatolickim dzień 1 maja jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

Wywieś flagę!

maxresdefault

DOŁĄCZ DO AKCJI “NIEPODLEGŁA – #MOJAFLAGA”!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkie Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Wystarczy sfotografować swoją flagi i podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. My na pewno dołączymy…a WY? 🇵🇱

29 kwietnia - Międzynarodowy dzień tańca

miedzynarodowy-dzien-tanca

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto obchodzone 29 kwietnia a ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Datę tę wybrano wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Co ciekawe jedną z głównych części obchodów tego dnia na całym świecie jest wygłaszanie orędzia do ludzi, którzy uwielbiają tańczyć. Każdego roku inny artysta ze sceny tanecznej jest honorowany zaszczytem wygłoszenia własnej oficjalnej przemowy. W naszym kraju obchody tego święta związane są głównie z imprezami i pokazami tanecznymi. Z tej okazji wiele teatrów i domów kultury organizuje dla mieszkańców specjalne przedstawienia. Niestety w tym roku ze względu na panującą trudną dla wszystkich sytuację epidemiologiczną takie spotkania będą odbywały się jedynie online. Pamiętajmy jednak, że taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i przytulić się do ukochanej osoby. Dziś obowiązkowo – zachęcamy wszystkich do tańca w rytm naszego ulubionego utworu: zobacz 🕺💃💃

Przenieśmy się do Płocka sprzed 100 lat

177824374_4546398022054421_7606524279705012475_nw dniach 30 kwietnia-3 maja odbędą się wyjątkowe pokazy na Ratuszu w Płocku, które przeniosą wszystkich oglądających do Płocka sprzed 100 lat za pomocą techniki video mappingu. Będzie to Symboliczne nawiązanie do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej. Animacje na Ratuszu będą wyświetlane kilkukrotnie, po zapadnięciu zmroku. Początek pierwszego pokazu codziennie ok. 20:30. To koniecznie trzeba zobaczyć! Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku: zobacz 

Zbieramy nakrętki!

173617707_3939719972777544_6299151332984156317_n

Kochani!!! Mamy kolejny dobry uczynek do spełnienia 🙂

Jeżeli nagromadziły wam się w domu plastikowe nakrętki i nie wiecie co z nimi zrobić, przynieście je i wrzućcie do naszego czerwonego serduszka ❤️❤️❤️

Tym razem zbieramy nakrętki dla Radka Makowskiego z Gminy Bulkowo.

Dodatkowe informacje o Radku znajdziecie pod poniższym linkiem: zobacz 

Pomóżmy Radkowi stanąć na nogi!

Narodowy Spis Powszechny 2021 - Weź udział w loterii!

Pakiet-5-Spisz-sie-i-wygraj-samochod-1024x575-1

Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe. Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

Czytaj dalej
Spisując się przez Internet zyskujesz szansę na wygranie jednej z wielu nagród. Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się, pobierz unikatowy kod i zgłoś chęć udziału w loterii NSP.WAŻNE – do udziału w loterii wymagane jest posiadanie konta poczty elektronicznej (e-mail), na które wysyłany jest unikatowy kod.Jak wziąć udział w loterii?To proste:– wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i spisz się w dogodnej dla siebie chwili,– po zakończeniu formularza spisowego, potwierdź chęć uczestnictwa w loterii,– pobierz i zachowaj unikatowy 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,– zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/ w terminie od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r.– oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś! Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii, tym masz więcej szans na wygraną – będziesz uczestniczyć w większej liczbie losowań! Osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 7 losowaniach. Terminy losowań i szczegóły sprawdzisz w regulaminie dostępnym na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Będzie o nich też przypominać Główny Urząd Statystyczny w swoich mediach społecznościowych. Pierwsze losowanie już 7 maja. Co można wygrać? Nagrodami w loterii będą bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł. W losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca 2021 r., do szczęśliwców trafi 16 samochodów osobowych Toyota Yaris – po jednym dla każdego województwa. W losowaniu finałowym wezmą udział wszystkie zarejestrowane zgłoszenia. Nie zwlekaj! Spisz się przez Internet już dziś na https://spis.gov.pl/ i zwiększ swoje szanse na wygraną! Jeśli masz pytania, zadzwoń na infolinię loterii dostępną pod numerem 22 871 99 21 (czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) lub poszukaj informacji na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Informacja!

Informujemy, że u nas niezmiennie książki udostępniane są zgodnie z procedurami zachowania bezpieczeństwa wprowadzonymi Zarządzeniem nr 3/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 15.03.2021.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury MultiOsada – Biblioteka Publiczna w Małej Wsi w zakładce “Covid-19”: zobacz

23 kwietnia - Światowy dzień książki i praw autorskich

Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” [Cyceron]

Czytaj dalej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego pomysłodawcą był dziennikarz, wydawca i promotor czytelnictwa Vicente Clavel . W 1926 roku 6 hiszpański król Alfonso XIII podpisał dekret ustanawiający hiszpański festiwal książki. Święto szybko zdobyło popularność w całej Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych. Święto zbiega się tam z hucznie obchodzonym świętem narodowym, dniem patrona Hiszpanii – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców wystąpiło do UNESCO z inicjatywą ustanowienia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Konferencja Generalna UNESCO przyjęła odpowiednią rezolucję w Paryżu w 1995 roku. Dla literatury 23 kwietnia jest to symboliczna data, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

23 kwietnia to nie tylko święto książek i czytelnictwa, ale też dzień praw autorskich. Zarówno pisarze, jak i wydawcy wiedzą, że bez nich rynek książki pewnie by nie istniał. Co to jest prawo autorskie? Zgodnie z definicją słownikową to „przepisy prawne określające uprawnienia przysługujące autorowi dzieła artystycznego, literackiego lub naukowego”. Oczywiście jest to duże uogólnienie i zagłębiając się w temat sprawa okazuje się bardziej skomplikowana. Na szczęście obecnie prawa autorskiego nie można utracić, chyba że właściciel dzieła dobrowolnie zrzeknie się go. I choć aktualnie większość utworów „z urzędu” jest chroniona prawami autorskimi od momentu powstania, to warto pamiętać o formalnościach, które w razie problemów mogą rozstrzygnąć ewentualne spory.

Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta a ludzie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich , możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie!

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaprasza dzieci w wieku 10-14 lat na bezpłatne szkolenie online z projektowania i realizacji serwisów internetowych oraz gier mobilnych.

Zadanie realizowane jest w ramach naszego udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie płockim” z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Liczba miejsc na zajęciach jest niestety ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia.

Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego kto pierwszy ten lepszy😊!

Zapisy oraz informacje na temat projektu można uzyskać pod nr tel: 570-604-310 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Zdradzimy Wam tylko, że pracownicy MultiOsady już ukończyli w/w szkolenie podczas którego stworzyli swoją własną grę 😁😁😁

Zachęcamy do udziału 💻💻💻

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi🌎. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest natomiast od 1990 roku.

W tym roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, którego celem jest propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną niemożliwe jest przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji sprzątającej czy też pikniku ekologiczno- czytelniczego, który co roku odbywał się na terenie GCK MultiOsada i cieszył się ogromnym powodzeniem. Mamy nadzieję, że to się szybko zmieni i będziemy mogli się spotkać.

Czytaj dalej

Pamiętajmy jednak, że podczas prostych codziennych czynność możemy zadbać o naszą planetę. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów:

– Używaj dwóch stron kartki papieru do pisania lub rysowania. W ten sposób chronisz drzewa, wytwarzasz mniej śmieci!

– Gaś światło kiedy wychodzisz z pokoju, wyłączaj telewizor, radio, komputer, gdy już nie będziesz z nich korzystał. W ten sposób oszczędzasz energię!

-Zakręcaj wodę w kranie kiedy myjesz zęby. Bierz raczej krótki prysznic niż kąpiel. W ten sposób oszczędzasz wodę!

-Zwracaj uwagę innym gdy śmiecą. Sprzątaj po swoim psie gdy wychodzisz z nim na spacer. W ten sposób dbasz o czystość swojego otoczenia!

– Zacznij segregować odpady w domu. Posegregowane odpady to cenne surowce wtórne, które można ponownie wykorzystać.

– Staraj się korzystać z ekologicznych środków transportu. Jeśli masz do pokonania krótki dystans chodź na piechotę lub jedź rowerem. W ten sposób przyczyniasz się do mniejszego zatrucia powietrza!

-Idąc na zakupy weź ze sobą własną materiałową torbę w ten sposób wytwarzasz mniej śmieci!

-Jeśli nie korzystasz już ze swoich zabawek, gier, książek – zamiast je wyrzucać oddaj w tzw. drugie ręce! Przyczyniasz się w ten sposób do ochrony zasobów środowiska naturalnego!

To tylko niektóre ze sposobów dbania o środowisko.

Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego, który wyjaśnia, kiedy i dlaczego obchodzimy Światowy Dnia Ziemi🌎

https://www.youtube.com/watch?v=kdSG0TK7kBc

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

http://malawies.pl/narodowy-spis-powszechny-2021-spis…/…

78. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Dziś, w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., przypada 78. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W celu upamiętnienia o godz. 12.00 na terenie Warszawy zostały uruchomione syreny alarmowe. Wyemitowany został sygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę. Już po raz dziewiąty organizuje się z tej okazji również akcję społeczno-edukacyjną “Żonkile”. Dlaczego żonkile są symbolem pamięci o powstaniu?

Czytaj dalej

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. W ramach obchodów pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przyłączając się do akcji w dniu dzisiejszym noszą własnoręcznie wykonaną przypinkę żonkila.

Przyłącz się do akcji: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

Cały program obchodów dostępny jest na stronie Muzeum Histrorii Żydów Polskich: https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-program-obchodow.

#ŁączyNasPamięć.

17 kwietnia - dzień doceniania męża

Drogie Panie mężatki. Czy wiecie, że dzisiejszy dzień jest wyjatkowym dniem w roku? To właśnie dziś obchodzimy Dzień Doceniania Męża 🙂 ❤❤😉 Pamiętajcie o tym, aby w świąteczną sobotę 17 kwietnia 2021 r. zaskoczyć czymś przyjemnym swoich mężów…może smaczne śniadanko albo wyjątkowa kolacja? Ale nie zapomnijcie że to Oni dziś sprzątają… wkońcu to ich dzień i trzeba docenić ich umiejętności 🙂 ❤💥💫👍

„Sieć na kulturę w podregionie płockim”

Miło nam poinformować, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przystąpiło do projektu pod nazwą „Sieć na kulturę w podregionie płockim”. Projekt ten realizowany jest w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj dalej

Celem projektu jest podniesienia kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury poprzez organizację szkoleń a także dostęp do materiałów edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć. Placówki kultury otrzymają sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów (laptopy oraz tablety) w który zostaniemy wyposażeni w najbliższym czasie🥰🥰🥰. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy, nie wymagalny jest nasz wkład finansowy, poza oczywiście naszym osobistym zaangażowaniem. Na chwile obecną jesteśmy na etapie szkoleń pracowników z projektowania i realizacji serwisów internetowych oraz gier mobilnych. Kolejny krok to szkolenia dla dzieci i młodzieży, o których będziemy informować już niebawem. 😊😊😊 #siećnakulturę

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

http://malawies.pl/narodowy-spis-powszechny-2021-spisz…/

Spotkanie on-line z Jackiem Ostrowskim

15 kwietnia Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu on-line z Jackiem Ostrowskim, którego głównym tematem będzie promocja najnowszej książki „Wojna”.

Jacek Ostrowski – płocki pisarz, autor powieści kryminalnych. Twórca serii z papugą, czyli cyklu kryminałów, których akcja rozgrywa się w Płocku. Dotychczas w cyklu ukazało się pięć powieści: „Paragraf 148”, „Czarny wdowiec”, „Sarkofag”, „Świrus”, „Wojna”.

Czytaj dalej

Kilka słów od wydawcy: Zuza Lewandowska powraca w najnowszej sprawie! Trzynastego grudnia ogłoszony zostaje stan wojenny. Na terenie Płocka dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Ofiary zostają w brutalny sposób okaleczone. W Płocku rządzi komisarz wojskowy i to on, ku zaskoczeniu kapitana Mariańskiego zleca Zuzie wykrycie zabójcy. Wśród ofiar jest zięć prominentnego polityka i stąd naciski władz, żeby za wszelką cenę ująć zabójcę. Nawet za cenę dogadania się z Zuzą Lewandowską znaną powszechnie z wyjątkowo bystrego umysłu, ale i ze swojej niechęci do komunistów.

Co łączy wszystkie morderstwa? Czy istnieje jakiś klucz? Czy Zuza też znajdzie się na liście potencjalnych ofiar?

Link do spotkania będzie dostępny na stronie internetowej i profilu FB Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

12 kwietnia - dzień czekolady

“Badania wskazują, że z każdych dziesięciu ludzi czternastu lubi czekoladę.” 🙂Sandra Boynton, Chocolate: the Consuming Passion

Czekolada zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, łagodzi stres , przyspiesza metabolizm, wspomaga układ odpornościowy, pobudza pracę nerek, poprawia krążenie, opóźnia procesy starzenia, chroni przed nowotworami i wspomaga pracę mózgu. Cudownie prawda 🙂

Należy jednak pamiętać, że im więcej kakao w czekoladzie tym lepsza dla naszego organizmu, a im więcej cukru i innych dodatków tym bardziej sprzyja otyłości i cukrzycy. Więc pamiętajmy…wszystko w granicach rozsądku 😉😉😉

Informacja!

Informujemy, że w dniu jutrzejszym (9.04.2021), Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2021 obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jego celem jest szczególne zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W czasach epidemii koronawirusa to szczególnie ważny dzień… Dlatego życzymy wszystkim pracownikom Służb Medycznych zdrowia i siły w tej codziennej walce o życie drugiego człowieka. ❤❤❤

Narodowy Spis Powszechny 2021

Kochani! serdecznie zachęcamy do wypełnienia obowiązku spisowego. Ten Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej! Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Czytaj dalej
Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.
Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy. Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99. Rachmistrz ostatnią deską ratunku. Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie. Więcej informacji: https://spis.gov.pl

Informacja!

Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada oraz Biblioteka Publiczna w Małej Wsi w dniu 2 kwietnia 2021r tj. piątek będzie czynne do godziny 14:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Najserdeczniejsze życzenie na zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku Kochani 🐣🐣🐣

1 kwietnia - międzynarodowy dzień ptaków

1 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ptaków. Został on ustanowiony w 1906 roku podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa z 19 marca 1902. Była to pierwsza międzynarodowa konwencja o ochronie ptaków. Polska przystąpiła do niej w 1932 roku. Dziś ptaki są chronione poprzez unijną Dyrektywę Ptasią, która ma na celu ochronę wszystkich istniejących populacji dzikich ptaków występujących w UE. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Ptaków ma na celu przybliżanie i propagowanie idei ochrony ptaków, a także ma uzmysławiać, że stan i liczebność ptasich populacji to barometr ogólnego stanu przyrody naszej planety. Dzień ten ma zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić ludzi do pomocy w ochronie tych zwierząt oraz siedlisk, w których one żyją.

Zapraszamy po odbiór nagród

Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu wielkanocnego pt. “Wielkanocny Baranek” po odbiór nagród w dniach: 31.03.2021 – 02.04.2021 w godzinach 08:00-16:00 do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.😃

Multiosada a koronawirus

Kochani! W odpowiedzi na Wasze telefony i sms informujemy, że Biblioteka Publiczka udostępnia książki. Trzeba tylko wcześniej zadzwonić, złożyć zamówienie i odebrać książki w dogodnym terminie dla Was ustalonym przez Bibliotekarzy. Przypominamy również, że na naszych stronach internetowych www.multiosada.pl oraz www.biblioteka.multiosada.pl w zakładkach COVID-19 znajdą Państwo obecnie obowiązujące procedury zachowania bezpieczeństwa, obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości pozostajemy w kontakcie telefonicznym: Dział Animacji: 570-604-310; Biblioteka: 570-604-311 oraz email: multiosada@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu "Baranek Wielkanocny"

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, to przede wszystkim czas przeżyć religijnych, to czas refleksji i zadumy. W dzisiejszym świecie bardzo potrzebny każdemu z nas. Cieszymy się, że mimo wielu problemów jakie spotykamy na co dzień znaleźliście Państwo czas na przygotowanie wyjątkowych, pięknych i oryginalnych prac Baranka Wielkanocnego.

Czytaj dalej

Celem konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych oraz rozwijanie kreatywności wśród Naszych mieszkańców. Praca konkursowa musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu, niedopuszczalne było użycie elementów z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie. Ważne, aby praca konkursowa zawierała elementy nawiązujące do tradycji Wielkanocnej. Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do rodzin z terenu Gminy Mała Wieś. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 26.03.2021r do godz. 12.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi przy ul. Warszawska 31. W/w terminie zgłoszone zostało łącznie 12 prac. Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie:

Pani Anna Nagórka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Małej Wsi;

Pani Monika Stypułkowska – Skarbnik Urzędu Gminy w Małej Wsi;

Pan Mariusz Zieliński – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi;

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem i ciężko było podjąć ostateczną decyzję. Podczas oceny prac Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Spotkanie jury odbyło się w formie indywidualnej z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologiczno-sanitarnych. Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Szulc ze Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

II miejsce- Rodzina Mielczarek z Małej Wsi- reprezentant rodziny Pani Paulina Mielczarek

III miejsce- Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Małgorzata Pielat

Jury konkursowe przyznało również dwa wyróżnienia:

I wyróżnienie – rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

II wyróżnienie – rodzina Krystek ze Starych Święcic – reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody za udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród w dniach: 31.03.2021 – 02.04.2021 w godzinach 08:00-16:00 do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

UWAGA! Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego wielkanocnego konkursu. Wszystkie prace są naprawdę wyjątkowe. Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej, która dzielnie podołała bardzo trudnemu zadaniu rozstrzygnięcia konkursu. W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Dzienny Dom Senior + przy ulicy Warszawskiej w Małej Wsi

2. Rodzina Boguś z Małej Wsi

3. Dzienny Dom Senior + przy ulicy Płońskiej w Małej Wsi

4. Rodzina Grzelak ze Starych Święcic

5. Rodzina Więckowskich z Małej Wsi

6. Rodzina Nowackich z Borzenia

7. Rodzina Szulc ze Starych Gałek

8. Rodzina Pielat z Liwina

9. Rodzina Mielczarek z Małej Wsi

10. Rodzina Krystek ze Starych Święcic

11. Rodzina Jendrzejewskich z Nowych Święcic

12. Rodzina Dębskich z Węgrzynowa

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

 

Fotogaleria: zobacz 

Niedziela palmowa

Kochani! już w najbliższą niedzielę, przypada Niedziela Palmowa, czyli “Niedziela Męki Pańskiej”. Dla nas katolików jest to bardzo ważny dzień, który rozpoczyna Wielki Tydzień. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy, czyli symbol odradzającego się życia. Można oczywiście kupić gotową palmę ale my jesteśmy zdania, że własnoręczne przygotowanie przynosi ogromną satysfakcję. Pamiętajmy także, że wykonując ją sami będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, dlatego warto znaleźć chwilę czasu. Pracownicy MultiOsady dzisiejszy dzień poświęcili właśnie na robienie palm, a szczególnie na wykonanie jednej wyjątkowej Palmy, która została przekazana na ręce Proboszcza Naszej Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi.

Przekażemy nakrętki!

Kochani dzisiejsza piękna pogoda skłoniła nas do wyjścia na świeże powietrze i opróżnienia naszego serca z plastikowych nakrętek.❤️Ponieważ nakrętki ciągle do nas docierają a w serduszku miejsca było już mało to postanowiłyśmy, że zrobimy wiosenne porządki. Ich ilość nas zaskoczyła😊 uzbierało się, aż 20 dużych worków a serduszko jest u nas dopiero od grudnia. I teraz nasza prośba do Was kochani😊 może znacie kogoś kto zbiera nakrętki z terenu naszej gminy bądź z dalszych okolic komu możemy je ofiarować. Wiemy, że są one przekazywane do różnego rodzaju fundacji, organizacji czy firm, które angażują się w zbiórki na konkretny cel. Z przekazanych nakrętek firmy recyklingowe przekazują pieniądze na konkretne cele charytatywne. Jeżeli macie jakieś sugestie podzielcie się z nami. GCK MultiOsada już kilka razy przekazywała nakrętki m.in. dla Zosi Paczwy z Bielska na drogie leki oraz dla Wiktorii Szymczak ze Szczawina Kościelnego na skomplikowaną operację. Czekamy na wasze propozycje pod nr. tel: 570-604-310

Dziękujemy za każdą nakrętkę i czekamy na więcej. 😊❤️

22 marca - Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day).W tym roku pod hasłem „Docenianie wody”. Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach, w których dotychczas było jej pod dostatkiem. Obecnie ponad 2 mld ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, problem ten dotyka 100 mln mieszkańców Europy. Do 2050 roku zapotrzebowanie na wodę wzrośnie dwukrotnie, a ponad połowa światowej populacji będzie zagrożona jej deficytem. Woda jest niezbędna do utrzymania życia dodaje nam energii, przyspiesza metabolizm, zapobiega nadciśnieniu i wspomaga leczenie niektórych chorób. Musi być ona dostępna w zadowalającej ilości dla wszystkich konsumentów.

Czy wiecie, że podczas prostych codziennych czynności możemy oszczędzać wodę? Według wyliczeń różnych organizacji ekologicznych zakręcanie kranów przy myciu zębów w czteroosobowym gospodarstwie domowym to oszczędność 900 litrów wody miesięcznie. Co rocznie daje nam to 10800 litrów. Jeżeli przecieka nam kran i woda kapie z częstotliwością 1 kropli na sekundę – rocznie tracimy prawie 12 tys. litrów wody. Dlatego pamiętajmy, że codziennie możemy zrobić coś dobrego dla świata, wystarczą dobre chęci.

Pamiętajmy! Doceniajmy wodę, gdyż jest ona niezbędna do życia.

21 marca - Międzynarodowy Dzień Poezji

Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co, wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą, a potem sami piszą, mozolnie i nieudolnie, by od dławiącej ciszy łkające serce uwolnić. W. Broniewski

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także święto poezji, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane „między wierszami”. Światowy Dzień Poezji ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1999 roku jest dniem promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Ten dzień to okazja do uhonorowania poetów, zwiększenia widoczności poezji w mediach, ożywienia ustnych tradycji recitali poetyckich, promowania czytania, pisania i nauczania poezji, a także wspierania poezją form sztuki takich jak teatr, taniec, muzyka i malarstwo. Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu – bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii. W tym roku, z powodu pandemii, obchody mają charakter kameralny. Możemy jednak włączyć się w nie czytając wiersze w domu.

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Światowy Dzień Zespołu Downa usankcjonowano w 2005 roku w ramach inicjatywy stowarzyszenia Down Syndrome International. Jego międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne skarpetki nie do pary. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych.

Bądź solidarny – Załóż kolorowe skarpetki nie do pary i koniecznie pokaż się w nich w mediach społecznościowych.

21 marca “kocham cię takim, jakim jesteś!”❤❤❤🧦🧦🧦

I Festiwal Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Sokołowie

W piątkowe przedpołudnie uczennice z ogniska muzycznego utworzonego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi uczestniczyły w I Festiwalu Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Sokołowie. Konkurs organizowany był przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Anny w Sokołowie pod patronatem Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego. Festiwal odbył się w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sokołowie.

Czytaj dalej

Celem spotkania było pielęgnowanie i kultywowanie pieśni wielkopostnej, wielkanocnej i pasyjnej. Promowanie i upowszechnianie dorobku w zakresie muzyki dawnej i współczesnej oraz popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Prezentacje zostały ocenione pod względem czystości intonacji, poprawności rytmicznej, poprawności harmonicznej (zespoły), dykcji oraz walorów estetycznych.

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w kategorii wiekowej szkoły podstawowe (inne instytucje) reprezentowały dwie solistki:

Zuzanna Krysiak z pieśnią „Rysuję krzyż” zdobyła Srebrny Dyplom,

Angelika Podgórska z pieśnią „Jezus daje nam zbawienie” Brązowy Dyplom,

Natomiast w kategorii szkoły ponadpodstawowe (inne instytucje):

Daria Więckowska z pieśnią „Prawda jedyna” otrzymała Srebrny Dyplom.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i otwartość na nowe doświadczenia za poświęcony czas i miłość do muzyki. Dziękujemy również naszemu instruktorowi muzyki Panu Mariuszowi Zielińskiemu za przygotowanie dzieci i rozwijanie w nich pasji do muzyki.

Dzięki muzyce nasze życie staje się piękniejsze i pełne radości…szczególnie dziś tej radości tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Serdecznie gratulujemy!

21 marca - I dzień wiosny

Kiedy ludzie widzą wiosnę💐

Ich buzie stają się radosne🌹

Kwiatek w sercu im rozkwita🌷

Kiedy wiosna wszystkich wita🌸🌼🌻🌞

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny, który przypada 21 marca (niedziela) GCK MultiOsada ma dla mieszkańców małą niespodziankę. Serdecznie zapraszamy 19 marca tj. piątek w godzinach 8:00-16:00 po darmowe filcowe breloczki uszyte specjalnie dla Was kochani.

Breloczki znajdują się na wiosennym drzewku przed budynkiem GCK Multiosada. Pamiętajmy o małych gestach w tym trudnym dla wszystkich czasie. 🌞🙂

Nowe zasady korzystania z biblioteki

Drodzy Czytelnicy, przedstawiamy Wam nowe „Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi- Gminnej Biblioteki Publicznej”.

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19

od 17 marca 2021 r. do odwołania wprowadzamy nowe zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Bibliotece Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

1. Godziny otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

2. Do odwołania Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie działać w ograniczonym zakresie. Nie będą odbywały się spotkania autorskie, imprezy, zajęcia i lekcje biblioteczne. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia w formie bezkontaktowej.

3.Do odwołania rezygnujemy z następujących usług:

– świadczenia usług xero, wydruków,

– dostępu do Internetu dla czytelników,

– udostępniania toalet czytelnikom,

– przyjmowania książek drogą darowizny od czytelników,

– korzystania z prenumeraty czasopism na miejscu,

4. Zbiory biblioteczne udostępniane będą na zewnątrz, przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w przygotowanym na ten cel punkcie przekazywania. Czytelnicy nie mogą wejść do budynku.

5. Zasady rezerwacji i zamawiania książek:

– Zamów książki przez:

* telefon 570-604-311,

* na e-mail: bibliotkamultiosada@gmail.com

* korzystając z katalogu on-line pod adresem: www.szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog z poziomu naszej biblioteki: www.biblioteka.multiosada.pl- katalog biblioteczny (po zalogowaniu się można sprawdzić dostępność książek a następnie złożyć zmówienie).

– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę w punkcie odbioru bezkontaktowego.

– Podczas odbioru zamówienia, można będzie również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej publikacji.

6. Termin zwrotu aktualnie wypożyczonych książek zostanie automatycznie przedłużony.

7. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane 7 dniowej kwarantannie. Informacja o książkach znajdujących się w kwarantannie będzie widoczna w katalogu on-line. Zwracane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczalni, po zakończeniu kwarantanny zostaną ponownie włączone do użytkowania.

8. Zwracane książki powinny być zapakowane w torby jednorazowe.

9. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji).

10. W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o powstrzymanie się przed przyjściem do naszej Biblioteki.

komunikat

BILBLIOOW związku z wprowadzonymi dodatkowymi ograniczeniami w czterech województwach w tym m.in również w mazowieckim informujemy, że w dniach 15-16.03 Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna.

Od środy 17.03 Biblioteka będzie funkcjonować wg nowych procedur (przygotowanych na podstawie rekomendacji od Biblioteki Narodowej), które opublikujemy już wkrótce.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

DSC_12686 marca 2021 Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z pracownikami uczestniczyli w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”.
Sobotnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele Parafialnym w Małej Wsi, którą celebrował ks. Edward Kuzak.

Czytaj dalej

Po wspólnej modlitwie uczestnicy obchodów zgromadzili się pod pomnikiem upamiętniającym miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

To właśnie w tym miejscu swoją ostatnią walkę zbrojną stoczyli: Sierżant Wiktor Stryjewski pseudonim Cacko, Elżbieta Kozanecka ps Basia, Jan Kłobukowski ps Janek, Ludomir Peczyński ps Władek, Wacław Michalski ps Gałązka, Zygmunt Kuliński ps Albin, Janina Samoraj ps Celinka.

W obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gminie Mała Wieś udział wzięli członkowie rodzin pomordowanych żołnierzy, terytorialni i lokalni samorządowcy na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Mała Wieś Panem Andrzejem Pielatem oraz Wójtem Gminy Mała Wieś Panem Zygmuntem Wojnarowskim, Strażacy Ochotnicy z OSP Mała Wieś i OSP Brody Duży, Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą oraz licznie zebrani mieszkańcy Gminy Mała Wieś.

Organizatorami obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach byli Panowie Marceli Szkopek i Wojciech Boratyński, którym serdecznie dziękujemy za krzewienie w nas pamięci o bohaterstwie Żołnierzy Wyklętych.

FOTOGALERIA: zobacz

11 marca - dzień sołtysa

Bez nazwy-1Drogie Panie Sołtys, Drodzy Panowie Sołtysi, z okazji Dnia Sołtysa, życzymy pozytywnych relacji z mieszkańcami i licznych inicjatyw, które będą się przekładać na rozwój sołectw. Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i pomyślności, dziękując tym samym za dobrą współpracę i wysiłek włożony w pracę na rzecz sołectw.

Wszystkiego dobrego! 🌷😊

10 marca - dzień mężczyzny

Bez nazwy-110 marca – dzień wyjątkowy, dzień mężczyzny! W Polsce święto to nie cieszy się jeszcze dużą popularnością, jednak warto w tym dniu obdarzyć swoich mężczyzn drobnym upominkiem, bądź ciepłym słowem. Data 10 marca prawdopodobnie nawiązuje do 40 męczenników z Sebasty, którzy wspominani są w kościele właśnie tego dnia. Z okazji tego Święta wszystkim Panom i tym małym i tym dużym, życzymy wszelkiej pomyślności i radości z każdego dnia. Dużo zdrowia i spełnienia marzeń oraz sukcesów w życiu zawodowym. Miłości i wsparcia każdego dnia od najbliższych osób oraz samych radosnych chwil!

Konkurs rodzinny - Baranek wielkanocny

baranekddddŚwięta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też już dziś zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do udziału w Rodzinnym Konkursie Wielkanocnym. W tym roku troszkę podnosimy poprzeczkę i zapraszamy do wykonania Baranka Wielkanocnego. Przed przystąpieniem do wykonania swojej pracy prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który dostępny jest na stronie www.multiosada.pl oraz na stronie Urzędu Gminy Mała Wieś www.malawies.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

Regulamin konkursu: Regulamin konkursu – baranek wielkanocny

Karta zgłoszeniowa: Karta zgłoszeniowa – baranek wielkanocny

8 marca - dzień kobiet

Dzień kobietDrogie Kobietki 🙂 w Dniu Kobiet mamy dla Was wiele niespodzianek!

Wyjątkowe życzenia…od wyjątkowych Panów 🙂 Zobaczcie same 🙂

Film: zobacz 

Dziękujemy za zaangażowanie: Urząd Gminy Mała Wieś, Starostwo Powiatowe w Płocku, Radny Gminy Mała Wieś Krzysztof Dębski, Radny Gminy Mała Wieś, Albin Dynarek, Straż Pożarna Mała Wieś, Instruktor muzyki w GCK MultiOsada Mariusz Zieliński, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Andrzej Jeznach, Nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Małej Wsi Piotr Jędraszczak.

Nie może zabraknąć również muzycznych życzeń od Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi 🙂 Specjalnie dla Was graja i śpiewają uczniowie naszego Ogniska Muzycznego 🙂

Film: zobacz 

A na wieczorne świętowanie z najlepszymi życzeniami specjalnie dla Was Andrzej Nowatkiewicz i Michał Stefaniak. 🙂

Film: zobacz 

Pozdrawiamy wszystkie kobiety i życzymy pięknego dnia!

Warsztaty Online - kwiat 3d

DSC_1149Sezon na kwiatki uważamy za rozpoczęty! Dziś obchodzimy Dzień Teściowej w poniedziałek Dzień Kobiet. Każdy kwiatek wręczony w tych dniach przywołuje uśmiech na twarzy…ale pamiętajmy, że kwiatki możemy również wykonać własnoręcznie. Maja one wtedy większą moc!  Przedstawiamy Wam naszą propozycję KWIATKA 3D.

Film: zobacz 

Lekcja online z uczniami SP w Małej Wsi

156675458_3783444008405142_544595078772672723_oDzisiejszym przedpołudniem pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi mieli ogromną przyjemność spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej w Małej Wsi podczas lekcji online. Porozmawialiśmy sobie o Tradycjach Wielkanocnych kultywowanych przez wszystkich katolików, jak również o tych naszych rodzinnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dziękujemy dyrektor SP w Małej Wsi Pani Kalinie Cybulskiej- Filińskiej oraz dyrektorowi Panu Andrzejowi Jeznachowi za zaproszenie i przede wszystkim zaufanie 🙂 Dziękujemy oczywiście młodzieży za wspólnie spędzone chwile i rozmowy. To był FAJNY CZAS 😊😊😊

3 marca - Międzynarodowy Dzień Pisarzy

156360288_3780265532056323_6339297305339779480_nObchodzony dzisiaj Międzynarodowy dzień Pisarzy i Pisarek ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. PEN Club to Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott. Od początku głównym celem stowarzyszenia jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie. PEN Club składa się z oddziałów lokalnych, które reprezentują swoich członków, nie kraje. Członkostwo dostępne jest dla wszystkich pisarzy, dziennikarzy, tłumaczy, historyków oraz wszystkich zaangażowanych w dziedzinę literatury niezależnie od narodowości, rasy czy religii. Polski PEN Club powstał z inicjatywy Stefana Żeromskiego w 1925 roku. Wśród założycieli znaleźli się Emil Breiter, Bolesław Gorczyński, Wacław Grubiński, Juliusz Kaden-Bandrowski, Stefan Krzywoszewski, Jan Lechoń, Jan Lorentowicz, Bronisława Neufeldówna, Edward Popoff, Józef Relidzyński i Leopold Staff. Obecnie funkcję prezesa pełni Adam Pomorski.

Wspomnijmy dziś koniecznie Patronów roku 2021: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza.

1 marca - narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

155332907_3775992575816952_4031296440534646425_nObchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi. W tym roku ze względu na panującą pandemię i ograniczenia tym spowodowane nie odbędą się uroczystość ku czci Żołnierzy Wyklętych obchodzone co roku w Starych Gałkach. Pamiętajmy jednak, że obowiązujące restrykcje nie zakazują nam pamiętać o Bohaterach. 6 marca (sobota) o godzinie 11:00 zostanie odprawiona msza świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi.

26 Lutego - Światowy Dzień dinozaura

DSC_0150Czy Dinozaury wyginęły? Otóż nie!

Dziś do Biblioteki Publicznej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada zawitał niezwykły czytelnik – Dinozaur! W ramach obchodzonego 26 lutego Światowego Dnia Dinozaura wypożyczył dla siebie książki. Was również serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej Biblioteki, aby odkryć wiele ciekawostek oraz poznać historię tych niezwykłych gadów.

Dino Was pozdrawia!

25 lutego - międzynarodowy dzień tosta

153679195_3761933157222894_5506954767941892360_oNasz ulubiony kalendarz świąt nietypowych wskazuje, że dzisiaj tj. 25 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tosta ☺️☺️☺️

Jak wiadomo, tosty nie jedno mają imię i możemy je przyrządzać na różne sposoby, w zależności od tego co lubimy i na co mamy ochotę w danej chwili.

Zatem jeśli jeszcze nie jedliście śniadania lub zastanawiacie się nad małą przekąskę przed obiadem tost będzie idealnym rozwiązaniem.

Smacznego

Msza Święta ku czci Żołnierzy Wyklętych

152751417_1529956807203141_4104934194112245938_oKolejna wyjątkowa uroczystość w Naszej Gminie niestety nie zostanie zorganizowana z uwagi na panujące ograniczenia.

Uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych z oddziału sierżanta Wiktora Stryjewskiego zostaną uczczone w dniu 6 marca br (sobota) o godzinie 11:00 w kościele w Małej Wsi mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych. Obowiązujące restrykcje nie zakazują nam pamiętać i zatrzymać się chwilę przed pomnikiem… serdecznie zachęcamy!

Pamiętajmy o Bohaterach.

Zapraszamy po darmowe maseczki do MultiOsady

DSC_1125Drodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! W odpowiedzi na Wasze liczne telefony i zapytania informujemy, że maseczki są już gotowe 😷😷😷
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych co dzwonili, ale każdego mieszkańca naszej Gminy, który potrzebuje maseczek. Przypominamy, że maseczki są darmowe i wydawane aż do wyczerpania zapasów.

Zgodnie z Waszymi sugestiami….mamy większe, mniejsze i nawet bardzo malutkie 🙂

Podsumowanie 29 Finału WOŚP w Małej Wsi

DSC_107929 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Już pomalutku opadają emocje z nim związane i jedno możemy stwierdzić dziś na pewno, że to był wyjątkowy i najtrudniejszy Finał WOŚP jaki przyszło nam w ostatnich latach organizować. Obowiązujące restrykcje nie pozwalały na wiele. Osób zaangażowanych było tez mniej niż w latach poprzednich, było to pewnie podyktowane obawą o zdrowie własne i swoich bliskich. Jednak pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zebrać piękną sumę.

Czytaj dalej

Wynik jaki udało się osiągnąć Sztabowi działającemu przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi podczas 29 Finału WOŚP to 24 100,00 zł. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszych niezastąpionych WOLONTARIUSZY, DARCZYŃCÓW i pracowników MultiOsady, którzy od lat tworzą Gminny Sztab WOŚP.
Podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 28 Wolontariuszy, którzy do swoich puszek uzbierali łącznie 15 585,46 zł. Nowością w tym roku były puszki stacjonarne do których można było wrzucać pieniążki już miesiąc przed Finałem. Na terenie Gminy Mała Wieś było 11 opiekunów puszek stacjonarnych (Urząd Gminy Mała Wieś, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Referat Komunalny przy UG Mała Wieś, Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie, Sklep Wielobranżowy Mariusz Ksieniewicz, Salon Fryzjersko-kosmetyczny „Babski Raj”, Hurtownia Chemiczna „Piosyl” Sylwia Chorębiewska, Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska), którzy zasili nasz Sztab kwotą 3379,58 zł.
12 puszka stacjonarna znajdowała się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Kwota uzbierana przez MultiOsadę  to 5134,96 zł (sprzedaż gadżetów WOŚP i fantów od darczyńców, góra grosza, wsparcie od Sklepu Spożywczo- Przemysłowego Elżbieta Sęp oraz Kawiarenka SKW MALW w dniu finału-352,00zł).
Jak zawsze mogliśmy liczyć na bezinteresowną pomoc Banku Spółdzielczego w Małej Wsi- zawsze z uśmiechem przyjmują naszą zbiórkę i bez pobierania żadnych opłat przekazują ją na konto główne Fundacji WOŚP, za co bardzo dziękujemy. Ogromnym wsparciem ofiarowali nas również nasi mali i duzi artyści. Z uwagi na zakaz organizacji zgromadzeń, nie mogliśmy zorganizować koncertu, ale dzięki ich dobrym sercom i przede wszystkich chęciom, nagraliśmy filmiki, które sukcesywnie publikowane były na naszym kanale YouTube i stronie FB. Dziękujemy uczniom ogniska muzycznego GCK MultiOsada(Janek, Angelika, Amelka, Zuzia) i instruktorowi Panu Mariuszowi Zielińskiemu oraz Panu Andrzejowi Nowatkiewiczowi i Panu Michałowi Stefaniakowi- dzięki Wam to był super muzyczny dzień!
To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. DZIĘKUJEMY! Jesteście wspaniali!!

Podczas tegorocznego Finału, Czterech Wolontariuszy osiągnęło wyniki zbiórki powyżej 1000,00zł, byli to:
1. Magdalena Drajkowska- 2048,46 zł
2. Adam Grzelak- 1436,11 zł
3. Hubert Damaziak- 1305,13 zł
4. Miłosz Dynarek- 1021,11 zł

Wolontariuszka z najwyższą kwotą zbiórki nagrodzona została wyjątkową nagrodą, która wręczona została podczas skromnego spotkania w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.  Nagrodę i podziękowania osobiście przekazali Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Pan Andrzej Pielat, Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski oraz w imieniu Sztabu Gminnego i MultiOsady Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak.

Czas pandemii wpłynął na organizację finału WOŚP w Naszej Gminie. Z wielu planów musieliśmy się wycofać i zastąpić nasze pomysły innymi. Razem jednak udowodniliśmy, że ograniczone możliwości organizacji wydarzeń, restrykcje dotyczące gromadzenia się, nie są przeszkodą…niezależnie od warunków można grać i pomagać z głową! Wystarczy tylko CHCIEĆ!!! DZIEKUJEMY!!!

14 Lutego - Walentynki

149353953_3724965077586369_5153859883054057728_oKochani z okazji WALENTYNEK składamy Wam najlepsze życzenia…życzymy Wam ogrom miłości nie tylko na Walentynki ale na całe życie! Bądźcie dla siebie dobrzy, wyrozumiali i przede wszystkim bądźcie wsparciem dla tej drugiej osoby każdego dnia ❤❤❤

Czytaj dalej

Mamy dla Was mały KONKURS!!! Każdy kto polubi nasz post na Facebooku, udostępni go, zaprosi do zabawy 3 osoby oraz napisze w komentarzu za co lubi MultiOsadę weźmie udział w losowaniu nagrody – wyjątkowego czekoladowego serca. Losowanie zwycięzcy zostanie uwiecznione na nagraniu, które opublikujemy w poniedziałek do godz.12.00. Na Wasze komentarze czekamy do poniedziałku do godz. 10.00. Liczymy na Waszą Kreatywność 🙂

Post konkursowy: zobacz 

A dla tych co jeszcze nie zdążyli kupić walentynkowego upominku mamy propozycję! Wykonajcie sami słodkie serduszko dla swojej drugiej połówki. PAMIĘTAJCIE! Prezent wykonany własnoręcznie ma większą moc i liczy się podwójnie 🙂

Film Warsztaty: zobacz 

Aby spędzić 14 lutego w miłej atmosferze zachęcamy również do wysłuchania utworów Bartłomieja oraz Angeliki, przygotowanych w naszym ognisku muzycznym. Zachęcamy!

Film Bartłomiej: zobacz, zobacz 

Film Angelika: zobacz 

11 lutego - tłusty czwartek

148836877_3721922214557322_2774447355396609689_oTłusty Czwartek dzień rozpusty! Każdy wcina pączek tłusty I nie ważna jest figura kiedy w domu pączków góra I faworek też być musi swym wyglądem również kusi Każdy zjada ile zdoła i o więcej ciągle woła My kalorii dziś nie liczymy i Smacznego Wszystkim Życzymy😊🍩

p.s. Nasze faworki nie koniecznie idealne ale zrobione własnoręcznie z uśmiechem i sercem ❤❤❤

29 Finał WOŚP - Podziękowania

147815381_3717350445014499_7979493229714221569_oJuż pomalutku opadają emocje związane z 29 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynik jaki osiągnęliśmy podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi to przede wszystkim praca i zaangażowanie naszych niezastąpionych WOLONTARIUSZY. To dzięki nim udało się uzbierać piękną kwotę 24 100,00 zł.

Czytaj dalej

Podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 28 Wolontariuszy oraz 12 opiekunów Puszek Stacjonarnych. To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. DZIĘKUJEMY! Jesteście wspaniali!! Podczas tegorocznego Finału, Czterech Wolontariuszy osiągnęło wyniki zbiórki powyżej 1000,00zł. 1. Magdalena Drajkowska- 2048,46 zł 2. Adam Grzelak- 1436,11 zł 3. Hubert Damaziak- 1305,13 zł 4. Miłosz Dynarek- 1021,11 zł. GRATULUJEMY i dziękujemy!!! W tym roku po raz pierwszy nagrodzony został Wolontariusz z najwyższa kwotą zbiórki. W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Magdalenę Drajkowską, w celu osobistego podziękowania i wręczenia nagrody specjalnej przez Przewodniczącego Rady Gminy Mała Wieś Pana Andrzeja Pielata, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Panią Ewę Stefaniak. DZIEKUJEMY!!!

"Nasza Gmina Nasze Miejsce"

147440949_3714885865260957_4780413315396297154_oInformujemy, że zostało przygotowane dla Państwa kolejne wydanie biuletynu gminnego. Broszury dostępne są już w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi oraz Urzędzie Gminy Mała Wieś. Sukcesywnie rozdysponowywane są również w sklepach na terenie Naszej Gminy. W 20 numerze gazetki gminnej “Nasza Gmina Nasze Miejsce” przeczytają Państwo m.in. o budżecie Gminnym, stawkach podatku, zrealizowanych inwestycjach w 2020 roku czy również opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Są również ciekawostki kulturalne i wieści ze szkół. Wersja elektroniczna będzie wkrótce dostępna na stronie: zobaczZapraszamy do lektury 🎄🎄🎄

Gmina Mała Wieś Pod Biało - Czerwoną

147465303_3714810775268466_6819876157771531312_oDrodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś! Dziękujemy za Wasze głosy- to dzięki oddanym przez Was głosom Gmina Mała Wieś zakwalifikowała się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” (zakup i montaż masztu z biało-czerwona flagą). Na oficjalnej stronie PROJEKTU zobacz jest zaznaczone, że w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacja finałowego etapu projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy, co oczywiście jest zasadne i zrozumiałe przez nas. MIESZKAŃCY Gminy Mała Wieś- DZIĘKUJEMY!!! ❤❤❤

3 lutego - dzień ciasta marchewkowego

DSC_0176Kochani znacie nas i wiecie, że lubimy obchodzić różne święta w szczególności te z kalendarza świąt nietypowych😊 i tak właśnie dziś tj. 3 lutego obchodzony jest Dzień Ciasta Marchewkowego😊. Może skusicie się i upieczecie tak jak my pyszne ciasto😊. Jeśli tak zachęcamy Was serdecznie do zrobienia zdjęć swoich słodkich wypieków i wstawiania ich pod naszym postem. Smacznego!

29 finał WOŚP - oficjalny wynik!

145115668_3699307106818833_2339540385003308138_oZ ogromną radością informujemy, że ostateczna kwota 29 Finału WOŚP w Małej Wsi wynosi 24 100,00 zł ❤

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i Darczyńcom…to wszystko dzięki Wam, dzięki Waszej pomocy i ofiarności. Ten finał był wyjątkowo trudny dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku!!! DZIĘKUJEMY ❤❤❤❤❤❤

Oczywiście przygotujemy dla Was szczegółowe rozliczenie…ale dajcie nam chwilkę 🙂

29 finał WOŚP - kwota deklarowana

144494914_3695037767245767_3923019856447814243_oDziękujemy Wszystkim Wolontariuszom i Darczyńcom za wspólne granie podczas tego trudnego FINAŁU!!! Kochani Dzięki WAM zebraliśmy bardzo zadowalającą kwotę (nie sądziliśmy że będzie aż tak dobrze). Oficjalny wynik podamy niebawem…ale już teraz możemy Wam zdradzić, że przekroczyliśmy kwotę 20 tyś zł ❤❤❤ DZIĘKUJEMY ❤❤❤

29 finał WOŚP - koncert online

thumbnail (2)Kochani!!! 29 Finał WOŚP jest inny niż wszystkie…obowiązujące ograniczenia nie dają nam dużych możliwości 🙁 Ale jesteśmy!!! Jesteśmy dla Was..jesteśmy dla WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej! Zamiast koncertów na żywo mamy dziś przygotowane dla Was nagrania uczniów naszego ogniska muzycznego oraz coś na taneczną nutę od Andrzeja i Michała 😃 Wystarczy już tych zmartwień i trosk…dziś zapominamy o tym co złe i otwieramy swoje serca dla WOŚP!!! Zachęcamy do obejrzenia naszego Wośpowego koncertu w kilku filmach, znajdujących się poniżej:
Film Andrzej i Michał cz 1: zobacz , cz 2: zobacz
Film Angelika: cz 1: zobacz, cz 2: zobacz
Film Jan: zobacz
Film Amelia: zobacz
Film Zuzanna: zobacz
Film Światełko do nieba: zobacz 

Zachęcamy do wysłuchania! Siema!

29 finał WOŚP - Sztab przy GCK MultiOsada

142791013_3684903954925815_4197071950351287338_oFinał WOŚP już w najbliższą niedzielę.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ten finał będzie inny niż WSZYSTKIE. W czasach kiedy jest więcej ograniczeń niż możliwości nie liczymy niestety na rekordowe zbiórki. Ale nie poddajemy się! Zagramy z głową…bezpiecznie i rozważnie!!!

Najbardziej żałujemy, że nie możemy dla Was zorganizować uwielbianych przez wszystkich licytacji, niestety na FB zgodnie z wytycznymi Głównego Sztabu WOŚP nie mogą być one przeprowadzane, więc oczywiście nie pozostaje nam nic innego jak przyjąć obowiązujące zasady! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nabyciem gadżetów WOŚP i Voucherów w dniu FINAŁU do MultiOsady. Nasz sklepik będzie czynny od 12.00 do 18.00. Prosimy również o życzliwość dla naszych WOLONTARIUSZY ❤❤❤

Przedstawiamy plakat- obrazujący wszystko to co w ostatnim czasie jest udostępniane na naszych profilach.

POMIMO TRUDNOŚCI, POMIMO OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ JESTEŚMY CAŁYM SERCEM Z WOŚP!!!

28 finał WOŚP - ważna informacja dla wolontariuszy!

142776439_3683773431705534_6251892458685670452_oKochani wolontariusze mamy już całą „wyprawkę” dla Was:) Każdy wolontariusz otrzyma indywidualny identyfikator, puszkę oraz gadżety od Play- smycz, flagę z której można zrobić worek bądź pelerynę oraz trzy maseczki. Niestety w tym roku nie możemy zrobić tzw. „odprawy” ze służbami mundurowymi dlatego otrzymacie od nas jeszcze regulamin wolontariusza oraz kilka informacji o zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy. Prosimy przeczytajcie go uważnie i zastosujcie się do wytycznych. Serdecznie zapraszamy po indywidualny odbiór wszystkich gadżetów w dniu 28 i 29 stycznia tj. czwartek oraz piątek do GCK MultiOsada w godzinach 8:00-16:00. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 570-604-310. Jednocześnie informujemy, że każdy wolontariusz jest zobowiązany rozliczyć się z zebranych pieniędzy w dniu Finału tj. 31 stycznia (niedziela) w godz. 12:00-18:00 w siedzibie Sztabu – budynek GCK MultiOsada ul. Warszawska 31.

Siema!

Wyniki konkursu "Ulepimy dziś bałwana?"

142287699_3678643978885146_6266846212893887746_oKochani, przedstawiamy oficjalne wyniki konkursu na NAJŁADNIEJSZEGO BAŁWANKA ☃⛄☃. Sądzimy, że Wy doskonale już znacie zwycięzców ale formalności muszą być dopełnione. Informujemy, że I, II i III miejsca w konkursie zajęli:
I- Zuzanna Szulc zdobywając 854 głosy (zdjęcie nr 27)
II- Mikołaj Kowalczyk zdobywając 721 głosów (zdjęcie nr 19)
III- Maja i Natalia Klus, Michalina Olejniczek i Weronika Latarska zdobywając 512 głosów (zdjęcie nr 18).

Gratulujemy zwycięzcom jak również wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiętajcie, że tu głównie chodziło o fajną zabawę na świeżym powietrzu. Ogromne podziękowania wędrują także w stronę wszystkich głosujących- dziękujemy! Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. W załączeniu do postu przedstawiany screeny wszystkich zdjęć z godziny 18.00

29 Finał WOŚP - góra grosza

Góra grosza wośpMoi drodzy zachęcamy do wsparci 29 Finału WOŚP poprzez tzw. GÓRĘ GROSZA 💰Informujemy, że możecie przynieść uzbierane monety do Sztabu mieszczącego się przy GCK MultiOsada w Małej Wsi w dniach:

pon.-pt. w godzinach 8:00-16:00 oraz w Dniu Finału tj. 31 stycznia w godzinach 12:00-18:00. Pieniążki zasilą naszą Puszkę Stacjonarną.

Pamiętajcie każdy mały gest ma znaczenie! W tym roku gramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Siema!

21 i 22 stycznia - dzień babci i dziadka

DZIEŃ BABCI I DZIADKAŚwiat się zmienia, ale nie zmienia się jedno – miłość babci i dziadka.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego dobrego! 😍 

29 finał WOŚP - Zachęcamy do przekazywania fantów!

DSC_0859Kochani! Przedstawimy Wam fanty, które zgromadziliśmy na 29 Finał WOŚP❤. Fanty będzie można nabyć w sklepiku WOŚP w naszym Sztabie mieszczącym się w GCK MultiOsada podczas Finału w dniu 31 stycznia (niedziela) w godzinach 12:00-18:00. Serdecznie zachęcamy darczyńców do przekazywania gadżetów w postaci: rękodzieła, kalendarzy, książek, gier, maskotek, voucherów na usługi lub innych przedmiotów na ten szczytny cel jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fanty przyjmujemy w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00. Kontakt telefoniczny do Sztabu 570-604-310.

Gramy z radością!

Fotorelacja: zobacz 

70 audiobooków dostępnych bezpłatnie!

527-1693Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl. Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu i wybrać audiobook w formacie MPEG. Przygotowano utwory, które dotychczas nie były dostępne w postaci audiobooka. Wśród propozycji klasyka literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens). W polona.pl można posłuchać dzieł m.in. Ignacego Krasickiego, Joanny Papuzińskiej, Janusza Korczaka, Bolesława Leśmiana, Gabrieli Zapolskiej, Elizy Orzeszkowej, Josepha Conrada, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego czy też Cypriana Kamila Norwida .

Pełna lista audiobooków: zobacz 

Ulepimy dziś bałwana? Głosowanie...czas start!

140295126_3657466687669542_6015713460535885415_nSerdecznie wszystkim dziękujemy za przesłane zdjęcia Bałwanków… miło zaskoczyła nas ich ilość…fajnie, że jesteście ☃☃☃ Nie pozostało nam teraz nic innego jak wybrać najfajniejszego Bałwanka, a tym samym zwycięzcę konkursu ☺☺☺ Zasady są bardzo proste! Zdjęcia, które do niedzieli tj. do 24 stycznia, do godziny 18.00 zdobędą największą ilość polubień na stronie Facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada wygrywają. Walczymy o I, II i III miejsce  Wszystko w Waszych rękach…ale nie zapominajcie, że to po prostu zabawa i prosimy o zdrową rywalizację ☺☺☺ Głosowanie…CZAS START!!!

Fotorelacja: zobacz 

19 stycznia - Międzynarodowy Dzień Popcornu

139965356_3661662593916618_4105496599076910012_oKochani! Czy wiecie, że 19 stycznia zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Popcornu  Z tej okazji GCK MultiOsada przygotowała darmowy popcorn dla każdego kto nas odwiedzi w dniu dzisiejszym. Czytelnicy odwiedzający Bibliotekę także zostaną poczęstowani popcornem.Zapraszamy do godziny 16:00 lub do wyczerpania zapasu Przybywajcie!

18 stycznia - Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora najsłynniejszego misia świata, amatora miodku mieszkającego w Stumilowym Lesie stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Cytaty pochodzące z bajki poświęconej temu bohaterowi są uważane za kultowe i zapewne każdy z nas ma swój ulubiony. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka to dobra okazja do przypomnienia sobie ich…dlatego zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi ulubionymi cytatami Kubusia Puchata i zamieszczenie ich w komentarzach pod postem na stronie Facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada.

Film: zobacz 

Ferie z MultiOsadą - warsztaty online nr 3

DSC_0106Za oknem biało i mroźnie…w końcu mamy tak długo oczekiwaną zimę ⛄ Zapraszamy Was do wykonania razem z nami Zimowego Witrażu ☃⛄☃ Na końcu filmiku czeka na Was niespodzianka! Jaka? Zobaczcie sami, oglądajcie uważnie! 

Film: zobacz 

Ulepimy dziś bałwana?

138345291_3645744205508457_4463847120772331717_nCzy Was też tak bardzo bardzo cieszyły wczorajsze opady śniegu? W końcu mamy zimę…na która tak z utęsknieniem czekaliśmy  Kochani macie jeszcze kilka dni ferii zimowych, wykorzystajcie je na zabawę na świeżym powietrzu. Nie siedźcie cały dzień przed komputerami i TV! My gorąco zachęcamy i małych i dużych do ulepienia BAŁWANA i wspólnej zabawy w konkursie. ☃️⛄️☃️ Zwycięzcę konkursu wybierzemy za pomocą głosowania na Facebooku ☺️☺️☺️

Zima ma swoje uroki! ☃️⛄️☃️ Zaskoczcie nas swoją kreatywnością ☃️⛄️☃️

Ferie z MultiOsadą - warsztaty online nr 2

DSC_0791Czas karnawału to niezwykły okres w ciągu roku, pełen koloru, zabawy i radości, dlatego przygotowaliśmy dla Was niezwykłe warsztaty, barwne i kolorowe. Stwórzcie swoją maską karnawałową razem z nami! A może przy okazji dacie się namówić w końcu na mały konkurs? Do wygrania koszulka MultiOsady  Obejrzyjcie filmik…wszystkiego się z niego dowiecie

Film: zobacz 

29 finał WOŚP - gadżety dla wolontariuszy

137572071_1523089428081875_4869207114725454592_oKolejna paczka orkiestrowych gadżetów zawitała do naszego Sztabu!😀❤️

Są to piękne, kolorowe maseczki i smycze dla naszych niezastąpionych wolontariuszy.❤️

O terminie odbioru gadżetów, puszek oraz identyfikatorów poinformujemy Was kochani już niebawem😀❤️

Ferie z MultiOsadą - Warszaty online nr 1

DSC_0773Takich ferii chyba nie pamięta nikt…nie mamy na myśli nawet tego, że pogoda za oknem ferii nie przypomina choć w najmniejszym stopniu a niestety to że obowiązujące restrykcje nie pozwalają nam Was do siebie zaprosić. Wspominamy dziś z sentymentem Ferie z MultiOsadą z kilku ostatnich lat…wspólne wyjazdy do teatru, wspólne seanse filmowe, gry, warsztaty, ogniska, spektakle i koncerty animacyjne…było u nas gwarno i zawsze cieszyliśmy się kiedy w pośpiechu dostawialiśmy stoły i krzesła gdy frekwencja przewyższala nasze najśmielsze oczekiwania. Nawet nie wiecie jak za Wami tęsknimy!!! ❤❤❤ W tym roku chcemy Wam zaproponować wspólną zabawę w formie filmików instruktażowych (tylko tyle na razie możemy)☃️☃️☃️ Znamy Waszą kreatywność i liczymy na wspólną zabawę…obejrzyjcie filmik do końca…i? No właśnie tam będzie odpowiedź co dalej należy zrobić. 🙈🙈🙈

Film: zobacz

Informacja

135584099_3625165480899663_5645386521916798905_nKochani!!! Ktoś nam zrobił psikusa i zgłosił że użytkownik konta facebook GCK MultiOsada jest za młody żeby z niego korzystać i niestety zostaliśmy zablokowani…wysłaliśmy dokumenty do weryfikacji ale to niestety może potrwać😪😪😪 Dlatego prosimy bądźcie z nami na stronie facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi i jak możecie zapraszajcie znajomych do polubienia naszej strony ( zasięg GCK MultiOsada był dużo dużo większy)…całe szczęście że prowadziliśmy równocześnie i stronę i konto MultiOsady 😒

29 Finał WOŚP - sztab przy GCK Multiosada w Małej Wsi

131344514_1502521270138691_214079989452716242_oKochani Sztab #4631 działający przy GCK MultiOsada cały czas pracuje. Dziś chcemy uchylić rąbka tajemnicy i udostępniamy zdjęcia fantów, które będzie można kupić w naszym sklepiku mieszczącym się w budynku MultiOsady podczas 29 Finału w dniu 31 stycznia 2021r.❤️ Jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę wesprzeć nas poprzez przekazanie fantów do sklepiku serdecznie zapraszamy❤️ Wszelkich informacji udzielamy pod nr. tel 570-604-310❤️SIEMA!❤️

Fotorelacja: zobacz 

Szczęśliwego Nowego Roku!

134086001_3612298255519719_6289701629515734421_oSzczęśliwego Nowego Roku 2021 oraz udanej i bezpiecznej zabawy sylwestrowej życzy Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak wraz z pracownikami.

informacja

134502230_3612237712192440_3723779509195936691_oINFORMUJEMY, że w dniu 31.12.2020 r. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą czynne do godziny 14.00. ZAPRASZAMY 😊

zapraszamy po odbiór nagród

133857526_3605704456179099_5735065680246471642_oSerdecznie zapraszamy uczestników konkursu pn. “Drzewko Bożonarodzeniowe” po odbiór nagród od dnia 28.12.2020 w godzinach 8:00-16:00. Z uwagi na obowiązujące restrykcje wynikające z sytuacji epidemiologicznej rozdanie nagród odbędzie się w formie indywidualnej. Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel: 570-604-310 w celu ustalenia indywidualnej godziny odbioru nagrody. Dla każdej rodziny biorącej udział w konkursie przygotowany został dyplom oraz mały upominek.

Wesołych Świąt!

133129956_3596977270385151_1134983280365143773_nNiech nadchodzące Święta niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego roku. W tych wyjątkowych dniach chcemy życzyć wiele zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań, zdrowia, serdeczności i spokoju.

Wesołych Świąt życzy MultiOsada 🙂

Wyniki konkursu „Drzewko Bożonarodzeniowe”

131923716_3581065955309616_2410315466081906325_oWszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia, z utęsknieniem czekamy na choinkę, kolędy i pierwszą gwiazdkę na niebie w wigilijny wieczór. Chcąc jeszcze bardziej przybliżyć ten świąteczny czas w sercach mieszkańców Gminy Mała Wieś, zaprosiliśmy ich razem z rodzinami do udziału w konkursie na wykonanie Drzewka Bożonarodzeniowego. Drzewko musiało być wykonane własnoręcznie przez uczestników konkursu, tj. rodzinę jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału, technika była zupełnie dowolna. Niedopuszczalne było użycie elementów gotowych z seryjnej produkcji.

Czytaj dalej

Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie: Proboszcz Parafii Orszymowo ks. Grzegorz Jendrzejewski; Proboszcz Parafii Mała Wieś ks. Edward Kuzak; Proboszcz Parafii Kępa Polska ks. Tomasz Milewski;

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem, wszystkie prace są tak piękne i wyjątkowe, że trudno było podjąć ostateczną decyzję. Podczas oceny prac Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Spotkanie jury odbyło się w formie indywidualnej z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologiczno-sanitarnych.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Gołębiowskich z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Andżelika Konopka

II miejsce- Rodzina Jóźwik z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Magdalena Jóźwik

III miejsce- Rodzina Koper z Bród Dużych – reprezentant rodziny Pani Marianna Koper

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego świątecznego konkursu. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Z uwagi na obowiązujące restrykcje wynikające z sytuacji epidemiologicznej rozdanie nagród odbędzie się w formie indywidualnej. Zapraszamy każdą z rodzin po odbiór nagród od dnia 28.12.2020 w godzinach 08:00-16:00. Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 570-604-310 w celu ustalenia indywidualnej godziny odebrania nagrody.

Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej za poświęcony czas oraz zaangażowanie.

W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Rodzina Szymańskich z Niździna – reprezentant rodziny Pani Elżbieta Szymańska

2. Rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

3. Rodzina Nowatkiewicz z Nakwasina – reprezentant rodziny Pani Urszula Nowatkiewicz

4. Rodzina Araucz z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pan Krzysztof Araucz

5. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Magdalena Pielat

6. Rodzina Piegat z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Agnieszka Piegat

7. Rodzina Szulc z Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

8. Rodzina Kamińskich z Kiełtyk – reprezentant rodziny Pani Anna Kamińska

9. Rodzina Jażdżyk z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Edyta Jażdżyk

10. Rodzina Boszko – reprezentant rodziny Pani Dorota Boszko

11. Rodzina Jóźwik z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Magdalena Jóźwik

12. Rodzina Koper z Bród Dużych – reprezentant rodziny Pani Marianna Koper

13. Rodzina Araucz z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Anna Araucz

14. Rodzina Opała z Niździna – reprezentant rodziny Pani Marzena Opała

15. Rodzina Gołębiowskich z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Andżelika Konopka

16. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Beata Pielat

17. Rodzina Pielat z Liwina – reprezentant rodziny Pani Małgorzata Pielat

18. Rodzina Damaziak z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Sylwia Damaziak

19. Rodzina Małkiewicz z Perek – reprezentant rodziny Pani Aneta Małkiewicz

20. Rodzina Krzemińskich z Chylina – reprezentant rodziny Pani Monika Krzemińska

21. Rodzina Sałata z Podgórza – reprezentant rodziny Pani Emilia Sałata

22. Rodzina Krystek z Starych Święcic – reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

23. Rodzina Jendrzejewskich z Nowych Święcic – reprezentant rodziny Pani Anna Jendrzejewska

Serdecznie wszystkim gratulujemy. Zdjęcia wszystkich prac przedstawiamy w linku poniżej.

Fotorelacja: zobacz

Świąteczny koncert kolęd

DSC_0704“Święty czas, to radosny czas. Zobacz ile serca jest w nas…” Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Koncertu Kolęd wyśpiewanego i zagranego prosto z serca przez uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Niestety obowiązujące restrykcje podyktowane obecną sytuacją epidemiologiczna nie pozwoliły nam zaprosić publiczności i na widowni gościła jedynie kamera, która zarejestrowała dla Was to wyjątkowe spotkanie, które z ogromną przyjemnością Wam prezentujemy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i ciężką pracę oraz rodzicom za zaufanie i miłą współpracę. Podziękowania kierujemy również do naszego instruktora Pana Mariusza Zielińskiego- dziękujemy na zaangażowanie i ogromne muzyczne serce, które zaraża miłością do muzyki. ❤☃🌲

Film cz 1: zobacz 

Film cz 2: zobacz 

Warsztaty online - zróbmy sobie skrzata

DSC_0607Ostatnie dni to taki troszkę zwariowany czas…na wykonanie zaplanowanych zadań zaczyna braknąć czasu i zaczyna nas ogarniać przedświąteczna gorączka. Mamy do Was małą prośbą…zwolnijcie na chwilę bo energia przyda się również podczas Świąt 🌲☃⭐My najlepiej odpoczywamy podczas kreatywnych zadań i Was również do tego zachęcamy. Przygotowaliśmy dla Was krótki filmik, jak szybko i łatwo wykonać Swojego Świątecznego Skrzata, który na pewno będzie cieszył Wasze oczy. Zapraszamy do wspólnej zabawy 🌲☃⭐

Film: zobacz

przedłużamy rejestrację wolontariuszy!

Zostań wolontariuszemKochani w związku z przesunięciem terminu 29 Finału WOŚP na 31 stycznia 2021 roku informujemy, że mamy możliwość PRZEDŁUŻENIA REJESTRACJI WOLONTARIUSZY do dnia 4 STYCZNIA. Wszelkie informacje pod nr tel: 570-604-310. Zachęcamy do czynnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

UWAGA! ZMIANA TERMINU FINAŁU WOŚP!

132199919_1507346006322884_6434738152441469116_nZ uwagi na nowe obostrzenia wprowadzone przez Rząd w okresie od 27 grudnia do 17 stycznia termin Finału WOŚP 2021 zostaje przełożony na 31.01.2021

ZAGRAMY Z GŁOWĄ!!!

29 finał WOŚP - sztab przy gck Multiosada w Małej Wsi

131891020_1503344353389716_976194823437175126_oKochani już są! Sztabowe Puszki Stacjonarne! Z radością informujemy, że już od dziś możecie wspierać Nasz Sztab poprzez zbiórkę pieniędzy do Sztabowych Puszek Stacjonarnych. W Naszym Sztabie zostało zarejestrowanych aż 12 Puszek Stacjonarnych, znajdują się one w następujących punktach:

Czytaj dalej

1. Sklep Wielobranżowy Mariusz Ksieniewicz

2. Gminne Centrum Kultury MultiOsada

3. Urząd Gminny Mała Wieś – Referat Komunalny

4. Urząd Gminy Mała Wieś

5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małej Wsi

6. Samorządowe Przedszkole Mała Wieś

7. Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie

8. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie

9. Babski RAJ Salon fryzjersko-kosmetyczny

10. Hurtownia Piosyl Mała Wieś

11. Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak

12. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska

To właśnie w tych miejscach w dniach 15.12.2020 – 31.01.2021 możecie bezpośrednio wrzucać pieniądze. Każda Sztabowa Puszka Stacjonarna zbiera pieniądze tylko do puszki kwestarskiej w lokalu, na który uzyskała zgodę na kwestę a nad jej bezpieczeństwem czuwa powołany Opiekun. Pieniądze zebrane w Sztabowych Puszkach Stacjonarnych będą rozliczone w dniu 29 Finału WOŚP tj. 31 stycznia 2021 w Sztabie #4631 działającym przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada. Zachęcamy do zbiórki. Pamiętajcie, liczy się każdy grosz! To mały gest! Pomagajmy! Siema! ❤❤❤

Informacja

131895701_3578081418941403_1383214923695837902_oSzanowni Państwo! Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr12/2020 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 05.11.2020r dnia 24 grudnia 2020r (Wigilia – czwartek) GCK MultiOsada wraz z Bibioteką Publiczną będą nieczynne.

Mała książka - wielki człowiek

131254790_3563387063744172_4213324892375642138_oKochani! Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Celem kampanii realizowanej przez Instytut Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Na każdego przedszkolaka czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Pierwsi mali czytelnicy mieli już okazję odebrać swoje Wyprawki Czytelnicze i dzielnie zbierają naklejki aby dostać niezwykłe nagrody.

Czytaj dalej

Poniżej przedstawiamy procedury jak przystąpić do akcji:

* należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę,

* poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,

* zapisać dziecko do biblioteki,

* wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Dajmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki.

* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętajcie o zabraniu KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.

* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie! W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 570-604-311.

Mikołajki 2020

6130775948_3556547584428120_4470726238232682408_o grudnia jak wiecie Mikołaj chodzi po świecie i …. rozdaje prezenty. Czasem tak niewiele potrzeba aby wywołać uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych bo czy nie jest przyjemnie dostać mały upominek właśnie tego dnia. W poniedziałkowe przedpołudnie Mikołąj wraz z Mikołąjową (w te role wcielili się pracownicy GCK MultiOsada w Małej Wsi) wyruszyli z workiem pełnym niecodziennych prezentów na teren gminy. W tym roku prezentami były piękne kolorowe maseczki z motywem świątecznym uszyte właśnie przez pracowników MultiOsady. Bardzo się cieszymy, że nasze prezenty Wam się podobały Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi. Ps. Do zobaczenia za rok

Mikołajowa poczta

130408991_3552943481455197_6621519790735963909_oCzy ktoś z was jeszcze nie wysłał listu do Świętego Mikołaja? Jeśli tak, to informujemy, że w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada jest specjalna skrzynka pozostawiona przez pomocników Świętego Mikołaja “MIKOŁAJOWA POCZTA” do której można wrzucać listy ze swoimi życzeniami. Pamiętajcie, że list do Mikołaja trzeba koniecznie napisać, bo jeśli się tego nie zrobi, Mikołaj może zapomnieć, że miał przyjść z prezentami. List musi być konkretny, rzeczowy i niezbyt długi – przecież Mikołaj ma dużo listów do przeczytania. Pamiętajcie też o ozdobieniu listu jakimś rysunkiem lub wyklejanką – św. Mikołaj na pewno się ucieszy. Koniecznie poproście rodziców o pomoc przy pisaniu listu. Kiedy list będzie już gotowy należy udekorować kopertę, jako adresata wpisać:✉ Santa Claus Office FIN-96930 Napapiiri Rovaniemi Finland przyjść z nim do MultiOsady i wrzucić do specjalnego pudełka – naszej POCZTY MIKOŁAJOWEJ. 

UWAGA! W tym roku skrzyneczka znajduje się przy wejściu do Biblioteki Publicznej.

Ps. Śpieszcie się, do Świąt Bożego Narodzenia pozostało tylko 17 dni!! Pozdrawiamy hoł hoł hoł…

29 finał WOŚP - sztab przy gck Multiosada w Małej Wsi

129199438_1493527491038069_1757474367808365601_oKochani, prace naszego Sztabu nabierają tempa❤️ Dopinamy ważne kwestie, rejestrujemy wolontariuszy, przeprowadzamy ważne rozmowy, dzieje się. ❤ A dziś dotarła do nas paczka z Fundacji, a w niej piękne, kolorowe puszki z grafiką 29 Finału, z którymi 10 stycznia na ulicach naszej Gminy spotkacie naszych Wolontariuszy❤️ Więcej szczegółów już niebawem! SIEMA!

Ps. 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, jest to idealny moment, aby podziękować wszystkim małym i dużym wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie jakie wkładacie w swoją pracę. Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc, którą niesiecie. Do zobaczenia na 29 Finale WOŚP! ❤️

Zimowe nowości wydawnicze

129228833_3539602909455921_3029542635924600503_oKochani! Dotarły do nas nowości wydawnicze. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż tematyka książek jest bardzo różnorodna. Książka to idealna alternatywa na długie grudniowe wieczory. Serdecznie zachęcamy do wypożyczania książek, gdyż od 1 grudnia Biblioteka Publiczna działająca przy GCK MultiOsada wznawia obsługę bezpośrednią czytelników. Obowiązują zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych, które wprowadzone zostały w maju br. w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zakup zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Mikołajkowy spektakl on-line

129097616_3536746253074920_2162363174736596101_oSerdecznie zapraszamy naszych milusińskich na Mikołajkowy Spektakl on-line GDZIE JEST MIKOŁAJ ☃️

Spektakl zostanie wyświetlony na kanale YouTube i będzie dostępny od 5 grudnia od godziny 16.00 do 6 grudnia do godziny 16.00. Link do spektaklu udostępnimy w sobotę

Serdecznie zapraszamy do wirtualnego spotkania z Mikołajem

30 listopada - andrzejki

128491149_3534538676629011_8029772695864163331_o30 listopada to magiczny wieczór wróżb. Niestety rok 2020 jest wyjątkowo ciężki dla nas i nie możemy się spotkać z Wami osobiście ale gorąco zachęcamy do wróżb w gronie rodzinnym. Jeżeli lubicie zabawy andrzejkowe tak jak my umieśćcie pod postem zdjęcie z wykonywanych przez Was wróżb. Liczymy na Was

Czytaj dalej

W wieczór andrzejkowy organizowanych jest wiele zabaw, które możemy przygotować także we własnym domu. Tradycyjnie w andrzejki wróżą sobie panie – zwłaszcza te niezamężne. Dawniej wróżby andrzejkowe odprawiano wyłącznie w charakterze matrymonialnym, a niezamężne panny mogły dowiedzieć się czy w tym roku wyjdą za mąż lub kim będzie ich przyszły mąż Początkowo wróżby na andrzejki wykonywane były indywidualnie i w odosobnieniu, z czasem jednak przybrały formę zbiorową, zabawową i mniej przywiązaną do treści wróżby. Czy pamiętacie jakie są najpopularniejsze wróżby andrzejkowe? Poniżej informacja dla przypomnienia

– Lanie wosku – to najbardziej popularny zwyczaj w andrzejki. Gorący wosk ze świecy wlewamy przez dziurkę od klucza na powierzchnię wody. Uzyskany kształt trzeba skojarzyć z jakimś symbolem i sprawdzić jego znaczenie.

– Losowanie przedmiotów – do woreczka należy włożyć przedmioty o znaczeniu symbolicznym. Może to być różaniec, który symbolizuje stan zakonny, obrączkę – która przepowiada szybki ślub czy listek, który oznaczał staropanieństwo. Można włożyć je do specjalnych pudełeczek, by przy losowaniu nie oszukiwać.

– Buty – każda z panien bierze jeden swój but. Ustawiane są one następnie od ściany do progu, jeden za drugim. Ta, której but pierwszy przekroczy próg, miała jako pierwsza wyjść za mąż.

– Jabłko – panny obierają jabłko tak, by skórka była jak najdłuższa. Następnie obierek rzuca się za plecy przez lewe ramię. Litera, w jaką ułoży się skórka, ma być pierwszą literą imienia jej narzeczonego.

– Pisanie imion na kartkach – na kartce wypisywane są imiona mężczyzn. Następnie kartkę należy odwrócić na drugą stronę i przekłuć igłą. Dziewczyna może wyjść za mąż za mężczyznę, którego imię przekłuła na kartce.

Pamiętacie Magiczne Andrzejki z MultiOsadą w 2018 roku….ale było wtedy pięknie i magicznie Kto Pamięta kto nas wtedy odwiedził?

29 finał WOŚP - sztab przy gck Multiosada w Małej Wsi

128885425_3533964076686471_4308919745776054611_nKochani sztab działający przy GCK MultiOsada w Małej Wsi został zarejestrowany pod nr #4631. Tym razem gramy pod hasłem „LARYNGOLOGIA, OTOLARYNGOLOGIA I DIAGNOSTYKA GŁOWY. FINAŁ Z GŁOWĄ”.

Czytaj dalej

Ten finał będzie inny niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ bezpieczeństwo jego uczestników jest dla nas pierwszorzędną sprawą. Wszystko będziemy analizować 10 razy zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie dotyczące naszej zbiórki! Najważniejsi są dla nas nasi mieszkańcy i WOLONTARIUSZE!

Nasz kolejny krok to rejestracja WOLONTARIUSZY! Kto nim może zostać? WOLONTARIUSZEM może zostać każdy z nas, lecz z uwagi na panującą pandemię w tym roku nie będziemy rejestrować seniorów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, odpowiemy na Wasze pytania i umówimy się na konkretną godziną w celu rejestracji Wolontariusza. Podczas rejestracji trzeba mieć przy sobie wszystkie dane osobowe, nr PESEL, aktualny nr telefonu i zdjęcie najlepiej legitymacyjne. Oczywiście POMOŻEMY we wszystkich formalnościach.

Każdy wolontariusz dostanie od WOŚP maseczki ochronne i dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Wolontariuszy rejestrujemy do 16 grudnia…. wiec spieszcie się!

Sztab w Małej Wsi rozpoczął także rejestrację Sztabowych Puszek Stacjonarnych, a mianowicie w lokalach gdzie będą znajdowały się puszki (podamy dokładne adresy tych placówek) będzie można wrzucać bezpośrednio pieniądze, które później będą rozliczone przez Sztab. Każda puszka będzie miała swojego opiekuna. Najważniejsza informacja dotycząca Puszek Stacjonarnych jest taka, że pieniądze można zbierać od 15 grudnia do dnia Finału czyli 10 stycznia.

Kolejna porcja informacji już niebawem.

Zachęcamy Was do kontaktu telefonicznego- udzielimy wszystkich informacji odnoście finału.

TEL: 570-604-310, jesteśmy od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00.

Pomagaj z WOŚP 2021.

otwieramy bibliotekę!

128860657_3533961903353355_7682919978263835000_nSZANOWNI PAŃSTWO!

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 roku informujemy, że od 1 GRUDNIA Gminna Biblioteka Publiczna działająca przy GCK MultiOsada w Małej Wsi wznawia obsługę bezpośrednią czytelników. Obowiązują zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych które wprowadzone zostały w maju br. w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

DBAJMY O SIEBIE NAWZAJEM

25 listopada - Światowy dzień pluszowego misia

unnamedKochani! Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Wprowadzone ograniczenia w związku z trwającą epiedemią nie pozwalają nam prowadzić zajęć i spotkań z udziałem publiczności, co wiąże się z tym że nie możemy zaprosić nawet dzieci do wspólnego świętowania dzisiejszego…wyjątkowego dnia, jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Chcąc tak chociaż symbolicznie uczcić z Wami święto Waszych małych pluszowych przyjaciół przygotowaliśmy dla Was krótką opowieść “Przygoda Pana Misia” do której wysłuchania serdecznie Was zapraszamy. Mamy również do Was ogromną prośbę! Wrzućcie w komentarzach pod naszym postem zdjęcia Waszych Pluszaków, pochwalcie się nimi…to jest ich dzień!

Film: zobacz

Maseczkomaniacy w Multiosadzie

127007080_3518220138260865_5236877579489421775_oKolejna partia maseczek gotowa 😷 Tym razem maseczki trafią do współpracującej z nami instytucji publicznej.

Oczywiście cały czas są dostępne darmowe maseczki również dla mieszkańców naszej gminy…każdego kto potrzebuje maseczki prosimy o kontakt telefoniczny 570-604-310

Konkurs drzewko bożonarodzeniowe

125859890_3499287266820819_5928156503503559161_oKochani jakiś czas temu obiecaliśmy Wam konkurs Bożonarodzeniowy…więc jak obiecaliśmy to podajemy szczegóły. Serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie na wykonanie Drzewka Bożonarodzeniowego.🌲🌲🌲 Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt bez choinki…to jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Wiemy, że zadanie nie jest proste…ale że będzie łatwo nie obiecywaliśmy 🙂 Przedmiotem konkursu jest wykonanie Drzewka Bożonarodzeniowego w formie przestrzennej 🌲🌲🌲 To od Was zależy z czego wykonacie swoją pracę konkursową, prosimy tylko, żeby nie używać naturalnych elementów, które szybko mogą ulec zwiędnięciu, a tym samym wpłynąć na ocenę końcowa pracy. Na prace czekamy w terminie od 10 do 15 grudnia br. (przed dostarczeniem pracy prosimy o kontakt telefoniczny, w celu uniknięcia kontaktu z innymi uczestnikami). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Liczymy na Waszą kreatywność. Życzymy powodzenia 🌲🌲🌲

11 listopada - narodowe święto niepodległości

11_listopadaObchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są w tym roku inne niż zawsze… Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się nie mieliśmy możliwości zorganizowania Biesiady Patriotycznej w Węgrzynowie, która tradycyjnie już od ponad 20 lat odbyła by się w dniu dzisiejszym. Dlatego zamiast udziału w tej uroczystości zapraszamy Państwa do wysłuchania Hymnu w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego, działającego przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy! Dziękujemy Andżelice i Bartkowi za piękne wykonanie i odwagę, a naszemu Instruktorowi Panu Mariuszowi Zielińskiemu za przygotowanie dzieci i kształtowanie w nich postaw patriotycznych które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

Film: zobacz

zawieszenie działalności

124330894_3476770335739179_7230885658162861602_oKochani! Zgodnie z wcześniejszymi informacjami jesteśmy zmuszeni zawiesić naszą działalność… Nie będą prowadzone inicjatywy i wydarzenia z udziałem publiczności oraz obsługa czytelników Biblioteki Publicznej. Na ile będzie to możliwe nasze działania przeniesiemy do świata wirtualnego. Zaplanowaliśmy dla Was przegląd świąteczny w wykonaniu uczniów sekcji muzycznych, konkurs Bożonarodzeniowy (szczegóły w przyszłym tygodniu) oraz warsztaty online z wykonywania ozdób świątecznych. Czas ten wykorzystamy również na generalne porządki i drobne remonty tak żebyście po tych wszystkich kwarantannach z przyjemnością do nas wrócili 🙂

Oczywiście będziemy dalej szyć maseczki dla Was, jak tylko będziecie ich potrzebować prosimy o kontakt telefoniczny.

Trudny to czas dla nas wszystkich ale DAMY RADĘ!!! 😷😷😷

maseczkomaniacy w multiosadzie

122969338_3447579518658261_2279155813590407810_oKolejna partia maseczek dla mieszkańców Gminy Mała Wieś już gotowa. Zapraszamy do MultiOsady małych i dużych…panie i panów( różne rozmiary)😷😷😷

jesienne nowości wydawnicze

122534161_3430493433700203_7250151781183427427_oDrodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy już od poniedziałku 26 października po nowości wydawnicze.📚📚🍂🍁 Zalecamy wcześniejszą rezerwację książek usprawni to proces obsługi czytelników można to zrobić następująco:

-przygotować spis książek i przesłać e-mailem na adres: bibliotekamultiosada@gmail.com

– zamówić przez telefon: 570-604-311

– zarezerwować korzystając z katalogu on-line pod adresem www.szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog on-line z poziomu naszej biblioteki: – wejdź na stronę www.multiosada.pl – przejdź do strony “Biblioteka”- wejdź na katalog biblioteczny, wówczas po zalogowaniu się możesz sprawdzić czy jest dostępna interesująca Cię książka a następnie złożyć zamówienie. Aby uniknąć kolejek i kontaktu z innymi czytelnikami zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na odbiór książek w naszej bibliotece.

14 października - dzień edukacji narodowej

121470001_3405881679494712_625077232717424732_o

“Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” B. Conklin

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich pracowników Oświaty 🍁🍂🌺💐🌹🍁

rodzinny piknik charytatywny

120948099_3383257461757134_1879312651622640671_oJest taka malutka i krucha, prawie każdy z powiatu płockiego i okolic zna jej historię, słyszał o jej chorobie z którą przyszło się jej zmierzyć…jej historia chwyta za nie jedno serce.

Czytaj dalej

Zosia Paczwa znana wszystkim jako WALECZNA ZOSIA ma 9 miesięcy i cierpi na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na normalne – zdrowe – życie jest lek kosztujący prawie 10 mln zł. Każdy pomaga jak tylko może, prowadzone są zbiórki, licytacje, akcje #gaszynchallenge, pikniki…każdy pomysł się liczy, byle tylko pasek na zbiórki na siepomaga.pl się w końcu zazielenił. Mieszkańcy Gminy Mała Wieś też nie potrafią przejść obojętnie obok tej ciężkiej sytuacji z jaką przyszło się zmierzyć rodzicom Zosi i dołączyli do zbiórki pieniędzy na lek dla ich maleńkiej córeczki. Pierwsze wsparcie Zosia otrzymała od strażaków z OSP Mała Wieś, którzy przekazali 31015,66 zł ze zbiórki jaką zorganizowali podczas festynu strażackiego w październiku 2019 dla kolegi strażaka, który doświadczył ciężkiej choroby. Niestety powikłania chorobowe nie dały Robertowi szansy na powrót w strażackie szeregi….dlatego też pieniążki zostały przekazane Zosi, by mogła choć malutkim kroczkiem przybliżyć się po „Najdroższy Lek Świata”.
W niedziele 4 października mieszkańcy Gminy Mała Wieś ruszyli z kolejną pomocą dla Zosi podczas Rodzinnego Pikniku Charytatywnego, który zainicjonowany został przez właścicieli obiektu “Koncerty pod Chmurką” w Chylinie. Wiele osób, firm i instytucji zaangażowało się w przygotowania i pomoc w organizacji pikniku zarówno z Naszej Gminy jak gmin sąsiednich tj. Miasta i Gminy Wyszogród oraz Gminy Bodzanów. Mimo nie sprzyjającej pogodny ludzi o otwartych sercach nie brakowało. Atrakcje jakie czekały na dużych i małych to pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Małej Wsi i Brody Duże, pokaz pojazdów elektrycznych i zabytkowych oraz motocykli. Na odwiedzających to wyjątkowe wydarzenia czekały również kiermasze, licytacje, loteria, kącik gastronomiczny, kącik słodkości i strefa animatora w przygotowanie których włączyły się również Firmy, Instytucje i Organizacje z naszej Gminy, wśród których było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, pracownicy „Domu Weselnego Pod Trąbami”, Szkoła Podstawowa w Podgórzu, Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi oraz SKW MALWA. Podczas pikniku nie zabrakło również koncertów muzyki rozrywkowej, które zapewnili organizatorzy. Tego wieczoru na scenie w Chylinie wystąpił Quest, Ellixir, Andreas, Top Boys, Caprii oraz gwiazda wieczoru zespół Red Queen. Kwota jaka została zebrana i która już została wpłacona na konto SiePomaga/waleczna-zosia to 18020,65 zł. Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację koncertu, a szczególnie dla Właścicieli i Pracowników „Koncerty pod Chmurką”, którzy wzięli na siebie cały trud organizacji Pikniku przyciągając jak magnes ludzi o złotych sercach, chcących bezinteresownie pomagać.

Fotorelacja: zobacz 

Rajd Rowerowy 04.10.2020

120960546_3381782988571248_7887879412379330067_oRajdy Rowerowe w Gminie Mała Wieś to już kilkuletnia tradycja. Za każdym razem przyciągają liczną grupę miłośników dwóch kółek.

Czytaj dalej

Każdego roku organizowane są trzy rajdy, każdy innymi drogami po naszej pięknej małej ojczyźnie. Z pierwszym rajdem w tym roku ruszyliśmy 30 sierpnia, pokonując ponad 24 km trasę ku północnym granicom naszej gminy ( Mała Wieś- Orszymowo-Główczyn- Dzierżanowo- Liwin- Święcice- Ściborowo- Mała Wieś). Drugi rajd mierzący 21km trasę biegnącą przez miejscowości Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo miał miejsce 13 września , a ostatni rajd tego roku odbył się 4 października. Tego dnia grupa rowerzystów pokonała 46 km trasę z Małej Wsi do sąsiedniej Gminy do miejscowości Borowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę od SKW MALWA oraz pyszne słodkie batoniki i rogaliki na regeneracje. Nad bezpiecznym przejazdem podczas naszych Rajdów czuwali jak zawsze niezawodni Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Małej Wsi, Podgórza i Starych Gałek. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przygotowała dla wszystkich małą zabawę…każdy kto zebrał trzy pieczątki (po jednej z każdego z 3 zaplanowanych na ten rok rajdów) na specjalnie przygotowanych na ten cel kartach, podczas ostatniego rajdu otrzymał mały upominek w postaci kubka z logo MultiOsady. Mobilizacja w naszych rowerzystach była jeszcze większa, bo któż nie lubi otrzymywać prezentów? Organizatorami rajdów rowerowych w Gminie Mała Wieś jest Wójt Gminy Mała Wieś, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich MALWA oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Strażakom Ochotnikom za zabezpieczenie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem naszych rowerzystów.

Fotorelacja: zobacz 

Rodzinny Piknik Charytatywny

120748165_3372605222822358_5216573769158295811_nKochani!!! To już jutro! Pogoda zamówiona więc teraz to już musi się udać! 🙂 13:00 Startujemy!

14:00 – Pokaz ratownictwa drogowego i medycznego OSP Mała Wieś.

15:00 – zespół Andreas

15:45 – zespół Elixir

16:30 – zespół Top Boys

17:30 – zespół Capri

18:30 – zespól Quest

19:30 – zespól Red Queen. Musicie tam być! To wszystko dla Waleczna Zosia !!!

mała książka - wielki człowiek

120752136_3369510889798458_4116683159349459519_oKochani! Tak jak wspominaliśmy Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Celem kampanii realizowanej przez Instytut Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Na każdego przedszkolaka czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Drogi rodzicu co należy zrobić alby dziecko dostało taką wyprawkę?*Należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę, *poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,*zapisać dziecko do biblioteki, wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Dajmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki. Postarajcie się poświęcić czas na wspólne czytanie, odłóżcie telefony, wyłączcie telewizor, usiądźcie razem i czytajcie…niech ten czas będzie tylko dla Was. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętajcie o zabraniu KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 570-604-311.

jesienne nowości czytelnicze

120454773_3360095017406712_786119939925299281_oJesienne długie wieczory zachęcają do lektury naszych najnowszych książek!🍂🍁Nowości dostępne w wypożyczalni już od najbliższej środy tj. 30.09.2020.

Serdecznie zapraszamy!🙂📖

rajd rowerowy - zmiana terminu

120315307_3353372871412260_2610021254084347662_nUWAGA!!!

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych dzisiejszy Rajd Rowerowy zostaje przełożony.

NOWY TERMIN: 4.10.2020 GODZ.13.00. Zapraszamy

rodzinny piknik charytatywny - zmiana terminu

120200778_159308562506188_993434141193219104_n!!!UWAGA!!!

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych „Piknik dla Zosi” zostaje przełożony na przyszłą niedziele tj. 4.10.2020!!!

rodzinny piknik charytatywny

120103473_3347307318685482_4678532545999062767_nKochani! Już w najbliższą niedzielę Piknik Dla Zosi (27.09.2020. Chylin 105 (dawny Bar Ranczo, obecnie Koncerty pod chmurką.)) Podajemy wstępny harmonogram::)

13:00 – Startujemy! Atrakcje dla najmłodszych, animatorzy, pokaz samochodów i motocykli, stoiska ze smakołykami regionalnymi, loteria, licytacje dla Zosi.

15:00 – pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Mała Wieś

16:00 – koncert zespołu Andreas

17:00 – koncert zespołu The Brothers

18:00 – koncert zespołu Quest

19:00 – koncert zespołu Dejw

Zapraszamy, my też tam będziemy!

Mała książka - wielki człowiek

120132919_3344919618924252_5477955925028393475_oKochani! Właśnie dotarła do nas niezwykła paczka a w niej Wyprawka Czytelnicza. Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi bierze udział w kampanii “Mała Książka- Wielki Człowiek”. Szczegóły akcji już wkrótce!📚😀

zbieramy fanty dla zosi

120009128_3334546349961579_463501406763927_oKochani! Już w najbliższą niedziele w Chylinie, odbędzie się Piknik Charytatywny dla Maleńkiej Zosi, znanej nam wszystkim dziewczynki, która musi każdego dnia mierzyć się ze straszną chorobą, która tak bardzo niszczy jej malutki organizm. Nie ma już chyba wśród nas osoby, która potrafi obojętnie przejść obok tej całej strasznej niesprawiedliwości jaka spotkała Zosię…

Jeżeli posiadacie fanty, które chcielibyście przekazać na loterię i licytację podczas Pikniku dla Zosi, prosimy o dostarczanie ich do GCK MultiOsada w Małej Wsi. Ze względów epidemiologicznych prosimy, aby wszystkie pluszaki zapakowane były w jednorazowe torebki foliowe. Fanty zbieramy od 21.09.2020 do 25.09.2020 w godz. 8.00-16.00. Waleczna Zosia. Jesteśmy z Tobą ❤️❤️❤️

Rajd rowerowy - 13.09.2020

119668169_3318535224896025_4681671805987602457_o13 września spotkaliśmy się przed budynkiem MultiOsady aby wspólnie zmierzyć się na rowerach z trasą mierzącą 21km biegnącą przez miejscowości Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo. To drugi z cyklu trzech rajdów rowerowych, które były zaplanowane w miesiącu wrzesień. Dzięki pięknej pogodzie, podczas rajdu mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze Naszej Gminy. Oczywiście za Nasze bezpieczeństwo odpowiadali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gałkach, za co ogromnie im dziękujemy. Dzięki nim wszyscy bezpiecznie ukończyli trasę w miejscowości Mała Wieś. Dziękujemy za udział i zapraszamy 27 września na ostatni rajd rowerowy w tym roku. Pamiętajcie, że za zebranie wszystkich 3 pieczątek z każdego rajdu, otrzymacie od GCK MultiOsada mały upominek! Spotykamy się o godzinie 13:00!
Nie może was zabraknąć! Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz 

Rejs Po wiśle

119463697_3312760718806809_3379044126044122159_oW sobotę przed południem grupa mieszkańców Naszej Gminy miała okazję uczestniczyć w rejsie statkiem po Wiśle w ramach projektu pn. “Człowiek i rzeka – dokąd płyniemy”. Projekt realizowany przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej- Młodzi Razem”.

Czytaj dalej

W rejsie uczestniczyli Seniorzy z Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, uczestniczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dziennego Domu Senior +. Głównym celem projektu jest zachęcenie odbiorców do uprawiania różnych form turystyki rekreacyjnej, ukształtowanie odpowiedzialnego turysty oraz stworzenie postaw do przyjęcia określonego stylu życia, wynikającego z potrzeby uprawiania turystyki i krajoznawstwa oraz zachęcenie odbiorców do odkrywania możliwości jakie dają rzeki Mazowsza oraz tereny nadwiślańskie. Uczestnicy rejsu mogli podziwiać walory turystyczne królowej rzek – Wisły, piękne Wzgórze Tumskie oraz inne urokliwe miejsca, znajdujące się na terenie Naszej Ziemi Płockiej. Rejsy po Wiśle to zarówno ciekawa lekcja geografii, ale również chwila relaksu i odpoczynku. W ramach zadania powstał “Przewodnik turystyczny pn. Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy” w który został wyposażony każdy uczestnik rejsu oraz workoplecak. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i możliwość odkrycia uroków pięknej Wisły.

Fotorelacja: zobacz 

Gmina Mała Wieś Pod białą czerwoną

118617517_3276053379144210_3845723344188210909_oKochani! Mamy do Was ogromną prośbę 🙏🙏🙏 Czy zechcecie pomóc nam w zebraniu podpisów w Projekcie Rządowym “Pod biało-czerwoną”? Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, w której zebrane zostaną podpisy mieszkańców. Zakup masztu i flagi dla naszej gminy to wyłącznie Wasza inicjatywa 🙂 Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, w przypadku Gminy Mała Wieś jest to 100 głosów. Bardzo Was prosimy o podpisy pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu naszej gminy a dokładnie przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi 🇵🇱 Oddanie Waszego głosu do dosłownie chwilka. Podpisy składamy na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/ (miejscowość jaką należy wpisać to Mała Wieś(gmina wiejska). Z góry bardzo bardzo Wam dziękujemy ❤️❤️❤️

Powszechny spis rolny

118761820_3274736555942559_1113810986995476134_nW całej Polsce z dniem dzisiejszym rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Spis Rolny to jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Czytaj dalej

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik może dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem, jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, można skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Z jakimi pytaniami spotkają się rolnicy w trakcie spisu? Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, budynków czy zasiewów. Rolnicy zapytani zostaną również o inwentarz żywy, ochronę roślin, nawozy czy aktywność ekonomiczną . Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

Witaj szkoło!

118762791_3274676439281904_7331974370059384051_nZ okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego życzymy wszystkim uczniom, aby szkoła była dla was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić mając poczucie bezpieczeństwa. Kochani! Pracujcie nad sobą i doskonalcie się, pamiętając „że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…” Składamy również najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom pracownikom szkół z terenu naszej gminy. Życzymy spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Drodzy rodzice Wam życzymy przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości, ponieważ rok szkolny to również dla Was ogromne wyzwanie! Zarówno uczniom, nauczycielom, pracownikom jak i rodzicom życzymy przede wszystkim jednego!!! Niech będzie już normalnie! Bez wirusów, bez chorób, bez ograniczeń!!!

1 września 1939 Pamiętamy

118762666_3274629252619956_5310083753996565662_n1 września 1939 roku, Niemcy dokonały agresji na Polskę, rozpoczynając tym samym II wojnę światową.

II wojna światowa była największym konfliktem zbrojnym w historii ludzkości. Pochłonęła około 60 milionów ludzkich istnień, wśród nich blisko 6 milionów Polaków…

Nauczmy się żyć z wirusem

118629013_3274586355957579_3449254865408001598_oKażdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, których niestety ciągle jest bardzo dużo. Nie mniej jednak chyba już łatwiej nam żyć z tymi informacjami ponieważ posiadamy większa wiedzę na temat koronawirusa COVID-19 niż w pierwszych miesiącach.

Nasi wolontariusze z MDP OSP Mała Wieś w sobotę 29 sierpnia wyruszyli w teren z ulotkami, które przygotowaliśmy w ramach udziału w projekcie “Nauczmy się żyć z wirusem…” konkursu Działaj lokalnie 2020, finansowanego przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uważajmy na siebie i swoich bliskich, trzymajmy dystans, unikajmy dużych zgromadzeń, stosujmy się do zaleceń i przede wszystkim bądźmy rozważni!!! Razem nauczymy się żyć z WIRUSEM 😷💪😷 Działamy Lokalnie 2020

Działamy razem: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś, Straż Pożarna Mała Wieś

#7książekprzez7dni - dzień 7

118458957_3271600759589472_5412765906990780023_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. 😊 📚Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.📚

Dzień 7. Zapraszamy do udziału w zabawie Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwińsku nad Wisłą 📚📖📚

Rajd rowerowy - 30.08.2020

118634905_3271568916259323_2820715134639749737_o30 sierpnia spotkaliśmy się przed budynkiem MultiOsady na pierwszym w tym roku rajdzie rowerowym. Trasa z jaką udało nam się zmierzyć przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Orszymowo – Główczyn – Dzierżanowo – Liwin – Święcice – Ściborowo – Mała Wieś. Dzięki pięknej pogodzie, podczas rajdu mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze Naszej Gminy. Oczywiście za Nasze bezpieczeństwo odpowiadali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gałkach, za co ogromnie im dziękujemy. Dzięki nim wszyscy bezpiecznie ukończyli trasę w miejscowości Mała Wieś. Dziękujemy za udział i zapraszamy 13 września na kolejny rajd rowerowy zaplanowany w tym roku. Pamiętajcie, że za zebranie wszystkich 3 pieczątek z każdego rajdu, otrzymacie od GCK MultiOsada mały upominek! Spotykamy się o godzinie 13:00! Nie może was zabraknąć! Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz 

Kino pod chmurką

118649194_3271515526264662_275303725131328919_oPóźnym wieczorem w ostatni dzień wakacji mieliśmy okazję spotkać się na wspólne oglądanie filmu „Nieznajomi”. Spotkanie niezwykłe ponieważ mające miejsce pod gołym niebem, w ciepłe letnie wieczory to idealna forma na spędzanie wolnego czasu. Dla naszych widzów przygotowaliśmy oczywiście darmowy popcorn i napoje oraz wygodne leżaki i koce. Film „Nieznajomi” opowiada o grupie przyjaciół, którzy spotykają się na kolacji i postanawiają, że do końca wieczoru wszystkie rozmowy telefoniczne mają być w trybie głośnomówiącym, a SMS-y odczytywane na głos. W trakcie kolacji wynikają różne ciekawe fakty z życia bohaterów. Mamy nadzieję, że tak jak nam, Wam również spodobało się nasze kino. Do zobaczenia na kolejnych seansach!

Fotorelacja: zobacz 

Zakończenie wakacji z multiosadą 2020

118709130_3271507126265502_7170848099013307227_oWakacje 2020 zakończyliśmy niezwykłym wydarzeniem – teatrzykiem profilaktycznym Papuga Pleciuga. Historia opowiedziana przez aktorów dotyczyła uzależnień i im zapobieganiu. Główną aktorką w przedstawieniu była oczywiście znana już dobrze nam wszystkim Papuga Pleciuga, którą mogliśmy spotkać już nie raz na wydarzeniach organizowanych w GCK MultiOsada. Historia Papugi tym razem niestety była smutna, ponieważ dotyczyła uzależnienia od alkoholu. Oczywiście wszystko zakończyło się szczęśliwie i Papuga wyzdrowiała. Oprócz nauki płynącej z opowieści była również zabawa poprzez śpiewanie piosenek oraz zabawy ruchowe.  Pod koniec spotkania dzieci miały przed sobą duże wyzwanie, ich zadaniem było przejście kilku kroków w prostej linii mając jednocześnie założone okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu. Zadanie niezwykle trudne i wręcz niewykonalne, w ten sposób dzieci za pomocą prostego ćwiczenia mogły zobaczyć złe skutki spożycia alkoholu. Teatrzyk profilaktyczny to idealna forma dla dzieci do spędzania wolnego czasu, ale również nauki. Dziękujemy za wszystkie wakacyjne spotkania 2020, mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli się spotkać w większym gronie oraz bez żadnych obostrzeń. Do miłego zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz 

Uroczystości upamiętniające śmierć mjr Jana Jaroszka

118690725_3270150479734500_1381504483639922655_oW niedzielę 30 sierpnia 2020 roku w kościele pw. św. Floriana w Orszymowie odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę śmierci pochodzącego i spoczywającego w Orszymowie – majora Jana Jaroszka który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego.

Czytaj dalej

Mszę Świętą Celebrował Ksiądz Grzegorz Jendrzejewski, który podczas modlitwy wspomniał również o zbliżającej się 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po wspólnej modlitwie Reprezentanci 123 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Zgrupowania Armii Krajowej Chrobry II ze Sztandarem Powstańców Warszawskich Środowiska Żołnierzy Zgrupowania Armii Krajowej Chrobry II, Poczty Sztandarowe Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżanowie, Ochotniczej Straży Pożarnej przy SUR w Małej Wsi pod dowództwem Prezesa OSP w Orszymowie Pana Mirosława Nowaka poprowadziły zgromadzonych na Cmentarz Parafialny w Orszymowie, by wspólnie pomodlić się przy grobie majora Jana Jaroszka, który walczył o naszą wolność. Po wspólnej modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje gminne i uczestników spotkania.
W niedzielnych uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z pracownikami Urzędu, Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Pan Andrzej Pielat, Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Zuzanna Niemirowska wraz z uczniami, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic Pan Rajmund Niemirowski, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, Reprezentanci 123 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Zgrupowania Armii Krajowej Chrobry II, Reprezentanci Narodowych Sił Zbrojnych oraz mieszkańcy naszej gminy.
Serdecznie dziękujemy Proboszczowi Parafii pw. św. Floriana w Orszymowie Księdzu Grzegorzowi Jendrzejewskiemu za podtrzymywanie pamięci o bohaterze naszej wolności i coroczną organizację tak wyjątkowej uroczystości.

Fotorelacja: zobacz

#7książekprzez7dni - dzień 6

118626780_3268548183228063_9172023763121346242_n#7ksiażekprzez7dni
Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. 
Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 6. Zapraszamy do udziału w zabawie Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego 

#7książekprzez7dni - dzień 5

#118532924_3264600466956168_8987469587393123235_o7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 5. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Szkolną w Szkoła Podstawowa W Podgórzu

Wakacje z Multiosadą "Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy"

118617300_3260911710658377_1948782109598112428_oW środę przed południem grupa dzieci i młodzieży z GCK MultiOsada miała okazję uczestniczyć w rejsie statkiem po Wiśle w ramach projektu pn. “Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy”. rejs ten to nie tylko lekcja geografii, ale także test wiedzy o nadwiślańskiej turystyce a wszystko to działania projektowe realizowane przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej- Młodzi Razem”.

Czytaj dalej

Głównym celem zadania jest zachęcenie odbiorców zadania do uprawiania różnych form turystyki rekreacyjnej ,ukształtowanie odpowiedzialnego turysty, odznaczającego się wysoką świadomością ekologiczną, kulturalną zauważalną na wszystkich etapach podróży turystycznej oraz stworzenie postaw do przyjęcia określonego stylu życia, wynikającego z potrzeby uprawiania turystyki i krajoznawstwa oraz zachęcenie odbiorców do odkrywania możliwości jakie dają rzeki Mazowsza oraz tereny nadwiślańskie.
W ramach zadania powstał “Przewodnik turystyczny pn. Człowiek i rzeka- dokąd płyniemy” w który został wyposażony każdy uczestnik rejsu oraz worko plecak. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie naszej grupy oraz wspaniałe upominki.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Fotorelacja: zobacz 

#7książekprzez7dni - dzień 4

118610468_3259427727473442_8913807223574169589_n#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 4. Zapraszamy do udziału w zabawie Biblioteka Centrum Kultury w Bodzanowie

#7książekprzez7dni - dzień 3

118330961_3255637741185774_6340846884099901873_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

 

Dzień 3. Zapraszamy do udziału w zabawie Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie 

wakacje z multiosadą - dzień 6

118506318_3255335811215967_196375104964224088_oPoniedziałek to kolejny dzień wakacyjnych warsztatów. Dzień ten nazwaliśmy dniem artystycznym, ponieważ uczestnicy warsztatów ozdabiali deski kuchenne metodą decoupage. Metoda ta polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej za pomocą odpowiedniego kleju. Młodsza grupa miała do dyspozycji małe okrągłe deseczki, grupa starsza natomiast większe prostokątne. To co stworzyły dzieci to istne dzieła sztuki. Szczegóły w galerii zdjęć.

Fotorelacja: zobacz

#7książekprzez7dni - dzień 2

118474639_3253370801412468_7836269662649768015_o

#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 2. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Szkolną w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie

wakacje z multiosadą - dzień 5

118472345_3251810791568469_5244845358911288455_oRuch to zdrowie dlatego w piątek 21 sierpnia nasi milusińscy uczyli się tańca nowoczesnego. Zajęcia poprowadziła przesympatyczna Pani Kinga Kopecka, która jak sama mówi taniec to jej pasja i odskocznia od codzienności. Dla każdej z grup Pani Kinga przygotowała specjalny układ choreograficzny. Musimy przyznać, że wcale nie był on taki łatwy jakby się wydawało. Dwie godziny treningu troszeczkę zmęczyły naszych uczestników, ale jak sami mówili bardzo im się podobało.

#7książekprzez7dni - dzień 1

118435085_3250483241701224_4455851333905514503_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 1. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Publiczną w Rębowie

Wakacje z Multiosadą - dzień 4

118486746_3249343101815238_1601467732314689937_oCzwartek był dniem pełnym wrażeń, ponieważ uczestnicy warsztatów zamienili się w poszukiwaczy skarbów. Każda grupa poprzez rozwiązanie zagadek czy tez rebusów znajdujących się w różnych pomieszczeniach budynku MultiOsady otrzymywała kolejne zagadki. Rozwiązanie ich skutkowało zdobyciem pojedynczych literek, z których dzieci musiały ułożyć hasło. Nasi zaszyfrowani detektywi byli bardzo zaangażowani w pracę zespołową. Każda grupa zdobyła wszystkie litery i odgadła hasło. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Fotorelacja: zobacz

rowerem przez gminę Mała Wieś

118315108_3247423765340505_108197545871553027_nW imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, Stowarzyszenia SKW Mal Wy oraz własnym serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze na Rajdy Rowerowe “Rowerem przez Gminę Mała Wieś”.

Pierwszy z nich już za tydzień a kolejne 13 i 27 września

Nie może Was zabraknąć ‍♀️‍♂️

Podczas pierwszego rajdu rozdamy Wam karty…każdy kto zbierze na swojej karcie 3 nasze pieczątki (po jednej z każdego rajdu) otrzyma od nas mały upominek ZAPRASZAMY

kino pod chmurką

118226910_3244527658963449_5380909503869895678_nKochani! Zapraszamy na Kino pod Chmurką przed MultiOsadą

Zachowamy bezpieczne odległości, stworzymy odpowiedni klimat a przede wszystkim miło spędzimy razem czas podczas polskiej komedii (choć wcale nie będzie aż tak śmiesznie)!

Liczymy na Waszą obecność ❤️❤️❤️

wakacje z multiosadą - dzień 3

118154016_3237468473002701_8880824611732153609_oW środę 19 sierpnia odbył się konkurs profilaktyczny organizowany przez Gminę Mała Wieś oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Hasło przewodnie konkursu to –„Narkotykom mówimy NIE”.

Czytaj dalej

Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, w której apelują do swoich rówieśników aby NIE próbowali różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, które prowadzą do uzależnienia a nawet do śmierci. Należy uświadamiać młodych ludzi, że narkotyki wyniszczają organizm, są nielegalne i bardzo kosztowne, przez co mogą być przyczyną wielu trudnych zdarzeń, które mogą skomplikować życie młodym ludziom. Dlatego należy stanowczo mówić: Narkotykom- NIE. Każda z prac jest inna, oryginalna i w ciekawy sposób przedstawia problem uzależnienia od takich właśnie środków odurzających. Serdecznie dziękujemy Gminie Mała Wieś oraz GKRPA za ufundowanie nagród w konkursie.

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - dzień 2

118227542_3234525799963635_7932233393970844755_o18 sierpnia w GCK MultiOsada odbyły się warsztaty savoir-vivre, na których dzieci poznały zasady dobrego zachowania się. Głównym celem zajęć była nauka tzw. etykiety zachowania się przy stole i nie odnosiła się tylko do spożywania posiłków, ale także do nakrywania i podawania do stołu.

Czytaj dalej

Dzieci poznały podstawowe zasady jak należy się zachowywać będą gospodarzem przyjęcia oraz będąc gościem na wytrawnym przyjęciu. W kolejnym etapie uczestnicy warsztatów uczyli się prawidłowego nakrywania do stołu, jakie należy położyć talerze, jakie sztućce i jaką ich ilość oraz do jakiego dania będą pasowały, jak ustawić kieliszki, szklanki i inne elementy zastawy stołowej. Ciekawym zadaniem było także składanie serwetek oraz nauka układania sztućców jako informacja dla kelnera czy danie smakowało, czy wręcz przeciwnie oraz kiedy następuje przerwa w jedzeniu lub kiedy po prostu gość skończył posiłek. Wszystkie wiadomość okazały się bardzo cenne i przydatne. Mamy nadzieję, że będą wykorzystywane na co dzień jak i na specjalne okazję.

Fotorelacja: zobacz

Obchody 100 rocznicy bitwy warszawskiej

118031642_3231736456909236_3254212325636035528_nW sobotę, 15 sierpnia 2020 r., obchodziliśmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwyczajowo zwanej Cudem nad Wisłą.

Bitwa Warszawska 1920 r. stoczona podczas wojny polsko-bolszewickiej była kluczowa dla losów odradzającej się po rozbiorach Polski.

Gminne Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Floriana w Orszymowie w intencji poległych za Ojczyznę, którą Celebrował Ksiądz Grzegorz Jendrzejewski.

Czytaj dalej

Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu referatu Pana Andrzeja Jeznacha wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, który przybliżył nam ten trudny i jakże ważny czas dla dziejów Polski, Poczty Sztandarowe Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżanowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi pod dowództwem Komendanta Gminnego Pana Michała Stefaniaka poprowadziły nas na Cmentarzu Parafialny w Orszymowie,by móc pomodlić się przy mogile Piłsudczyków. Spoczywający tam żołnierze, byli prostymi ludźmi: siedmiu z nich to rolnicy, jeden – stolarz, jednak nagrobna inskrypcja mówi sama za siebie: „Padli na polu chwały odpierając z granic państwa polskiego pod wodzą Józefa Piłsudskiego nawałę najeźdźców w latach 1918 -1920”.

Po wspólnej modlitwie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze przez delegację gminną i uczestników tej wyjątkowej Uroczystości.

W sobotnich uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z pracownikami Urzędu i Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Zuzanna Niemirowska wraz z uczniami, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic Pan Rajmund Niemirowski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Pan Andrzej Jeznach, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Orszymowa, Dzierżanowa oraz Małej Wsi, Sołtysi z terenu Gminy Mała Wieś oraz mieszkańcy naszej gminy.

Fotorelacja: zobacz 

wakacje z multiosadą 2020 - sierpień

118028612_3231169560299259_230209807178572311_oNiestety już tak jest…że wszystko co dobre szybko się kończy (za szybko)

Tak jak obiecaliśmy ostatni tydzień wakacji będziemy również z Wami (liczymy, że Wy będziecie też z nami).

W poniedziałek 24 sierpnia zapraszamy na warsztaty artystyczne, w środę 26 sierpnia na darmowy wyjazd do Płocka na Rejs po Wiśle a w piątek 28 sierpnia zakończymy wakacje na wesoło Zapraszamy Was kochani na wakacyjny koncert przed MultiOsadą.

Zapisom podlegają tylko warsztaty 24 sierpnia oraz wyjazd 26 sierpnia

Zapraszamy

Wakacje z MultiOsadą - dzień 1

118086434_3228977477185134_8940475152144085164_oKolejny tydzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi. W dniu dzisiejszym dzieci własnoręcznie wykonały lampiony. Potrzebne do tego były małe słoiki oraz farby w sprayu a także specjalne farby witrażowe. Po pomalowaniu słoików dzieci według własnego pomysłu ozdabiały lampiony, służyły do tego naklejki w różnych kształtach, pompony, cekiny, sznurki, wstążki. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pracami naszych milusińskich. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Fotorelacja: zobacz

wakacje z multiosadą 2020 - sierpień

117633055_3212870252129190_8581877226320391885_oSerdecznie zapraszamy na wakacyjne warsztaty z MultiOsadą

Przedstawiamy Wam propozycję na najbliższy tydzień…ale to jeszcze nie koniec niebawem kolejne zapowiedzi

100 rocznica bitwy warszawskiej

117316401_3209595912456624_8587195732500619022_nW tym roku przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, zwyczajowo zwanej Cudem nad Wisłą. W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem “cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Z tej jakże ważnej dla nas wszystkich rocznicy Proboszcz Parafii w Orszymowie, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszają na uroczystość religijno-patriotyczną, która odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 9:00 w kościele pw. św.Floriana w Kościele Parafialnym w Orszymowie. Razem pomódlmy się za tych, co “Padli na polu chwały odpierając z granic państwa polskiego pod wodzą Józefa Piłsudskiego nawałę najeźdźców w latach 1918-1920”.

rozstrzygnięcie konkursu ozdoba na stół wielkanocny

88129400_2804172149665671_507074340160798720_oRozstrzygnięcie konkursu pt. “Wielkanocna Ozdoba Stołowa”

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, to przede wszystkim czas przeżyć religijnych, to czas refleksji i zadumy. W dzisiejszym świecie bardzo potrzebny każdemu z nas.

Mimo, że w tym roku czas Wielkiej Nocy jest już dawno za nami to nie mogliśmy zostawić naszego konkursu bez rozstrzygnięcia.

Cieszymy się, że mimo wielu problemów jakie spotykamy w tym roku możemy przedstawić Państwu prace Naszych najbardziej wytrwałych uczestników konkursu.

Czytaj dalej

Pragniemy przypomnieć, że celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych oraz rozwijanie kreatywności wśród naszych mieszkańców.

Praca konkursowa musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału. Niedopuszczalne było użycie elementów z seryjnej produkcji. Ważne, aby praca konkursowa nawiązywała do tradycji Wielkanocnych. Powinna zawierać tradycyjne elementy takie jak np: jajka, baranek, kurczaczek, zajączek. Elementy te nie mogły być z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie przez uczestników konkursu.

Do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada trafiły 3 prace od naszych niezawodnych uczestników.

Po trudnych naradach jury konkursowe zdecydowało przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Pani Halina Nowacka,

II miejsce – Pani Zofia Krystek,

III miejsce – Pani Martyna Grzelak

Cieszymy się, że Wasze prace przetrwały tą długą próbę czasu. Oznacza to tylko jedno, że są wykonane z bardzo trwałych materiałów i na pewno posłużą jeszcze nie raz jako piękna dekoracja na stołach wielkanocnych.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie! Dla wszystkich w/w wymienionych przygotowaliśmy dyplomy i nagrody. Skontaktujemy się z Wami w celu ustalania terminu ich odbioru ❤❤❤

Serdecznie zapraszamy do oglądania prac w poniższej fotorelacji.

Fotorelacja: zobacz 

obchody 1 sierpnia

116335972_3177587748990774_3745504234728499900_n1 sierpnia obchodzimy 76 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia pamiętajmy o Tych, dzięki którym zawdzięczamy dzisiejsza Wolną Polskę, pamiętajmy o ich poświęceniu i bohaterstwie.

Wraz z Dźwiękiem Syren w godz. „W” zatrzymamy się przy grobie majora Jana Jaroszka, który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego. Wspólną modlitwą uczcijmy pamięć Powstańców, którzy stanęli do heroicznej walki o wolność.

nauczmy się żyć z wirusem

116792045_3176148765801339_5699253637222945216_oW ostatnim czasie chyba już wszyscy mają dość Koronawirusa… troszkę sobie sami odpuściliśmy i pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych (chociażby podczas zakupów) wielu z nas o tym zapomina…

Niestety tak to teraz wygląda…zero dystansu, maseczek, nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego…a wirus przecież nadal wśród nas krąży, o czym przypominają cały czas specjaliści.

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, których w ostatnich dniach bardzo przybywa.

Czytaj dalej

Pamiętajmy o dyscyplinie…ona jest teraz bardzo ważna. Uważajmy na siebie i swoich bliskich, trzymajmy dystans, unikajmy dużych zgromadzeń, stosujmy się do zaleceń i przede wszystkim bądźmy rozważni!!!

Razem nauczymy się żyć z WIRUSEM

Przygotowaliśmy dla Was kolorowe plakaty, które w najbliższym tygodniu zostaną dostarczone do każdego sołectwa w Naszej Gminie. Działamy razem: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś

zaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim

109665371_3144971525585730_7259006999479956395_oJak już wcześniej informowaliśmy, realizujemy projekt “Nauczmy się żyć z wirusem…”, który znalazł się wśród grantobiorców konkursu Działaj lokalnie 2020, ogłoszonego przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Sprzęt, materiały oraz zestawy promocyjne już do nas dotarły…za chwile będą również gotowe kolorowe plakaty i ulotki i ruszamy w teren  Kolejnym punktem zadania będzie filmik i spotkanie z Wami w plenerze…ale to jeszcze chwilka….będzie kolorowo  Dziękujemy: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś, Straż Pożarna Mała Wieś

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 5

109731201_3142384975844385_9007210672918289939_oJak wiadomo sport to zdrowie, dlatego też piątkowe warsztaty w MultiOsadzie obfitowały w różnego rodzaju sportowe rozgrywki. Takie zajęcia uczą dzieci współpracy w grupie, radzenia sobie z porażkami oraz niosą radość z wygranych w zawodach. Wspólne gry, konkurencje i zabawy sprawiły, że pomimo zmęczenia, każdy z uśmiechem wrócił do domu. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych mieliśmy chwilę na zasłużony odpoczynek podczas którego obejrzeliśmy bardzo zabawny film animacyjny dla dzieci. Dziękujemy wszystkim za kolejny wspólny dzień. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 4

108812868_3139638819452334_4349674460345814508_oNiestety dzisiejsze zajęcia sportowe nie odbyły się ze względu na niesprzyjającą nam pogodę. Padający deszcz uniemożliwił nam przeprowadzenie rozgrywek sportowych na terenie MultiOsady ale na szczęście mieliśmy opcję alternatywną na dzisiejszy dzień. Nasi milusińscy zamienili się w małych chemików a ich zadaniem było wykonanie własnego slima. Silmy to masa plastyczna o różnych kolorach, fakturze i strukturze potocznie zwana glutkiem. Po wymieszaniu odpowiednich składników dzieci zaczęły ugniatać powstałą masę slime. Przy pracy nad glutkiem musiały wykazać się dużą cierpliwością i zapałem, żeby opanować sztukę ich robienia. Podczas dzisiejszych warsztatów było mnóstwo śmiechu i radości. Do zobaczenia jutro.

Fotorelacja: zobacz 

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 3

108168102_3136971289719087_7350932558950513663_oKolejny dzień wspólnej zabawy za nami. 15 lipca odbyły się warsztaty muzyczno- taneczne. Tym razem zamiast nauki tradycyjnych układów postawiliśmy na taneczne zabawy animacyjne oraz na próbę stworzenia prostych instrumentów.

Czytaj dalej

Pierwsza część zajęć polegała na zrobieniu instrumentu, na którym później mogliśmy zagrać prosta melodię. Dzieci wykonały bębenki z okrągłych opakowań po jogurtach czy maśle, tamburyny z plastikowych nakrętek oraz metalowego drucika oraz przeszkadzajki z plastikowych butelek do których wsypywały ryż, kaszę, groch oraz różnego rodzaju ziarna. Nie były to jednak takie zwykłe instrumenty, każdy z uczestników warsztatów ozdobił swój instrument wedle upodobań. Druga część dzisiejszego spotkania to nauka prostych układów tanecznych przy których było mnóstwo śmiechu. Udział w takich zajęciach pozwala dzieciom rozwijać zainteresowania muzyczne, pobudza do pozytywnej motywacji nauki tańca. Następuje także rozwój słuchu, poczucia rytmy, pamięci i wyobraźni muzykalnej a także muzykalności. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Fotorelacja: zobacz

Ważna informacja dotycząca konkursu wielkanocnego

88129400_2804172149665671_507074340160798720_oKochani! Pamiętacie jeszcze o naszym konkursie, który zmuszeni byliśmy zawiesić z uwagi na pandemie? Mamy nadzieję, że tak! Tak jak informowaliśmy, konkursu nie odwołaliśmy. Wiemy, że co nie którzy zdążyli już przygotować swoje prace ale nie mieli możliwości ich nam dostarczyć. Dlatego informujemy, że odwieszamy konkurs!!! Wszyscy, którzy przygotowali swoje prace proszeni są o dostarczenie ich do MultiOsady Czekamy na Was do przyszłego wtorku tj. do 21.07.2020(włącznie) do godz. 16.00Przypominamy, że GCK MultiOsada pracuje od poniedziałku do piątku w godz.8.00-16.00.

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 2

108046648_3136566903092859_9060430374749765057_oWe wtorek 14 lipca wspólnie z naszym żądnymi przygód dwoma grupami ruszyliśmy w teren, gdzie czekały przygotowane przez nas wcześniej zagadki i zadania do wykonania. Integracyjne gry terenowe to świetny sposób na to, aby w luźnej, niezobowiązującej atmosferze popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi. Do zorganizowania podchodów nie trzeba żadnego specjalnego sprzętu, a o atrakcyjności decyduje inwencja osób, które grę przeprowadzają. Rywalizacja wymagająca współpracy w trudnych warunkach przekłada się na realizację celów poprzez zgranie i zmotywowanie zespołu. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Fotorelacja: zobacz 

maseczkomaniacy w multiosadzie

108053447_3134599129956303_4680892473382202860_oKolejna partia maseczek w ramach projektu “Mieszkańcom Pomożemy…Maseczki Uszyjemy” gotowa…tak jak obiecaliśmy tym razem dla naszych mieszkańców!!! Kochani, jeżeli potrzebujecie maseczki…zapraszamy. Darmowe maseczki dla mieszkańców gminy można otrzymać W Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godz.8.00-16.00. Pamiętajmy, że nadal mamy obowiązek zakładać maseczki, chociażby idąc na zakupy.

Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Działamy razem z Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”  i Urząd Gminy Mała Wieś.

Wakacje z MultiOsadą - Dzień 1

107917883_3134012250014991_4257859160935716935_oW poniedziałek 13 lipca rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Naszym głównym celem poniedziałkowego spotkania, były warsztaty plastyczne. Dzieci zostały podzielone na dwie mniejsze grupy, w których będziemy się spotykać przez cały tydzień i wspólnie, kreatywnie spędzać czas. Pierwszy dzień to wspomniane już warsztaty plastyczne, na których nasi milusińscy mogli poczuć się jak prawdziwi malarze. Przy rozstawionych sztalugach i płótnie dzieci namalowały piękne i oryginalne obrazy przedstawiające budynek MultiOsady. Musimy przyznać, że wszystkie prace bardzo nam się podobają dlatego zachęcamy do obejrzenia ich w galerii zdjęć. Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Fotorelacja: zobacz 

Informacja

107915365_3133864096696473_7311821149237060658_nInformujemy, że Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna w dniach 16-17 lipca 2020 roku (czwartek-piątek) z powodu aktualizacji zbiorów i prac technicznych. W tych dniach nie będzie można wypożyczyć ani dokonać zwrotu książek lub innych materiałów bibliotecznych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Biblioteka Publiczna w Małej Wsi z darmowymi publikacjami od IPN

107704893_3125850940831122_1317737080397062998_nDzięki udziałowi w projekcie “Biblioteka na to czeka” Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi wzbogaciła się o pakiet 30 darmowych publikacji IPN. Instytut Pamięci Narodowej, realizując ustawową misję edukacyjną realizuje projekt „Biblioteka na to czeka”, popularyzujący czytelnictwo i wspierający rozwój bibliotek szkolnych, akademickich i publicznych w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. Serdecznie zapraszamy do korzystania

zajęcia wakacyjne - lipiec 2020

107431238_3120995731316643_6038150671250892335_oSerdecznie zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla dzieci w MultiOsadzie. Z uwagi na panującą pandemie w tym roku musimy troszkę zmienić nasze zasady. Zajęcia będą odbywały się w dwóch mniejszych grupach i aby uniknąć ciągłej rotacji dzieci musimy wprowadzić zapisy!

Wszelkie informacje i zapisy pod nr tel 570-604-310

Zapraszamy

nauczmy się żyć z wirusem

103373701_3116615505087999_8234314201256607006_ozaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim ❤️❤️❤️❤️

Nasz projekt “Nauczmy się żyć z wirusem…” znalazł się wśród grantobiorców konkursu Działaj lokalnie 2020, ogłoszonego przez Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Czytaj dalej

Naszym celem w ramach projektu będzie działanie na rzecz mieszkańców Gminy Mała Wieś oraz powiatu płockiego, poprzez edukację społeczeństwa- przekazanie zasad bezpieczeństwa i higieny, które pozwolą nam nauczyć się żyć z wirusem, który niestety będzie nam jeszcze długo zagrażał. Przygotujemy kolorowe plakaty, ulotki, jakiś fajny filmik, spotkamy się też z Wami na Naszym sobotnim ryneczku Choć sytuacja nie jest fajna…z nami będzie kolorowo  Grafik już pracuje nad projektem plakatów i ulotek. Czekamy także na dostawę niezbędnego sprzętu, materiałów i koszulek dla naszych wolontariuszy, które zakupione zostały w ramach udziału w projekcie. Pozyskaliśmy również partnerów naszych działań. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi i nowo powstałej przy niej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jesteśmy przekonani że wspólnie zrobimy coś fajnego  Dziękujemy: Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Urząd Gminy Mała Wieś, Straż Pożarna Mała Wieś.

Otwarcie Lokalnego Centrum Kompetencji i XboX

107104365_3116011521815064_35554653741914258_oKochani! Ostatnie kilka miesięcy to trudny czas dla wszystkich. Z uwagi na pandemię zmuszeni byliśmy ograniczyć swoją działalność, a Lokalne Centrum Kompetencji jak również uwielbiany przez dzieci Xbox został całkowicie wyłączony z użytkowania. Było u nas pusto, smutno…brakowało nam codziennego gwaru i Waszych odwiedzin! Małymi krokami będziemy do Was wracać oczywiście z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa ⚠⚠⚠

Od jutra tj od 08.07.2020 zapraszamy do ponownego korzystania z pracowni komputerowej oraz Xboxa.

Czytaj dalej

Należy jednak pamiętać, że pandemia nadal trwa i dlatego wprowadzamy następujące zasady:

– do GCK MultiOsada przychodzimy w maseczkach, po zajęciu miejsca czy to przed Xboxem czy przed komputerem maseczkę oczywiście możemy zdjąć,

– przed wejściem do budynku dezynfekujemy dłonie (przed budynkiem ustawiony został dozownik łokciowy)

– jeżeli chcesz się czuć bezpieczniej załóż rękawiczki,

– przy stanowisku komputerowym znajduje się tylko jedna osoba (biurka z komputerami rozstawione zostały w bezpiecznych odległościach od siebie),

– z Xboxa korzystają jednocześnie maksymalnie dwie osoby (zachęcamy do przychodzenia z zaufaną osobą),

– po przyjściu najpierw kierujemy się do pracowników MultiOsady w celu upewnienia się czy w danej chwili są wolne stanowiska komputerowe czy też Xbox.

Pamiętajcie:

Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni.

⚠Nadal obowiązuje reżim sanitarny.

☣Zachowajcie odstępy.

Drodzy Rodzice!!!Zdezynfekowaliśmy wszystkie możliwe powierzchnie i będziemy je dezynfekować każdego dnia, wprowadziliśmy nowe zasady bezpieczeństwa, nasi pracownicy nie okazują żadnych oznak zarażenia korona wirusem ale to Wy zdecydujecie czy Wasze dzieci do nas przyjdą!!! My jesteśmy…❤️❤️❤️

P.S. Jesteśmy w trakcie przygotowywania bezpiecznej oferty wakacyjnej dla najmłodszych, wkrótce szczegółowe informacje

Nakręć się na pomaganie

106394928_3099455233470693_2246217106230383400_nKolejna partia koreczków dla Zosi dostarczona została dziś przez Straż Pożarna Mała Wieś.

Dziękujemy bardzo Strażakom za zaangażowanie w akcję pomocy dla Maleńkiej Zosi. Ogromne podziękowania dla Szkół i Przedszkola oraz wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Mała Wieś, którzy codziennie przynoszą koreczki dla Waleczna Zosia ❤️❤️❤️
Oczywiście zbieramy dalej!!! ❤️❤️❤️

maseczkomaniacy w multiosadzie

106278733_3097775983638618_4163361319146200989_nKolejna partia maseczek w ramach projektu “Mieszkańcom Pomożemy…Maseczki Uszyjemy” gotowa!!!  Tym razem na ręce Komendanta Gminnego OSP RP w Małej Wsi przekazaliśmy maseczki dla Strażaków Ochotników. W najbliższych dniach zostaną one przekazane wszystkim ośmiu Ochotniczym Strażom Pożarnym działającym na terenie Naszej Gminy.

Czytaj dalej

Oczywiście szyjemy dalej…teraz dla mieszkańców Gminy Mała Wieś. Jak tylko zostaną uszyte niezwłocznie poinformujemy o możliwości uzyskania darmowej maseczki w siedzibie MultiOsady.

Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”

wakacyjne nowości wydawnicze

106296699_3096550723761144_8617685865973665764_oWakacje to czas odpoczynku i relaksu, dlatego w długie letnie wieczory zachęcamy do lektury naszych najnowszych książek!

Dostępne w wypożyczalni od najbliższego poniedziałku tj. 06.07.2020.

Serdecznie zapraszamy! ❤️

udanych wakacji!

74965971_3088919684524248_236281467450767778_nDobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Rok inny niż pozostałe ze względu na panującą pandemię koronawirusa… ten rok był dla Was ciężki, zarówno dzieci, nauczyciele jak i rodzice musieli się zmierzyć z nowym nieznanym Wam wcześniej systemem nauczania, który wymagał od Was wszystkich ogromnego zaangażowania. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku! Na ten czas życzymy Wam radości, słońca i przede wszystkim dużo zdrówka.

Czytaj dalej

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i bawcie się dobrze. Leniuchujcie w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami ale niezapominajce przy tym o panującej pandemii i dbajcie o siebie i swoich bliskich. Chrońcie się nawzajem! Wierzymy, że wszyscy wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach rozpoczną nowy rok szkolny już w normalnych warunkach w murach waszych szkół. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń. Ściskamy Was wszystkich bardzo mocno ☀️️⛱️️⛰️

 

23 czerwca - dzień ojca

105372370_3075988019150748_7144099081385290822_oZ okazji Dnia Ojca, składamy najszczersze życzenia. Dziękujemy za troskę, za trud i codzienne starania.

Życzymy zdrowia, sił, codziennej radości a przede wszystkim nieustającej miłości od swoich dzieci.

Dziękujemy, że jesteście!!! ❤️❤️❤️

maseczkomaniacy w multiosadzie

104719351_3069966163086267_4243568452710957528_nNasze maseczki trafiły już do nowych właścicieli. Przekazaliśmy je pracownikom służb medycznych z terenu powiatu płockiego oraz seniorom z terenu naszej Gminy (maseczki trafiły do seniorów z Dziennego Domu Senior Plus w Małej Wsi przy ul. Płońskiej jak również Dziennego Domu Senior Plus w Małej Wsi przy ul.Warszawskiej oraz do Seniorów ze Związku Emerytów i Inwalidów w Małej Wsi). Oczywiście szyjemy dalej… najpierw dla strażaków a w następnej kolejności dla mieszkańców Gminy Mała Wieś. Jak tylko powstanie kolejna partia niezwłocznie poinformujemy o możliwości odbioru maseczek w siedzibie MultiOsady. Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Działamy razem z Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” i Urząd Gminy Mała Wieś

otwarcie placu zabaw i siłowni zewnętrznej

104072900_3056870111062539_8071561374608332592_oInformujemy, że dzisiaj (15 czerwca 2020r.) oficjalnie zostały otwarte plac zabaw i siłownia zewnętrzna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

Przed otwarciem wszystkie urządzenia zostały poddane dezynfekcji, do której użyto środka biobójczego zwalczającego wirusy i bakterie.

Jednakże wobec panującego stanu epidemii zwracamy się z prośbą o korzystanie z placów zabaw z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.W przypadku dużej liczby osób przebywających na terenie placu, prosimy o rozsądne podjęcie decyzji o późniejszej wizycie lub odczekanie i skorzystanie po opuszczeniu terenu przez innych użytkowników. Dodatkowo w trosce o naszych najmłodszych mieszkańców gminy przypominamy o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy w sytuacji kiedy nie ma możliwości zachowania 2 metrowego dystansu pomiędzy użytkownikami (przepis ten nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia). Pamiętamy, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Wszystkim życzymy bezpiecznej zabawy oraz miłego odpoczynku na świeżym powietrzu.

 

rok 2020 - rokiem Jana Kowalewskiego

102391489_3040365366046347_2607905451476506657_oDecyzją Senatu rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Kowalewskiego. Przedstawiamy przygotowany z tej okazji przez Biuro Programu “Niepodległa” biogramu Bohatera, który przyczynił się do wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku.

Zapraszamy również do lektury tekstu przygotowanego przez prof. Grzegorza Nowika, który opowiada, jak Polacy zorganizowali wojskowe komórki wywiadu i jak łamali szyfry, od „Rewolucji” do „Enigmy”. O historii polskiego radiowywiadu można przeczytać na stronie: zobacz 

Powodzenia maturzyści!

102576333_3037944329621784_258964703939876682_n“Nauka to pokarm dla rozumu.” (L. Tołstoj)

Trzymamy mocno kciuki za wszystkich maturzystów podchodzących aktualnie do egzaminu dojrzałości. Z całego serca życzymy Wam powodzenia! 

maseczkomaniacy w multiosadzie

83260937_3021833694566181_3016783345083219968_oPomimo zmniejszenia obostrzeń, nadal jesteśmy zobowiązani zakładać maseczki w obiektach zamkniętych dlatego też szyjemy maseczki, które w tym tygodniu trafia do pierwszych instytucji oraz do naszych kochanych seniorów Zadanie realizowane jest w ramach konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez @Fundację “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Przedsięwzięcie „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” jest wspólną inicjatywą Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (dalej ARFP) oraz Fundację FLZP Młodzi Razem w partnerstwie z Nationale-Nederlanden.

Nowości wydawnicze

101615154_3021765557906328_6779726303324012544_oNa naszych bibliotecznych półkach pojawiła się kolejna dawka nowości wydawniczych. Nasze doświadczenie bibliotekarskie, nauczyło nas planowania zakupów zgodnie z Państwa sugestiami. W kryterium doboru sugerujemy się zawsze zapotrzebowaniem naszej lokalnej społeczności. Kochani prosimy o zgłaszanie propozycji nowości wydawniczych do zakupu do Biblioteki w Małej Wsi (kolejna partia nowości już niebawem).

Zapraszamy

dzień dziecka

360_F_155045396_eC7Qxrb8moJA6yul6aciWgPCFhsyrFaLKochani witamy Was w tym szczególnym dniu. Dziś 1 czerwca dzień dziecka, to bardzo szczególne dla Was święto, niestety nie możemy się w tym roku spotkać na corocznie organizowanym pikniku osobiście ze względu na panującą sytuację w kraju i na świecie. Jednak pamiętamy o Was i przesyłamy Wam najpiękniejsze życzenia. Dużo uśmiechu, radości, zdrowia, słodkości, szczęścia, małych przyjemności, spełnienia marzeń i pomyślności. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka to wszystko dla Was prosto z naszego serca! ❤️ Radosnego dnia dziecka życzy Dyrektor GCK MultiOsada Ewa Grzelak w Małej Wsi wraz z pracownikami.

Film: zobacz

Wznawiamy zajęcia indywidualne

101549569_3012180132198204_2587705503643598848_oKochani małymi krokami wracamy do Was

Z ogromną radością informujemy, że od 1 czerwca wznawiamy indywidualne zajęcia muzyczne. Na warsztaty grupowe jeszcze musimy troszkę zaczekać ale mamy nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze do normalności, za którą wszyscy już bardzo tęsknią.

Lokalne Centrum Kompetencji nadal pozostaje zamknięte!

27 maja - dzień samorządu terytorialnego

100616179_3004979392918278_3981038622982799360_oZ okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, składamy wszystkim pracownikom samorządu terytorialnego najlepsze życzenia – wielu dalszych sukcesów i nowych ambitnych wyzwań.

26 maja - dzień matki

100984355_3004578072958410_5405344422235734016_oKochane Mamy! Dziękujemy, że jesteście Wszystkiego dobrego w dniu waszego święta ❤️

nakręć się na pomaganie

96814656_2973689309380620_6124932292503666688_nDrodzy mieszkańcy Gminy Mała Wieś!

Zapewne wielu z Was słyszało o maleńkiej Zosi, mieszkanki naszego powiatu, której przyszło zmierzyć się ze straszna chorobą SMA1. Oprócz zbiórki pieniędzy została uruchomiona akcja zbierania nakrętek. Informujemy, że od dzisiaj przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi stanie pojemnik, w który będziecie mogli wrzucać korki. Przyjmiemy każdą ilość i przekażemy w odpowiednie miejsce.

Kochani nakręcamy się na pomaganie

Mała Wieś…Wielkie Serca ❤️❤️❤️

Otwieramy bibliotekę

96838042_2971105026305715_1879459005621862400_oW czwartek 14 maja zostaje otwarta dla czytelników Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi działająca przy GCK MultiOsada w Małej WsiBiblioteka zostaje otwarta wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek .

W Bibliotece nie będą odbywały się spotkania i zajęcia, nie będzie też możliwe korzystanie z komputerów, ksero itp.

Książki będą przyjmowane i wydawane przy specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym stanowisku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (pracownik oddzielony będzie od czytelników szybą/pleksi, zaopatrzony w rękawice, przyłbice lub maseczkę i płyn do dezynfekcji).

Czytaj dalej

Czytelnicy nie będą mieli możliwości swobodnego poruszania się między półkami z książkami (brak wolnego dostępu do księgozbioru).

Zachęcamy do zamawiania książek poprzez katalog on-line oraz telefonicznie. Rezerwacje składane telefoniczne i poprzez katalog online będą realizowane następnego dnia.

Rezerwacje telefoniczne można składać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00.

Zwracane przez czytelników książki przez okres 7️⃣ dni będą pozostawały w kwarantannie. W katalogu przy książce pozostającej w kwarantannie pojawi się adnotacja KWARANTANNA.

Czytelnicy przebywający w bibliotece zobligowani są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawic ochronnych .

Przy stanowisku zdawczo-odbiorczym może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby, które czekają w kolejce muszą zachować bezpieczną odległość (2️⃣ metry) od kolejnego użytkownik

Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z biblioteki i wypożyczania w związku z COVID-19

Dzień bibliotekarza

97002926_2958673040882247_9047840494448541696_n“Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka.” Jan Paweł II

Wszystkiego dobrego dla wszystkich Bibliotekarzy!

Maseczkomaniacy w multiosadzie

95943676_2955087124574172_2605865634688401408_oMiło nam poinformować, że jesteśmy jednym z pięciu laureatów konkursu pt. “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” zorganizowanego przez Fundacja “Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Otrzymaliśmy grant w wysokości 2 tys. zł na realizację projektu “Mieszkańcom pomożemy…maseczki uszyjemy”.

Czytaj dalej

Darmowe maseczki przeznaczone będą dla mieszkańców gminy Mała Wieś i powiatu płockiego. W pierwszej kolejności obdarujemy nimi osoby pracujące w różnego rodzaju służbach tj. szpitalach, hospicjach, policji, oraz straży pożarnej. Projekt będzie realizowany od 15 maja do 15 lipca…więc troszkę sobie poszyjemy

Zbieramy materiały, kompletujemy sprzęt i ruszamy do szycia

Przedsięwzięcie „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” jest wspólną inicjatywą Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (dalej ARFP) oraz Fundację FLZP Młodzi Razem w partnerstwie z Nationale-Nederlanden.

Święto Św. Floriana

95410402_2948480525234832_6929602167825235968_oZ okazji święta Świętego Floriana – Patrona Strażaków, składamy serdeczne życzenia i podziękowania dla Druhów strażaków ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mała Wieś i wszystkich strażaków zawodowych.

Niech święty Florian obdarza Was niezbędną pomocą i chroni od nieszczęść i wypadków, a tę ofiarną i niezwykle trudną służbę ludziom i ich mieniu, uczyni bezpieczną.

Dziękujemy że jesteście!

Życzymy zawsze tyle samo powrotów do strażnicy, ile wyjazdów do akcji.

3 maja - święto konstytucji

95268251_2946145435468341_922039026439946240_oŚwięto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane świętem narodowym. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku, kiedy doszło do masowych demonstracji studenckich.

Czytaj dalej

Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja. Wszelkie próby manifestowania były w tych dniach tłumione przez milicję. Władze PRL postanowiły dodatkowo znieść to święto poprzez ustawę z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócone zostało dopiero w 1990 roku. Pierwsze po przerwie uroczyste obchody odbyły się na Placu Zamkowym w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Od 2007 roku święto 3 maja obchodzone jest także na Litwie.

Ponadto 3 maja wypada także święto kościelne, a dokładniej święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku. Ma ono upamiętniać złożone przez Jana Kazimierza śluby lwowskie, podczas których powierzył Polskę pod opiekę Maryi. Nie jest to jednak święto nakazane, więc tego dnia katolicy nie są zobligowani do uczestniczenia w mszy świętej.

2 maja- Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą

95258996_2944807848935433_5543693204399849472_nDzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Wybór dnia nie był przypadkowy i ma uzasadnienie historyczne. Właśnie 2 maja, w 1945 roku, polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie.

Czytaj dalej

Co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze?

Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów – białego i czerwonego. Oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Same barwy – biel i czerwień – już wcześniej były uznawane za narodowe. Jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Poza granicami Polski oficjalnym symbolem naszego kraju jest flaga z polskim orłem na białym pasie. Używa się jej jedynie w celach dyplomatycznej reprezentacji Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej.

Najliczniejsza grupa emigracji i osób polskiego pochodzenia żyje w Stanach Zjednoczonych – 10 milionów. Inne duże skupiska są w: Brazylii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. Polacy mieszkają też między innymi na – Litwie, Białorusi i Ukrainie

Święto zostało ustanowione w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Uchwała senacka określa politykę państwa wobec Polaków przebywających za granicą. Mówi o zapewnieniu im praw mniejszości narodowej, rozwijaniu ojczystego języka i promowaniu polskiej kultury. Zgodnie z dokumentem, konstytucyjnym opiekunem diaspory jest Marszałek Senatu. Szczególna rola izby wyższej w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polaków mieszkających na obczyźnie, wywodzi się z międzywojennej tradycji patronowania wychodźstwu.

“Polonią” określa się polskich emigrantów oraz ich potomków. Natomiast osoby mieszkające na terenach, które w przeszłości należały do państwa polskiego, a w wyniku zmiany granic znalazły się poza nim, uznaje się za Polaków. I tak mówimy: Polacy na Litwie, Polacy na Ukrainie czy Polacy w Czechach.

Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą to święta państwowe.

1 maja - święto pracy

95218314_2943017969114421_1851301741195165696_o1 maja- Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata; upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników – wśród nich także emigranci z Polski. Protest został krwawo stłumiony przez policję Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago. Rodzący się wówczas ruch związkowy, bez względu na różnicę nurtów ideowych, przyjął ten dzień za swoje święto.

Czytaj dalej

Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku – Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów.

W Kościele rzymskokatolickim dzień 1 maja jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

Spokojnych świąt

92516843_2891745594241659_4669806044157837312_oZdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

"wyjdę za Ciebie"

91372013_2870938039655748_8513463103021645824_oDrodzy Seniorzy z terenu Gminy Mała Wieś.

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa COVID-19 oraz obowiązującymi restrykcjami i ograniczeniami w poruszaniu się od dnia 1.04.2020 Gminne Centrum Kultury MultiOsada w porozumieniu z Wójtem Gminy Mała Wieś uruchamia akcję społeczną pt.„Wyjdę za Ciebie”

Czytaj dalej

Seniorzy, którzy potrzebują pomocy w zakresie:

1.Zrobienia zakupów,

2.Pójścia do apteki

Powinni dzwonić na numery tel 570-604-310, 570-604-620

Zakupy realizowane będą w okolicznych sklepach.

Zgłoszenia telefoniczne z dni: piątek- poniedziałek będą realizowane we wtorek, natomiast zgłoszenia telefoniczne z dni: wtorek- czwartek realizowane będą w piątek. Zachowamy wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa.

Razem można Więcej!!!

#zostańwdomu

84510277_2854242087992010_190576306037981184_nDrodzy Mieszkańcy Gminy Mała Wieś!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w strukturach którego jest również Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi oraz Filia Biblioteczna w Dzierzanowie będą NIECZYNNE DO ODWOŁANIA.

Możecie do nas dzwonić(570-604-310) i pisać wiadowosci e-mail( multiosada@gmail.com )

Kochani zastosujemy się wszyscy do zaleceń i zostanmy w domu. To jedyne lekarstwo na tego strasznego WIRUSA.

Zawieszona działalność gck multiosada

89921479_2613685908742713_1810340075452497920_oInformujemy, że od jutra tj.12.03.2020 do 25.03.2020 zawieszamy działalność Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierzanowie.

Gminne Obchody Dnia Kobiet

89777117_2829046997178186_5998506236474032128_o8 marca to bardzo wyjątkowy dzień w roku, Dzień Kobiet. Z tej okazji w niedzielne popołudnie spotkaliśmy się aby uczcić wspólnie Gminne Obchody Dnia Kobiet. Wśród publiczności wyjątkowe Panie, a na scenie wyjątkowi Panowie z Zespołu Muzycznego „Caprii”.

Czytaj dalej

To właśnie Oni poprowadzili koncert dla naszych wyjątkowych kobiet, podczas którego miło spędziliśmy czas w rytm najnowszych hitów polskiej sceny disco. Wyjątkowe życzenia oraz słodki prezent otrzymała każda z Pań od Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego. Po radosnym koncercie przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa oraz rozmowy przy kawie i herbacie. Dziękujemy za tak radosny i miło spędzony czas.

Fotorelacja: zobacz

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

88325818_2824577387625147_8764600586826940416_oZa nami obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach, organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, objętych Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele Parafialnym w Małej Wsi, po której wszyscy zgromadzeni przejechali pod pomnik upamiętniający miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki. Zaproszeni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych. Prelekcję historyczną wygłosił pomysłodawca obchodów Marceli Szkopek. Podczas spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi zaprezentowali przedstawienie historyczne. Dziękujemy za wspólne upamiętnienie  tego ważnego wydarzenia w Naszej historii.

Fotorelacja: zobacz 

Bajkowe piątki z multiosadą 27.02.2020

88077299_2807339046015648_5593515160040898560_oNasze piątkowe czytania to już tradycja, dlatego w piątek 27 lutego mieliśmy przyjemność gościć naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. ”Bajki Babci Celiny” to tytuł książeczki dla najmłodszych autorstwa Ireny Landau, którą mieliśmy okazję czytać. To krótkie, bajeczki z kolorowym i ciekawymi ilustracjami.

Czytaj dalej

Spośród wielu bajek wybraliśmy dwie jakże rożne od siebie ale bardzo ciekawe. Bajeczka o „Kubeczku” opowiadała o kubku, który nie cierpi mleka i innych napojów dla dzieci. Zaprzyjaźnia się jednak ze Staszkiem i zostaje jego kubkiem do mycia zębów. Druga bajka to “Kolory” opowiadająca o kapryśnej księżniczce, która nie lubiła żółtego koloru. Dzieci w przeciwieństwie do Królewny lubią kolor żółty bo kojarzy im się ze słońcem i wiosną, a z kubeczka uwielbiają pić mleko i kakao. Na zakończenie przeczytaliśmy jeszcze krótkie rymowanki o zwierzętach mieszkających w ZOO. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejne spotkania z książką. Do zobaczenia.

Fotorelacja: zobacz 

Konkurs wielkanocny

88129400_2804172149665671_507074340160798720_oRodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowywania się do Świąt Wielkanocnych Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w konkursie pt. „Wielkanocna Ozdoba Stołowa””. Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych oraz rozwijanie kreatywności wśród naszych mieszkańców.

Czytaj dalej

Praca konkursowa musi być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału. Niedopuszczalne jest użycie elementów z seryjnej produkcji. Ważnym jest, aby praca konkursowa nawiązywała do tradycji Wielkanocnych. Powinna zawierać tradycyjne elementy takie jak: jajka, baranek, kurczaczek, zajączek, kwiatek itp. Elementy te nie mogą być z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie przez uczestników konkursu. Pamiętajmy też, żeby nie wykonywać prac z materiału, który szybko ulegnie zepsuciu.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie. Na Państwa prace konkursowe czekamy do 31 marca. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Bal karnawałowy

87564925_2798882713527948_7444026425390137344_oKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, dostarczający im wielu przeżyć i radości. Dlatego też 25 lutego w tzw. „ostatki” na hali sportowej w Małej Wsi odbył się Bal Karnawałowy organizowany przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

Tego dnia można było spotkać dzieci i młodzież przebrane za wróżki, koty, czarownice, piłkarzy, żołnierzy, indianki, minionki, lekarzy, jednorożce, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider- Mama, Batmama, Harrego Potera, Michała Szpaka, Czerwonego Kapturka…. i wiele, wiele innych postaci z bajek czy filmów. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Dj. Wodzireja Przemasa, który zachęcał dzieci do tańca w rytmach znanych dzieciom przebojów. Pomagały mu Królewna Śnieżka i Pocahontas, prowadząc wesołe zabawy animacyjne. Podczas odpoczynku uczestnicy balu mieli okazje spróbować pysznej waty cukrowej i popcornu serwowanego przez niezastąpionych Strażaków z OSP Mała Wieś oraz słodyczy i napojów przekazanych przez Bank Żywności w Płocku, które rozdawały Panie z Urzędu Gminy w Małej Wsi przebrane za postacie z bajek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi, Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Podgórzu, Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Dzierżanowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Oddziału Przedszkolnego w Orszymowie oraz Szkoły Podstawowej im W. H Gawareckiego z Małej Wsi. Serdecznie dziękujemy dyrektorom i opiekunom dzieci za przybycie, wspólnie spędzony czas i świetną zabawę integracyjną. Dziękujemy także uczniom ze Szkolnego Koła Teatralnego „GAWARETKA” za przygotowany spektakl pt: Zamieszanie w Krainie Bajek. Cieszymy się, że nasze wtorkowe spotkanie umożliwiło dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym najmłodszym jak i starszym mieszkańcom Gminy, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Fotorelacja: zobacz 

Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

87470058_2797692830313603_4638543960757764096_oW imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Małej Wsi i Starych Gałkach, organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, objętych Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczystości rozpocznie Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele Parafialnym w Małej Wsi, po której wszyscy zgromadzeni przejadą pod pomnik upamiętniający miejsce ostatniej walki Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” w miejscowości Stare Gałki.

Gminne Obchody Dnia Kobiet

88094152_2797493253666894_3334593130937712640_n8 marca o godz. 16:30 Wójt Gminy Mała Wieś, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi oraz Stowarzyszeniem Kobiet Wiejskich MALWA serdecznie zapraszają wszystkie panie na koncert muzyczny „z Miłości do Kobiet” który odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.
W ten wieczór stawiamy na kobiety i panowie z zespołu CAPRI będą śpiewać tylko dla nich.
Po koncercie zapraszamy na słodki poczęstunek przygotowany przez SKW MALWA

ferie z multiosadą 2020 - dzień 5

87563600_2783875761695310_6416536648934227968_oFerie Zimowe z MultiOsadą 2020 dobiegły końca… Ostatni dzień naszych spotkań spędziliśmy podczas warsztatów kulinarnych. Forma tych zajęć to nie przypadek, gdyż właśnie tego dnia obchodzony był w całej Polsce Tłusty Czwartek. Właśnie z okazji tego święta spotkaliśmy się razem z dziećmi i Paniami ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa aby wspólnie uczcić Polską tradycję i upiec pyszne łakocie.

Czytaj dalej

Dzieci mogły zapoznać się z tradycyjnymi przepisami na domowe wypieki. Nasi najmłodsi podczas zajęć sami wyrabiali i ugniatali ciasto, wycinali oponki, tworzyli róże i faworki, zwane również chrustami. Gdy ciasto wyrosło przy pomocy osób dorosłych usmażyliśmy nasze przysmaki na piękny złocisty kolor. Następnie wszystko udekorowaliśmy śnieżnobiałym cukrem pudrem. Ostatnim elementem naszych warsztatów była oczywiście konsumpcja własnoręcznie przygotowanych smakołyków. Takie zajęcia to forma nie tylko zabawy ale również i nauki o tradycji, a także możliwość integracji młodszych i starszych dzieci.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ferii Zimowych z MultiOsadą za wspólnie spędzone chwile i tak liczne przybycie na nasze zajęcia. Wasze zaangażowanie jest nieocenione! Wszystkim życzymy dużo siły i zapału do ciężkiej pracy w nowym semestrze szkolnym. Do zobaczenia!

 

Fotorelacja: zobacz 

ferie z multiosadą 2020 - dzień 4

87019332_2779770672105819_5508530118168936448_oDrugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy upragnionym wyjazdem do kina Helios w Płocku. Bajka jaką mieliśmy okazję obejrzeć to “Gang zwierzaków”. Film opowiada o grupie rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych, które nie bardzo potrafią radzić sobie bez swoich opiekunów.

Czytaj dalej

Na swojej drodze spotykają bezpańskiego psa Rogera, który zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Cała grupa zwierząt, jako tytułowy “Gang zwierzaków” staje do walki ze zmechanizowanym światem maszyn i robotów, aby chronić przyrodę przed zniszczeniem. Oczywiście wszystko kończy się szczęśliwie, każde ze zwierząt odnajduje swojego opiekuna, nawet Roger przestaje być bezpańskim psem. Dla dzieci filmy to nie tylko zabawa ale również forma zdobywania nowej wiedzy. Bajki z dobrym morałem oraz szczęśliwym zakończeniem to forma dobrej nauki. Mamy nadzieję, że każdy z naszych wycieczkowiczów po tej lekcji wie, że zmechanizowany świat komputerów i telefonów tak na prawdę nie jest taki kolorowy jak nam się wydaje. Najważniejsza jest przyroda, którą trzeba chronić już od dziś. Wyjazd dla nas wszystkich był niezwykle inspirujący i radosny. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach przygotowanych w ramach Ferii Zimowych z MultiOsadą 2020!

Fotorelacja: zobacz 

Ferie z multiosadą 2020 - dzień 3

86649335_2771133572969529_8972979618206187520_oTrzeci dzień ferii zimowych grupa naszych podopiecznych spędziła bardzo intensywnie, można powiedzieć na sportowo. Mieliśmy okazję skorzystać z oferty przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, a mianowicie z lodowiska. To nasz pierwszy wyjazd na tego typu obiekt ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Wszyscy świetnie się bawili jeżdżąc na łyżwach. Jedni próbowali sami swoich sił natomiast młodszym dzieciom w nauce pomagały pingwinki- specjalni pomocnicy lodowiska. Po tak intensywnym wysiłku naszym podopiecznym należał się posiłek, na który wybraliśmy się do restauracji McDonald’s. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do MultiOsady gdzie dzieci miały okazje pograć w gry multimedialne. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia w przyszłym tygodniu. Do zobaczenia.

Fotorelacja: zobacz

Ferie z Multiosadą 2020 - dzień 2

86192529_2767197740029779_6337633980833071104_oII dzień ferii w MultiOsadzie to warsztaty plastyczne na których robiliśmy prezenty walentynkowe dla naszych najbliższych. Pierwsza część zajęć to walentynkowe serduszka z masy solnej. Dla dzieci najfajniejsze było wyrabianie ciasta, bo jak sami mówią było przy tym dużo zabawy. Po dodaniu zapachu spożywczego i uformowaniu serc można było pomalować je specjalnymi farbami a następnie ozdobić cekinami oraz kawałkami płyt kompaktowych. Dzięki tym ozdobom walentynkowe serca pięknie mienią w świetle.

Czytaj dalej

Druga część warsztatów upłynęła nam na robieniu kartek walentynkowych. Dzieci stworzyły piękne kolorowe kartki z magicznymi ozdobami i pięknymi sentencjami dla swoich najbliższych. Do tego celu użyliśmy kolorowego papieru, wstążek, cekinów, pomponów, guzików oraz magicznej farby, która po wyschnięciu stawała się zdrapką. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Fotorelacja: zobacz 

Ferie z MultiOsadą 2020 - Dzień 1

84221706_2762614830488070_643683780829118464_oFerie z MultiOsadą to już nasza tradycja, jak co roku rozpoczęliśmy je od zabaw integracyjnych, podczas których mieliśmy okazję się bliżej poznać. Każdy z uczestników mógł powiedzieć parę słów o sobie, co lubi, gdzie mieszka, do której klasy uczęszcza. W drugiej części spotkania dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strategicznych w grach planszowych. Największym powodzeniem cieszyła się jednak multimedialna gra Just Dance. Prawie każdy uczestnik wczorajszych zajęć miał okazję spróbować swoich sił w tańcu nowoczesnym. Było przy tym mnóstwo śmiechu i wspaniałej zabawy. Dziękujemy za tak liczne przybycie na pierwsze zajęcia i zachęcamy do udziału w kolejnym atrakcjach, których przez najbliższe dwa tygodnie nie zabraknie w MultiOsadzie.

Fotorelacja: zobacz 

Zapraszamy na konsolę XBOX one

86185439_2761000630649490_4182644121569067008_oKochane dzieci, droga młodzieży już od poniedziałku możecie korzystać z nowych gier przeznaczonych na konsole XBOX ONE, która znajduje się w MultiOsadzie. Konsola wyposażona jest w 2 pady więc rozgrywki grupowe mile widziane. Sala dostępna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Zasady korzystania dostępne na miejscu  

Czytaj dalej

Nowe gry, które posiadamy to: The Sims 4, The Division 2, The Crew 2, Project Cars 2. Dodatkowo posiadamy Kinect Adapter do Xbox One S, który pozwoli przeżywać niezapomniane emocje podczas zabaw ruchowych z grą Just Dance 2020.

p.s. Dorosłych graczy również zapraszamy .

Zajęcia z j.angielskiego dla dzieci

83904894_2748539328562287_2243468032397541376_nInformujemy, że wraz z II semestrem roku szkolnego rozpoczynamy w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zajęcia z języka angielskiego dla dzieci. Planujemy utworzenie dwóch grup wiekowych, aczkolwiek wszystko uzależnione będzie od ilości chętnych i wieku dzieci. Zajęcia odbywać się będą popołudniami od godz. 16.30 w MultiOsadzie (planujemy we wtorek I grupę i w środę grupę II). Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zapisy pod numerem tel:570-604-310. Zajęcia prowadzone będą przez absolwenta Studiów Wyższych z Filologii Angielskiej.

Kostiumowy bal karnawałowy

84092746_2748442518571968_3734117633126039552_oKarnawał to czas zabawy i tańca! Dlatego wszystkie dzieci zapraszamy na wesołą przygodę z muzyką i zabawą podczas Gminnego Ostatkowego Balu Karnawałowego 25 lutego.

Mile widziane stroje karnawałowe… najciekawsze nagrodzimy 

Do zobaczenia!

Ferie zimowe z Multiosadą 2020

83158016_2738546882894865_3094414668505022464_oSerdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież z terenu Gminy Mała Wieś do skorzystania z oferty zajęć podczas Ferii Zimowych 2020 przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Warsztaty odbywające się w MultiOsadzie są bezpłatne i nie wymagają zapisów. Bardzo prosimy o zabieranie ze sobą obuwia na zmianę. Wystarczy tylko przyjść z dobrym humorem i świetnie się bawić razem z nami.Zapisu wymagają wyjazdy na lodowisko do Sochaczewa oraz do Kina w Płocku. Niestety ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. W celu zapisu dziecka prosimy o kontakt osobiście lub pod numerem telefonu: 570-604-310.

Pierwsze zajęcia już 10 lutego o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy!☃️❄️

Bajkowe piątki z multiosadą 24.11.2020

83404595_2726514380764782_8589683851809259520_oNasze piątkowe czytania to już tradycja, dlatego w dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. „Kim zostanę” to tytuł książeczki dla najmłodszych autorstwa Doroty Strzemińskiej- Więckowskiej, którą mieliśmy okazję czytać. To krótkie, rymowane wierszyki o zawodach z kolorowym i ciekawymi ilustracjami. Dowiedzieliśmy się m.in. czym zajmuje się nauczyciel, pielęgniarka, kelner, dentysta, sportowiec, ekspedientka, kucharz, piosenkarka i wiele innych ciekawych zawodów. Najbardziej dzieciom spodobał się wierszyk o przedszkolance, ponieważ na co dzień obserwują pracę swoich ukochanych pań z przedszkola. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejne spotkania z książką. Do zobaczenia.

Oficjalna kwota 28 Finału WOŚP w Małej Wsi

82717409_1215993255458162_1709282179332177920_nUWAGA!

Oficjalna kwota jaką wspólnie zebraliśmy podczas 28 Finału WOŚP w Małej Wsi to 44456,83zł!

Mimo, że Nasza Gmina jest “Mała” to jej mieszkańcy mają ogromne serca! Każdemu z osobna dziękujemy za każdy grosz wrzucony do puszki!

Bardzo, bardzo dziękujemy!

Do zobaczenia za rok!

Siema! ❤️❤️❤️

28 Finał Wośp w Małej Wsi

82638251_1209231026134385_6937071163197620224_oZa nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło przewodnie brzmiało WIATR W ŻAGLE – zatem złapaliśmy wiatr w żagle i zagraliśmy wspólnie dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj dalej

Najogólniej mówiąc zbieraliśmy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

To, że orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich Wolontariuszy i darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro Polaków, którzy od lat grają razem z nami.
Niedzielny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi to praca i zaangażowanie wolontariuszy, dzieci ich rodziców, młodzieży, nauczycieli, strażaków ochotników orz Pracowników Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej wsi. Sztab #4631 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, składa serdecznie podziękowania mieszkańcom Naszej gminy za czynne włączenie się do działań w ramach XXVIII Finału WOŚP w dniu 12 stycznia 2020 r.
Nasz niedzielny Finał WOŚP w Małej Wsi to wyraz Państwa hojności, otwartości serc, wielu pomysłów ludzi dobrej woli. Dziękujemy ponad 80 wolontariuszom, ich opiekunom i rodzicom którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas naszego niedzielnego koncertu w Małej Wsi a byli to:
– Zespół taneczny MAVILENA pod kierownictwem Pani Małgorzaty Brzezińskiej,
– Chór Szkoły Podstawowej w Małej Wsi,
– Rodzice dzieci z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej wsi,
– Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi,
– Piotr Kwiatkowski uczestnik programu The Voice of POLAND
– Próbna Gromada Zuchowa przy Szkole Podstawowej w Podgórzu.
Podczas koncertu największym zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Najwyższą cenę uzyskaliśmy z licytacji Dnia w Fotelu Starosty Płockiego za kwotę 1000 zł, gitary elektrycznej za kwotę 430 zł oraz piłki z autografami zawodników Wisły Płock za kwotę 340 zł. Równie wielkie emocje wzbudziła licytacja koszulek i gadżetów z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zostały zlicytowane za łączną kwotę ponad 2800 zł.
Podarunków od instytucji i ludzi dobrej woli na tegoroczną licytację było bardzo dużo. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy chętnie wsparli szczytny cel WOŚP, a byli to:
– Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski,
– Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek,
– Pan Albin Dynarek – Radny Gminy Mała Wieś,
– Pani Agnieszka Chorębiewska – „Zaszufladkowane”,
– Pani Justyna Duch,
– Pani Anna Kurpiewska – uczestniczka programu „Bake Off ale ciacho”,
– Pan Dariusz Maćkiewicz,
– Pan Wojciech Janowski – Groszek OFF ROAD,
– Pani Małgorzata Szpalerska,
– Pani Karolina Koper,
– Pani Andżelika Gołębiowska – Angel Carving
– Pani Anna Dąbrowska,
– Piotr Strzemieczny,
– Ewa Grzelak,
– Paulina Stępka,
– Monika Rosińska-Araucz,
– Hubert Górecki,
– Patrycja Ksieniewicz,
– Jolanta Wilczyńska,
– Katarzyna Kamińska,
– Mariusz Szparadowski

Firmy i Instytucje:

– Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi,
– Urząd Gminy Mała Wieś,
– Starostwo Powiatowe w Płocku,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Gałkach,
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach,
– Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym,
– Bank Spółdzielczy w Małej Wsi,
– Vistula Bank Spółdzielczy – oddział w Małej Wsi,
– Firma Bespro Michał Stefaniak Mała Wieś,
– PPHU Młyn Wilkanowo Wiesław i Krzysztof Gruszczyńscy,
– Stacja Spółdzielnia Usług Rolniczych Mała Wieś,
– Me&You Joanna Maćkiewicz,
– Mateusz Iwański MW Auto Serwis,
– EMKA Kwiaciarnia Magdalena Kordulasińska,
– Babski Raj – Ewelina Korzeniewska i Dorota Chojnacka Mała Wieś,
– Pani Sylwia Chorębiewska – Hurtownia Piosyl Mała Wieś,
– Mobilna Fabryka Piękna Marta Jóźwik – Chylin
– Supersonic Friesbee,
– Pani Iwona Rosiak – Sklep Wielobranżowy,
– Katarzyna Nagórka – Alfa – Twój Prezent,
– Sylwia Dominiak – Salon Fryzjerski damsko-męski „Sylwia” Mała Wieś,
– Tomasz Fabrowicz – Wulkan Tomasz Fabrowicz,
– PROFIAUTOSERWIS – Rajdowe i Samochodowe Łukasz Piątkowski Mała Wieś
– Samorządowe Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi.

Dziękujemy również wszystkim anonimowym darczyńcom.
Dziękujemy Pani Dyrektor i kadrze nauczycielskiej ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, za przygotowanie hali, za piękną dekorację i za wszelką pomoc jaką nam udzielili. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie, Szkole Podstawowej w Podgórzu, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie, Samorządowemu Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi za włączenie się w naszą akcję. Dziękujemy za zbiórki w szkołach oraz za opiekę nad wolontariuszami. Dziękujemy wolontariuszom, którzy kwestowali podczas koncertu. Dziękujemy naszym wspaniałym Seniorom za sprzedaż biletów, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa za pyszności w kawiarence, uczestnikom i pracownikom Dziennego Domu Senior + za zbiórkę pieniędzy oraz za przekazane fanty na sklepik, Środowiskowemu Domu Samopomocy w Starych Święcicach za pyszne faworki i przekazane rękodzieło, Szkole Podstawowej w Małej Wsi za loterię oraz afrykańskie warkoczyki i malowanie twarzy oraz Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi za pomiar ciśnienia i cukru. Wielkie dzięki dla Naszych Strażaków Ochotników z Naszej Gminy za przygotowanie stoiska i świetny pokaz. Wasza obecność sprawia również, że czujemy się bezpiecznie!

Szczególne podziękowania składamy Pani Annie Sadkowskiej, za poprowadzenie całego koncertu i licytacji oraz Firmie Bespro, Panu Michałowi Stefaniakowi za nagłośnienie naszego koncertu. Równie serdeczne i gorące podziękowania dla ekipy zliczającej pieniądze za sprawną i skrupulatną akcję.
Z wielka radością przyjęliśmy wiadomość, że w tym roku pobiliśmy kolejny rekord!!!. Kwota zebrana w ramach XXVIII Finału WOŚP przez Sztab #4631 przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada to około 44304,01. Chodź udało się nam pobić rekord z ubiegłego roku, to wszyscy wiemy, że nie o bicie rekordu tu chodzi, a zbiórkę na szczytne cel, który zachęca do działania!!!

Fotorelacja cz 1: zobacz 

Fotorelacja cz 2: zobacz 

spotkanie z wolontariuszami wośp

81647918_1203840770006744_5555785779311017984_oW dniu wczorajszym w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada odbyło się spotkanie z wolontariuszami. Każdy dostał swój indywidualny identyfikator, puszkę, serduszka oraz gadżety od Play worko-plecak, smycz oraz komin. W trakcie spotkania Asp. Szt. Zbigniew Wiśniewski opowiedział kilka słów o zachowaniu bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Do zobaczenia na Finale WOŚP, który już w najbliższą niedzielę. Siema ! ❤️❤️

zapraszamy na 28 Finał WOŚP w Małej Wsi

82178672_1201673796890108_7629156777321299968_oSerdecznie Zapraszamy w najbliższą niedzielę tj.12 stycznia 2020 roku na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi ❤❤❤ Widzimy się punktualnie o godzinie 15:00 na Hali Sportowej w Małej Wsi. Przygotowaliśmy dla Państwa moc atrakcji! W tym roku działamy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej! Nie może was zabraknąć! Do zobaczenia! ❤️❤️❤️

Wizyta w siedzibie Wośp

81305269_1195482187509269_6456725546981130240_oWyjątkowy dzień w wyjątkowym miejscu! ❤ To właśnie dziś odwiedziliśmy główną siedzibę WOŚP w Warszawie. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć tą wyjątkową atmosferę, która tam panuje. Specjalnie dla naszych wolontariuszy osobiście przygotowaliśmy ich identyfikatory. Praca w tym miejscu to sama przyjemność!

Czytaj dalej

Przy okazji otrzymaliśmy jeszcze kilka gadżetów, które będziecie mogli wylicytować podczas 28 Finału WOŚP w Małej Wsi! A co to takiego? Dowiecie się wkrótce! Śledźcie nasza stronę a na pewno wybierzecie coś dla siebie! Oczywiście cały czas Wy również możecie przynosić gadżety do siedziby Naszego Sztabu w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na Warszawskiej 31. Do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało już tylko 10 dni!

Do zobaczenia wkrótce! Siema! ❤❤❤

życzenia świąteczne

Wesołych Świąt! 81556673_2660323974050490_7157083929541869568_o

BOŻONARODZENIOWY KONCERT OLGI SZOMAŃSKIEJ

80068680_2659227744160113_517864530663964672_oOkres bożonarodzeniowy to czas szczególny dla wszystkich, to taka magiczna pora szeroko rozumianego oczekiwania, czas, kiedy poza wytężoną pracą, obowiązkami, przygotowaniami do Świąt, ludzie zatrzymują swoje myśli na chwilę, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. Wspólnemu świętowaniu sprzyja kolędowanie, wspólne przygotowywanie posiłków, ozdób choinkowych i nie tylko w rodzinnym gronie, ale również w kościołach, w salach koncertowych, Domach Kultury, gdzie można poczuć świąteczną atmosferę życzliwości, wspólnoty i pojednania.

Czytaj dalej

Zwyczaj śpiewania kolęd to tradycja, jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Dlatego też w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbył się niezwykły koncert Olgi Szomańskiej – polskiej wokalistki i aktorki, osoby znanej i lubianej przez setki Polaków. Znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika Tu Es Petrus. Podczas koncertu oprócz pięknych polskich kolęd i pastorałek usłyszeliśmy największe przeboje Piotra Rubika. Był to czas kiedy mogliśmy oderwać się od pracy i wyjątkowo nastrojowej scenerii poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Charakter naszego wydarzenia stworzył możliwość obcowania z kulturą i tradycją. Muzyka łagodzi obyczaje, a spotkanie podczas którego rozbrzmiewają łagodne dźwięki kolęd, tworząc atmosferę niezwykłej życzliwości zbliża ludzi i zacieśnia ich więzi.

Podczas koncertu zostały również wręczone nagrody uczestnikom konkursu Bożonarodzeniowego – Łańcuch choinkowy. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nasze sobotnie przedświąteczne spotkanie zakończył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, kierując do wszystkich uczestników życzenia świąteczne i noworoczne.

Dziękujemy za wspólne spotkanie, dzięki niezwykłej atmosferze, każdy z nas poczuł niezwykłą magię świąt.

Fotorelacja: zobacz 

Godziny otwarcia GCK Multiosada w okresie świątecznym

79859735_2652728834810004_1800527406620999680_oInformujemy o godzinach pracy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w okresie świątecznym.

Wyniki konkursu „Łańcuch choinkowy”

79373070_2647754705307417_7871725298859900928_oWszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia, z utęsknieniem czekamy na choinkę, kolędy i pierwszą gwiazdkę na niebie w wigilijny wieczór. Chcąc jeszcze bardziej przybliżyć ten świąteczny czas w sercach mieszkańców naszej gminy, zaprosiliśmy ich razem z rodzinami do udziału w konkursie na wykonanie łańcucha choinkowego.

Czytaj dalej

Łańcuch musiał być wykonany własnoręcznie przez uczestników konkursu, tj. rodzinę jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału, technika była zupełnie dowolna. Niedopuszczalne było użycie elementów gotowych z seryjnej produkcji.

Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do rodzin z terenu Gminy Mała Wieś. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 16.12.2019r. do godz. 15.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi ul. Warszawska 31. W/w terminie zgłoszonych zostało łącznie 31 prac.

Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie: Pani Jadwiga Nowatkiewicz- Sekretarz Gminy Mała Wieś; Pani Kalina Cybulska-Filińska- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi; Pani Anna Sadkowska – Nauczyciel muzyki i plastyki w Szkole Podstawowej w Podgórzu i w Małej Wsi.

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem, wszystkie prace są tak piękne i wyjątkowe, że trudno było podjąć ostateczną decyzję. Podczas oceny prac Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową. Jury oceniając prace uczestników konkursu, zwróciło uwagę głównie na to, czy stworzony łańcuch nie posiada elementów z produkcji seryjnej czy nawiązuje do tradycji bożonarodzeniowej oraz czy uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością w tworzeniu pracy konkursowej. Punktem oceny była również estetyka pracy, trwałość konstrukcji, walory plastyczne, oryginalność, dobór i wykorzystanie materiałów oraz wkład pracy.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Boszko ze Starego Arciszewa- reprezentant rodziny Pani Ewa Boszko

II miejsce- Rodzina Kamińskich z Kiełtyk- reprezentant rodziny Pani Hanna Kamińska

III miejsce- Rodzina Pielat z Liwina- reprezentant rodziny Pani Beata Pielat

Jury konkursowe przyznało również dwa wyróżnienia:

Wyróżnienie 1- Rodzina Józwik z Małej Wsi– reprezentant rodziny Pani Magdalena Józwik

Wyróżnienie 2- Rodzina Grzelak ze Starych Święcic- reprezentant Rodziny Pani Martyna Grzelak

Pozostali uczestnicy również otrzymają nagrody za udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników naszego świątecznego konkursu w niedzielę 22 grudnia na godzinę 17:00 do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada po odbiór nagród, które zostaną wręczone po koncercie Olgi Szomańskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego świątecznego konkursu. Wszystkie prace są naprawdę wyjątkowe. Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej, wiem, że zadanie z jakim się spotkaliście nie było łatwe.

W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

1. Rodzina Wachol z Dzierżanowa

2. Rodzina Gozdur z Nowego Arciszewa

3. Rodzina Kamińskich z Kiełtyk

4. Rodzina Oździńskich z Nakwasina

5. Rodzina Maćkiewicz z Orszymowa

6. Rodzina Małkiewicz z Perek

7. Rodzina Kokosińskich z Niździna

8. Rodzina Przybysiak ze Starych Gałek

9. Rodzina Pielat ( Małgorzata) z Liwina

10. Rodzina Krystek ze Starych Święcic

11. Rodzina Chorębiewskich z Niździna

12. Rodzina Grzelak z Niździna

13. Rodzina Dzienny Dom Senior + z Małej Wsi

14. Rodzina Jażdżyk z Małej Wsi

15. Rodzina Gozdur z Bród Dużych

16. Rodzina Jendzejewskich z Nowych Święcic

17. Rodzina Pielat (Beata) z Liwina

18. Rodzina Nowackich z Borzenia

19. Rodzina Rosińskich z Niździna

20. Rodzina Józwik z Małej Wsi

21. Rodzina Nowatkiewicz z Nakwasina

22. Rodzina Maćkiewicz ze Starych Święcic

23. Rodzina Pielat( Magdalena) z Liwina

24. Rodzina Czyżkowskich ze Starych Święcic

25. Rodzina Więckowskich z Małej Wsi

26. Rodzina Damaziak z Małej Wsi

27. Rodzina Mielczarek z Małej Wsi

28. Rodzina Boszko ze Starego Arciszewa

29. Rodzina Sałata z Podgórza

30. Rodzina Wiśniewskich z Kiełtyk

31. Rodzina Grzelak ze Starych Święcic

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Fotorelacja: zobacz 

Teatrzyk "Świąteczny Dar- Magia i Czar"

79412621_2643906969025524_5062744798113300480_oKtóż z nas nie pamięta z dzieciństwa wyglądania przez okno w oczekiwaniu na św .Mikołaja? Wtedy pojawia się uczucie niepewności, czy byliśmy wystarczająco grzeczni, żeby dostać prezenty. W spektaklu pt. „Świąteczny Dar- Magia i Czar” aktorzy z teatru MASKA z Krakowa wprowadzili nas w klimat Świąt.

Czytaj dalej

Ta mądra historia zmusi nawet najbardziej sceptycznego widza do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Mały Tygrysek i jego przyjaciele zabrali najmłodszych w wyprawę pełną przygód i odkryć. Ten spektakl porusza także bardzo istotny temat – radosnego oczekiwania. Ukazuje magię Świąt i ich wartość w życiu człowieka. Jest to pouczająca opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzona w bajecznej, zimowej scenerii. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Oddziału Przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, za umożliwienie przywozów przedszkolaków na dzisiejsze przedstawienie.

Fotorelacja: zobacz 

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

79850047_2643705949045626_7447718151644512256_oPiątkowe spotkanie autorskie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze, a to za sprawą naszego gościa Rafała Witka. Autor ponad dwudziestu książek dla dzieci (m. in. Plaża tajemnic, Julka Kulka, Fioletka i ja, Maja na tropie jaja, Klub latających ciotek, Pierwszaki z kosmosu, seria Bzik & Makówka) przyjechał do Małej Wsi, aby opowiedzieć naszym najmłodszym mieszkańcom o tym czym zajmuje się na co dzień i jak wygląda pisanie książek. Dzieci chętnie słuchały fragmentów opowieści oraz rymowanek które czytał sam autor. Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi za przemiłe spotkanie.

Fotorelacja: zobacz

Fanty na licytację WOŚP - część I

79032569_1174217656302389_8664030762200203264_oPrace naszego Sztabu nabierają tempa ❤️
Mamy już pierwsze fanty na licytację podczas Koncertu Finałowego ❤️
Jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę wesprzeć nas poprzez przekazanie fantów na licytację serdecznie zapraszamy ❤️

Fotorelacja: zobacz 

Mikołajkowe warsztaty ceramiczne - część II - 24.12.2019

78787700_2635454259870795_4599388925763518464_oUWAGA! 
Wszystkie dzieci biorące udział w 1 części Mikołajkowych Warsztatów Ceramicznych zapraszamy w najbliższą sobotę na 2 część zajęć – szkliwienie. Podczas tych zajęć będziecie mogli pięknie pokolorować swoje prace. Widzimy się o godzinie 10:00!
Do zobaczenia! 

mikołajowa poczta

78317057_2635061909910030_3732813925868109824_oKażde dziecko wie, że list do Mikołaja trzeba koniecznie napisać, bo jeśli się tego nie zrobi, Mikołaj może zapomnieć, że miał przyjść z prezentami. Pamiętajcie, że list musi być konkretny, rzeczowy i niezbyt długi – przecież Mikołaj ma dużo listów do przeczytania. Pamiętajcie też o ozdobieniu listu jakimś rysunkiem lub wyklejanką – św. Mikołaj na pewno się ucieszy. Koniecznie poproście rodziców o pomoc przy pisaniu listu.

Czytaj dalej

Kiedy list będzie już gotowy należy udekorować kopertę, jako adresata wpisać:✉

Santa Claus Office

FIN-96930 Napapiiri

Rovaniemi Finland

przyjść z nim do MultiOsady i wrzucić do specjalnego pudełka – naszej POCZTY MIKOŁAJOWEJ.

Ps. Nie zapomnijcie napisać swojego adresu zwrotnego na kopercie.✉

Pozdrawiamy hoł hoł hoł…

Warsztaty mikołajkowe - ozdoby choinkowe - 11.12.2019

79888631_2633197970096424_2252635936443596800_oW sobotę 7 grudnia spotkaliśmy się na drugiej części “Mikołajkowych Warsztatów Ceramicznych”. Niestety z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić nasze plany i zamiast szkliwienia ceramicznych choinek wykonaliśmy piękne ozdoby choinkowe. Do wykonania reniferków, śnieżynek czy choinek posłużyły nam drewniane patyczki, cekiny, pompony i druciki kreatywne. Drugą część spotkania dzieci spędziły na wspólnym ubieraniu choinki. Ogromne bombki, kolorowe łańcuchy, niepowtarzalne ozdoby – wszystko to już zawisło na choince w MultiOsadzie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę. O terminie warsztatów ze szkliwienia poinformujemy Was niebawem. Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz

Puszki 28 finał WOŚP

78864038_1170643009993187_6446512342384508928_oKochani, prace naszego Sztabu nabierają tempa❤️ Dopinamy ważne kwestie, rejestrujemy wolontariuszy, przeprowadzamy ważne rozmowy, dzieje się. ❤ A dziś dotarła do nas paczka z Fundacji, a w niej piękne, kolorowe puszki z grafiką 28 Finału, z którymi 12 stycznia na ulicach naszej Gminy spotkacie naszych Wolontariuszy❤️

Więcej szczegółów już niebawem!

SIEMA!

Mikołajkowe warsztaty ceramiczne - część I - 30.11.2019

79185443_2615216998561188_1695399135634522112_oZa nami pierwsza część spotkania z cyklu “Mikołajkowych Warsztatów Ceramicznych”. Podczas zajęć dzieci zajęły się formowaniem gliny w piękne choinki, idealne, jako prezent dla swoich bliskich. Rozwijają w ten sposób swoje zdolności manualne, przestrzenne oraz kreatywność. Drugą część spotkania dzieci spędziły na ozdabianiu bombek choinkowych różnokolorowymi cekinami według swoich upodobań. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach, które odbędą się 07.12 w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada. Podczas tych zajęć dzieci będą poznawały tajniki szkliwienia prac ceramicznych, Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz

Poczujmy Razem magię Świat

79123480_2611753242240897_3074198536615624704_oOkres bożonarodzeniowy to czas szczególny dla wszystkich, to taka magiczna pora szeroko rozumianego oczekiwania, to chwile radości i nadziei, czas wzajemnej życzliwości i bliskości. Wspólnemu świętowaniu sprzyja kolędowanie nie tylko przy rodzinnym stole, ale również w szkołach, kościołach, domach kultury, gdzie można poczuć świąteczną atmosferę życzliwości, wspólnoty i pojednania.

Zwyczaj śpiewania kolęd to tradycja, jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Dlatego też Wójt Gminy Mała Wieś wspólnie z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi pragną zaprosić mieszkańców gminy do wspólnego kolędowania z Olgą Szomańską- polską wokalistką i aktorką, osobą znaną i lubianą przez setki Polaków. Serdecznie Zapraszamy 22 grudnia (niedziela) o godzinie 17.00 do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada na koncert Świąteczny Olgi Szomańskiej, podczas którego wręczone zostaną również nagrody uczestnikom konkursu Bożonarodzeniowego.

Poczujmy razem magię świąt… Serdecznie zapraszamy!

list z Kancelarii Prezydenta RP

78199993_2606102729472615_2337700619894128640_oW dniu dzisiejszym otrzymaliśmy niezwykły list z Kancelarii Prezydenta RP. Jest to podziękowanie za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania. 12 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada razem z przedstawicielami władz, dyrektorami szkół i nauczycielami przeczytaliśmy wspólnie ponadczasowe utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Już od kilku lat wspieramy akcję “Narodowego czytania” aby nieść w ten sposób patriotyczne wartości wśród naszego lokalnego społeczeństwa. Razem z podziękowaniem otrzymaliśmy również niezwykłe wydanie Nowel Polskich z uznaniem od Pary Prezydenckiej. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w nasze działania. Mamy nadzieję, że nasza tradycja będzie kultywowana przez następne lata. 🇵🇱📖

Stanisław Moniuszko "To jest mój rok"

76695263_2602509216498633_3890161886708105216_oRok 2019 został ustanowiony przez Senat Rokiem Stanisława Moniuszki. W związku z 200. rocznicą urodzin kompozytora oddano w niej hołd „wybitnemu artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu. Do historii Stanisław Moniuszko przeszedł jako ojciec polskiej opery narodowej. Tworzył ku pokrzepieniu serc Polaków zniewolonych przez zaborców.

Czytaj dalej

W latach poprzedzających wybuch powstania styczniowego i bezpośrednio po nim, wbrew trudnym warunkom społecznym i politycznym, stworzył swoje najsłynniejsze dzieła – opery „Halka” „ i „Straszny dwór” – głosi uchwała. Z tej okazji została przygotowana wystawa planszowa „Stanisław Moniuszko – to jest mój rok”. Obiekty znajdujące się w projekcie ekspozycji pochodzą ze zbiorów Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego imienia Stanisława Moniuszki, Muzeum Teatralnego Opery Narodowej i Muzeum Literatury w Warszawie. Ku pamięci wielkiego kompozytora razem z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie spotkaliśmy się aby obejrzeć film krótkometrażowy oraz wystawę, którą możecie Państwo cały czas oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci z uwagą i zaangażowaniem słuchały historii o twórczości Stanisława Moniuszki. Pod koniec spotkania sprawdziliśmy ich wiedzę podczas krótkiego testu wiedzy. Korzystając z odwiedzin dzieci oprowadziliśmy ich po budynku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada i opowiedzieliśmy kilka ciekawych słów o naszej działalności. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Fotorelacja: zobacz

 

Zostań Wolontariuszem WOSP

78216644_1157286034662218_1262867796891533312_nMieszkasz w Gminie Mała Wieś? Jesteś studentem lub uczniem szkoły średniej i chcesz zostać wolontariuszem? Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią również możesz nam pomóc za pośrednictwem swojego opiekuna. Wolontariuszem może zostać każdy z nas! Przyjdź i pomagaj innym razem z nami! Zapisy do 03.12.2019 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Szczegółowe informacje pod nr tel: 570-604-310. Poczujmy wiatr w żaglach i pomóżmy razem w stworzeniu idealnego miejsca dla dziecięcej medycyny zabiegowej! Pomagaj z nami na WOŚP 2020!

Do zobaczenia! 😃👋

Zimowe nowości wydawnicze

77119438_2599797273436494_4831300774447284224_oDrodzy czytelnicy zapraszamy po kolejne nowości wydawnicze idealne na pochmurne listopadowe dni. Z książką nie będziecie się nudzić wieczorami… 📚☕📕📖☕🍯.

mikołajkowe warsztaty ceramiczne

78088026_2598141040268784_7042062815569379328_oGrudzień to magiczny miesiąc, wypełniony świąteczną atmosferą. Czas obdarowywania bliskich prezentami, z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież na Mikołajkowe Warsztaty Ceramiczne, na których będziemy tworzyć upominki dla swoich bliskich. W najbliższą sobotę, już 30 listopada, odbędzie się pierwsza część naszego spotkania – formowanie. Następnie część druga – szkliwienie odbędzie się 7 grudnia. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10:00. Oprócz zajęć ceramicznych nie zabraknie również innych form tworzenia ozdób świątecznych. Szczegóły na zajęciach. Do zobaczenia!

Serdecznie zapraszamy!

Święto Pluszowego Misia 25.11.2019r.

78092431_2598078703608351_514562989303529472_oMiękki, puchaty i taki z łatą. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Z okazji święta Pluszowego Misia Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi również uczciło ten wyjątkowy dzień. 22 listopada pracownicy GCK MultiOsada odwiedzili Samorządowe Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy krótka historię powstania pierwszego pluszowego misia, przeczytaliśmy bajką pt. „Tomiś jest uprzejmy” oraz zorganizowaliśmy zabawy ruchowe dla przedszkolaków. Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały słodką niespodziankę oraz naklejki z uśmiechniętą buzią. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom za wspólnie spędzony czas i przesyłamy misiowe pozdrowienia.

Fotorelacja: zobacz

Zapraszamy do udziału w Bożonarodzeniowym konkursie plastycznym pn. „Łańcuch Choinkowy”

ŁAŃCUCH CHOINKOWYWszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia, z utęsknieniem czekamy na choinkę, kolędy i pierwszą gwiazdkę na niebie w wigilijny wieczór. Chcąc jeszcze bardziej wprowadzić Was kochani w ten cudowny świąteczny nastrój serdecznie zapraszamy rodziny z terenu naszej gminy do udziału w konkursie plastycznym „Łańcuch Choinkowy”. „Łańcuch Choinkowy” musi być wykonany własnoręcznie przez uczestników konkursu, tj. rodzinę jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału, technika jest zupełnie dowolna. Niedopuszczalne jest użycie elementów gotowych z seryjnej produkcji. Praca konkursowa musi mieć co najmniej 2 metry długości i zostać wykonana z lekkiego materiału, umożliwiającego zawieszenie jej na choince. Prace nie spełniające powyższych kryteriów nie będą oceniane w konkursie. Pamiętajcie, że  udział w konkursie mogą wziąć tylko rodziny (dziecko/dzieci i rodzice, dzieci i dziadkowie, dzieci ciocie i wujkowie). Naszym głównym celem jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz umacnianie więzi rodzinnych.

Czytaj dalej

U nas nie ma przegranych, każda praca zostanie nagrodzona. Termin składania prac do 16.12.2019 do godz. 15.00.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu który dostępny jest na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Regulamin konkursu: pobierz

Karta zgłoszeniowa: pobierz

Spotkanie autorskie z Panem Przemysławem Wechterowiczem

75653296_2188177648150109_5097219555705487360_o13 listopada w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie autorskie z Panem Przemysławem Wechterowiczem. Autor książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy debiutował w 2008 roku książką „Wielkie marzenia”. Dotychczas opublikował trzydzieści sześć książek tłumaczonych na dwadzieścia języków. Za „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w 2014 roku. Pan Przemysław został ciepło przyjęty przez Naszych gości. Opowiedział jak powstają jego książki, skąd czerpie inspirację oraz jak wygląda jego praca. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach przygotowanych przez autora. Z ogromnym zaangażowaniem odpowiadały na pytania i udzielały interesujących odpowiedzi.
Dziękujemy za przybycie dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, a Panu Przemysławowi za miłe spotkanie. Mamy nadzieję do zobaczenia. 🙂📚📖

Zapraszamy po nowości wydawnicze do Naszej Biblioteki

75305537_2181337125500828_2141894628532551680_oKiedy nadchodzą listopadowe wieczory, robi się szaro, i deszczowo, dzień jest coraz krótszy i szybko robi się ciemno my mamy na to lekarstwo. Specjalnie na jesienne długie wieczory polecamy ciepłe Nowości Wydawnicze zamówione specjalnie z myślą o Państwu. Z książką nie będziecie się nudzić wieczorami… 📚📕📖🍯.

XXII Biesiada Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie

76978610_2180635945570946_5241264808828862464_oW imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz sołectwa Węgrzynowo serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w XXII Biesiadzie Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo razem z nami uczcić tą jakże ważną dla nas wszystkich Polaków rocznicę 101 lat od Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Odzyskanie Niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin. Podczas XXII Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie czciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń Wojny Światowej, którzy stworzyli nam warunki rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i cywilizacyjnego. 

Czytaj dalej


Nasze piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia Sztandaru Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie i wspólnego odśpiewania Hymnu. Po tej podniosłej chwili swoje wyjątkowe programy słowno-muzyczne przedstawili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie oraz panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA. Wszystkie wystąpienia były wyjątkowe, wprowadziły nas w stan refleksji, zadumy i wzruszenia…
Tego wieczoru odtworzony został również film krótkometrażowy KASZTANKA stworzony podczas III Festiwalu Filmów o tematyce historycznej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Nie zabrakło również wspólnego radosnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych, które przygotowały dla nas Panie Anna Sadkowska i Weronika Korzeniewska. .
Z całego serca wszystkim dziękujemy za udział w Biesiadzie, dziękujemy mieszkańcom, Radnym Gminy i Dyrektorom Szkół z terenu Naszej Gminy za przybycie. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, nauczycielom i Dyrekcji Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz Paniom z SKW MALWA za miłą i owocną współpracę. Dziękujemy Pani Ani Sadkowskiej i Pani Weronice Korzeniewskiej za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Organizatorami XXII Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Sołectwo Węgrzynowo.

Fotorelacja: zobacz

Halloween w naszej Bibliotece

74159581_2169825013318706_8176335756860588032_oStraszne dźwięki, ogromne pająki, egipskie ciemności i dużo, dużo książek, taki klimat panował dziś w Naszej Bibliotece przy GCK MultiOsada. Wszystko to w ramach obchodzonego coraz częściej w Polsce święta Halloween. Specjalnie dla naszych dzieci i młodzieży przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Stworzyliśmy swojego potwora w formie lampionu, każdy z nich był indywidualny i wyjątkowy, ale również przerażający. W ramach Halloween w Bibliotece nie mogło zabraknąć również czytania bajki, specjalnie na tę okazję wybraliśmy historię przedstawioną w książce “Franklin i Święto duchów”. Dzieci czynnie brały udział w czytaniu, każdy z nich miał fragment do przedstawienia swoim kolegom. Nie mogło zabraknąć również zabawy “cukierek albo psikus”. Pomiędzy regałami książek w Naszej Bibliotece były ukryte balony z niespodziankami. Można było znaleźć w nich pysznego cukierka, lub psikus w formie zadania do wykonania, m.in. ubranie kolegi w mumię, czy zaprezentowanie tańca zombi. W formie zabawy ruchowej wspólnie bawiliśmy się w “Babajaga patrzy”.
Dziękujemy za dzień pełen uśmiechu, radości, ale również i strachu. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

Fotorelacja: zobacz 

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019" w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi

DSCN7200Drodzy czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi! Informujemy, że uruchomiliśmy  nowe stanowiska komputerowe w Naszej Bibliotece. Stanowiska te zostały wyposażone w nowe laptopy. Wszystkie komputery mają dostęp do internetu i pełnego pakietu office. Jesteśmy pewni, że ten dodatkowy sprzęt elektroniczny poprawi jakość usług świadczonych przez naszą  bibliotekę. Biblioteka to najlepsze miejsce, żeby w ciszy i spokoju posiedzieć nad swoja pracą naukową, odrobić lekcje czy tez wyszukać ciekawych informacji w internecie.  Oczywiście w każdej kwestii służymy pomocą!

Rozwój elektroniczny w naszej Bibliotece to efekt otrzymanego dofinansowania z Instytutu Książki w ramach programu “Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”. W ramach w/w programu zakupiliśmy nowe komputery, oprogramowania i komputerowe urządzenia peryferyjne to łącznej kwocie 15 220,00 zł.  Kwota dofinansowania 12 910,00 zł oraz 2310,00 zł finansowy wkład własny.

Zapraszamy na XXII Biesiadę Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie

73173866_2168067126827828_8060729994759897088_nSerdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Pieśni Patriotycznej, która odbędzie się 8 listopada (piątek) o godzinie 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Węgrzynowie w ramach obchodów Święta Niepodległości. 🇵🇱
Specjalnie dla Państwa wystąpią dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, utalentowane Panie z Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie. Zostanie wyświetlony film krótkometrażowy stworzony w ramach III Festiwalu Filmów o tematyce historycznej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. W trakcie spotkania będziecie mogli usłyszeć również melodie patriotyczne przy dźwiękach gitary w wykonaniu Pani Weroniki Korzeniewskiej, jak również my wszyscy zgromadzeni będziemy mieli okazję wspólnie śpiewać znane nam wszystkim pieśni patriotyczne z przygotowanych na tą okoliczność śpiewników.
Serdecznie zapraszamy do udziału. 🇵🇱🎼

Warsztaty plastyczne LAMPIONY- 26.10.2019

73318735_2167212020246672_2528872461802405888_nLampiony to bardzo modne elementy ogrodowego lub balkonowego krajobrazu. Mogą być również dekoracją domu. Zawieszone na gałęziach drzew lub ustawione na stołach tworzą wieczorami przyjemną atmosferę, emanując blaskiem światła. Na sobotnich warsztatach własnoręcznie tworzyliśmy lampiony, do których wykorzystaliśmy duże kubki plastikowe, farby, mazaki oraz elektryczne podgrzewacze. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością w tworzeniu lampionów, które będą ozdabiać wnętrza domu a ponadto ocieplać je swoim światłem. Dziękujemy za zaangażowanie i do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Fotorelacja: zobacz

Zapraszamy na Halloween do naszej Biblioteki

74506096_2167088100259064_312953831405125632_nCzy książki są mrocznymi potworami, czy naszymi przyjacielami? 🎃💀😀
Przekonajcie się sami i już w najbliższy czwartek przyjdźcie do Naszej Biblioteki przy GCK MultiOsada.
Będzie mrocznie i tajemniczo… Serdecznie zapraszamy! 🎃🍂

Bajkowe piątki z MultiOsadą- 25.10.2019

74295043_2164802400487634_8400646522747748352_nZa nami kolejne piątkowe czytanie dla naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Tym razem naszym gościem był lekarz weterynarii Pan Jakub Wiktorzak, który przeczytał dzieciom bajkę pt. „Słoń Benjamin i mały piesek”. Nie przez przypadek w dniu dzisiejszym czytaliśmy bajkę o zwierzętach. 25 października obchodzone jest nieformalne święto kundelka, czyli święto wszystkich psów wielorasowych. W książce przedstawione są losy bezdomnego kundelka, który został znaleziony w ZOO. Po wielu perypetiach mały piesek znajduje dom i przyjaciół. Dzieci były zachwycone losami kundelka i miały mnóstwo pytań do naszego gościa, na które Pan Jakub udzielał bardzo wyczerpujących odpowiedzi. Dziękujemy za tak liczne przybycie naszym milusińskim oraz składamy serdecznie podziękowania dla naszego gościa.
Ps. Dziękujemy także Kulce, która była naszym drugim gościem specjalnym.

Fotorelacja: zobacz

Zapraszamy na Warsztaty Plastyczne

74682733_2162925594008648_3009770449467867136_nW tym roku jesień jest niezwykle piękna, dlatego zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty jesienne, które już w najbliższą sobotę! 😀
Do zobaczenia!☀️☺️🍁🍂

To był wspaniały weekend- dziękujemy!

74406395_2162892734011934_6353477458058018816_nZa nami piękny, słoneczny i pogodny weekend w Zakopanem.🏔☀️🎒
Podczas pobytu każdy z nas odkrył ciekawe zakątki Zakopanego🏔. Pięknymi widokami zachwyciły nas: Gubałówka, Krupówki, Dolina Chochołowska, Morskie Oko, Dolina Białego oraz inne krajobrazy górskie.
Serdecznie dziękujemy całej 58 osobowej ekipie, która razem z nami odwiedziła ten piękne urokliwe miejsca.  Dziękujemy za tak mile spędzony czas☺️

Warsztaty plastyczne - Jesienne Skarby 12.10.2019

72897289_2157587277875813_855236041420832768_n„Mimozami jesień się zaczyna, złotawa, krucha i miła….” tak pisał Julian Tuwim i zainspirował nas do zorganizowania warsztatów jesiennych. W sobotnie ciepłe przedpołudnie spotkaliśmy się z dziećmi aby wykonać ramkę do zdjęć. Nie była to jednak zwykła ramka lecz inspirowana darami i kolorami jesieni. Do jej wykonania potrzebne nam były drewniane patyczki, gumki recepturki oraz klej. Do ozdobienia posłużyły nam dary jesieni czyli: kasztany, żołędzie, jarzębina, kukurydza, szyszki, kolorowe liście i wiele innych.

Czytaj dalej

Pierwsze zadanie, z którymi dzieci musiały się zmierzyć to wykonanie zdjęcia do naszej ramki, jednak nie była to fotografia wykonana telefonem, lecz obraz swojej własnej wyobraźni, tego jak wyobrażają sobie jesień. Przy użyciu farb plakatowych zostały namalowane piękne grzyby, drzewa oraz liście. Gdy nasze fotografie musiały wyschnąć zabraliśmy się do wykonania ramki. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonywanie swoich prac, malowanie na milion kolorów sprawiało im ogromną przyjemność. Piękne kolorowe ramki zostały dodatkowo ozdobione różnorodnymi skarbami jesieni, które znaleźć można przed budynkiem Naszej MultiOsady. Dzięki zastosowaniu różnych technik, zarówno malarskich jak i przestrzennych, dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność. Wszyscy bardzo dzielnie wykonali swoje zadanie. Dziękujemy za zaangażowanie i miłą atmosferę. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Fotorelacja: zobacz

Zapraszamy na warsztaty jesienne

71672677_2145028319131709_8004956447102205952_n (1)Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy na Jesienne Warsztaty Plastyczne, które odbędą się 12 października (sobota) w godz. 10.00-12.00 w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.
Zapisy nie obowiązują…wystarczy przyjść i kreatywnie spędzić czas. Udział w warsztatach jest bezpłatny. ZAPRASZAMY

Bajkowe Piątki z MultiOsadą- 11.10.2019

72543523_2156667944634413_6720633476090953728_nW piątek 11 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z bajką dla naszych najmłodszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Nasze zaproszenie do wspólnego czytania bajek przyjął tym razem Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi Pan Michał Stefaniak. Czytanie bajki o mieszkańcach miasteczka Zwierzakowo, gdzie głównym bohaterem jest Strażak Wacek, bardzo zaciekawiło dzieci. Nasi milusińscy byli bardzo zaciekawieni perypetiami Strażaka, chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące bezpiecznych zabaw jak i sami mieli mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za przeczytanie bajki oraz przedszkolakom za przybycie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Do zobaczenia!

Fotorelacja: zobacz

Zakopane... przybywamy!

73475141_2156016924699515_1455640566384558080_nUwaga nasi drodzy wycieczkowicze do Zakopanego! Informujemy, że wyjazd w piątek 18 października o godz. 3.00! zbiórka przed MultiOsadą o godz. 02.45 🏔☺️😍
Zabieramy ze sobą przede wszystkim wygodne buty i cały plecak dobrego humoru  
Prognozowana pogoda to 16 stopni, bez deszczu i z dużą ilością słońca ☀️☀️☀️

Pomóż się Obudzić

72658606_2498525923760083_4400609940859781120_nKochani, zawsze to My możemy liczyć na ich pomoc, teraz kolej na nas! Już nie raz udowodniliście, że mieszkańcy Gminy Mała Wieś mają ogromne serca ❤️❤️❤️
W imieniu OSP Mała Wieś zapraszamy w niedzielę na Festyn “Pomóż się Obudzić”. Strażacy przygotowali dla nas ogromną moc atrakcji, włączając do współpracy całą masę wspaniałych ludzi!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Zapraszamy do udziału w zajęciach tanecznych

70642058_2137873603180514_5056235199650594816_nGCK MultiOsada w Małej Wsi oraz Szkoła Tańca „MAVILENA” zapraszają na zajęcia taneczne w formie rekreacyjnej dla każdego bez względu na wiek, płeć oraz umiejętności taneczne. Razem znajdźmy sposób na jesienna nudę i chandrę 

Jesienne nowości wydawnicze w naszej Bibliotece

70143682_2136513609983180_623503391657558016_nCoraz chłodniej, coraz bardziej ponuro – aura sprzyja jesiennej chandrze, jednak nie … Nie od dziś wiadomo, że książka jest najlepszym antydepresantem, a w połączeniu z miłą oprawą… Ciepły koc, ciekawa książka, kubek gorącej czekolady… Czy jest lepszy przepis na długi jesienny wieczór?

Serdecznie zapraszamy po jesienne nowości wydawnicze, które zakupiliśmy dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2019″

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

70870392_2135765566724651_3931168752686596096_n7 września 2019 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się 8 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem było nie tylko promowanie czytelnictwa, ale też wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej poprzez czytanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisłąwa Wyspiańskiego oraz “Przedwiośnie”Stefana Żerowskiego. 

Czytaj dalej


Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 12 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy kolejno wybrane lektury Narodowego Czytania 2019, którymi zgodnie z decyzją pary prezydenckiej zostały: “Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, “Dym” Marii Konopnickiej, “Katarynka” Bolesława Prusa, “Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru “Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, “Orka” Władysława Stanisława Reymonta, “Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, “Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz “Sawa” (z cyklu “Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
“Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda, który odczytała na rozpoczęcie dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada Ewa Grzelak.
Naszymi tegorocznymi lektorami byli: Sekretarz Gminy Mała Wieś Pani Jadwiga Nowatkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie Pani Elżbieta Witkowska, polonistka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Irena Gruszczyńska, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicja Białecka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Pani Kalina Cybulska-Filińska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu Pani Iwona Sobótko.
W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, wszyscy zaproszeni goście otrzymali w prezencie od Gminnego Centrum Kultury MultiOsada książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz ich nauczycielom za przybycie i pełne skupienie. Dziękujemy naszym lektorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami włączyli się w ta wyjątkową akcję. Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę Pani Ani Kurpiewskiej ze Starych Święcic, która przygotowała dla nas tort z symbolami Narodowego Czytania. Dziękujemy Aniu!

Fotorelacja: zobacz

Muzycznie w MultiOsadzie

70308979_2135246643443210_184677022428037120_nInformujemy, że od października w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbywać się będą indywidualne zajęcia z nauki na gry keyboardzie, perkusji, gitarze klasycznej oraz nauki śpiewu (wokal). Trenerem będzie Pan Piotr Kwiatkowski (absolwent Szkoły Muzycznej w Płocku, uczestnik znanego nam wszystkim programu The Voice of Poland).
Udział w zajęciach jest odpłatny, szczegóły oraz zapisy pod nr. tel. 570-604-310
Serdecznie zapraszamy!

Zakopane przybywamy!

69227963_2133023720332169_8735908577497055232_nKochani! W związku z licznymi pytaniami informujemy, że w dniach 18-19-20 października odbędzie się wyjazd do Zakopanego. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisu pod numerem tel:570-604-310.
Pierwszeństwo wyjazdu mają mieszkańcy naszej gminy. Szczegóły na poniższym plakacie ☺️

Zapraszamy na Rajd Rowerowy

70504716_2131154830519058_2912247959972216832_nW imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, serdecznie zapraszamy 22 września (niedziela) na ostatni w tym roku rajd rowerowy.

Zapisy do 20.09.2019 osobiście w GCK MultiOsada od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub pod nr telefonu 570-604-310.‍♂️‍♀️‍♂️SERDECZNIE ZAPRASZAMY ‍♂️‍♀️‍♂️

XXI Dni Gminy Mała Wieś- 08.09.2019 niedziela

70287727_2133170090317532_1948899809230323712_nDni Gminy Mała Wieś, to święto wszystkich mieszkańców. Każdego dnia przygotowane atrakcję znajdują swoich adresatów. Kilkuletnią tradycją jest, że niedzielne obchody Dni Gminy to święto rolników, to czas by wspólnie z nimi podziękować Panu Bogu za plony i tegoroczne zbiory. Święto plonów rozpoczęła msza św. Polowa, którą celebrowali ks. Edward Kuzak proboszcz parafii w Małej Wsi oraz ks. Grzegorz Jendrzejewski proboszcz parafii w Orszymowie, podczas której poświęcono dożynkowe wieńce, bochny chleba oraz kosze owoców i warzyw.

Czytaj dalej


Po uroczystej mszy św. nastąpiły oficjalne uroczystości w tym: koncert Orkiestry Dętej z Rębowa, obrzęd dożynkowy w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobylnikach, prezentacja wieńców dożynkowych oraz dzielenie chlebem przez Gospodarzy Gminy, Starostów tegorocznych Dożynek oraz Samorządowców. Zaszczytna rolę Gospodarzy pełnili przedstawiciele naszej Gminy, Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Mała Wieś Panem Andrzejem Pielatem. Starościną tegorocznych Dożynek była Pani Justyna Stobiecka, która wraz z mężem Łukaszem prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Zakrzewo Kościelne. Produkcja roślinna Państwa Stobieckich prowadzona jest na powierzchni ok 50 ha, głównie uprawiane są zboża, ziemniaki i kukurydza. Gospodarstwo jest również dostosowane do prowadzonego drugiego kierunku produkcji, jakim jest hodowla bydła opasowego. Starostą Dożynek był Pan Marek Ciarka, który wraz z żoną Katarzyną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ok 80 ha w miejscowości Brody Duże. Gospodarstwo rolne specjalizuje się w produkcji roślinnej, gdzie przeważa uprawa zbóż, rzepaku, buraka cukrowego i kukurydzy oraz produkcji zwierzęcej, hodowli bydła mlecznego. Pan Starosta od 30 lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach Dużych, a od ok 8 lat jej prezesem.
Święto plonów to jedno z najważniejszych dla rolników wydarzeń w roku, to czas radości i odpoczynku. Wójt Gminy Mała Wieś, podczas symbolicznego dzielenia się chlebem podziękował rolnikom za ich trud, wytrwałość i ciężką pracę.
Ważnym wydarzeniem podczas niedzielnych dni Gminy, było wręczenie Nagród Wójta Gminy Mała Wieś dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. Nagroda ta jest podstawową formą wsparcia wybitnie uzdolnionych uczniów w nauce, sporcie oraz dziedzinach artystycznych. Nagrody otrzymało 57 osób.
Niedzielne obchody Dni Gminy to również czas podziękowań dla lokalnych wystawców biorących udział w niedzielnej uroczystości. Zawsze z łatwością przychodzi nam podziwianie tego co spotkaliśmy, zobaczyliśmy w miejscach położonych daleko od nas. Często nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że blisko nas, tuż za rogiem są również uzdolnione osoby, których prace są równie piękne i wyjątkowe jak te spotkane w dalekich zakątkach naszego kraju. Osoby, które pasjonują się malarstwem, historią czy tez hodowlą wyjątkowych zwierząt. Dlatego tez korzystając z wyjątkowej okazji jaką są Dni Gminy Nasi Gospodarze podziękowali Lokalnym Twórcom Rękodzieła Lokalnego oraz Lokalnym Wystawcom za wspólnie spędzony czas i pogratulowali im ich talentów i wyjątkowych zainteresowań, wręczając pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Kolejnym punktem programu były koncerty muzyczne. Jako pierwszy wystąpił dla nas afrykański zespół Bahama- HAKUNA MATATA. Utalentowana grupa muzyczna, która śpiewa w języku swahili, zulu, walof, lingala, po francusku, portugalsku, angielsku i nie tylko. Członkowie zespołu są jednocześnie tancerzami i piosenkarzami mieszkającymi w Polsce. Publiczność z przyjemnością rozkołysała się wraz z ich muzyką. Bez trudu zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu i zabawy. Zaraz po nich wystąpił zespół TRUBADURZY! “Znamy się tylko z widzenia”, “Wysokie płoty tato grodził” czy tez “Przyjedź mamo na przysięgę” śpiewali z nimi wszyscy. Była to prawdziwa uczta dla uszu.
Po koncertach naszych Gwiazd do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich Dj. BESPRO, zabawa z którym trwała aż do 22.00. Koncerty, wyróżnienia, i podziękowania nie były oczywiście jedynymi atrakcjami. Każdy mógł podziwiać piękno przygotowanych wieńców dożynkowych oraz spróbować tradycyjnych potraw z wiejskich stołów. Na odwiedzających nas gości, czekały również stoły lokalnego rękodzieła, stoiska jarmarkowe, wesołe miasteczko i Fotobudka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania niedzielnej uroczystości. Dziękujemy za przepiękne wieńce dożynkowe i pyszności na stołach regionalnych. Dziękujemy wszystkim wystawcom rękodzieła lokalnego i stoisk jarmarkowych. Dziękujemy pracownikom SPZOZ, Strażakom Ochotnikom, Stowarzyszeniom i Sołectwom. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych darczyńców. Dziękujemy za życzliwość i pomoc zarówno rzeczową jak i finansową.

Fotorelacja: zobacz

XXI Dni Gminy Mała Wieś- 07.09.2019 Sobota

69733271_2131367080497833_7880749166882717696_nUliczne Biegi zdrowia, Burak Rally, animacje dla dzieci czy też koncerty muzyczne to już tradycja sobotnich obchodów Dni Gminy, które z roku na rok cieszą się dużą popularnością, zarówno u dzieci jak i dorosłych. Drugi dzień XXI Dni Gminy Mała Wieś rozpoczął VI Bieg Terenowy na 5 km dla dorosłych, po którym odbyły się XXI Uliczne Biegi Zdrowia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mała Wieś. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom jednostek oświatowych z terenu naszej gminy za aktywny udział w spotkaniu, za włączenie się w przygotowania biegów oraz za opiekę nad dziećmi.

Czytaj dalej

Szczególnie dziękujemy nauczycielom Szkoły Podstawowej w Małej Wsi za profesjonalne ich poprowadzenie!
Wszyscy biorący udział w XXI Ulicznym Biegu Zdrowia otrzymali wspaniałe pakiety startowe dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, w skład których wchodziły koszulki, czapki i workoplecaki. Po dotarciu do mety każdy otrzymał pamiątkowy medal wręczony przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego, a uczestnicy Biegu na 5 km puchary i dyplomy. Po biegach Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną zaprosiło dzieci do skorzystania z animacji, takich jak bańki mydlane, malowanie twarzy, plecenie warkoczy, formowanie balonów czy wspólnej gry w koło fortuny.Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała konkursy profilaktyczne, za udział w których można było otrzymać atrakcyjne nagrody. O godzinie 16.00 dla dzieci i młodzieży wystąpił Piotr Kwiatkowski uczestnik programy The Voice of Poland, reprezentując specjalnie dobrany dla nich repertuar.
O godzinie 17.30 na naszym boisku pojawiły się motocykle oraz samochody zabytkowe i militarne. Trudno było ich wszystkich zliczy…było ich blisko 200! BURAK RALLY jest niezawodne i jak każdego roku przyciąga ogromną ilość miłośników motoryzacji. To już dwadzieścia jeden lat, oni są z nami od samego początku. Burak RALLY jest atrakcją, której zazdroszczą nam w całym powiecie. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego zlotu. Szczególnie dziękujemy Panu Pawłowi Mosakowskiemu, który przejął na siebie obowiązki jego organizacji. Dzięki Paweł! Z niecierpliwością będziemy czekać na Was w przyszłym roku.
O godzinie 18.30 odbył się koncert Disco Polo zespołu Caprii, po którym o godzinie 20.15 trzech siłaczy z gminy Mała Wieś, zmierzyli się ze sobą w konkurencji na najsilniejszego mieszkańca gminy. Jeszcze raz gratulujemy! O godz. 20.30 na naszej scenie pojawił się zespół DEJW, który rozgrzał naszą publiczność swoimi największymi przebojami takimi jak “Dołeczki”, “No Chętnie” czy też “O Pani Ma”. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna, którą do bardzo późnych godzin nocnych poprowadził zespół LenArt. Przy dźwiękach ich muzyki, nasze boisko stało się jednym wielki parkietem do tańca.

Fotorelacja: zobacz

XXI Dni Gminy Mała Wieś- Uliczny Bieg Zdrowia

70088979_2131343203833554_2061827182480588800_nTradycją już jest że w sobotę podczas Dni Gminy Mała Wieś odbywają się Uliczne Biegi Zdrowia oraz Bieg Terenowy na 5 km dla dorosłych. Tegoroczne zawody miały piękne niebieskie kolory, a wszystko w ramach dofinansowania jakie otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymaliśmy dzieci biorące udział w biegach otrzymały wspaniałe pakiety startowe w skład których wchodziły koszulki, czapki i workoplecaki. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy medal za udział w biegu.

Fotorelacja: zobacz

XXI Dni Gminy Mała Wieś- 06.09.2019 (piątek)

70080984_2130523867248821_6968137202815467520_nTradycją jest, że Dni Gminy Mała Wieś rozpoczynają się piątkowym popołudniem i poświęcone są sesji historycznej. Każdego roku temat przewodni jest inny. W 2019 roku obchodzimy wyjątkową rocznicę 80 lat od Wybuchu II Wojny Światowej. W całym kraju obchodzone są uroczystości upamiętniające tą ważną dla całego świata datę. Opracowywane są programy obchodów ogólnopolskich, regionalnych czy tez lokalnych. My także postanowiliśmy uczcić tą pamiętną datę podczas XXI Dni Gminy Mała Wieś, które piątkowym popołudniem oficjalnie rozpoczęli w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski oraz Dyrektor GCK MultiOsada Pani Ewa Grzelak.

Czytaj dalej

Specjalnie na nasze obchody Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA w ramach projektu Powiatu Płockiego „Polska Niepodległa” przygotowały wyjątkowy montaż słowno-muzyczny poświęcony rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Malwa, zaprosiło również wyjątkowego prelegenta Pana Dariusza Umięckiego, który opowiedział wszystkim zebranym o Wrześniu 1939.
Tego wieczoru nie mogło także zabraknąć Harcerzy z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Zośka i Alek” wraz z Gromadą Zuchową „Jędrusie” Hufca ZHP Mazowsze z Małej Wsi i ich pięknych utworów harcerskich.
Każda uroczystość wymaga szczególnej i wyjątkowej oprawy, a dzięki ogromnemu zaangażowaniu i jak zawsze owocnej współpracy Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa, Zuchów, Harcerzy i ich opiekunów Pani Ewy i Krzysztofa Dębskich oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi piątkowy wieczór był wyjątkowy. Dziękujemy Wam kochani za miłą i owocną współpracę.

Fotorelacja: zobacz

Nowy Sprzęt dla Naszej Biblioteki

thumb_920x518_4114497957bf05117899e271df12f9e31567670918Drodzy Czytelnicy! Z ogromna radością przyjęliśmy informację że, udało nam się zdobyć grant w wysokości 12 919,00 zł. na nowy sprzęt dla Biblioteki Publicznej w Małej Wsi w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” ze środków Instytut Książki.
Środki przeznaczymy na zakup nowych komputerów i oprogramowania do Biblioteki

W ramach naboru złożone zostały 883 wnioski, a 113 otrzymały dofinansowanie! Więc jest to dla nas mały sukces z którego ogromnie się cieszymy

Powodzenia w Nowym Roku Szkolnym!

69836657_2125397864428088_3832818751842025472_nJuż jutro pierwszy dzień roku szkolnego. Dzieci i młodzież powrócą do swoich codziennych uczniowskich obowiązków po wakacyjnym odpoczynku. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2019/2020 uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i rodzicom życzymy pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszystkich działaniach.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przynosiło jak najlepsze wyniki, które będą najlepszym podziękowaniem dla Waszych nauczycieli i rodziców za codzienny trud i opiekę nad Wami. Dziękujemy Wam za wspólne spotkania w ramach wakacji z MultiOsadą, Dziękujemy za wspólną zabawę, za wspólne wyjazdy i za codzienne odwiedziny. To był na prawdę fajny czas 

Ogłaszamy nabór do ZHP

69855826_2123579291276612_913406253844135936_nGminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi ogłasza nabór dzieci w wieku 6 – 10 lat do Gromady Zuchowej ZHP oraz młodzieży w wieku 11- 18 lat do Drużyny Harcerskiej ZHP.
Zajęcia stacjonarne odbywać się będą na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w piątkowe popołudnia lub weekendy wg ustaleń. Zapisy oraz szczegółowe informacje w GCK MultiOsada pod tel: 570-604-310

Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu

69179549_2123414551293086_8363985566672355328_nGminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie wszystkich zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, podczas którego będziemy czytać Nowele Polskie
12 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Nowele Polskie czytać będzie Wójt Gminy Mała Wieś oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Przedszkola z terenu naszej Gminy. Serdecznie zapraszamy!

Podziękowania

69646162_2122146054753269_2007172104436318208_nZa nami piękny, słoneczny i przede wszystkim upalny weekend, jaki mieliśmy okazję spędzić z 57 osobowa grupą urlopowiczów z terenu Naszej Gminy nad morzem w miejscowości Jantar. Dziękujemy wszystkim na wspólny wyjazd, wzajemną życzliwość i przede wszystkim za świetne humory który dopisywały wszystkim bez wyjątku 

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień XII

69250073_2119776958323512_4217568192869957632_nWszystko co dobre szybko się kończy i tak niestety 22 sierpnia miało miejsce nasze ostatnie wakacyjne spotkanie w ramach wakacji z MultiOsadą. Na zakończenie naszych tegorocznych spotkań wybraliśmy się z grupą dzieci i młodzieży do pobliskiego młyna w Wilkanowie, gdzie tradycja mielenia mąki sięga 1908 roku.
Młyn Wilkanowo to małe przedsiębiorstwo, które od pokoleń skupuje i przerabia zboża na najlepszą mąkę w powiecie jak nie w całym województwie. Mąkę, która świetnie nadaje się do wypieku ciast, chleba, wyrobu klusek, pierogów czy innych smakołyków. 

Czytaj dalej


Nasi milusińscy dzięki opowieściom gospodarzy młyna Pana Krzysztofa i Wiesława Gruszczyńskich, dowiedzieli się jak początkowo wyglądał młyn, jakie trudne okresy przetrwał i kiedy został przebudowany na młyn elektryczny, pracując do dziś i produkując mąkę bez dodatków chemicznych. Zobaczyliśmy każdy kolejny etap, w którym przerabia się mąkę, począwszy od przywiezienia do młyna ziaren, poprzez ich oczyszczenie i mielenie. Ten proces odbywa się w kilku etapach, którego ostatnim jest pakowanie gotowego towaru do wysyłki.
Po zwiedzeniu młyna nasi podopieczni zostali zaproszeni przez Panią Irenę Gruszczyńską, zaprzyjaźnioną polonistkę, a także żonę właściciela młyna, do pobliskiego sadu na ognisko.
Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi, Krzysztofowi i Pani Irenie Gruszczyńskim za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie naszych podopiecznych, za wspaniale przekazane informacje na temat młyna i jego działalności oraz serdeczne przyjęcie w ich przepięknym sadzie.

Fotorelacja: zobacz

Informacja

640_12604Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną, będą nieczynne w dniu 26-08-2019 (poniedziałek). Tego dnia jesteśmy nad morzem razem z naszą 57 osobową grupą urlopowiczów z terenu Gminy Mała Wieś ☀️☺️

Wakacje z MultiOsadą- dzień XI

68757768_2119029328398275_3897966920321728512_n20 sierpnia podczas zajęć plastycznych wspólnie z dziećmi zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy statki oraz żaglówki. Nie były to jednak zwykłe statki tylko niepowtarzalne bo zrobione z materiałów, które nadają się do ponownego wykorzystania. Do takiej twórczości potrzebne nam były plastikowe kubeczki, kartki, folia aluminiowa, strecz, wykałaczki, plastikowe słomki, plastelina, klej, kolorowy papier itp. 

Czytaj dalej


Na początku naszej artystycznej drogi każde z dzieci oklejało styropianowe pudełko papierem kolorowym bądź owijało folią aluminiową. Kolejnym etapem było przymocowanie masztu, który wykonany był z drewnianych wykałaczek bądź z kolorowych słomek. Następnie wykonaliśmy maszt z kolorowego papieru bądź też kubka plastikowego. Końcowym etapem było wykonanie steru, kapitana statku, koła ratunkowego oraz wielu innych niezbędnych elementów, które kojarzą się ze statkiem. Dzieci miały przy tym mnóstwo frajdy a wszystkie statki pięknie się prezentowały.

Fotorelacja: zobacz

Nowe gry planszowe w MultiOsadzie

68606344_2117741391860402_8958207288644993024_nZ radością informujemy, że GCK MultiOsada w Małej Wsi wzbogaciło się w nowe gry planszowe. Nasza radość jest tym większa, że otrzymaliśmy je zupełnie za darmo.
Już niebawem zaplanujemy sobotnie warsztaty, podczas których będziemy mogli pograć w nasze nowe planszówki! ☀️❤️

UWAGA NASI DRODZY WYCIECZKOWICZE!!!

68645616_2117235878577620_9099701167985786880_nInformujemy, że wyjazd nad morze do miejscowości Jantar jest w najbliższą sobotę (24.08.2019) o godz. 5.00. Zbiórka przed MultiOsadą o godz. 4.45.
Obowiązkowo zabieramy ze sobą dobry humor, resztę się zorganizuje

Wakacje z MultiOsadą- dzień X

69309195_2117190838582124_2692937029938839552_n14 sierpnia organizowaliśmy wyjazd do Parku Linowego w Borowiczkach. Wyjazd okazał się wspaniałą przygodą i wielką zabawą.
Nasza wizyta w Parku Linowym była świetnym sposobem spędzenia aktywnie wolnego czasu, a także przełamania własnych słabości np. lęku wysokości, czy strachu przed kolejną trudną przeszkodą. Dzieci i młodzież wykazały się ogromną sprawnością fizyczną zachowując na każdym zrobionym kroku dużą rozwagę. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali instruktorzy, którzy udzielali niezbędnych wskazówek, wprowadzając w tajniki zabawy. To ciekawa forma spędzenia aktywnie czasu wolnego i dobra okazja do treningu innego niż zazwyczaj.

FOTORELACJA: zobacz

XXI Dni Gminy Mała Wieś

Beznazwy-1.cdrSerdecznie zapraszamy na świętowanie Dni Gminy Mała Wieś. Rozpoczynamy już w piątek 06.09 prelekcją historyczną “Polska Niepodległa w 80. rocznice wybuchu II Wojny Światowej”, która odbędzie się w GCK MultiOsada. W ramach XXI Dni Małej Wsi, od 07.09 do 08.09 odbędą się koncerty, a na scenie wystąpią między innymi: TRUBADURZY, BAHAMA BONEY M, DEJW, CAPRII oraz PIOTR KWIATKOWSKI. Tradycyjnie już od XXI lat Dni Gminy uświetnią motocykliści, którzy pojawią się u nas w sobotę 07.09 o godzinie 17.30. Dokładny program XXI Dni Gminy Mała Wieś przedstawia poniższy plakat. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy, nie może Was zabraknąć!!!
Przypominamy również o Biegu na 5 km – zapraszamy do udziału.

Informacja

640_12604Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą nieczynne w dniu 16.08.2019 roku(piątek).
Za utrudnienia przepraszamy!

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień IX

DSCN5038W czwartek 8 sierpnia w ramach Wakacji z MultiOsadą odbyły się zajęcia malarskie, w których dzieci zawsze chętnie uczestniczą. Warsztaty specjalnie dla nas poprowadził Pan Zdzisław Wiśniewski- jak sam mówi o sobie zdolny samouk. Pan Zdzisław jest mieszkańce Małej Wsi maluje, rzeźbi zbiera monety prowadzi kronikę Straży Pożarnej oraz gra na akordeonie – jednym słowem człowiek orkiestra. Pod okiem Pana Zdzisława dzieci malowały piękne krajobrazy oraz swoje ulubione postacie z bajek, wykorzystując do tego zamiast płótna talerzyki papierowe oraz farby olejne. Można powiedzieć, że rosną nam kolejne talenty malarskie. Dzieła jakie wykonali budzą zachwyt samego prowadzącego. Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach a przede wszystkim “Naszemu Przyjacielowi” Panu Zdzisławowi, który zawsze chętnie z nami współpracuje. Życzymy dużo zdrówka i siły do dalszego działania!

Fotorelacja: zobacz

Zapraszamy do udziału w VI Biegu Terenowym w Małej Wsi

VI Bieg Terenowy na 5 kmWrzesień zbliża się dużymi krokami…a razem z nim nasza coroczna impreza Dni Gminy Mała Wieś. Tradycyjnie już podczas naszych obchodów odbędzie się Bieg Terenowy na dystansie 5000 metrów, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Bieg skierowany jest do osób dorosłych, nie mniej jednak osoby od 16 roku życia mogą w nim wziąć udział za zgodą rodzica bądź opiekuna. Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem Biegu.

Karta zgłoszeniowa: pobierz

Regulamin: pobierz

Wakacje z MultiOsadą 2019- Dzień VIII

DSCN4969Wtorek 6 sierpnia to dzień sportu w MultiOsadzie. Wspólnie z naszymi podopiecznymi uczęszczającymi na zajęcia w ramach wakacyjnej oferty Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi postawiliśmy na ruch, bo nic tak nie poprawia naszego samopoczucia jak dobra zabawa. Wspólne gry, konkurencje i zabawy sprawiły, że pomimo zmęczenia, każdy z uśmiechem i zasłużonym medalem sportowym wrócił do domu. Dziękujemy wszystkim za kolejny wspólny dzień. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Fotorelacja: zobacz

„Sztuka pamięci - czyli niedziela w skansenie w Sierpcu”

67750297_2109370256030849_446097989379817472_nW niedzielę 4 sierpnia młodzież z terenu Gminy Mała Wieś miała ogromną przyjemność uczestniczyć w zajęciach z cyklu „Sztuka pamięci – czyli niedziela w skansenie w Sierpcu”. Organizatorem wyjazdu była Fundacja „Młodzi Razem” działająca w partnerstwie z Wydziałem Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wydziałem Rozwoju Gospodarczego i Promocji – Starostwa Powiatowego w Płocku, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie oraz Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Spotkanie współfinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Czytaj dalej

Zajęcia poświęcone były tradycjom i pracom związanym z okresem żniwnym oraz metodom obróbki ziarna. Na terenie uprawnym należącym do muzeum odbywały się prowadzone przez żniwiarzy pokazy koszenia z wykorzystaniem autentycznych narzędzi i maszyn, dawno już zapomnianych przez obecnych gospodarzy- rolników. Każdy uczestnik miał możliwość spróbowania swoich sił w koszeniu, nauczyć się podbieraniu zboża sierpem oraz wiązania i ustawianiu styg. W zagrodach i we wnętrzach izb chłopskich przygotowano dla uczestników wiele atrakcji. Mogliśmy obserwować pokazy rzeźby ludowej, szydełkowania, tkactwa i tłoczenia oleju rzepakowego na gorąco. Ogromna atrakcją była również możliwość skosztowania świeżo ubitego masła na świeżym wiejskim chlebie. Przy amfiteatrze występowały kapele ludowe oraz zorganizowany został wiejski targ, gdzie wystawcy oferowali szeroki wybór pieczywa, serów, miodów i potraw regionalnych oraz wyroby rękodzieła i rzemiosła ludowego. Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej to wspaniała lekcja historii, za którą serdecznie dziękujemy naszym partnerom, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tych wyjątkowych zajęciach.

FOTORELACJA: zobacz

Uroczystości Upamiętniające Wybuch Powstania Warszawskiego

67613068_2107025596265315_4443614559336398848_n1 sierpnia o godz. 16.00 spotkaliśmy się w Kościele Parafialnym w Orszymowie, by wspólnie pomodlić się w intencji Powstańców w 75 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Mszę św. Celebrował ksiądz Grzegorz Jendrzejewski, który w modlitwie wspominał Tych, dzięki którym zawdzięczamy dzisiejsza Wolną Polskę, ich poświęcenie i bohaterstwo. 

Czytaj dalej


Po mszy świętej zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych przy dźwiękach gitary ze specjalnie przygotowanych na tę okoliczność śpiewników. Tuż przed godziną 17.00 Poczty Sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie i w Małej Wsi oraz Poczet Sztandarowy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie poprowadziły nas na cmentarz parafialny, by wraz z Dźwiękiem Syren w godz. „W” zatrzymać się przy grobie majora Jana Jaroszka, który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” – przez minutę zawyły wszystkie syreny strażackie w celu oddania Hołdu Powstańcom Warszawskim…a my modlitwą uczciliśmy Ich pamięć. W naszych sercach byli tylko ONI- Powstańcy, którzy stanęli do heroicznej walki o wolność. Po wspólnej modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje gminne i uczestników spotkania oraz odczytanie wiersza przygotowanego przez Pana Waldemara Rypińskiego. Uroczystości zakończył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, dziękując zgromadzonym za godną naśladowania patriotyczną postawę.
W wczorajszych uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Sekretarz Gminy Pani Jadwiga Nowatkiewicz, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Zuzanna Niemirowska wraz z uczniami, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic Pan Rajmund Niemirowski, pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach, pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, pracownicy Urzędu Gminy, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Orszymowa, SUR Mała Wieś oraz Małej Wsi, Sołtysi z terenu Gminy Mała Wieś oraz mieszkańcy naszej gminy.

FOTORELACJA: zobacz

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień VII

67430001_2106449579656250_2549282979616653312_nWe wtorek 30 lipca wspólnie z naszym zdyscyplinowanymi i rządnymi przygód dwoma grupami ruszyliśmy w teren, gdzie czekały przygotowane przez nas wcześniej zagadki i zadania do wykonania. Integracyjne gry terenowe to świetny sposób na to, aby w luźnej, niezobowiązującej atmosferze popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi. Rywalizacja wymagająca współpracy w trudnych warunkach przekłada się na realizację celów poprzez zgranie i zmotywowanie zespołu. To było ostatnie lipcowe spotkanie w ramach wakacyjnej oferty MultiOsady. Przed nami kolejne wyjazdy i warsztaty, które czekaja na nas już w sierpniu

Fotorelacja: zobacz

IV Turniej Piłki Plażowej w Małej Wsi

67745944_2105903219710886_3516774734417100800_nW sobotę 27 lipca spotkaliśmy się na Boisku Sportowym im. Rafała Kozickiego w Małej Wsi na rozgrywkach IV Turnieju Piłki Plażowej w Małej Wsi, który rozpoczął pokazowy mecz Frisbee. Frisbee jest sportem, który od tego roku zagościł na stałe w naszej gminie. Miłośników tej rozrywki cały czas przybywa!
W Turnieju Piłki Plażowej udział wzięło 8 drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali niezastąpieni Sędziowie Pan Sławomir Kordulasiński z Małej Wsi oraz Pan Henryk Czarnecki z Dzierżanowa. Dziękujemy serdecznie za bezinteresowną pomoc i pracę na rzecz lokalnej społeczności!

Czytaj dalej


Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu za objęcie Honorowym Patronatem naszych rozgrywek oraz ufundowanie medali i pucharów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale (ich gra była na prawdę na medal, łatwo nie było ponieważ bardzo wysokie temperatury znacznie utrudniały grę) i pamiątkowe dyplomy.
Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a byli to:
I miejsce- OSP Mała Wieś
II miejsce- Dzierżanowo TiM
III miejsce- Panczo Team

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy. Dziękujemy za odwagę i wspólną zabawę. Do zobaczenia na rok!

FOTORELACJA: zobacz

Zapraszamy na sierpniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w MultiOsadzie

Wakacje sierpien 2019Przedstawiamy Wam naszą propozycję na drugi miesiąc wakacji z MultiOsadą.
Tak ja to miało miejsce w pierwszym miesiącu zajęcia, które odbywać się będą na terenie GCK MultiOsada dla wszystkich dzieci z terenu naszej gminy są darmowe, nie potrzeba się nawet zapisywać…jedyne co należy zrobić, to przyjść i dobrze się bawić. Zapisom podlega natomiast wyjazd do Parku Linowego (mamy nadzieję, że tym razem pogoda nie zrobi nam psikusa i nie będziemy musieli szukać atrakcji zastępczej).
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w GCK MultiOsada osobiście lub pod nr telefonu 570-604-310.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Gwarantujemy, że nie będziecie się z nami nudzić 🌞⛱️🌈🌞⛱️🌈🌞

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień VI

67488056_2450249768330817_767802228240023552_n

Dzieci uwielbiają wyjazdy. Każda zmiana miejsca i otoczenia jest dla nich ogromnym przeżyciem i czekają na nie z niecierpliwością. Dlatego też 24 lipca  odwiedziliśmy „Zakątek Odkrywców” w Stróżewku, gdzie przywitał nas Szalony Odkrywca, który w tajemniczej atmosferze ciemności przedstawił nam zasady rządzące światłem i różne jego modyfikatory. Pracując z laserami i światłem białym dowiedzieliśmy się ile kolorów ma tęcza oraz czym różni się załamanie od rozszczepienia. Mieliśmy również możliwość zbudować  swój własny kalejdoskop, a podczas pokazu sprawdziliśmy jak silna może być wiązka widzialnego promieniowania elektromagnetycznego. Nasze wyobraźnie rozbudziło najbardziej malowanie światłem! Dzieci były zachwycone wyjazdem!

FOTORELACJA: zobacz

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień V

67237830_2352594681490089_6126159502099087360_nZa nami kolejny wspólny dzień wakacji z MultiOsadą. W czwartek 18 lipca poświęciliśmy na wspólne gry planszowe. Taka forma zajęć pobudza wyobraźnię dzieci oraz ich kreatywność. Gry dostosowane zostały do wieku naszych milusińskich, tak żeby każdy czuł się nie skrepowany i mógł poradzić sobie z poziomem ich trudności. W zajęciach udział wzięło 40 młodych mieszkańców naszych gminy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach, których jeszcze kilka przed nami.

FOTORELACJA: obejrzyj

Wakacje z MultiOsadą 2019 -dzień IV

67520890_2349285085154382_3775990815482970112_n16 lipca we wtorek w ramach wakacji z MultiOsada odbyły się warsztaty plastyczne- tworzenie latawców. Wszyscy doskonale wiemy ile radości w dzieciństwie sprawiało nam kiedy nasze latawce poleciały w górę…wspaniałe uczucie. My postanowiliśmy tą radość podwoić i najpierw wykonać samemu latawce. Zadanie nie było łatwe, ale kto jak nie nasze dzieci? one naprawdę potrafią wszystko 🙂
Najpierw wykonały piękne, kolorowe i kreatywne latawce a później wspólnie przeszliśmy na boisko przy Szkole Podstawowe w Małej Wsi, sprawdzić czy nasze latawce wzbiją się w górę. Oczywiście udało się, wiatr sprzyjał i niebo w jednej chwili wypełniło się naszymi latawcami.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania 🙂

FOTORELACJA: obejrzyj

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień III

66735780_2096650203969521_3855320562247139328_n10 lipca wybraliśmy się do płockiego kina. Plan początkowo był inny, mieliśmy odwiedzić Park Linowy, niestety pogoda popsuła nam szyki i musieliśmy szybko szukać zastępczego planu. Dzieci jak zawsze były zadowolone, najpierw kino a w drodze powrotnej ich ulubiona restauracja McDonald’s, musieliśmy im jakoś wynagrodzić zmianę programu 🙂

FOTORELACJA: obejrzyj 

75 rocznica Powstania Warszawskiego.

66450994_2094850310816177_2957331737757089792_nZbliża się 1 sierpnia – 75 rocznica Powstania Warszawskiego.
Serdecznie zapraszamy tego dnia w imieniu własnym, Wójta Gminy oraz Proboszcza Parafii w Orszymowie na mszę św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. Po mszy św. wspólnie pośpiewamy pieśni powstańcze oraz przejdziemy z kościoła na cmentarz aby w godzinę „W” przy grobie Jana Jaroszka bohatera walk powstańczych złożyć kwiaty i odmówić wspólnie modlitwę.

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień II

67074060_2094203894214152_369227867306852352_nW czwartek 4 lipca, odbyło się drugie spotkanie w ramach wakacyjnej oferty MultiOsady. Świętowaliśmy tego dnia święto Hot-Doga…frekwencja uczestników przerosła nasze oczekiwania, było nas na prawdę dużo! Pracowaliśmy w trzech grupach wiekowych. Każda z grup otrzymała do wykonania inny smakołyk, które skosztowaliśmy wszyscy podczas pikniku przed MultiOsadą. Dziękujemy za wspólnie spędzony dzień i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach 

FOTORELACJA: obejrzyj

Wakacje z MultiOsadą 2019- dzień 1

66234829_2093158594318682_7323331711159238656_n2 lipca rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych spotkań z MultiOsadą. Pierwszy dzień był dla nas dużym zaskoczeniem pod względem frekwencji, nie spodziewaliśmy się, aż tak licznej grupy, za co Wam bardzo dziękujemy. Pojawiło się wiele nowych osób dlatego nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej integracji, poznaliśmy swoje imiona, a każdy kto miał ochotę mógł również opowiedzieć kilka zdań o sobie. Naszym głównym celem wtorkowego spotkania, były wspólne obchody nietypowego święta, jakim był Dzień Psa.

Czytaj dalej

Z tej okazji odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsce w naszej Gminie, jakim jest Hotel dla Bezdomnych Psów. Wybraliśmy się tam spacerkiem, podziwiając nasz piękny krajobraz. Dzięki Pani Brygidzie, pracownicy Hotelu, mogliśmy zobaczyć z bliska jak zwierzęta żyją w tym miejscu. Dzieci były zaskoczone tak dużą ilością czworonogów. W naszym schronisku znajduje się aż 36 psów. Mimo zamkniętych klatek są pod bardzo dobrą opieką, mają czystą wodę, pyszną karmę, ciepłe posłanie, a w te upalne dni są chronione przed słońcem. To krótkie spotkanie wzbudziło we wszystkich wiele emocji. Po powrocie wykonaliśmy obrazki czworonogów, które najbardziej skradły nasze serca. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział

FOTORELACJA: obejrzyj

Zapraszamy na IV Turniej Piłki Plażowej

66270273_2092594877708387_3256268402225840128_nSerdecznie zapraszamy do udziału w IV Turnieju Piłki Plażowej w Małej Wsi. Tegoroczny finał odbędzie się 27 lipca 2019 roku na Boisku Sportowych im.Rafała Kozickiego w Małej Wsi. Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, zapraszamy do udziału w rozgrywkach drużyny 3-osobowe mieszane, w każdej drużynie uczestnikiem musi być co najmniej jedna kobieta. Minimalne wymagania wiekowe to ukończone 15 lat. W przypadku nieletnich wymagana jest zgoda rodziców i oświadczenie o dobrym stanie zdrowia. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 22 lipca 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Szczegółowe informacje pod nr telefonu 570-604-620
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY ‍♀️☀️

Regulamin: pobierz
Karta: pobierz
Oświadczenie rodzica: pobierz

Świętojański Rajd Rowerowy- Doliną Rzeki Wisły

66228954_2090195757948299_5063306618490322944_nŚwiętoja